at doet u als het eens geen strandweer is? iet nodig om iet ziel onder .irm te lopen TEXELtoerist 2e jaargang nummer 6 Pagina 9 ELtoerist maar ;enen ntie b keerd, dan heb je kans dat de racewa gen de bocht uitvliegt. Er kunnen ook onderlinge wedstrijden gehouden wor den. De stand (het aantal gereden rond jes) wordt dan bijgehouden. Behalve het racespel bevinden zich in het gebouw ook kansspelen en zijn er frisdranken te koop. De kosten van het racen zijn ƒ1,50 per 10 min. Het gebouw is dagelijks ge opend van 10 uur 's morgens tot onge veer 11.30 uur 's avonds. Bowling In de Dorpsstraat in De Koog vinden we op nummer 31 de bowlingbaan van de heer Klok. Hier wordt op 4 banen gespeeld. Voor ƒ0,65 mag je 20 keer proberen om met een bal zoveel moge lijk kegels om te werpen. Er zijn daarbij prijzen te winnen: voor de hoogste score van de week een ijstaart en voor degene, die meer dan 200 punten scoort een gratis partijtje bowling. En gooi je meer dan 210 punten, dan heb je recht op een gratis golfspel op de mid- get-golfbaan, die is gelegen achter het VVV-kantoor in De Koog. De bowling is dagelijks geopend van 's morgens 10 tot 's avonds 12 uur. De trampoline aan de nieuwe Rond weg in De Koog is geopend van 's mor gens 7.30 uur tot 's avonds 11 uur. De we ook in De Cocksdorp en aan het strand bij De Koog en Westerslag. Hele gezin Op het terrein van de heer O. Kikkert aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp Midget-golf In Den Hoorn is bij het restaurant café „De Loods" een midget-golfbaan met 18 holes. Het is de bedoeling bij midget-golf om met de golfklup de bal in een zo weinig mogelijk aantal slagen in de juiste hole te krijgen. De baan in Den Hoorn is geopend van 10 uur 's morgens tot 1 uur 's avonds. Kosten ƒ1,25. Behalve in Den Hoorn is in Den Burg een midget-golfbaan, in de Wever straat no. 23. Eigenaar is de heer Swart- hof. Ook in De Cocksdorp heeft de heer Swarthof een golfbaan in de Kikkert- straat.In De Koog is de golfbaan van de heer Klok, achter het VVV-kantoor. in de Rotopaint kost ƒ3,Men moet zijn aan de Kaapstraat te De Koog. In hetzelfde pand worden kunstnijver- heidsartikelen, affiches en reprodukties verkocht. Men kan er de hele dag en avond terecht. Sauna Eveneens nieuw voor Texel is de Fin se Sauna, die aan de Keesomlaan te Den Burg staat. Een saunabad is een wel daad voor lichaam en geest. Na afloop van de sauna voelt men zich als herbo ren en het is tevens gebleken een effek- tief middel te zijn tegen verkoudheid, rheuma en een reeks van beschavings- ziekten. Geen wonder dat het aantal mensen dat regelmatig de sauna bezoekt ook in Nederland snel groeiende is. Voor een volledig saunabad heeft men twee uur nodig; vooraf moet een af spraak worden gemaakt. De Texelse sauna is nl. in de eerste plaats een af spraaksauna waar men in besloten ge zelschap (alleen, met echtgenoot, met vrienden of met kennissen) gebruik van maakt. Het bad is alle dagen, ook 's avonds geopend. Dinsdagmiddag is openbaar voor dames; vrijdag en zater dag openbaar voor heren. Bij besloten gebruik mogen kinderen beneden 14 jaar voor half geld mee. Beneden 8 jaar gratis. Een saunabad in gezinsverband hoeft dus niet op organisatorische be zwaren te stuiten. Voor de vakantie gangers is er een voordelig toeristen abonnement: voor drie baden, op te ne men binnen drie weken, betaalt men ƒ15,p.p. Wie geen badbenodigdheden bij zich heeft (handdoeken, zeep e.d.) kan ze ter plaatse huren. Men kan het pakket gezondheid, dat men hier opdoet, nog verrijken door gebruik te maken van bandmassageapparaat en/of grote hoogtezon. Mini-slotracing In het pand Weverstraat 39 vinden we de autoracebaan van de heer P. Swarthof. Daar kan je miniatuurrace- wagens laten voortrazen over een groot 8-vormig circuit. De snelheid van de wagentjes regel je door een knop méér of minder in te drukken. Doe je dat ver baan is 's avonds verlicht. Er wordt ge sprongen op 10 trampolines. De kosten zijn 50 cent voor kinderen en 75 cent voor volwassenen (per 10 minuten). Voordelig zijn de 10 ritten-kaarten; 10 betalen 13 halen. Trampolines vinden Zwembad Trots is Texel op het nieuwe zwem bad, dat staat aan de Slingerweg te Den Burg en in juli officieus in gebruik is genomen. De accommodatie is nog met volledig, maar het bad is voor ieder, die een duik wil nemen uitstekend bruik baar. Hoewel het een openluchtbad is (een overdekt bad wordt over enkele jaren toegevoegd) kan het zwembad tot de recreatiemogelijkheden voor slecht weer worden gerekend, omdat het water wordt verwarmd tot 24 graden Celsius. Het bad is dagelijks geopend. Op zaterdag en zondag van 10 00-17.30 uur. Op maandag, dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag van 13 30-17.30 uur en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag bovendien van 9.00-12.30 uur. Prijzen: dagkaarten ƒ1,50; jeugd tot en met 16 jaar 0,75. 10-baden kaarten ƒ12,jeugd tot en met 16 jaar ƒ6, het raadhuis, waar voortdurend foto's of schilderijen geëxposeerd worden. Breng een bezoek aan een vogelkolo- me. Maar een wandeling door het ge varieerde tuunwallengebied bij Den Burg. Het is niet voor niets landschaps reservaat. Beklim de kerktorens. Zo zouden we kunnen doorgaan. Wie TEXELtoerist doorbladert ontdekt mo gelijkheden genoeg. Als het werkelijk giet van de regen (gelukkig is dat op Texel meestal van korte duur) kan men zich onder de open hemel moeilijk vermaken. De meesten horen niet tot de categorie vakantie gangers die er zelfs dan, met laarzen en regenkleding, opuit trekken. Voor dege nen, die zich noodgedwongen „binnen" amuseren en wat anders wensen dan het doorbladeren van kranten, boeken en weekbladen op het vakantieadres of het langdurig verblijven in horecabe drijven, zijn de mogelijkheden op Texel niet overdadig. De noodzaak van slecht- weerakkommodatie op Texel wordt al jaren ingezien, maar wie moet een voor ziening betalen die maar een paar dagen per seizoen wordt gebruikt? Om zo'n inrichting rendabel te maken zou het veel meer moeten regenen Rotopaint Toch is er de laatste paar jaar wel het een en ander op het gebied van de „minder-goed-weer-recreatie" bijgeko men. Zo vinden we in De Koog de Rotopaint, iets nieuws voor Texel. Het is een systeem, waardoor ook mensen, die menen dat zij niet kunnen tekenen of schilderen de meest fantastische schilderijen produceren. De Rotopaint is een machine, waarin een stuk papier wordt bevestigd, dat in snel roterende beweging wordt gebracht. U maakt het schilderij door op dit draaiende papier verf te spuiten. Desgewenst kunt U de machine stoppen om kleuren aan te brengen Door de middelpuntvliedende kracht wordt de verf centraal over het papier geslingerd en ontstaan de meest bizarre vormen en kleurschakeringen; na enige oefening kan men het patroon echter goed beïnvloeden. Na afloop voorziet men het kunstwerk van zijn handtekening, waarna het in een passe partout wordt gezet en als een uniek souvenir mee naar huis genomen kan worden. Het maken van een schilderij vinden we een recreatieobject voor het hele gezin. Naast de hypermoderne ap partementen, waarin de mensen hun va kantie kunnen doorbrengen, is er een speeltuin voor de allerkleinsten. In deze speeltuin zijn schommels, wippen en tractortjes. De ouders kunnen hun kroost gadeslaan vanaf het terras. Voor de grotere kinderen is er een trampo- linebaan en trapauto's. Toegang tot het terrein met trampolines en trapauto's kost ƒ1,per half uur. Ook zijn er mini-scooters, die elektrisch worden voortbewogen. Het terrein is geopend van 9 uur 's ochtends totdat het donker wordt. Bij dit alles heeft de heer Kik kert ook een restaurant. is de natste zomermaand, dit niet om Uw goede va- te vergallen ,maar het is erop te rekenen, dat één dagen van Uw vakantie niet zonneschijn gezegend zullen wor- vraag wat dan te doen, houdt weinigen bezig. Hardnekkig is het misverstand dat elke zon- als een verloren dag worden beschouwd. Laten we daar eens voorgoed mee afrekenen. durft zelfs te beweren, paar donkere of regenachtige er de oorzaak van kunnen zijn dat een veel afwisselender wordt dan bij onafgebroken Avontuurtje «n. er een avontuur van. Doe din- waar U gewoonlijk geen tijd voor of, als gevolg van vastgeroest voor- iel, nooit aan begint. Het kan een ome verfrissing voor lichaam en blijken te zijn. Hebt U ooit paard en? Het kan elke dag op Texel, ook inloos weer. Hebt u ooit Uw li- n op de proef gesteld door een zeer wandeling te maken door een ge- ird gebied? Loop eens een rondje ëxel, of probeer het. Ooit een bar- aangericht? Ga naar de speel- aan de Randweg in de Staats- n en U kunt Uw gang gaan, ook 's Is. Verken het duingebied door ge- te maken van de uitgezette wan- utes Ga niet alleen naar het Texels um in de Dennen, maar ook naar 'agenmuseum in De Waal, de Oud- tamer in Den Burg, de kelder van is fijn om thuis te kunnen ver dat „alle dagen zon" heeft ge- een vakantie kan veel meer dan alle dagen bruinbakken. beantwoordt aan zijn doel als een zo groot mogelijk contrast is sleur van alledag.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 15