R aadsvergad e ring ver weg? Aj >rf 2 uur rijden 1/4 uur rust drinkjijenrijik VERVOLG VAN PAG. 1 Onze adressen V oorbereidingsbesluit bestemmingsplannen Vara drive-in discotheek in Vat 69 DRAAIDEURKASTEN VAN GISPEN prijs ƒ205, prijs ƒ245, Vrouw gewond bij aanrijding op berucht kruispunt Notaris trok prijzen van Polder Paraat-verloting Weer piano-soirée door D. Toman Uit de bocht gevlogen Is paardenverhuur afbeul „Ediena" werd kampio in Opmeer i wethouder Joustra vonden dat het be roep moest worden verworpen; wethou der Daalder daarentegen kwam aan de hand van een andere beoordeling tot de conclusie dat de heer Poel wèl zou mo gen bouwen. De meerderheid van het college kreeg dus slechts twee raadsle den mee. Burgemeester Sprenger lichtte het standpunt van de meerderheid nog eens toe. De heer Poel heeft de bouwvallige woning, die hij had gekocht, mogen op knappen en aanzienlijk uitbreiden, hoe wel de overgangsbepaling spreekt van ..beperkte uitbreiding". Bovendien had Poel er nog een garage mogen bijbou wen. Dat er nu ook nog een zomer woning aan zou worden toegevoegd, vond de meerderheid zo strijdig met de bepalingen, dat ze zich daartegen had den verzet. Men was soepel genoeg ge weest. De heer Daalder zag de zaak anders. Hij wilde de zomerwoning op zichzelf beschouwen, dus los van de bestaande woning. De zomerwoning kan dan moei lijk als uitbreiding van het bestaande gebouw worden gezien. Het bestem mingsplan verbiedt de bouw van een zomerwoning niet en moet dus worden toegestaan. De voorzitter waarschuwde tegen de consequenties, die het toestaan van de zomerwoning met zich mee zouden kun nen brengen. Het zou betekenen, dat iemand die zijn bestaande woning al in „beperkte" mate heeft uitgebreid daar altijd nog een zomerwoning aan mag toevoegen. Na aan het hart Gemeentebode Poel volgde de discus sie met meer dan normale belangstel ling. Mej. Luijsterburg bracht naar vo ren, dat het hier ging om een zaak van „iemand" die ons allen zeer na aan het hart ligt", maar zij had erover geoor deeld alsof het om een volslagen onbe kende ging. „Ik ben een tijdje bezig ge weest om een gaatje te vinden in het net van al die verordeningen en bepalingen, maar ik heb 't niet kunnen ontdekken en de bouwvergunning kan volgens mij In verband met enkele wijzigin gen laten wij hieronder op over zichtelijke wijze de adressen en evt. telefoonnummers volgen van correspondenten, redacteur en be zorgers van onze krant. Redacteur Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den Burg, telefoon (02220) 2403. Bij geen gehoor drukkerij Texel se Courant, Parkstraat 10, tele foon (02220) 2741, Den Burg. Correspondenten OOSTEREND C. G. Vlaming, „De Bol", O 163 a, telefoon (02223) 252; OUDESCHILD: J. Th. Boom, De Ruyterstraat 125, tel. (02220) 2853; DE WAAL: W. Albers, Sommel- tjesweg 1, tel. (02220) 2577; DE KOOG. A. Blok v.d. Velden, Dorpsstraat 48, tel. (02228) 226; DEN HOORN: F. Zwanenburg, Naalrand 9, tel. (02226) 272; DE COCKSDORPVacant, men wende zich tot de redacteur te Den Burg. Sportcorrespondenten s.v. CooksdorpI. v. d. Linden, Kikkertstraat 3, telefoon (02222) 216; ZI>JH.: W. de Porto, Herenstraat 21, Den Hoorn, tel. (02226) 316; s.v. Oosterend; P. Kooiman, Mo lenbuurt W 43, Oosterend, tel. (02223) 332, en P. Kikkert, O 18, Oosterend, tel. (02223) 323; s.v. Texel: D. Dapper, Schilder end, Den Burg; Texelse Boys: A. Wessels, W. van Beierenstraat 46, Den Burg, tel. (02220) 2988; s.v. De Koog A. Mook, Dorps straat, De Koog. Bezorgers DEN BURG: P. van Heerwaarden, Warmoesstraat 40; DE COCKSDORP: A. van Hoorn Lzn., Kikkertstraat 59, tel. (0222) 293; DEN HOORN: G. Wilner, Heren straat 15, tel. (02226) 210; DE KOOG: L. Eelman, Boodtlaan 10, tel. (02228) 422; OOSTEREND: F. Beijert, Oranje straat 10. OUDESCHILD: S. Kuyper, De Ruyterstraat 58. DE WAAL: C. Kuiper, Hogereind 46. Voor het opgeven van adverten ties wende men zich tot de druk kerij (Parkstraat 10), telefoon (02220) 2741. Advertentieteksten voor de krant van dinsdag moeten vrijdag voor 12 uur binnen zijn; adver tentieteksten voor de krant van vrijdag moeten woensdag voor 12 uur binnen zijn. Van later ont vangen teksten kan geen plaat sing gegarandeerd worden. dan ook niet worden verleend. Het be stemmingsplan staat slechts beperkte uitbreidingen toe. Wat nu is gevraagd is daarmee in strijd. We zijn geboden aan wat we zelf hebben besloten, hoe zeer me dat ook spijt". De heer We^tdorp (PvdA) dacht er anders over. Hij schaarde zich met zijn fractiegenoten achter het minderheids standpunt. Dat deed ook de heer F Standaart (Texels Belang). „Het doet er niet toe of het huis beperkt is uitge breid of niet. Feit is dat er een woon huis staat van heel normale, zelfs be scheiden afmetingen. Daar moet een zomerwoning bij kunnen. Het is voor de heer Poel tevens een mooie compen satie voor het verlies dat hij boekt door van de oorspronkelijk tweede (verhuur de) woning een permanent verblijf voor zichzelf te maken". De heren P. Smit (KVP) en S Keijser (VVD) sloten zich daarbij aan. De meerderheid van het college slaagde er niet in de raad te overtuigen. Het voorstel van de meer derheid om het beroepsschrift van de heer Poel ongegrond te verklaren, werd met 12 tegen 3 stemmen verworpen. Voorbereidingsbesluit Met algemene stemmen verklaarde de raad in gevolge artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening, dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor Den Burg oost, Den Burg industrieter rein, Den Burg noord-west, De Koog, Oosterend-oost, De Cocksdorp, De Waal, Den Hoorn-zuid, Oudeschildwest, Mid- den-Eierland, De Krim en het noorde lijk gedeelte van Everstekoog-Gerrits- land. Door dit besluit wordt het moge lijk met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening af te wijken van de voorschriften in de nog geldende bestemmingsplannen, zodat bouwactiviteit en gronduitgifte niet worden vertraagd. De raad ging ak koord na, tijdens een schorsing van de vergadering, de kaarten van de betrok ken gebieden (waarop de begrenzingen waren aangegeven) te hebben bestu deerd. Mr. Sprenger zei dat slechts kor te tijd op grond van het voorbereidings besluit zal worden gewerkt. Zo spoedig mogelijk zullen de plannen ter visie worden gelegd en vastgesteld. De heer Westdorp stelde voor de bevolking in alle dorpen gelegenheid te geven er vóór die tijd kennis van te nemen. Het col lege bleek reeds plannen in die richting te hebben. De raad toonde zich voldaan over de transactie, die met de VTB tot stand is gekomen. Het betekent het eind van veel ellende. De heer Westdorp betreur de dat het zo lang had geduurd; hij had de indruk, dat het nu bereikte resultaat veel eerder geboekt had kunnen wor den. In de rondvraag wees de heer Stan daart op de moeilijkheden, die het vrachtverkeer ondervindt op de nieuwe rondweg in De Koog. Oorzaak is een vluchtheuvel, die volgens' de heer Stan daart ongelukkig is gesitueerd. Er moet met spoed iets aan worden gedaan. De heer Joustra: „Er moet zovéél gebeuren. Er liggen ook nog straten half afge werkt, maar er is veel personeel met vakantie, zodat men toch nog even ge duld moet hebben". Terugblik De heer Roeper, een der leden, die niet in de nieuwe raad terugkeren, blikte terug op de 24-jarige periode, waarin hij van de Texelse vroedschap deel heeft uitgemaakt Er is heel wat gebeurd, zo constateerde hij en hij doel de daarbij in het bijzonder op de elek- trificering van Texel, de scholenbouw en wegenverbetering Hij zei zijn werk als raadslid met plezier te hebben ge daan ondanks teleurstellingen, die hem niet bespaard waren gebleven. Hij wen ste de nieuwe raad toe, dat deze in har monie zou samenwerken om dat te be reiken wat voor Texel nodig is. De laatste jaren lijkt de eenstemmigheid wat te ontbreken, zo constateerde de heer Roeper „Ik vind dit een der ge varen van de democratie. Het lijkt alsof we het allemaal zélf willen doen". In de laatste raadsvergadering werd besloten voor verschillende gedeelten van de dorpen te ver klaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid. Dit geschiedde voor Den Burg-Oost, Den Burg- Noord-West; Den Burg-industrie terrein, De Koog, Oosterend-Oost, De Cocksdorp, De Waal, Den Hoorn-Zuid, Oudeschild-West, Midden-Eierland, De Krim en Everstekoog-Gerritsland, noorde lijk gedeelte. De betekenis van dit besluit is, dat bouwvergunningen voor deze gebieden in het algemeen moeten worden aangehouden totdat de be treffende bestemmingsplannen zullen zijn herzien. Nu is gelukkig de praktijk niet zo absoluut als in de vorige regel is gesteld. Immers in tal van gevallen zal een bouw vergunning toch verleend kunnen worden, wanneer het bouwplan overeenstemt met het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan. Dan kan n.l. na verkrijging van een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten met toe passing van art. 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening toch tot het verlenen van een bouwver gunning worden besloten. Hier door zal toch in vele gevallen al op de vaststelling van de nieuwe bestemmingsplannen kunnen wor den vooruitgelopen. De in het voorbereidingsbesluit betrokken gebieden betreffen vnl. die gedeel ten van de dorpskernen, waar in de naaste toekomst een uitbrei ding wordt beoogd en voorts en kele gedeelten, waarvoor een be stemmingswijziging wordt over wogen. Sporen verdiend Ook burgemeester Sprenger memo reerde het feit, dat de heren Roeper, Keijser, Dros Barendregt en Zijm niet in de nieuwe raad terugkeren. Het was hem opgevallen, dat ondanks de ver schillen van mening sprake is van har monie. „Men zegt elkaar de waarheid als dat nodig is en dat doet geen af breuk aan de goede verhouding". Vooral Roeper, Dros en Keijser hebben hun sporen verdiend. Eerstgenoemde is geruime tijd wethouder geweest en was nauw verbonden met de ruilver kaveling De heer Dros was belast met „een der beroerdste karweien die maar denkbaar zijn": het voorzitterschap van de woonruimteadviescommissie. De heer Dros herinnerde eraan dat hij nog vóór Roeper zitting had in de raad, nl. in de noodgemeenteraad na de oorlog. Roeper had daarvoor bedankt. In die periode was hij zelfs een tijdje wethouder ge weest. De heer Dros zei zijn eigen te kortkomingen wel degelijk te onderken nen. Mogelijk vond men hem een man van weinig woorden. Maar hij zei veel medewerking te hebben ondervonden en veel te hebben geleerd. De heer L. J. Zijm had ook een dank woord. Hij richtte dat tot de heren Bugel en Poel, die hem in de afgelopen zittingsperiode zo overvloedig van si garen en koffie en koek hadden voor zien. DE KOOG Vrijdagavond, aanvang acht uur, komt de VARA drivi-in disco theek in Vat 69 te De Koog. Medewer kenden zijn Jaap Poort en de ex-Vero- nica discjockeys Jan van Veen en Joost de Draaijer. GEWONNEN SOKKEN AFHALEN Het paar sokken, dat elke woensdag tijdens de folklorefestiviteiten wordt verloot, is de vorige woensdag niet af gehaald. Ze zijn gevallen op lot 909 en liggen op de winnaar te wachten bij „Artima" in de Gravenstraat. kenmerken zich door de mooie strakke lijn, die op elke plaats tot zijn recht komt. De draaipunten van de deuren zijn aan de buitenkant onzichtbaar. De legborden zijn om de 2,5 cm verstel baar. leverbaar in de maten 136 cm. hoog, 100 breed, 40,5 diep, 196 cm. hoog, 100 breed, 40,5 diep, Prijzen exclusief B.T.W NU LEVERING UIT VOORRAAD. Uw GISPEN-leverancier n.v. langeveld de rooij Parkstraat 10, Den Burg, tel. 2741 Gistermiddag om kwart voor twee heeft zich een vrij ernstig ongeluk voor gedaan op het kruispunt Westerweg- Pijpersdijk in Waalcnburg. Een jonge vrouwelijke inzittende van een Duitse auto moest met ernstige verwondingen aan het gezicht naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen de uit de richting van Den Burg komende Tau- nusbestuurder W. L (23) uit Essen linksaf wilde slaan, de Pijpersdijk op. Hij zag de uit tegengestelde richting na derende Volvo, bestuurd door de heer Kamberg uit Kampen, niet Mogelijk werd het uitzicht enigszins belemmerd door een voor de Duitse wagen rijdende trekker. De heer Kamberg remde hevig, maar kon niet voorkomen, dat zijn wa gen in de flank van de Taunus boor de Deze werd daardoor onherstelbaar beschadigd. Ook de Volvo liep flinke schade op. W. L. liep lichte verwondin gen op, maar de naast hem zittende verloofde was er veel slechter aan toe en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Het is het eerste ongeluk dat zich sinds lange tijd op dit beruchte kruispunt heeft voorgedaan. Zoals be kend is de gevaarlijke situatie door mid del van knipperlichten, lichtmasten en schrikhekken op overduidelijke wijze aangegeven DE COCKSDORP Woensdagavond werden in hotel Kikkert onder grote belangstelling en ten overstaan van notaris J. R. van Wijland de prijzen ge trokken van de verloting, die ter gele genheid van het feest Polder Paraat werd gehouden. De trekking was uitge steld, omdat nog niet alle loten waren verkocht. Overigens is op dit moment nog niets bekend over de financiële re sultaten van het feest. Diverse rekenin gen moeten nog worden ontvangen; op de betrokken leveranciers wordt het beroep gedaan hiermee niet langer te wachten. Van de prijzen is er slechts één bij iemand van het vasteland terecht gekomen. De hoofdprijs viel op lotnum mer 6648; de bromfiets op 6717; de droogkast op 7918; de grasmaaimachine op 4816 en de werphengel op 2983. Verder vielen prijzen op de volgende nummers: 9283, 2634, 8033, 7173, 1341, 444, 3099, 580, 7014, 1631, 2720, 6879, 7590, 8239, 9064, 2237, 5195, 7371, 3201, 3473, 4693, 4604, 9310, 8564, 35, 2558, 783, 9695, 242, 8762, 5517, 6016, 4335, 1744, 540, 2648, 8501, 9340, 4520, 7554, 2647, 5708, 3181, 8724, 3858, 1406, 3050. De prijzen kunnen bij de heer Ben Dros, Kikkertstraat te De Cocksdorp worden afgehaald. Dat moet wel voor 15 september gebeuren, want na die da tum vervallen de prijzen aan het be stuur van de stichting. De Tsjechische pianist Drahomir Toman verblijft weer op het eiland en zal ter gelegenheid hiervan weer een piano-soirée verzorgen in het Strand- hotel Prinses Juliana te De Koog op zondagavond 9 augustus, aanvang half negen. De heer Toman is thans verbonden aan de Akademie voor musiche kunst in Remscheid (W.-Dld.). Zijn concerten, vorige zomer en vorige herfst op Texel gegeven, maakten diepe indruk. Het programma voor het komende concert omvat Menuet en doedelzak van J. S Bach; de Mondscheinsonate van L. van Beet hoven; Moment Musical en Impromptus van F. Schubert; een tweetal composities van Josef Suk; een Scherzo van Alois Haba; twee polka's en een boheemse dans van B. Smetana. De entree voor dit concert bedraagt ƒ2,50, voor jeugdigen t/m 16 jr. ƒ1,50. In de nacht van dinsdag op woensdag even na middernacht vloog W. B. uit Viersen (W.Dld.) met zijn V.W op de Langwaalderweg uit de bocht. De auto schoot de dijk af de sloot in. B. had de bocht door plaatselijke onbekendheid te laat opgemerkt. De chauffeur werd niet gewond; de auto werd flink bescha digd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 5 augustus 1970 Verloren: kinderklapstoeltjc rood met fabel tjeskrantfiguren; groen gestreepte toilettas ihn. o.a. flesje lotion en tandenborstel c.a.; in pa pier verpakt 4 gekleurde kussenslopen en 3 pr. schapenwollen sokken; kinderbril met zilver kleurige poten en bruine haken; filmcamera, merk onbekend in zwartbruine tas; heren- polshorloge met zwart bandje; 1 flitsapparaat voor fototoestel; blauwgrijs poesje van 2 maan den oud; zwarte damesportemonnee met rits, inh. plm. vier gulden; 1 paar voetbalschoenen; zilveren armbandketting met naamplaatje „Theo"; herenparaplu „Knirps" kl. grauw, uit- trekbaar; aan sleutelring plm. 8 sleutels en een flesopencr chroom hcrenpolshorloge met daum en plastic bandje; blauwe lakjas met open staande kraag; wit-zwart hondje genaamd Loe- kic; Ronson aansteker; zwart hcrenrijwicl Aristona met voor- en achterbagage; wieldop NSU chroom, bewerkte verlovingsring met inscr. „Johan 20-06-70". Gevonden: 3 sleuteltjes aan ring; schildpad plm. 15 cm. doorsnee; Elsevier vogelgids; 2 sleuteltjes aan ring met sleutelhanger; zilveren kinderringetje met bruin steentje; gouden rin getje met glassteentje; 2 sleuteltjes aan ring met hangertje Vat 69; plastic pistoolmitrailleur speelgoed, bruin lederen étuitje met 2 sleutels; plastic bus inh. 15 liter petroleum; verstelbare sleutel; fototoestel Olympus Penn; herders hond;; leesbril dubb. focus in étui. Zon iERV Als het seizoen is aangebroken, je de vreemdste dingen mee. Nee b.v. het paardenverhuren. Af waan je je in de Romeinse tijd. Jop staande in tweewielige wagentjes, er met de stok op los of ze een strijd moeten winnen. Of het hele gezin stapt er in, 300 pond, moe met 250 pond kinderen met 500 pond. Zodat ei totaalgewicht is van 1150 pond, zod boom krom staat en het paard zowr zwijkt. Maar dat geeft niet, het is een paard. Of je rijdt op straat komt een kudde „wilde" paarden Ze zijn alleen wild als ze terugga; de heenweg mag je er wel een wals achter zetten. Doe je dat me' lopen ze ook niet. Of je komt pa tegen, leuk voor een dijkdoorh maar minder geschikt om er op den. Of je komt paarden tegen, van je de ribben kunt tellen Die ideaal voor een lagere school, waai 5 deren moeten leren tellen. Ik heb geweten dat er zoveel verschil soorten bestaan, leuk voor je zelf weten, maar minder leuk voor die ten Als een echte paardenliefhebb zag, zou hij er bij staan huilen dit elke dag ziet, dan vraag je je af: kan dit allemaal? lurg J 0 uur rpshu jeksde de d kof idens bouw pas. 0 uui vai xcelsi [et m loorn uui de Ons og ;0 uui en 1 huilh de c inken uui uui aal 1 rend schild GER lurg Ligt hier geen taak voor de di bescherming C. Schumaker, Bispinckhof, De Koog OUDESCHILD De stern Ediena van de heer C. Swaerts te schild 'is bij de centrale keuring! GER] Opmeer kampioene geworden rubriek 4 - 7-jarige stermerrien veulen, veelzijdigheidstype. Bij jarige merriën veelzijdigheidstype, een andere merrie van de heer Swi „Idiena", eveneens kampioen en k; reserve-kampioen van deze ke worden beschouwd. Idiena is een ter van Ediena. Een tweede plaats bereikte de Hodina van mevrouw Rommel uit Koog en wel in de rubriek 4 - 7-j stermerriën met veulen, rijpaan Dit paard werd door de heer Sw gefokt. EXE els ƒ0,5 |vr. ir in n All l huu of b Oos lave I524C VOOR ONDERWEG it Pas uw snelheid aan bij van het overige verkeer. it Verminder uw snelheid op de hoofd rijbaan zelf, ma gebruik de daarvoor bestem uitvoegstrook. it Als u inhaalt, doe dat dan voldoende snelheidsversd om deze manoeuvre zo mogelijk te laten duren. Als twijfelt NOOIT inhalen en laat u tijdig zien. it Maak snelheid op de invoe strook, zodat u zich met gel n. ke snelheid tussen het andejara' verkeer kunt voegen. it Blijf niet onnodig links rijd» it Wees duidelijk in uw rij-w laat anderen niet raden na uw bedoelingenen hou steeds voldoende remafstant it Denk aan de verminderde celeratie van uw wagen de bagage. it Kies steeds de juiste rijstro 3eat voor uw rijrichting. Staat eens in een verkeerd vak, moet u toch de rijrichting het betreffende vak volgen. it Houd de vluchtstroken vrij it Vakantieverkeer is geen maal verkeer. De ervaring de weggebruikers loopt steMdor uiteen. Houd daar rekenu mee. Geef achter het stuur t aandacht geen vakantie! it Rij met te lang achter elk; door. TWEE UUR RIJD! EEN KWARTIER RUST is e goede regel. uu uu rend !0 uu 10 uu 1REF rend 10 uu in K dag lurg Doo >OOF lurg rend R eekc lurg Dnda iderc var ;cht" do koo h. k Wa ierl ru md gen< Q rdei er rek lus aai v ters' 300

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2