Raadsvergadering Efficiency-onderzoek secretarie ej gemeentelijke diensten Twee kranten vallen uit Zadelmakerij verkocht Raadsvergadering (Vervolg van pagina 1) Westdorp met de troonrede en dat was niet waarderend bedoeld. Ook in deze nota worden wensen opgesomd zonder aan te geven waar het geld vandaan moet komen. •Die mening werd gedeeld door de heer Blanken die veronderstelde dat het 5-jarenplan wegens gebrek aan fi nanciële middelen wel een waslijst van onhaalbare kaarten zal blijven. Baas-in eigen huis De heer J Zuidewind (VVD) riep het college op ervoor te zorgen baas in ei gen huis te blijven. Invloeden van bui tenaf dienen geen vat te krijgen op Texels toekomst. B. en W. en de raad dienen uiteraard de mogelijkheden tot beroep te respecteren maar ze moeten ervan doordrongen zijn dat ontwikke lingen die voor Texel noodzakelijk zijn op de kortst mogelijke termijn moeten worden gerealiseerd. Waarbij de heer Zuidewind onder meer doelde op de ontwikkelingen rondom de Water fa briek. Bezorgd toonde de spreker zich over de ontwikkeling van het Openbaar ver voer op Texel. Als de AOT straks ge meentesubsidie krijgt, onder welke voorwaarden zal dat dan geschieden Bedenkelijk vond de heer Zuidewind het dat Teso drie nieuwe autobussen in bestelling heeft en onderhandelingen voert over twee andere. Het is veel goedkoper om op de stille routes in de polders tussen de dorpen een kleine bustaxi in te zetten, zoals o.a. in Em- men gebeurt. De onderwijsvernieuwing moet op al le scholen worden doorgevoerd vond de heer Zuidewind. Als de ene school het wel doet en de andere niet, ont staan ongewenste verschillen in oplei ding. Antwoord Mr. Sprenger ging uitvoerig in op hetgeen de raadsleden in hun beschou wingen en opmerkingen ten aanzien van de begroting naar voren hadden gebracht. De begroting is inderdaad te laat, zo gaf hij toe. Maar dat was nood gedwongen gebeurd. De garantie dat de stukken volgend jaar per 1 september beschikbaar zullen zijn, kon hij met ge ven. Het zou al een hele verbetering zijn als het één maand eerder zou luk ken. Overigens was wél voldaan aan de wettelijke termijn van vier weken tus sen toezending van stukken en de ver gadering. De raad hoefde geen angst te hebben dat het gemeentebestuur niet alles in het werk zou stellen om baas in eigen huis te blijven. Wat de wel standscommissie betreft, dat is een ad viesorgaan dat dus geen enkele beslis sende bevoegdheid heeft. B en W. kun nen het oordeel van de welstandscom missie naast zich neerleggen en dat komt ook wel eens voor. Het baas zijn in eigen huis is ten aanzien van de ruimtelijke ordening minder goed mo gelijk. Er zijn nu eenmaal goedkeurin gen nodig van hogere bestuursorganen. Over het openbaar vervoer op Texel wordt momenteel druk gesproken. Voorstellen zullen niet lang op zich la ten wachten. De gemeente gaat ervan uit dat goed openbaar busvervoer een eerste vereiste is. Volgens de voorzitter werd op alle lagere scholen wel op een of andere manier aan vernieuwing gedaan, als is het waar dat sommige scholen voorop lopen. Straatbelasting De heffing van straatbelasting op agrarisch land is niet nieuw. Ook agra rische bedrijven veroorzaken kosten die op de gemeente drukken, evenals recre atie terreinen, industrieterreinen en woongebieden. Mogelijk vervalt de straatbelasting als de heffing van be lasting op onroerend goed mogelijk wordt. Wellicht krijgt de heer Bakker dus toch zijn zin. Tot de heer Standaart zei de voor zitter: het tekort op de gemeentebegro ting wordt voor méér dan 100% door het toerisme veroorzaakt. Het is dus billijk dat dit tekort uit de opbrengst van de toeristenbelasting wordt gedekt. Daardoor is de toeristenbelasting in fei te een doelheffing; het is een middel om de roofbouw die jarenlang op de normale voorzieningen is gepleegd, te niet te doen. Blijkens het jongste jaarverslag van de Stichting Noordhollandse Welstands commissie (die ook de Texelse bouw plannen op „schoonheid" beoordeelt) is het niet de taak van de. welstandscom missie uit te maken of het betrokken bouwwerk „mooi of lelijk" is. Het In verband met Kerstmis en Nieuwjaar zullen de kranten van 25 december en 1 januari niet verschijnen. Bovendien komt de krant van disdag 22 december één dag later uit evenals de krant van 29 december. Abonnees en adverteerders ver zoeken wij hiermee rekening te houden. Voor de kranten die op woensdag 23 en woensdag 30 de cember uitkomen, geldt dat de advertenties op de daaraan voor afgaande maandagen om 12 uur in ons bezit moeten zijn. Bij ont vangst na dit tijdstip kan plaat sing niet worden gegarandeerd. gaat erom of de architectuur past in de bestaande omgeving. Of er een moge lijkheid is dat ook Texel te zijner tijd op het aardgasnet wordt aangesloten wordt momenteel onderzocht. Het re sultaat van het onderzoek kan in het begin van het nieuwe jaar worden ver wacht. De heer Standaart had ook ge rept over de „doorlichting" van het ge meentelijk apparaat dat ophanden is. In dit efficiëntie-onderzoek zullen ook de gemeentelijke diensten worden be trokken, aldus Mr. Sprenger. Met het bejaardenwerk zoals dat door de vrouwenorganisaties is begon nen, heeft de gemeente niets van doen, aldus de heer Joustra naar aanleiding van de opmerkingen van mej. Luijster- burg. Het is een zuiver particuliere aanpak en slechts een begin van het open bejaardenwerk zoals zich dat in de toekomst zal moeten ontwikkelen. De strandreimging moet inderdaad worden uitgebreid maar ook hier geldt dat wat tot dusver is gebeurd geen ge meentelijke zaak is geweest. Over de inzet van een tweede machine en over de kosten die de gemeente moet dragen zijn momenteel besprekingen gaande. Een mogelijkheid om allen die van het schone strand meeprofiteren verplicht te laten meebetalen, zag de wethouder niet. Dat de sportverenigingen meer sub sidie moeten hebben werd door Mr. Sprenger onderschreven. Vergelijking met bibliotheek of muziekschool is ech ter niet juist. Overigens moet men den ken dat de gemeente aan de sport meer beschikbaar stelt dan alleen geld: ge bouwen en terreinen. Nuchter Mr. Sprenger was het niet met de heer P. Smits opmerking eens dat de begroting te optimistisch is. „We heb ben juist gesteld dat de begroting met toeristenbelasting sluitend is te krijgen en dat veel kapitaalswerken niet kun nen worden bekostigd. Dat is een niet plezierige situatie en wij hebben dat nuchter geconstateerd". Door niet te beschikken ojver een eventuele uitkering na een artikel 12 aanvraag legt de gemeente zich beper kingen op in het uitgavenbeleid. „Maar is dat slechter dan wél een artikel 12 aanvraag in te dienen waardoor men gebonden wordt? Nu blijven we baas in eigen huis en kunnen in ieder geval zelf de urgentie vaststellen", zo rea geerde de heer Sprenger op de opmer kingen van de heer Westdorp. Als mogelijkheden die in de naaste toekomst tot hogere gemeentelijke in komsten kunnen leiden noemde Mr Sprenger: een verhoogd a.andeel in het eigen belastinggebied, verhoogde uitke ring op grond van een gewijzigde fi nanciële verhouding en desnoods verhoging van bepaalde bestaande plaatselijke belastingen. Maar eerst dient afgewacht te worden wat men zou kunnen heffen. Wat de milieuhygiëne betreft, vertel de wethouder Dros dat de mogelijkhe den voor centrale rioolzuivering op Texel worden bestudeerd. Het rapport komt waarschijnlijk nog deze maand gereed. Te voorbarig De gesprekken over het open bejaar denwerk deden mevrouw Koning-Bruin konkluderen dat men misschien toch wat te voorbarig is geweest. De basis is nu de bereidheid om dergelijk liefde werk te willen verrichten; dat kan maar korte tijd standhouden. Daarmee was mej. Luijsterburg het volstrekt oneens. De organisatie is nu overgedragen aan de gezinszorg en men beschikt over maar liefst 75 hulpen en vrijwilligsters. Het onderwerp openbare toiletten kwam weer eens aan de orde, deze keer bracht niet mej. Luijsterburg maar de heer Westdorp deze „grote behoefte" ter sprake. Hij had gehoord dat een zakenman uit Den Burg met een filiaal in De Koog een bedrag van 3000, beschikbaar had willen stellen voor de bouw van zo'n nuttig opstal in De Koog De betrokkene had naderhand taal noch teken vernomen. Geantwoord werd dat de man zich had teruggetrokken toen hem van gemeentelijke zijde werd ver zocht of hij zijn aanbod inderdaad ge stand wilde» doen. Chantage De heer Westdorp hanteerde krasse termen toen hij zijn gal spuwde over de handelswijze van de Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten (gesteund door Staatsbosbeheer e.d.) ten aanzien van de elektriciteits- en waterfabriek. Op een landkaartje had hij gezien dat het werkelijke afstandsverschil tussen de bouwplaats zoals die door de TEM wordt voorgestaan slechts 140 meter verschilt van de plaats waar Natuur monumenten aan vasthoudt. Beide plaatsen liggen op ruime afstand van het vogelreservaat. Hij zei alle waarde ring te hebben voor de doelstelingen van Natuurmonumenten maar voor de Zadelmaker J. Bakker Czn. heeft zijn bedrijfspand met woonhuis aan de Waalderstraat te Den Burg verkocht aan de heer C. A. Witte CAzn. (Zuid- Haffel). De heer Witte zal het na 1 februari a s. als woonhuis in gebruik nemen; hij heeft zijn land met schuur in Zuid-Haffel via de Stichting Agra risch Texel verkocht aan andere boeren De woning is nog te koop. De heer Bakker verhuist naar een bejaardenwoning Mogelijk zal hij zijn bedrijf nog enige tijd in een ander pand voortzetten. mensen van deze vereniging die nu een kostbare vertraging van dit projekt veroorzaken had hij niet het minste respect. „Omdat zij niet precies hun zin krijgen dwarsbomen ze het plan. Dat is gewoon chantage!" Mr. Sprenger zei met gedachten van Westdorp wel on geveer te kunnen instemmen. De heer Westdorp was van mening dat het geld dat aan reparatie van de Postweg is besteed als weggegooid moet worden beschouwd. De wijze van repareren is zodanig geweest dat de stenen er nu alweer uitvliegen als er verkeer overgaat. De weg had verbreed moeten worden maar doorvoor ont breekt het geld. Wat dat laatste be treft werd door Mr. Sprenger meege deeld dat de plannen tot verbreding van de Postweg normale vorderingen doormaken Uit niets valt op te maken dat dit werk niet kan doorgaan. Weg gegooid is het geld voor de provisori sche reparatie niet, want het was nodig. Wethouder Dros liet blijken het in deze wel met de heer Westdorp eens te zijn. „Maar die reparatie is voor mijn tijd geregeld". Lelijke bouw Op verzoek gaf de heer Standaart voorbeelden van gebouwen waar de welstandscommissie blijkbaar had ge faald; het Rijkswaterstaatkantoor aan de Keesomlaan (Zeer hoog en niet pas send temidden van de omringende be bouwing), de veel te dicht op elkaar staande bungalows aan de Epelaan, het woonhuis van de heer Vermeulen in Zuid Haffel en het nieuwe huis dat het Waterschap heeft gebouwd bij de Schans. De heer Daalder was het eens met de bezwaren tegen het RWS-gebouw. Bij de Epelaan ontstaat de compacte bebouwing door de beperkte breedte van de bouwterreinen en het plan van het Waterschap heeft de gemeente trachten te wijzigen maar de minder fraaie plaatsing van de machinistenwo ning was om technische redenen nood zakelijk Daarvoor is het college ge zwicht. Bij de behandeling van de begroting van de sociale dienst stelde de heer Westdorp voor hierin een post „Coör dinator Open Bejaardenwerk" op te ne men, zoals ook mej. Luijsterburg wilde. Mr. Sprenger wilde dat niet direkt doen en de mogelijkheden eerst bekij ken. Watersnoodlicht Toen het onderwerp BB ter sprake kwam wees de heer C. Ellen (PAKT) op het feit dat vrijwel niemand op Texel weet wat de betekenis is van de lichten die op de hoge punten staan op gesteld. Velen menen dat zij moeten evacueren als het licht brandt, maar dat is nu juist met het geval. Hij vroeg ervoor te zorgen dat het publiek wordt voorgelicht in deze. De heer Standaart vond dat jaarlijks een inschrijving voor het schoonhouden van het raadhuis moet worden gehou den. Alleen dan weet men of het voor deliger is het werk in eigen beheer te doen of aan schoonmaakbedrijven over te laten. In dc vorm van een begrotingswijzi ging werden de verwachte opbrengsten in de toeristenbelasting ondergebracht. Bij stemming hierover verklaarden vijf raadsleden zich tegen: de Pakt-fraktie en de heer M. Bakker van Texels Be lang. Dc heer Standaart was tot aller bewondering vóór. Hij vertelde dat hij nog steeds bezwaren had maar een niet sluitende begroting was voor hem nog minder acceptabel. Geruime tijd werd gesproken over het voorstel om ernaar te sterven dat de ambtenaren worden betaald zoals in een gemeente van 25.000 inwoners. „Waarom 25.000? De gemiddelde bewo ning van Texel bedraagt toch 18.000 personen?" vroeg de heer J. Witte. Mr. Sprenger zei dat men zich niet vastbijt in dit cijfer. Men is een'voudig van mening dat de gemeente taken heeft die in zwaarte te vergelijken zijn met die van een gemeente van ongeveer 25.000 inwoners. De heer Bakker wees erop dat veel ambtenaren op dit mo ment al royaler worden betaald dan in een andere gemeente van dezelfde grootte, destijds is daartoe besloten om het aantrekken van ambtenaren naar Texel te bevorderen. De heer Bakker meende dat ook in aanmerking moest worden genomen dat voor het meerde re werk ook meerdere ambtenaren zijn aangenomen zodat het niet is vol te houden dat de taak per persoon zoveel zwaarder is. Dat is volgens Mr. Spren ger een misvatting. Het ging niet om de hoeveelheid werk maar om de zwaarte ervan. Secretaris Beemsterboer vertelde dat de hoogste en laagste salarisposten on veranderlijk zijn. De tussenfunkties kunnen er bij een hogere classificatie alleen op vooruit gaan. Mevrouw Koning-Bruin zei schoon genoeg te hebben van dat voortdurende geklaag over teveel ambtenaren, die te weinig uitvoeren. Zij twijfelde er niet aan, dat op het raadhuis hard wordt gewerkt. Met de doorstromingsregeling ging de raad aikkoord, al had niet ieder er even goede verwachtingen van. Er werd aan getwijfeld of een bedrag van ƒ1250,van betekenis is voor iemand die zodanig is gesitueerd, dat hij zich een duurdere huurwoning kan veroor loven. Men stemde in met het accep teren van de nieuwe regeling en het resultaat af te wachten. Eventueel kan de gemeente de premie nog wat verho gen. Bekentenis Het perceel grond aan de Epelaan werd verkocht aan aannemer Koorn. De heer Standaart merkte op dat de goed keuring van de raad weinig zin had, want de aannemer was al met de bouw op dit perceel begonnen. Wethouder Daalder gaf toe, dat hij de aannemer daarvoor toestemming had gegeven. Om organisatorische redenen wilde Koorn zo gauw mogelijk beginnen en in de verwachting dat de raad de grond- transactie wel zou goedkeuren, mocht hij alvast van start gaan. De raadsleden stemden er van harte mee in. Dinsdagavond 22 december vergadert de gemeenteraad, aanvang half acht. Dc agenda luidt als volgt 1. Ingekomen stukken en mededelingen. 2. Straatnaamgeving in Den Burg. 3. Mededeling van het jaarverslag over 1969 van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel. 4. Vaststelling van een besluit ex artikel 22 bis der Lager-onderwijswet 1920 tot instandhouding van de openbare lagere school te Zuid-Eierland. 5. Behandeling bezwaarschriften en vaststelling van het bestemmingsplan Oudeschild. 6. Bespreking inzake de beatschuur Sarasani. 7. Verkoop van een perceel bouwterrein nabij de Trompstraat te Oudeschild aan de heer A Hemelrijk, aldaar. 8 Verkoop van een perceel bouwterrein aan de Epelaan te De Koog aan de heer W. J. M Koorn te Den Burg. 9. Verkoop van een perceel bouwterrein nabij de Bernhardlaan te Den Burg aan de Woningbouwvereniging Texel, be stemd voor de bouw van garageboxen. 10. Verlenen van opdracht aan de af gevaardigde van de gemeente naar de algemene vergadering van aandeelhou ders van de N.V Texelsche Electrici- teitsmaatschappij (T.E.M.) tot het stem men vóór de venkoop van een strookje grond te Den Burg aan de heer P. Arensman, aldaar. 11. Instelling van een organisatie- en efficiency-, tevens classificatie-onder zoek 12. Wijziging van de gemeentelijke re geling Vleeskeuringskring Den Helder. 13. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1970. 14. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1971. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Barnard, woensdag 23 december van 13.00-15.00 uur. dokter Seegers, woensdag 23 december, om 15 00 uur. KEESOM STUDIEFONDS BEHANDELDE DERTIEN AANVRAGEN In het jaar 1969 ontving het bestu ry van de Stichting Prof. Dr. W. H. Ke"e omstudiefonds dertien aanvragen een bijdrage in de kosten van stud Voor het volgen van een opleiding a een muzieklyceum werd J1000,ti gekend. Een aanvraag voor een univt 'ie sitaire studie werd ook gehonoret met 1000,Een ander soortgelij il lei nd ;e: ide aanvraag werd afgewezen wegens voldoende studieresultaten en een dei aanvraag werd algewezen wegens e inmiddels toegekende voldoende rijl studietoelage. Van twee verzoeken toelagen voor hte volgen een MTS werd één noreerd met 1000 terwijl een 4-"~ dere werd afgewezen wegens een hoog inkomen van de ouders. Tw lei verzoeken om een toelage voor een leiding aan een middelbare bosbou en cultuurtechnische school werden gehonoreerd met ƒ1000,ƒ500 werd beschikbaar gesteld voor een leiding aan een sociale academie. Tv verzoeken om een toelage voor het v gen van een opleiding tot kleuterle ster werden afgewezen; het ene v t's gens onvoldoende studieresultaten; andere wegens een te hoog inkom ic: van de ouders. Een te hoog inkom van de ouders was ook de reden weigering van een toelage voor een derwijzersopleiding. ƒ250,werd schikbaar gesteld voor een opleid; y1( aan een fijntechnische vakschool De toelage voor de opleiding aan muzieklyceum hoefde achteraf niet worden uitbetaald omdat een Rijkss die toelage van voldoende grootte wi toegekend Door een dergelijke toel; kon ook een. van de toelagen voor opleiding aan een middelbare bosboi en cultuurtechnische school tot ƒ500 worden teruggebracht. Totaal w< gS. door het Keesom studiefonds 4250 uitbetaald, het hoogste bedrag in bestaan van 't fonds, dat in 1953 gesticht. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdo telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 32 DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6 uur tot maandagochtend 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de peril 19 december tot en met 25 decern! i tel. 2182, b.g.g. telefoon 2069. R.K. KERKDIENSTEN Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.30 uur Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Koog: zondag 10.00 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEjti HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Waardenbu De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loerakjn Den Hoorn 10.00 uur ds. Visser De Koog 10.00 uur Eerw. heer Veldh De Waal 19.30 uur Eerw. heer Veldh Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Viering H Avondmaal Maandcollecte voor de kerkvoof Oudeschild 11.15 uur ds. Waardenbu; Bediening H Doop GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur Kand. B. Krol, van Amsteiö 16.30 uur Kand. B. Krol Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur Dienst verzo door de jongeren Pi lh Waarschijnlijk in maart 1971 zal wor den gestart met een onderzoek naar de organisatie en efficiency van dc secre tarie en de gemeentelijke diensten door het bureau van organisatie en efficiency te Rijswijk van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. De kosten zullen tussen ƒ20.000,en ƒ30.000,liggen. De gemeenteraad is gevraagd een cre- diet van ƒ25.000,beschikbaar te stel len voor dit doel. Het onderzoek zal worden gecombineerd met een classifi- catieonder/oek, waarbij het erom gaat vast te stellen, dat de situatie van de gemeente Texel zodanig is dat deze in een hogere gemeenteklasse hoort te worden ingedeeld. Dit maakt een hogere salariëring van de ambtenaren mogelijk. In de gemeenteraad werd destijds een efficiency-onderzoek bepleit door Texels Belang. De uitbreiding en verzwaring van de gemeentelijke taak heeft een toename van het aantal ambtenaren tot gevolg gehad Hoewel B en W van mening zijn, dat de organisatie aan de te stel len eisen voldoet, achten zij het toch mogelijk dat bepaalde situaties en werkmethoden voor verbetering vat baar zijn, zodat een dergelijk onderzoek nut kan hebben. Zoals gezegd zal het onderzoek wor den gecombineerd met een classificatie- onderzoek. B. en W vinden dat Texel niet kan worden vergeleken met een normale plattelandsgemeente van 11.000 inwoners. De eilandpositie, de belang rijke rol in het nationale en internatio nale toerisme brengt een groot aantal problemen met zich mee, die van de bestuurders en het ambtenarenappa raat een bijzondere instelling en be kwaamheid vergen. De Texelse proble matiek is beduidend zwaarder dan die van andere, even grote gemeenten. B. en W. doelen hier bij niet op de hoeveelheid werkzaamheden of op het duidelijk hogere prijsniveau, maar op de zwaarte van de taak, vooral van dc staf functionarissen, die een hoge mate van inzicht en bekwaarmheid moeten heb ben. De bezoldiging moet daarmee in overeenstemming zijn. Dat wordt be reikt door de gemeente in een hogere klasse onder te brengen en dat zal dan ook aan GS en aan de Minister van Bin nenlandse Zaken worden gevraagd. Dat is niet de eerste keer. Dergelijke verzoeken hadden in 1948 en 1949 geen succes. Wel werd in 1955 de bezoldiging van de wethouders gelijk gesteld met die van gemeenten van 12001-14000 in woners. Hetzelfde zou in 1956 ten aan zien van de salarissen van burgemees ter, secretaris en ontvanger gebeui 0] maar deze besluiten werden door de nister niet goedgekeurd, omdat n zijn mening niet voldoende was aai toond dat de situatie waarin deze fi tionarissen verkeren, beduidend schilt van die in andere gemeenten gelijke grootte. Onpartijdig Een volgende poging werd in 1960 dernomen, gelijk met de andere deneilanden, maar ook nu was de nister niet bereid er gevolg aan te ven. B. en W. zeggen het vermoeden hebben, dat de verzoeken in het ve den te weinig werden gestaafd door onpartijdig onderzoek. Het kome efficiencyonderzoek wil het col daarom graag ook voor dit doel die baar maken. De kosten ervan zullei deze wijze een te verwaarlozen on< deel van de totale kosten vormen combinatie van beide onderzoe n werkt uiteraard zeer arbeidsbespar Het gaat echter om twee strikt gesi den zaken. Het is denkbaar, dat het reau tot wijziging van de organis adivseert, terwijl men tegelijk tot conclusie komt dat de Texelse ambt ren zwaarder worden belast dan in dere gemeenten van gelijke grootte r

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2