k re m iri HUU FILMNIEUWS Dagelijks naar de robben TEXELtoerist 2e jaargang nummer 6 Pagina 13 Texel heeft zwembad londag 2 augustus: utacross bij Oosterend Openbare bibliotheek-leeszaal Boot-voettocht het Waddengebied Koninklijk Popfestival in Oosterend Fancy fair en „strijden" in Den Hoorn Rommeltjesmarkt Oosterend Texel heeft verkeerslichten Weekenddiensten artsen Talentenjacht in „Dennenoord" Foto- en filmwedstrijd N 70 oud i IICc Een langgekoesterde wens is deze r in vervulling gegaan. Texel heeft zwembad! Jarenlang is er aktie gevoerd en uiteindelijk is de bouw, ;de dank zij tal van financiële akties der de bevolking, uitgevoerd door de ereatiestichting Texel, dezelfde in- ntie die de kampeerterreinen Koger- and en Loodsmansduin exploiteert. dag 25 juli is het bad geopend. Natuurlijk kunnen ook toeristen er te- :ht, wat een prettig idee is als het wat te winderig is voor het ind. De akkommodatie is nog niet •d. Alles op alles is gezet om het in gebruik te kunnen nemen, maar afwerking en de aanleg van bijbe- ;ende zonneweiden geschiedt in de nende herfst, waarna het bad april 1 officieel zal worden geopend. Het :else zwembad is niet overdekt, wel armd. Het is gelegen aan de Slin- weg te Den Burg. Op maandag is het geopend van 's middags half twee half zes en 's avonds van half zeven acht uur. Van dinsdag tot en met 's morgens van negen uur tot één; 's middags van half twee tot zes en 's avonds van half zeven tot uur Zaterdag en zondag: van tien 's morgens tot half zes 's middags. Tarieven aart voor een „los" bad ƒ1,50 (tot en 16 jaar ƒ0,75); 10-badenkaart ƒ12, en met 16 jaar ƒ6,leskaart voor Kooj wc mlessen ƒ20,(tot en met 16 jaar -) Kinderen beneden de leeftijd jaar hebben gratis toegang tot d mits onder geleide van personen r minstens 12 jr. De kaarten zijn aan ;a^sa van het bad verkrijgbaar Dit >en worden nog geen abonnementen even. >p h< n B 03 Sensatie, sensatie, sensatie" mdagmiddag 2 augustus is het weer autocross bij Oosterend. „Sensa- bcloven de aanplakbiljetten, want is 't in de eerste plaats te doen, nooie verhalen ten spijt over ïnge- ,elde spelregels, eerlijke sportiviteit 'óór alles veiligheid. De eerste :ross van dit seizoen was evenals de ;e jaren, een groot succes. Het pu- kwam bij duizenden en keerde na uiterst tevreden huiswaarts. De itie was inderdaad niet uitgebleven :t was toch allemaal weer goed af- Tal van auto's waren over de ;eslagen, in de sloot geplonsd of kapotgereden en afgezien van ichte hersenschudding had geen :oureurs een schrammetje opgelo- Zo is het tot dusver ieder jaar ge- De organisatoren, leden van de auto- en bromfietsclub Texel, hoe ze een autocross moeten op- Op 2 augustus, aanvang 2 uur, len er weer met volle teugen van :en. val. Den Burg, naast Postkantoor ningstijden lag: 10.00-12.00; 12.00-13.30 uur ilt tijdens de schoolvakanties) ig 14.30-17 30; 19.30-21.30 uur. idag 14.30-17.30 uur (jeugd) 14.30-17.30 (jeugd); 19.30-21.30 uitleenpost te Oosterend (Dorps- s geopend op woensdag van 15.00- n van 19.00-21.00 uur. ^abonnementen: Volwassenen kinderen ƒ0,50. Leden van een heek elders kunnen op vertoon lidmaatschapskaart gratis Van deze categorie lezers wordt l larborgsom ad ƒ5,gevraagd, s een speciale kollektie Duitse terwijl er ook Duitse kranten en riften aanwezig zijn. W£ 2, De wadtocht begint met de t van een kotter naar een stei- je in zee. Vandaar gaat het per terug naar Texel Geadvi- I wordt om oude kleren te en en basketballschoenen met en sokken. Het makkelijkste is nen de handen vrij heeft. De r van de tocht een ervaren oper raadt U aan, kinde- >nder de 12 jaar thuis te laten, j eze tocht geniet men van het de stilte en van de onver- ite fauna, levend in het slik. rekpunt: Steiger bij de red- >ootschuur (enkele kilometers lelijk van De Cocksdorp) ektijden augustus augustus augustus augustus augustus 11.30 uur 12 00 uur 12.30 uur 13.00 uur 13.30 uur (verkoop het Texels Museum (02220) Alléén 's morgens van 08.00 '00 uur. Uitsluitend voor de van dezelfde dag Zolang de aad strekt aan het vertrek- Maximaal 30 personen. 5,00 p.p. (incl. verz.) de tocht van 2 juli kaartver- alleen aan de steiger OOSTEREND In het dorpshuis „De Bijenkorf" aan de Mulderstraat te Oos terend is onlangs een tentoonstelling geopend, die door Texels burgemeester Sprenger werd aangeduid als „pop festival". Het is 'n in vitrines uitgestal de collecte van 100 poppen, eigendom van het Koninklijk Huis. Toen de konin gin vorig jaar een werkbezoek aan Texel bracht en daarbij ook Oostcrend bezocht, beloofde ze de poppen voor enige tijd af te staan om ten bate van de restauratic van de N.II. Kerk van Oosterend tentoongesteld te worden De poppen zijn door de leden van het koninklijk huis gekregen op hun bin nen- en buitenlandse reizen en ter gele genheid van verloving en huwelijk. Het is traditie om de koningin bij een bezoek een pop te schenken in de klederdracht van de betrokken landstreek. Vorig jaar is dat ook op Texel gebeurd Het gevolg is dat de poppententoonstelling eigenlijk een klederdrachtententoon stelling is geworden. Een bezoek aan dit zeer gevarieerde geheel is zeker de moeite waard. Het „popfestival" is dagelijks ge opend, behalve zondag, van 14.00-17.00 en van 19.00-21.30 uur. Er zijn ook schilderstukken en foto's van Texelse makelij te zien. De tentoonstelling wordt 15 augustus gesloten. DEN HOORN Het Hoornder mu ziekkorps D.E.K. heeft geld nodig om nieuwe uniformen te kunnen aan schaffen Daarom wordt een fancy fair georganiseerd, op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag a s. in het dorps huis „De Waldhoorn" aan de Heren straat. Er wordt veel werk van ge maakt. Het aantal attracties is legio. Toeristen en Texelaars kunnen er dus veel geld uitgeven, maar ook veel aan trekkelijke prijzen terugverdienen. De fancy fair is op genoemde dagen vanaf acht uur 's avonds geopend. Het muziekkorps D.E.K. is ook nauw betrokken bij het oeroude Texelse spel „Strijd om de man en de vrouw". Er wordt ingaande dinsdag a.s. elke dins dagavond van de komende drie weken gestreden op hcJt landje bij „De Narcis". Gehoopt wordt op grote deelname, vooral van de zijde van de toeristen die vorige jaren aan dit spel uitbundig ple zier beleefden. Het „strijden" begint telkens om 20 00 uur. Oosterend bezit de oudste kerk van Texel. Een deel van deze Nederlands Hervormde kerk is opgetrokken uit tufsteen en dateert uit de twaalfde eeuw. Het gebouw heeft danig van de tand des tijds geleden. Gelukkig is men onlangs begonnen met het restauratie werk. Voor een groot deel wordt dit kostbare karwei betaald door rijk, pro vincie en gemeente, maar ook de Her vormde gemeente zelf moet een flink bedrag op tafel brengen. Daartoe zijn vele activiteiten op touw gezet. Zo worden er op de zaterdagen 1 en 15 augustus in Oosteren in de Blazerstraat de zgn. rommeltjesmark- ten gehouden. Op deze markten zijn antiek en andere waardevolle curiosa te koop. Tegeltjes, huisraad, spinnewielen, oud netwerk, scheepslampen enz. beho ren tot de koopwaar. Er worden echter niet alleen oude dingen verkocht. Men kan zich ook tegoed doen aan gebakken vis, er is een wafelkraam enz. Ten bate van hetzelfde goede doel heeft Hare Majesteit Koningin Juliana bij haar bezoek aan Texel in 1969 toe gezegd dat haar klederdrachtcollectie uit binnen- en buitenland, in het dorps huis „De Bijenkorf" in Oosterend ten toongesteld mag worden. Deze tentoon stelling, die de moeite waard is om ge zien te worden, vindt plaats tot 15 augustus. Automobilisten, die Den Burg aan doen attenderen wij even op een Texels unicum: verkeerslichten. De lichten zijn opgesteld rond het kruispunt Schilder- end-Emmalaan-Bcrnhardlaan. Omdat men de automobilisten, die op weg zijn naar het centrum van Den Burg zoveel mogelijk langs de buiten het centrum gelegen parkeerterreinen wil leiden (uiteraard om hen te bewegen daar hun auto's neer te zetten in plaats van in het al overvolle centrum van het dorp!) dreigde op genoemd kruispunt een ge vaarlijke situatie te ontstaan. Door ver keerslichten, die hun taak sinds woens dag 22 juli keurig verrichten, kan het gevaar afdoende worden bezworen. TEXELtoerist doel overigens met klem een beroep op de gasten-automo- bilisten zich te houden aan de genoemde verkeersmaatregelen. Toegegeven: wie de aanwijzingen volgt, komt niet langs de kortste weg bij het dorpscentrum, maar men bereikt zijn bestemming in de praktijk ongetwijfeld sneller omdat men niet in een doolhof van éénrichtings- straatjes en temidden van opstoppingen terecht komt Afgezien van slecht ter been zijnde bejaarden e.d. is het voor niemand bezwaarlijk om de korte af stand van parkeerterrein naar dorps centrum te lopen. van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Weekend 25 en 26 juli Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Dokter A. VAN LOON, Den Burg, telefoon (02220) 2016. Weekend 1 en 2 augustus Dokter BARNARD, Oosterend, tel. (02223) 243. Dokter COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Weekend 8 en 9 augustus Doker COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02222) 234. Weekend 15 en 16 augustus Dokter BARNARD, Oosterend, tel. (02223) 243. Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6 uur tot maandagochtend 8 uur Weekend 25 en 26 juli L. F. DEN IIOUTER, Den Burg, tel. (02220) 2527. Weekend 1 en 2 augustus J. BEEKMAN, De Waal, telefoon 2936. Weekend 8 en 9 augustus J. BEEKMAN, De Waal, telefoon 2936. Weekend 15 en 16 augustus L. F. DEN IIOUTER, Den Burg, tel. (02220) 2527. Vistochten en robbentochten met kotters Vertrek uit Oudeschild, robbentochten vertrek uit De Cocksdorp. A Blom, TX 27, 45 passagiers, tot en met 19 september, dagelijks van 10.00-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Kosten volwassenen ƒ5,p.p.; kinderen beneden 12 jaar 3,50. Gevist wordt met een sleepnet. Garna len worden aan boord gekookt en opge geten. Eventueel gevangen platvis wordt onder de passagiers verdeeld en mag mee naar huis genomen worden. Er mag niet zelf gehengeld worden. Jac. v.d. Star, M.S. „Rival". Voor sport vissers met eigen hengel. Eventueel hengels te huur. Van 15-29 juni dage lijks van 10.00-17.00 uur ƒ10,p.p.; vanaf 30 juni, dagelijks, van 9.00-13.00 uur ƒ5,p.p.; van 13.00-18.00 uur ƒ6,50 p.p.; van 19.00-23.00 uur ƒ6,50 p.p Niet- hengelaars half geld. P. Slik, TX 54, 32 passagiers. Robben tochten; vertrek uit De Cocksdorp (steiger bij reddingbootschuur), van 16 mei tot half september. Kosten volwas senen ƒ5,p.p.; kinderen ƒ2,50. Weck donderdag 23 juli tot en met woensdag 29 juli: Zondag 3 uur en woensdag 8 uur: „De vierkante rekruut". Een verruk kelijke soldatencomedie over rekruut Pitkin. Pitkin is in de tweede wereld oorlog opgeroepen voor soldaat. Hij be wijst het leger een onschatbare dienst door zijn gelijkenis met de Duitse ge neraal Schreiber. De gelijkenis is zo treffend dat zelfs een van de geliefden van de generaal het verschil niet op merkt. Pitkin weet op deze manier een groep verzetstrijders van een wisse dood te redden. Als hij later gevangen wordt weet hij als door een wonder aan de fussillering te ontkomen. (Toe gang alle leeftijden). Donderdag, zondag C11 maandag 8 uur: „Topaz". Een film van Alfred Hitch cock over de Cuba-crisis en het spiona- ge-schandaal rond generaal De Gaulle. Bons, een Rus, besluit in 1962 over te lopen naar „het westen". André, een Franse spion in Amerika, hoort ervan. Hij probeert aan het belangrijke han delsverdrag tussen Rusland en Cuba, waar Bons over heeft gesproken, te komen. Hij gaat zelfs naar Cuba om te weten te komen wat de Russen daar precies uitvoeren. André verneemt dat in de Franse regering een „lek" zit; „Topaz" is de code-naam voor de groep Franse verraders, die voor de Sovjet- Unie werkt. André weet hen te vinden. (Toegang boven 14 jaar). Zaterdag 8 uur: „Tarzan en de jungleboy". Tarzan mft pijl en boog tegen de Afrikaanse jungle. De oerwoudheid is op zoek naar Erik, in gezelschap van een journaliste en haar fotograaf. Enk is een jongen die na een schipbreuk is aangespoeld en die zich nu ergens in de jungle be vindt. Op zoek naar Erik moeten Tar zan en zijn vrienden aan vele gevaren het hoofd bieden. Niet alleen de wilde dieren in de jungle, maar ook de vijan dige stam „de Zagunda's" bedreigen het gezelschap van alle kanten. Tenslotte hoe kan het ook anders, weet Tarzan Erik te vinden en weer veilig thuis te brengen. (Toegang boven 14 jaar). Zaterdag 11 uur nachtvoorstclling „Zomernachten in Zweden". Het ver haal van' n gestrandde liefde. Een man, genaamd „Du", maakt voor de tweede maal in zijn leven een tocht door de Koningsweg, door de Zweedse bergen. Tien jaar geleden maakte hij dezelfde tocht, maar toen samen met het beeld schone meisje Leni. Zijn grote liefde voor Leni eindigde toen na een drama tische gebeurtenis in een zo onstuimige liefde dat het tot een verkrachting kwam. Na 10 jaar komt Du terug om haar weer te ontmoeten, maar hij vindt haar dood, misschien wel vermoord. Hij ontmoet een andere1 man die hij ervan verdenkt haar gedood te hebben. Was die andere man schuldig aan de dood van Leni, of was hij het zelf geweest? (Toegang boven 18 jaar). Vrijdag en dinsdag 8 uur „The Graduate" (Mrs. Robinsons min- naai). Benjamin komt thuis van college en wordt jubelend door de ouders en vrienden ingehaald. Mrs. Robinson, de vrouw van zijn vaders compagnon, pro beert Benjamin te verleiden. Hij is eerst zeer verward maar het komt toch tot een geregelde verhouding. Als Mrs. Robinsons dochter Elaine van college thuiskomt wordt Benjamin verliefd op haar en zij op hem, dit alles tegen de zin van haar moeder. Elaine wordt dan naar college gestuurd. Benjamin reist haar achterna en weet nog net te ver hinderen dat zij trouwt met een ander. De film is mede zo'n succes (hij draaide 2 jaar in Amsterdam) door de muziek van Simon and Garfunkel. Liedjes als „Sound of silence", „Mrs. Robinson" en „Scarborough fair". Hoofdrolspeler is Dustin Hoffman. (Toegang boven 18 jaar). Week donderdag 30 juli tot en met 5 augustus „Mooie (lange) benen maar ook lange vingers". Lange vingers om dia manten en lange benen om mannenhar ten te stelen. Papa Holberg en zijn mooie dochter Doris stelen samen kost bare sieraden. Doris weet dit zo te doen dat zij niet gesnapt wordt. Als zij Muzikale Texelaars en toeristen die dromen van een carrière bij radio of televisie kunnen hun geluk beproeven in de kantine van de camping „Dennen oord" aan de Grensweg. Elke donder dag, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond zal daar gedurende het gehele verdere zomerseizoen talentenjacht worden ge houden. Ieder met een goede stem of die een instrument bespeelt, is daar welkom. Hun prestaties zullen op de band worden opgenomen. De man achter dit initiatief is de heer Henny Kok uit De Cocksdorp die goede contacten onderhoudt met meerdere platenmaatschappijen. Het optreden van de amateurs geldt als een voorselectie. De ontdekte talenten krijgen de kans een grammofoonplaatje te laten opne men. Het orkest „De Woodpeckers" on der leiding van Henny Kok zorgt tij dens de audities zonodig voor begelei ding en ook voor dansmuziek, want het is de bedoeling er wel telkens een ge zellige boel van te maken. Binnen het raam van het Natuurbe schermingsjaar, afgekort N 70, is een foto- en filmwedstrijd uitgeschreven door de stichting Recreatie in samen werking o.a. met de Bond van Neder landse Amateurfotografen Verenigin gen. Iedereen kan hieraan meedoen. De wedstrijdvoorwaarden zijn bij iedere Texelse fotohandelaar verkrijgbaar. Ex tra kosten zijn er niet aan verbonden en de prijzen zijn aantrekkelijk. Texel biedt talloze mogelijkheden tot het ma ken van de mooiste opnamen. Er wordt veel gefotografeerd; het is daarom best mogelijk, dat op ons eiland gemaakte foto's voor een prijs en voor publikatie in aanmerking komen. echter Hammond ontmoet wordt ze op hem verliefd en zij besluit een eerlijk leven te gaan leiden. Dit is natuurlijk zeer tegen de zin van haar vader, die het huwelijk dan ook met alle midde len probeert tegen te gaan. Maar Doris weet door haar charme haar zin door te zetten en toch te huwen met Hammond. (Toegang boven 14 jaar). „Het Jungle Boek". Bagheera, een waardige panter, vindt tijdens zijn zwerftochten door de jungle een verla ten baby, een jongetje. Bagheera brengt het kind naar een wolvengezin dat de kleine jongen groot brengt alsof hij een van de wolfsjongen is. Tien jaar later, als de vervaarlijke tijger Shere Khan naar de jungle terugkeert, zijn de wol ven bang dat de tijger de jongen zal verscheuren. Zij besluiten om hem naar de wereld der mensen terug te brengen. Deze reis verloopt niet zonder gevaren, maar Bagheera en de beer Baloo weten tenslotte hun taak tot een goed einde te brengen. Deze opzienbarende Disney- tekenfilm vol kleurrijke avonturen is voor personen van alle leeftijden te zien. „Zeventien". Jacob is een jongen van 17 jaar. Hij heeft een grote interesse voor schilderijen waarop het verschil tussen man en vrouw uitkomt en is vol verlangen om eens kennis te mogen ma ken met de andere sexe. Op vakantie ontmoet hij Vibeke. Als ze samen in een zomerhuisje zijn maken ze beiden voor het eerst kennis met de liefde. Jacob heeft de smaak te pakken en we zien hem gre»tig zijn verdere ervaringen opdoen (Toegang boven 18 jaar). „Winning" (Rivalen op leven en dood) Zij reden de gevaarlijkste race ter we reld: de jacht op een vrouw. Frank Capua en zijn vriend Lou Erding strij den in de autoraces om de hoogste eer. .Frank ontmoet een vrouw, Elora, en zij trouwen. Vlak voor de grote race de „Indianapolis 500" betrapt Frank zijn vriend in de armen van Elora. Hoewel Frank de wedstrijd wint voelt hij zich eenzaam en verlaten. Maar bij besluit toch om naar Elora terug te gaan en hun huwelijk opnieuw een kans te ge ven. (Toegang boven 14 jaar). £lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll H Wie de zeehonden in hun natuurlijke element wil zien, kan boeken voor 5 H een vaartochtje door de wateren van het Eierlandse Gat. Sinds vorig jaar worden hier meerdere malen per dag excursies gehouden met de kotter g TX 54 van schipper Piet Slik. Omdat de tocht alleen bij laag water zin heeft, s H (de zeehonden liggen dan op de drooggevallen zandbanken) zijn de afvaart- m E tijden elke dag verschillend. Omdat de TX 54 een geringe diepgang heeft M kunnen de robbenbanken tamelijk dicht worden benaderd. Een verrekijker g kan echter toch goede diensten bewijzen. De robbentocht vertrekt vanaf de 1 H steiger bij de reddingbootschuur (dicht bij de vuurtoren aan de noordpunt g van Texel), 's Morgens tussen 8.00 en 9.00 uur kan men zich van een plaatsje g verzekeren door kaarten af te halen in het Texels Museum. Kaarten zijn I g ook bij het vertrek aan de steiger verkrijgbaar, maar men loopt in dat geval wel de kans dat de boot reeds is volgeboekt. 1 Tevoren kaarten in het museum afhalen is niet mogelijk op de dagen dat 1 g de eerste afvaartijd op 9.30 uur is gesteld; in dat geval moet men dus bij de g steiger zijn. Per tocht kunnen maximaal 30 personen mee. De prijs bedraagt g ƒ5,kinderen beneden 12 jaar ƒ2,50 (inclusief verzekering). Voor de komende weken zijn de volgende afvaarttijden vastgesteld 25 juli 16.00 17.30 6 aug. 14.00 15.30 17.00 26 juli 17.00 7 aug. 14.30 16.00 17.30 27 juli 9.30 8 aug. 15.00 16.30 29 juli 9.30 11.00 9 aug. 15.30 17.00 30 juli 9.30 11.00 12.30 10 aug. 16.00 17.30 31 juli 10.00 11.30 13.00 11 aug. 16.30 1 aug. 11.00 12.30 14.00 12 aug. 9.30 2 aug. 12.00 13.30 15.00 13 aug. 9.30 3 aug. 12.30 14.00 15.30 14 aug. 9.30 11.00 4 aug. 13.00 14.30 16.00 15 aug. 9.30 11.00 12.30 5 aug. 13.30 15.00 16.30 16 aug. 11.00 12.30 14.00 llllllllllllliililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 9