edrijven opheffen of naar de Waddenzee 2mm I AWEL ZUNNE TIMMER'S BAKKERIJ ms profiel of méér Mwmmm euwse mosselkwekers moeten kiezen erfstvergadering met veel films Waardering voor Texelse katten Loos brandalarm in De Koog Open bejaardenwerk ook in Oudeschild gestart Dorpscommissie Den Burg houdt jaarvergadering Herfstvakantie Muziekschool averjasdrive diepvriezers koelkasten n ém,:: -vn mev as-] inkbi le ge Corn itte 23 A Baki xel. el. Tweede Kamer heeft zich uit- ke bezig gehouden met de beliande- an de Deltaschadewet. Voor de ic belangstellenden op de publieke ie, uit de visserijwereld, schecps- en gemeentebesturen ging het om vragen, namelijk in hoeverre de ichadewet nog wijzigingen ten van de gedupeerden zouden wor- angcbracht en voorts in hoeverre nister von Verkeer en Waterstaat zou zijn via een soepele toepas- an de wet de ontstane schade voor ichtoffers nog wat te verzachten, de betrokken ondernemingen is ianke deb :wens wij chten droe en onbegrijpelijke zaak, dat de 1 kefssingskosten niet worden voldaan ond van het kostenprincipe, dat is eken! rg0eden op basis van de gemaakte i, maar op grond van het rentabi- cipe, wat wil zeggen dat de ?n ojJeleiJe ondernemingen de kleinste ing krijgt. de discussie bleek, dat de minister et erdoor kreeg. Er werd nauwe- ferbe exel, 0, ngel ?nis geha lijks iets verbeterd aan de wet, alleen op enkele onderdelen worden enkele wijzigingen aangebracht, aldus 't Fries Dagblad. De visserij en kultures slaan nu voor hel feit, dat met aanpassingswerken niets te beginnen valt. Er is voor de mossel kweker in Zeeland slechts een keuze tussen verplaatsing van het be drijf naar de Waddenzee, voor zover daar nog gronden beschikbaar zijn of opheffing van het bedrijf. Alleen tot 1978 zal het mogelijk zijn mige percelen uit te geven in het Vol- <erak of Oosterschelde ter vervanging van de verloren gegane percelen in de Grevelingen. dagavond 16 oktober houdt de niging voor Vrienden van het in hotel ,,De Lindeboom-Texel" erfstvergadering. Hoofdschotel is Vers rtoning van films door de heer char s van de Stichting draf- en ren- Hij neemt o.m. een film mee, ikt van de Dag van het Paard te ïgt. Deze dag is een nationale ma- itie, waarbij alle poardenrassen root tot klein de revue passeren, Ive interessant voor een groot k. De avond is daarom ook voor len gratis toegankelijk. Het huis lijke gedeelte zal zo bondig moge- orden gehouden. Saneringsregeling Door de verschillende kamerleden werd tijdens de Dehandeling er nog op gewezen', dat achter de Deltaschadewet een saneringsregeling voor het mossel- bedrijf hoort te staan. Minister Bakker ging niet op deze suggestie in, maar stelde, dat nagegaan wordt of er percelen in de Waddenzee kunnen worden aangelegd. Er moet ech ter rekening worden gehouden met de garnalenvisserij en het aanwezig zijn van de mosselparasiet in het oostelijk deel van het Wad. Gericht beleid nodig Om de mosselkwekers in het noorden levensvatbaarheid te geven zal men de schaarse percelen in de Waddenzee toch niet teveel moeten splitsen. Vanuit het ministerie zal een gericht beleid nodig zijn voor de komende jaren als de plan nen om de Oosterschelde af te sluiten definitief zullen zijn. De minister merkte op dat het nog geen uitgemaakte zaak is, wat in de toekomst de omvang van de mosselkul- tuui zal zijn. Voor de Waddenzee is de toestand op het moment nog niet dui delijk en men zal in het noorden wat deze zaken betreft op zijn qui vive moe ten zijn. Het nest Perzisch shaded silver lang haar katten van de fam. Bakker-van Langelaan te Den Burg heeft op de kattententoonstelling te Rotterdam de waardering .Uitmuntend 1" in de nest klasse behaald. De vader behaalde in de open klasse katers eveneens „Uit muntend I". Mevrouw Vlas-Jenck behaalde in de jeugdklasse met 3 katten 'Uitmuntend I' Het totaal ingeschreven aantal katten bedroeg 350 stuks. DE KOOG Onze eerste badplaats begint bij de Texelse brandweer in een kwade reuk te komen. Na onlangs mid den in de nacht voor een aangestoken kampvuur" te zijn gealarmeerd, wa- men de vuurbestrijders zondagmiddag om vier uur helemaal voor mets in aktie. ,,Er is brand in De Koog. Kom alsjeblieft gauw!", aldus de panisch klinkende stem voor de telefoon. Direct daarop werd de hoorn op de haak ge smeten. Drie wagens rukten uit. He't dorp werd doorzocht, alsmede de camping Kogerstrand en de duinen bij paal 21 Vuur noch rook werden waargenomen, waarna de brandweer huiswaarts keerde. OUDESCHILD Ook in Oudeschild is het Open Bejaardenwerk op gang ge bracht. Er zijn twee contactadressen mevrouw Kuip-Bokker, Heesmkerck- straat 44, tel. 2532 en mevrouw J. Pijl- man-Kisteman, Trompstraat 23. Als wrijwillige helpster heeft zich aange meld mevrouw Cupido, Trompstraat 17 en als vaste kracht mevrouw Vlas, Trompstraat 21 Er kunnen echter nog enkele' vrijwilligsters en voste krachten gebruikt worden. Gegadigden worden verzocht zich bij een der contactadres sen te melden. REIZENDE BIBLIOTHEEK DE KOOG Woensdagmiddag 14 oktober beginnen in de lagere school van De Koog de wekelijkse uitleningen van de Reizende Bibliotheek. Van 3.15- 3.45 uur is de jeugd welkom; volwas senen van 3,45 tot 4.30 uur. Dinsdagavond 12 oktober houdt de dorpscommissie Den Burg haar jaarver gadering in hotel De Graaf, aanvang 8 uur. Alle inwoners van Den Burg zijn welkom. Het is de eerste jaarvergade ring na de oprichtingsvergadering in oktober vorig jaar. De agenda vermeldt o.m. vaststelling van het huishoudelijk reglement, bespreking van aktiviteiten in het nieuwe jaar en de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden in de vaco- tures van de heren J. Mets en J. Oos- tijen (beiden niet herkiesbaar). In tegenstelling tot vorig jaar houdt de muziekschool herfstvakantie. De les sen blijven achterwege van 19 tot 24 oktober, dus gelijk met de andere scho len. klonk het bij uw afscheid in België. Tussen de rondborstige Vlamingen hebt u een fijne va kantie versleten. Vaarwel warme aarde, dikke paarden en schuimig beter dan best bier. Dag rondborstig brood. Dat laatste had u gedacht: maar ga volgende week maar eens bij uw Echte Bakker kijken. Een week lang bakt hij Belgisch brood. Om nooit meer terug te willen Ook voor deze lekkernij jber Den woensdagavond ktober om 8 uur in „De Toekomst" stipte levering kunt rouwen op foon (02220) 3 3 4 1 i Agtcr ds Smederij itenaar, Oosterend Spi htl IR EF de tank, i gesleep, !Q gesjouw. 1ERIJ KILJAN dl op tijd uw vertenties in de krant van dag gs vóór 12 uur de krant van a9 «dags vóór 12 uur •er 1970 n 'ita Petra Nelda zusje van Richard en dochter van Kl de Le'euw E. F. de Leeuw- Bakker Den Hoorn, jk adres Lidwina- luis.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 3