AGENDA ZAKEN NNI EU WS FILMNIEUWS Leerlingen landbouwschool hadden interressante reis X in Computervvegers bij Van der Meer estaurant-IJssalon „Italia" in gebruik genomen Jubilerende meubelzaak nam nieuwe toonkamer I in gebruik Demonstratie schoonheidsverzorging trok veel belangstelling Niet meer aftekenen Schoolvoetbaltoernooi voortgezet onderwijs - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - „Boris" staat ter dekking SPORTPROGRAMMA SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 MEI 1970 ei Snelle afhandeling van de klant is in ze snele tijd een belangrijk .pluspunt L >or winkels en supermarkten. Met die dachte kocht Van der Meer n.v. voor iar zaken in Den Burg, De Koog en hoorl snelwegers die in vakkringen 3 de modernste ter wereld worden be- uu houwd. Het zijn wegers van het type erkel bon electronisch. Het is een ektronisch apparaat, te onderscheiden weegcel en rekenaar. Beide onder- ten zijn door een kabel verbonden, wr de klanten is het prettig dat de nduiding van de prijs per kilo, het 1 wicht en de verkoopprijs in duidelijk >oi esbare getallen worden weergegeven, ee e rekenaar geeft een bon af waarop .jfl se getallen staan afgedrukt en waar- ee aan de kassa kan worden afgere md. Deze bon maakt een degelijke I mtrole mogelijk. Voor het wegen en kenen moeten twee handelingen wor- m verricht: het te wegen artikel ordt op de weegschaal gelegd en de au loprijs moet op het toetsenbord van I rekenaar worden ingetsteld. De -mputer in het apparaat werkt blik- msnel en feilloos. Van der Meer heeft taal vier van dergelijke apparaten in bruik genomen. Kosten: meer dan 5.000,per stuk. j DE KOOG De Koog is met Pink- eren een fraai bedrijf rijker gewor- ;e, in. De heer J. A. Hillen heeft aan de orpsstraat het splinternieuwe restau- g{ nt annex ijssalon „Italia" in gebruik nomen. Het bedrijf is verrezen op het ampolineterrein van de heer Hillen. et oude „Italia" aan de andere kant - ai de straat heeft zoals bekend plaats maakt .voor de bar „Het Galjoen" 8 et nieuwe bedrijf ademt een exclu- eve sfeer; vooral het interieur, met «1 zachte bekleding, draagt daartoe I j. De prijzen zijn echter niet exclu- ef. Een blik op de fraai uitgevoerde njskaart leert dat men hier al behoor- k kan eten voor 3,75. Er zijn 95 zit- aatsen in het restaurant, merendeels M s vaste banken uitgevoerd. Op een irhoogd gedeelte staat de counter, ;iil aar allerhande kleine gerechten en (I lacks gegeten kunnen worden. Dat ge- eurt dan bij een beschaafd muziekje H it wordt voortgebracht door een cen- ale geluidsinstallatie. Een jukebox erd hier niet passend geacht. In het staurant zwaait Piet Hillen de scep- r. Zijn broer Hans heeft de leiding in de aangrenzende ijssalon. In over- nstemming met de Hillen-traditie orden hier verfijnde ijsspecialiteiten serveerd, alsmede koffie en alle mo- ilijke frisdranken. Het exterieur van de zaak is strak, pvallend en praktisch is de ver over- ekende luifel. Bij goed weer kan een »ot deel van de glaspui worden weg schoven. Achter het gebouw liggen de perso- fclsverblijven waar 9 meisjes en een ik zijn gehuisvest en daarachter ligt |t terrein waar de trampolines zullen )men. Dit terrein grenst aan de nieu- e weg, die aan de oostzijde van De oog wordt aangelegd. Het nieuwe „Italia" werd ontworpen tor het architectenbureau Alkema. De i Adema uit Goutum was de hoofd- tnnemer. Verder werkten mee Elec- >huis Bakker, de verenigde schilders i timmerman Joh. Bakker uit Den oorn („tovenaar met hout") die de ïn- neurbetimmering uitvoerde. De meubelzaak van Moerbeek be- ■taat 40 jaar. Met dit jubileum valt sa- T»n de ingebruikneming van een ■0 m2 grote toonzaal bij de zaak aan B e Hogerstraat. Een duidelijker bewijs at deze onderneming springlevend is, nauwelijks denkbaar. Genoemde uit- reiding is overigens slechts de eerste ise van een ingrijpend uitbreidings- lan dat in de komende jaren zal wor- gertaliseerd. De heer P. Moerbeek i zijn vrouw vertelden ons met en- 'ousiasme over al deze vernieuwingen laar voegden er aan toe dat zij zich na die jaren hard werken langzamer- *nd zullen terug trekken. Ze weten 'et bedrijf in goede handen bij de tons Ide en Joop die weten dat de tor hun ouders gelegde basis bijzonder echt is. De heer Moerbeek liet ons een foto en waarop hij als 18-jarige staat met ets en koffers. Zo ging hij dagelijks e boer op, door weer en wind. Het van okter Hellema overgenomen T-fordje as een enorme verbetering. Toen de eer P. Moerbeek 33 jaar oud was, 'erd de zaak gesplitst. Piet Moerbeek locht het met meubelen en woningin- ichting proberen. De textielsector bleef e Parkstraat gevestigd; het be- djf aldaar groeide uit tot het huidige tehuis Moerbeek n.v. De heer Piet Moerbeek startte in een (and aan de Hogerstraat, waar nu radio °nk is gevestigd. Dit onderkomen kek al gauw te klein en in 1938 werd an wijlen Kees Boon een pand aan de adere zijde van de straat overgeno- tèn. Dit werd verbouwd en in 1939 in abruik genomen. De zaken gingen tod. Meerdere verbouwingen waren °dig. Ook met de nieuwe toonzaal is er nog geen punt achter de uitbreidin gen gezet. De toonzaal sluit aan op de bestaande schuur aan de Vogelenzang. Ten behoeve van de klanten is daar een parkeerterreintje gecreëerd. Er is voor 't personeel een cantine gekomen, tevens ontvangruimte voor de klanten. De privéverblijven van de familie Moerbeek moesten wijken. Door aan koop van de aangrenzende woning van wijlen de heer J. N. Bruin werd in nieuwe woonruimte voorzien. De toonzaal bestaat uit twee lagen waardoor genoemde grote oppervlakte kon ontstaan. Alles ademt een royale, moderne sfeer. De zaal is voor het pu bliek vrijblijvend te betreden. Ook de toeristen blijken dat op prijs te stellen. Met voldoening vertelde de heer Moer beek ons dat hij vrij veel meubels naar de overkant verkoopt. „Dat allerlei ar tikelen op het vasteland goedkoper zou den zijn dan op Texel, gaat voor meu belen in ieder geval niet op. We zijn zelfs goedkoper omdat we in een dei- grootste inkoopcombinaties van 't land zitten". Donderdagavond organiseerde Schoonheidssalon Anneke Rienks in sa menwerking met de firma Lahnemann N.V., vertegenwoordigster voor Neder land van het Zwitserse cosmetische huis Juvena, een demonstratie over de huid verzorging. Hievoor was naar hotel „De Lindeboom-Texel" gekomen mej. H. Muller, chef schoonheidsspecialiste van het cosmeticahuis. Zij gaf een interes sante uiteenzetting over de aspecten van de huidverzorging en de make-up. Hoeveel aandacht daar door de indu strie aan geschonken wordt werd wel bewezen door de uitgebreide collectie potjes, flesjes en tubetjes die te zien waren. Ieder type huid behoeft namelijk een andere verzorging en wat make-up be treft is er een schier eindeloze serie kleuren, tinten, poeders en crèmes. Mej. Muller hield het niet alleen bij woorden; met vaardige hand transfor meerde zij twee vrijwilligsters uit de aanwezige dames tot toonbeelden van een goed opgemaakte vrouw; hiermee rekening houdend met huidtype, huids kleur, kleding en gelaatsvorm. Zij ver zekerde de dames, dat zij hier niet lan ger dan tien minuten voor nodig zou den hebben, als zij dit thuis zelf zouden gaan doen. Veel dames blijken namelijk van het aanbrengen van een maskertje het zorgvuldig reinigen van de huid en het goed opmaken een afkeer te hebben omdat er zoveel tijd mee gemoeid zou zijn. Met de moderne middelen echter gaat alles niet alleen veel vlotter, maar ook veel gemakkelijker. Mej. Muller demonstreerde onder meer een gezichts masker, waarbij de draagster gewoon kan blijven doorlopen en desnoods wer ken. Mevrouw Rienks, depositaire van Ju vena op Texel, is gediplomeerd schoon heidsspecialiste. Daartoe behoort o.m. epileren, masseren (ook lichaamsmasa- ge), manicure, het geven van een mas ker, en het make-up aanbrengen. Ook geeft zij behandelingen, zoals donder dagavond gedemonstreerd. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om een afspraak met mevrouw Rienks te maken, terwijl ook de reduc tiebon op een behandeling graag geac cepteerd werd. De banken op Texel hebben aan hun relaties een schrijven doen uitgaan waarin zij verzoeken het „aftekenen" van nota's ingaande 15 mei 1970 te stoppen en in plaats hiervan het koste loos beschikbaar gestelde bankgirofor mulier te doen gebruiken of nog liever per betaalcheque te laten betalen. Vooral deze laatste betaalwijze is voor de ondernemer/leverancier een zeer prettige aangezien deze cheque's tot ƒ100,zijn gegarandeerd en hij dus de zekerheid heeft contant geld in handen te hebben welke zekerheid bij het het aftekenen van nota's nog wel eens ontbrak. Er werd nl. nog wel eens iets ongedekt afgetekend op ons goede „Gouden Boltje". De beslissing is het gevolg van de ook in de bankadministratie steeds ver der gaande mechanisatie waarbij een eenheid in de te verwerken formulieren een dringende eis is terwijl de vermel ding van het rekeningnummer op alle stukken zeker niet minder belangrijk is. In aller belang wordt dus verzocht bij het doen van contante (kleinere) REGELING „TOERISTISCHE HEFFINGEN" OP SECRETARIE AF TE HALEN Enige tijd geleden liet de gemeente Texel in deze krant een advertentie plaatsen waarin uitvoerig melding werd gemaakt van de drie toeristische hef fingen die dit seizoen van kracht zijn geworden. Op verzoek van enkele ex ploitanten heeft de gemeente deze re geling nu op stencil gezet. Iedere ex ploitant die de regels op schrift wil hebben of die zijn gasten wil inlichten kan een of meer afdrukken gratis af halen bij het gemeentesecretarie, raad huis. Zaterdag 30 mei wordt op de gemeen telijke sporttereinen weer het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi voor het voortge zet onderwijs gehouden. De wedstrijden zullen beginnen om negen uur 's mor gens en duren tot vier uur, waarna de prijsuitreiking volgt. Als bijzonderheid geldt dit jaar dat voor het eerst alle brugklassen in één poule spelen. Hieronder ziet u het volledige, ge- detaileerde programma. Groep 1: 16 jaar en ouder: poule A: HBS 1; ULO 1; LTS 2. Poule B: LTS 1; HBS 2; ULO 2; LBS 1. Groep 2: t.e.m. 15 jaar: LTS 3; LTS 4; HAVO 3; MAVO 3. Groep 3: brugklassen: Poule A: IA; IC; Ol. Poule B; IB; 1D; 02. A-veld 9.00 9.30 ÏA-Ol 9.35 10.05 LTS 3-MAVO 3 10.10 10.40 LTS 1-HBS 2 10.45 11.15 1C-1A 11.20 11.50 LTS 4-HAVO 3 11.55 12.25 HBS 2-ULO 2 12.30 13.00 LTS 3-LTS 4 13.05 13.35 Ol-lC 13.40 14.10 ULO 2-LTS 1 14.15 14.45 LTS 2-ULO 1 14.50 15.20 LTS 3-HAVO 3 15.30 16.00 Finale groep 1 16.10 Prijsuitreiking ■veld 9.00 9.30 1D-1B 9.35 10.05 HBS 1-LTS 2 10.10 1040 ULO 2-LBS 1 10.45 11.15 1B-02 11 20 11.50 ULO 1-HBS 1 11.55 12.25 LBS 1-LTS 1 12.30 13.00 MAVO 3-HAVO 3 13.05 13.35 02-1D 13.40 14.10 HBS 2-LBS 1 14.15 14.45 MAVO 3-LTS 4 14.50 15.20 Finale brugklassen aankopen betaalcheques te gebruiken die door iedere rekeninghouder bij zijn bank kosteloos verkrijgbaar zijn. De heer Jan Kil jan junior is sinds kort exploitant van een hengstenhou- derij, de enige op Texel. Het is herstel van een oude traditie; vroeger waren er meerdere Texelse hengstenhouders. De meesten hielden er mee op omdat het op den duur een niet meer renda bel te maken activiteit was. De heer KI. du Porto was een der laatsten; hij huurde echter een hengst. Jan Kiljan is eigenaar van een drietal dieren: het Gelderse landbouw rijpaard Boris, de fjordenhengst Hans en de Haflinger hengst Melchior v. d. Stelle. Verreweg het belangrijkst is Boris, een vos bles die het stamboeknummer 12<23 voert. Hij is een der laatste kinderen van de importhengst „L'Invasision"; zijn moe der is de in fokkerskringen eveneens vermaarde Emira van Domburg. Het dier heeft zes jaar achter elkaar op de keuring te Eist gestaan en werd daar tot de tophengsten gerekend. Bij de keuring in Schoorl is Boris als enige voor drie jaar goedgekeurd. Hij kreeg de hoogste premie (IA) voor zijn af stammelingen en dezelfde waardering werd toegekend voor de trekproef (ge schiktheid voor de wagen) en voor ge bruik onder het zadel. Boris werd in december overgenomen van de familie Fiksen uit Oldebroek; nu vindt hij een nieuw rayon dat geheel Noordholland bestrijkt. Boris verricht de meeste diensten evenwel op Texel. Twintig keer is hij inmiddels aktief geweest, in 13 gevallen ging het daarbij om Texel se merries. De heer Kiljan vertelde ons dat een hengstenhouderij geen rijkmakerij is. Boris moet zeker dertig merries per jaar aangeboden krijgen om rendabel te zijn. Dat zijn aanwezigheid een sti mulans is voor de paardenfokkerij is inmiddels al gebleken. Afgezien van idealisme en liefhebberij kan het fok ken van een veulen economisch interes sant zijn. Aan dekgeld en bijkomende kosten is men niet veel meer dan 200,- kwijt en een veulen brengt toch al gauw ƒ500,op. Op de foto presenteert Boris zich in de juiste houding en keurig getoilet- teerd. Voor een rijpaard heeft hij een flinke maat: 1.66 meter hoog. Zaterdag, zondag en maandag 8 uur draait in het City-theater de film „Hel den zonder glorie" (The naked and the dead), naar een Amerikaanse oorlogs roman van Norman Mailer. Een peleton soldaten bevindt zich op een troepen transportschip, gereed om een invasie te doen op een door de Japanners bezet eiland. Daaronder bevindt zich gene raal Cummings. Deze generaal is van mening, dat hoe feller de soldaten hun superieuren haten hoe beter zij vech ten. Alle mogelijke conflicten worden dan ook door hem in de hand gewerkt. Het peleton krijgt opdracht de achter hoede van de vijand te verkennen. Eén van de soldaten raakt gewond. De on ervaren soldaat Hearn, die hierbij is, raakt in paniek doch toont moed en wil de gewonde meenemen, bevrijden uit de omsingeling der Japanners. Er zal ech ter nog heel wat moeten gebeuren, eer deze taak volbracht is, en nog veel meer voordat het gehele peleton de op dracht tot ten succes heeft weten te maken. (In kleur - toegang 14 jaar). Zondagmiddag drie uur voor alle leeftijden een selectie van de best ge slaagde scènes uit de lachfabriek van Hollywood, met onder meer Stan Lau rel, Oliver Hardy, Charlie Chaplin, Bo ris Karloff en vele anderen Onder auspiciën van de Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming wordt vrij dag 22 mei in het City-theater de Zweedse sex-film „Ik een vrouw II" (haar huwelijk) gedraaid. Het wordt weer een nachtvoorstelling, die om 11 uur 's avonds begint. Siv, de veel geliefde en veel begeer de, is getrouwd, hoewel ze gezworen had dat ze nooit zou trouwen. Het is haar zelf niet helemaal duidelijk waar om ze bezweek voor de jonge antiquair Hans Hendrik Holm, die in haar vooral een mooi kunstvoorwerp ziet. De naakt foto's, die hij enthousiast van haar maakt, laat hij aan al zijn vrienden zien. Ook aan een cliënt, die haar tij dens een huiselijk diner hevig het hof maakt, hetgeen haar man toelaat. Zij weet nu, dat haar huwelijk waardeloos en afschuwelijk is en neemt haar oude 'beroep als verpleegster in een zieken huis weer op Al spoedig komt het tot een verhouding met een medicus. Dit bezorgt Siv een slecht geweten, omdat zij walgt van Hans Hendrik en zij be merkt, dat zij steeds meer afzakt in het bizarre en in het perverse. Als zij een maal zijn verleden kent en begrijpt, voelt zij zich voorgoed bevrijd van hern en als vrije vrouw trekt zij opnieuw de wereld in. Vrijdag 22 mei Den Burg, City-theater, 23.00 uur, nachtfilmvoorstelling N.V.S.H. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel" 20.00 uur, algemene aandeelhouders vergadering N.V. T.E.S.O. Den Burg, ,,J'elleboog", 20.00 uur, dan sen m.m.v. Toby Coller. Den Burg, „Casino", 20.00 uur, avond van tieners voor tieners. Zaterdag 23 mei Den Burg, „J'elleboog", 20.00 uur, dan sen m.m.v. Toby Coller. Oosterend, 19.00 uur, puzzelrit voor mo torvoertuigen, start bij Garage Westend t.b.v. Uniformen-aktie. Zondag 24 mei Den Burg, „J'elleboog", 20.00 uur, dan sen m.m.v. Toby Coller. De leerlingen van de lagere land bouwschool Texel zijn op schoolreisje geweest. Het werd een afwisselende en interessante belevenis, zoals moge blij ken uit onderstaand verslag dat wij ontvingen van het hoofd der school, de heer C. P. Laan. Begonnen werd met een bezoek aan de Koninklijke Marine te Den Helder. Daarna ging de reis via Schoorl en Bergen naar IJmuiden waar de zeeslui zen bezichtigd werden. Hier zag men ook de luchtvervuiling door de gewel dige hoeveelheid rook en dampen van de Hoogovens. Via de boulevard van Zandvoort reisde men door de bloem bollenstreek ten zuiden van Haarlem, die geweldig mooi was, omdat de mees te bollen bloeiden. Bij het Nationaal Automuseum te Leidschendam werd gestopt om oude voertuigen te bezich tigen. Ook de werking van motoren was hier te zien aan de hand van mo dellen die men zelf kon bedienen. De reis eindigde op de eerste dag te Rot terdam waar de Euromast beklommen en de Maastunnel door gewandeld wer den. De volgende dag ging de reis via Maastunnel en Moerdijkbrug en Weste lijk Noordbrabant naar Zeeland. Aller eerst werd overgestoken niet de dub beldekboot van Kruiningen naar Perk- polder en gereden langs de 'stikstof- fabrieken .te Sluiskil. In Philippine werd gestopt naast een bus uit Den Helder. Deze bleek de gemeenteraad van Texel te vervoeren. De wereld is maar klein, één km van de Belgische grens ontmoetten twee Texelse gezel schappen elkaar, 's Middags was het de Praktijkschool voor de landbouwmecha nisatie te Schoondijke die op het pro gramma stond. Na een inleiding van één van de leraren volgde een rondlei ding door de gebouwen van de school. Hier keken de jongens hun ogen uit. De nieuwste trekkers en machines wer- TREKKING LOTERIJ TEVOKO UITGESTELD De trekking van de loterij van Tevo- ko is niet op 16 mei 1970, zoals op de loten vermeld staat, maar op maandag 25 mei 1970. ZATERDAG 23 MEI 1970 Adspiranten Texel a-Oosterend a, 15.00 uur ZDH a-Oosterend b, «15.00 uur Tex. Boys a-De Koog a, 15.00 uur Pupillen Afdeling B Oosterend b-ZDH b, 14.15 uur Oosterend c-De Koog b, 15.00 uur Tex. Boys Zondag a.s. spelen de Boys vetera nen een oefenwedstrijd tegen de oude garde van ZDH. Aanvang 11.15 uur op het Boysveld. Voor het tweede is er nu een wed strijd in Den Hoorn georganiseerd. Aan vang 11.15 uur. iDe adspiranten a spelen de wedstrijd tegen De Koog zeer waarschijnlijk niet op zaterdag, doch vrijdagavond 7 uur. ZATERDAG 16 MEI 1970 4de klasse A K.N.V.B. Texel-Kolping Boys 21 TEXEL-KOLPING BOYS 2—1 Texel 1 won de laatste wedstrijd tel gen Kolping Boys met veel spul en moeite met 21. In het eerste kwartier waren er legio kansen om doelpunten te maken, maar geen enkele had suc ces. Na ongeveer 20 minuten maakte Jan van Bennekom er 10 van na een mooie soloactie. Kolping Boys werd dit te gortig en wist zijn greep op het spel te verstevigen. Zwak ingrijpen van de achterhoede was echter nodig om de middenvoor een niet te missen kans te geven. Na de rust was Hans Geus back, of hoe dat tegenwoordig ook mag heten, gaan spelen en Gert Pansier midden voor. Texel werd toen heer en meester en zette gevaarlijke aanvallen op. Bij een hiervan wist Klaas Dirk Koorn, die overigens zijn dag niet had, de stand op 21 te brengen. De scheidsrechter hoefde daarna alleen nog maar voor het einde te fluiten, waarmee dit geza pige zomeravondpartijtje tot een einde kwam. Deze scheidsrechter was overi gens een der beste, die we bij het eerste aan het werk gezien hebben dit seizoen. Hij volgde het spel van zeer nabij en niet op een meter of twintig zoals de meesten. Texel 1 kwam door dit resultaat op 21 punten, een score die er wezen mag. Wim Langeveld vond het niet zoveel, maar die kan het dan op 14 juni nog eens proberen. Als.we in het begin niet zoveel punten hadden verspeeld (na 6 wedstrijden 2 hele punten) dan. maar as is en blijft verbrande turf. MEDEDELINGEN. S.V. Texel Veteranentoernooi. Opgave voor het veteranentoernooi op 14 juni op ons veld bij de aanvoer der: P. J. van der Slikke, Schilderend 78, Den Burg. Ledenvergadering. Op vrijdag 29 mei houden we de le denvergadering ter verkiezing van be stuur en elftalcommissie. Aanvang 20.30 uur in de Kletskeet. Afzonderlij ke uitnodigingen zullen niet verzonden worden, toch is het gewenst dat ieder een komt, aangezien punten als training en contributie ook aan de orde komen. den hier gebruikt. Het werktuigenpark van de school vertegenwoordigde een waarde van ƒ800.000,Het werken op het land mocht men bekijken en ook doen. Verschillende Texelse jongens zijn in de Zeeuwse klei aan het ploegen geweest. Dit bleek geen gemakkelijk karwei te zijn. Er werd in Vlissingen overnacht. De derde dag was voor België. Deze dag begon met wat pech. Ongeveer een uur moest in de mist gewacht worden op de boot. Daarna ging het in snel tempo naar Brugge, de stad met zijn vele oude gebouwen en fraaie zwanen, 's Middags ging de rit naar Oostende. Hier zag men de boten voor de over tocht naar Engeland en de boulevard en de pier werden bezocht. Bij de rit langs de duinenrij in België viel op, dat caravans en huisjes voor verhuur aan badgasten zeer dicht opéén stonden en vaak was er geen of weinig beplan ting aanwezig. Er werd weer in Vlis singen overnacht. De vierde dag was voor de Delta werken. Via de Zeelandbrug en Schou- wen-Duiveland kwam men te Scharen- dijke waar een inleiding over de Delta werken werd gehouden. Vervolgens ging het met een bootje naar de dijk in het Brouwerhavense gat waarvan onge veer 7 km gereed was. Met een bus reed men het gezelschap op deze dijk naar het uiteinde waar men de dijk nog vergrootte met zandzuigers, bull dozers, vrachtauto's met stenen etc. Machtig was de asfaltmachine die 10 meter onder water op het genivelleerde zand een laag asfalt neerlegde. 's Middags ging de tocht naar het Eur-O-Rama, de expositieruimte van de Voorlichtingsdiensten van 't Ministerie van Verkeer en Waterstaat en de ge meente Rotterdam, die de groei van de haven van Rotterdam in beeld brengt ondersteund door films. Snel werd de tocht naar huis aan vaard.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 9