Uitvoering Texel trok gymnastiekvereniging volle zaal Laatste lootjes getrokken Wateraanvoer per schip ook nog in seizoen 1972? SVC-ers amuseerden kostelijk niet knettergek blijspel VLOTTE SHOW MET VEEL VERRASSENDE ELEMENTEN Lezing over water voor MVV-vrouwen Ruiters puzzelden in slecht weer Hoge opbrengst Pakistau-collecte Zaal Kikkert was overvol Schrijfmachines Vriendenkring Den Hoorn VERVOLG VAN PAG. 1 Nagekomen sportbericht r Sint Nicolaas komt naar 't Groentje KRUISWOORDPUZZEL Zaterdagmiddag en -avond gaf de gymnastiekvereniging Texel de jaar lijkse uitvoering in de Burgemeester De Koning-hal. De vereniging had over gebrek aan belangstelling niet te kla gen. Zowel 's middags als 's avonds was het bijzonder druk. Het feit dat al le ledenjong en ouddeelnamen zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest. Iedere deelnemer heeft nu eenmaal zijn aanhang, bestaande uit ouders, andere familieleden en kennissen. Van toeschouwers is men dus praktisch verzekerd. Het is daarom lovenswaar dig dat telkens wordt getracht het pro- gramma toch zo aantrekkelijk moge lijk te maken, zodat ook een buiten staander er genoegen aan beleeft. De mogelijkheden zijn daarbij beperkt. Het moet een gymuitvoering blijven en geen circus. Het gevaar voor sleur en herhaling is dan groot en bovendien gaat er nogal wat tijd zitten in een der gelijke uitvoering met medewerking van allen. Toch was leider G. Praamstra er ook dit jaar in geslaagd diverse verrassende elementen te bedenken om het geheel te verlevendigen. De uitvoeringen stonden in het teken van de Sinterklaasviering. De zaal was opgeluisterd met pakjes, af beeldingen van Sint en Piet en andere toepasselijke attributen, 's Middags toen de jongste deelnemers optraden kwam de goede bisschop in hoogst eigen persoon om te vertellen hoe hij over de actieve vereniging dacht. Bedelpraatje De financiële moeilijkheden van de gymvereniging zijn bekend. Niemand verbaasde zich dan ook over het bedel praatje, dat deel uitmaakte van de ope ningsspeech van voorzitter P. Schoorl, aan het begin van de avonduitvoering. Gevraagd werd vooral veel lootjes te kopen. Dat verzoek was niet vergeefs, want aan het eind van de avond kon worden meegedeeld, dat alle (3000) loot jes aan de man waren gebracht, on danks een iets verhoogde prijs. Je kreeg nu vier lootjes voor een gulden tegen vorig jaar vijf. De prijzen, welwillend beschikbaar gesteld door vele midden standers, waren dan ook begerenswaar dig. Druk wordt momenteel aan dona teurwerving gedaan. Deze donateurs zullen op hun donateurskaart geen vrije toegang tot de uitvoeringen hebben „Want het gaat om donateurs, niet om profiteurs", aldus de heer Schoorl. Wat het ledental betreft, gaat het met Texels grootste vereniging nog steeds goed. Na de jongste contnbutiemaatregelen wa ren er 40 nieuwe leden bijgekomen. He laas waren er 80 bedankjes, maar de indruk bestaat dat de vermindering van 40 leden niet met de contributiemaat regelen samenhangt. Vlot verloop Evenals de afgelopen jaren kenmerk te de uitvoering zich door goede organi satie en derhalve een vlot verloop. Er was niet gestreefd naar uiterste perfec tie. Er werden nogal wat foutjes ge maakt, maar steeds was dat zeer ver makelijk. Zoals dat ene jongetje, dat in het nummer klassikaal hoogbrug te werkelijkheid niet heeft. De zakelijk heid lag er nu wat al te dik op. Oud mannetje Een van de vermakelijkste rollen had de heer A. Welboren als de stokoude/ Thomas die zijn liefde van vijftig jaar geleden opzoekt en meteen betrokken wordt in het complot. Inderdaad stond een stokoud, jichtig mannetje voor het publiek met de schavuitentrekjes die voor eeuwige rokkenjagers schijnen te zijn. Niet alleen als hij zich liet horen) was hij een schitterende creatie, vooral ook het stille spel was verrukkelijk. Ongeveer hetzelfde geldt voor mevrouw A. Eik-Bonté als de bazige maar wijze Josephine die wordt geplaagd door voortdurende trillingen in haar been, een kwaal die door de liefde wordt ge nezen. Heel mooi! Een kostelijk staaltje toneelkunst gaf de heer B. Bruijn weg als de dronken opa die in verband met een oude lief desgeschiedenis zeer verbeten is op Thomas en dankzij zijn spionageaktivi- teiten als een der eersten ontdekt dat Isabelle er met een ander vandoor is gegaan. Deze opa had geen erg belang rijke functie in het verhaal maar we zouden hem niet graag hebben gemist. De regie berustte bij de heer G Wit vliet. Mevrouw B. van Duin-Rodenburg souffleerde en de grime was door eigen krachten verzorgd. Aan het slot van de avond (vrijdag) bracht de heer W. Kikkert in herinne ring dat „tante Pietje" (mevrouw P. Heerschap-Hoep) binnenkort haar werkzaamheden voor het dorpshuis neerlegt. Zolang het dorpshuis bestaat heeft tante Pietje zich een voortreffe lijk verzorgster getoond van ieder die er kwam. Mevrouw Heerschap moest voor het voetlicht verschijnen waar de dankbaarheid van „De Vriendenkring" met een bloeiende plant en een klinken de zoen werd onderstreept. vroeg dacht dat hij kon afmarcheren. Hij nam zijn hooggeplaatste positie op nieuw in en oogstte een extra applaus. De knotsoefening (meisjes 13 jaar) maakte ook geen al te militante indruk. Er viel een knots. Hoe moet een meisje zich voelen dat zo'n dissonant veroor zaakt? Lovenswaardig is het dat men konsekwent was geweest bij het ten tonele opvoeren van alle leden. Dat be tekende dat ook de minder schitterende sterren naar voren kwamen, ongetwij feld tot genoegen van de betrokkenen, want een beetje minder goed meedoen is nu eenmaal veel beter dan achter de coulissen blijven. Natuurlijk was ook topwerk te zien, zoals het nummer hoogbrugheren dat weer veel bewonde ring afdwong. Hetzelfde geldt voor het 'oalkturnen door meisjes en dames. Nieuwe elementen Een nieuw element was het nummer „kruislings over banken" door meisjes van 10 jaar. Heel amusant was het eveneens nieuwe taludspnngen, een soort langematoefemng op een hellend vlak, door jongens van 12 tot 16 jaar. Een aardige verrassing was de „oefe ning met gereedschap" door de dames. Het was een op walsmuziek gedanst nummer, waarbij de dames in zijden maxirokken waren gestoken en er mede door de kleurige paraplu's, een kleurrijk onderdeel van maakten Programma punt 14, aangekondigd als „Wat wordt het?" door de heren senioren, was ge schrapt. Het werd dus niets en dat was jammer, want het publiek ziet deze oudste categorie gymnasten nu eenmaal heel graag bezig. Bijzonder spannend was het nummer „brug met ongelijke leggers" door dames en meisjes Er wa ren enkele bloedstollende momenten, maar het ging gelukkig goed. Muzikale begeleiding Het Koninklijk Texels Fanfare zorgde zowel 's middags als 's avonds dat de gaten tussen de diverse programma onderdelen op prettige wijze werden opgevuld, 's Avonds was het 't Fanfare amusementsorkest, gestoken in de nieuwe rode uniformen, dat zich dapper weerde. Zelfs de muziek was in Sint Nicolaasstijl, want bij de aanvang van elk gymnummer klonken de eerste tien noten van „Sinterklaas gaat nooit ver loren", zo meenden we Bij navraag bleek echter de Marseillaise te zijn be doeld, 'n praktisch identieke melodie. Dat nieuwe fanfare-uniform is overi gens nog niet 'compleet. Hoofddeksels moeten zelfs nog worden uitgezocht- Het staat dus met vast of het een pet, baret of cap wordt. Aan het slot van de avond bracht voorzitter Schoorl dank aan de belang rijkste medewerkenden. De heren Mets en Praamstra kregen een presentje. Ook voor de heer J. C. van Vooren, de to neelmeester, was er een blijk van er kentelijkheid. Bijna 50.000 enveloppen ingeleverd Vanmorgen om 9 uur werd in hotel „De Lindeboom-TexeP' de laatste trek king gehouden van de Sint Nicolaas- aktie van de Winkelersvereniging Den Burg. Uitgeloot zijn: mej. P. Druif, E 62, Eierland; de heer S. P. Dijkstra, Uberg- seveldweg 63 te Nijmegen; de heer J. Brouwer, Oranjestraat 26, Oosterend; mevrouw Eclman, Schilderend 64 te Den Burg. De hoofdprijs, een geheel verzorgde trein-, bootreis naar de we reldkampioenschappen schaatsen in Gö- tenburg werd gewonnen door mevrouw G. Jansen-Roesell, De Zes 6, Den Burg. Dit jaar werd een totaal van 49.918 enveloppen ingeleverd. Van de op brengst zal een deel worden geschon ken aan de Bejaarden Omroep Texel. Het restant zal door de Winkeliersver eniging worden gebruikt voor uitbrei ding en onderhoud van de (feestver lichting in Den Burg. PAlr C fï An L IAr. Il L 11 Cocksdorp b-Do Koog b 11 De b-welpen wisten een puntje te halen tegen De Koog. De Koog scoi voor de rust 10. Na de rust was Guus Siebinga die gelijk maakte. Cocksdorp a-Oosterend a 1 De adspiranten behaalden een diend gelijk spel tegen Oosterend. 1 de rust liet SVC enkele goede scorit kansen liggen Ruststand 00. Na rust was het Oosterend dat profitei van een fout in de achterhoede. voor tijd was het Kleis Hooyschuur uit een goed genomen vrije schop lijk maakte. WGW-Cocksdorp 7—0 De junioren hebben het niet kun bolwerken tegen een veel sterker W( dat voor de rust de stand op bracht. Na de rust weer een WGW sterk in de aanval was en scoorde 3 maal. Eindstand 70 voor WGW. dag P< Ui erii dr ipr oor aai at ter jkh •nv uw >on wa pen er Ondanks het regenachtige weer is de puzzeltocht voor ruiters in Eierland zon dag toch doorgegaan. De prijzen werden na afloop uitgereikt in het vliegveld hotel door de heer W. v.d. Wal. Win naar van de eerste prijs, een door ga rage Dros beschikbaar gestelde wissel trofee, alsmede een klein sierhoefijzer, werd het duo Corry Dros en Paul van Exel. Een aardige bij zonderheid is dat de mannelijke helft van het winnende duo, Paul van Exel, met zijn 7 jaren de jongste deelnemer was. Tweede werd het trio I Plaatsman, D. Plaatsman, S. de Porto, een door sme derij Dros beschikbaar gestelde plakette me paardehoofd. Derde werd het duo K Verseput/J. Dros, een door W. v.d. Wal beschikbaar gestelde beugel met asbak Vierde werd het duo S. Slot/ H. Broekman, door H. Zierikzee ge schonken blikken vruchten. Vijfde werd het duo C. v.d. Linde/A. Stoop, een door de heer J. Stoop beschikbaar gestelde zaklantaarn; zesde werd het trio Zegers, Koorn, Slot; tegoedbon van J. Verseput; zevende het duo A. Bakker-I. Visman (prijs van O. Kikkert). Achtste werd het duo K. Daalder/L. Stoop (tegoedbon van de vereniging). De puzzelroute was uit gezet door de heer B. Dros. In de zomer van volgend jaar en waarschijnlijk ook in 1972 zijn we ge noodzaakt de watervoorziening op Texel door aanvoer met waterschepen op peil te houden, want de bouw van de water- en elektriciteitsfabriek bij Oudeschild wordt door protesten op gehouden. Met deze woorden tekende de heer J. G. de Vries (chef voorlich ting van het P.W.N. te Bloemendaal) de te verwachten situatie, op dinsdag avond in het Bode Kruisgebouw gehou- len avond voor de Vrouwenvereniqmq N.V.V. De heer De Vries zei, dat het PWN doet, wat in het vermogen ligt, maar op het ogenblik weinig kan uitrichten. Om het waterverbruik zoveel mogelijk te beperken, zullen ook het komende seizoen weer foldertjes worden ver spreid, onder de toeristen, die in Den Helder de veerboot opgaan. Hierin wordt gewezen op de noodzaak van aanvoer van extra drinkwater met De kinderen van de buurtvereniging 't Groentje krijgen zaterdagochtend be zoek van Sint Nicolaas. Ze kunnen hem zien arriveren als zij zorgen om uiter lijk tien uur bij de speeltuin gereed te staan. Na aankomst van de goedheilig man wordi een bijeenkomst gehouden in garage Grisnigt. De op Texel gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van het door watersnood geteisterde Oost-Pakistan heeft een zeer goede opbrengst te zien gegeven. De leerlingen van de scholen gemeenschap die de collecte uitvoerden haalden in alle dorpen totaal ƒ7028,86 op. Zelf deden ze daar nog eens 535,74 bij, wat het totaalbedrag bracht op ƒ7.564,60. Dat komt neer op een bij drage van ongeveer ƒ2,per gezin. DE COCKSDORP De zaterdag avond in hotel Kikkert gehouden to neeluitvoering 'Een beeld van een man' door leden van de sportvereniging De Cocksdorp was een groot lachsucces. De zaal was zo vol, dat een aantal be zoekers moest blijven staan. Niet alleen in de zaal heerste grote hilariteit, ook op het toneel kon men soms zijn lachen nauwelijks houden. Het verhaal speelt zich af in de werk kamer van de barones, die een verwoed verzamelaarster is van antiek. Zij heeft een evensgroot beeld van Napoleon ge kocht, dat door de zojuist indienstge- treden huisbewaarders Josefien en Ja nus op de sokkel moet worden geplaatst Het beeld sneuvelt en Janus neemt de plaats op de sokkel in. Dat is het begin van een reeks dolle verwikkelingen en misverstanden. Natuurlijk komt ten slotte alles op z'n pootjes terecht en ook Amor krijgt ruimschoots zijn kans. Goed spel De kunstminnende barones werd door mevrouw I. Zuidema-Klinger aardig weergegeven. Ook de heer G. Monen wist de verstrooide baron leuk te spe len, hoewel het soms wel onwaarschijn lijk verstrooid leek. Een waardige but ler vond men in de heer R. R. Siebinga. Zijn avances tot de secretaresse Smit waren erg overtuigend. Een grappige (onverwachte) situatie in het tweede bedrijf deed hem even zijn waardig heid vergeten, tot groot plezier van de toeschouwers. Opvallend goed was het spel van mej. A. Broekman, als de bru tale, ongemanierde tuinjongen Dicky. De moeilijkste rol was wel die van de heer G A. Smeenk, niet zozeer als Ja nus, de huisbewaarder, maar vooral als het beeld van Napoleon. Soms moest hij minutenlang doodstil blijven staan, wat hem bewonderenswaardig goed af ging. Zijn tegenspeelster, Josefien werd zeer geslaagd vertolkt door mevrouw J. Daalder-Voorthuizen. De nicht van de barones, gravin Louise door mevr. A. Kikkert-Zijlstra werd soms iets te nadrukkelijk deftig voorgedragen, wat het effekt verminderde. De heer W. Ran als haar echtgenoot Lodewijk, kon zich een groot deel van de tijd slapende houden en had met deze rol weinig moeite. Mevrouw H. van Heerwaarden- van Beek was duidelijk een degelijke, bedeesde secretaresse. Enkele korte rol letjes werden verdienstelijk gespeeld door de debutanten mej. L. Lampers en mej. I. Leijen als de twee keukenmeis jes en de heer Th. J. Reuvers als de kok. Regisseur was de heer J Klomp. De heer J. Graaf souffleerde. tankboten, en wordt er op aangedron gen elke verspilling tegen te gaan. Aan de hand van dia's gaf de heer De Vries een interessante uiteenzetting over het ontstaan en de werkzaamhe den van het PWN. Op het ogenblik wordt per persoon per dag gemiddeld HO liter water verbruikt. Het verbruik is de laatste jaren bijzonder snel geste gen, en dit zal in de toekomst nog snel ler gaan. Na de pauze werden films vertoond, over de waterleiding in Nederland en de waterverontreiniging over de hele wereld. Laatstgenoemde film beleefde z'n Nederlandse premiere. Het was een Duitse tv-film die mogelijk ook voor de Nederlandse tv zal worden vertoond. Al met al was het een bijzonder inte ressante avond. Mevrouw J. Borgman van Putten, voorzitster, betreurde het dan ook dat met meer dan enkele tien tallen belangstellenden present waren. BADMINTONCLUB TEXEL Uitslagen 30 november 1970 Mevr. Bosboom-mevr. Molenaar G Blondeau-mevr. Reij R. Berkenbosch-B. Oostra H Dros-P. van Bruggen R. Veenstra-H, Elzinga Mej. v. d. Ster-mevr. Den Draak Mevr. v. d. Vis-mej. Jannes M. Witte-H. Bakker J Kramer-mevr. Reij Mevr Den Draak-mevr. Bosboom Mevrouw Reij bereikte een 12 sti tegen G. Blondeau om vervolgens 20 overwinnig te behalen J Kramer. R. Berkenbosch bh sterker deze avond dan B. Oosl 1512 en 157. R Veenstra maal korte metten met Elzinga: 156 152. Hans Bakker speelde een go* partij tegen Marius Witte: 159 1715. Bijna succes. Maandag 7 december wordt er gespeeld omdat de sporthal met schikbaar is. flIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllilllllllllllllIlg n. a i!c ieil t v iser |n re> rij Het kor S est n l ;roe ho g(b dol g< nst Horizontaal 1. mechanische mens 6 langzame 11. steen 12. bosje haar 14 werktuig. 16. buitenstaander 18. muziekinstrument 19. aanlegplaats voor schepen 21. met teer insmeren 23. beteuterd 24. wapen 25 keur 26. geweldig groot mens 27. gast 28. heilige 30. aanzien 33. staafje 36 ruim 39. verdedigingsorgamsatie 40 Frans onbepaald voornaamwoord 41. bevestiging 42. deel van een uurwerk 43. rode kleurstof 46. stemming 49. water in Utrecht 52. rondhout 54. het zij zo 55. zangnoot 57. soort onderwijs 58. nobele 60. broeiplaats 62. tros 64. handelsterm 65. ind. dorp 66. gebogen 67. nieuwe wereldtaal 69. bijbelse naam 70. inhoudsmaat 71. jongen 72. peilstift Verticaal 2. berggeel 3. drinkgerei 4. ons inziens 5. worp 7 jongensnaam 8. toeschouwer 9. klap 10. immer 12. plaats in Zuidholland 13. metaal 15. interest 17. gemalen eikenschors 20. verlaagde toon 22. familielid 24. deel van Sumatra 29. roofdier 31. voegwoord 32. hatelijke opmerking 33. Engelse jongensnaam 34 elektrisch geladen deeltje 35. gesloten 36. soort 37. groet 38. voorzetsel 44. honingbij 45. zangnoot 47. lekkernij 48 soort stof 49 deel van het been 50. menigte 51 soort loon 53. meisjesnaam 54. meisjesnaam 56. bijbelse naam 57. onbep. vnw. 59. land in Europa 61. levenslucht 63. vereniging 68. onder anderen 70. meisjesnaam oc eg< ge (0

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2