olledige keuringsuitslag rundveefokdag 1970 waarom? 7 HANTAGE r 1Të sta je daar zo van te kijken dat ik klant bij de nmb ben... fel ga met uw tijd mee ga naar de nmb! it Texel ingevo ?rorde ap, el! die Dudero len, ügend reien n in c ider q an te die estand tomen tuur dige. ïmd, tgraal aris DE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 s aangekondigd publiceren wij op deze pagina de volledige ingsuitslagen van de vorige week gehouden 4-jaarlijkse fok- lag nabij hoeve „Bloemwijk" in Gerritsland. iek IA melkvaarzen geboren na irt 1968 ;ke 14, Fa. Fr. Witte, lauwertak oden door K.I. Texel; 1B Wiet- M. Witte; IC Beatrix 6, J. Kik- D Irene 4, J. Plaatsman; IE Vera Pool; 2A Bea 15, P. Vlaming; tje 24, J. Huisman; 2C Bouma 4, uier, R. Barendregt; 2D Riet 37, ïmer; 3A Janny 9, Gebr. Veeger; th 15, W. H. Zijm; 3C Grote Bon- Smit. iek 1B melkvaarzen geboren voor irt 1968 •entje 18, J. C. Roeper, lauwer- ngeboden door LTB Texel; 1B 102, K. Zuidewind; IC Juliana v. d. Beek; ID Anna 26, beste Tjepkema; 2A Rika 79, N. J. de Gretha 6, P. Vlaming; 2C Willy Herweijer; 2D Pietje 4, P. Vla- 3A Emmie 7, C. J. Hin; 3B Gre- P. Bakker Bzn; 3C Annie 9, H. «om; 3D Marie 3, M. Witte, iek 2A, 3-jarigen geboren na 15 1967 .nna 23, A. Bakker, lauwertak oden door Holl. Mij van Land- Texel; IB Dora 5, mooiste uier, t; IC Keetje 37, J. Huisman; 1D 47, J. Plaatsman; IE Kee 245, e Wit; 1F Pietje 20, J. Huisman; rda 21, Joh. A. Witte; 2A Willie Barendregt; 2B Jannie 8, Gebr. 3A Hannie 3, P. Witvliet; 3B Kikkert. iek 2B, 3-jarigen geboren van 0E ïari 1967 t.e.m. 15 maart 1967 tje 34, beste uier, H. J. Bakker, tak aangeboden door Aankoop- e Texel; 1B Brigittie 4, J. P. Her- 1C Sophie 109, H. Tjepkema; y 5, P. Vlaming; 2A Aagje 28, A. 2B Zwarte 44, R. D. Bakker; a 56, A. C. Pool; 2D Trijntje 44, ^tsman; 3A Roos 17, H. G. Tim- isitue|B Pietje li} j c Roeper; 3C Jac. Dros. 3-jarigen, geboren voor ïari 1967 xtje 36, mooiste uier, G. C. Kik- mwertak aangeboden door Elec- came| Bakker; 1B Griet 5, G. C. Kik- eukeifc Anna 20, H. Tjepkema; 1D 43, R. D. Bakker; 2A Jantje 76, tikkert; 2B Pietje 94, K. Zuide- i« 2C Marie 56, J. Rutten; 3A Lau- H. W. Keesom; 3B Balk 4, C. P. IC Ria 52, A. Bakker; 3D Marijke Fr. Witte; E.V. Betje 15, J. Ver- mko<j ik - wooi nodei he /erloc V« op W.) jkhei te ko van :ami iepin indt chik: aag B. v. d. Beek; 2B Trijntje 41, J. Plaats man; 2C Xenia 2, J. Dijkshoorn; 2D Bontje 53, B. v. d. Beek; 2E Rika 78, mooiste uier, N. J. de Wit; 3A Hiltje 3, J. Dijkshoorn; 3B Anme 8, G. van Gro ningen. Rubriek 3C, 4-jarigen, geboren voor 15 februari 1966 IA Margaretha 3, Joh. D Roeper, lau wertak aangeboden door loonbedrijf Zoetelief; 1B Mientje 22, H. W. Kees- om; IC Kee 228, N. J. de Wit; 1D Fien 2, mooiste uier, Th. Commandeur; IE Lina 31, C. Commandeur; 2A Roosje 24, J. P. Herweijer; 2B Trijntje 39, J. Plaatsman; 2C Pietje 86, K. Zuidewind; 3A Lena 43, C. Verberne; 3B Elbrich 89, C. P. Kuip; 3C Rita 15, K. Roeper. Rubriek 4A, 5-jarigen, geboren na 10 april 1965 IA Pietje 74, mooiste uier, G. C. Kik kert, beker aangeboden door Cebeco; IB Willy, K. Eelman; IC Gretha 39, P. Bakker Bzn; 2A Eva 21, Fa. K. Mantje en zoon; 2B Nanda, C. Vlaming; 3A Hanna 3, A. Bakker. Rubriek 4B, 5-jarigen, geboren van 1 maart tot en met 10 april 1965 IA Corrie 26, C. J. Commandeur, beker aangeboden door Aankoopcentrale Texel; IB Marie 23, Joh. D. Roeper; IC Pietje 78, K. Zuidewind; 1D Lina 27, mooiste uier, C. J. Commandeur; IE Betje 8, Fa Fr. Witte; 2A Bertruda, C. Vlaming; 2B Riet 20, H. G. Timmer; 3A Corrie 27, C. Commandeur; 3B Rika 14, C. P Kuip; 3C Guurtje 7, R. .Baren dregt; 3D Marja 7, T. Slik; 3E Margriet 30, C. Commandeur. Rubriek 4C, 5-jarigen, geboren voor 1 maart 1965 IA Margretha 2, Joh. D. Roeper, beker C.V. Noordholland; IB Anna 15, H. Tjepkema; IC Lena 41, C. Verberne; ID Willy 33, J. P. Herweijer; IE Stapel 42, F. J. Bakker; 1F Tresia 5, mooiste uier, J. Verhoeve; 2A Zwarte 32, R. D. Bakker; 2B Willy 34, J. P. Herweijer; 2C Hiltje 10, K. Roeper; 3A Willy 36, J. P. Herweijer; 3B Anna 14, H. Tjep kema; 3C Betske 29, D, J. Keijser. Rubriek 5A, 6-jarigen, geboren na 20 maart 1964 IA Gerda 9, J. A. Witte, beker fa. 't Hart en De Zwaan, 1B Gina 9, beste uier, J. D. Roeper; IC Guurtje 4, R. Ba rendregt; ID Ingrid 15, F. J. Bakker; IE Erma 25, J. M. J. Rutten; 2A Grote Bonte 14, H. J. Smit; 2B Trijntje 35, J. Plaatsman; 2C Koba 17, A. J. Lap; 3A Sofie, P. Vlaming; 3B Saakje, C. P. Kuip; 3C Gretha 36, P. Bakker Bzn; 3D Nellie 5, P. Witvliet. Rubriek 5B, 6-jarigen, geboren voor 20 maart 1964 IA Margriet 5, Fa. K. Mantje en zoon, beker Fa. A. Bakker; 1B Roosje 23, J. P. Herweijer; IC Erma 23, mooiste uier, J. M. J. Rutten; 2A Ingrid 14, F. J. Bakker; 2B Ingrid 13, F. J. Bakker; 3A Annie 4, G. van Groningen. Rubriek 6, 7-jarigen en oudere koeien IA Zwartje 7, J. C. Hin, beker Horlo gerie Bakker; 1B Olga, mooiste uier; D. Smit; IC Edith 6, W. H. Zijm; 2A Kee 205, N. J. de Wit; 2B Trijntje 14, D. J. Keijser; 2C Rika 68, N. J, de Wit. Rubriek 7A, produktieklasse 30.000 kg melk, geboren vanaf 1 maart 1963 en later IA Willy 31, J. P. Herweijer, beker Holl. Mij van Landbouw Eierland; 1B Ria 11, Joh. A. Witte, lauwertak dieren artsen, IC Marie 48, J. M. J. Rutten, medaille C. R. Keijser Co; ID Anna 13, H. Tjepkema; IE Putter 32, mooiste uier, J. M. J. Rutten; IF Betty 8, J. D. Roeper; 1G Pietje 75, K. Zuidewind; 1H Ingrid 11, Fr. J. Bakker; II Afke 47, J. M. J. Rutten; IJ Mane 47, J. M. J. Rutten; IK Gerda, Joh. A. Witte. Rubriek 7B, produktieklasse 30.000 kg melk, geboren voor" 1 maart 1963 IA Hennie 3, Joh. D. Roeper, beker C.B.T.B.; IB Anna 11, H Tjepkema, lauwertak Rundveefokvereniging Texel; IC Nel 9, Th. Commandeur, medaille Wessanen fabrieken, 1D Gérda 1, Joh. A. Witte; IE Rika 64, N.'J de Wit; 1F Gerda 6, mooiste uier, Joh. A. Witte; 2A Willie 4, R. Barendregt; 2B Neeltje 62, Joh. D. Roeper; 2C Nellie 3, P. Wit vliet; 2D Keetje 20, J. Huisman; 3A Joke 29, Fa. K. Mantje en zoon; 3B Antje 3, R. Barendregt; 3C Riet 11, H. G. Timmer. para o| iek 3A, 4-jarigen, geboren na irt 1966 rda 19, Joh. A. Witte, lauwertak, oden door hotel „De Lindeboom- 1B Rina 2, beste uier, J. Paats- 1C Gerda 17, Joh. A. Witte; 1D 91, K. Zuidewind; 2A Irene 3, itsman; 2B Keetje 33, J. Huis- C Emma 16, H. J. Smit; 2D Gro te 19, H. J. Smit; 2E Wietske 23, tte; 3A Pietje 92, K. Zuidewind; lette, C. Vlaming, riek 3B, 4-jarigen, geboren van ruari t.e.m. 30 maart 1966 tty 10, Joh. D. Roeper, lauwertak yer" loden door Fa. D. Witte; 1B Ger- traP Joh. A. Witte; IC Gerda 15, Joh. laap- tte; lD Dienie 18, B. v. d. Beek; eitje 9, J. Rutten; 2A Dikkie 10, leder mens heeft toch met geld te maken? Veel of weinig, dat doet aan het feit niks af. Neem nou maar als je je keukentje wilt vernieuwen. Dan schiet je spaargeld toch wel eens tekort? Geen ramp, je stapt gewoon bij de bank binnen. Ga je een dagje naar Brussel? Je haalt je francjes bij de bank. Heb je een paar tientjes over? Dan zorgt de bank er wel voor dat je aan verdient ook! Een bank gaat toch ook met z'n tijd mee Heus, met de NMB kan ik net zo goed Overweg als met m'n huis houden En dat zegt wel wat, al zeg ik het zelf nederlandsche mïddenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! FEUILLETON door TOM LODEWIJK errano is ook de man geweest, die ■ns ,uit de weg moest ruimen be- Bosanquet die had ontdekt dat een ns nog over bezwarende papie- schikte. Met heel veel moeite is gelukt dit te reconstrueren. Ser- 'achtte Geutjens des avonds in de waar hij met een stel vrienden m2 tten gokken, kroop in zijn auto Geutjens op weg was, voelde hij mei volver in zijn nek. Serrano moet din| stoppen gedwongen hebben en stal- hem te vermoorden, als hij ell afel geven. Dat leek echter dan een kogel in het houtwerkdat heeft al in zo veel detectiveromons gestaan. Hij ver wondde zichzelf ernstiger dan hij had verwacht. Geheel volgens plan belde hij mij op, maar had het bewustzijn ver loren wegens bloedverlies, toen ik aan kwam. Daardoor had ik alle tijd en gelegen heid om op mijn eigen houtje een on derzoek in te stellen, met volledige me dewerking van de Officier van Justitie en van de Rijksrecherche, zonder, zoals totnog toe, door de burgemeester te worden gehinderd. Die opdracht, de gangen van Geutjens na te gaan, was, zoals ik later begreep, een doekje voor het bloeden, het doodvonnis over Geut jens was al getekend! De andere band opnamen die ik hier heb, een tweede gesprek tussen Geutjens en Bosanquet, het gesprek met Geutjens en Asmuss, een gesprek waarin Geutjens Bosanquet ronduit beschuldigt van de moord op Asmuss en deze dit keihard toegeeft, waarbij Geutjens laat doorschemeren dat hij nu niet moet denken dat hij vei lig ismet die woorden fekent hij zijn doodvonnis! Want Bosanquet be greep onmiddellijk, had al gemerkt, zo als ik zei, dat er méér papieren moesten zijn. Het is wel dramatisch, dat Geut jens zich na zijn dood op Bosanquet heeft gewroken door die stomme band- rollen!" Hij zweeg, zelf overmand door zijn emoties. „Ik kan het niet geloven", steunde de secretaris. „Het heeft mij zelf moeite gekost, meneer Marijnis. Maar weet u wat mijn laatste twijfel deed verdwijnen?' Allen zagen hem vol verwachting aan. „Peter Bosanquet is indertijd bij zijn illegaal werk aangeschoten. Hij was er ernstig aan toe. Er moest een bloed transfusie worden toegepast. Heel toe vallig sprak ik onlangs, hier in Ter- werve, de dame die haar bloed voor hem heeft afgestaan. Ze heet Ruth van Reede en is direktie-secretaresse van All Metal in Rotterdam. Toen burgemeester Bosanquet in het ziekenhuis lag, moest er eveneens een bloedtransfusie worden toegepast. Ik heb mij ervan overtuigd in welke bloedgroep de burgemeester behoorde. Dat was bloedgroep B. Juffrouw Van Re'ede had bloedgroep A. Er kunnen zich allerlei mogelijkheden tot verwar ring en vergissing voordoen. Maar dat een man eerst bloedgroep A heeft en jaren later bloedgroep B, dat is nog nooit vertoond. Toen wist ik heel ze ker, dat de man die zich voor Peter Bosanquet uitgaf, Peter Bosanquet niet was. En aangezien ik vrijwel zekerheid had, wie hij dan wel was, was hiermee voor mij de laatste schakel in de keten gesloten". „Meneer de loco-b'urgemeester", en opeens begrepen allen waarom hij, bij het begin van zijn uiteenzetting, die woorden zo nadrukkelijk had uitgespro ken, „in de wachtkamer zit al die tijd Mr. Reilingh, de Officier van Justitie te wachten. Zou het niet goed zijn hem te vragen, in deze vergadering te ko men en te vragen hoe hij zijn medewer king kan verlenen aan het beleid, dat u in deze zaak verder wilt voeren?" De redakteur van het plaatselijke blad had geen spijt van zijn voorzich tig beleid. Hij was inderdaad de eerste, die het nieuws van de dood van burge meester Bosanquet aan de bevolking van Terwerve kon mededelen. En de bevolking van Terwerve las, hoe burgemeester Bosanquet gewond was geraakt in een gevecht met zijn butler, van wie hij had ontdekt, dat de ze zich onder valse papieren bij hem had ingedrongen. De butler had hem met een revolver bedreigd; in een ge vecht waarbij de burgemeester gewond was geraakt, had deze tenslotte zijn te genstander onschadelijk kunnen maken. De man, die zich had voorgedaan als onderofficier en messbediende van een keur-regiment der Schotse Hooglanders bleek de Amerikaanse deserteur en ex- gangster Jimmy Serrano te zijn. Deze Serrano bleek nog veel meer op zijn kerfstof te hebben. Hij had de heer Geutjens. de algemeen bekende inwo ner van villa Isolde 's avonds in zijn auto overvallen, hem beroofd en ver moord en daarna de aanrijding en de brand geënsceneerd. De burgemeester, zo deelde de krant verder mee, was hoewel nauwelijks ge nezen, weer op het raadhuis versche nen, waar hij in de kring van zijn ver trouwde medewerkers deze verschrik kelijke gebeurtenissen onthulde. Een en ander had hem zozeer aangegrepen, dat hij tijdens de vergadering aan een hart verlamming overleed. „Prachtig", zei Buisman tot Enno Veerman, ,,'t is nog allemaal waar ook, wat je ze hebt verteld. Behalve die hartverlamming. Maar dokter Van Heusden was zó onder de indruk, dat hij zich er met een jantje van leiden afmaakte. Anders had hij wel iets an ders geconstateerd. De man had na tuurlijk nied; het flauwste vermoeden". „Wie wel?", vroeg Enno. „Jijen ik. Hoewel ik inderdaad niet vermoedde dat het zo in elkaar zat. Maar ik had wel voor mezelf uitge dokterd dat de enige, die niet onder verdenking viel, de burgemeester was, ik had zelfs al met de mogelijkheid van chantage gerekend". „U bent een waardig schoonvader voor een politieman", vond Enno en hij wou het lachend zeggen, maar was er niet voor in de stemming. Enkele dagen later stond hij op het stille kerkhof van Terwerve. Achter de onder bloemen bedolven lijkkoets had den ze gelopen, hij en zijn mannen, rouwbanden om de mouw. Omfloerste vaandels van alle verenigingen uit Ter werve volgden, de harmonie speelde Vol trots toont de heer Joh. Witte van .Bloemwijk" zijn trofee. De heer Witte is fokker-eigenaar van de kampioenskoe Ria 11 en van de beste eigenaarsgroep Rubriek 8, produktieklasse 40.000 kg melk IA Marie 65, mooiste uier, N. J. de Wit, •beker Fa. Keijser Co; 1B Ria 9, Joh. A. Witte, medaillehanger Fa. G. de Wit; IC 's Kroerder Anna's P 72, G. C. Kik kert, medaille UTDELFIA; 1D Lina 17, C. Commandeur; IE Willy 17, J. P. Herweijer; 2A Emma 21, J. Rutten; 2B Koba 14, A. J. Lap; 2C Duw 7, K. Lap; 3A Marja 2, T. Sik; 3B Mientje 7, H. W. Keesom. Rubriek 9, superproduktieklasse 50.000 kg of meer IA Ria 4, Joh. A. Witte, beker Raiffei- senbank; 1B Betske 15, mooiste uier, D. J. Keijser, medaillehanger loonbe drijf Nic. Dros; IC Margriet 8, C. J. Commandeur, medaillehanger hotel De Oranjeboom; 1D Mientje 10, J. Rutten; IE Maria 62, Joh. D. Roeper; IF Marie 4, H. Tjepkema. Rubriek 3-tallen IA groep J. Huisman, beker AMRO; 1B roep D. J. Keijser; IC groep R. D. Bakker; 2A groep A. J. Lap; 2B groep C. Vlaming; 2C groep A. Bakker. Rubriek 11, 4-tallen IA Joh. A. Witte, beker loonbedrijf J. Kikkert; 1B Joh. D. Roeper; IC Joh. A. Witte; ID H. Tjepkema, IE Joh. D. Roe per; 2A H. G. Timmer; 2B H. J. Smit. Rubriek 12, 5-tallen IA groep G. C. Kikkert, beker aange boden door Dros Smederij; 1B groep N. J. de Wit; IC groep K. Zuidewind; 2A groep Fr. J. Bakker; 2B groep R, Ba rendregt. Rubriek 13, 6-tallen IA groep J. P. Herweijer, beker aange boden door Fa. Frans Zegel; 1B groep J. Plaatsman. Rubriek 14, 7-tallen IA groep J. M. J. Rutten, beker aange boden door Smederij Rentenaar; 1B groep C. J. Commandeur. Kampioen oude koeien Ria 11, Joh. A. Witte, standaard Bond van K.I. Verenigingen; Willy 31, J. P. Herweijer, beker loonbedrijf Grisnigt. Kampioen jonge koeien Pietje 34, H. J. Bakker, beker gemeen te Texel; Gelske 14, Fa. Fr. Witte, be ker loonbedrijf S. Witte. Beste eigenaarsgroep Groep van Joh. A. Witte, notenhouten- standaart Bond van Rundveefokvereni- gingen. treurmuziek, dof sloegen de trommel stokken op de zwart omhulde trommels. Een lange rij auto's volgde met direk- teuren en commissarissen van de indu strieën van Terwerve. Het kerkhof was stampvol. Vertegenwoordigers van or ganisaties van ex-illegalen stonden bij de groeve. Er werd niet gesproken, wet houder Buisman had medegedeeld dat de burgemeester hem eens had gezegd, dit beslist niet te wensen. Zo brachten vele honderden Peter Bosanquet de Villeneuve, oud-verzetsstrijder, groot magistraat, algemeen geacht burge meester, naar zijn laatste rustplaats. „Is het niet betefr zo?" vroeg Buis man, toen hij en Enno, samen met wet houder Hakvoort, na afloop langzaam naar de uitgang liepen. „Nu krijgt Pe ter Bosanquet, de echte, tóch nog zijn monument, de naam Bosanquet blijft in ere en de burgerij van Terwerve houdt de herinnering aan een goed burge meester". „Maar een verdorven mens", zei Hak voort. „Wie kent ooit de mens?" vroeg Buis man treurig. Enno liep, in sombere gedachten, met de beide mannen mee. Hij had zijiT plicht gedaan. Het was een zware, een zeer zware plicht geweest. Deze weken hadden hem gestempeld. Bitter bedacht hij, hoe hij eens naar een avontuur had verlangd, dat het routineleven in Ter werve zou doorbreken. Hij had zijn avontuur gehaden een blik gesla gen in de diepste verdorvenheid van de menselijke ziel, huizend in de persoon van een man, die algemeen werd geacht en gevierd. Toen ontdekte hij, bij het hek, het gezicht van Kathie. Ze kwam op hem toe. „Ga je mee, Enno?" Hij stak zijn arm door de hare, ze keek naar hem op. „Het is nu voorbij", zei ze, „nu mo gen wij aan ons zelf denken". EINDE

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5