K T A K T POlYBiS 8esiouw PAKT opdrukte in de vogelwereld Bill reiswel en wee door A. J. Binebcrgen \iverse zeldzame waarnemingen rE r Postzegelruil elektrische boortollen 25% korting SAT0 etiketteer apparaat een kraan beschikbaar WITTE serveerschortjes CANDY uitverkocht AMATEURAVOND INCROWD De Worsteltent VLEES-FONDUE pirma consumptie aardappelen P. BEERS, mm""niniin» Rijwielhandel Zegel ƒ521,— een Berini van Gazelle GASDEP0T 2000 VERHUISD I. EEN CASSIERE II. EEN CASSIERE SMEDERIJ KILJAN I. EEN HULPBADMEESTER (ES) II. EEN HULPBADMEESTER (ES) PVDA PSP NVV PVDA PSP NVV PVDA PSP NVV PVDA PSP NW 'hien komt het doordat het weer dit voorjaar zo abnormaal op zich liet wachten. Er valt op ienblik niet alleen een explosie- mtengroei te constateren de zijn in korte tijd groen gewor- allerlei planten staan in bloei r er is ook een enorme drukte vogelwereld. In het bos zijn alle _jels spotvogel en nachte fluiter, litis, tjiftjaf enz. reeds yji/eerd. In het duin hoor je weer de hoge trillers van de sprink- ietzangers. Op het land zie je al kieviten met jongen lopen en iïn kemphanen hun toernooien. de in deze tijd van het jaar al- grote aantallen aanwezige vo- ebbers valt er dus bijzonder 'lijie genieten. Ik heb dan ook al ;n|sva? enthousiaste verhalen ge- Zelf heb ik in de „bevrijdings- eri' ook zes dagen lang m'n hart 'e*n ophalen. )ie|st het gewone spulzijn er heel ïldzame vogels gezien. Visarenden el dwergmeeuwen, een sneeuwuil |In de Geul zaten zwarte sterns een paar weken en zelfs wit lijden. Veel van de gewone winter- rotganzen, goudplevieren, zil- ieren en rosse grutto's, zijn nog eiland aanwezig. Visarend de heer Hopman (De Nederlan- >rde ik dat er bij de Muy wel [visarenden waren gezien. Eén haalde, zo zag hij, een vis van cm lengte uit de plas. Dat er |vissen in de Muy zaten was niet De visarend is één van de vele keisoorten in Europa die het niet maakt, hoewel heel wat beter bijv. de zeearend. Vandaar dan it hij overal streng beschermd In Schotland bijv. waar de vis- lin 1959 na 100 jaar afwezigheid is gaan broeden, worden ze als il bezit bewaakt. Gedurende de lijd en in de periode dat er jongen Ier een vaste bewaking. Door die bewaking was het ook mogelijk, vogels zulke beroemdheden kon- jrden; duizenden mensen hebben een observatiepost in het re- kunnen bewonderen. Inmiddels aantal paren zonder twijfel Inj Operatie Visarend" van de Vogelbescherming tot 3 ge- lt| Jammer genoeg komen echter de van één van die paren steeds Zwarte sterns zwarte stern is eigenlijk in ons idje niet zo heel bijzonder. Op [heeft hij echter sinds 1938 niet 'ebroed; ver daarvoor was deze }t lort, die alleen in zoetwatergebie- _t, in de natte duinvalleien en ^lolders van ons eiland een vrij broedvogel. Nu zien we hem is alleen op de trek langs de foofn dan doorgaans uitsluitend in 1st. Dat er een aantal van deze R I— aanvankelijk waren er zo'n nog een stuk of wat in deze het jaar voor langere tijd in de •lijft is iets bijzonders. Het zou sartf^r z^n a^s we zwarte 0jJleer als broedvogel terug kunnen Wie weet. Smienten landere vogelsoort, die misschien lis op Texel tot broeden zal ko- I de smient. Een eendesoort, die hier in het winterhalfjaar bij duizenden verblijft Soms blijven ze hier tot ver in mei en zelfs in juni zijn ze hier wel waargenomen. Begin mei zag ik in de Bollekamer een paar, dat zo te zien echt in bruiloftsstemming verkeerde. Die Bollekamer is trouwens een ideaal een- dengebied. Er zitten niet alleen talrijke wilde eenden, slobeenden, wintertalin gen en kuifeenden, maar bijv. ook pijl staarten, waarvan er haast elk jaar wel een paar tot broeden komen. Een mach tig mooi gebied om een wandeling te maken. Er valt ook te genieten van de balts van de watersnip. Een eigenaar dig geluid brengt die voort door in schuine duikvlucht de wind door zijn stijve staartpennen te laten spelen; om dat geluid draagt hij o a. de bijnaam ,,weerlam". Inderdaad lijkt het op het mekkeren van een lam. Verder kun je in de Bollekamer ook de overdag ja gende velduilen treffen. Witoogeenden Een grote zeldzaamheid is de witocg- eend, waarvan er drie op het ogenblik in de Geul zitten. Als u gauw bent, kunt u ze misschien nog zien. Witoog eenden zijn makkelijk te.herkennen aan hun donkerbruine verenkleed en opval lende witte ogen. Op Texel zijn ze nog slechts enkele malen waargenomen, in het binnenland is hij wat gewoner, maar toch altijd ook nog zeldzaam. Toch heeft deze eendesoort, die in Oost- Europa, Italië en Spanje thuishoort, al een keer of tien in ons land gebroed. Bij veel soorten valt een uitbreiding naar het westen of noorden vast te stel len denk maar eens aan de kuifeend, de turkse tortël en ook de zilver- en stormmeeuw dud helemaal uitgeslo ten dat deze vogels hier gaan broeden is het toch niet. We moeten ook beden ken dat de Geul een nog vrij jonge plas is, die zich nog steeds verder ont wikkelt, a.h.w. „rijpt". We zullen daar zeker een steeds rijker vogelleven kun nen zien Zo zijn de uitgestrekte riet velden eigenlijk best geschikt voor roerdompen. Net zo goed als we in de Dennen toch zo langzamerhand ieens wat spechten en boomklevers, en niet te vergeten staartmezen, moeten gaan krijgen. Er staat ons nog wat te wach ten! Sneeuwuil Ik hoorde dat er bij Den Hoorn dooi de heer D Drijver ook een sneeuwuil was gezien. Ook een grote bijzonderheid die echter de laatste jaren in ons land wat algemener schijnt te worden Het is een broedvogel van de poolstreken, zuidelijk tot in het (uiteraard koude) bergland van Noorwegen en Zweden. Enkele jaren geleden is de sneeuwuil voor het eerst in Groot-Brittannia tot broeden gekomen en wel op één van de Shetland eilanden. Ze werden net zo streng bewaakt als de visarenden en brachten maar liefst 6 jongen groot. Sneeuwuilen jagen net als velduilen overdag. Het zijn machtige vogels met een vlucht van wel anderhalve meter. Tot slot een raad: trek er nu op uit. Geniet van de vogels, want er is veel te beleven! KERKLIJSTEN AAN PASTORIE VERKRIJGBAAR De lijst van kerkdiensten, die u bij deze krant aantreft kan ook gehaald bij de pastorieën. Dit geldt in het bij zonder voor degenen, die meerdere ex emplaren nodig denken te hebben, zo als horecabedrijven, kampeer- en bun galowexploitanten etc. EN ikkel ELAARTJES soorten vogel- Jen -zaden, goud- len aquariums. Uw Ibij Geus Joud ijzer, lompen, en bruikbaar |J W. Schagen, ikerstraat 28, Den (02220) 2470 Uw verhuizingen Koningsbruggen, reg 13, Den Hel- (02235) 587. Wij Uw declaratie. id (verzek. en financ. fer, Kogerstr. 33, |ig, (02220) 2833 ling voor ai uw ;n en ook voor ig van rijbewij- Ischool Groot, eig. Boon. Vamor ge- ■angfel. (02230) 13252. is met films en la's vrijdags in Visser, Schóón- iel 17, Den Burg. hof gen I >t E onmaakbedrijf Spigt, tel. (02228) m- en metalen- ICobus Spigt, Eier- jefoon (02225) 297 -gebruikte en on- 64,l®e meubelen J. 1 vjk, Schilderend 60 '69,1§20) 2777 f56/ f83,60 r 3,56 drukke werk- n te koop op Noorwaarden: al lesauto's. F. J. Gerritsland Voor een verplaatsbare vuilniszak-houder. Gebr. Bruining, De Koog, tel. 482, Plevierstraat 23 Merkbenzine voor witte prijs Dros' Smederij, Eierland C 42 In onze welvaartsstaat moet ons welzijn centraal staan. Vandaar onze pri maire aandacht voor rein heid van het milieu. PAKT lijst 1 Te koop aangeb. Mer cedes motor, type 190 D. J. Prins, Wilhelminalaan 28, tel. (02220) 2948 Biedt zich aan voor graskuilen met opraap- wagen of graslichter, freezen met Lelyfrees en graszaadzaaien. A. Wuis, 't Noorden, tel. 338 Te koop eetaardappelen Irene. L. Roeper, Koger- straat 86 Tot zaterdagavond eieren (middenklasse) 10 voor 85 cent. Graven- straat 20 Nog enige zakken con sumptieaardappelen te koop B. Dros, Kadijks- weg, Den Burg Voor al uw grasmaaien, graskuilen, graskuil op zetten en afdekken T. Wuis, 't Noorden, tel. (02223) 334 Progressief beleid bete kent ook: uitgaan van mondigheid en van recht op persoonlijke vrijheid voor iedere burger. PAKT lijst 1 Te koop aangeb. z.g.a.n. zomerhuisje met toebeh opp 12 m2. Tel (02228) 593 Met vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Daniclla Adriana Wij noemen haar Danny. A. Witte-Hin P. Witte p.a. Julianastraat 2-4, Den Burg, 20 mei 1970. Met vreugde delen wij U mede, dat we werden verblijd met de geboorte van een dochter en zusje Natascha Martine Jeanine Piet v.d. Vis Bea v.d. Vis- de Ridder Tony, Colinda en Sandra 18 mei 1970, ,,'t Havenlicht", Vliestraat 12, Oosterend Op 2e Pinksterdag werden wij verblijd met de geboorte van een tweeling Pieter Wim en Astrid broer en zus van Arend jan en Alrieke J Saalmink T Saalmink-Eelman Boogerd 10, Den Burg, Texel, 18 mei 1970. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Jerry Bij het H. Doopsel zal hij de namens ontvangen van Jerry Cornelis A. C. v. Heerwaarden R. v. Heerwaarden- Bakker Klif 1, Den Hoorn, Texel, 19 mei 1970. Voor Texel: Dames, met een goede bijverdien ste bent U meer mans. Prettig werk als consu lente van MOARA SHIRA endicht bij huis. Inlichtingen bij rayon-inspectrice mevr. Kuus, Maasstraat 19, Den Helder, tel. (02230) 19420 Voor diverse werk zaamheden een kraan be schikbaar. T. Wuis, Noorden, tel. (02223) 334 Te koop gevraagd 2 pits petroleumstelletje. Plaatsman, Bargerhof, tel. (02223) 459 Meegenomen met lui lak: rode kir.derdnewie Ier en plastik paardje op wielen. T. van Lingen, W. v. Beierenstr. 48, Den Burg Te koop Engels rijzadel Boogerd 6. Den Burg - Ware vrede en volle blijdschap geeft Jezus Te koop bruidsjapon maat 38, Trompstr. 23, Oudeschild Te koop een diepvries- kist, inh. 300 ltr. Te bevr. Warmoesstraat 47 Iedere ouder is geïnte resseerd in de vorming van zijn kind. Inspraak van ouders in het onder wijs is een demokratisch recht. PAKT lijst 1 Met veel blijdschap j ven wij U kennis van de geboorte van Jan Willem zoon van Willem en Bep van Duijn Den Hoorn, Texel, 17 mei 1970,' Herenstraat 50. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in Ziekenhuis „Park zicht" na een langdurig doch moedig gedragen lijden van ons is heen gegaan onze innig ge liefde en zorgzame moeder en grootmoe der Baukje Bakker, weduwe van Jan Arie Eelman, in de leeftijd van 71 jaar. W. P. Wolse-Eelman G C. Wolse R. J. Eelman L. Eelman-Vos J. Eelman C. K. Eelman-Koorn en kleinkinderen Den Burg, Texel, 20 mei 1970. De rouwdienst zal worden gehouden za terdag 23 mei, namid dags 2 uur in de Ned. Hervormde Kerk, waarna de begrafenis op de Algemene Be graafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot con doleren vrijdagavond, 22 mei, van 7.30 tot 830 uur in de verga derzaal van de Doops gezinde kerk. Correspondentie-adres Wilhelminalaan 106. Gezocht partner voor tijdens mijn vakantie op Texel van 14/6 tot 2/7 Korrespondentie van ge- interesseerden aan Wolfgang Naumann 6 Frankfurt/M. - 70 Brückenstrasse 70, Duitsland. Extra aanbieding Skil en Black Decker Gedurende één week DIRK WITTE Gravenstraat 2-4, telefoon 2424. Heden ging na een moedig gedragen lijden van ons heen onze lieve Vriendin Baukje Eelman- Balcker Onze jarenlange vriendschap zal ons steeds in dankbare herinnering blijven. B. Oostra F. Oostra-Smidt Texel, 20 mei 1970. Kees Kalis en Henny van Eijk hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 5 juni 1970 om 15.00 uur ten gemeente huize te Aalsmeer. Receptie op de trouwdag van 16.30 - 18.00 uur in gebouw „De Schakel" te Aalsmeer en op 30 mei vanaf 19.30 uur in Ooster end, Mulderstraat 13. Mei 1970. Oosterend, Mulderstr. 13 Aalsmeer, Aalsmeerder- weg 403. Vraag eens een folders. In één handbeweging worden de artikelen voor zien van prijsje, code en naam of merk. 1920 1970 Op dinsdag 26 mei hopen wij met onze ouders grootouders M. Keijzcr V. Th. Keijzer- Kersemaker hun 50-jarig huwelijks feest te vieren. De H. Mis uit dank baarheid 's middags om half drie in de kerk van St. Joannes de Doper. Receptie van 5.00 tot 6.30 uur in „Casino". Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Den Burg, Molenstraat 29 Licht en gemakkelijk te bedienen. Prijs ƒ250,— Zelfklevende etiketten per rol van 1000 ƒ1,40 Prijzen exclusief BTW. Demonstratie bij Uw kantoorboekhandel Voor diverse werkzaamheden T. WUIS, 't Noorden, telefoon (02223) 334 Keuze uit 10 modellen. Hsxtlelhuis Hij is nu weer volop verkrijgbaar bij Warenhuis De Hoe Oosterend, telefoon 275 Giro 2 04 87 44 Vrijdag 22 mei in „Casino" van 8 tot 2 uur, m.m.v. de Entree ƒ2,50. Wegens groot sukses Zaterdag 23 mei van 18.00 tot 22.00 uur herhaling 3 sauzen, sla, frites a ƒ9,50 Reserveren gewenst. k Uw adres voor Den Burg, tel. 02220-2913 Worden thuis bezorgd. heeft reeds voor met voorvering en drager. JAC. SLIKKER, Beatrixlaan 84, s aangesloten onder telefoonnummer Heden overleed zacht en kalm mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje Jonker, echtgenote van Cornelis Dijksen, in de ouderdom van 78 jaar. C. Dijksen F. van der Kooi- Dijksen J. van der Kooi - J. Dijksen A. Dijksen-Grisnigt klein- en achter kleinkinderen Den Burg, Texel, 15 mei 1970, Huize „St. Jan". De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. van „De Waddenparel' K 68a naar Bemhardlaan 89, Den Burg. Fam. J. v.d. Kerkhof. Voor het zwembad te Den Burg worden gevraagd voor de periode van i 18 juli tot i 1 oktober, met werktijden op a. maandag tot en met vrijdag ('s middags van half twee tot half zes; 's avonds van half zeven tot acht uur) en op b. zaterdag of zondag (naar keuze en in overleg) ('s morgens van tien uur tot half een; 's middags van half twee tot half zes) voor de periode van 18 juli tot 16 augustus, met werktijden op a. maandag tot en met vrijdag ('s morgens van negen uur tot half een) en op b. zaterdag of zondag (naar keuze en in overleg) ('s morgens van tien uur tot half een; 's middags van half twee tot half zes). Aantrekkelijk en afwisselend werk. Ook ge schikt voor gehuwde dames. Goed loon, vakantietoeslag en extra vergoe ding voor verlofdagen behoren tot de ar beidsvoorwaarden. Inlichtingen en sollicitaties bij de directeur van de Recreatiestichting Texel, kantooradres De Zes 2 te Den Burg, tel. (02220) 2993. Geen gesleep en geen POLY-GAS het goedkoopste gas POLY-GAS tankengas Wij leveren U handige en goedkope huur- en kooptanks vanaf 500 ltr. tot 20.000 ltr. tegen concurrerende prijzen. Installatieprijzen. Het beste en goedkoopste gas en al te advi seren bij een gebruik van maar 13 flessen per jaar. Den Burg, telefoon (02220) 2224 Voor het zwembad te Den Burg worden gevraagd voor de periode van 18 juli tot oktober, met werktijden op a. maandag tot en met vrijdag ('s middags van half twee tot half zes; 's avonds van half zeven tot acht uur) en op b. zaterdag of zondag (naar keuze en in overleg) ('s morgens van tien uur tot half een, 's middags van half twee tot half zes). voor de periode van 18 juli tot 31 augustus, met werktijden op a. maandag tot en met vrijdag ('s morgens van negen uur tot half een) en op b. zaterdag of zondag (naar keuze en in overleg) ('s morgens van tien uur tot half een; 's middags van half twee tot half zes) Tot de taak van de hulpbadmeesters behoren het assisteren van de badmeester, het houden van toezicht in het terrein, bij de baden en in de garderobe en het verrichten van schoonmaakwerkzaamheden. Aantrekkelijk en, afwisselend werk. Ook geschikt voor vrouwelijke krachten en 65+ers. Goed loon, vakantietoeslag en extra vergoe ding voor verlofdagen behoren tot de arbeids voorwaarden. Inlichtingen en sollicitaties bij de directeur van de Recreatiestichting Texel, kantooradres De Zes 2 te pen Burg, tel. (02220) 2993.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 3