„Rigel" gestrand VERVOLG VAN PAG. 1 Geluk Redders tekort VVV Texel waarschuwt tegen advertentiefuiken Training pupillen S.V. Texel Bazaar bracht ƒ2.000.op Ook op Texel verkoop vau kinderpostzegels door damescomité Openingstijden van VVV-kantoor Den Burg Burgerlijke stand Trimmen begint half uur eerder Jaehtwaarschmving op zaterdag Mevrouw v.d. Eijk reisde door Zuid-oost Azië Tien gegadigden voor doorstroming Plastic vuilniszakken worden niet goedkoper Legaat voor gemeenl heid plaats. De congresserende artsen die bij het reddingwerk betrokken wa ren geraakt, hadden onderling een col lecte gehouden en overhandigden de opbrengst aan de bemanning bij wij ze van extraatje dat zo was in middels duidelijk geworden hen zeer van pas zal komen. Druk strand Net als in vroeger jaren had de roep „schip op het strand" tot resultaat dat honderden belangstellenden 's nachts naar het strand trokken. Velen van hen lieten zich graag bij het zoek- en red dingwerk inschakelen. Bij de plaatse lijke commissie is men zeer tevreden over de hulp die men van het publiek heeft ondervonden en uiteraard ook voor de goede samenwerking die er is geweest met de brandweer, politie, de Mok en de gemeente, Hoewel er een verwarrend effekt uitging van allerlei tegenstrijdige berichten is er toch zeer gecoördineerd gehandeld, mede dank zij de radio- en mobilofoonverbinding onderling en het feit dat ieder de lei dende rol van de reddingcommissie aanvaardde. Woensdag en ook gisteren was het op het strand van paal 17 een zomerse drukte. Het parkeerterrein stond voort durend vol auto's van nieuwsgierigen die naar het gestrande schip kwamen kijken of hoopten in de grote massa's aangespoeld wrakhout nog was bruik baars te vinden. Het staat wel vast dat diverse jutters 's nachts reeds hun slag geslagen hebben. Ook souvenirs jagers grepen hun kans. Bij paal 17 waren twee reddingboten en een rubbervlot van de „Rigel" aangespoeld. Een dei- reddingboten was doormidden gebro ken; het rubbervlot was vernield. Het wrak van de gekapseisde „Rigel" levert geen bijzonder spectaculair gezicht. Bij hoog water is er weinig van te zien en ook bij laag water kan men het schip niet dicht benaderen. De overlevenden van de „Rigel" heb ben in meerdere opzichten geluk gehad. Gelukkig voor hen was dat de elektri sche installatie aan boord reeds uitge vallen was toen Radio Scheveningen het dringende verzoek uitzond om in ieder geval aan boord te blijven. Bijna altijd blijft een gestrand schip nl. recht op staan, zodat de levenskansen het grootst zijn als men zich niet in de branding waagt. De mannen van de „Rigel" hebben deze fatale boodschap niet kunnen opvangen. Met de gedachte Je moet het ijzer smeden als het heet is" is de heer WPeeters uit De Koog mo menteel druk bezig met het inschrij ven van nieuwe contribuanten van de KNZHRM De reddingmaat schappij is geheel aangewezen op vrijwillige giften. De bijdragen van de zg. redders aan de wal vormen een onmisbare basis. Op Texel zijn nog niet veel van dergelijke redders, hoewel men al recht heeft op deze „titel" bij een bijdrage van f4, per jaar. Honderden Texelaars heb ben dinsdagavond laten blijken, dat zij bereid zijn zich in te spannen om medemensen in nood te helpen Door zich als contribuant op te ge ven bij de heer W. Peeters, Ruijs- laan 7, tel (02228) 301, zijn zij de KNZHRM op de best denkbare wijze blijvend van dienst. De direktie van de VW Tefxel ver zocht ons de volgende mededeling te publiceren „De laatste weken worden wij regel matig gebeld door leden, die benaderd zijn door uitgevers van toeristische drukwerken, waarbij zij worden opge wekt een advertentie te plaatsen in het betreffende drukwerk. Dikwijls wordt daarbij gesteld, dot deze uitgave in sa menwerking met de VW geschiedt of dat de VW achter deze uitgave staat. Deze toevoeging heeft enkel en alleen tot doel, uw mogelijke twijfels aan het nut van deze advertenties weg te ne men. In het verleden zijn verschillende le den de dupe geworden van zgn. „adver tentiefuiken". Van dergelijke adverten ties moet de wervende waarde als prak tisch nihil worden beschouwd, zodat er gesproken kan worden van „wegge gooid" geld. Wanneer u op de hierboven geschet ste wijze benaderd mocht worden, dan verdient he"t aanbeveling eerst contact met ons op te nemen". In verband met de slechte toestand van het terrein beginnen de pupillen van S.V. Texel a.s. dinsdag 10 novem ber met de zaaltraining in de Burge meester De Koning-hal. Voor de eerste avond is de volgende groepsindeling gemaakt, het is mogelijk dat deze daar na enigszins verandert. 6.15 - 7.00 uur pupillen geboren in 1961 en 1962. 7.00 - 7.45 uur pupillen geboren in 1960. 7.45 - 8.30 uur pupillen geboren in 1958 en 1959. Allen worden verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. 69-turbine. Voor het onderschrift van deze foto verwijzen wij naar het derde blad van deze krant AQUARIUMVERENIGING VANAVOND BIJEEN De aquariumvereniging houdt vrijdag 6 november (hedenavond) in de LTS- kantine een bijeenkomst die speciaal gewijd is aan het inrichten van een aquarium Abusiefelijk was in het ver enigingsblad een verkeerde datum ver meldt. De bijeenkomst is ook voor be langstellende niet-leden toegankelijk. DE WAAL De bazar, die vorige week in het Waalder Dorpshuis werd georganiseerd door de Hervormde Vrou wenvereniging De Waal, is weer een succes geworden De bruto-opbrengst bedroeg ongeveer 2000, Er liggen nog enige prijzen bij mevr. J. Verijzer-Koopman, Hogereind 13, t.w. een pop (wit 223), een kussen (wit 462) en een kaas (geel 4). Dat zich óók vele volwassenen in spannen voor de jaarlijkse verkoop van kinderpostzegels (en kaarten) wordt vooral op 10 november duide lijk, wanneer in meer dan 400 plaat sen in ons land „de stands" worden bezet. Dan verschijnen in de fleurige kraampjes in postkantoren, warenhui zen, op markten en pleinen de vrijwil ligsters van de plaatselijke damesco mité's om hun aandeel te leveren. De dag waarop de schoolkinderen hun bestellingen afleveren, gaan de da- mescomitè's aan de slag. Hun „winkel tjes" staan er tot eind december en vormen de grote tweede fase van de unieke aktie voor de Nederlandse kin derbescherming. Na de ouverture van de schooljeugd de volwassenen (dat zijn óók de hulpvaardige PTT-lo- kettisten in postkantoren waar geen stand aanwezig is) om de verkoop op lange termijn af te» ronden. Kopen bij postzegelstands is rustig, ontspannen „winkelen", dat is postzegels inslaan, zeker voor de feestdagen in de decern^ bermaand. En dat is ook tijdig men denke aan z'n buitenlandse relaties! de series prachtige wenskaarten kopen. De hulpvaardige verkoopsters" zijn mede in staat verzamelaars o.p hun wenken te bedienen, ze hebben er be grip voor, dat échte verzamelaars de tijd nemen om alle postzegeltandjes na te tellen. Men diene te bedenken, dat de col lectie die de schoolkinderen in septem ber aanboden, beperkt was. In de stands heeft men keuze te over, zoals kerst- en nieuwjaarskaarten. Bij de ve le harde commercie die 'onze samen leving kenmerkt, is het verademend op deze wijze blijmoedig en uiterst zinvol te kopen. U mag best weten, dat u door uw koop bijvoorbeeld meehelpt méér Met ingang van heden is het hoofd kantoor van de VVV Texel te Den Burg op werkdagen geopend van half negen tot half één 's morgens en van half twee tot vijf uur 's middags. Op zater dag en zondag is het kantoor gesloten. De kantoren in de andere dorpen zijn voortdurend gesloten tot het begin van het voorseizoen. van 28 oktober t.e.m. 3 november 1970 Geboren: Petronella Fransisca, dv. Jan C. Zoetelief en Duvera F. van Heerwaarden; Petronella Diana, dv. Si mon P. Koegelberg en Afina K. Nie- boer; Natalie, dv. Dirk Vinke en Emma M. Witte; Marco Thomas, zv. Rudolf K. Mattner en Pieternella Westdorp; Linda Catharina, dv. Cornelis H. Groen en Catharina G, Vonk. Ondertrouwd: Jacob van der Slikke en Ariena Verijzer; Johannes van der Bout en Adriana Huisman. Overleden; Ge,ertrui Kolle, wv. Bo ven, oud 82 jaar, wonende te Den Burg, Klaas van der Sterre, oud 76 jaar, wo nende te Den Burg; Maarten J. Witte, oud 77 jaar, wonende te Den Burg. kinderdagverblijven te stichten, er toe bijdraagt méér levensvreugde te bren gen in het leven van gehandicapte kin deren, steun verleent aan het streven méér deskundigheid aan te wenden in kindertehuizen en internaten. Er is een verheugende subsidieregeling, maar die blijft ontoereikend als het gaat om de noodzakelijke extra's, die vele kinderen behoeven om ook enigermate te delen in de welzijnszorg. Arme, hongerende kinderen zijn er in ons land al lang niet meer. De verdere ontwikkelings hulp, die de kinderbescherming in deze tijd vraagt, richt zich via de kinderze gel-met-toeslag vooral op die welzijns zorg. Dat zijn ook preventieve maatre gelen: een tee-vee in een dagverblijf, verbetering van een zwembad, aange paste vakopleiding voor invaliden en nog veel en veel meer. Laat u daarom „aanspreken" door een kinderpostzegel stand in uw woonplaats Ook op Texel wordt aan deze aktie deelgenomen. Gedurende twee perioden (enkele weken vanaf 10 november en gedurende 2l/z week voor Kerstmis) zal in het postkantoor te Den Burg een stand zijn bezet. Men kan daar terecht gedurende de openingstijden van het postkantoor. Als er dames zijn die wil len helpen de stand te bemannen wor- dij zij verzocht zich op te geven bij mevrouw A. Bakker-Vriesman, Kees- omlaan 14 (tel. 2404). Van 10 november tot 1 januari zul len aan de loketten van allo postkanto ren kinderpostzegels worden verkocht. Het trimmen op zaterdagmiddag in de Dennen trekt flinke belangstelling. Enkele tientallen Texelaars zijn door gaans present. Met ingang van zaterdag zal echter een half uur eerder worden begonnen, dus om half vier. Op dat tijdstip verzamelt de groep zich op „Dennenoord" van de gebroeders Van der Berg. Deelname is vrij voor ieder. Via de rondvraag van de raadsverga dering kwamen klachten naar voren over het jagen in de onmiddellijke na bijheid van strandslagen en andere plaatsen waar zich veel toeristen op houden. B. en W. laten weten dat in de pachtcontracten van de jagers geen be perkingen zijn opgenomen, maar er kend wordt, dat het voor een toerist hinderlijk kan zijn, dat gejaagd wordt in gebied dat hij vrij denkt te kunnen betreden. In overleg met de jachtcom- binaties zullen nu op zaterdag (de dag waarop het meest gejaagd wordt) bij wijze van proef door Staatsbosbeheer waarschuwingsbordjes worden ge plaatst in het bos. Als de regeling be valt zullen de bordjes ook in de duinen komen. Aan het betreden van het bos of het duin zijn geen beperkingen ver bonden; het is alleen een aanwijzing, waarmee men rekening kan houden. „Zoals van Texel wel eens gezegd wordt, dat het Holland in het klein is, zo is Penang (een eiland in de Indische Oceaan) Malakka in miniatuur. Alles wat we op onze tocht door het land za gen, vonden we daar terug". Dit ver telde Mevr. A. v.d. Eijk-Bierens woens dagavond op een bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen, afdeling Texel. Met veel enthousiasme vertelde zij van de reis, die ze in het begin van dit jaar (van 20 januari tot 27 februari) maakte, op uitnodiging van de Organisatie van Plattelandsvrouwen in Engeland. Vergezeld van 14 Engelse dames be zocht zij achtereenvolgens Malakka, Hongkong, Cambodja en Thailand, waarna het gezelschap enige dagen op het eiland Penang uitrustte, van een interessante maar toch wel vermoeiende reis. In Singapore, waar Mevr. van der Eijk haar verhaal begon, ontmoette zij een oud-Texelaar, de heer Biem Lap Door de heer Lap werd zij rondgeleid en kwam veel te weten over leefge woonte en bijzonderheden van Malakka en haar bevolking. Vooral van het on derwijs in deze landen heeft Mevr. van der Eijk een speciale studie gemaakt; zij wist hierover boeiend te vertellen. In Kwalalumpur werd het hoofdkwartier bezocht van de Vereniging van Platte landsvrouwen in Malakka. Mevr. van der Eijk vertelde verder over allerlei interessante objecten, die in deze zes weken bezocht zijn, zoals een rubber plantage en tinmijnen. Tijdens de reis verzamelde zij een aantal gebruiks- en siervoorwerpen en kledingstukken, die ook op de avond getoond werden Dat Mevr. v.d. Eijk wat lang van stof was, was er de oorzaak van dat er geen dia's vertoond werden, zoals op het programma stond. Dit was wel een beetje teleurstellend, daar iedereen zich hier bijzonder op verheugd had. De dia's zullen nu op de avond van de jaarver gadering getoond worden. Tot dusver hebben zich tien gega digden aangemeld om van een goedko pe woningwetwoning door te stromen naar een duurdere woningwetwoning in het nieuwe complex van 99 aan de Bernhardlaan. Voornaamste reden is dat zij meer comfort zullen genieten. In 8 a 9 gevallen mag worden gesteld, dat zij tot de kategorie horen waarvoor doorstroming gewenst is, dus dat zij een inkomen genieten dat aanmerkelijk boven het minimum ligt. Verschillende minder dure woningen, verspreid over heel Den Burg, komen aldus beschik baar voor minder draagkrachtigen. De verkoopprijs van plastic zakken (45 cent) kan niet worden verlaagd. B. en W. delen dit mee naar aanleiding van vragen van de heer J. J. Westdorp (PAKT) in de laatstgehouden raadsver gadering. Voor 1970 werd uitgegaan van een verwachte verkoop van 230.000 zakken a 45 cent is ƒ103.500,Deze opbrengst zal dit jaar waarschijnlijk niet gehaald worden en beperkt blijven tot J 82.000,Dit wordt veroorzaakt door het feit dat in het eerste kwartaal van 1970 toen van emmers naar zakken werd overgeschakeld nog betrekkelijk weinig zakken werden meegegeven. Het publiek moest er nog aan wennen. Te genover deze lagere opbrengst staan ook lagere kosten van de ophaaldienst: inplaats van ƒ129.000,(zoals was be groot) zal het wel bij ƒ112.000,blij ven. Per saldo bedraagt het uiteindelij ke nadeel dus ongeveer ƒ30.000,het geen slechts ƒ4500,groter is dan was geraamd. Verlaging van de kost prijs van de zakken en invoering van een reinigingsrecht wordt een stap te rug genoemd. Juist om de administra tieve rompslomp te beperken werd op het zakkensysteem overgeschakeld. De zakkensysteem is bovendien rechtvaar dig. Iedereen betaalt hetzelfde per hec toliter afgevoerd vuil. Van de zijde van andere gemeenten die naar het Texelse systeem informeren, is meermalen be wondering geuit voor de wijze waarop hier tewerk wordt gegaan. Vrijdag 6 november Den Burg, hotel „De Graaf", 20.Q buitengewone ledenvergadering nastiekvereniging Texel. Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uu j'7 n eenkomst aquariumvereniging. Zaterdag 7 november Den Burg, hotel 'De Oranjeboom' uur, uitvoering toneelverenigin Jan. Den Burg, N.H. kerk, 20.00 uur, ring Oosterender Mannenkoc Muziekvereniging Excelsior, brengst is bestemd voor de b denomroep. Zondag 8 november Gerritsland, Vennemas Bungalov en 13.00 - 14,00 uur start sluiting deltocht NHWB. De op 25 april 1970 overledei ik' vrouw Ch. Griffioen te Den Burg bij testament een bedrag van j aan de» gemeente gelegateerd, voorwaarde dat de gemeente haa zal onderhouden zolang dat moge B. en W. zijn van mening dat teg aanvaarden van het legaat ondei voorwaarde geen bezwaren besta adviseren de Raad hiermee in te men. aron >r 2C (en rs) Et _B koof 6-el ine, 1 m t leun edst 12, I zij inni SOCIALE DIENST TEXEI Spreekuren: Maatschappelijk We dinsdag en donderdag van 9 - 12.3 Rapporteur maandag en woensda 8.30 - 12.00 uur. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8.00 uur maandagmorgen 8.00 uur Dokter BARNARD, Oosterend, (02223) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur to maandagmiddag 13.00 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel (I en I 250 DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6 uur maandagochtend 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de 7 november tot en met 13 novemb< 2182, b.g.g. telefoon 2069. CONSULTATIEBUREAU VO< oop •n, kke: ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de zijn, worden op het bureau veri op de tijden dat hun eigen hu r al zitting heeft. Deze tijden zijn als dokter Barnard, woensdag 11 nov( ur om 13 00 uur. j. dokter Seegers, woensdag 11 nov(| 5 om 15 00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 7 en 8 november 19' Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.30 uur Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 u Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Koog: zondag 10.00 uur r jU' zal 0U\ Fra Ine! rdai insti :mb; PROTESTANTSE KERKDIENST Zondag 8 november 1970 HERVORMDE GEMEENTE!!] (o: Den Burg 10.00 uur ds. E. C. B K De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loer Dankdienst voor de oogst Den Hoorn 10 uur ds. Visser. Najaarszendingscollecte De Koog 10 uur ds. Waardenburg gezins-oogstdankdienst Najaarszendingscollecte De Waal 19.30 uur ds. Waardenbur Najaarszendingscollecte Oosterend 9.45 uur ds Rozemond Najaarszendingscollecte Oudeschild 11.15 u. Eerw. heer Vel GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. M. Kievit van Wieringei 16.30 uur ds. M. Kievit Dankuur voor gewas en arbeid Oosterend, 10 00 uur, ds. J. D. Kruii 17.00 uur, ds. J. D Kruithof GEREFORMEERDE GEMEEN*]. Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dien DOOPSGEZINDE GEMEENTf Den Burg 10 00 uur dr. J Braam, uit Hoorn Zendingszondag. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke re gel meer ƒ0,50. Texelaar- tjes dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,meer. Alles inclusief 4% B.T.W. De grootste collectie bromfietsen, o.a. Vespa ciao, Berini van Gazelle, Puch Maxi, Zündapp, Ja- mathi en Puch. Garage Dros, voor al uw 2- en 4- wielers. Eierland C 49, tel. (02225) 233 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Alle verzek. en financ. J. Dekker, Kogerstr. 33, Den Burg. (02220) 2833 Voor Uw verhuizingen vaD Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor oud ijzer, lom pen, metalen en bruik baar ijzer J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 - Voor hoef- en hoorn verzorging, tevens sche ren: Hoef specialist C. A. Commandeur, De Stolp, Den Hoorn, tel (02226) 372, b.g.g (02220) 2990 Merkbenzinc voor prijs Dros' Sme Eierland C 42 Nu volop hand: en handappels. Huis De Veen, telefoon 2! Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17. Den Burg. Bezoekt: speeltuin Kikkerts Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Voor een verplaatsbare vuilniszak-houder. Gebr. Bruining, De Koog, tel 482, Plevierstraat 23 Dak-, muur- of go: kage dicht U direct doend met Kwastre; kg. v. 5 m2 14,95. J. Timmer, P.H. P' 3 v tel. (02226) 229 - Denkt U om de v dering van Gyi enhe „Texel" op vrijdag 6 in Hotel „De Graaf Te koop z.g.a.n. trilzeef. Joh. Dui „Zuidwester", Ooste tel. (02223) 402 Te k. gevr. bekist platen. C. Daalder, perstr. 24, Posteren; Te koop in hoge donkerblauwe derwagen. Te bevi Kayser, (02228) 555 Jongen, 16 jr. voor de zaterdag liefst rond Den Bert Huisman, Die Den Hoorn bil kooj r. Te bij teits jrid. kers Wi Be iad JCeyi 2223 koof 4, koe 1 1 15,— 1 12221 hui J. ngel :oop laan (oop rstn lurg mee iarte die t eei n ge ter rmec bed ok lanj i P .1 C. Kru lurg. ét kba in h astr (02

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2