Weverstraat en Dorpsstraat in komende zomer zonder verkeer t Totale inzet kon Engels blijspel niet redden en W hebben in principe besloten: AAN DE MEESTE BEZWAREN IS NU TEGEMOET GEKOMEN 3 ft SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Maar eerste protesten zijn al binnen iat Uitloting renteloze jligaties Texels Fanfare liisschien een nuttige tip Dia-middag voor Hoornder bejaarden Begin zeewaterpijpleiding voor Texels Museum Prijzen voor Texelse honden „En krijgen is de kunst" was misschot n. Jurgemeester en wethouders hebben beginsel besloten zowel de Dorps- aat te De Koog als de Weverstraat te n Burg gedurende de periode 1 juni 1 september voor het verkeer af te iten. Wat de Dorpsstraat betreft zal maatregel gelden voor het gedeelte sen Brink en Badweg en wat betreft Weverstraat voor het gedeelte tussen rkstraat en Stenenplaats. In de We rstraat zullen fietsers nog wel wor- toegelaten, in de Dorpsstraat niet. en W. hebben dit voornemen aan de tvoners van de betrokken straatge- lten bekend gemaakt. Tegen de af- iting van de Weverstraat is daarna ;al wat verzet gerezen van de zijde de Winkeliersvereniging en de Mid- ïstandsvereniging. Men zou de slui- gsmogelijkheid liever beoordelen in kader van het totale verkeersplan. Ie Dorpsstraat hebben enkele winke- laten weten het niet met de af- iting eens te zijn. Oud idee [et ziet er evenwel naar uit dat B. en vasthoudender dan voorheen naar de luiting zullen streven, omdat aan een ital bezwaren, die destijds tegen de >rgenomen sluiting werden inge- icht is tegemoet gekomen, n verband met de snel toegenomen •keersintensiteit werd in de Wever- aat enkele jaren geleden overgegaan het instellen van éénrichtingverkeer mede parkeer- en stopverboden. In i4 werd voorgesteld tot afsluiting r te gaan gedurende de drukste pe- de. De Middenstand voelde daar niets >r, uit economische overwegingen, aand zomer 1969 werd als tussen- atregel overgegaan tot het instellen een inrijverbod voor het verkeer nende \ran het Schilderend. Dit tcht al verbetering, hoewel het aan- auto's dat vanuit de Parkstraat via Weverstraat naar de Stenenplaats ef rijden nog aanzienlijk was. Chaotisch 1. en W. vinden de verkeerssituatie het bedoelde deel van de Wever- lat nog verre van bevredigend. Het •keersbeeld is er chaotisch en be- gt het winkelende publiek veel M >fdbrekens. In navolging van andere eenten waar winkelstraten tot voet- ïgersstraten werden gemaakt door verkeer te weren, wil men daarom sluiting overgaan. B. en W. verwach- t dat het winkelende publiek zich veel vrijer in deze straat zal be- gen, vooral in gezelschap van kinde vrienden en kennissen. De praktijk II let bestuur van het Kon. Texels co" ifarekorps heeft weer obligaties (van renteloze obligatielening) uitgeloot, t gaat om de volgende nummers ie A groot ƒ25,no. 8, 31, 50, 63, 72. ie B groot ƒ10,no. 15, 21, 37, 69, 72 ie C groot ƒ5,—: no. 25, 26, 45, 52, 82. Uleen bij het overleggen van de be ffende obligatie kan tot uitbetaling rden overgegaan. De heer D. Haker nt in de loop van de maand bij de enaars van de uitgelote obligaties - kuil*» «•rantveoRfctyriiaid rote ontsteltenis is ontstaan door het ►orloos verdwijnen van de kotter 26. Het is verschrikkelijk dat vijf nsenlevens zijn te betreuren maar is dubbel erg dat het schip en de gelijk zich daarin bevindende licha- n niet zijn teruggevonden. Nog jaren aML fami^ie worden gemarteld door Af zekerheid, ook al weten zij dat de nnen niet meer in leven kunnen zijn. t is niet de eerste keer dat een vis- k|»ter met man en muis vergaat en r| *r ik vrees ook niet de laatste keer. tuurlijk moeten zoveel mogelijk >rzorgen worden getroffen om derge- >e rampen in de toekomst te voorko maar als het wel gebeurt is er een rekkelijk eenvoudige en goedkope gelijkheid om het vermiste schip snel ug te vinden. Als elke kotter zou rden voorzien van een kist of korf de stuurkast of het achterdekje arin zich een fel oranje gekleurde of vlot bevindt dat met een schiet- van een meter of dertig aan het P ip is verbonden. Als de kotter zinkt t de bal drijven en vliegtuigen zul- geen moeite hebben dit felgekleurde W >rwerp te ontdekken en dus ook de onken kotter te vinden. heeft elders bewezen, dat het betere koopklimaat, dat daardoor wordt ge schapen omzetverhogend werkt en dat de aanvankelijke tegenzin van de win keliers spoedig omslaat in enthousiasme als blijkt dat de straat voor het winke lende publiek een trekpleister is ge worden. Er zal voor worden gezorgd dat de winkels evengoed door vrachtauto's kunnen worden bevoorraad door toe te staan, dat dit bijv. vóór 's morgens tien uur gebeurt. Ook zou er ontheffing moeten komen voor de bewoners van de Weverstraat, zij het dat het daardoor nog resterende autoverkeer zich moet houden aan het éénrichtingverkeer zo als dat ook nu geldt. Voldoende verkeersruimte Gebrek aan parkeerruimte kan vol gens B. en W. niet meer als argument dienen om de afsluiting tegen te hou den. De laatste jaren is in Den Burg veel extra parkeerruimte gecrëeerd. Door speciale aanwijzingen zal het pu bliek nog beter dan tot dusver ge schiedde op deze parkeermogelijkheden worden gewezen. De Dorpsstraat te De Koog kan vol gens B. en W. zonder bezwaar voor ver- keer worden afgesloten, omdat nu over DEN HOORN Traditiegetrouw or ganiseert bejaardensocieteit ,,Den Hoorn" op 7 december in „De Wald hoorn"; aanvang half drie, een gezellige middag voor inwoners van Den Hoorn en omgeving, die de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt. De heer J. Uitgeest van „Flora" zal deze middag dia's komen vertonen. Voor veel soosbezoekers is hij geen onbekende, want enkele jaren ge leden verwekte hij groot enthousiasme door de vertoning van dia's over „Texel zoals het vroeger was". Nu is er een nieuw programma, waarin ook kleuren dia's van Texel nu zijn opgenomen. De Soos hoopt op veel belangstelling. De toegang is gratis; tijdens de pauze zal ter bestrijding van de kosten een verloting gehouden worden. Belangstellenden met vervoersproble men kunnen zich wenden tot mevrouw H. Lap-Schrier, Klif 8, telefoon 215. een parallelweg wordt beschikt. In het komende seizoen zal ook het parkeer terrein aan deze parallelweg in gebruik zijn, zodat het mogelijk is op korte af stand van de Dorpsstraat de auto neer te zetten om te voet inkopen te gaan doen. Om de Dorpstraat te bereiken kan gebruik worden gemaakt van een twee tal voetpaden, bij Daalders Supermarkt en tegenover de N.H. Kerk. Uiteraard blijft ook hier de toegang vrij voor het verzorgde verkeer (voor tien uur 's morgens) en de auto's van de bewoners van de Dorpsstraat. Dit uitge zonderde verkeer zal echter alleen via de Kaapstraat toegang krijgen. Het is de bedoeling de Dorpsstraat in de toekomst te voorzien van een passend plaveisel met beplanting. Een begin is gemaakt met de aanleg van een 110 mm dikke kunststof pijp leiding door de duinen bij .paal 17 ten behoeve van de zeewateraquaria van het toekomstige Texels Museum. Een eerste stuk van de leiding komt op de plaats waar de Rijkswaterstaat begon nen is met de aanleg van een duindijk. Het leggen van de leiding na het ge reedkomen van de dijk zou een veel te ingrijpend karwei worden. De pijplei ding zal in de toekomst worden aange sloten op een inlaat die wordt ge maakt aan de kop van een nog aan te leggen stenen strandhoofd bij paal 17. De pijpleiding zal het te zijner tijd mo gelijk maken de aquaria en zeehonden bassins continue van vers zeewater te voorzien. Thans moet het benodigde zeewater met tankauto's worden aange voerd terwijl men zich voor de zeehon denbassins behelpt met kunstmatig zee water. DE KOOG Op de grote Kynologen- tentoonstelling „Winner '70", die 21 en 22 november in de nieuwe RAI te Am sterdam werd gehouden, boekten Texel-j se hondenliefhebsters opmerkelijke successen. Een gouden en een zilveren medaille verwierf mevrouw G. A. Flapper-van Twisk met haar kortharige dashonden Nicole en Jody. Bettina Flapper wist 2 maal brons in de wacht te slepen met twee Engel se Cockerspaniels. De kortharige dashond van mevrouw T. Bakker kreeg een bronzen medaille toegekend. T. Klijn, lichtwachter Brandaris Terschelling Laten we er maar niet omheen draaien: de uitvoering waarop UD1 op 20 en! 21 november in Den Burg en vrij dagavond j.l. te Oosterend het publiek vergastte, was een misser. Het stuk „En krijgen is de kunst" van de Engelse schrijver Peter Coke was een totaal verkeerde keus, niet omdat het slecht geschreven was, maar omdat het zo moeilijk was om er een voor het pu bliek amusante opvoering van te maken dat zelfs de capaciteiten van UDI te kort schoten. Peter Coke schetste de twee karak ters van de hoofdrollen door toepassing van lange dialogen. Uiterst bekwame karakteractrices (die we op Texel waar schijnlijk niet eens hebben) hadden daarvan wat kunnen maken en het pu bliek zou ongetwijfeld hebben genoten van de twee gekke dametjes die dan tot leven zouden zijn gekomen. UDI had echter geen anderen beschikbaar dan mevrouw R. Bakker en mej. E. Rem mers die Voortdurend op hun tenen moesten staan waardoor alle nuance verloren ging. Het toneelgebeuren speelde zich vrijwel uitsluitend rond dit tweetal af, wat tot gevolg had dat vooral het eerste en tweede bedrijf zo saai werden dat het de grootste moeite kostte om niet in slaap te vallen. De voorbeeldige kennis van de zeer lange en moeilijke rollen en de toch wel heel serieuze spelopvatting deed daaraan helaas niets af. Dat laatste was nog het meest verdrietige van deze uitvoering. Beiden deden enorm hun best en toonde zich talentvol bovendien, maar het bleef een voortdurend nèt misgrijpen. Mej. Remmers kwam nog een heel eind in de goede richting en zorgde tegen het eind van het verhaal voor het broodnodige amusement. Voor me vrouw Bakker, die de laatste jaren niet meer op de planken heeft gestaan was de rol nog veel ondankbaarder hoewel het voor ieder duidelijk was dat ook zij zich tot het uiterste inspande. Noodgedwongen We hoorden dat UDI deze bui wel degelijk heeft zien hangen. Onvoldoen de mannelijk spelermateriaal maakte de keus van dit Engelse blijspel min of meer gedwongen. De bedoeling was ge weest een der hoofdrollen te laten ver vullen door mevrouw Dros uit Oude- schild, een heel sterke actrice van het juiste type, die „En krijgen is de kunst" wellicht had kunnen redden. Om ge zondheidsredenen kon zij echter niet meedoen. Het verhaal gaat over Ca therine en Jane Hayling, beiden wedu we van dezelfde echtgenoot die in ern stige financiële moeilijkheden verkeren. Er verschijnt een antiqair ten tonele die uit is op een smaragden halssnoer dat de dames zouden bezitten en op de antiquiteiten die zich in de woning be vinden. Om zich van het bezit daarvan te verzekeren de dames zijn niet erg toeschietelijk schrijft hij alvast voor schotten uit. Moeilijk wordt het als de weduwen met het smaragden halssnoer op de proppen moeten komen. Want dat halssnoer, zo menen de dames, is vals en de meest gecompliceerde leu gens moeten eraan tepas komen om te voorkomen dat de antiqair het snoer krijgt te zien. Om hem om de tuin te leiden moet Jane zich zelfs als Portu gese verkleden. Het komt goed want tot ieders verbazing blijkt het snoer echt te zijn en bovendien zo kostbaar dat alle moeilijkheden ineens zijn op gelost. De heer W. Tinholt zagen we als de antiquair Julius Caxton; hij toonde zich geknipt voor deze rol. Het uiter lijk vriendelijke maar in werkelijk heid slinkse karakter kwam er goed uit. De heer G. Pansier werd in het pro gramma „een stokoude huisknecht" ge noemd. Als we dat „stokoude" wegla ten, deed hij het uitstekend. Het jonge meisje Susan Wawson kreeg gestalte door mevrouw G. Koorn-Penha; leuk, maar wat te zachtjes en te bescheiden. Susan is de liefde van de inwonende zoon van Catherine, Philip. Debutant S. Swinkels was deze rol wel toever trouwd als was het merkbaar dat hij zich nog niet eerder op het toneel had bewogen. Mevrouw I. Reitsma-Bakker zagen we als een exentrieke dame waarnaar de interesse van zoon Philip bepaald niet uitgaat. Het was spel zo als we dat van mevrouw Reitsma ge wend zijn: uitstekend. Verder droeg ene Brigitte Blair, als vriendin van de twee weduwen, aan het verhaal bij. Me vrouw C. Brücher die zich met deze rol had belast, speelde met wat te wei nig flair en viel daardoor weinig op. De heer A. Poel voerde de regie. UITSLAGEN Zaterdag 28 november 1970 Afdeling Noordholland: Oosterend- Jong Holland 43 Junioren: HCSC 4-Oosterend 07 Adspiranten: Oudesluis a-ZDH b 50 Tex. Boys a-Texel a 00 Oosterend b-Texel c 20 Tex. Boys b-Tex. Boys c 81 Pupillen Afdeling A Oosterend a-ZDH a 40 Texel a-Oosterend b 130 Tex. Boys b-Texel b 15 De Koog a-Tex. Boys a 51 Afdeling B Texel d-Tex. Boys c uitgest. ZDH b-Oosterend c 07 Cocksdorp b-De Koog b 1>1 Zondag 29 november 1970 4de klasse A KNVB BKC-Texel 1—2 Afdeling Noordholland Tex. Boys-Geel Zwart 31 De Koog-Apollo '68 05 TEXEL WON VAN BKC (2—1) Texel speelde een verdedigend par tijtje tegen BKC in de oude beproefde opstelling, met Jan v. Bennekom rechts buiten, die ook het eerste doelpunt maakte. Bij een scrimmage kwam BKC op 11, waarmede de rust inging. Na rust hetzelfde spelbeeld: Texel verdedigend, maar levensgevaarlijk door uitvallen. K.D. Koorn maakte 12, vervolgens hadden Jan v. Benne kom en Hans Geus prachtige kansen. Toch mocht Texel z'n handen dichtknij pen toen bij een gevaarlijke aanval van BKC Jan Meedendorp de bal nog uit het doel kon koppen. Al met al een ver diende overwinning, die Texel weer in de middenmoot brengt. TEX. BOYS-GEEL ZWART 3—1 Op een nat maar goed bespeelbaar veld hebben de Boys de wedstrijd tegen Geel Zwart in hun voordeel beslist. Het was een niet op hoog peil staande wed strijd, waarin het plaatsen en positie kiezen dikwijls veel te wensen overliet. De Boys-aanvallen hadden in dit duel meer inhoud dan die van hun tegen standers. Dit resulteerde na een kwar tier spelen in een 10 voorsprong toen H. Witte, na een goede voorzet van C. Kuip, bijna te lang treuzelde, maar ten slotte toch nog raak schoot. Na 25 min. bracht dezelfde speler de stand op 20 door een voorzet, weer van C. Kuip, re soluut af te ronden. No. 3 kwam vijf min. later op het scorebord, toen C. Kuip, na een goede aktie van H. van Sambeek, de Geel Zwart keeper kans loos passeerde. Kort voor het rustsig- naal wist Geel Zwart de achterstand te verkleinen; uit een goed genomen cor ner werd de bal direct achter keeper H. Witte gekopt. In de tweede helft een op en neer gaande strijd. De Boys wis ten zich door snelle uitvallen enige uit stekende kansen te scheppen, doch de schoten misten nu de goede richting. Aan de andere kant moest keeper Witte, hoewel de Geel Zwart aanvallen niet veel gevaar inhielden (lange verre trappen) toch enkele goede saves ver richten om z'n doel schoon te houden. DE KOOG-APOLLO '68 0—5 De Koog 1 ontving Apollo '68, een onbekende tegenstander. Apollo nam reeds in de eerste minuut de leiding, toen keeper Dekker een vrij tam af standschot liet glippen (0—1). De Koog kwam echter terug en er ontwikkelde zich een vrijwel gelijkopgaande wed strijd met A. wel technisch beter. Tot de 25e minuut ging dat zo. Toen liet de scheidsrechter na een duidelijk buiten- spelgeval doorspelen, waarbij indirect een doelpunt ontstond (02). De Koger achterhoede raakte wat van slag, begon onzeker te worden, en spoedig hierna was het 03, na een reeks fouten en missers. Direkt hierna was het 40. Een zeer wonderlijk doelpunt, ontstaan na dat de bal op de lat terecht kwam, eni ge meters precies over de lat rolde en toen weer voor doel viel. Uit de scrim mage scoorde A. (04). De Koog her stelde zich en hield de zaak verder tot de rust weer dicht. Na rust waren beide partijen volko men aan elkaar gewaagd. De aanvallen gingen heen en weer. De Koog had Kikkert naar voren gestuurd, maar hij werd steeds zwaar afgedekt. Ook A. kreeg nog enkele kansen, maar Dekker greep goed in. Kikkert kwam eenmaal in goede positie, maar strandde op de A.-doelman. Zo verstreek de tweede helft, totdat de A.-rechtsbinnen door brak, keeper Dekker omspeelde en scoorde. Dat was ca. 10 min. voor tijd. Bij deze stand bleef het en had A. een verdiende 50 zege binnen. ZDH-JEUGD Zowel de pupillen als de adspiranten b leden zaterdag gevoelige nederlagen. Pupillen a kon het tegen Oosterend a niet waarmaken en verloor met 40. De achterhoede was ook wel enigszins ver zwakt. Pupillen b verloor met 70 van Oos terend c, dat veel sterker was, zodat ze bijna de gehele wedstrijd voor het doel van T. Amout waren. Adsp. b kwam met een 50 neder laag uit Oudesluis. Het was een leuke wedstrijd, waarin Oudesluis a iets ster ker was, maar toch met veel geluk aan de doelpunten kwam, terwijl het de ZDH voorhoede niet erg meezat, zodsffi de nederlaag wel wat groot is uitge vallen. Het overige ZDH-voetbal werd afge last. SVO BLEEF JONG HOLLAND DE BAAS (4—3) In een weinig sfeervolle wedstrijd heeft het zaterdagelftal van Oosterend ternauwernood afstand genomen van concurrent Jong Holland. Dat dit zo veel moeite kostte, was enerzijds te wij ten aan de achterhoede, die in de twee de helft te nonchalant opruimde; ander zijds waren de beslissingen van de scheidsrechter hier debet aan: Ooster end kreeg namelijk twee penalties tegen en een zuiver doelpunt werd afgekeurd. Oosterend startte goed en bracht in de 19e min. de stand op 10 door een doelpunt van Drijver. Vijf minuten la ter echter was de stand weer in even wicht, toen de gasten hun eerste penalty benutten. Na deze tegengoal kwam Oosterend wat beter in zijn spel en brachten Drijver in de 36e min. en Van der Zee in de 41ste min. de stand op 31. Met deze stand ging Oosterend rusten, omdat het doelpunt 2 min. voor rust door een kopbal van Drijver niet werd toegekend. Na rust kreeg Jong Holland in de 57e min. zijn tweede strafschop te nemen. (32). Hierdoor bleek er nog van alles mogelijk te zijn, totdat Drijver in de 71e minuut meer zekerheid bracht, toen zijn corner van links direct tegen het net sloeg. Vijf minuten voor tijd brachten de gasten de eindstand evenwel nog op 4—3. S.V. OOSTEREND Junioren HCSC 4-Oostercnd 07. De junioren schoten weer eens flink uit hun slof en wisten in een goede wed strijd zeven maal het net te vinden via doelpunten van Jaap Dros, Ko Timmei (4x), Jan de Vries en KI. v.d. Berg (uit een penalty). Adsp. a ging naar De Cocksdorp en kwam met een gelijkspel terwijl adsp. b ditmaal Texel c met 20 de baas bleef. De pupillen deden het ook weer goed. Pupillen a bleef de baas over ZDH a. Pupillen b verloor echter van Texel a. Pupillen c tenslotte boekte een forse 70 zege op het toch heus niet zwakke ZDH b. GELUKKIGE ZATERDAG VOOR TEVOKO Zaterdag was een goede dag voor Tevoko. Het eerste dames- en het eerste herenteam moesten in Alkmaar wed strijden spelen in de promotieklasse competitie. Dames 1 trad aan tegen Effect en wist na een lang gevecht uiteindelijk met 32 de overwinning in de wacht te slepen. De wedstrijd stond onder leiding van een zeer partijdige scheidsrechter, hetgeen voor de Tevoko-dames een ex tra stimulans was om te vechten tot het einde voor een goed resultaat. Heren 1 moest het opnemen tegen Octopus, altijd een zeer lastige tegen stander met een goede techniek. Ze heb ben zich tot het uiterste moeten inspan nen om de punten naar Texel te halen, wat hen na 1V* uur spelen gelukte. Met 32 werd Octopus op eigen veld ver slagen. Woensdagavond a.s. moet Tevoko 2 heren in de Burg. de Koninghal een wedstrijd spelen voor de le klasse afd. Den Helder tegen Adelborsten. Gezien de 2 voorgaande wedstrijden hebben deze heren wel wat goed te maken, want die werden beide verloren. In verband met de herenwedstrijd Tevoko-Adelborsten van a.s. woensdag (aanvang 19.15 uur) wordt het trainings- uur van Tevoko 4 en 5 dames een uur later dan gewoonlijk; dus trainen van 20.30-21.30 uur. EILANDCOMPETITIE VOLLEYBAL In het programma van de Eiland competitie waren wedstrijden vastge steld voor 15 dec. Dit was fout en moest zijn 16 dec. (woensdag). DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 24 november 1970 P. W. Kooi-J. Hooijberg 02 J. Vinke-J. Koorn 11 C. Meedendorp-P. Kooiman 11 C. v.d. Werf-W. Bakker 0—2 J. Schoo-P. Bakelaar 0—2 P. Jansen-D. v. d. Werf 2—0 J. van Heerwaarden-C. Groenhof 20 J. Hooijberg kon een makkelijke over- Winning behalen en kwam daardoor weer in de middenmoot terecht. J. Vin- ke raakte zelfs 3 stukken achter, maar kon toch nog remise maken. C. Mee dendorp en P. Kooiman konden beiden geen voordeel krijgen. W. Bakker en C. v. d. Werf moesten ongeveer nog 30 zetten maken in ca 10 minuten. Het werd een sensationeel slot met W. (Bak ker als winnaar. Tot 5 december Den Burg, Raadhuis, tentoonstelling A. .D Blok v.d. Velden, „Franse reisim pressies". Geopend zaterdags van 14.00-17.00 uur; dinsdagavond en donderdagavond van 19.00-21.00 uur en op de uren waarop het raadhuis voor het publiek geopend is. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Van Loon, woensdag 2 decem ber van 13.00-15.00 uur; dokter Coutinho, woensdag 2 decem ber om 15.00 uur.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 7