1. Martens kampioen sportvissen 1970 AGENDA Jus d'Orange 4t69 Slasaus JW78 15 Luiers urfj Engelse Drop -sr/9 Spinazie S# Blanke Basterd 47*68 Borduur Pakket Kwaliteit te kust en te keur SPORTPROGRAMMA ok ike ^angsten waren zeer slecht )ok badminton-seizoen begint weer Tanksysteem Stap in de goede richting TTENTIE! KAMER [ERHUISD [gomobil T300 Dr. Seegers afwezig nnen van uw kwitanties n rekeningen aardappelen- rooien met bunkerrooier rie I persoons bedden CHOCOLADE HAGEL DIKKE REEP Centra's GRATIS TEXELSE COURANT TEXELSE BOYS Het eerste is dit seizoen ingedeeld in afd. 2A met als tegenstanders: Blok kers - DWOW - Geelzwart - JVC - Kwadijik - Purmerland - Saenden - Spartanen - Sporters en Wieringer- waard. De le competitiedag zijn de Boys vrij. f13 september ontmoeten ze een beken de van vorig jaar: Spartanen in Wog- num. Het tweede speelt zondag 6 septem ber de eerste wedstrijd op eigen ter rein tegen Petten 3. De andere tegen standers voor dit seizoen zijn: Callants- oog 2 - Geelzwart 5 - Helder 7 -JVC 4 - Oudesluis 3 - WGW 5 en Zeemacht 3. Zondag gaan de Boys vroeg op pad, met de boot van 9 uur reizen ze af naar Leiden. Er wordt gerekend op 'n gezel lige dag met een paar nuttige oefen wedstrijden. Er worden geen uitnodigingen ge stuurd, het bestuur rekent op alle se nioren en junioren die geen afbericht hebben gedaan. W. S.V. OOSTEREND Voor het eerste begint de competitie 13 september, want de eerste voetbal zondag is men vrij. Om dan goed voor bereid aan te treden, dient men tóch vooral de training niet te verwaarlozen, want tot nu toe is de opkomst van de zondagvoetballers maar matig. Aan de junioren en de zaterdagafdeling kan men, wat dat betreft, een voorbeeld ne men. Dus zorg nu eens voor een grote opkomst. Dinsdagsavonds en vrijdags avonds kan men de conditie op peil brengen. Aanvang half acht. P.K. Vrijdagavond 9 uur wordt de jaarver gadering gehouden, ditmaal in de kan tine. Alle leden worden dringend ver zocht te komen. Oefenprogramma voor het a.s. week end: Zaterdag 14.00 uur Oosterend b-ZDH b ads. 15.30 uur Oosterend a-ZDH a ads. 16.00 uur ZDH a-Oosterend a jun. Zondag 12.00 uur Oosterend 2-Argenout 2 14.30 uur Oosterend 1-Argenout 1 v.d.K. ;oed Duii 318 dek mom IA21 aat 5179 sde blad heer Henk Martens is sportvis- lioen 1970 geworden. Zondagoch- toen aan het strand van paal 9 de dit jaar laatste kampioenswed- van de sportvisclub Texel werd Om udcn .kwam vast te staan dat hij campioen van Vorig jaar (M. de -3t6 rd) had onttroond. Totaal werden ampioenswedstrijden gehouden. De sten waren steeds bijzonder slecht, pioen Martens bijvoorbeeld lag agochtend na twee uur vissen aan op met slechts twee visjes; totaal hij er gedurende de zes kampiocns- itrijden elf totale oogst van de 10 deelnemers oeg zondagochtend 3 stuks. De heer ens werd eigenaar van de door de uitgeloofde hoofdprijs, een vouw- Hij zal een jaar mogen passen op isselbeker. Tweede werd Jan Brou- die gedurende de wedstrijden 10 n verschalkte en er zondagochtend aan de haak sloeg. Hij kreeg een oestel. De heer S. Langeveld die met lege handen huiswaarts e zo|de maar in vorige wedstrijden ne- visjes ving was de winnaar van de prijs: rondvlucht boven Texel twee personen. Vierde werd M. v. waag (totaal 7 vissen) die als prijs uitschuifbaar schepnet kreeg uit- ikt. Gasten wedstrijden 317 ast de kampioenwedstrijden wer- Oosl dit seizoen 7 gastenwedstrijden ge- 275 iandag 31 augustus gaat de badmin- lub weer van start. Maandags van tot 22.30 uur en zondags van 10.00 2.00 uur voor de senioren. Voor de d vanaf 8 jaar zondags van 14.00 tot uur. Er wordt gespeeld in de Bur- iester De Koninghal. Nieuwe leden ïen zich opgeven aan de zaal. Voor- ugdleden kan de badmintonclub uiken. Voor senioren is de plaat- mogelijkheid beperkt. organiseerd die over het algemeen flin ke belangstelling trokken, zij het min der dan vorig jaar. Het sportvisseizoen is overigens nog niet achter de rug. Za terdag wordt bij Oudeschild (verzame len bij Kerry's Corner) een onderlinge wedstrijd gehouden, aanvang 3 uur en in november staat nog een kleine com petitie, omvattende drie wedstrijden, op het programma. Hiervoor zijn enkele extra prijzen uitgeloofd. De vangstver wachtingen zijn dan aanmerkelijk gun stiger. Ieder jaar blijkt dat de vis in de zomermaanden niet aan de kant wil ko men. Vanuit bootjes wordt daarentegen uitstekend gevangen. Vrijdag 28 augustus Den Burg, hotel De Zwaan, 20.00 uur, klaverjasdrive. De Dennen, Dennenoord", dansen met het trio de „Woodpeckers". Zaterdag 29 augustus Oosterend, „De Bijenkorf", 14.30 uur, vliegerwedstrijd. Oudeschild, 15.00-17.00 uur viswedstrijd De Dennen, „Dennenoord", dansen met het trio de „Woodpeckers". Donderdag 3 september Den Burg, Rode Kruisgebouw, 20.00 uur algemene ledenvergadering Neder landse Rode Kruis. De Dennen, „Dennenoord", dansen met het trio de „Woodpeckers". Zaterdag 5 september De Cocksdorp, watergemaal 5.30 uur, start „Rondje om Texel". De Dennen, „Deranenoord", dansen met het trio de „Woodpeckers". Iedere dag: Den Burg, „J'elleboog", 20.00 uur, dan sen m.m.v. „Purple Haze". Tot en met 15 september in de exposi tieruimte van het raadhuis tentoon stelling van schilderijen, monoprints en tekeningen van de Texelaar Jan Bruin. Gratis toegang. Van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur (be halve zaterdags) en tevens op dinsdag 1 september en woensdag 9 september van 20.00 tot 21.30 uur. Uitvoerig schreven wij vorige week over het koeltanksysteem dat onlangs door de Coöperatieve Zuivelfabriek De Eendracht op Texel is geïntroduceerd. Zoals bekend zijn inmiddels de eerste tanks op Texelse bedrijven geïnstal leerd en voldoen, in overeenstemming met de verwachting, uitstekend. De fo to's maakten wij op het bedrijf van de Gebroeders Hoedjes in Eierland waar de eerste tank werd geplaatst. De grote foto toont de zg. rijdende melkontvangst een tankwagen van 9.000 liter die de tanks van de deelnemende bedrijven enkele malen per week leegt. Het pro cédé is vergaand geautomatiseerd. Voor het reinigen van de tanks,telkens na het leegzuigen, wordt een vernuftig appa raat gebruikt dat met een eenvoudige handeling op de tapopendng wordt aan gesloten waarna de binnenkant enkele malen, met warm en koud water en met een reinigingsmiddel wordt schoonge- spoten. Op de kleinste foto ziet men één van de gebroeders Hoedjes bezig dit ap paraat aan te sluiten. De c.z. De Een dracht heeft een zodanige financierings regeling getroffen dat het doen instal leren van een koeltank een weinig kost bare zaak is. Het systeem is oök voor „kleine" boeren zeer aantrekkelijk, niet in de laatste plaats omdat de taken van de veehouder aanmeTkelijk worden ver licht. Het tweemaal dagelijks naar de wil er zaterdags bol- jlanten? nu Kikkert, De Koog, oon (02228) 450. VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 weg slepen van bussen melk hoort tot het verleden en omdat geen rekening meer hoeft te worden gehouden met de melkrijder kan hij zijn leven wat aan genamer inrichten. Het koeltanksysteem functioneerd uiterst hygiënisch. De tank en alle toebehoren zijn gemaakt van roestvrij materiaal. ïvraagd voor direkt algehele verzorging in Den Burg. Tel. (070) 868195 L. DIJKER m Trompstraat 16a, Oudeschild naar Oranjestraat 12, Oosterend. oop een goed onderh. J. ZEEMAN, Verlorenkost 14, .Oosterend. i 6 t/m 13 september spoedgevallen ande rtsen consulteren, oèke tijdig uw medi an te laten aanvullen, vriendelijke groet, Dr. Seegers oud mij beleefd aan- len voor het ïs te bevragen aan au Texelse Courant. liedt zich aan voor A. WUIS, t Noorden, tel. 338 TE KOOP i grootpak met Frisco, fles 0,6 liter Brillant, halve literfles Suja, per pak eigen import, zak ca. 250 gram uit de diepvries, pak 450 gram a zak 500 gram voor luxe kussen Compleet met wol, naald en voorbedrukt pa troon. Mooie kleuren. Uw prijs: 1 Centra spaarkaart zweefvliegtuigje bij het cacao-korreltjes-wonder uw kinderen vliegen er op af. Aanbiedingen geldig t/m 29 augustus 1970, uitverkocht voorbehouden centra per post— Bestelnummers C8531 en C8532

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5