Super 0-K benzine voordeel 0 BOSCH manljjE ^rellnmramfTrwimnflrel" Agenda raadsvergadering 30 cm 750 W Wij tonen, wat mode is.. Van der Slikke maakte iwaar tegen verlening m kampeervergunning Ijartclub weer aktief irk tas a idin Onderzoek naar geluidshinder op Terschelling Vakcentrales niet in college van bijstand eke 2 BEKENDMAKING SLIPGEVAAR ons bedrijf op Texel sluiten. OPHEFFINGSUITVERKOOP L. W. VAN KOOTEN ZOON AANKOOP CENTRALE TEXEL Bosch Combi E 21S f 159. SO Gereedschapset C 3 99.SO normale prijs f 259.-- Bakker's Ijzerhandel N,V. BOELHUIS IAN AGTER, Den Burg, telefoon 2114 Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 3 november 1970 gebi [ooit om vergunning gevraagd" ralmi te cai 220) gebr /40, TOUW B. V. d. Slikke-Bugel uit De heeft bij de gemeente bezwaar ge- tegen het verlenen van een kam- :ploitatievergunning (waarvoor leges moet worden betaald). In bezwaarschrift zei ze nooit een eervergunnïng te hebben aangc- d omdat er bij haar niet wordt ge- gebleerd. Wel verhuurt zij een ge- ƒ30,- lieerde zomerwoning, en 2 de gemeente wordt aan het begrip eren echter een ruimere betekenis ht dan de volksmond doet. Vol de kampeerverordening van 1967 nl onder kamperen niet alleen tan het hebben van nachtverblijf n tent, caravan, kampeerwagen. iaai ook in een gebouw of bouw en seizoenwoonverblijf, alsmede ot seizoen verblijf verbouwde be- jedeelte van een aan zijn oor- kelijk bestemming onttrokken ische opstal, niet zijnde een wo- hotel of pension. Mevrouw v. d. e moet dus wel een kampeerex- itievergunning hebben om haar te mogen verhuren. Onrechtvaardig haar bezwaarschrift noemt mevr. Slikke het onrechtvaardig dat de litanten van gemeubileerde wonin- 'een verdunning moeten hebben en 'een leges moeten betalen en zij als iitant van een zomerwoning wel. oopte daarom op vrijstelling. Wat ft de onbillijkheid zijn B. en W. iet haar eens. Eerder lieten zij blij- >ij de bespreking van de toeristi- heffingen, maar de raad besloot de kampeerleges te verhogen om- Ie gemeente hogere inkomsten no- eeft. raad wordt voorgesteld het be- rschrift ongegrond te verklaren, •ouw v. d. Slikke zal haar vergun- dus moeten afhalen tegen betaling 2-pifle leges. /20, de 120)2 en 2 gebi :hel raaf >1 gebr ƒ45 en 2 AEG ver c. de 220) gebr ƒ35 en gebr f30 en febr de 220) gebr f 75, 1 - gebr, it igas aaf >1 - r. wi ƒ45, een rustperiode wordt de biljart te Den Burg weer aktief. Het is edoeling voortaan elke vrijdag- d in hotel „De Graaf" te oefenen, al jongeren (vanaf 16 jaar) worden nodigd te komen deelnemen. Als an jeugdige zijde voldoende be- itelling blijkt^te bestaan zal het ,ur, aangevuld'met de heer H. Tim- ian, die zich heeft belast met de trijdleiding ook jeugdkampioen- >pen organiseren; daarnaast ook >ioenschappen voor beginners en rderden. Hotel „De Graaf" heeft -twee (goede) biljarts voor dit doel beschikking gesteld. Het aanvangs- ip is gesteld op 8 uur, maar als er lendf belangstelling is van de I, zou ook om zeven uur kunnen len begonnen. Men kan zich vrij end als deelnemer of leerling en in genoemd hotel. kert bedil tel. irtt De „Geluidshinder Commissie" die onlangs te West-Terschelling is ge vormd met het doel de geluidsoverlast van de oefenende vliegtuigen te beper ken, wil een onderzoek instellen naar de vraag in hoeverre de bevolking van West-Terschelling hinder ondervindt van het straajagerlawaai. Daartoe zijn er deze week vragen-formulieren huis- aan-huis 'verspreid waarop men kan aangeven hoe men over deze luidruch tige vorm van milieuverontreiniging denkt, en inhoeverre de geluidsoverlast een rol speelt bij de uitoefening van het beroep, studie, etc. De konklusie uit de' binnengekomen antwoorden zullen worden gevoegd bij de klachten die er van toeristenzijde zijn binnengekomen. De Commissie zal zich dan beraden over eventuele verde re aktiviteiten. B. en W. voelen er niets voor veran dering te brengen in de samenstelling van het college van Bijstand. De Raad van Vakcentrales afdeling Texel had verzocht voor dit college candidaten naar voren te brengen. In de vorige raadsvergadering was dit verzoek al door enkele raadsleden (uit PAKT en KVP) gesteund. De Raad van Vakcen- talcs noemde als argument dat vele bijstandbehoevenden eerst bij een van de Vakcentrales zullen komen omdat deze hun volle vertrouwen genieten. Daarom werd erop aangedrongen zowel van NVV, CNV als KNV een afgevaar digde te benoemen. B. en W. wijzen die gedachte echter van de hand. „De term „afgevaardigde" doet ver onderstellen dat deze persoon de in structies van zijn organisatie moet op volgen en aan zijn bestuur verantwoor ding schuldig is. In het algemeen ach ten wij dit niet juist. De Algemene Bij standswet heeft gelukkig een totaal ander karakter dan de vroegere Ar menwet, maar niettemin blijft het aan vragen van bijstand e'en zaak van zo danige vertrouwelijkheid, dat de kring der formeel ingewijden zo klein moge lijk dient te worden gehouden", aldus B. en W. die voorts opmerken dat vol gens de desbetreffende gemeentelijke verordening het college van Bijstand bestaat uit een voorzitter, aan te wijzen door B. en W. en acht leden die door de raad moeten worden benoemd. Deze acht leden zijn reeds benoemd en dus is aanvulling op dit moment niet moge lijk zonder wijziging van de verorde ning. „Wij blijven van oordeel dat het college van Bijstand zodanig behoort te worden samengesteld, dat belangstel ling en inzicht voorop staan en boven dien spreiding naar levensbeschouwing en naar woonplaats wordt nagestreefd". Het college zegt wel toe dat men in voorkomende gevallen wil nagaan of het mogelijk is tot een nog betere se lectie te komen. ek r* gemeenteraad komt dinsdagavond, ovember 1970, aanvang half acht, De agenda luidt als volgt otulen gekomen stukken en mededelingen, enoeming van een hoofd van de ibare lagere school te Midden- land Voorgedragen worden de heer H. de Ruiter te Capelle aan IJssel; de heer H. W. Niepoth te Bennekom oorlopige vaststelling van het be- der uitgaven voor het openbaar on lager onderwijs over 1969, als >eld in artikel 55 der Lager-on- m rijswet 1920. «rlopige vaststelling van 't bedrag uitgaven voor het openbaar buiten- oon lager onderwijs over 1969, als >eld in artikel 187 van het Besluit engewoon onderwijs 1967. aststelling over 1969 van de bedra- der gemeentelijke vergoeding voor bijzonder gewoon lager onderwijs, bedoeld in artikel 103 der Lager- ïrwijswet 1920. ïhandeling van het beroepschrift Je heer M. Bakker te Den Burg de weigering van een bouwver- ig. ehandeling van het beroepschrift mevrouw B. van der Slikke-Bugel )e Koog tegen het verlenen van een ïpeertxploitatievergunning. behandeling van het beroepsschrift mevrouw A. J. de Wit te De Koog het verlenen van een kampeer- loitatievergunning. Verdaging van de beslissing op het mevrouw M. M. Rommel-Dal- te De Koog ingediende beroep- tegen de weigering van een wvergunning. Vaststelling van de 44e wijziging i de Algemene Politieverordening in band met bewaarplaatsen van mest 7 Machtiging tot het aangaan van kas- lleningen ten behoeve van de dienst Bepaling van het maximaal toelaat- crediet voor 1971 op grond van de de N.V. Bank voor Nederlandse 'eenten aangegane rekening-cou- t-overeenkomst. Aangaan van een rekemng-courant- reenkomst met de Coöperatieve fteisenbank Texel voor het jaar 1971, Aangaan van een rekening-courant- teenkomst met het kantoor Den van de Amsterdam-Rotterdam N.V. voor het jaar 1971. Verlening van de verhoging van het imaal toelaatbare crediet voor 1971 fond van de met de N.V. Texelsche ftriciteitsmaatschappij (T.E.M.) aan- *ne rekening-cour ant-overeenkomst. ngf ,g ik Ver *—3 <imi 17. Garantieverlening ten behoeve van een door de Recreatiestichting Texel te sluiten geldlening ad ƒ287.500, 18. Opdracht aan de afgevaardigde naar de vergadering van aandeelhouders van de N V. Texelsche Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M.) tot het stemmen vóór het verlenen van machtiging aan de di recteur der N V. tot het verkopen van grond te Oudeschild aan de Staat (Rijks waterstaat) ten behoeve van de uit breiding van de haven, aldaar. 19. Aankoop van een watergang ten oosten van de Dorpsstraat te De Koog van het Waterschap Texel. 20. Aankoop van grond nabij de Koger- straat te Den Burg van de heer C. Raue, aldaar. 21. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Bernhardlaan te Den Burg aan de heer C. J. de Rooy, wonende te Blaricum. 22. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Bernhardlaan te Den Burg aan de heer C. H, F. Duin, wonende al daar. 23. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Trompstraat te Oudeschild aan de heer J. Zwieringa, wonende te Oostvoorne. 25. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Epelaan te De Koog aan de heer W J. M Koorn, wonende te Den Burg. 26. Verkoop van een strookje grond na bij de Boodtlaan te De Koog aan de heer J. Eelman, wonende aldaar 27. Machtiging tot sloping van een schuur achter de begraafplaats aan de Kogerstraat ten behoeve van de door trekking van de Bernhardlaan. 28. Opdracht aa nde afgevaardigde naar de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Texelsche Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M.) tot het stemmen vóór het verlenen van machtiging aan de directeur der N.V. tot het aankopen van diverse soorten kabel ten bedrage van ƒ454.331,alsmede tot het aangaan van een geldlening voor de onderhavige aanschaffingen. 29. Aanvaarding van een legaat van ƒ500,van wijlen mevrouw Ch. Grif fioen onder verplichting tot het onder houden van een graf. 30. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1969. 31. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1970. 32. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1970. 33. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1970. 34. Toekenning uitkering van ƒ400, aan het gemeentepersoneel overeen komstig de voor het rijkspersoneel gel dende regels. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij overwegen ingevolge artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening jo art. 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. de heer J. Swieringa, wonende Krimweg te Ro zenburg, voor het bouwen van een woonhuis op een perceel grond gelegen aan de Trompstraat te Oudeschild, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D nr. 4280; 2. de heer C. de Rooij, Schapendrift 78 te Blaricum voor het bouwen van een woonhuis op een per ceel grond gelegen aan de Bernhardlaan te Den Burg, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie N nr. 541; Voor deze gebieden zijn voorbereidingsbesluiten van kracht, zodat de vergunning alleen kan worden verleend wanneer vrijstelling wordt verleend van de voorschriften van de thans ter plaatse geldende bestemmingsplannen. De bouwplannen liggen vanaf heden gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie (kamer 209). Eventuele bezwaarschriften tegen deze plannen kunnen gedurende bovengenoemde termijn schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden in gediend. Texel, 4 november 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester. Mr. W. H. Sprenger De secretaris, P Beemsterboer. De burgemeester van Texel maakt weggebrui kers erop attent dat zij, die bij het verlaten van wei- of bouwland de bedoeling hebben de openbare weg te gaan berijden, gehouden zijn de wielbanden van hun voertuigen te ontdoen van klei, leem enz., zulks ter voorkoming van slipgevaar op de wegen. Texel, 2 november 1970. Wegens verlegging van onze inte ressen naar het buitenland gaan wij per 31 december a.s. Wij danken iedereen voor het in ons gestelde vertrouwen en hou den als afscheid een voor de ko mende feestdagen zeer interes sante 2 november tot 31 december a.s. Juweliers BINNENBURG 12, DEN BURG, TEXEL VOOR vlot starten snel optrekken goed en goedkoop autorijden dan natuurlijk tanken Bij Uw Showroom WAALDERSTR. 53, DEN BURG. TEL. (02220) 2265 84; Boormachine met vele hulpstukken pilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHilllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII'lilllillllll wegens bedrijfsbeëindiging Notaris J. R. van Wijland. zal op DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 vanaf des morgens TIEN UUR ten verzoeke van de heer J. Koorn Mzn. op zijn bedrijf aan de WESTERWEG W 75 te WAALENBURG op Texel, publiek en a contant verkopen 55 JONGE LAMSCHAPEN (waarvan 12 nog niet hebben ge- lamd), een elektrische lammerenbar met 2 spenen compleet be veiligd, 50 pak gerstestro, Esta schotelstrooier, Philips schrik draad-apparaat, kippenklok, kippendroogvoerbak, elektro motor met lier voor mest-installatie, lammerenbakken, krib ben, ruiven, schuilen, voerbakken, voerschalen, partij emmers, silo-luiken, lammerenhok-hekken, klein boerengereedschappen 1 enz. enz. §j Een volledig ingerichte 4 - 6-persoons CARAVAN, met aan sluiting voor water, gas en elektriciteit; diverse kleine huis houdelijke artikelen voor zomerhuisjes enz., een Siemens 1 elektr. fornuis, enz. enz. Bezichtiging vanaf 9 uur op de dag van verkoop. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>riii:iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH poivdor TUBAMSOESB 18 Hammond in super stereo Pete Colley Raindrops keep fallin' on my head, Air, Maanserenade, e.v.a. 2454 005 stereo. Tijuana sound in super stereo Jerry Moore Tijuana taxi, What now my love, Spanish Flea, Name, e.v.a. 2454 008 stereo. Trumpet in super stereo Jano Morales His Orchestra 2454 006 stereo Latin American In super stereo Los Extranjeros 2454 007 stereo Violins in super stereo Frans Poptie and his combo 2454 009 stereo verkrijgbaar bij: internationaal voor het beste gereedschap

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5