uakanüe- reizen «gS*- Hij voelt zich best bij samenwerking met UTD r/////////Jg£MM///////A SMIDJE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST BAIFFEISENBANK TEXEL Firma A. BAKKER Asa Jaarvergadering Ben jij in 1954 geboren GARAGE DROS Perfect verzorgde reizen, teisdeviezen, reischeques, jagage- en reisongevallen verzekeringen: vooreen jnbezorgde vakantie vindt u bij de Raiffeisen- jank alles in één hand! 3oed idee voor mensen net vakantieplannen: oop eens bij ons binnen. iVij regelen alles in één «zoek. Het kleurrijke irogramma ligt voor u klaar. Vakantierei zen - een nieuwe service van de Raii'feisenbank. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Praat eens met de UTD-handelaar 1 voort tot winst I VERKRIJGBAAR BIJ Oudeschild H. Kuip, De Koog - Cj? 02228-225 J. Kuip, Oudeschild - 02220-2532 Pakhuis en kantoor - 02220-2601 Bouwvergunningen Atletiekprestatie dankzij training op Texel K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Onderlinge Paardenverzekering D.E.L. op woensdag 13 mei 1970, 's avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan". AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Jaarverslag. 5. Vaststelling en goedkeuring jaarstukken. 6. Wijziging reglement. 7. Bestuursverkiezing. 8. Rondvraag. 9 Sluiting. Dan bereik je dit jaar de bromfiets- gerechtigde leeftijd Bel ons eens voor een gratis pakket folders van onze totale brom fietscollectie. TEL. (02225) 233 De heer van Esveld te Nijkerk is er mee gegroeid. Van 70 naar 170 mestvarkens. Dankzij o.a. het VPC, goede adviezen en Supervitebiks. Er zijn meer praktijkgevallen te noemen.Geslaagd! Dankzij samenwerking met UTD. de heer T. de Groot te Ferwoude voor de bouw van twee zomerhuizen nabij de Slufterweg; de heer A. J. Peetoom te Den Burg voor de bouw van een zo merwoning aan het Schilderend te Den Burg, de heer W. J. Bakker te Den Hoorn voor de' bouw van veestallen aan de Hoornderweg te D enHoorn; de heer J. Hoogerheidc te Den Burg voor de verandering van een winkel aan de Weverstraat te Den Burg; de fa. J. C. Rab N.V. te Den Burg voor de uitbrei ding van een garage/werkplaats; mevr. A. Keijser te De Cocksdorp voor de bouw van een garage aan de J. P. Thijs- se'laan te Den Burg; de heer P. Zeven hoven te Den Burg voor de verandering van een schuur aan de Schilderweg te Den Burg; de heer KI. Schagen te Ou deschild voor de verandering van een woonhuis aan de Loodssingel te Oude schild; de heer W. Mè. Sweilengrebel te Bloemendaal voor de verandering van een boerderij te De Westen H 90; de heer A. J. Keijser te Den Burg voor de uitbreiding van een landbouwschuur te Den Burg B 198; de heer J. G. van Wijngaarden te Oudeschild voor de ver andering van een woon-winkelhuis aan de Heemskerckstraat te Oudeschild; de Fa. Gebr. Schoenmaker te Den Burg voor de uitbreiding van een werkplaats aan het Wezenland te Den Burg; de heer K. Zuidema te De Cocksdorp voor de bouw van een garage te Eierland, mevrouw M. C. Bakker-Boersen te Ou deschild voor de bouw van een zomer woning aan de Amaliaweg in de P.H. Polder; de heer M. Brouwer te Ooster end voor de verandering van een woon huis te Oost O 74; de heer J. v. d. Vliet te Den Burg voor de verandering van een zomerhuis te Den Burg B 165; de heer W. H. van de Wetering te Den Burg voor de plaatsing van twee dak kapellen aan de Molenstraat te Den Burg; de heer J. v. d. Vliet te Den Burg voor de uitbreiding van een toi letgebouw te Den Burg B 156, de heer P. J. Bakker te Den Hoorn voor de verandering en uitbreiding van een woonhuis aan Den Hoorn H 89; de heer C. Dijker te Oosterend voor de veran dering van een voorgevel te 't Noorden O 144; de heer C. Schenk te Den Burg voor de bouw van een berging aan de Willem van Beierenstraat te Den Burg; mevrouw A. J. Zeeman te De Koog voor de uitbreiding van een zomerwo ning aan de Californiëweg te De Koog; de heer J. Westra te Leiden voor de uit breiding van een zomerhuis nabij „De Pelikaan" te De Koog; de heer C. Maas te Den Burg voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Duinweg te Den Burg; de heer Beijers te De Koog voor de uitbreiding van een zomerhuisje aan de Pelikaansweg te De Koog; de heer H. de Groot te Joure voor de bouw van een zomerhuisje nabij de Slufterweg te De Cocksdorp; de heer J. v. d. Vliet te Den Burg voor de uitbreiding van een garage-berging te Den Burg B 156; de heer J A. Hillen te De Koog voor de bouw van personeelsverblijven aan de Dorpsstraat te De Koog; de heer F. Langeveld te De Koog voor de uitbrei ding van een hotel aan de Dorpsstraat te De Koog; de heer N. Blom te Oude schild voor de verandering van een schuur aan de De Houtmanstraat te Oudeschild; de heer J. Daalder te Oos terend voor de verandering van een woonhuis aan de Vliestraat te Ooster end; mevrouw H. C. M. Maas-Smit te De Koog voor de bouw van een woon huis aan de Strijbosstraat te De Koog; de heer F. Agter te De Koog voor de bouw van een zomerwoning aan het Mienterglop te De Koog, de heer A, G. Boerhorst te Den Burg voor de bouw van een landbouwschuur te Den Burg B 92; de heer J. Zwan te Den Burg voor de uitbreiding van een varkensstal te Den Burg B 172; de heer Th C. M. Graaf te Den Burg voor de bouw van een zomerwoning met garage aan de Beatrixlaan te Den Burg; mej. T. J. Drijver te Den Burg voor de verande ring en uitbreiding van een woonhuis aan het Schilderend te Den Burg. SCHIETOEFENINGEN Ligging schietterrein C 52°2,5'N - 4 '42,8'E. In het tijdvak van 11 tot en met 29 mei 1970 zullen op werkdagen van 08.00 tot 18 00 M.E.T., van boven genoemd terrein schietoefeningen wor den gehouden met lichte luchtdoelartil lerie. De onveilige afstand is tot 14 000 meter. Dctlcf Uhlcmnnn aan bet trainen in de Texel se duinen. Eind maart schreven wij over de Duitse atleet Detlef Uhlemann die in de Texelse duinen en bossen trainde voor de Duitse kampioenschappen. On langs ontvingen wij van zijn vader en trainer een brief, die wij hier over nemen. „U herinnert zich het artikel in uw krant over de Duitse sportman Detlef Uhlemann, die van 21 maart tot 12 april op Texel heeft getraind. Het was de laatste conditietraining voor het baanseizoen en als voorbereiding voor de „Deutsche Waldlaufmeisterschafte" (Duitse woudloop-kampioenschappen) op 19 april in Dülmen Tijdens deze drie weken zijn we reeds één weekend, namelijk 4 en 5 april, in Duitsland geweest. We waren daar bij de regionale kampioenschappen in Wuppertal. En het lukte. D. Uhlemann werd junioren-kampioen van het gebied Neder-Rijn. Zijn tot nu toe grootste succes boekte hij vervolgens in Dülmen. De twintigjarige hardloper werd twee de Duitse kampioen bij de lange junio renafstand van 7500 m. Van de 80 fa vorite aankomende West^Duitse lange- afstand-lopers kon hij slechts de meer voudige jeugd- en juniorenkampioen Klaus Storbeck uit Göttingen niet be dwingen. Zowel mijn zoon als ikzelf zijn ervan overtuigd dat de training op Texel veel aan dit succes bijgedragen heeft. Wij hopen, wanneer tijd en vooral financiën het ons toestaan, nog. vele malen van de mogelijkheden van uw mooie eiland gebruik te mogen maken. Met hartelijke groeten, J. Uhlemann ALCOHOLISME; YVELVAARTS VERSCHIJNSEL Alcoholisme is in onze tijd voor zeer velen geen vaag en onbekend begrip. Het is dat trouwens nooit geweest, maar nu in deze tijd komen veel meer mensen duidelijk met dat begrip in aanraking. Op twee heel verschil lende gebieden gebeurt dat. Daar is in de eerste plaats het grote aantal slachtoffers van de alcohol. Dat zijn niet alleen de patiënten van de* consultatiebureaus, al zijn dat er enke le tienduizenden (en vergeet dan niet hun familieleden, allereerst de1 vrouwen en kinderen!). Dat zijn zelfs niet in de eerste plaats die patiënten. Neen, dat zijn zij, bij wie de alcohol in het leyen zo'n grote plaats inneemt, dat zij la ten we dat woord gerust gebruiken verslaafd zijn. Dat zijn misschien de toekomstige patiënten van de con sultatiebureaus. Hun aantal is niet precies bekend, natuurlijk niet, maar dat het hier om een zeer grote groep gaat kan iedere maatschappelijk werker u vertellen. Het is helaas één van de schaduw zijden van onze welvaartsmaatschappij. Maar dan is er de tweede plaats de rest van de bevolking. Neen, geen alcoholisten, geen verslaafden (of het moest zijn aan hun televisietoestel). Ge wone burgers, in wier leven de alcohol geen probleem vormt. Dat kan! Maar zij lezen, horen en zien met een gruwe lijke regelmaat van de gevolgen van alcoholgebruik. Zij kennen het begrip alcoholisme als een telkens weer opdui kend onderwerp van zorgelijke aard. Misschien hebben zij als eens de krant geërgerd weggeschoven of de biik van het televisietoestel afgekeerd. Je kunt toch niet blijven zeuren over alcoholis me? Daar is toch niets aan te doen. Nou nee, zeuren niet, maar. er is wat aan te doen! Aan dat alcoholisme. Daarom zijn er consultatiebureaus. Daarom is er voorlichting. Daarom is er. Precies, dat kost geld, heel veel geld. En daarom wordt er nog veel te weinig gedaan. Aan die voorlichting vooral. Maar ergens ligt er toch voor die tweede groep een stuk verantwoorde lijkheid? Er wordt veel gevraagd en gul gegeven als het gaat om hulp aan mensen in nood. Dat is hier óók nodig. En om in de stijl van de tijd te blijven het zal je kind maar wezen. Daarom, niet zeuren, niet moeilijk doen, maar helpen om er-wat-aan-te-doen. Door de Blauwe Week Collecte ie steu nen. die van 11 tot en met 16 mei op Texel wordt gehouden. Voor BRUID en BRUIDEGOM uw modehuis Vieux Plantiac 52. Enkele ogenblikken later kwam Platvink-Jantje er ook al weer aan. Hij droeg een stapeltje oude kleren alsme de een wanhopig bolhoedje in de arm. „We zulle' van jou es effe een fijn stuk- kie verdriet make", lachte hij. „Hahaha, als ik je heb vermomd, dan zal geen agent je herkenne!" Franse Sjarl scheen het daar hele maal mee eens te zijn, want toen de smid in zijn nieuwe kleren was gesto ken, barstte hij uit in een daverend ge lach. „Hoho! Hihihi! C'est magnifique! Excellent? II a l'air, n'est ce pas?!" - Eilaasomdat wij geen Frans verstaan, moeten deze woorden in een waas van geheimzinnigheid gehuld blijven. Maar de smid trok zich er niet veel van aan. „En nu nog een naam, die bij mijn uiterlijke verschijning past", grinnikte hij. „Wat dachten jullie van Zacharias Zegelmans? Is dat wat?" „Hohohohahahahaü!" bulderde Plat vink-Jantje. „Een mooiere kan ik me al niet voorstellen. Da's een flessie bier waard!" Hij dook in zijn morsige keldertje, haalde wat flesjes gerstenat op en nu begonnen ze te klinken op de gezond heid van smidje Verholen, alias Za charias Zemelmans. „Je mot ons es wat van je boevenstreken vertellen, mak ker", ginnegapte Platvink-Jantje. Maar omdat die brave smid nog nooit een boevenstreek had uitgehaald, zat er niets anders op dat dat hij ze uit zijn duim zoog. En dat deed-ie zó goed, dat zijn twee toehoorders aan zijn lippen hingen. Zo vloog de avond en een deel van de nacht in een wipje voorbij en het drietal werd pas gestoord, toen er plotseling een hevig gebonk op de deur weerklonk. „Open doen! Politie!" werd er geschreeuwd. Bliksemsnel graaide Platvink-Jantje nu een theedoek van het smerige aanrecht en duwde die smidje Verholen in de hand. Franse Sjarl deed een wanhopige duik naar zijn krant en nam de houding aan van iemand die héél er verdiept was in de feuilleton. En wéér werd er op de deur gebonkt en wéér werd er gebruld: „Open doen! Politie!" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 7