Hoeve C. W. Hin op nippertje aan het vuur ontsnapt VERVOLG VAN PAG. 1 Teacher-in NVSH College lï. en W. willen geen bar in Koetebuurt Oosterend Nieuwe scheepsroute 7 mijl ten noorden van Waddeneilanden tl t.rr L( zich niet beperken tot mededelingen zonder meer maar tot een vóórleven van de eigen visie. Wie jongelui van een jaar of zestien beschouwt als jonge vol wassenen is al een eind in de goede richting. Overal moet vrij over gepraat kunnen worden. De maatschappij giet ook over hen een sekssaus uit Die saus is afkomstig van de ouderen die eraan verdienen maar de jonge slachtoffers veelal in verwarring brengen en hen verder laten barsten. Daarom dient de jeugd al heel vroeg ingelicht en men taal getraind te zijn; zij kunnen voor alle situaties worden geplaatst. Veelal wordt niets gedaan omdat men bang is dat sommige jongeren er nog niet „rijp" voor zijn, een excuus dat niet op gaat. De ouders gaan meestal niet ver der dan het geven van vage aandui dingen. Volledig inlichten Wat is er tegen dat 13-jarigen alle feitelijkheden kennen van paren, baren, zelfbevrediging, homofilie en voorbe hoedsmiddelen? Laat hen gerust foto's zien van geslachtsorganen, ander zien ze die ergens anders. Hoewel met de seksuele voorlichting door de ouders moet worden begonnen, staat niet bij voorbaat vast dat zij de hele vorming en voorlichting voor hun rekening zou den moet ennemen. Sommige dingen kan de jeugd beter van anderen ver nemen. Dat hoeven geen artsen of on derwijzers te zijn, als het maar men sen zijn die met de jongeren contact hebben, die hun vertrouwen genieten. De school is een geschikte plaats, al leen al omdat alleen daar alle jeugdi gen bereikbaar zijn. Men hoeft contro versiële onderwerpen zoals voorechte lijk geslachtsverkeer niet uit de weg te gaan. Het is best mogelijk er objectief het vóór- en tegen van te vermelden en er daarna een persoonlijke visie op te geven. Leidraad waarop alle vor ming en voorlichting zou moeten neer komen was volgens de spreker: doe wat je wilt maar weet wat je doet. Mevrouw M. Toorens-Hoed liet daar op twee dia-series zien. „Van eicel tot mens" bracht het hele voortplantings- gebeuren schematisch en met foto's in beeld voor leerlingen van lagere scho len. Voor oudere kinderen was de serie „Wel eicel, geen mens" die speciaal geschikt is om er informatie omtrent voorbehoedsmiddelen aan te koppelen, hoewel irritant was dat deze voorbe hoedsmiddelen zelf en de toepassing ervan niet op de dia's werden getoond. Zoals gezegd vergat mevrouw Toorens dat zij voor onderwijzers sprak inplaats van leerlingen waardoor het een lang durig college werd dat door de toe schouwers nogal verveeld werd onder gaan. Na de pauze trad een niet voltallig forum aan. Dokter Coutinho was nl. weggeroepen en dokter Siebinga die zich bereid had getoond zijn plaats ach ter de tafel in te nemen moest ook met spoed naar een patient vertrekken. LTS-leerkracht Van Zon uitte er zijn teleurstelling over dat de sprekers niet wat duidelijker en direkter waren ge weest. Hij had meer de toon van een liefdadigheidsavond geconstateerd dan van duidelijke informatie en moedige pleidooien die hij van de NVSH ver wachtte De heer Heres reageerde door op te merken dat het er om ging de seksualiteit te plaatsen in de sociale relatie; dat is kenmerkend voor sexuele vorming. Verbod De heer Van Aalderen, leerkracht aan de landbouwschool, meende dat ten aanzien van de seksualiteit de opvoe ders met grotere problemen zitten dan de jeugd. Hij vertelde dat het de leer krachten aan sommige scholen gewoon wordt verboden over seksualiteit te praten. Er zijn leraren op het matje geroepen omdat ze „te ver" waren ge gaan Mevrouw Toorens liet blijken dat men zich hiervan niet te veel moest aantrekken. Veel leerkrachten zijn bang als een „rare" versleten te worden wan neer zij op eigen initiatief iets aan sek suele vorming doen. Men moet zich niet steeds afvragen wat anderen ervan zeggen Er moet gesproken worden, liefst steeds als er aanleiding voor is ongeacht het lesrooster. Enquête Dat het met de seksuele vorming van huisuit veel slechter is gesteld dan sommigen denken bevestigde pastor Granneman. Hij had een kleine enquete gehouden onder 200 Texelse scholieren van 12-18 jaar en was daarbij tot de conclusie gekomen dat 40% nooit eni ge voorlichting van thuis heeft gekre gen. 33% had laten blijken over sek sualiteit niet of bijna niet met de ouders te kunnen praten. Zelfs de tv vermag deze situatie niet te doorbreken want als in een programma seksualiteit aan de orde komt, wordt het toestel afgezet. Pastor Granneman vond daarom dat het probleem meer bij de ouders dan de kinderen ligt. De heer Fr. M. Heres constateerde dat hieruit blijkt dat de ouders mislukt zijn in hun seksuele opvoeding. Hetzelfde had hij in zijn (zeer korte) inleiding naar voren ge bracht. Pogingen van de NVSH (in 1959) om de ouders te bewegen iets aan sek suele opvoeding te doen hebben jam merlijk gefaald. „Als pubers er nu zelf met hun leerkrachten over willen pra ten, doen de mening van de ouders er niet meer toe. Zij hebben hun kans voorbij laten gaan in de kleuter- en la gere schooljaren van hun kinderen". Normbesef Mevrouw v. d. Berg-Witte zei te ho pen dat men bij de seksuele vorming de moraal niet zou vergeten. „Tegen woordig denken meisjes van 15, 16 en 17 jaar dat ze achterlijk zijn als ze nog Broeiend hooi na moeizame strijd bedwongen Dank zij zeer snel optreden en uiter ste krachtsinspanning is men er vrijdag in geslaagd te voorkomen dat de boer derij van de heer C. W. Hin (S 39) in Dijkmanshuizen een prooi van de vlam men is geworden. Oorzaak van het vuur dat door de brandweer in de kiem kon worden gesmoord was hooibroei. Dat er iets mis was werd omstreeks tien uur ontdekt door mevrouw Hin-du Porto. Toen zij in de douche-cel (waar in 'n ontluchtingskoker uitkomt) kwam rook zij de typische geur van schroei end hooi. Toen haar man de wagen- deuren van de schuur opende om pools hoogte te nemen sloegen rook en hitte hem tegemoet. De brandweer werd ge beld die in uiterst korte tijd ter plaatse was. Om de diep in het hooi zittende vuurhaard te benaderen was het nodig een enorme hoeveelheid pakken stro, hooi en los hooi naar buiten te brengen. Zolang men daarmee bezig was, was de toestand uiterst critiek. De broei was ontstaan in een van de eerste partijen hooi die in de afgelopen zomer naar binnen waren gebracht. Het was Ita liaans raaigras dat verraderlijk lang nat blijft. Later waren er drogere partijen aangevoerd- Wekenlang werd het hooi met een blazer doorgelucht, maar dit apparaat moest drie weken geleden ver dwijnen om plaats te maken voor de pakken stro waarmee de schuur tot de allerlaatste kubieke meter werd volge- Dc heer G. L. van Westen in beroep De heer G. L. van Westen, Koete buurt 22 te Oosterend, is bij de ge meenteraad in beroep gegaan tegen weigering door B. en W. van een door hem aangevraagde bouwvergunning. De heer Van Westen had op 6 april van dit jaar vergunning gevraagd om in zijn woonhuis een snackbar annex bar te vestigen. De snackbar is inmiddels gere aliseerd. B. en W. besloten afwijzend omdat het plan strijdig was met het bestemmingsplan. Blijkens dit bestem mingsplan mag de Koetebuurt bebouwd zijn met eensgezinshuizen met een mi nimale voorgevelbreedte van 5 meter, een minimum inhoud per woning van 200 m3 en een goothoogte van 3 - 5Vs meter. De bestemming snackbar annex bar is hiermee in strijd, zo meenden B. en W. In zijn beroepschrift voert de heer Van Westen aan dat B. en W. in 1967 aan de vorige bewoners van het pand de heer Visser, wèl een vergunning hebben verstrekt voor verbouw tot winkel. Dit plan is overigens nooit uit gevoerd. Bovendien kan in het pand, na dat de bar erin is gevestigd, ook nog woonruimte gecreëerd worden. B. en W. geven toe dat destijds vergunning voor de verbouw tot winkel is verstrekt. Formeel was dat niet juist, maar er werd geen bezwaar gemaakt omdat in de Koetebuurt al meer winkels zijn ge vestigd. Onder de bepalingen van de oude bouwverordening vormden die geen storende elementen. De heer Van Westen heeft een cafetaria gevestigd in het niet verbouwde pand. Uit de te keningen van de heer Van Westen blijkt volgens B. en W. niet hoe op de bovenverdieping nog woonruimte zal worden gemaakt die voldoet aan de in de bouwverordening gestelde eisen. Het scheppen van woonruimte geschiedt niet door „enige veranderingen en ver beteringen" zoals Van Westen in zijn beroepsschrift betoogde maar vergt een vrij aanzienlijke verbouwing. Niet te vergelijken Dat een winkel en een bar vergelijk bare zaken zijn wordt door B. en W. ontkend. Het zijn totaal verschillende bedrijfsvormen. Het college blijft bij zijn afwijzende beslising en adviseert de raad het beroepsschrift ongegrond te verklaren. Er wordt nog op gewezen dat in het dorp Oosterend een „ring" is aangewezen waar dergelijke gelegen heden wel mogen opgericht. Mede om de konsekwenties voor andere dorpen achten B. en W het ongewenst de ver gunning te verlenen. PUNTEN SNEL INLEVEREN DEN HOORN De voorbereidingen voor de fancy fair die op 13 en 14 no vember in Den Hoorn wordt gehouden zijn in volle gang. Op ieder wordt het beroep gedaan zoveel mogelijk punten en waardebonnen (zoals die op pakjes koffie, thee en andere kruideniersarti kelen voorkomen) te sparen en zo spoe dig mogelijk in te leveren bij mevr. A Zwanenburg-Troost, telefoon 272. geen geslachtsgemeenschap hebben ge had". Ook aan het normbesef zou bij de voorlichting aandacht besteed moe ten worden. Een meneer die uit „het zuiden" af komstig zei te zijn, vond dat het met de voorlichting door de ouders nogal meeviel. Hij meende dat het in de re gel wèl gebeurde en ergerde zich ken nelijk aan de NVSH die deze taak aan anderen wilde toebedelen. Aan het slot van de avond werd ge wezen op het onlangs uitgekomen NVSH voorlichtingsboek voor de jeugd „Jongen, meisje, man, vrouw" dat zeer goed werd genoemd omdat in woord en beeld geen enkel aspect van de voor lichting uit de weg kordt gegaan. stouwd. Van de totaal 70 ton hooi en stro werd vrijdag dertig ton naar bui ten gebracht. Pas toen had men de brandhaard bereikt en kon het gevaar afdoende worden bestreden. Omstreeks zeven uur 's avonds was dit zware kar wei, waaraan collega's en buren hard hadden meegeholpen voltooid. De schade bedraagt ongeveer ƒ4500,-, zijnde de waarde van het hooi dat is verbrand of door het water onbruik baar is geworden. Mogelijk kan een deel ervan nog als worteldek worden verkocht. CURSUSSEN TEKENEN EN BOETSEREN Voor de cursus tekenen en boetse ren te geven door de heer Fr. Vos kuil in de LTS gaven zich tot dusver een 25-tal gegadigden op De deelne mers zullen rechtstreeks van de heer Voskuil bericht krijgen over de aan vang van de lessen De cursisten zullen over drie avonden worden verdeeld: t.w.: donderdagavond tekenen (start 8 okt.) maandagavond tekenen (start 12 okt.) woensdagavond boetseren (start 21 okt.) Voor de maandag- en woensdag avond kunnen zich nog cursisten mel den, rechtstreeks bij de heer Voskuil, Bernhardlaan 85 te Den Burg, telefoon 3296. VRIJE UREN GYMNASTIEKLOKALEN Nu het verenigingsseizoen weer in volle gang is, is het wenselijk een over zicht te geven van de uren die nog be schikbaar zijn in de verschillende gym nastieklokalen te Den Burg. Verenigin gen of groepen die van deze uren ge bruik willen maken kunnen dit aanvra gen bij de administratie van de Stich ting Cultureel Werk. p.a. raadhuis. Gymnastieklokaal Beatrixlaan, tarief ƒ3,per uur woensdag van 14.00 tot 15.00 uur (vanaf november) van 15.00 tot 16 00 uur zondag van 12.00 tot 18.00 uur Gymnastieklokaal Thijsseschool, tarief ƒ2,50 per uur. maandag van 17.00 tot 20.00 uur dinsdag van 17.00 tot 22.00 uur (tot 1 november) woensdag van 17 00 tot 22.30 uur donderdag van 18.30 tot 22.30 uur (tot 1 november) vrijdag van 18.30 tot 22.30 uur zaterdag de gehele dag zondag de gehele dag Burgemeester De Koning-hal, tarief ƒ4,00 per uur maandag van 18.30 tot 19.30 uur woensdag van 18.00 tot 19 00 uur vrijdag van 20 00 tot 22 00 uur (tot 1 november) VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN In de afgelopen maand verleenden burgemeester en wethouders aan de navolgende personen, ondernemingen en stichtingen de daarbij omschreven bouwvergunning. De heer M. C. Veeger, De Westen, voor de bouw van een schuur aan de Fontijnsweg; het Districtshoofd van de Rijksgebouwendienst te Den Helder voor de bouw van een werktuigenloods in de polder 't Horntje; het vormings instituut Textant voor de verbouw van een pakhuis aan de Gravensraat te Den Burg; de heer P. C Hin te De Waal voor de bouw van een stal aan de He renweg (W 24); de gemeente Texel te Den Burg voor de bouw van een douche in het pand Kotterstraat 11 te Ooster end; de heer O van Vijfeijken te Beek en Donk voor de verbouw van een boer derij aan de Diek te Den Hoorn, de heer D. v. d. Werf te De Koog voor de ver andering en uitbreiding van een dubbel zomerhuisje aan de Californiëweg; de heer W. Beiert te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Bernhard laan, de heer J. Kiljan te Den Hoorn voor de verandering van het woonhuis Diek 12; het districtshoofd van de Rijks gebouwendienst te Den Helder voor de bouw van een chloreerdoseerinstalla- tie bij de Mosselverwaterplaats in 't Horntje; de heer H. v. d. Poll te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Westerweg B 118; de heer W. v d. Vis te Den Burg voor de uitbreiding van zijn woon-winkelhuis aan de Ste nenplaats; de heer N. van Egmond te De Waal voor de bouw van een schuur aan de Tienhoven weg; mej. A. de Graaf te Den Burg voor de verandering van de voorgevel van het pand Schilderend 17; de N V. v/h C. R. Keijser Co te Den Burg voor de bouw van een kan toor aan de Langwaalderweg; de heer A. C. van Heerwaarden te Oosterend voor de verandering van het woonhuis Wilhelminalaan 94 te Den Burg; de heer B. Gieze te Den Burg voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de Jac. P. Thijsselaan; de fa F. Stark en Zonen te Oosterend voor de bouw van zes zo merhuisjes in het recreatieoord De Ver rassing; de heer B. Hoogeveen, O 163, 't Noorden voor de bouw van een koel tankberging; de heer W. W C. Gieskens (NIOZ) voor de verandering van het woonhuis Koetebuurt 15 te Oosterend; het bouwbedrijf Gebroeders Bruin te Den Burg voor de bouw van tien ber gingen aan de Grensweg in Gerritsland; de heer A. M. Bakker te De Koog voor de verandering en uitbreiding van een woonhuis aan de Ruijslaan; de heer P. J. Kooger te De Waal voor de verande ring en uitbreiding van het pand Ho- gereind 40; de heer J. v. d. Vliet te Den Burg voor de bouw van een garage berging aan de Burgerhoutstraat; de heer H. J. de Jong te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Jonker straat; en de heer C. Burgman te Den Burg voor de verandering van een voorgevel aan de Hollewal. SPORT EN SPEL in het afgelopèn weekend UITSLAGEN ZATERDAG 3 OKTOBER Afdeling Noordholland: Oosterend-Zwaluwen 6 41 Junioren: Breezand Boys-Oosterend 38 ZONDAG 4 OKTOBER 4de klasse A KNVB LSVV-Texel 3—1 Afdeling Noordholland Tex. Boys-DWOW 2—1 Oosterend-Vada 51 ZDH-SSV 3—1 GSV-Cocksdorp 70 Texel 2-Watervogels 2 21 Texel 3-Watervogels 3 42 Geelzwart 4-ZDH 2 2—1 Callantsoog 2-Tex. Boys 2 30 Watervogels 5-Oosterend 2 43 BKC 5-De Koog 2 9—0 Texel 4-Wiermgerwaard 6 100 Junioren: ZDH-BKC 2—1 JVC-Cocksdorp 54 Adspiranten: Texel b-Flevo c 50 LSVV-TEXEL 3—1 De voor Texel altijd moeilijke wed strijd tegen LSVV uit, leverde ook dit maal een nederlaag op. In het veld was Texel niet minder, maar de meeste Texel-spelers komen, juist dat laatste beetje inzet te kort. LSVV liep al spoe dig uit tot 20, nog voor rust wist Ak- kie Bakker de stand op 21 te brengen met e engoed schot. Na de rust probeer de Texel nog alles maar het was LSVV dat scoorde. TEX. BOYS-DWOW 2—1 DWOW zette in de beginfase van de ze matig gespeelde wedstrijd, de Boys defensie al voor verschillende proble men die deze met kunst en vliegwerk wist te verwerken. DWOW behield een licht veldoverwicht wat na een half uur spelen tot uitdrukking werd gebracht door een doelpunt van Th. Hilgen, waarbij de ver uitgelopen Boys doel man niet vrijuit ging. De Boys kwamen er hierna wat beter in en er ontston den zeer goede scoringskansen. Uitste kend werk van de DWOW-doelman stonden succes echer in de weg. Na de thee een gelijkopgaande strijd met en kele reëele kansen aan beide kanten, die echter slecht werden afgewerkt. 20 mi nuten voor tijd kwam toch nog de ge lijkmaker toen na een crimage voor het DWOW-doel de bal werd teruggespeeld op E. Stiekema die met een hard schot de DWOW-doelman kansloos versloeg. Vijf minuten later viel de beslissing in 't voordeel van de Boys toen de DWOW doelman de bal buiten het strafschop gebied te haastig trachtte weg te wer ken. De bal belandde voor de voeten van C. Kuip die niet aarzelde deze in het verlaten doel te deponeren. Niet helemaal verdiend, doch 2 kostbare punten voor de Boys. CALLANTSOOG 2-TEX. BOYS 2 3—9 Tex. Boys 2 had in Callantsoog weer een zeer slechte start. Door 2 fouten van de achterhoede keken zij na 10 minu ten spelen al tegen een 20 achter stand aan. Hoewel ze zich hierna ook goede scoringskansen wisten te schep pen konden ze deze achterstand niet wegwerken. Vlak voor het eindsignaal werd het zelfs nog 30 in het voordeel van Callantsoog. De nieuwe internationale scheep vaartroute ten noorden van de Wadden eilanden is gereed gekomen. De afde ling betonning, bebakening en verlich- tingsdienst van het loodswezen op Ter schelling, is begonnen met het uitleg gen van de betonning in deze nieuwe route die de TE-route (Texel-Eems- routc) zal worden genoemd. De nieuwe vaarweg ligt ongeveer 7 mijl benoorden de Waddeneilanden De ET-route (Eems- Tcxel-route) drie mijl. Deze zal worden opgeheven, zodra de TE betond is. De betonningsvaartuigen Terschelling, Vlissingen en Zaandam zijn momenteel bezig met het markeren van dez vaar weg door het leggen van 20 grote licht boeien, waarvan 10 aan de noordzijde en 10 aan de zuidzijde. Het Nederland se gedeelte van deze vaarweg is 60 mijl lang en acht mijl breed. (De ET-route slechts 3 mijl). De nieuwe scheepvaart geul sluit aan op het eveneens nieuwe Duitse deel. Wanneer men met de be bakening gereed is, worden de lich- schepen Terschellingerbank en Bor- kummerrif naar hun nieuwe positie in deze route gebracht. Dwars door mijnenveld De nieuwe internationale vaarweg is dwars door een groot mijnenveld ge maakt. Ruim 80 mijnenvegers van Bel gische, Britse, West-Duitse, Franse, Noorse en Nederlandse nationaliteit hebben in twee gigantische veegope- raties korte metten met het mijnge- vaarlijke gebied gemaakt. In dit gebied werden door geallieerden in de tweede wereldoorlog vele duizenden mijnen gedropt In de nieuwe brede vaarweg is er minder kans op aanvaringen. Ten zuiden van deze route komt een vaar weg voor de kustvaart, die nu al in scheepvaartkringen de „ventweg" wordt genoemd. GESLAAGD Voor de acte Volledig bevoegd On derwijzer slaagden aan de pedagogische academie te Den Helder de dames En- gelien Lap, Loekie Visser en de heren Gerrit Gerrits en Wim Hoogewoning. SVO-ZWALUWEN 6 4—1 Onder moeilijke omstandig lat heeft SVO een volkomen veR 41 zege behaald. Als de SVO waartsen niet zo nonchalant rr kansen hadden omgesprongen, ha veel hogere score bereikt kunnen 3" den SVO begon overrompelend offensief bracht Drijver na vijf ten in ideale positie en dat bete 10. Gelijk ging men het wat n aan doen, waardoor het pas halve de eerste helft 20 werd door K die eerst de paal op z'n sterkte be de om vervolgens de terugsprin bal in het net te deponeren. Tien ten voor rust zag de hardwerkend der Zee z'n kans schoon en liet spe aantekenen. Zwaluwen stelde maar een pover spelletje tege PS maar zag vlak voor rust toch ka linksbuiten Kalter, een verdedi fout, doeltrefend af te straffen, rust hetzelfde spelbeeld, een s SVO, dat onmachtig was om te Alleen Drijver slaagde er in, de gens goed spelende doelman, nc keer te laten vissen. In het rest< 051 verloop geloofden beide partijen h en hadden blijkbaar vrede mei score. de V. op wai EE1 ei eid win kke voc cw; be LA; SVO-VADA 5—1 SVO 1 wist een verrassende 5- ge te behalen op een Vada, dat veld niet eens zoveel minder \vs SVO, zodat de uitslag wel gefli kan worden genoemd. Het eerste tier was duidelijk voor SVO en vijfde minuut was het Kooiman, de juiste plaats stond om een van Van Nuland doeltreffend koppen 10. Vada kwam sterk ten en drong SVO in de verdedigi waren momenten, dat alleen Vai land zich in de voorste linie I Toch kreeg doelman Koning gevaarlijk werk te verrichten, de Vada-voorhoede weinig had brengen bij de SVO-verdedigin rust had SVO blijkbaar goed g want er werd nu veel feller waardoor het middenveld in h was van SVO. Toch moest er een je van de Vada-doelman aan te p men om op 20 te komen, via eet schot van Raven uit een scrimagi da liet de moed niet zakken en t< onvoldoende werd ingegrepen, wij midvoor er 21 van te maken. Evi het er dreigend uit, maar Van K zigzagde, zo van de aftrap af, hele Vada-defensie heen en wi een moeilijke hoek er 31 van ken. Deze morele klap is Vadj te boven gekomen en hierdoor Raven en Schaatsenberg de score voeren naar 51. bi -ore es t i: :1) 100I &n. (02 me s isse ]7. een iaal IUS oon bru me Scl 2T ier' val anf 274 hoi De irsti bh kei van oer' GSV-SVC 7—0 In een regenachtige wedstrijd SVC met grote cijfers verloren, begin zag het er niet naar uit d zo zou lopen. Na ruim een kv spelen nam GSV door een kop! leiding. De spelers ondervonden last van de regen. Doordat Piet P een schot niet geheel onder c« kreeg (wat hem in deze wedstrijd dere malen gebeurde) kwam de op 20. SVC kwam in deze p niet verder dan een schot op dt De ruststand was 20. Na de ru sterk aanvallend GSV dat met gelmaat van de klok de stand opi Auke Laan speelde 'n uitstekende strijd. De eindstand werd 70, n flatteerd, maar wel verdiend 97C dre: TEXEL 2-VVATERVOGELS 2 Het tweede van Texel verschi z'n sterkste opstelling met Di i.p.v. Hans Witte, die met Texel was. Het was bepaald geen versl ring. Op links was het zeer gev met Cor Blonk op de buiten; Texel speelde voor de rust zeei en schiep zich veel kansen Ui daarvan mikte Chris van der voor open doel hoog over de lat later liep Charles door op een 1 keeper reageerde slecht. Charles de bal en scoorde. Rust 10. rust was het alemaal wat mine partijen wogen veel meer tegen op. Cor Blonk maakte 20 n: aangeven van Diephuis, waarni|yan tervogels de eer redde. Twee zee; 0 bare punten. IJ BKC 5-DE KOOG 2 9-0 11 De Koog moest met 10 man aan 1 tegen BKC 5 en verloor verdiend, enigszins geflatteerd. Voor de rui De Koog de tegenstander behooi bedwang en kwam zelfs ook lot akties. De achterhoede hanteert kwaam de buitenspelval, waar geen antwoord op had. BKC k\v« het eerste doelpunt toen het vrij gelaten werd en de BKC-mi prachtig inkopte. Doelman Marter, dedigde z'n doel bekwaam, do meeste schoten over of naast te pen, vanwege de spekgladde moest echter zwichten voor een p< veel te zwaar gestraft (20). B corner op het Koger-doel werd voor rust 30 gescoord uit een s van spelers. Na de rust bleef De de BKC-vöorwaartsen op afstam den maar 2 schoten op het De Koo betekenden evenzoveel doelpunt® alweer door de vreselijk gladde b keeper Martens verrasten (50) doelpunt is nooit gemaakt, want haalde de bal van de doellij scheidsrechter zag het van afstac ter anders (60). BKC zette door al doordat enige Koger-achter; geblesseerd waren geraakt, kreet kansen te meer om de score op ren. Vele schoten gingen over of of werden gestopt door de De keeper, maar ook hij kon niet v men dat nog 3 doelpunten de stand op 90 brachten. TEXEL 3-WATERVOGELS 3 K.-t derde van Texel ging op de weg door en behaalde een ver overwinning in de morgenuren. cha ;eb Pi ete Joel ikel He: (0 II

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2