„Je bent een veelzijdige vraagbaak en een manusje van alles" „Rondje" door 115 wandelaars volbraeht Raiffeisenbank Gerrit de Haan werd in de bloemetjes gezet Robben eten vis uit Ierland SCHAPENFOKDAG Huldiging tijdens buitengewone vergadering van museumbestuur Steeds meer animo voor monstertocht Programma Hoornder feest '«li, Taken verdeeld in van I>. en W. „Dank zij jouw inspanningen hebben vele duizenden even kunnen nippen aan de bron van natuur en natuurleven". Dat was een der loftuigingen aan het adres van de heer Gerrit J. de Haan, die vorige week herdacht dat hij 25 jaar aan het Texels Museum is verbonden. Aandacht aan dit gedenkwaardige feit werd donderdagmiddag besteed in het souterrain van hotel „Bos en Duin", waar het bestuur van de Stichting Texels Museum een buitengewone ver gadering had belegd. Naast het bestuur en het echtpaar De Haan was het per soneel van het museum aanwezig, oud bestuursleden en burgemeester Spren- ger. De heer S. Bakker, voorzitter van de stichting, had in de archieven van het museum gezocht en had toen een voor oorlogse jaarrekening gevonden. Die sloot met ƒ500,en vermeldde een uit gavenpost van ƒ400,Dat was in 1934, het jaar waarin Gerrit de Haan nog een jong jongetje was die zijn belang stelling voor de levende natuur toen hoogstens iiet blijken door het vangen van stekeltjes in de sloten van zijn Zaanse geboorteland. Op 3 september 1945 werd hij voor een grote zaak ge steld: hij werd benoemd als assistent aan het Texelse Museum, met Herman van der Horst als direkteur. Monisje van alles Vier jaar later stopte Van der Horst ermee en werd Gerrit de Haan direk teur. Maar er veranderde niet zoveel: hij bleef een manusje van alles dat overal alleen voor stond. „Dank zij enorme ijver, liefde voor de natuur en onverzettelijke wil maakte hij uit niets iets", aldus de heer Bakker. Deze be trok oök mevrouw De Haan, door Ger rit ontdekt op een van zijn speurtoch ten in de natuur, in zijn hulde. Zij is haar man tot grote steun geweest. De museumcollectie groeide. Het aantal be zoekers groeide mee, van 8.100 in 1946 tot ver over de 80.000 in 1970. Terugkij kend op de afgelopen kwart eeuw zijn tal van mooie dingen op te halen, maar ook teleurstellingen. Maar in die tijd is het museum een gevestigde instelling geworden, een begrip. Gerrit de Haan heeft dat begrip opgebouwd. Hij deed dat niet om er zelf beter van te wor den. Het brengen van de mens dichter bij de natuur was de levensopdracht die hem dreef. Natuurlijk zijn er wel eens strubbelingen geweest. In de bestuurs vergaderingen rommelde het wel eens als De Haan meer wilde dan volgens het bestuur kon, maar er was weder zijdse waardering en vertrouwen. Gewoon doorgaan De wens uitsprekende dat de heer De Haan „gewoon zou doorgaan" overhan digde de heer Bakker als een geschenk een envelop met inhoud; voor mevrouw De Haan was er een plant. Namens het personeel sprak de heer Joh. Reydon enkele woorden van erkentelijkheid. „We iheibben enthousiast )meegewerk|t aan het museum en zijn ingenomen met de resultaten die we hebben geboekt. We hopen dat het museum nog lang van onze diensten gebruik zal willen maken". Als geschenk overhandigde de heer Reydon een Elsevier Atlas; een boeket bloemen had hij voor mevrouw De Haan. De heer Remmers was voorzitter van de Stichting Texels Museum toen de heer De Haan werd aangenomen. De heer Remmers haalde herinneringen op uit de periode, waarin het museum fi nancieel afhankelijk was van Teso. „De he«er Van der Horst heb ik nooit ge zien; de heer De Haan heeft vanaf het begin alleen moeten modderen", aldus de heer Remmers die voorts in herin nering bracht dat wijlen kapitein Lap destijds de barak „Waldfrieden" van de Duitsers in handen kreeg, zonder er ooit voor te hebben betaald. Na de Teso was het vooral de gemeente Texel die er voor zorgde dat het museum niet ten onder ging, dank zij voortdurende fi nanciële bijdragen. Vraagbaak Burgemeester Sprenger kwam na mens de gemeente Texel zijn gelukwen sen aanbieden. Naast het museum, is ook het echtpaar De Haan een begrip geworden op Texel, aldus de burge meester. Hij noemde de heer De Haan een veelzijdige vraagbaak. „Vraag het maar aan Gerrit" is in gemeentelijke kringen een veelzijdige uitdrukking ge worden. „Het is voor ons een geweldige geruststelling dat er mensen als Gerrit de Haan op Texel zijn". De heer M. Mantje, voorzitter van de museumvereniging, ging in op de ern stige financiële moeilijkheden waarmee het museum in het verleden heeft ge kampt. In 1957 moest men concluderen: we staan voor een failliete boedel. Er waren zeehonden die kostbaar voedsel nodig hadden. Er waren geen behoor lijke bassins en geen filters. Alle sub sidies waren reeds aangesproken, zodat er iets anders moest gebeuren. In na volging van andere musea werd toen de Museumvereniging opgericht. Er meld den zich vele leden en spoedig had men een bedrag van ƒ22.000,bijeen waar uit de ergste nood kon worden gelenigd. Er kwamen nieuwe filters en o.a. kas ten voor het kostbare archief. Het was de heer De Haan zelf die op allerlei manieren actie voerde voor de vereni ging. Hij ging zelfs met een levende zeehond op de markt staan, wat door het gemeentebestuur niet zo erg werd gewaardeerd. Maar eht doel werd aldus bereikt. Er zijp nu 700 leden die allen gratis toegang tot het museum hebben; verder wordt een blad uitgegeven. He laas kon nog weinig schot worden ge zet achter de plannen voor het nieuwe museum. Het museum werkt de laatste jaren hecht samen met Staatsbosbeheer, o.a. bij 't ontvangen van groepen scho lieren in het duinpark. Het aantal duin- parkbezoekers verdubbelt elk jaar. Bij dit alles toont de heer De Haan zich enthousiast promotor. „Hij drijft zijn eigen zin wel eens door maar zijn ideeen zijn meestal goed". Dank aan personeel De heer De Haan, in zijn dankwoord, onderscheidde zijn carrière in twee de len. De moeizame tijd tot 1949 toen hij overal alleen voor stond en de periode daartoe toen hij medewerkers kreeg. „Sinds die tijd gaat alles veel vlotter. Het peil dat we in de afgelopen tien jaar hebben bereikt is vooral aan hen te danken". Hij betrok in deze hulde ook zijn vrouw, die de verzorging van de zeehonden voor haar rekening nam. Met dankbaarheid herinnerde hij zich ook de hulp die hij in het prille begm van de heer Remmers had ondervon den. Ook de heer P. B. Riteco, bestuurs lid sinds 1931, had hem na de oorlog veel feitenmateriaal kunnen verschaf fen. Dat was maar goed ook want de hele administratie was in ongerede ge raakt. De heer De Haan zei te hopen dat hij nog veel voor het museum zou mogen doen. Het jaarlijkse Rondje om Texel mag dan een uiterst zware beproeving van lichaam en geest zijn, de animo ervoor is groeiende. Zaterdag trok deze mon stertocht maar liefst 134 deelnemers. Er hadden er zich 148 opgegeven, maar 14 verschenen zaterdagochtend niet aan de start bij het watergemaal te De Cocksdorp. Van die 134 hebben cr uit eindelijk 115 de tocht op de voorge schreven wijze volbracht. Daarvan de den er 76 voor de eerste keer mee, 19 voor de tweede keer, 12 voor de derde keer en 8 voor de vierde keer. Van de genen die de tocht volbrachten bestond bijna de helft (54) uit wandelaars van het vasteland. Organisator P. W. Rij kers uit Den Burg is bijzonder ingeno men met de groeiende belangstelling die „zijn" rondje trekt. De kans is groot dat het uiteindelijk uitgroeit tot een wandelsportevcnement met een natio naal karakter. Wethouder J. Daalder gaf zaterdag ochtend het startsein door een lint door tö knippen, waarna de groep wande laars met een straffe wind schuin van voren de flijk in zuidelijke richting volgde. De eerste controle was aan de Mokbaai waar het wandellegertje door een landingsvaartuig van de marine in drie vaarten overheen werd gezet. Dat was omstreeks tien uur. Daarna begon het moeilijkste deel van de tocht. Met de wind pal van voren was het over trekken van de uitgestrekte Hors een zware beproeving. Na afloop was men dan ook hard aan de rustpauze in het paviljoen paal 9 toe. De Rode Kruis- ploeg (3 dames en 2 heren) hadden daar druk werk met blaren prikken. De Koog was de volgende halte, waarna het op de Slufter afging. Veerpontje In tegenstelling tot vorige jaren was besloten de Sluftergeul niet door te waden in verband met de verwachte hoge waterstand. Inplaats daarvan zou den padvinders van „De Zwalkers" 'n primitieve pontonbrug slaan. Toen de jongens die dat karweitje zouden kla ren 's morgens bij de Slufter arriveer den was de waterstand op zijn hoogst en stond men tegenover een zo brede geul dat er lang geen materiaal genoeg was om deze „zeearm" te> overbruggen. Daarom ging men een kilometer verder landinwaarts waar de geul veel smal ler was. Maar ook daar kon geen brug worden gemaakt. Daarom werd het een vlot, gemaakt van olievaten en planken dat tussen twee steigertjes aan beide zijden van het water heen en weer zou varen om de wandelaars met zes perso nen tegelijk over te zetten. Dat systeem werkte prima. Voor de wandelaars die Wat je ver haalt is lekker omstreeks vier uur 's middags dit punt bereikten was het echter een zware te leurstelling dat ze deze omweg moes ten maken. Bij sommigen raakte de stemming er bepaald geprikkeld door. Tenslotte werd het „rondje" er een dik ke twee kilometer langer door. Twee wandelaars hadden echter gezien dat het heel goed mogelijk was om door het inmiddels wat gezakte water te waden: de heren C. Ellen (als strandjutter ter plaatse zeer bekend!) en P. van Heer waarden weken net van de kaarsrechte route af en lieten de anderen in de ver te rustig pendelen. Incidentje Bij de Slufteroversteek deed zich ove rigens een naar incidentje voor. Ver schillende wandelaars konden er geen vrede mee hebben dat zij bij elke halte plaats or de minder snelle achteropko mende deelnemers moesten wachten. Want tussen de eerst- en laatstaanko- mende wandelaar bij elk rustpunt kon wel een wachttijd van drie kwartier lig gen. Dat wachten in de koude wind deed de spieren verstijven en maakte de tocht er niet aangenamer op. Som migen weirden daar zo boos over dat zij bij de Slufter de voorschriften aan hun laars lapten en op eigen houtje ver der gingen. Ze waren daarmee gedis kwalificeerd en werden naderhand tot de 19 uitvallers gerekend. Toch is Peter Rijkers niet voornemens het volgend jaar anders te doen. Het op elkaar moeten wachten is voor velen zeer onaangenaam, weet hij. Maar voor de minder snelle wandelaars is het een geweldige morele steun als hij weet dat er op hem wordt gewacht. Er zouden ongetwijfeld veel meer uitvallers zijn als ieder zijn eigen tempo kon bepalen, nog afgezien van het feit dat een ge zamenlijke intocht bij de finish tot de onmogelijkheden zou behoren, waar door de aardigheid er voor een groot deel vanaf zou zijn. Intocht Tegen half acht arriveerden de wan delaars bij de finish, waar familieleden en kennissen al anderhalf uur stonden te wachten om de dapoeren met bloe men te huldigen. De intocht via de Kik- kertstraat werd muzikaal begeleid door het Koninklijk Texels Fanfarekorps. In hotel Kikkert reikte de heer Rij kers de oorkondes uit. Deze zullen la ter worden gevolgd door medailles. De jongste deelnemer was de 11-jarige Elsje Drijver uit Oosterend, de oudste was de 58-jarige Duitser H. Lange, die ook vorig jaar had meegedaan. Tot „Miss Blaar", de deelneemster die de meeste blaren had moeten laten prik ken werd mevrouw R. Zoetelief-Bakker uitgeroepen. GVT TROK PRIJZEN VAN VERLOTING Zaterdag 5 september heeft de trek king plaats gehad van de verloting van de gynastiekvereniging Texel. Er waren voer prijzen, ze gingen naar: le prijs ƒ200,lot nr. 290: J. C. Ran, Emma- laan 5, Den Burg; 2e prijs ƒ100,lot- nr. 941: J. Ruiter, Keesomlaan 22, Den Burg; 3e prijs ƒ50,lotnr. 211: Me vrouw v. d. Schans, R. P. Keijserstraat 3, Den Burg; 4e prijs 25,lotnr. 83: A. Schiferli, Aartshertoglaan 447, 's-Hertogenbosch. De prijzen zijn inmiddels bij de win naars thuisbezorgd. ook goed voor uw vakantiereizen DEN HOORN Het programma voor het 2-jaarlijkse Hoornder volks feest is gereed. Op 11 september wordt om 9 00 uur 's morgens gestart met mu ziek van de toren. Tevens begint dan het opstellen van de versierde voertui gen. Om deelname aan de optocht te stimuleren is er een extra prijs voor het schoonste geheel. 9.30 uur: start optocht versierde wagens 10.45 uur: volksspelen voor personen (paren) van 30 jaar en ouder. I.30 uur: kinderspelen 6-7 jaar 2.30 uur: volksspelen voor personen (paren) van 55 jaar en ouder. 3.30 uur: kinderspelen 8-9 jaar. Op nog te bepalen tijdstip spelletjes voor kleuters. Tweede dag, 12 september 9.00 uur: rondgang fanfare. 9.30 uur: kinderspelen 11-12 jaar 10.30 uur: spelen „nat werk" 12-16 jaar. II.30 uur: hardlopen voor dames en heren. 1.30 uur: drumbandshow 2.00 uur: Tobbesteken ca. 3 uur wedstrijden voor personen van 16-30 jaar. Mogelijk is er beide avonden dansen in het dorpshuis, gecombineerd met spel. Allen worden verzocht de vlag uit te steken. Gisteravond hebben burgeme lk wethouders de portefeuilles ven wel als volgt: Burgemeester Mr. W. PI, Algemene- en personeelszaken; ciën en onderwijs; Ruimtelijk nmg, Stichting Cultureel Wer] N.V. Texclsche Electriciteitsma pij (T.E.M.). Wethouder J. Daalder: Loc- meester; Bouw- en woning (hinderwet); Woonruimtewet; *r bouw; Centrale werkplaats der". Wethouder C. Joustra: R|a: Strandexploitatie; Recreaties Texel; Sociale zaken; Volksgezc Wethouder J. C. Dros: Gemee ken (excl. eerder genoemde len); Grondbedrijf;' Industrie-, m sie; Verkeer; Markt. De spreekuren zijn als volgt steld: burgemeester maandagmorgen 11.30 uur; wethouder J. Daalder: dinsdaj 4.00 - 5 00 uur; wethouder C. Joustra: dinsdaj 9.00 - 10.00 uur; wethouder J. C. Dros: dinsdaj 10.00 - 11.00 uur. iel X- (Vervolg van pagina 1) taak op de best mogelijke wijze vervuld. Hij heeft zich tot een onmisbare kracht gemaakt. Sommigen vinden hem „aan de behoudende kant" maar de heer Donker was cjaar niet rouwig om. In te gendeel. „Als U er niet was geweest, hadden we nu niet zo'n geweldig stam boek gehad". De voorzitter overhandig de de heer Roeper een „kleine attentie", die bleek te bestaan uit een geschenk onder couvert. „We hebben het niet al te dol kunnen maken, want tenslotte bent U zelf penningmeester", aldus de heer Donker. De heer Roeper memo reerde hoe hij destijds vrij plotseling de taak van secretaris-penningmeester op zich nam, na het plotseling overlijden van zijn voorganger. Hij zei zijn taak altijd met plezier te heben uitgeoefend; aan goede samenwerking met vele an dere betrokkenen mankeerde het niet. Hij vergeleek zijn functie met die van directeur van een zakelijke onderne ming. Hij vond dat de enig juiste bena dering en hij vond het ook belangrijk, dat men zich zuiver en niet omkoopbaar opstelt. „Niemand moet je iets te ver wijten heben, dan kun je je permitte ren ook anderen de waarheid te zeg gen". Dat laatste, zo bleek, was enkele malen nodig geweest. Als het moest kon Roeper optreden. Vorig jaar was hij zelfs „dictator" genoemd, maar degene, die dat had gedaan, had zijn woorden later herroepen. De heer Roeper zei ge tracht te heben rond zijn jubileum het stilzwijgen te bewaren. Zijn veertig jarig jubileum bij het Schapenstam boek, over enkele jaren, vond hij een betere aanleiding. De heer Roeper sprak met veel waardering over de an dere bestuursleden van het Schapen stamboek. „Op hen heb ik kunnen bouwen". Keuringsuitslagen Rubriek I, oudere rammen: IA tevens kampioen,fokker M. Jansen, Rijsen, eig. G. Eelman, Oosterend; 1B fokker fa. Wagenmaker, De Weere, eig P. Verber- ne, Oosterend; IC foker C. J. Hin, Ou- deschild, eig. J. Beumkes, P.H. Polder; 1D fokker A. P. Dalmeijer, Oudeschild, eig. P. Bakker Bzn., Den Burg; IE fokker Donker, Schagen-Twisk, eig. Joh. D. Roeper, Oosterend; 2A fokker P. Brans Azn, Oost, eig. W. Joh. Bakker, Den Hoorn; 2B fokker P. Verberne, Öosterend, eig. Jn. Plaatsman, De Waal; 2C fokker C. J. Commandeur, Oude schild; eig. R. Eelman, Oosterend; 2D fokker J. C. Roeper, Oosterend, eig. G P. Plaatsman, Oosterend; 3A fokker G. Eelman, Oosterend, eig. C. Verberne, De Waal; 3B fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. A. Brans Pzn., Oost; 3C fokker Jn. J. Ruijter, Bobeldijk, eig. P. Kooiman, Oosterend. Rubriek II, tweejarige rammen: IA en tevens reserve-kampioen: fokker Jn. Wagemaker, Zwaagdijk, eig. C. J. Hin, Oudeschild; 1B foker Jn. Wagemaker, Zwaagdijk, eig. Jn. Zuidewind, Oude schild; IC fokker P. Bakker Bzn., Den Burg, eig. G. C. Kikkert, De Westen; 1D fokker G. J. v.d. Peet, De Weere, eig. C. J. Commandeur, Oudeschild, IE fokker P. Verberne, Oosterend, eig. A. Brans Pzn., Oost; 2A fokker G. C. Kikkert, De Westen, eig. J. Beumkes, P.H. Polder; 2B fokker-eig. Gebr. Koorn, Den Burg, 2C fokker P. C. Hin Dzn Oosterend, eig Jn. Huisman, De Koog; 2D fokker G. C. Kikkert, De Westen, eig. J. Beumkes, P.H. Polder; 2E fokker P. Verberne, Oosterend, eig. C. M. Veeger, Den Burg; 3A fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. fa. C. C. Zijm en Witte, De Cocksdorp; 3B fokker G. Eel man, Oosterend, eig. P. Bakker Bzn., Den Burg; 3C foker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. P. Zijm Hzn., Den Hoorn; 3D fokker G. Vriend, Wognum, eig. Joh. D. Roeper, Oosterend; 3E fokker P. Verberne, Oosterend, eig. K. Zuide wind, Oudeschild. Rubriek IIIA, éénjarige rammen: IA fokker-eig. C. J. Commandeur, Oude schild; 1B fokker G. van Rozelaar, Nwe. Niedorp, eig. P. Verberne, Oosterend; IC fokker J. Bakker Czn, De Waal, eig. G. C. Kikkert, De Westen; 2A fokker D. Olie, Beemster, eig. J. Beumes, P.H. Polder; 2B fokker P. Vlaming, 't Noor den, eig. M. C. Veeger, Den Hoorn; 2C fokker N. W. Bakker, Schagen, eig. G. C. Kikkert, Den Burg; 2D fokker A. P. Dalmeijer, Oudeschild, eig. G. C. Kik kert, De Westen; 3A fokker G. zeiaar, Nieuwe Niedorp, eig. A. Oosterend; 3B fokker D. H Pingjum, eig. W. J. Bakker, Det 3C fokker P. Kooiman, Oosten W. Joh. Bakker, Den Hoorn; 31 A. P. Dalmeijer, Oudeschild, ei o Kikkert, De Westen. Rubriek IIIB, éénjarige ramm jj' fokker C. J. Commandeur, Oui 3 eig. P. C. Hin, Dzn„ Oosterend; beste vacht: fokker C. J. Hin, schild, eig. C. Verberne, De W fokker P Verberne, Oosterend, K. Mantje en Zn., Oudeschild; ker Joh. C. Roeper, Oosterend, Verberne, De Waal; IE fokker Verebrne, Oosterend; 1F foke Veeger, Den Burg, eig. C. J. Hit jse schild; 1G fokker-eig. fa. K. Mi Zn., Oudeschild; 2A fokker-eij Commandeur, Oudeschild; 2B eig. P. Kooiman, Oosterend; 2C P. Verberne, Oosterend, eig. fa. tje en Zn., Oudeschild; 2D fokki Mantje en Zn., Oudeschild, eig. Dzn., Oosterend; 3A fokker Sabe Burg, eig. Jn Huisman, De K foker C. J. Commandeur, Den B Th. Smit, Oudeschild; 3C fokki w Hin, Oosterend, eig. A. J. Goei Waal. sei iat Rubriek IIIC, éénjarige rammi fokker-eig. P. Verberne, Ooster fokker-eig. P. Verberne, Ooster foker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; ker-eig. Jn Huisman, De Koog; ker-eig. Jn. Huisman, De Koog; ker C. J. Hin, Oudeschild, eig, man, Oosterend; 3A fokker C. Oudeschild, eig. Sabena, Den fokker C. M. Veeger, Den Burc S. Dijt, Den Burg; 3C fokker P ne, Oosterend; eig. K Zuidewim schild. ah; Rubriek IV A, tweetallen ramla van één vader: IA P. Verberne. end; IB A. J. Goeman, De WaaJf^'1 J. Bakker, Den Hoorn; 2. A, Oosterend; 2. G C. Kikkert, De 2. Th. Smit, Oudeschild; 2. C. ger„ Den Burg; 3. G. Eelman, end, 3. C. J. Hin, Oudeschild (2 1S* J. Kikkert, Den Hoorn; 3. J. C. Oosterend; 3. C. Veeger, Den Bi Rubriek IV B, drietallen ramla van één vader IA fa. K. Mant]! Oudeschild; IB C. J. Comn Oudeschild; IC C. J. Command! deschild; ID C. J. Hin, Oudeschi mandeur, Oudeschild; 2. C. J. 1 deschild; 3. C. J. Commandeur schild (2); 3. P. C. Hin Dzn., Oo 3. Jn. Huisman, De Koog; 3. G. kert, De Westen. d :sv Opt Rubriek IV C, drietallen ramla van één vader: IA P. Verberne, end; IB C. M Veeger, Den Bur Vertierne, De Waal; ID P. Vi Oosterend; 2. fa K. Mantje Oudeschild (3x); 2. G. J. Veegt Burg; 2. C. Verberne, De Wa.' Zuidewind, Oudeschild; 3. J. C. Oosterend (2x); 3. D. Smit, Den Th. Smit, Oudeschild; 3. P. V Oosterend 12 Rubriek V A, schapen met tw lammeren: IA tevens tweede be 0te fokker-eig. C. J. Kikkert, Den IB fokker-eig. G. C. Kikkert, ten; 2. fokker-eig. C. J. Hin, Outi 2. fokker-eig. Jn. C Hin, Ooste P C. Hin, Oosterend; 2. foker Kooiman, Oosterend; 3. foker-i Eelman, Oosterend; 3. fokker-ej Kikkert, De Westen, Rubriek V B, schapen met tive I. i lammeren: IA tevens eerste be fokker-eig. P. Verberne, Oostei fokker-eig. G. J. Veeger, Den B fokker-eig. G. J. Veeger, Den fokker-eig fa K. Mantje en Zd schild; 2 fokker-eig. J. C. RoeF [jvv terend; 2. fokker-eig. P. Zijo Hoorn; 3. fokker-eig. J. C. Roep terend; 3. fokker-eig. C. M. Veej Burg; 3. fokker-eig. P. Verber*,^ terend. Rubriek VI A, b t/m e, schapen ooi- en één ramlam: IA fokkeH Commandeur, Oudeschild; lB eig. C. J. Commandeur, Oudesc fokker-eig. C. J. Commanded orl Cl be *lie D er :ng

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2