1 9 'S IJ m, i^fcxcl Hoog bezoek r erk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. Ook ongevraagd kampeervergunning gekregen j ieó RE Voor de laatste maal Klaproosdag Ds. E. C. B. Kok preekt in Den Burg Damclub Texel Erres vaatwasmachine ELECTR0HUIS Gemeente wijst op toeristische heffingen „69-turbine" in LTS-hal Verleende bouw vergunningen SPORTPROGRAMMA i Programma zang- en muziekuitvoering Recreatiestichting leent geld Derde blad Texelse Courant, vrijdag 6 november 1970 pretiigrollen, lekkerroken inTWIN iok mej. A. J de Wit te De Koog ft bi] B. en W. geprotesteerd tegen feit dat zij ongevraagd een kam- rexploitatievergunning heeft gekre- voor de' verhuur van een zomer- j. Die vergunning dacht ze niet te hebben omdat zij als kampe- beschouwt het verblijven onder de hemel in een tent. Volgens de te- oordige kampeerverordening van remeente Texel wordt onder kampe- veel meer verstaan o.a. het houden nachtverblijf in een zomerwoning, een zomerwoning verhuurt heeft automatisch een kampeerexploita- ergunning nodig en B. en W had- alle exploitanten van zomerwonin- een formulier toegezonden waar- zij die vergunning konden aanvra- Mej De Wit zond het formulier in naar niet ondertekend Op de ts waar de handtekening behoorde taan stond: „Niet ondertekend om- ik protest aanteken tegen deze hef- B. en W. hebben de vergunning verleend omdat die nu eenmaal was om de zomerwoning te mo- verhuren. Zouden B. en W. dat niet jen gedaan, dan zou mej. De Wit delen in strijd met de kampeerver- >ning met alle daaraan verbonden ;ekwenties. ecl mas lettf v •i) oor een kampeerexploitatievergun- moet ƒ75,leges worden betaald, een gemeubileerde (grote) woning ïuurt, heeft geen kampeerexploita- ergunning nodig (omdat een gewo- oning geen seizoenwoonverblijf is) loeft dus niets te betalen. Mejuf- w De Wit vindt dat onjuist en B. IV. zijn het volledig met haar eens. onrechtvaardigheid is bij de be kingen von de toeristische heffin- m de raad ter sprake geweest maar as nu eenmaal geen billijker rege- mogelijk. De regeling komt te ver- n zodra kan worden overgegaan het heffen van toeristenbelasting alle vakantiegangers. Deze toeris- elasting wacht op de nieuwe wet- ke regeling van het gemeentelijke stmggebied. ndat de vergunning terecht is ver- d adviseren B. en W de gemeente- het bezwaarschrift ongegrond te laren. en ierbij wijzen wij de leden op een iikatie van de gemeente Texel op idvertentiepagina van deze courant betrekking tot de toeristische hef- en in 1971. Deze uitspraak is gedaan -erzoek van de VW Texel in ver met de prijsstelling voor 1971. GESLAAGD heer Martien Beemsterboer slaag- i Delft voor het kandidaats-examen 1 ingenieur. Dit jaar zal het Nederlandse Oorlogs graven Comité voor de laatste maal een beroep doen op het Nederlandse volk om medewerking en steun te verlenen aan de „Klaprooscollecte". Zoals bekend wordt de opbrengst van deze collecte aangewend om nabestaanden van de in de jaren 1940-1945 voor onze bevrijding gesneuvelde geallieerde militairen gast vrijheid in ons land te verlenen, zodat zij hier het graf van man, vader, zoon of broer kunnen bezoeken. Sedert de bevrijding zijn op deze wijze veel tienduizenden nabestaanden van de in ons land begraven geallieerde soldaten (er zijn in Nederland meer dan 30.000 geallieerde oorlogsgraven op meer dan 500 kerkhoven) hier geweest. Maar vele anderen wachten nog. Het comité hoopt dan ook, dat deze laatste Klaprooscollecte die wordt gehouden in het jaar, waarin we her dachten dat we een kwarteeuw geleden werden bevrijd een extra hoge op brengst zal hebben. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat het werk van het Ne derlands Oorlogsgraven Comité ook in de toekomst nog kan doorgaan, waar door de nabestaanden, die nog niet naar Nederland kwamen, tóch kunnen wor den uitgenodigd. De „Klaprooscollecte 1970" vindt plaats in de week van 9 tot 15 novem ber, met als hoogtepunt zaterdag 14 no vember, „Klaproosdag". Voor wie er prijs op stelt een bijdrage te gireren: het postrekeningnummer is 41 60 00 ten name van het Nederlands Oorlogsgraven Comité te Amsterdam. <De kerkdienst van de Ned. Herv. kerk van Den Burg zal zondag a.s. worden geleid door ds. E. C. B. Kok, emeritus predikant te Spijkernisse. Ds. Kok was in het laatst van de dertiger jaren predikant van de voor malige Gereformeerde Kerk in Her steld Verband te Oosterend. Uitslagen van 3 november C. Dijker-P. Kooiman 20 J. Stam-P. Bakelaar 02 C. Meedendorp-C. Vinke 20 J. Schoo-H. Bruining 20 P. W. Kooi-W. Bakker 02 J. van Heerwaarden-P. Jansen 11 C. Groenhof-W. Stam 20 J. Hooijberg-J. A. v. d. Slikke 11 D. v. d. Werf-J. Vinke 11 C. v. d. Werf-J. Koorn 02 C. Dijker en P. Kooiman speelden een fraaie partij die tenslotte keurig door C. Dijker in zijn voordeel werd beslist. J. Schoo staat hoog na zijn zege op H. Bruining. P. Jansen speelde op de club zijn vijfde achtereenvolgende remise. W. Stam speelde als openingswedstrijd een verdienstelijke partij tegen Groen hof. J. A. v. d. Slikke en J. Hooijberg speelden een goede partij. D. v. d. Werf won een stuk, J. Vinke won er later weer een terug en tenslotte deelden ze broederlijk de punten. J. Koorn was weer eens ouderwets slagvaardig. voor 10 standaardcouverts, nu slechts ƒ699,— Een goed merk met de vertrouwde garantie. J In een advertentie elders in dit num mer maakt het college van B. en W. er betrokkenen op attent dat het de be doeling is de gemeenteraad voor te stel len de thans geldende toeristische hef fingen voor 1971 te verlengen of tot invoering van toeristenbelasting (te hef fen van alle vakantiegangers) over te gaan. Logiesverstrekkers dienen er in beide gevallen rekening mee te houden dat zij aan de gemeente een kwartje per persoon per nacht moeten afdragen. Vorig jaar deden zich rond de invoe ring van de toeristische heffingen zo veel strubbelingen voor dat velen ver zuimden met het kwartje rekening te houden bij het doen van prijsopgaaf aan adspirant gasten. De VVV Texel verzocht het gemeentebestuur daarom tijdig bekend te maken hoe de regeling voor 1971 zal worden. Zoals bekend zal tot invoering van toeristenbelasting worden overgegaan zodra dat wettelijk mogelijk is. Sinds vorige week prijkt tegen een der muren in de hal van de technische school een uit staal vervaardigd kunst werk. Het is gemaakt door een der leerkrachten van de school, de heer P. Riteco. Het twee meter hoge geval heeft geen naam of bepaalde betekenis, maar doet sterk denken aan een venti lator of e'en schoepenrad van een tur bine en maakt dus wel een „technische" indruk. Wie het werk bestudeert ont dekt dat elke metalen schoep een ande re vorm heeft. De eerste is lang en smal, de tweede evenveel korter als hoger enz. Dat resulteert na 72 schoe pen in weer een smalle en lange vorm die don echter haaks op de beginschoep staat. Het is dus een volstrekt regel matig geheel, dat ook aan he't brein van een computer ontsproten zou kun nen zijn. Nietemin zorgt het voor een levendig accent in de hal, waarschijn lijk mede door de zwierige „69"-indruk die het werk maakt. De heer Riteco verwerkte er 14 m2 staalplaat (2 mm) in; het totale gewicht is 250 kg. Men kan niet meer zeggen dat mij in LTS en omgeving gebrek aan kunstwerken heeft. In de tuin staat sinds kort de grote betonnen plastiek, de in de hal van de aangrenzende De Koning-hal is een metaalplastiek aangebracht en nu is daar de „69-turbine" bijgekomen. De heer Riteco volgde destijds een 2-jarige cursus aan de Kunstacademie te Gro ningen. Hij is voornemens in zijn vrije tijd meer van dergelijk werk te maken Op de foto de heer Riteco bij zijn schepping. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 november op om 7.34 uur en gaat onder om 17.13 uur; 4 november op om 7.39 uur en onder om 17,07 uur. Maan: 30 okt. N.M 6 nov. E K. Hoog water ter rede van Oudeschild 6 nov. 0.26 en 12.32; 7 nov. 1.13 en 13.26; 8 nov. 2.28 en 14.52; 9 nov. 4.03 en 16.25; 10 nov. 5.31 en 17.48; 11 nov. 6.44 en 18.57; 12 nov. 7.41 en 19.53; 13 nov. 8.27 en 20.42; 14 nov. 9.07 en 21.28. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water In de afgelopen maand zijn door B. en W. aan de navolgende personen, instel lingen en ondernemingen de daarbij omschreven bouwvergunningen afge geven De Rijksgebouwendienst te Den Hel der, voor het plaatsen van 3 leslokalen aan Hoornderweg en Schilderend; de heer S. Langeveld te Den Burg, voor de verbouw van een cafetaria tot restau rant in de Dorpsstraat te De Koog; de heer D J Bruin te Den Burg, voor de verbouw van een woonhuis in de Schoonoordsingel; de heer J. Bleyerveld te Amsterdam, voor de bouw van een tenthuisje aan de Badweg; de Zweef- vliegclub „Texel" voor het bouwen van een loods (hangar) aan de Postweg in Eierland; de Rijksgebouwendienst te Den Helder, voor de bouw van een wachtgebouwtje op het A.O.K. de Mok; de heer C. Kleyn te Bilthoven, voor het uitbreiden van een zomerhuisje aan de Grensweg; de kerkeraad van de Gere formeerde kerk van Oosterend voor,uit breiding en verbouwing van de kerk aan de Peperstraat; de heer J. A. Witte te De Koog, voor het verbouwen van een schuur aan de Gerritslanderdijk; de heer L. Vonk te De Koog, voor de ver bouw van een woonhuis aan de Wester- weg; de heer H. Prins te Den Burg, voor uitbreiding van een woonhuis in de Weverstraat; de heer K. Uitgeest te Den Burg, voor het bouwen van een garage aan de Kogerstraat; mevr N. K. Savel- kouls-Borgman te De Koog, voor uit breiding van een zomerwoning aan de Ruijslaan; de heer M. Langeveld te De Koog, voor het bouwen van een garage te De Koog; de heer P. M. Mantje te Oosterend, voor de bouw van een gara ge; de heer G. Witte te Oosterend, voor het verbouwen van een boerderij; de heer A. G. M. den Besten te Soest, voor de bouw van een tenthuisje aan de Bad weg, de heer J. Eelman te Oudeschild, voor het bouwen van een garage aan de De Ruyterstraat; de fa. v/h J. Koorn Mzn. te Den Burg, voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Bernhard- laan; de heer Th, Jonker te Oudeschild, voor het verbouwen van een woonhuis aan de De Ruyterstraat; de heer J. de Boer te Den Burg, voor het bouwen van een woonhuis aan de Noorderhaaks op 't Horntje; de heer B. Eilers te De Koog, voor uitbreiding en verbouwing aan een woonhuis aan de Heemskerckstraat; de heer A. P. Dalmeijer te Oudeschild, voor de bouw van een woonhuis met broeikas aan de Langwaalderweg; de heer J. Schrama te Den Burg, voor uitbreiding van een woonhuis aan de Wilhelmina- laan; de heer Jac. Witte te Den Burg, voor het verbouwen van een berging; de heer H. de Vries te Oosterend, voor het uitbreiden van een hotel in 't Noor den; de heer L. Borgman te De Koog, voor het bouwen van een garage aan de Brink en aan de heer F. J. Kaczor te De Koog, voor de verbouw van een pension aan de Boodtlaan. GESLAAGD Mej. C. J. M. Bruggeman te Ooster end slaagde voor he't examen vakbe kwaamheid voor de kleinhandel in het „Dierenverzorgingsbedrijf" en het toi leteren van honden. ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 Afdeling Noordholland Oosterend-HOSC 4, 13.15 uur Adspiranten ZDH b-Callantsoog a, 14.15 uur Cocksdorp a-Tex. Boys a, 14.30 uur Texel a-De Koog a, 14.30 uur Oosterend b-Texel c, 15.00 uur Tex. Boys b-Tex, Boys c, 14.30 uur Pupillen Afdeling A De Koog a-Texel b, 15.00 uur Cocksdorp a-Oosterend a, 13.45 uur Tex. Boys a-Z'DH a, 13 45 uur Tex. Boys b-Oosterend b, 15.30 uur Afde'ling B iDe Koog b-Cocksdorp b, 14.15 uur ZDH b-Tex. Boys c, 15.15 uur Oosterend c-Texel d, 16 00 uur ZONDAG 8 NOVEMBER 1970 2e ronde KNVB beker Texel-Helder, 14.30 uur Afdeling Noordholland Succes 3-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) SRC 5-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) BKC 5-Texel 5, 14 30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 4-Kreileroord 2, 10.15 uur Junioren W.Waard-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Adspiranten ZDH a-Watervogels b, 12.15 uur SAMEN REIZEN Texel 5, C'dorp jun. en Tex. Boys 3 MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag speelt Texel 1 voor de dis trictsbeker (2e ronde) tegen Helder. Een oude bekende" dus, nu al weer jaren in de derde klas, waar ze de laatste twee wedstrijden wonnen. Het zal moeilijk worden, maar in ieder geval een goede oefening voor Limmen (uit) de week daarop. Texel 2 is vrij. Texel 3 gaat naar Succes dat evenals wij 8 punten heeft. Een overwinning lijkt ons heel goed mogelijk, als er met inzet wordt gestreden. Texel 4 ontvangt Kreileroord 2 om 10.15 uur en zal ook deze club aan de zegekar binden. Het vijfde gaat naar BKC 5 en een moeilijke middag tegemoet. Texel a speelt thuis tegen De Koog en c uit naar Oosterend b. We houden het op samen 3 punten. F.S. Z.D.H. De senioren en junioren zijn zondag vrij, De kans is groot dat het eerste zondag een oefenwedstrijd tegen Oos terend speelt, kijk dus wel even in het kastje. Het eerste speelt nog 3 wedstrij den voor de helft van de competitie er op zit. Het programma is als volgt: 15 november ZDH-Dirkshorn, 22 novem ber St. Boys-ZDH; 29 november ZDH- Hugo-Boys. De stand in 3B is momenteel: 1. Hugo Boys 8 - 15; 2. ZDH 7 - 12; 3. Flamin- 8 - 7; 4. Sporting S 7 - 7; 5. SSV 8 - 7; 6. Twisk 7 - 6; 7. Kreileroord 7-6; 8. St. Boys 7 - 6; 9 WSW 6 - 5; 10 Dirkshorn 7-0. Adspiranten'a spelen zondag om 12.15 uur thuis tegen Watervogels b. In de uitwedstrijd werd van deze harde te genstander met 10 gewonnen. We re kenen dan ook nu weer op beide pun ten. Adspiranten b spelen zaterdag om 14.15 uur thuis tegen Callantsoog a; een puntenverdeling zit e'r wel in. Pupillen ZDH a gaat naar Tex. Boys a waar om 13.45 uur wordt aangetreden; ZDH b ontvangt thuis Tex. Boys c om 15.15 uur. Veel succes jongens. De P. Onderstaand het volledig programma dat door de muziekvereniging Excel sior en het Chr. Mannenkoor van Oos terend zaterdagavond zal wordenuitge- voerd in de N.H. kerk te Den Burg. Zo als bekend komt de opbrengst van de avond ten goede van de Stichting Be- jaardenomroep Texel. De uitvoering begint om acht uur; de kerk gaat om half acht open. Ter plaatse zijn de kaarten verkrijgbaar. Muziek 1. New Castle Hymne 2. Neem mijn leven 3. De heem'len roemen 4. Alle volken looft den Heer 5. Een naam is onze hope (samenzang) Koor 1. Op U mijn Heiland blijf ik hopen 2. Als ik hem maar kenne 3. Vaste rots van mijn behoud 4. Tel U zegeningen Muziek 1. Steal Away 2. Lied des geloofs 3. Holy Faith 4. Rijst op voor Jezus 5. Intermezzo sinfonico 6 Voorwaarts Christenstrijders Koor 1 Heer wees mijn gids 2. Jezus mijn Heiland 3. Gij dienaars van Hem 4. Leer ons Muziek 1. Prijst den Heer 2. Ga niet alleen door 't leven 3. De Heer is mijn Herder (samenzang) De Recreatiestichting Texel gaat ƒ287.000,lenen bij het Bankierskan toor Staal Co te Den Haag en de Le vensverzekeringsmaatschappij „Concor dia" te Utrecht, tegen een rente van 85/8°/o per jaar en af te lossen in 25 jaar. De geldverstrekkers verlangen echter dat de gemeente Texel zich garant stelt voor tijdige betaling van rente en af lossing. B. en W. hebben daar geen be zwaar tegen en stellen de raad voor al dus te handelen. De Recreatiestichting heeft het geld nodig voor het aflossen van een vaste geldlening van ƒ112.000,en voor het financieren van verhoogde kosten van de bouw van een cantine op „Koger- strand" (ƒ112.000,de verhoogde kosten voor de bouw van een nieuw kantoorgebouw te Den Burg 63.000,-). Y—Brlota *ia laiari bulUn raraat vowMBMd da radaltla ".jéc.*- Weg met kommer, weg met zorgen, in de verte gloort de morgen van het naderende feest. Zie de maan schijnt door de bomop, Sinterklaas hoeft met te komen v.d. Doel is al geweest Tussen dennen, tussen berken heeft hij, dank zij naarstig werken, naar de krant het ons bericht in een paar vakantiedagen, tussen wind en regenvlagen. Texel even doorgelicht. Beet're zwemakkommodatie, jeugd- en wmterrecreatie, V.V.V. een halve ton, hier een kras, daar een notitie, 't gaat van vem, vidi, vici; Hans kwam, zag en overwon. Financiële zorgen, dingen waar men in vergaderingen zich de tanden stuk op bijt, zijn voor Hans slechts loze kwalen ,,Laat ministers maar betalen, voor hen is 't een kleinigheid". Dank zij mini, midi, maxi plus een goedgerichte aktie tegen zeevervuilingspljn, zag hij, ondanks malse buitjes, dat wij overzeese luidjes echt zo achterlijk niet zijn. Als zo'n komende senator zicht ontpopt als inspirator zijn wij één en al gehoor. 'k Hoor hem bogen, loven, prijzen, maar ook manen en afwijzen, tussen Mui en Slufter door. Hij, als meester in 't kraken. Kraakt hier zelfs politiezaken. Hermandad krijgt lik op stuk en zet lieden die het wagen Sarasani te belagen en passant goed onder druk. Het bevredigt echter minder dat hij van de vliegtuighinder als commissielid niets weet 'k Vraag mij af, met Uw permissie, waar men dan in zo'n commissie wel zijn aandacht aan besteedt. Hans verandert dat wel even en wij kunnen verder leven met het prettige gevoel, dat de zorgen ras verdwijnen, waar de kopstukken verschijnen. Ik zeg: ,,Leve v.d Doel". W. J. Kikkert, ,,De Mlent"

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 9