Raadsvergadering NEELS Topslager D. C. Visser NEELS ga met uw tijd mee-ga nwr de nmb 00K VOOR HOGE SPAARRENTE 139,75 179,- Tips voor feestelijk eten en <:~ï\ieuwjaaró~ aanbieding 00K VOOR GELEGENHEIDSKLEDING! 100,van goede gever ƒ600.voor Fanfarekorps Jan Strijbos vertoont film Jeugddammen Jeugdschaken Damclub Texel JACQUETS SMOKINGS ZWARTE COLBERTS met vesten GESTREEPTE PANTALONS KELNERKOSTUUMS DONKERBLAUWE EN ANTHRACIETGRIJZE KOSTUUMS DEATRIXSTRAAT 17 DEN HELDER Geef vooraf een heerlijke Kalfsvlees soep Heerlijke rollade SALADES Vleeswaren Kerstschotel, HOOGERSTRAAT 16 „WITTE DRANKEN" van de fa. LEGNER RST-kantine Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee dat hij in de vorige raadsvergadering verkeerde de- dedelingen had gedaan met betrekking tot de kantine die de Recreatiestichting op het terein Kogerstrand bouwt. Hij had gezegd dat de Koger bevolking geen interesse meer had voor het be nutten van het gebouw als dorpshuis. Inmiddels was het tegendeel gebleken en getracht wordt nu alsnog het ge bouw als dorpshuis en gymnastieklo kaal te laten dienst doen. De heer Blan ken merkte op dat de heer Westdorp daar in de vorige vergadering ook al op gewezen had, al was die mededeling niet in de notulen opgenomen. Oók stond niet in de notulen dat de heer Blanken ten aanzien van het voorgeno men BB-onderzoek van Texelse huizen op voldoende bescherming tegen fall out had opgemerkt dat dit onderzoek mogelijk het karakter van een fopspeen zal hebben. De eerstvolgende raadsvergadering zal reeds dinsdagavond 22 december worden gehouden. De heer Standaart klaagde dat de tijd tussen deze verga dering en de ontvangst van de agenda met toebehoren wel heel erg klein was, in ieder geval onvoldoende om zonodig bepaalde dingen behoorlijk te kunnen bestuderen en uitzoeken. „Een geweldi ge muggenzifterij van de heer Stan daart", vond mej. Luijsterburg. De om standigheden dwongen nu eenmaal tot deze haastige gang van zaken en de raadsleden moesten er dan hun week enduren maar aan besteden. Autowrakken Akkoord ging de raad met de voor lopige rtplossing van het autowrakken- probleem te De Waal. Zoals bekend zal smederij Witte een deel van de berm als opslagplaats voor wrakken mogen blijven gebruiken, maar er komt een schutting voor. De heer P. Smit vroeg er voor te zorgen dat ter plaatse voor het verkeer voldoende uitwijkmogelijk heid blijft. Nu dreigt een bottle neck te omstaan. De heer L. Broere kreeg eervol ont slag als onderwijzer aan de o.l. school te Den Burg. Om gezondheidsredenen krijgt hij vervroegd pensioen. De heer Zuidewind betreurde de reden van het ontslag en bracht dank voor hetgeen de heer Broere voor het onderwijs heeft gedaan. Het raadslid J. A. Witte werd geko zen als gemeentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van de stichting Agra risch Texel. De stichting houdt zich be zig met de structuurproblemen van agrarische bedrijven op Texel en kan over een fonds beschikken waardoor zoi odig gronden 'kunnen worden aan gekocht. Op een vraag van mevrouw Kuning-Bruin waaruit de stichting het geli voor dit fonds put antwoordde Mr. Sprenger dat onder meer een beroep kan worden gedaan op provinciale en rijksorganen. Woningen De raad ging akkoord met de nieuwe regels voor de verdeling van de woon ruimte. Zoals bekend is de nieuwe re geling aan de gemeente van hogerhand opgelegd zodat het weinig zin had er over te disoussieren. De heer P. Smit zei te hopen dat men zich dan ook zo veel mogelijk aan de bepalingen zal houden, wat betekent dat woningwet woningen worden uitgegeven aan huur ders waarvoor deze woningen bestemd zijn. dus mensen met een kleine porte monnee. Op dit moment worden veel woningwetwoningen bewoond door mensen die best een duurdere woning zouden kunnen betalen. De heer Smit noemde de pogingen om deze huurders te laten doorstromen naar duurdere woningen mislukt, gezien het kleine aantal dat aan de oproep gehoor heeft gegeven. Vooral is het zaak dat bij de woningtoewijziging dwingerder wordt opgetreden: iemand met een royaal in komen hoort niet in een goedkope ww- woning thuis. Wethouder Daalder was het daarmee -roerend eens. In de praktijk ligt de zaak echter niet eenvoudig. Niet altijd is een duurdere woning beschikbaar, zodat men soms genoodzaakt is een goed gesitueerde in een goedkope wo ning te plaatsen. Onbillijk De heer Smit wees er voorts op dat velen het als een onbillijkheid ervaren dat ambtenaren, onderwijzers en be paalde andere functionarissen als zij op Texel worden benoemd direkt een wo ning krijgen terwijl Texelaars jaren moeten wachten, of zich met zomer huisjes e.d. moeten behelpen. De heer Smit zei wel te weten dat genoemde ambtenaren voorrang krij gen omdat hun aanwezigheid noodzake lijk is op Texel, maar de Texelaars hebben voor dat argument heel weinig begrip. Hij vroeg de gemeente dan ook daarin verandering te brengen. Wethouder Daalder zei dat iedere woningtoewijzing geschiedt na zorg vuldig beraad met de bedoeling zo rechtvaardig mogelijk tewerk te gaan. Hij was bereid desgevraagd nadere in formatie te geven omtrent de motieven die voor bepaalde woningtoewijzingen aanleiding zijn geweest. Kleuterschool De Stichting Kleuterschool De Cocks- dorp-Eierland had medewerking ge vraagd voor de bouw van een twee- klassige kleuterschool te De Cocksdorp, bestaande uit twee speelwerklokalen met toebehoren. Oorspronkelijk was het de bedoeling een school te bouwen met één speel- en één leslokaal. De raad besloot de gevraagde medewerking te verlenen. School tv Akkoord ging men ook met de aan schaf van televisietoestellen ten behoe ve van de CVO-school te Den Burg en de School met de Bijbel te Oosterend. De Sint Jozefschool had om twee tele visietoestellen gevraagd maar dat ver zoek moet eerst nog aan nader beraad worden onderworpen. Uit het feit dat de toestellen o.a. uit de post „schoolzwemmen" betaald zul len worden, trok mevrouw Koning de konklusie dat de schooltelevisie ten koste van het zwemmen zal gaan. Dit bleek echter niet het geval. Op een vraag van de heer Koorn ant woordde de voorzitter dat het de be doeling is dat de scholen allen hetzelf de model tv-toestel aanschaffen wat met het oog op de sferviicevejrlening gunstig is. Het is de bedoeling dat de toestellen bij inschrijving zullen wor den aangekocht. Vrijdag 18 december Den Burg, Burgemeester De Koning hal, 19.30 uur, openbare avond mu ziekschool. Den Burg, Landbouwschool, 20.00 uur, kerstmaaltijd oud-leerlingen. Zaterdag 19 december Oosterend, De Bijenkorf, 20 00 uur, kerstzangsamenkomst m.m.v. Excel sior, Oosterender Mannenkoor en Ge mengde zangvereniging. Uen Burg, hotel De Zwaan, 16.00 uur, vergadering voor alle invaliden van Texel. Maandag 21 december Den Burg, Herv. kerk, 20.00 uur, kerst zangsamenkomst m.m.v. Kon. Texels (Fanfarekorps, leerlingen muziek school en Oecumenische jongeren. De Cooksdorp, hotel De Hoop, 20.00 uur adventsavond plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland. De Koog, hotel Opduin, bejaardenmid dag, georganiseerd door Oranjever eniging. Dinsdag 22 december De Cocksdorp, 14.30 uur, adventsmid- dag voor bejaarden van De Cocks dorp en Eierland georganiseerd door plattelandsvrouwen. Den Hoorn, Ned. Herv. kerk, kerstzang samenkomst. Woensdag 23 december De Koog, hotel De Toekomst, 20.00 uur, grote wild-kerstdrive. De Waal, dorpshuis De Wielewaal, 20.00 uur, lezing met film door Jan P. Strijbos. Maandag 28 december De Koog, hotel Het Witte Huis, 20.00 uur, lezing met film van Jan P Strij bos voor Oranjevereniging. DEN HOORN Een onbekende be zorgde bij de voorzitter van ZDH, de heer F. Zwanenburg een briefje van ƒ100,in een envelop. Blijkens een bijgevoegd briefje was het geld be stemd voor de nieuwe kantine van ZDH Omdat het niet op een andere manier kan vroeg het ZDH-bestuur ons via de krant de hartelijke dank aan de onbe kende te willen doorgeven. Gehoopt wordt dat dit voorbeeld navolging krijgt want er is nog een tekort van enkele duizenden guldens. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps •heeft een bedrag van ƒ600,ontvan gen van het Anjerfonds Noordholland. Het geld is bestemd voor aankoop en revisie van instrumenten. Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrleven. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl DE KOOG Op uitnodiging van de Oranjevereniging zal de heer Jan P. Strijbos op maandagavond 28 december in Het Witte Huis zijn nieuwste film over IJsland vertonen. De leden van de Oranjevereniging hebben vrije toegang. Anderen betalen ƒ1,50 p.p. Uitslagen van 15 december H. Jonker-R. Vink 20 H. de Beurs-F. Bos 02 J. Hooijberg-F. Commandeur 20 G. Blom-P. Witte (N) 20 E. v. d. Wetering-J. Bakker 11 D. Witte-P. Witte (B) 0—2 R. Jurnier-K. Kipkert 20 K. Ie Noble-P. v. Beek 02 C. Mozes-B. Koning 20 M. Jongejan-W. Oosterhof 02 D. Zuidewind-R. Gaasbeek 20 E. Rutten-J. Veenbaas 20 W. Bakker-G. Blom 02 P. Wittö(N)-F. Bos 0—2 P. v. Beek-C. Mozes 11 B. Koning-K. Ie Noble 02 R. Gaasbeek-M. Jongej an 02 H. de Beurs-iP. Witte (N) 02 F. Commandeur-D. Witte 20 F. Bos-J. Hooijberg 02 P. Witte (B)-G. Blom 0—2 W. Oosterhof-W. Bakker 02 K. Ie Noble-F. Commandeur 02 K. Kikkert-D. Witte 11 P. van Beek-R. Jurnier 11 M. Jongejan-C. Mozes 02 K. Ie Noble-D. Zuidewind 02 G. Bom-H. Jonker 02 R. Vink-P. Witte (N) 02 J. Bakker-H. de Beurs 20 W. Bakker-E. v. d. Wetering 02 J. VeenbaasnD. Zuidewind 02 F. Bos-J. Bakker 20 R. Jurnier-C. Zoetelief 02 In de vogende krant zal de volledige stand worden gepubliceerd. De lessen en wedstrijden worden voortgezet op 5 januari 1971 in de LTS- kantine van 15.15 tot 17.00 uur. Uitslagen G. Kruithof-W. Jas 10 P. Witte (N)-J. Groot 01 W. Bakker-E. Rutten 10 W. Jas-A. Verseput 10 G. Kruithof-J. Groot 10 E. Rutten-A. Verseput 10 C. Zoetelief-A. Visser 10 J. Hooijberg-P. Witte (N) afgebr. J. Groot-C. Zoetelief 01 A. Verseput-W. Bakker 01 A. Verseput-G. Kruithof 01 Stand gesp. pnt. 1. W. Bakker 3 3 100 2. G. Kruithof 3 3 100 3. W. Jas 5 4 80 4. C. Zoetelief 4 3 75 5. E. Rutten 2 1 50 6. N. Zoetelief 1 50 7. A. Visser 3 1 33.33 8. J. Groot 3 1 33.33 9. P. Witte (N) 3 16.67 10. J. Hooijberg 10 0 11. D. Witte 10 0 12. A. Verseput 5 0 0 Nieuwe deelnemers zijn nog steeds van harte welkom. Er wordt gespeeld op dinsdagmiddag in de LTS-kantine tussen 3.15 en 5.00 uur. De eerstvolgende kee r is op 5 januari 1971 wegens de kerstvakantie. Dinsdag werden de volgende partijen gespeeld W. Bakker-C. Dijker 02 P. Bakelaar-P. Kooiman 11 J. Vinke-J. Hooijberg 20 P. Jansen-C. Meedendorp O2 W. Stam-J. Koorn 11 C. v. d. Werf- P. W. Kooi 13—0 C. Groenhof-J. Stam O2 E. v. Heerwaarden-D. v. d. Werf 11 W. Bakker hield het la ng vol, maar liep tenslotte in een leuk eindspelval letje. P. Kooiman had »en voordelig eindspel maar kon de rer aise juist niet ontlopen. J. Vinke wees J. Hooijberg weer terug naar de mi' idenmoot. W. Stam mocht blij zijn met remise, even als D. v. d. Werf. E. van Heerwaarden verzuimde de winst na et ;n aardige par tij. C. Groenhof liet een iamzet voorbij gaan en kreeg geen twee jde kans meer. ALTIJD IN ALLE MATEN VOORRADIG 1- en 2-rij sluiting, maar ook het moderne sjaalkraag model, zuiver scheerwol met en zonder vest vanaf Fricandeau - Schnitsels Ossestaart - poulet - gehakt - schenkel met been. Blinde vinken. Heerlijke eigengemaakte met lekker veel vlees. Runder ƒ6, Varkens ƒ5,50 per 500 gram. Verder volop keuze uit Biefstuk - rosbief - Gebraden rosbief Gebraden rollade Gebraden fricandeau Varkensfricandeau - Schnitsels Braadkuikens. 300 gram, ham, pekelvlees en boterhamworst ƒ2,25 Gaarne vroegtijdig uw bestelling opgeven. WIJNHANDEL SLU TER-U O Naast de bekende merken zoals: Bols, Bokma, Henkes, Claeryn, Hartevelt, Coebergh, Siebrand enz. enz., bieden wij U de zogenaamde aan, tegen lage prijzen Vieux 8,45 Jonge jenever 8,45 Oude jenever 8,65 Brandewijn 8,75 Bessenjenever 6,45 Citroenbrandewijn 6,45 Citroenjenever 8,50 Rebel Cognac 12,25 Franse Brandy 8,45 Enkele grepen uit onze speciale wijnfolder 1966 A.C. Graves Supérieures, van 4,95 voor 3,95 1968 A.C. Zeiler Schwarze Katz, van 5,25 voor 4,50 1961 A.C. St. Emilion, van 6,95 voor 5,95 Delicate Sherry Pale Dry, van 5,95 nu 4,95 Marsala zoete Siciliaanse wijn, van 6,10 nu 5,35 Fonduewijn, rosé of wit met fonduevork 3,75 Cristal Perlé, van 4,95 voor 3,95 Schloss Reichenstein, deutscher Sekt, van 6,55 voor 5,80 Derde blad Texelse Courant, vrijdag 18 december 1970 Tel. (02223) 341

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 9