talins lof klinkt al luider en luider 1 Ribjackets Wij helpen i u overwinteren f 'A Kantoormeubelen d, 'ïal lote KRUISWOORDPUZZEL TE KOOP VLEESKEURINGSKRING DEN HELDER ér* - WEVERSTRAAT SAUNABAD TEXEL BROODTROMMELS 22ste congres van de Russi nmunistische partij in 1961 roesjtsjow een boekje open) misdaden van Stalin. Kort was zonder veel ophet zijn de zijde van Lenin leeq in mausoleum aan het Rode Moskou: hij kreeg een graf de muur van het Kremlin, een halt dozijn minder gro le partij begraven liggen. lie hadden allemaal een bus- groeve staan Stalins laat- )laats was een dor en vlak ond. Tot dezerdagen ook Sta- qesierd werd met het bórst- li de dictator, in steen gebei- een milde, vaderlijke figuur, ok weer bijna tien jaar gele- Stalin na zijn dood de grote lcte die zijn naam liet verdwij- zijn beelden en zijn functie van een bedevaart naar Mos- Ie Plein. In die tijd zijn voor eerst, maar geleidelijk aan •jachtiger geluiden gehoord grote verdiensten van de oor- en opbouwer van de eco- m het land, dat het hem voor- dankt dat het nu een der vloedrijke mogendheden is. izell is dit niet onjuist. En het ren te voorzien, dat de Russen ;kelijk zomaar een groot brok historie helemaal zouden weg- een historie met een vacuüm een zo nationalistisch den- Ik niet. Een op zijn minst ge- eerherstel was onvermijdelijk, na verloop van tijd ieder op uit TB»st van h°ren zeggen nog maar )UT TBjwetc>n over stalins wreedheden, resultaten van zijn regime trie kon zien en ook waar had moeten optornen: de ruï- indere herinneringen aan de f Eerherstel buiten Rusland en daarbinnen nen zich af of het overigens *eel ophef verlopende langzame van Stalin niet diepere be- heeft. Er verschijnen weer waarin hij geloofd wordt, maar alles waar hij voor was: de et zijn in gladde plaatjes ge- rheerlijking van de tractorbe en andere pioniers van de sche arbeid, de films en de vaarvan de artistieke inhoud :hikt gemaakt is aan het doel, de staatsstructuur en de partijbeginse len te prijzen. Ook economisch ziet men allerlei 'stalinistische gebruiken herleven, soms compleet met hun absurdste conse quenties. Het stukloon met zijn ver ering van het vervullen van de door de centrale overheid opgelegde taken wordt weer als partijdogma beschouwd, hoewel andere economische denkers in middels daarover al twijfels hadden uitgesproken of dit nu de alleenzalig makende manier was om een industrie niet alleen zo veel mogelijk te laten maken, maar bovendien ook zo goed mogelijk. Taakoplegging Het merkwaardige is nu dat thans getracht wordt ditzelfde principe ook toe te passen bij de wetenschappelijke research een voor een moderne in dustriestaat onontbeerlijke zaak, waar van Moskou beseft dat de Russen er niet op hun best in zijn. Maar het is een ab surditeit: mén kan wetenschappers niet een taak opleggen van tien, of vijftig vindingen per jaar, waarmee produkten verbeterd kunnen worden, of die tot nieuwe produkten leiden. Research be staat er juist vaak uit dat men in een richting gaat zoeken, die misschien niets oplevert, maar misschien ook wel, dat weet men later pas Men kan ook uit alle macht naar iets bepaalds gaan zoeken, wetend dat succes misschien snel komt, of misschien pas heel, heel laat. Dit proberen met weinig zekerheid en soms zelfs niet zo heel veel hoop is een wetenschappelijke taak, die niet te vangen is binnen een discipline met verplichte opleverdatums. Kritiek Het slaken van kritische uitingen wordt tegenwoordig meer en meer be straft met opneming in een gekkenhuis en het in menselijk begrijpelijk dat te genover de enkelen, die onverdroten doorgaan hun stem te laten horen, velen staan die dan hun mond maar houden. En die dan op de een of andere manier ook hun taak van ontdekken en uitvin den wel vervullen. Als het niet met echt materiaal kan, dan met onzin. Lysenko's absurde theorieën over de erfelijkheid zijn er een droevig voorbeeld van uit Stalins tijd, dat sindsdien met schaam rood op de kaken stilletjes is teniet ge daan. Het lijkt erop of de kans goed ligt van nieuwe dergelijke pseudogeleerden binnen een zichzelf herstaliniserende partij. >h :c oonct ontaal guli om 3 mei C3SS pleet nicri -i oorzetsel koffgnp ilgewas qb. naam ggende J :hamele woning ebberig eel v. e. voertuig ink Ijjil. opl. school ierenliefkozing §|i§ uropeaan >t nader order T attentie van qwoord imensie aideloos zoogdier neesmiddel erstand rucht leisjesnaam "Heggen, uivelprodukt odin laanstand peelgoed jdiaakterm ffiderricht 'pening in het ijs ireet vr. munt 'deling erdekking 'ingeland nnescherm [esloten •pen roede 'oorzetsel jich op 'n bepaald punt bevinden 'orzetsel Verticaal 1. geogr. aanduiding 2. maand 3. meisjesnaam 4. vette vloeistof 5. vierkante platte steen 6 in geval 7. water in Utrecht 8. deel v. d. dag 9. hetzelfde 11. lust 12. ijle stof 13. kloosterzuster 14. revolverhouder 18. tekengerei 19. teken van verstandhouding 20. toiletartikelen 22. hoefdier 24. voorbijgaand 25. lekkernij 26. seconde 27. afwezigheid 30. vorm van denken 32. deel v. e. voertuig 33. aanw. vnw. 34. herkauwer 36. tak van dienst 38. soort onderwijs 40. lokspijs 41. danskoor 46. titel 49. soort leer 51. broeiplaats 53. familielid 54. in dat geval 55. deel v. e. berg 56. Nederl. Televisie Stichting 58. deel v. h. kippenhok 59. streep 60. meisjesnaam 62. Eng. voorzetsel 64. kindergroet Deuren alle maten; spiegels, oud en nieuw, vlaggemast 5 m en 3 m; carbolineumkwast, lange en korte;diverse soorten houten en ijze ren ledikanten, 1 en 2-persoons met bedstel- len; elektrisch fornuis met oven; zakketels, elektrische ketels; kippenemmers; crapeauds; leunstoelen, gewone, enz.; klokken; regenpak, grote maat; dressoir; trekzaag; lampetkan- nenstellen; schilderijen; petroleumkachel; 2 kolenkaohels Beckers en Bocal; 2 kinderledi kanten; breimachine; linnenkast; diverse soorten kasten en kastjes; strohaken; kleden en gordijnen, tafel en vloer; ronde tafels; glas, diverse maten; bloempotten; brommer met goede banden en 2 extra wielen, voor jongens voor de sloop; schaatsen; voetbal schoenen; 2 TV antennes; dekschalen; soep- terriens; zaagmachine met 3 zagen; deurpos ten enz. Schilderend B 42, Den Burg, Texel telefoon (02220) 2729 (gemeenten Anna Paulowna, Barsingerhorn, Cal- lantsoog, Harenkarspel, Den Helder, Sint Maarten, Niedorp, Schagen, Texel, Wieringen, Wieringer- meer en Zijpe) Het dagelijks bestuur van de Vleeskeuringskring Den Helder maakt bekend, dat ter uitvoering van de Vleeskeuringsverordening voor de Vleeskeu ringskring Den Helder, de Destructieverordening voor de Vleeskeuringskring Den Helder en de Slachthuisverordening Vleeskeuringskring Den Helder het volgende is besloten: A. behoudens het bepaalde onder B, is het slacht huis aan de Nijverheidsweg 2 te Den Helder voor de gebruikers geopend: 1. voor het aanvoeren en opstallen van slacht dieren en het afhalen van vlees uit de han dels- en afleveringsruimte: op maandag van 7 00 tot 17.00 uur; op dinsdag van 7.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; van woensdag tot en met vrijdag van 7.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 8.00 tot 10.00 uur. 2. voor het slachten van slachtdieren: op maandag van 7.00 tot 16.30 uur; op dinsdag van 7.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; van woensdag tot en met vrijdag van 7.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur, met dien verstande dat: a. het bedwelmen van slachtdieren moet zijn geëindigd uiterlijk één uur voor de slui tingstijd des morgens of des middags; b. de darmwasserij uiterlijk te 16.30 uur moet zijn ontruimd. 3. voor het doen van kennisgevingen of aangif ten ingevolge de Vleeskeuringsverordening voor de Vleeskeuringskring Den Helder of voor de nadere keuring, bedoeld in artikel 8 der Vleeskeuringswet (invoerkeuring) en voor herkeuring, alsmede voor administratie ve en financiële aangelegenheden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. 4. voor het doen van aangiften van destructie- materiaal A (doodgeboren, alsmede gestor ven of in nood gedode slachtdieren): van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 10.00 uur; voor het doen van aangiften van destructie- materiaal B (bedorven vleeswaren, afge maakt pluimvee en wild- en pluimveeafval); van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 8 00 tot 10.00 uur. Voor zover dit destructiemateriaal in de ge meente Texel aanwezig is kunnen deze aan giften op de vorengenoemde tijden geschie den aan de noodslachtplaats op Texel, Bur- detstraat 19, Den Burg. 5. voor het afslachten van in nood gedode, in nood te doden of gestorven slachtdieren te allen tijde, met dien verstande, dat voor zover het afslachten zal geschieden op een tijdstip waarop het slachthuis voor het overi ge is gesloten de belanghebbende de dienstdoende ambtenaar bijtijds van zijn voornemen tot afslachten in kennis heeft ge steld. 6. voor het keuren van slachtdieren vóór het slachten: op maandag van 7.00 tot 15.00 uur; op dinsdag van 7.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur; van woensdag tot en met vrij'dag van 8.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur. 7. voor het keuren na het slachten op maandag van 7.30 tot 17.00 uur; van dinsdag tot en met vrijdag van 8 00 tot 12 30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. 8. de direkteur van de vleeskeuringsdienst is bevoegd in bijzondere gevallen te zijner beoordeling afwijking van het gestelde onder 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 7 toe te staan. Slachtdieren als bedoeld ander 5 zullen, buiten de uren genoemd onder 7, niet worden ge keurd. B. de koelruimte voor runderen en varkens is toe gankelijk: op maandag van 7 00 tot 17.00 uur; op dinsdag van 7.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; van woensdag tot en met vrijdag van 7.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 8.00 tot 10.00 uur. de vriesruimle is toegankelijk van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 9.00 uur, en van 11.30 tot 12.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 8.00 tot 10.00 uur. C. Er wordt niet gekeurd op zondag en op nieuw jaarsdag, de tweede paasdag, hemelvaartsdag, tweede pinksterdag, de beide kerstdagen, als mede dagen en uren welke daarvoor naar het oordeel van het dagelijks bestuur, in aanmer king komen. D Dode honden en katten kunnen, mits verpakt in kist of kartonnen doos, voorzien van label met naam en adres van de afzender, worden opgehaald door de gemeentelijke reinigings dienst van Den Helder, voor zover het een adres in de gemeente Den Helder betreft, na opgaaf aan de reinigingsdienst, Jonkerstraat 28, Den Helder (telefoon 12466). DEN HELDER, 11 september 1970. I Een Peugeot-brommer geeft alles wat de naam belooft. BIJ ONS: FA. K. Kikkert ZN, tel. (02228) 215 Tweewielspeciaalzaak RAN, Tel (02220) 2751 slanke koltruien in nieuwe rake kleuren NU VOORRADIG IN 6 KLEUREN MET BIJPASSENDE BROEKEN texfielhuïs Herfst en winter naderen met rasse schreden en daarmee de kans op verkoudheid, griep, stij ve spieren, pijnlijke gewrichten en andere win terse ongemakken. Zorg dat u in konditie blijft en houdt uw weer standsvermogen op peil.' Wij willen u daarbij helpen, met onze SAUNA. Probeer het eens. Maak gebruik van onze voor delige kennismakingsregeling. Wilt u met anderen samen? Of gaat u liever al leen, met echtgenoot, gezin of kennissen dus strikt privé Het kan allemaal. Maak gauw een afspraak of vraag nadere inlichtingen. Keesomlaan 43 (zijweg 8) Den Burg, tel. (02220) 2403 nu ook met hoogtezon. roestvrij staal met schuif keurige afwerking normale prijs 26,80 OEN BURG OUDESCHILD KASSA TELMACHINE BUREAU STOEL SCHRIJFMACHINE Uw adres

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 7