[ondagmiddag 5 juli: .m. DE WADOENPAREL f Kunst kijken op Texel Uitgebreide TEXELtoerist-tips - Pagina 3 RANT VOOR TOERISTEN OP TEXEL O [Srooten ^èlock v V, V fiF Strandloop bij paal 9 verknocht aan Texel Café - Bar - Dancing De Koog 17 zeehonden in het Texels museum Beklim de kerktorens! BAR - DANCING d Jaargang nr. 3 27 juni tot 11 juli 1970 PRIJS 10 GENT II10CH0SS oor het vierde seizoen zullen 35 >'s bemand met sterke jonge kerels r het veld jagen bij Oosterend. Be- igd door valhelmen, de veiligheids- aen gecontroleerd, gaan vijf keer tcreen 7 auto's van start. Zij zullen lar bekampen in een opwindende jd, waarbij praktisch alles is toege- n. Daar belet de één de ander voor ;omen, daar worden botsingen en e aanrijdingen geforceerd. De moto- ronken, de auto's vechten als wilde ren. Met vol gas gaat het door de Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest ieervolle uitgaansgelegenheid 26, 27 en 28 juni TOBY COLLAR De maand juli „THE EDDYSONS" I.'hten, uiteindelijk zullen er twee de sten zijn. Vijf keer herhaalt zich het 'echt. Tien winnaars zullen de halve ale bereiken. Toen de M.A.B.-club Texel vier jaar leden voor het eerst een autocross or- niseerde, werd het meteen een dave- id succes. De bij duizenden toege- oomde belangstellenden kregen waar 3r hun geld. Gespannen volgde het bliek de reaces, wagens vlogens over kop, raakten in de sloot, spatborden 'ven in het rond. Het publiek genoot iar de organisatoren waren na afloop i zenuwcrisis nabij. De risico's waren groot geweest. Enorme spanning maar veiligheid Na lang dokteren weet de M.A B. hoe cross attractief kan blijven zonder erdreven groot gevaar voor renners publiek. De toeschouwers kan trou- ns weinig overkomen, ook voor hen |n de nodige veiligheidsmaatregelen [troffen. De auto's zelf zijn dikwijls gerust met versterkte bumpers; er rdt op toegezien dat het dak zodanig Tdt gestut, dat bij een buiteling de nners geen gevaar lopen. JHet aan de Genteweg bij Oosterend legen terrein is ideaal voor de cross, ■t is aan drie kanten begrensd door n diepe sloot, waarachter het publiek ch veilig weet. Aan één kant ligt de pk, een tribune bij uitnemendheid. Een Etxtl «urn groot voordeel is het uitgestrekte par keerterrein, dat kosteloos toegankelijk is Gewoonlijk trekt de cross zo'n 5000 bezoekers, die heel wat geld in 't laatje brengen De gemeente Texel profiteert daarvan in de eerste plaats door een groot bedrag aan vermakelijkheidsbe lasting. Nieuw een cross voor dames Ditmaal zullen aan de cross niet min der dan 35 auto's deelnemen. Met één uitzondering zijn het allen Texelaars, potige kerels, waarvan velen dagelijks in het verkeer zijn. De enige niet-Texe- laar, die mee zal rijden, is Piet van Muien uit Den Helder, die het vorige jaar de wisselbeker won en deze dit jaar te verdedigen zal hebben. De M.A.B.-club Texel is er voortdurend op uit wat nieuws te brengen. Ditmaal zullen in de grote pauze zeven dames voor geen klein gerucht vervaard met hun Volkswagens meedingen. Zij behoren tot het soort dat wat aandurft. Het lijdt geen twijfel of deze speciale attractie zal door het publiek op hoge prijs worden gesteld. Aanvang van de cross 14.00 uur. De entreeprijs wilde de M A.B.-club niet meedelen. Zondagavond 28 juni zal om 19.00 uur weer een strandloop gehouden worden voor toeristen en Texelaars, die uit sportief oogpunt hieraan mee willen doen. Het is een prestatieloop van 8 km., die men binnen het uur moet afleggen. Dit is niet moeilijk en voor ieder ge zond persoon haalbaar. Voor de jeugd is er een wat kortere afstand, n.l. 6 km. Door de trim-akties van de laatste tijd zijn de strandlopen meer in de belang stelling gekomen en we willen een ieder aanraden mee te doen. Inschrij ven kan geschieden bij de start op het strand bij paal 9, achter Den Hoorn. In schrijfgeld ƒ2,per persoon. U ont vangt dan een fraaie herinnerings medaille. De oud-Texelaar Frans Witte, exposeert veertig werken in de tentoonstellings ruimte van het Raadhuis, tot en met 11 juli. Zijn werk, waarvan er veel op Texel geïnspireerd is, omvat o.m, aqua rellen, karakters en schilderijen. Hij tracht de betrokkenheid van de mensen onder ling in zijn werk tot uiting te brengen Dit komt vooral tot uiing in zijn keramische kollages, kruisingen van schilder- en beeldhouwwerk. De tentoonstelling is gratis te bezoeken tijdens uren waarop het raadhuis voor het publiek is geopend, op werkdagen van 9 00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. Bo vendien 's avonds van 8-10 uur op de volgende data woensdag 17, donderdag 18, maandag 22, dinsdag 23 en vrijdag 26 juni. Kinderen beneden 15 jaar zonder geleide hebben geen toegang In het hotel-café-restaurant ,,De Wor- steltent" in De Dennen is gedurende het gehele zomerseizoen een dozijn werken te zien van de op Texel geboren en thans in Amstelveen wonende bekende schilder Toon de Haas en zijn vriend en collega Willem van Roijen Van De Haas zijn aquarellen en olieverven te zien van Texelse landschappen. Van Roijen toont onder meer interieurs. Ook deze werken zijn te koop. Kijken is mogelijk op de gebruikelijke openingsuren van De Wor- steltent, dus de gehele dag en avond. Een befaamd schilder van Texelse land schappen is Ad Blok van der Velden. In zijn woning, Dorpsstraat 48 te De Koog, is zijn collectie voor ieder dagelijks te bezichtigen Naast schilderijen toont hij ook tekeningen en aquarellen. Er is uiter aard geen enkele koopverplichting Ook in Hotel ..Bosch en Duin" is een expositie van zijn schilderijen en tekenin den opgericht. Ook deze (bescheiden) ex positie is permanent. Gratis toegankelijk is ook de fototen toonstelling, die de Texelse landschaps fotograaf J. Nauta heeft ingericht in zijn studio aan de Weverstraat (hoek Park straat) te Den Burg. De collectie bestaat voor een deel uit opnamen, gemaakt buiten het zomerseizoen. De stemmings volle beelden van herfst, winter en lente geven een goed beeld van de ruige schoonheid van bossen, duinen, stranden, weidelandschappen en zeegezichten. De foto's tot een grootte van meer dan een vierkante meter zijn te koop. Kijken is vrijblijvend. Duin cn strand, bossen cn vogellerrei- ncn, het glooiende land van de Hoge Berg, geven Texel een zeldzame beko ring. Dat vindt ook led Eikendal uit Dordrecht, die met haar familie al 19 jaar op Texel komt. Het is haar vader en moeder gegaan als zoveel anderen. Ze kwamen naar het eiland. Soms gin gen ze in een pension, logeerden in een hotel. Vader Eikendal met een drukke tandartsenpraktijk zocht rust. Hij wilde ontspanning, niet alleen in de grote va kantie van de kinderen, maar ook in het voor- en naseizoen. De familie kocht daarom een bungalow aan de bosrand bij De Koog. De kinderen groeiden op, ze leerden Texel kennen, ook zelfs in de winter. Is hel een wonder dat led met het eiland vertrouwd is geraakt? We fotografeerden haar in het blonde duin waar het in deze warme zomer zo heerlijk vrij is. led kijkt uit over zee. bereikbaar via 14 en 16 Kunst uit Israël" wordt tentoongesteld in Ons Huis, Den Hoorn, in samenwerking met de Israël-galerie Amsterdam. Ge toond worden: schilderijen, houtsnijwerk, zilverwerk, archeologische voorwerpen en affiches. Deze expositie is geopend van 6 juli t/m 7 augustus op werkdagen van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. (Gesloten op zaterdag en zondag). Entree f 0,50. De Texelse tekenaar Niek Welboren stelt zijn prenten en tekeningen ten toon in De Ruyterstraat 135 in Oudeschild. Niek maakt vooral werk van typisch Texel se plekjes. Zijn werk, wat uiteraard ook te koop is, is permanent tentoongesteld Hieronder één van zijn prenten. Ze ziet de kotters vissen nabij de kust en aan de horizon trekken de grote zee schepen voorbij. Naar Bremen en Ham burg, naar de havens van Amsterdam en Rotterdam. De liefde voor Texel groeit met de jaren, led is een echte Texel-fan geworden. Het was een voor recht haar aan de duinrand op te zoe ken. Welkcm led, we hopen je nog dik wijls op ons eiland terug te zien. Vooral bij minder gunstig weer vormt het Natuurhistorisch museum in de Dennen voor veel toeristen een grote aantrekkelijkheid Thans zwemmen in de grote bassins 17 zeehonden rond. De meeste zijn gewone zeehonden, bijzon der zijn één grote grijze zeehond, thuis behorend aan de Engelse oostkust en één ringel- of stinkrob, afkomstig uit de Oostzee. Alle robben zijn als hulpe loze jonge dieren ergens op de Texelse kust aangespoeld en door de heer en mevrouw De Haan grootgebracht. Eén dezer dagen is een jonge zeehond gebo ren. Helaas was het dier geen lang leven beschoren. Een tweede geboorte is ech ter te verwachten. Omdat vooral het voederen de moeite van het aanzien waard is, herinneren wij eraan dat dit tweemaal daags plaats vindt, nl. om 10 uur en om half vier. Nergens krijgt men een betere indruk van het mooie Texelse land dan op de torens van onze kerken Toegankelijk zijn de torens van de Ned. Hervormde kerken in Den Hoorn en Den Burg. Kerk en toren van Den Hoorn zijn van heden af t/m 18 augustus te bezichtigen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag steeds tussen 14.00 en 17.00 uur. Entree ƒ0,50. De toren van Den Burg kan men iedere woensdagmiddag tij dens de duur van de folklore beklim men. De toegang is kosteloos, maar het wordt op prijs gesteld als men bij de koster een foto van in-of exterieur van de kerk wil kopen. De opbrengst komt het restauratiefonds ten goede. s-utA*») Mo*ue: DE KOOG TEXEL HOLLAND Zolang de voorraad strekt hippe, blitze T-shirts Top disc-jockey Franck Bierens AS JE GOGUM BENT leschi

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 9