enthuisjesy noodlokale utokerkhofrioleringpersleiding Raiffeisenbank Vespa Ciao Bouwen wordt voordeliger AUTOSCHADE Acifit ACCU'S Ko ntie rtiméus dankt Texelaars" Stranrlreinigingsmachines werden vergeleken Wagenmuseum open op zondag 13 september „Smash '68" start volleybalseizoen P.I.T.-kollekte Autorijschool G. GOED aardappelen- rooien met bunkerrooier AUTO-RADIO MATRASSEN EN DEKENS Ar Ké PASFOTO'S Fotobedrijf J. de Waal Visitekaartjes Nog nooit hoorde u ons over vaat- of afwasmachines. FA. GEBR. SGH00RL DAMES, GRIJP DE WINST! BONTKONING een comfortabele autobus ger cfe rondvraag van de dinsdag- d gehouden raadsvergadering e de heer J. J. Westdorp (PAKT) :h geïrriteerd over dat B. en W. een beshssing hadden genomen e het al ot niet in de winter mo- laten staan van tenthuisjes op ings Onlangs heeft de gemeente besloten dat caravans in de win- jiode niet meer opgeborgen hoe- worden. Bij de besprekingen qevraagd ook een standpunt ten en van de zg. tenthuisjes in te ne- Volgens de huidige bepalingen en deze na afloop van ieder sei zor den gedemonteerd. particulier die zijn tenthuisje op epaalde camping wilde laten staan e daartoe een verzoek bij B. en W. ingediend, had als antwoord ge in dat het college niet voornemens ie oude bepaling te wijzigen, wat ihield dat het betrokken tenthuis- inde te worden afgebroken West had daarover eerst wel eens in de enteraad willen discussieren en het onjuist dat B. en W. alvast hebben besloten de 'afbraakplicht' ndhaven. Hij vroeg de brief als geschreven te beschouwen en de ie in de volgende raadsvergade- aan de orde te stellen. Volgens luder C. Joustra was geen beslis- renomen. De zaak was nog in stu- iaar hij vermoedde dat in het ant- aan de particulier het woordje lopig" was vergeten, waardoor 't punt een te definitieve indruk t In een volgende vergadering zal Dp de kwestie terugkomen. Rioolzuivering heer F. Standaart (Texels Belang) gehoord dat tegenwoordig een en goedkoper systeem voor riool- ring bestaat. Een voordeel is on- indere dat voor aanvoer van het water kan worden gewerkt met buizen, zelfs met een doorsnee ilechts 5 centimeter. Het systeem op Walcheren toegepast. Belang - delen van Texel beschikken nog >ver riolering zodat het de moeite i is om na te gaan of het systeem vellicht ook kan worden toegepast, oorzitter beloofde een onderzoek zullen stellen. Zwembaddrukte ingebruikneming van het zwem- eeft de verkeersdrukte op de Slin- ig aanzienlijk doen toenemen, 1 van jeugdige fietsers. Het stuk erweg tussen R. P. Keijserweg en liaan is echter éénrichtingverkeer. e zwemmertjes naar huis terugke- Duden ze dus moeten omrijden via ichilderend waar ze o.a. de ver- Tel 770 aktie die we in de afgelopen zo- ten. bate van de nieuwbouw van lindenintsituut Bartimeus hebben iden heeft een bescheiden batig opgebracht, waarscnijnlijk rond Dat is niet bijster veel. We in op meer gehoopt, maar we zijn at we er in ieder geval niet met szijn uitgekomen. Aan medewer kt! van diverse instanties, personen renigingen heeft het op Texel niet )ken. Overal ontmoetten we veel ithie en bereidreid tot offeren en ming ten bate van het goede doel. 3 I hu*P van de gemeente Texel, MJ taryclub Texel, De Eilandzangers, 7»terender 'Mannenkoor en Adven- De Koog. Overal we'rden fcerk- Wen waar de film-muziekavonden in gegeven, gratis beschikbaar ge- De oliebollenbaksters hebben zich faal ingespannen (opbrengst on- r 800,en het bakmeel werd ikbaar gesteld door de N.V. C. R. •T Co. en de Aankoopcentrale, ie kregen we gratis van een fa- in Delft en van iemand uit Den De Rotary zorgde voor het ver ban de bazaartent en andere spul- inuit Apeldoorn en voor het weg en van dezelfde vracht naar Zeist. Magazijnen stelde een pop en een Jeschikbaar voor de bazaar. Van bibliotheek mocht stroom wor- angevoerd naar de tent en de heer Ier Knaap stond visnetten af, be- om te worden verkocht en voor nder deel om als verfraaiing te in het toekomstige gebouw. De 'irkzee van het vliegveldhotel had het terras een verrekijker staan; ie ernaast staande collectebus ƒ18,Mevrouw Janssen-van nt Oudeschild stelde ingelijste te len en beschilderde borden be- 'aar. Dan waren er diverse bij- in geld en natura van particu- en kerken. Zoals ƒ400,van de kerk Den Burg, 50,— van de gezinde gemeente, 25,van een ar in Oosterend, 20,van een in Den Hoorn, 50,van een in Den Burg enƒ25,— van een B familie in Den Burg. We zullen 'el mensen of instanties hebben en. Bij voorbaat ons excuus daar- leder die ons heeft geholpen zeg- ij héél hartelijk dank 'Namens Bartimeus, Mevrouw C. Bark-Veenendaal, Den Burg. n i keerslichten als barrière ontmoeten. Mej. A. G. Luijsterburg (CHU) vreesde voor ongelukken en achtte het beter het éénrichtingverkeer op het genoemde stukje voor wielrijders niet van kracht te laten zijn. Als dan aan de andere kant van het wreggetje de automobilis ten worden geattendeerd op tegenlig- gende wielrijders ontstaat een veel prettiger situatie, die bovendien reke ning houdt met de realiteit dat de kin deren toch geneigd zijn „tegen het ver keer" in te rijden om de omweg via het Schilderend te vermijden. Noodlokalen Bij de voormalige ULO-school wor den momenteel drie noodlokalen ge bouwd. Ook bij het gebouw van de voormalige RHBS komt een noodlokaal. De heer F. Blanken (PAKT) toonde zich daarover niet zo gelukkig. Hij vreesde dat de dringend noodzakelijke bouw van één complex ten behoeve van de hele Rijksscholengemeenschap er door vertraagd zou worden. Volgens Mr. Sprenger zal de bouw van de noodlo kalen geen afbreuk doen aan de voort gang van de plannen. Maar ook als de bouwplannen zich gunstig blijven ont wikkelen duurt het nog wel zo lang, („Een kwestie van jaren") dat de bouW van noodlokalen verantwoord is. Autokerkhof De heer C. Ellen '(PAKT) vond dat er wat meer voeling moest zijn tussen het Waterschap en de Gemeente. Dan zou het volgens hem niet kunnen gebeuren dat bij Dijkmanshuizen een autokerk hof wordt ingericht die dan prompt uit groeit tot een tweede „Rode Zee". Wet houder J. Daalder vertelde dat het door Ellen bedoelde autokerkhof een zeer Zaterdagmiddag werd op het strand bij paal 17 een reinigingsdemonstratie gehouden. Enkele tientallen belangstel lenden, voornamelijk uit kringen van VVV, Gemeentebestuur, Jonge Onder nemers en het Aktiecomité Eierland hebben de „echte" machine, die dit sei zoen de meeste stranden heeft schoon- gehouden, en de hooihark, in werking gezien. Bij de demonstratie bleek dat de rei nigingsmachine het grote vuil niet mee neemt. Grote blokken hout e.d. blijven achter. De hooihark neemt dat wel mee, maar laat veel klein vuil zoals papier tjes enz achter. Een voordeel van de hooihark is dat hij veel sneller werkt dan de reinigingsmachine. Een nadeel bleek als de hark een kuil op zijn weg ontmoette; al het vuil dat in de hark was opgespaard werd dan verloren. De reinigmgsmachine heeft geen moeite bij het nemen van kuilen, het vuil blijft in de (gesloten) korf. Verhelpen De voorstanders van de hooihark stel den dat de nadelen ervan verholpen kunnen worden Als de afstand tussen de tanden van de hark kleiner gemaakt wordt zou de hark meer klein vuil mee nemen. Het „nemen" van kuilen zou be ter gaan als een egalisator voor de tractor van de hooihark wordt beves tigd. Het gemakkelijk nemen van kui len en het verwijderen van klein vuil is belangrijk voor een strandreinigings- machine; in de zomer zijn kleine pa piertjes e.d. de belangrijkste soort van verontreiniging. Zaterdagmiddag stelden enkele men sen dat de beide reinigingsmachines zouden kunnen werken. Geopperd werd om in het begin van het seizoen, als op üe stranden veel grote stukken hout liggen, de hooihark aan het werk te zetten. Het verdere seizoen zou dan de reinigingsmachine de stranden moeten schoonhouden. Ook is het mogelijk dat de hooihark op het strand van de Sluf ter en De Cocksdorp werkt en de reini gingsmachine op de andere Texelse stranden. Dit wordt daarom een voor deel geacht omdat de reinigingsmachi ne veel tijd verliest als hij van het strand bij De Koog naar de stranden in het noorden van het eiland wordt over gebracht. DE WAAL Het wagenmuseum heeft de afgelopen zomermaanden niet over gebrek aan belangstelling te kla gen gehad. Het was wel jammer dat conservator Zandstra wegens ziekte niet in staat was de bezoekers rond te lei den. Dank zij de medewerking van de heren Van Egmond en Former uit De Waal is het echter toch mogelijk ge weest het museum open te houden. Nog tot 15 september bestaat de gelegenheid de collectie wagens met toebehoren te bezichtigen. Om ook Texelaars een kans te geven de interessante verzameling te bekijken zal het museum één maal ook op zondag zijn geopend; op 13 septem ber van 11-1 en 2-6 uur. ook goed voor uw vakantiereizen tijdelijk karakter had. Die opslag was namelijk 't gevolg van de opruimaktie. De wrakken uit de omgeving waren hier zolang neergegooid om te worden uitgebrand waarna het de bedoeling was ze naar elders te transporteren. Een en ander was met het Waterschap overeengekomen. De heer Daalder gaf toe dat het Waterschap de wrakken lan ger heeft laten liggen dan afgesproken was, maar inmiddels is de rommel op geruimd. De heer Ellen verzocht derge lijke wrakken voortaan direkt op de juiste plaats te brengen. „We hebben in Den Burg toch een autokerkhof?" Ook de heer C. Koorn (OHU) had een klacht met betrekking tot landschaps- ontsierende autowrakken. Al jaren lig gen er drie bij het zogenaamde blinde weggetje (verlengde van de Wagening- seweg in Eierland). Mr. Sprenger be loofde er het Waterschap op attent te zullen maken. De heer C. Timmer (AR) verzocht spoed te betrachten met het bouwrijp maken van gronden in Oosterend. Er is daar dringend behoefte aan bouwter reinen. Persleiding De heer M. Bakker (Texels Belang) maakte zich ongerust over de plannen voor een tweede afvalwaterleiding naar de Waddenzee (Dollard). Hij zou graag zien dat de gemeente hiertegen .protes teerde. Mr. Sprenger vertelde dat tegen deze en andere vormen van verontrei- niging van het Waddengebied heftig wordt gestreden door tal van instanties. Ails daar aanleiding toe is, worden der gelijke bezwaren ondersteund. VooraJ in Duitsland maakt men zich zorgen over de nieuwe persleiding. Het betreft hier namelijk het oostelijk deel van de Waddenzee en de Duitse Waddeneilan den zullen veel meer nadeel ondervin den dan de Nederlandse. Overigens zei Mr. Sprenger de Waddenzee in deze als één geheel te willen beschouwen en hij deelde dan ook ten volle de veront rusting over deze nieuwe aantasting van de milieuhygiëne. Op de vraag van de heer J. Zuide- wind (VVD) of al iets bekend is over de beslissing op de bezwaren tegen de Wa- terfabriek, moest de voorzitter ontken nend antwoorden. In de onlangs gehou den hoorzitting te Haarlem is wel op een spoedige beslissing aangedrongen. De minister van Volkshuisvesting heeft het gemeentebestuur laten weten dat hij wil overwegen Texel in een ho gere bouwklassificatie onder te bren gen. De gemeente mag op de beslissing zelfs al vooruit lopen door er bij het indienen van bouwplannen vanuit te gaan dat Texel al in gemcentcklasse I thuishoort. Dat betekent in de praktijk dat woningwetwoningen iets duurder mogen zijn waardoor de bouw van deze woningen op Texel beter „haalbaar" wordt, hetgeen ook geldt voor premie woningen. Door de hogere klasse wor den de premie woningen bovendien-rui mer gesubsidieerd. Voorbeeld: Een wo ning die ƒ50.000,heeft gekost en vijf verblijfseenheden heeft krijgt het eer ste jaar in een 2e klas gemeente ƒ1777,- premie; in een le klas gemeente daar entegen 2.366, OOSTEREND Dinsdagavond 8 sep tember begint de Oosterender volley balvereniging „Smash '68" met de trai ning. De leden worden verzocht om half acht in „De Bijenkorf" present te zijn. Natuurlijk zijn ook nieuwe leden wel kom. Van 7 tot 12 september wordt op Texel gekollekteerd voor het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront. Het geld dat hierbij wordt opgehaald is be stemd voor militaire tehuizen van Pro Rege in Nederland en Duitsland, voor militaire tehuizen van de Chr. Mil. Bond voor Oost en West in Suriname en op de Ned. Antillen, voor de arbeid van de krijgsmachtpredikanten en voor het versturen van kerstpakketten over zee. Dit wordt gedaan voor militairen, van alle gezindten. De overheid draagt hiervoor niet alle zorg, daar zij reeds zorgt voor kantines en ontspannings avonden. Niettemin verleent de over heid subsidies aan het werk van het P.I.T. Zij verwacht echter dat particu lier initiatief voorop gaat en dat de burgerbevolking d.m.v. een financieel offer de militair in staat wil stellen zijn vrije dag door te brengen in een chris telijke sfeer. SCHIETOEFENINGEN Op 9 september met uitwijkdatum 10 september zal van 9.00 tot 16.00 uur worden geschoten in sektor 045 tot 075° rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven te Den Helder. Veiligheidsschip aanwezig. Op 10 september met uitwijkdatum 11 september zal worden geschoten idem. Wij verzorgen des kundig al uw schade gevallen. Eierland GARAGB ""A C49 |DBOS])teief0()I1 (02225) 233 VAMOR gedipl. voor GOED rijonderricht in Daf 44 en Cortina, tel. 18807 - Den Helder. 2 jaar garantie, waarvan 1 jaar volledig. 10°/o van aanschafprijs terug bij inlevering van een gelijke oude accu. permanente voorraad van meest voorkomende typen voor automobielen tractoren motorrijwielen scheepvaart AUTOMOBIELBEDRIJF JAN REY Den Burg, tel. (02220) 2345 Biedt zich aan voor A. WUIS, 't Noorden, tel. 338 BLAUPUNKT PHILIPS vanaf ƒ109, Vakkundige montage in elk merk auto. „DE AUTOSHOP" Garage Rey, Den Burg, tel. 02220-2345 Voor onverwachte gasten tegen zomerprijs. VVILIIELMINALAAN 30 Ons atelier is hiervoor open van 9 v.m. tot 9 n.m. Binnenburg 23, Den Burg UW ADRES Vele onderzoeken bewezen ,de fluisterbrommer' Onbetwist de beste en schoonste lichte bromfiets. vanaf ƒ499, GAXAGF <«3 Eerst nu hebben we in de Indesit het apparaat gevonden wat aan alle te stellen eisen voldoet (Leest u er t.z.t. de Consumentengids maar op na). We knoeiden ook weer aan de prijs. Adviesprijs 998,Voor u, met wateronthar der ƒ598,met lichte beschadiging. Gaarne op proef Hij doet het beslist! Waalderstraat 30 - 35 Den Burg In Leeuwarden is geopend DE GROOT STE EN GOEDKOOPSTE BONTZAAK VAN NEDERLAND. Als openingsrekla- me t/m 30 september 20% ZOMERPRIJZENKORTING Nu kopen en in de winter betalen. Duizenden korte en lange BONTMANTELS en bonthoedjes. Bont kopen is een zaak van vertrouwen; een 3-jarig garantiebewijs is dat ver trouwen waard. Meer waarborg voor bont Desgewenst zeer soepele krediet- service. VOORSTREEK 71, LEEUWARDEN, telefoon (05100) 20713. Bushalte voor de zaak; als u van buiten de stad komt, krijgt u bij koop reisgeld terug. Voor al uw trips naar de vaste wal, van de N.V. T.E.S.O. aantrekke aanbiedingen. Attentie voor biezonder aantrekkelijke Krooncirkel Vele guldens voordeel loont toch wel de moeite om naar onze Krooncirkelzaak te komen. Philips KOFFIEFILTER. Drup- Philips CITRUSPERS perst pelfiltarsystoem voor een halve snel en zonder moeite allo sap liter heerlijke koffie. Met auto- uit vruchten. Tot de laatste matische warmhoudstand en druppel, vast snoer. 41 39,95 Philips STOOMSTRIJKIJZER Philips MESSENSLIJPER. voor stoomstrijkon. gewoon Altijd scherpe scharen en mes- strijken cn invochten. Met sen Ook geschikt voor gekar- extra lang snoer. Snel reago- telde messen. rende temperatuurregeloar 24.25 61.50 KROONCIRKEL Is een kombinatie van een fandehjke groep geselekteerde radio/ televisiezaken Zij beoogt kwaliteitsartikolon te brengen voor redelijke prijs met do bost mogelijke vice

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 7