VANTAGE m at Raiffeisenbank erking van de grondbewerking IDBOUW en VEETEELT Is bedrijf in 1969/'70 ns SPORTPROGRAMMA IE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 ik voor Omlpr ri-iluMip >«n CtNuninjjn) eure rjaar hebben enkele akker en bezoek gebracht aan een ijven in het oosten van ons r proeven worden genomen ieuwe methode bij de bewer- rrond, die in het voorjaar ge- et worden voor de verbouw jpelen en bieten, dbewerking van deze lichte dt bij deze methode verscho- le voorafgaande herfst. In de itember wordt de grond ge- daarna ingezaaid met een ge- jdens de winter de grond be lt. In de meeste gevallen rvoor rogge gebruikt. Men 444 ijdig, da er voor de winter grondbedckking ontstaat. Dit lat er uiterlijk eind septem- vorden gezaaid. %ldoende bekend, dat het spe- lichte grond van groot be lt de grond in herfst en win- irmd wordt voor de invloed en wind. De structuur van ilijft daardoor veel beter in- iiet lenii Jen scl 23 !KSi (02! erpr In voorjaar cn grondbewerking meer ie tijd, dat de grond moet ezaaid of bepoot wordt de ssa doodgespoten. Er ziin op raN nt middelen beschikbaar, die het groene gewas aantasten grond zelf niets doen. het doodspuiten blijft er vol- stap assa over om te voorkomen, >nd gaat stuiven. Het is ech- tort< iOgelijk om met een zaaima- daarvoor betrekkelijk een- schikt kan worden gemaakt tld het zaad in de grond te tonder enige grondbewerking eze grond dus het bietenzaad de pootaardappelen. ;zegd hebben enkele Texelse ers het resultaat van deze werken bekeken. De mdruk- •rden opgedaan waren beslist ig. De gedachte, dat de ont- van het gewas in een grond, herfst niet meer is bewerkt ed zou zijn bleek niet waar te kele gevallen was er een dui- chil ten gunste van de op de- ewerkte grond. ben het al meer gezegd. Het en bestuderen van bedrijfs- :he boekhoudingen is altijd interessante en leerzame be- )p dit moment zijn de eerste over het boekjaar 1 mei 1969 1970 weer binnen. Van één edrijven, waarvan het over- ns bezit is willen we in dit iets vertellen. meen kunnen we wel stel let wat de indeling van het tielt een goed patroon is van Ise bedrijven. De oppervlakte 21 ha, die voor 100% als wordt gebruikt. Ook wat de betreft herkennen we er di- exelse type in. Er worden 18 d gehouden. De jongveesta- zwaar, nl. 21 stuks. Een kop- i'n 130 schapen inclusief de n geeft duidelijk aan, dat we leen Texels bedrijf hebben te stri kl® \dsoort op het bedrijf is zand- n ei e mogelijk wat de kwaliteit Uiteraard komt deze methode vooral in aanmerking voor grond, waar bij de normale wijze van werken in het voor jaar stuifgevaar optreedt. Naar het oor deel van sommige deskundigen zou ook het risico van verdroging van de ge wassen bij deze methode van werken kleiner zijn dan bij de gebruikelijke manier van grondbewerking. Belangstellenden voor Het lijkt ons van belang, dat er ook op ons eiland één of meer proeven wor den genomen met dit systeem. De fir ma, die het middel, dat gebruikt wordt om het groene» gewas dood te spuiten in de handel brengt, heeft hiervoor be langstelling en wil graag contact opne men met akkerbouwers, die een proef willen nemen met deze wijze van wer ken. Als u meent, dat er voor uw be drijf iets in zit, dan stellen we het op prijs als u contact met ons opneemt. Er is enige haast bij, omdat de rogge in ieder geval in deze maand moet worden gezaaid. betreft wel iets beneden de gemiddel de Texelse zandgrond ligt. De bedrijfs gebouwen zijn goed en de stalruimte laat nog toe om de melkveehouderij uit te breiden. Nadere bijzonderheden We kunnen wel stellen, dat we hier met een eenmansbedrijf hebben te ma ken. Dat blijkt uit de totale loonpost, die als kosten is berekend. Naast het loon van de boer ad. ƒ14.500,is een klein bedrag voor gezinsarbeid opge nomen en verder een klein bedrag voor betaald personeel. In totaal is voor be rekend en betaald loon een bedrag van bijna ƒ16.000,opgenomen. Iedereen, die enigszins met de om standigheden op een dergelijk bedrijf op de hoogte is zal begrijpen, dat op zo'n eenmansbedrijf de loonwerker in de tijd van de» voederwinning, voor het uitrijden van stalmest en het op peil houden van sloten en greppels nog wel eens bij moet springen. Aan loonwerk is een bedrag van ruim ƒ3.000,uitge geven. De werktuigeninventaris is zeer te recht niet zwaar op dit eenmansbedrijf. Als werktuigkosten is een bedrag van plm. 3.300,opgenomen. Als we aan nemen, dat voor afschrijving, rente en onderhoudskosten van werktuigen een bedrag van 20°/o van de nieuwwaarde wordt berekend kunnen we aannemen, dat de nieuwwaarde van de werktuigen plm. ƒ16.000,bedraagt. We zijn van mening, dat wat de loon kosten, de kosten voor loonwerk en de werktuigkosten betreft van een goede organisatie kan worden gesproken. Andere kostenposten Wat de vervoerskosten betreft kan het volgende worden opgemerkt. Met inbegrip van de voerkosten voor de jongveestapel is er per melkkoe een be drag van ruim 500,berekend. Deze post bestaat voor ƒ390,uit kracht voer, voor 60,uit melkprodukten en voor 50,uit aangekocht ruwvoer. Misschien moeten we zeggen, dat bij de produktie van ruim 4200 kg melk de voerkosten iets aan de hoge kant zijn. Het zelfde geldt voor de voerkosten van de schapen. Deze zijn nl. 28, per aanwezig schaap plus enterlingen. Als we ook hier de voerkosten tegen over de opbrengst stellen, dan moet ook hier gezegd worden, dat ze iets aan de hoge kant zijn. De bruto-opbrengst per schaap, waarbij ook de enterlingen als schaap zijn berekend zijn ƒ120, Wat de opbrengsten van het rundvee betreft moet nog worden opgemerkt, dat aan waarde vermeerdering van de veestapel en verkoop van vee nog een post van plm. ƒ700,per koe is geno teerd. De totaalopbrengsten per koe ko men daardoor op een bedrag van bijna ƒ2.400,—. De post bemestingskosten is vrij hoog. Dit wordt vooral veroorzaakt door de hoge stikstofgift. Deze is op dit bedrijf ruim 300 kg zuivere stikstof per bun der. Daarnaast moest vrij zwaar met fosforzuur worden bemest. Als we de bemesting bekijken ten op zichte van de veebezetting, dan menen we de conclusie te mogen trekken, dat op den duur de bemesting lichter kan worden, ofwel de veestapel kan worden uitgebreid. Gaan we nl. alle vee om rekenen op grootvee-eenheden (een melkkoe), dan blijkt, dat de veebezet ting ruim 1,8 grootvee-eenheid per bun der grasland is. Pacht, veekosten en algemene kosten We menen te mogen zeggen, dat de pacht op dit bedrijf niet hoog is. Met inbegrip van de bedrijfsgebouwen (zon der woonhuis) wordt een pachtprijs van plm. 225,betaald. Stellen we de pacht van de grond op ƒ150,per ha, dan is de pachtsom voor de bedrijfsge bouwen in totaal plm. ƒ1.600,Als we er van uitgaan, dat de kosten van een gebouw aan afschrijving, rente en on derhoud toch wel 8 - 10% van de nieuwwaarde moeten worden gesteld, dan is het duidelijk, dat een bedrag van ƒ1.600,aan de lage kant is. In de veekosten zijn opgenomen de rente over de waarde van de hele vee stapel, de kosten voor de K.I., Fokver- eniging, dierenarts, enz. Op dit bedrijf is een bedrag van plm. ƒ6.000,als veekosten opgenomen. Als laatste kostenpost noemen we de algemene kosten. Het is een verzame ling van allerlei uitgaven, zoals contri buties, water, licht, verzekeringen, te lefoon, autokosten, enz. In totaal wordt dit een bedrag van plm. 4.300, Maar net in evenwicht Bekijken we het geheel van opbreng sten en kosten, dan blijkt er maar nau welijks sprake te zijn van winst in be drijfseconomische zin. Bij de kosten is, zoals we hiervoor vermeldden ook een bedrag als loon voor de boer opgeno men. In het geval, dat in een bedrijfs economische boekhouding de opbreng sten en kosten gelijk zijn is het arbeids inkomen van de boer dus gelijk aan het bedrag, dat voor hem in rekening is ge bracht als loon voor zijn arbeid. Hier voor wordt op dit moment een bedrag tussen ƒ14.000,en ƒ15.000,bere kend. Als we in aanmerking nemen, dat van dit bedrag de kosten voor so ciale voorzieningen, A.O.W. en belas ting moeten worden worden betaald zal iedereen moeten toegeven, dat het zo juist genoemde bedrag als loon voor de boer zeker niet te hoog is. Zoals gezegd bleef er in dit geval slechts een klein bedrag aan winst over zodat de totale arbeidsinkomen van de boer maar ruim ƒ15.000,bedroeg. Als we in aanmerking nemen, dat de boer in kwestie in de voordelige posi tie verkeert, dat hij grond en gebouwen kan pachten moet het duidelijk zijn, dat de uitkomsten van dit bedrijf in feite onvoldoende zijn. Gesteld, dat e'en der gelijk bedrijf moest worden aangekocht, dan zou dit zeker een verhoging van de kosten van ƒ300,per ha betekenen. In dat geval zou bij dezelfde opzet van het bedrijf geen lonende exploitatie moge lijk zijn. In een volgend artikel willen we» pro beren aan te geven hoe de rentabili teit van dit bedrijf mogelijk zou kun nen worden verhoogd. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend SVO 2-WIERINGERWAARD 4 4—3 In 'n rommelige wedstrijd heeft SVO zijn eerste zege behaald Hoewel SVO met invallers binnen de lijnen kwam, wist het toch gauw op 20 te komen. Eerst was het aanwinst Vedder, die een toegestane penalty feilloos benutte en vervolgens Van der Star, die de Wie- ringerwaard-doelman kansloos liet. Door treuzelen en via een penalty wegens hands van back Bos wist Wie- ringerwaard voor rust op gelijke voet te komen. Na de rust pakte Wieringer- waard de zaken energieker aan en zag het er somber uit voor SVO. In een periode waarin SVO met tien man FEUILLETON door TOM LODEWIJK fen", zo vervolgde de burge- lgebeurden er hier vreemde ringen die ook voor mij een waren. De man Asmuss, die fo aan Geutjens verkocht, pro- onderste uit de kan te halen, ft van twee walletjes te eten htstreeks te chanteren. Ik was toen hij mij op een avond fijn butler was er wel. Wat ik [gen zal u misschien verbazen f boeven herkennen mekaar kaar zien". utler.een boef?" vroeg rbaasd. Hij had de zonderlin- €n, stuurse man meermalen eek mij pas later. Toen hij bij nst kwam, was dat als oudge- scl1 n een keur-regiment Schotse ts, waar hij bediende in de ess was geweest. De papieren )oor een toeval kwam ik er t hij een Amerikaanse deser en nog later zou ik ontdekken de goede oude tijd in Chica- handlangers van Al Capone ïst,. Zonder het te weten, werd dag geschoren en gekleed door yóófter". te bitter. rdl ?t er bij zeggen, dat ik nooit ier iets op de man aan te mer- l Vfll!had- T°en ik alleen nog maar fij deserteur was, en let wel i daardoor niet de doorslaan de bewijzen, ik kon hem juridisch niets maken! dacht ik: geef de vent een kans, hij past goed op, misschien moest hij een nieuw leven beginnen en dat doet hij dan nu heel wel goed, die twee ontmoeten elkaar en begrepen elkaar meteen. Asmuss bleek nog een paar zeer compromitterende papieren achter de hand te hebben. Wat dat betreft was hij Geutjens te slim af. Maar hij was niet zo slim als mijn bediende, die ik nu maar bij zijn ware naam zal noe men: Jimmy Serrano. Hij had zich aan vankelijk voorgesteld als Jimmy Mc- Kelly. „Wat er precies tussen die heren ge beurd is weet ik niet, maar ik kao het kort makendat moet ik trouwens want dit vergt te veel van mij, geeste lijk en lichamelijk.ze kregen ruzie, Jimmy die als een beer zo sterk is, be machtigde de papieren en hing Asmuss aan zijn eigen riem op. Daar hebt u uw zelfmoord, inspecteur Veerman. En mijn compliment. De inspecteur, mijne heren, heeft tot op de dag van vandaag niet geloofd, dat het zelfmoord was". Enno zat onbeweeglijk, verbazing duidelijk op zijn gezicht. Van alle kan ten kreeg hij knikjes, iedereen was blij dat de sinistere stemming even door broken werd. „Toen gebeurde het verschrikkelijke ongeluk met Arnold Geutjens", ver volgde de burgemeester zijn verhaal, „en u zult me begriioen als ik zeg, dat speelde wist Van der Star SVO op nieuw de leiding te geven, maar 10 mi nuten voor tijd strafte Wieringerwaard een foutje van De Vries af en was het weer gelijk. Maai- weer was het Van der Star die er anders over dacht en vlak voor tijd SVO aan de zege hielp. De junioren maakten een vergeefse reis naar Breezand, want i.v.m. de fes tiviteiten aldaar werd er niet gevoet bald. Bij SVO was hiervan geen bericht ontvangen. Adspiranten a van SVO begonnen de competitie met een 21 nederlaag te gen het altijd lastige Tex. Boys a. Na 'n 10 achterstand met de rust, bracht Dick Seitsma SVO op gelijke hoogte. Vlak voor tijd wist de Boys echter de volle winst te grijpen, door de SVO- ke6per kansloos te passeren. Adspiranten b van SVO trokken met 31 aan het kortste eind tegen Boys b. Een stand, die al bij de rust bereikt was. Na een 30 voorsprong voor de Boys, wist Rudy Timmer de eer voor SVO te redden. Pupillen a SVO speelden voor de competitie tegen pupillen b van SVO en wisten een krappe zegevan 21 te behalen. Joost Brouwer zorgde voor beide doelpunten, terwijl Simon Brandt zo ongelukkig was de bal in eigen doel te schieten. Pupillen c van SVO tenslotte hielden de eer voor SVO hoog door met 20 over Tex. Boys c te zegevieren. Hier waren Aard Johan van der Brink en Gerry Plaatsman de mannen, die voor de doelpunten zorgden. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Afdeling Noordholland J. Holland 5-Oosterend, 16.15 uur Junioren Ooste'rend-HCSC 4, 16.15 uur Adspiranten De Koog a-Oosterend a, 15.00 uur Tex. Boys a-Cocksdorp a, 15.00 uur Oosterend b-Tex. Boys c, 15.00 uur Texel c-Tex. Boys b, 15 00 uur ZDH b-WGW i, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Texel a-Oosterend a, 15.00 uur Oosterend b-Tex. Boys a, 14.15 uur Tex. Boys b-De Koog a, 14.15 uur Texel b-Cocksdorp a, 14.15 uur Afdeling B Cocksdorp b-Texel c, 15.00 uur ZONDAG 13 SEPTEMBER 4e Klasse A K.N.V.B. Texel-Flevo, 14.30 uur Afdeling Noordholland Spartanen-Tex. Boys, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) WBSV-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) WSW-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) De Koog-Oudendijk, 14.30 uur Con Zelo-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZAP 3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 3-Helder 5, 10.15 uur ZDH 2-SRC 4, 14.30 uur WGW 6-Oosterend 2, 14.30 uur Oosterend 3-SRC 5, 14.30 uur WGW 7-Tex Boys 3, 14.30 uur N.Niedorp 4-De Koog 2, 12.00 uur (vertrek boot 11.00 uur) Junioren HRC 3-ZDH, 14.30 uur Succes 2-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Adspiranten Watervogels b-ZDH a14.30 uur BKC c-Texel b, 10.15 uur (vertrek boot 9.00 uur) SAMEN REIZEN Tex. Boys - ZDH - Oosterend. C'dorp - C'dorp jun. - Texel 2. MEDEDELINGEN S.V. Texel A.s zondag begint de competitie dan eindelijk volledig, dus ook het eerste komt in de wei. Flevo komt op bezoek, altijd een moeilijke tegenstander. Toch houden we het op een kleine overwin ning voor Texel, mits er voor geknokt wordt. Het tweede gaat naar ZAP 3 en een gelijk spel is een haalbare kaart. Het derde speelt thuis tegen Helder 5 en Texel 4 tegen Oudesluis 4, allebei om 10.15 uur. Mogelijk 4 punten, als de heren tenminste wakker zijn. Texel b gaat 's morgens vroeg naar BKC c' en kan ook winnen. Zaterdagmiddag tenslotte speelt Texel c tegen Boys b en zal een zware dobber hebben.. Succes allemaal. We doen pogingen om een vijfde se niorenelftal in te schrijven, in verband met grote toeloop van spelers. Wel wordt er dan op gerekend, dat de af schrijvingen minimaal zullen zijn. F.S. Tex. Boys Zondag start het le de competitie met de uitwedstrijd tegen Spartanen. We kennen ze nog van het vorige sei zoen en het zal nog wel zo zijn, dat 1 of 2 punten in Wognum weghalen nog steeds een zeer goede prestatie is. Zorg voor een-goede conditie. Aanvang 2 uur vertrek boot 12 uur. Ook het derde begint met 'n uitwed strijd, zij spelen in Den Helder, om half drie, tegen WGW 7. Vertrek boot 1 uur. Ook hier geldt: doorgaan van begin tot eind. We herinneren nog even aan de le denvergadering op vrijdag (heden) in hotel „De Zwaan". Het is belangrijk, dus allemaal present s.v.p. W. Z.D.H. Het a.s. weekend een volledig pro gramma voor ZDH, uitgezonderd pupil len a dat vrij is. Het eerste speelt om 14.00 uur uit te gen WSW, een onbekende tegenstander die zondag met 1—0 van Hugo-Boys verloor. Voor vertrektijd boot zie het sportprogramma. ZDH 2 speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen SRC 4, e»en tegenstander die het vorige seizoen veel moeilijkheden opleverde voor het 2e. Hopelijk gaat het nu beter. De junioren spelen om 14.30 uur aan Den Helder tegen HRC 3. Vorig jaar speelden de ZDH-junioren tegen het 4e. Dus zal het nu wel moeilijker voor hen worden. Adspiranten a gaan ook naar Den Helder en spelen om 14.30 uur tegen Watervogels b. Zowel de adspiranten a als junioren vertrekken met de boot van 13.00 uur. Adspiranten b spelen zaterdag om 15.00 uur thuis tegen WGW, ook één van de zwakkere tegenstanders in de afdeling. Een sportief en succesvol weekend. De P. S.V. Oosterend Zaterdag a.s. spelen de senioren uit tegen Jong Holland 5. Aanvang 4.15 u. De junioren spelen thuis tegen HCSC 4. Aanvang 4.15 uur. Adspiranten a gaan uit naar De Koog a. Aanvang 3 uur. Adspiranten b spelen thuis tegen Tex. Boys c om 3 uur. Zondag gaat 't eerste uit naar WBSV. Afgelopen zondag boekte deze ploeg een 51 zege, dus het zal wel zwaar wor den. Het een volledige inzet gedurende de hele wedstrijd moet er toch een puntje te behalen zijn. Aanvang 2 uur. Boot 12 uur. Het tweede gaat ook uit naar WGW 6 en zal daar proberen op het goede pad te blijven. Aanvang 2.30 uur. Boot 1 uur. Veel succes allemaal P.K. ook goed voor uw vakantiereizen ik niet om hem gerouwd heb. De wraak was mij uit handen genomen, he'ren. En ik besloot geen dag langer te wachten, u opening van zaken te geven.maar ik wist niet, dat ik daarin verhinderd zou worden". „Toen ik de avond, waarop Geutjens in zijn eigen auto omkwam, met mijn chauffeur, met Serrano thuiskwam, vertelde die mij dat ik niet moest den ken dat nu Geutjens dood was, de kous af was. Op de meest onbeschaamde ma nier vertelde hij van zijn contact met Asmuss en hoe hij die had opgehan gen om me een indruk te geven, zei hij, hoe „wij jongens uit Chicago" zulke zaakjes liquideren". „Ik zat als verdwaasd in mijn stoel, nu was ik m de macht van een gangster die helemaal geen scrupules hebben zou. Hij vertelde me dat hij het knecht- spelen beu was. Hij ging weg. Hij wilde een grote som gelds van me hebben, en dan zou hij verdwijnen. De papieren zou hij me dan gevenen hij stond daar voor me en wapperde er mee voor mijn ogen". De burgemeester zweeg en staarde voor zich uit, als zag hij het toneel op nieuw. „Jimmy wist dat ik geen sterk gestel had, wist hoe ik in het kamp was ge knauwd. Hij, de sterke vent, was hele maal niet bang voor me. Maar toen hij daar zo uitdagend voor me stond, zag ik ineens alles zwart. Ik vloog hem naar de keel „Hij zag kans een revolver te voor schijn te halen en schoot me in mijn arm. Ik dacht; dit is het einde, maar waar ik de kracht vandaan kreeg, weet ik niet. Ik heb als een tijger gevoch ten. toen kre»eg ik de revolver te pakken. Alles wat ik verder weet, mij ne heren, is dat ik hem zag wankelen als een aangeschoten beer. En ik wist dat een tweede schot niet nodig was". De burgemeester verborg het gelaat in de handen, als om aan de» herinne ringen van die nacht te ontkomen. „Het bloed droop langs mijn arm, ik had erge pijn en dacht dat ik flauw zou vallen. Maar alles wat ik wist was, dat ik die papieren moest hebben. Ik greep ze en verbrandde ze in de grote kolom kachel die in mijn kamer staat. Ik zorg de ervoor dat ze onherkenbaar ver brandden. Toen belde ik inspecteur Veerman.... en van dat ogenblik af kan hij beter zelf vertellen, want toen was ik er niet meer bij". Hij glimlachte flauwtjes. Moeizaam hees de burgemeseter zich overeind in zijn stoel. Zijn stem scheen nieuwe krachten te krijgen. „Ziedaar, mijne heren, het relaas. U begrijpt, dat ik na dit alles niet langer uw burgemeester kan zijn. Ik heb uw vertrouwen geschonden. Ik heb ge meentebelangen verkwanseld. De drijf veren daartoe, daarvoor schaam ik me niet; maar dat is uw zaak niet. Ik heb gehandeld zoals ik meen dat een Bosan- quet de Villeneuve diende te handelen, volgens de traditie van mijn geslacht. Het is uw recht, mij hiervoor te vervol gen. Doet u dit, dan zal ik de straf dra gen. Maar toch zou ik u willen vragen, dit niet te doen. Niet omdat ik de straf voor mijn plichtsverzaking wil ontlopen maar omdat het enige doel dat ik hier mee had, de naam van mijn familie hoog te houden, dan niet bereikt zou zijn". „Daar hebben wij niet het minste be lang bij, burgemeester", zei wethouder Hakvoort, zijn keel schrapend, want het verhaal had hem zeer aangegrepen „en de gemeente Terwerve ook niet. U hebt een verleden achter u, dat nauw met dat van Terwerve verbonden is, en wij hebben er niets aan, uw naam door het slijk te zien sleuren". „Wanneer ik als secretaris iets zeggen mag", zei de grijze Marijnis, die zelden sprak maar naar wiens woorden altijd met aandacht werd geluisterd, „dan vraag ik me trouwens af, om welke re den u niet langer onze burgemeester kunt zijn. U hebt een fout gemaakt, u hebt in strijd gehandeld met uw plich ten als burgemeester. Wij hebben de motieven gehoord. Wie onzer zou de eerste steen durven werpen? De man die wilde profiteren, op een schurkach tige manier, van uw eergevoel en uw trots op de naam die u draagt, is er niet meer. Hij is voor een hogere rech ter geroepen. Hij kan noch u, noch de gemeente enig nadeel meer berokke nen. En na wat u ons zoeven hebt me degedeeld, kunnen wij hoogstens zeg gen dat ons respect en onze achting voor u nog zijn toegenomen. Waarom zoudt u ontheffing uit uw functie vragen? De mensen, die hier zitten kunt u vertrou wen, zij zullen zwijgen. Wat hiervan naar buiten zal uitlekken want de pers zal toch eindelijk de feiten willen hebben zal u noch de gemeente scha den. U werd bedreigd door een man, die met valse papieren in uw dienst is gekomen en een gangster bleek te zijn. Na een gevecht maakte u die man on schadelijk. Dat is alles. Ze kunnen u hoogstens een flinke vent vinden. net als wij". Marijnis had nog nooit zo lang gespro ken.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5