COUPONNEN DE HANDEN Textielhuis ZEGEL TIMMER'S BAKKERIJ Cabaret Ivo de Wijs zorgde voor geslaagde Nutsavond Plattelandsvrouwen hadden voordrachtsavond VW-federatie kwam in Den Burg bijeen VERVOLG VAN PAG. 1 Terschelling krijgt aardgas Bazaar in 't Skiltje K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Draion - Flannel - Ribfluweel enz 17,9% Het Nutsdepartement Terel heeft on getwijfeld een bijzonder goede greep gedaan met het engageren van het ca baret Ivo de Wijs uit Amsterdam voor de eerste bijeenkomst van het seizoen. Hoewel het merendeels wat oudere pu bliek geen ideaal klankbord vormde voor de hardere onderdelen van dit mo derne cabaret, genoot men toch met volle teugen. De drie man en een vrouw sterke groep, in 1965 in Amsterdam ge formeerd, geniet nog geen algemeen landelijke bekendheid maar dat zal on getwijfeld snel anders worden. Wat zij brengen doet weinig onder voor de prestatie van de reeds befaamde groe pen. Verfrissend is het dat liedjes en con ferences nog niet „overgeroutineerd" worden gebracht. Men is nog duidelijk aan het testen en dat gebeurt met veel enthousiasme. Tevoren had het groepje zich op de hoogte gesteld van de aard van het publiek en daarna de volgorde van enkele programmaonderdelen ge wijzigd en enkele andere ondeTdelen DE COGKSDORP De plattelands vrouwen van de afdeling De Cocksdorp -Eierland hebben vrijdagavond in hotel „De Hoop" genoten van voordracht uit het boek „Kinderen van ons volk" van Anton Coolen. De avond werd verzorgd door mevrouw Bakker-Breed die ach teraf de voldoening kon hebben haar ademloos luisterende gehoor zeer te hebben geboeid. De belangstelling voor deze avond was aanmerkelijk beter dan in maart toen de voordrachtskunstena res voor zo weinig luisteraars kwam te staan dat zij haar programma opschort te tot vrijdag j.l.. Meegedeeld werd dat de cursus Gas ten ontvangen wegens gebrek aan be langstelling dreigt niet door te zullen gaan. De cursus zou eind deze week be ginnen. Als zich met spoed nog gega digden aanmelden (bij mevrouw Siebin- ga) gaan de lessen toch nog door. De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling wordt op 23 november gehou den in het vliegveldhotel. Dameskap per Prins en schoonheidssalon Van der Slikke uit Den Burg zullen deze avond verzorgen. taat gehad. De post wordt onderge bracht in een caravan die van het Na tionaal Bureau voor Toerisme wordt ge huurd. Buiten de zomerperiode ge bruikt de NBT de caravan voor andere propagandadoeleinden. Voorzitter Breebaart werd aan het begin van de vergadering met ruime meerderheid van stemmen herkozen. Zelf kondigde hij aan zich de volgende keer niet meer herkiesbaar te zullen stellen, wegens gevorderde leeftijd. Zoveel tijd was gaan zitten in de be spreking van de contributievoorstellen dat de inleiding door Mr. P. J. Zomer dijk over „Kringvorming" moest wor den verschoven naar een volgende ver gadering. Ontvangst Na afloop van de vergadering wer den de WV-mensen en hun echtgeno tes door B. en W. in het raadhuis ont vangen. Hapjes en drankjes waren in ruime mate aanwezig maar dat had hert, gemeentebestuur er graag voor over ge had, zo zei Mr. Sprenger. „Ondanks het feit, dat het begrotingstekort er met enkele promillen door stijgt". Mr. Sprenger vertelde over de inspanningen die de gemeente zich moet getroosten om te voorkomen dat de eigen bewo ners de dupe worden van de kosten die moeten worden gemaakt om de toeris ten behoorlijk te ontvangen. „U zit hier in het hol van de leeuw want wij zijn het beruchte eiland dat vooruit durfde te lopen op de landelijke toeristenbelas ting". Hoewel Texel betrekkelijk geisoleerd is en dus allerlei voorzieningen voor zichzelf moet treffen is het toch hecht met overig Noordholland verankerd. Door het samenwerkingsverband (de fe deratie) te steunen, gc:eft ook de VVV Texel er blijk van de zaken groot te willen zien. De burgemeester zei te ho pen dat de Federatie Texel zou steunen bij haar streven naar <;en schoon strand, een schone hemel zonder Balgzandin- dustrie en een open Waddenzee zonder rioolvuil (Waarmee hij zich voor het eerst in het openbaar uitsprak voor be houd van de Waddenzee Red.). Mr. Breebaart vertelde dat de vraag of men Texel als toeristengebied tot Noordholland moet blijven rekenen on langs nog aan de orde is geweest. Hij was blij dat de situatie ongewijzigd is gebleven want Texul, de grootste VVV van de Federatie, is een gewaardeerde partner in het sam enwerkingsgeheel. geschrapt. Wat overbleef was niettemin nog zeer pittig maar helaas een enkele keer onnodig grof, ook voor jeugdig pu bliek. Het veelvuldig gebruik van woor den als kont, duffe knuppel, stomme zak, bolle reet, plee, pispot wekt tegen woordig geen ergenis meer op, maar wel een liedje met een passage als „en daar komt prinses Christien, ja daar lazert ze de trap af want die had ze niet gezien". Dat deed afbreuk aan dit overigens uitstekende programma, dat mogelijk binnenkort nogmaals op Texel zal worden gebracht. Ivo de Wijs is namelijk met de Stichting Cultureel Werk in onderhandeling over een op treden voor scholieren in de Burge meester De Koning-hal. Het is de bedoe ling dat deze voorstelling ook voor an deren toegankelijk is. Het Nutsdeparte ment had voor het optreden ruim ƒ500,moeten neertellen, een zeer laag bedrag dat voor de kas echter een gevoelige aderlating betekende. De heer J A. de Wit trad donder dagavond als voorzitter op. Hij vertelde deze funktie alvast gedeeltelijk te heb ben overgenomen van de heer M. Wie- ringa. Laatstgenoemde gaat Texel nl. verlaten. Een andere vacature ontstond door het overlijden van de heer K. Stoepker, penningmeester. De heer De Wit noemde hem een man waaraan het Nut zeer veel heeft te danken en die men dan ook erg zal missen. Steeds beter Het eerste kwartier van de cabaret voorstelling was ongetwijfeld het zwakst. Verschillende conferences wa ren nèt iets te flauw, te weinig puntig. Maar het werd steeds beter en halver wege werd duidelijk dat een hoogst ta lentvol en veelbelovend groepje pan het werk was. Een van de eerste wer kelijk goede bijdragen was het verhaal over de vergadering van de Goden (op een open plek in het heelal) met God de Vader, Zeus, Wodan maar ook Lou die op enige afstand was gezeten in ver band met de palinglucht die hij bij zich droeg. Aardig was ook 't lied over de Body Builder, de hymne op Pieter Stuy- vesant (het sigarettenmerk) en de spot ternij over het NTI (met de leraren die op school de orde niet konden houden). Een duidelijk topper, een uitstekend liedje, was „de debiele homofiele jood se neger-met-een-bult" met welke rit mische term de minderheden werden bedoeld die altijd weer het slechtoffer zijn van onverdraagzame meerderhe den en totalitaire machten. „Ik ben geboren uit volkoren en een zucht van een ziedende warme bakker" was een der zeer korte gedichten die vervolgens werden voorgedragen. Een ander „gedicht" handelde over Mosje Dayan die besneden zou zijn door een bijziende. Actuele onderwerpen Na de pauze, bij het licht van een lantaarn, de levensschets van een door zijn vader opgejutte jutter uit Jutphaas en een levenslied over de mijnen die gesloten worden zodat de kompels bij DAF terecht komen. Verder werden op de korrel genomen de contactadverten ties in de sexblaadjes („enig, zo'n club je van vier"), de verontreiniging van de Rijn („Daar zwemt een vis, o nee. hij drijft") en protestzangers van het type Armand. Bijzonder goed was de uitbeelding van een in Waals en Vlaams aangekondigde Belgische zanger; zeer raak getypeerd, dus slechte tekst met eindeloze herhalingen, handgebaren, accent en handkusjes. Natuurlijk ont brak ook de gastarbeider niet op het appel. Zijn lot werd door Aggie Terlin- gen geschetst in „Er liggen turken on der het dressoir". Een knettergek liedje was het, waarbij het viertal zich enorm uitsloofde. Niet zo heel origineel ten slotte was de tournee langs verschillen de landen met hun kenmerkende volks muziek en geluiden. Het cabaret bestond uit Aggie Terlin- gen, Henk Smit, de zeer goede pianist Pieter Nieuwint en Ivo de Wijs. De le den van het Nutsdepartement die in flinke getale waren opgekomen, beloon den hun optreden met een welgemeend dubbel applaus, al was het dan geen „staande ovulatie". Burgemeester Hoogland van Ter schelling heeft dinsdag in de raadsver gadering meegedeeld dat er 90% kans is dat het eiland in 1971 aardgas zal krijgen. Technische problemen zijn er niet (op Texel wel). Een onderzoek naar de oplossing van de financiële proble men komt voor het einde van dit jaar rond. OUDESCHILD Vrijdag en zater dag, 6 en 7 november, wordt in 's Skil tje te Oudeschild een bazaar gehouden georganiseerd door de Hervormde zus- terkring Op beide dagen is de bazaar vanaf drie uur 's middags open tot laat in de avond. Er zullen vele door de da mes gemaakte handwerken te koop worden aangeboden en verder kan men er schieten, grabbelen, touwtjetrekken, sjoelen, enz. De opbrengst komt ten goede aan het onderhoud van het kerk gebouw. Vieux Plantiac SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Zondag 1 november 1970: 4de klasse A KNVB Texel-Berdos 0—1 Afdeling Noordholland JVC-Tex. Boys 4—1 Uitgeest>ZDH 2—3 De Koog 1-Con Zelo 1 0—3 Wiron-Cocksdorp 6—0 ZDH 2-Schagen 4 2—1 Tex. Boys 2-Geel Zwart 5 1—1 Tex. Boys 3-HRC 7 1—2 De Koog 2-Kaagvogels 5 4—5 Junioren Oudesluis-ZDH 2—6 Adspirantcn ZAP d-Texel b 1—4 TEXEL-BERDOS 0—1 Door de harde wind was het zeer moeilijk voetballen op een goed be speelbaar terrein. Na de aftrap met de wind in de rug, nam Texel het spel in handen, maar de voorhoede wist geen manier te vinden om te doelpunten. Er kwamen wel kansen, doch geen schoten. Vooral Van Bennekom kwam duidelijk baltechniek tekort. De achterhoede van Berdos met de zeer goede keeper Stroomer, hield het hoofd koel en het doel leeg. Zodat de rust met 00 inging. Direkt naar de rust toen Texel tegen de wind in moest, nam de rechtsbuiten van Berdos een corner, die door Vaars onnodig werd veroorzaakt en de bal ging zonder door iemand aangeraakt te zijn het Texel-doel in Jan Medendorp deed geen poging om te koppen, terwijl Vaars hierop rekende. Toen nam Texel het spel geheel in handen en Berdos kwam sporadisch bij het Texel-doel, doch de Texel-voorhoede was niet in staat een goal te maken. Er stond altijtd wel een Berdos-speler in de weg en in laatste instantie de keeper, die het ge vaar keerde. Al met al was het toch wel een goede wedstrijd. Waarom nam voor de rust Hans Geus de corners niet met z'n linkervoet in plaats van Roomeijer met z'n rechter en voor de rust had Gert Pansier beter midvoor kunnen staan volgens velen. Dit om meer stoot kracht te geven aan de voorhoede. Men kan ook te bang zijn voor een tegen- punt.. JVC-TEX. BOYS 4—1 Boys 1 heeft zich in een zeer precaire positie gemanouvreerd. De 10 voor sprong met de rust, door een doelpunt van Henk Witte, was slechts een matige beloning voor het uitstekende spel, waarmee JVC in de eerste helft in toom werd gehouden. In de tweede helft werd de beproefde taktiek (in gesloten verdediging) prijsgegeven, waardoor niet alleen de voorsprong te niet werd gedaan, maar waardoor zelfs een 41 nederlaag ontstond. WIRON-COCKSDORP 6—0 In een wedstrijd met een zwak lei dende scheidsrechter, verloor SVC met 60 In de le helft, waarbij Cocksdorp lange tijd met 10 man speelde, kon men desondanks het op dat moment ster kere Wiron, vrij goed bedwingen. Na ruim 20 minuten spelen opende Wiron de score, niet lang daarna gevolgd door een tweede treffer. De wedstrijd begon rommelig te worden, doordat bij het 3e doelpunt van Wiron de speler de bal met de hand meenam, waar door de scheidsrechter niet op gereageerd werd. Het doelpunt werd toegekend. Vlak voor rust werd het 40. Na rust maakte Wiron door een boog- bal 50. De stemming verslechterde toen enkele SVC-spelers voor alles wat lelijk was werden uitgescholden. Door een penalty werd het nog 60 voor Wiron. Een Cocksdorper speler kreeg een officiële waarschuwing toen hij, na afloop van de wedstrijd een aanmerking maakte op de leiding. Con Zelo was met de gedachte naar Texel gekomen om De Koog even flink klop te geven. Maar De Koog had hier bezwaar tegen en bestreed C.Z. enthou siast. Zodoende was het dubbel jam mer, dat C.Z. uit een geheide buiten spelpositie op 01 kwam, na 5 minuten. Hoewel C.Z technisch beter was en ook sterker met een lichte veldmeerderheid, kwam de Koog ook tot tegenakties, waarbij vooral het gemis van Kikkert merkbaar was. C.Z. kreeg kansen, maar de Koger achterhoede was op dreef. Keeper Dekker was betrouwbaar, maar maakte 5 minuten voor rust een fout door veel te vroeg z'n doel uit te komen. De C.Z. voorhoedespeler kreeg toen de gelegenheid van afstand in te schieten (02) en rust. Na rust verdedigde De Koog weer be kwaam, terwijl C.Z. weinig goede schietkansen kreeg. Lang bleef het 02 totdat de scheidsrechter een fout maak te Hij dacht, dat de buitenspelstaande C.Z.-midvoor de bal wel niet zou krij gen. Deze liep door, werd door de uitlo pende doelman vastgehouden, hetgeen een penalty kostte. Tegen het harde schot had Dekker geen verweer (03). De scheidsrechter had nooit mogen la ten doorspelen. Jammer voor De Koog, dat nog wel alles probeerde om iets aan de achterstand te doen. Een prach tig schot van List werd spectaculair door de C.Z. keeper gekeerd, die nog enkele malen z'n talenten moest aan spreken. C.Z. kwam niet meer tot uit gesproken gevaarlijke akties, doordat de Koger achterhoede steeds op tijd in greep. Eindstand 03. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Van Loon, woensdag 4 november om 13.00 uur. dokter Coutinho heeft vakantie. TEX. BOYS 3-HRC 7 1—2 Op het Boysveld was de zeer krach tige wind, over de lengte van het veld, de grote spelbreker. He was hier, om beurten, een kwestie van aanvallen en verdedigen op een helft van het terrein. Boys 3 was zo brutaal om, tegen het nog ongeslagen HRC 7, te starten met de harde wind tegen Zij toonden helemaal geen ontzag voor de meestal oudere te genstanders en gingen ook energiek tot tegenakties over. Een half uur lang wer den de vele HRC-aanvallen kundig on derbroken en verrichtte ook keeper Th. Legierse 'n paar goede reddingen. Jam mer was het daarom dat een mislukte uitworp van de Boys-doelman oorzaak werd van het eerste tegenpunt. In de laatste minuut werd het zelfs nog 20, wat meer was dan HRC toekwam. Op hun beurt moest HRC in de tweede helft met de rug tegen de muur; kwam aan tegenstoten praktisch helemaal niet toe. De Boys zagen echter in deze pe riode, ondanks hun vele probeersels, geen kans zich goede scoringskansen te verschaffen en HRC wist, met veel kunst en vliegwerk haar doel schoon te houden. Een van de te schaarse verre schoten bracht de Boys een kwartier voor tijd eindelijk succes. Sj. Keijzer wist de met moeite gestopte bal in het net te deponeren Een zeer ver schot van Jb. Hin had de verdiende gelijk maker moeten opleveren, doch strandde op kruising van paal en lat TEXELSE BOYS Deze week begint de zaaltraining. Voor de senioren en junioren is dit nu op vrijdagavond in de Sporthal. We ver wachten er zeer velen. We nemen aan, dat ook studerenden en overkant-wer kers nu in de gelegenheid zijn de trai ning mee te maken. DE KOOG 2-KAAGVOGELS 5 4—5 De Koog 2 ontving leider Kaagvogels 5, veel beter en sterker dan vorig jaar. De Koger achterhoede had alle moeite om Kaagvogels te bedwingen. Al gauw werd het 01, door een prima schot, waartegen de Koger keeper geen ver weer had. Ook De Koog ging echter steeds beter spelen, de stevige gerouti neerde Kaagvogels-achterhoede keerde alle gevaren. Totdat Peter Bremer zich vrijmaakte en van afstand zuiver in de hoek knalde (11). De Koog voelde, dat er mogelijkheden waren, maar bij een tegenaanval blunderde helaas de Koger keeper en het was 12. Direkt hierop een aanval van Kaagvogels over links, waarbij de K-linksbinnen on houdbaar inknalde (13). Teleurstel ling bij De Koog, maar ze kwamen voor rust toch nog op 23 toen Peter Bremer wederom scoorde. Na rust kreeg De Koog veel meer vat op het spel en drong Kaagvogels terug. Toen Peter Bremer profiteerde van slordigheden in de Kaagvogels-achter hoede kon hij de bal in doel prikken (33). Het begon bij Kaagvogels te rom melen (veel praten enz.) De Koog profi teerde hiervan en ging door. Weer was het Peter Bremer, die vrijkwam en in schoot (43). Kaag vogels kon dit moei lijk verkroppen en had op alles com mentaar. Dit werd zo bar, dat uiteinde lijk de Kaag vogels linksbuiten het veld mocht verlaten. De Koog had de over winning voor het grijpen 5 minuten voor tijd verdween uit een vrije schop na een overtreding de bal in het doel na een blunder van de Koger keeper. Twee minuten hierna ontstond uit een corner nog een doelpunt, toen de bal vlak voor de paal en onder de lat langs schuin in het doel verdween (45). De tijd was te kort voor De Koog om er nog iets aan te doen. Kaagvogels kreeg totaal onver wacht dus toch nog de punten binnen. TEX. BOYS 2-GEEL ZWART 5 Boys 2 heeft tegen Geel-Zwart minuut voor het eindsignaal u gehad op de overwinning. De startte deze wedstrijd met de w de rug, doch wist dit voordeel uit te buiten. Zij kwamen niet dan een doelpunt van R. Beers Na de rust is er door de Boys gevoetbald. De beste kans in de riode was voor F. Schrama. Gehj door de zon schoot deze echter over doel. Geel-Zwart werd, onda: hulp van de wind, door de Boy terhoede goed in bedwang gehi Een zeer ver, doch ook zeer hard vlak onder de lat, leverde Geel- in de reeds genoemde laatste nog één punt op. tei titi •de UITGEEST-ZDH 2—3 ZDH heeft zich goed hersteld nederlaag van vorige week en wo het sterke Uitgeest. Uitgeest bego ref de wind in de rug en ging meteen aanval, maar het was De Ruite 01 scoorde toen ZDH even uit d dediging kwam. Uitgeest bleef o -ie[ ZDH-doel beuken, maar de uit van ZDH waren niet ongevaarlij 20 min. was het de Uitgeest-links! die 11 scoorde. Toen 10 min. voo H Hin in de rug werd gelopen b |v het beruchte gebied, was het De I die uit de toegekende penalty- scoorde. Met deze stand ging ook d in. Na de rust een iets sterker ZDi na een kwartier spelen z'n voors tot 31 vergrootte, toen De Ruiti hard schot losliet, dat de Uit keeper niet onder controle kon ki waardoor de bal voor de voeten v Hin kwam, die weinig moeite had scoren Deze stand bleef tot de min. gehandhaafd, mede doord door de harde wind geen goede o naties mogelijk waren. In die 40st< ontstond er een omstreden Uit e 5 doelpunt, dat op advies van de grensrechter Arnout door de sci rechter werd toegekend. In de laa min kwam er geen verandering in de stand, zodat ZDH met een zege huiswaarts ging. ZDH 2-SCHAGEN 4 2—1 In een door harde wind geteis wedstrijd heeft ZDH de punten kunnen houden. Schagen begon vo wind, maar het was ZDH, dat al in min. scoorde. W. Bakker ondernai solo, die hij met 2 tegenstanders bi met een doelpunt afrondde. Sc! bleef daarna op het ZDH doel be maar de verdediging en in laatste stantie keeper Grabowski, hield stand. De rust ging dan ook me 10 stand in. Na de rust was ZD regeld voor het Schagen-doel, duurde het tot de 15e min voor door B. Bruin op 20 kwam. ZDH slapte daarna enigszins, maar dan een doelpunt van linksbuiten mer lieten ze het toch niet komen dat deze sportieve wedstrijd eindig een 21 zege voor ZDH. OUDESLUIS-ZDH JUN. 2- ZDH hield schutterfeest in sluis. Toch zag het er met de rus: naar uit dat ZDH zo'n grote ove ning zou behalen. Weliswaar open de score, maar Oudesluis vocht terug en kwam naast ZDH. Toei Oudesluis-verdediging blunderde kende dit 12. Maar de ZDH-ver ging maakt veel fouten, waarvat fataal was: 22. Dit werd ook de stand. Na de rust was de ZDH-vei ging door een omzetting aanmer) sterker, waardoor de Oudesluis hoede weinig meer had in te bre ZDH kon dus rustig op de aanval wat dan ook in 4 doelpunten resu de. Eindstand 26. IN Extra aanbieding trevira van 29,75 voor (J Profiteert nu bij van uw Echte Bakker bezoedelen zich niet aai tweederangs ingrediënten. Wie fijnproevers te vriend wil houden, weet dat alleen vorste lijke bestanddelen een brood tot een dagelijk; wonder kunnen maken. Brood anno 197( duizenden jaren oud, elke dag vers. Ook voor deze lekkernij 0< att ei a Ie

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2