fscheid oud-Texelaar S. de Waard als burgemeeester van Warffum i Geef iets van uw slijter K A IDEE 0 Geschenken waar men iedere dag weer naar kijken moet BAKKER N.V. GROENEPLAATS B I en VC voert blijspel op „Den Durg" akkoord met fusie parochies DIAPROJECTIE SINT KADO - IDEE ZOEK NIET LANGER! wijn, likeur, gedistilleerd. 1 SORTEERBAKJES KADO-IDEE I n.v. langeveld de rooij IADMINISTRATIEVE KRACHT I Aankoop - Centrale „Texel" ACCESSOIRES VOOR AUTO, BROMMER OF FIETS Dat geldt voor één van de mooie horloges uit onze PONTIAC, TISSOT of SEIKO kollektie heim oe rei es. De heer S. de Waard, oud-Texelaar, neemt volgende week afscheid als burgemeester van Warffum. Op 3 december bereikt hij nl. de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij zal weer gaan wonen in Den Burg. De Ommelander Courant, een week blad dat in Noord-oost Groningen verschijnt, publiceerde ter gelegen heid van het afscheid het volgende artikel. 3 december a.s. hoopt de heer S. Waard, burgemeester te Warffum, 65ste verjaardag te vieren.. Het be ien van de pensioengerechtigde leef- betekent voor de zeer vitale bur- eester een afscheid van een betrek- die hij met hart en ziel heeft vér- Node zal hij de Warffumers mis- terwijl eveneens de Warffumers niet graag zien vertrekken. De De Waard werd geboren in het tse Duisburg waarna zijn ouders de in totaal elf kinderen vertrok- naar het eiland Texel. Op dit ei- 1 is de politieke loopbaan van de r De Waard begonnen. In eerste in- ïtie als raadslid, doch al vrij snel ;de een benoeming als wethouder. zelfstudie had hij zich weten op werken tot belasting-consulent. Een iding, die hem bij zijn burgemees- ;ambt vele malen ten dienste heeft taan. In oktober 1957 werd de heer Waard benoemd tot burgemeester de gemeente Warffum, als opvolger de heer Geertsema, oud-burgemees- van Wassenaar en WD-fraktievoor- :r in de Tweede Kamer. In de afge- n 13 jaar heeft Warffum vooral door toedoen van zijn burgemees- een ander gezicht gekregen. Een iwe Atheneum, een nieuwe huis- dschool, sporthal en de woningbouw nog maar enkele van de vele tot d gekomen projekten. Ook aan het reatieplan rond Breedenburg heeft scheidende burgervader met veel in- siviteit gewerkt. De heer De Waard tpt weer naar het eiland Texel te n en te genieten van een welver- ïd pensioen, alhoewel hij ervan rtuigd is, dat daar zeker een of an- e nuttige funktie voor hem zal zijn gelegd. Tekort op begroting )e heer De Waard zijn ook de moei- :heden niet bespaard gebleven. Zo igerde hij als locoburgemeester te cel om de nieuwe burgemeester (de B-burgemeester Rijk de Vries) te in- )E COCKSDORP De sportvereni- g De Cocksdorp voert zaterdagavond ditiegetrouw, in hotel Kikkert een ieelst.uk op. Deze keer is gekozen het spel „Een beeld van een man". De en van de avond komen ten goede de. immer noodlijdende SVC-kas. is bal na. De entreeprijs bedraagt 50. In de pauze zullen lootjes wor- verkocht. Wie voor deze verloting ikelen wil afstaan kan deze bij bin- ïkomst van de zaal afgeven. stalleren. Dit om redenen die verband hielden met de in de oorlog ontstane situatie. „Gezien de eed die ik heb af gelegd als raadslid, lag het niet in mijn opvatting om in die toestand een nieu we burgemeester te installeren". Tevens is de oorlog er mede oorzaak van geweest dat de heer De Waard zich afzonderde van de CHU en lid werd van de P.v.d.A. „Ik was in de oorlog tot de overtuiging gekomen, dat ondanks je geloofsovertuiging, het beslist niet noodzakelijk is om lid te zijn van een Christelijke partij". Ook had de benoeming van wethou der te Texel ziin aantrekkelijke kanten. Zo was de toen nog zeer jonge wethou der pas enkele weken in militaire dienst, toen zijn benoeming voor hem een enorme verrassing afkwam. Daarmee was tevens 't militair optre den afgelopen. In 1957 kwam de heer De Waard in Warffum. Vooreerst keek hij rond om zich op de hoogte te stellen van de stand van zaken in de gemeente. De gemeente Warffum had tot dat jaar immer met een sluitende begroting kunnen werken, doch door de komst van de heer De Waard kwam in het jaar 1959 een tekort op de begroting. In Warffum bestond dringend be hoefte aan een nieuwe openbare lagere school, de weg naar Den Ander ver keerde in een zeer slechte toestand, de huishoudschool moest nodig worden vervangen en tenslotte een werkplaats Gemeentewerken ontbrak. Al deze ge noemde projekten werden door de heer De Waard op de begroting gezet. En aldus ontstond er een tekort van 80 000,Het resultaat was, dat in 1959 e'en nieuwe openbare lagere school werd gebouwd, waarvoor de heer De Waard persoonlijk naar Den Haag is geweest om de urgentieverklaring los te krijgen. „Dat heeft veel moeite gekost. Dorpen op het platteland moes ten wachten op grote steden. Toen ech ter op een goede morgen een gedeelte van het plafond naar beneden kwam, toen ben ik samen met de inspecteur van 't lager onderwijs de heer Draai er naar Den Haag getogen om een urgentieverklaring los te krijgen. In eerste instantie wilde men die niet ge ven, doch toen ik namens 't gemeente bestuur verklaarde, dat ik niet meer de verantwoordelijkheid wilde dragen, toen bleek, dat er uitzonderingen kon den worden gemaakt". Vijf jaren plan Tevens werd er een 5 jarenplan sa mengesteld. Hierop kwamen onder meer de volgende projekten voor: nieu we HBS; nieuwe huishoudschool; nieu we kleuterschool; gebouw dienst ge meentewerken; nieuw zwembad. Al de ze projekten zijn uitgevoerd. Het re creatieplan rond Breedenburg is voor 2V2 ha gereed, terwijl voor een verde re uitbreiding reeds de goedkeuring is ontvangen. „Op Roakeldais" is voor de scheiden de burgemeester een feest geworden waar hij zeker nog voor terug zal ko men in de komende jaren. Wel had hij graag gezien, dat een vast medewerker had kunnen worden aangenomen. Hij is er echter van overtuigd, dat die er binnen afzienbare tijd zal komen. Een wens is tevens de riolering in de ge meente Warffum, „Als wij tot realise ring hiervan kunnen overgaan, dan zal er een andere weg moeten worden in geslagen", aldus de heer De Waard die vindt, dat specifieke manifestatie bij een bepaald dorp horen en dat die niet moeten worden overgenomen door an dere dorpen. De heer De Waard gaat afscheid ne men van Warffum of liever gezegd moet afscheid nemen, want de heer De Waard voelt zich nog vitaal genoeg om 't bestuurlijk werk nog enige jaren voort te zetten. Een prettige herinne ring zal blijven bestaan aan Warffum, de gemeente waar de heer De Waard een zekere voldoening heeft gevonden en waar in het jaar van zijn afscheid maar liefst 65 woningen gereed zullen komen. Van de mogelijkheid nadere informa tie te krijgen of eventuele bezwaren in te dienen, inzake het voornemen een za kelijke eenheid te vormen van de di verse parochies op Texel werd maan dagavond in „De Witte Burcht" slechts door een negental gelovigen gebruik ge maakt. Pastor Van Schie, voorzitter van het Kerkbestuur Den Burg, maakte hieruit op, dat het merendeel der gelo vigen stilzwijgend akkoord gaat, met dit besluit. Maar hij sloot de mogelijk heid niet uit dat de geringe opkomst uit gebrek aan interesse is voortgeko- De heer W. van Heerwaarden gaf een korte uiteenzetting van de financiële situatie en wees op verschillende voor delen o.a op administratief gebied, bij het samengaan van de kerkbesturen. In de laatste twee jaren zijn hierover tus sen de zes besturen besprekingen ge houden, met tot resultaat, dat men het onderling eens is. Een van de aanwezigen was van me ning, dat het in de huidige situatie wenselijk is, ook de Armbesturen in de kerkelijke eenheid op te nemen. Dit idee vond weinig weerklank. Het oor spronkelijke doel van een Armbestuur (financiële steun der armen) zou dan waarschijnlijk uit het oog verloren wor den. Voorts werd het voorstel gedaan, een soort kerkbelasting te heffen (in procenten van het jaarinkomen), zoals ook bij andere kerkgemeenschappen wordt gedaan. Men was van mening, dat hiertegen veel bezwaar zal worden gemaakt. Pastor Van Schie sprak aan het eind van de avond de overtuiging uit, dat kan worden aangenomen, dat met de materiële kerke*enheid wordt ingestemd. Ook bij de „hearings" die tot dusver in de andere dorpen werden gehouden zijn geen overwegende1 bezwa ren tegen de voorgenomen fusie inge bracht. diadoos, voor 240 dia's 12,50 diamagazijn, per 2 stuks in doos 6, projectie-pijlaanwijslamp 9,60 viewer, een sortering om te water tanden vanaf 21,75 projectiescherm vanaf 45,15 125 x 125 cm., glasparel. Een goede diaprojector laat Uw dia's tot hun recht komen vanaf 120, Voor Uw foto - film - dia - kado-idee naar de Parkstraat Deelnemer Winkelweckaktie. n.v. v. longeyeld 8 de rooij WIJNHANDEL SLUTERU KERKSTR. IJ OOSTEREND Tel. (02223) 341 U vindt bij ons een grote sortering Ook in mooie geschenkverpakking. flIlllllltllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH alle offertes, brieven, reclames, direkt gesorteerd. opgeruimd idee. prijzen per stuk v.a. 5,80. a Uw kantoorboekhandel in de Parkstraat Deelnemer Winkelweckaktie. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuuiiniiiiiijiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiliiiiiiliiï I Gevraagd voor spoedige indiensttreding Mannelijk of vrouwelijk. Mag eventueel tijdelijke kracht zijn. Aanmeldingen aan het kantoor. Iwaalderstraat 53, Den Burg, tel. (02220) 12554 - 2708. in ruime sortering in onze showroom, waar U eveneens een grote collectie rijwielen vindt. Sint zoekt een poos, maar slaagt bij ons voor de meeste kado's, en profiteert bovendien nog van de aantrekkelijke 10% Sint Nicolaas- kortingen op accessoires. Eierland C 49, Tel. (02225) 233. Dat geldt voor de bijzonder mooie sieraden in moderne zilver- smeedkunst of het klassieke goud Dat geldt voor een prachtige klok in de stijl, die bij Uw interieur past. Dat geldt voor een barometer, die U be trouwbaar het weer voorspelt Jaar in, jaar uit beleeft U plezier van een geschenk, gekocht bij

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 11