Sonnema VUURWERK herenoverhemden 14,95 maandag 4 jan. GESLOTEN CITROËNA uitnodiging januari FILMNIEUWS Roddelpraat Heren C. van Beek en K- Bu,Js 25 Jaar blJ TEM- Ongure praktijken Motorrijder (18) zwaar gewond „Ongure praktijken" worden nader onderzocht Werknemersrubriek in Texelse Courant De échte Dockumer sinds 1860 4 januari a.s. STAATSLOTEN ar bij Jan Schreuder in Den Hoorn FANTASIE- PANTYNYLONS ERIK dekens, veilige dekens fa. Ar Ké N.V. T.E.S.O., afd. Veerdienst langeveld de rooij De laatste 1970-aanbieding: Derde blad Texelse Courant, woensdag 30 december 1970 V. "I. R. en nd Dc heren G. van Beek en R. Buijs hebben daags voor Kerstmis herdacht dat zij 25 jaar als employe bij de N.V. T.E.M. in dienst waren. Aan het jubi leum werd aandacht besteed tijdens een personeelsbijeenkomst waarbij ook de gezinsleden van de jubilarissen aanwe zig waren. De heer B. Klernhuis, direkte'ur van de TEM belichtte het werk van de ju bilarissen en de goede verstandhouding die met beide werknemers wordt on derhouden. Hij bracht zijn erkéntelijk- heid tot uitdrukking voor hun vakman schap. werklust en collegialiteit. Na mens het elektriciteitsbedrijf overhan digde de heer Klemhuis aan beide he ren een enveloppe met inhoud. „TEM- tekenaar" Jan Bruin (in vrije uren een bekend cartoonist en schilder) had voor een vrolijke noot gezorgd door twee te keningen te maken waarin het werk van de twee jubilarissen op zeer vro lijke wijze in beeld werd gebracht. Men zag machinist Van Beek als EHBO-er en badmeester sleutelen aan een TEM- machine en de heer Buijs zag men in zijn Daf tegen een parkeermeter botsen, een ongeluk waarbij de ponskaarten in het rond vlogen. Graag zou ik willen reageren op uit latingen die in de raadsvergadering van 22 december j.l. gedaan zijn. Gespro ken werd van ongure praktijken in sommige uitgaansgelegenheden en van misstanden die met name in mijn zaak ,,De 7 Provinciën" zouden heersen. Als eigenaar kun je dan niet langer je mond houden en móet je wel reageren Al veel eerder had ik hiervoor aanlei ding gehad, maar ik ging van het stand punt uit dat ik boven roddelpraat ver heven moest zijn. Maar nu zelfs in de gemeenteraad waarde aan dergelijke praatjes wordt gehecht, ben ik wel ver plicht mij te verdedigen. 'Duidelijk moet zijn, dat ik natuurlijk ontken dat er misstanden in mijn zaak heersen. Ik vraag me altijd af waar dergelijke praatjes vandaan komen. Al toen ik mijn zaak klein begon werd er gezegd dat ik te jong was en de ver antwoordelijkheid niet aan zou kunnen. Nu ik bezig ben mijzelf waar te maken en mijn zaak al aan uitbreiding toe is, gooit men mij voor de voeten dat er ongure praktijken zouden heersen. Nie mand zal echter in staat zijn om dit met bewijzen te staven, niemand heeft ooit zelf iets gezien. Men weet het al lemaal zo precies omdat men het van een ander gehoord heeft! Ik heb vaak het idee dat sommige mensen mij mijn succes misgunnen en hun heil zoeken in dergelijke praatjes. Maar zoals gezegd, ik sta daar boven Maar dat raadsleden niet in staat zijn de waarheid van roddelpraatjes te on derscheiden, vind ik een kwalijke zaak. Gelukkig zal mijn zaak er niet onder lijden. Mijn vaste klanten wéten im mers hoe het er in „De 7 Provinciën" toegaat. Aan hun vaak verontwaardig de reacties heb ik de afgelopen dagen veel steun gehad. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat ik mijn zaak verder met succes zal kunnen uitbouwen. Ver der raad ik iedereen, die nog twijfelt aan de goede gang van zaken aan, zich zelf te komen overtuigen. Dick Koning, Oudeschild Hoewel ik mij ervan bewust ben in welke positie mej. Luijsterburg zich heeft gemanoevreerd en de wijze waar op zij haar excuus aanbiedt respecteer, blijft bij mij toch een bepaald ongenoe- ven bestaan. Mede omdat op mijn zaak een smet is komen te rusten, die met dat stuk niet voldoende is weggenomen en ook omdat de naam van mijn zaak gekoppeld wordt aan die van Sarasam heb ik het na wijs beraad nodig geacht de zaak verder in handen te geven van mijn advocaat. F. van Loo, De Koog Burgemeester Sprenger onderstreep te deze dankwoorden in een humoris- tisdh toespraakje. Hij bracht zijn waar dering tot uitdrukking voor hun 25- jarige elektrificatiearbeid ten behoeve van de gemeenschap. Tot Van Beek „U maakt elektriciteit". En tot Buijs: „En u komt met de rekening". De twee oudste collega's van de ju bilarissen, de heren Van Dijk en Van den Berg, spraken namens het perso neel en dankten voor de prettige sa menwerking, onder overhandiging van een passend cadeau van het hele per- soneelskorps. Geen voorrang gekregèn DE WAAL Woensdagmiddag werd de 18-jarige motorrijder P. Plaatsman uit Oosterend op de kruising Lang- waalderweg-Oosterenderweg zeer ern stig aan hoofd en been gewond, toen hij werd aangereden door de automobilist W.B. uit Den Hoorn. De jonge motor rijder kwam van de O osterend erw eg en kreeg1 geen voorrang van de op de Langwaalderweg rijdende B. De motor werd vernield; de auto zwaar bescha digd. De heer Plaatsman werd naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Zijn toestand is nog ernstig. In de Texelse horecawereld is nogal wat opschudding ontstaan over de uit latingen die mej. A. G. Luijsterburg deed in de afgelopen raadsvergadering. Zoals bekend bracht zij tijdens de dis cussie over de popboerderij Sarasani naar voren dat in de Texelse uitgaans gelegenheden ongure praktijken zouden worden bedreven. De verontwaardiging daarover was groot, vooral bij de ex ploitanten van de twee bedrijven die zij met name noemde: Vat 69 in De Koog en De Zeven Provinciën te Oudeschild. Beide exploitanten ontkennen ten stel ligste dat in hun bedrijven sprake zou kunnen zijn van ongure praktijken en beschouwen de uitlatingen van mej. Luijsterburg als smaad. Bij De Zeven Provinciën was men aanvankelijk voor nemens er werk van te maken. Na be spreking met mej. Luijsterburg werd besloten daarvan af te zien en genoegen te nemen met een verklaring in dc krant waarin mej. Luijsterburg naar voren brengt dat zij haar woorden in trekt omdat zij het bewijs van haar be wering niet kan leveren. Deze verklaring is als ingezonden stuk in de rubriek 'Wat ik zeggen wou' op de voorpagina van deze krant opge nomen. De exploitant van Vat 69, de heer ,F. van Loo, vindt echter dat de door mej. Luijsterburg op zijn zaak geworpen blaam niet voldoende is weggenomen. Hij waardeert de verklaring van mej. Luijsterburg maar is van mening dat de kwestie hiermee niet is afgedaan. „Totdat door een onderzoek is vastge steld wat van de praatjes over de uit gaansgelegenheden waar is, zullen de geruchten de kop blijven opsteken en een blijvend gevaar zijn voor de goede naam van de bedrijven die er zorg voor dragen dat op de gang van zaken bij hen niets valt aan te merken", aldus de heer Van Loo, die dan ook heeft be sloten de zaak in handen te geven van zijn advocaat. Deze beslissing maakt hij in deze krant bekend, eveneens als in gezonden stuk. Binnenkort starten wij met een ru briek die nieuws zal bevatten waarmee vooral werknemers hun voordeel kun nen doen. Het is de bedoeling ongeveer eens per maand aandacht te besteden aan aktiviteiten van vakbeweging, so ciale wetgeving, situatie op de arbeids markt c.d., alles speciaal met betrek king tot Texel. Gebleken is dat nog veel cnwetendheid bestaat, vooral ten aan zien van de sociale wetgeving. Dit wordt vooral ervaren op het kantoor van de Sociale Dienst Texel waar men veel tijd besteed aan het geven van in lichtingen over wettelijke voorzieningen die toch eigenlijk algemeen bekend be hoorden te zijn. De publicaties via de grote media zijn niet toereikend omdat de plaatselijke situatie vaak zijn specifieke problemen oproept terwijl bepaalde sociale wetten ook niet overal op dezelfde wijze wor den uitgevoerd. Aan de rubriek zal wor den meegewerkt door de Sqciale Dienst Texel, het Gewestelijk Arbeidsbureau en de Raad van Vakcentrales. Verte- genwoordigers van deze instantie heb ben zitting genomen in de redaktiecom- missie. De opzet is zodanig dat de inhoud ook voor niet-werknemers interessant kan zijn. Voor de inhoud is de redak- tie van de Texelse Courant verant woordelijk. Met het verzamelen van de stof en het zonodig laten bewerken er van door deskundige instanties is be last de heer Joh. de Graaf, Schoon oordsingel 18, Den Burg, telefoon (02220) 3177. In de rubriek zullen ook door lezers ingezonden vragen worden behandeld. In aanmerking komen o.a. .persoonlijke ervaringen ten aanzien ivan arbeids markt en sociale wetgeving, ook als de ze door betrokkenen als onjuist zijn er varen. Behandeling geschiedt in het al gemeen zonder het noemen van namen van betrokkenen. Deze vragen kan men ook zenden aan de heer Joh. de Graaf. Ter voorkoming van misverstanden; het is beslist niet de bedoeling de rubriek te maken tot een propagandamogelijk- heid voor de vakbonden. Uiteraard zal het werk van de bonden wel eens ter sprake komen, maar uitsluitend in strikt objektieve zin. Een naam voor de nieuwe rubriek moet nog worden be dacht. Voor ideëen houden de initia tiefnemers zich aanbevolen. Redaktie Texelse Courant Zondagmiddag (3 uur) presenteert City theater „Geheim agent Fred Flin- stone", een tekenfilm in kleur, waarin Fred met zijn gezin en vrienden Barney en Betsy Rubble in een spionagezaak verzeild raakt Wanneer ze met vakantio gaan, krijgen Barney en Fred een on gelukje en laten zich in het Bedrock ziekenhuis behandelen. In het zieken huis ligt ook de befaamde spion Rock Slag, die een verbazingwekkende gelij kenis met Fred vertoond. Fred laat zich overhalen, de plaats van Slag in te ne men, en hij wordt naar Parijs gestuurd, om de beruchte misdadiger, Groene Gans in te rekenen. De Rubbles gaan mee, zij het in een lagere klasse van het vliegtuig. Het bevalt Fred uitste kend in Parijs, maar hij wordt al gauw doorgestuurd naar Rome, waar hij met vrouwelijke spionnen te maken krijgt, tot ongenoegen van Wilma, die ver keerde konklusies trekt. Fred neemt ontslag en Rock Slag zal het werk weer overnemen. Als Slag opnieuw in stort wordt Fred Flinstone weer te hulp geroepen. Met Barney beleeft hij een paar benauwde ogenblikken en hun laatste uur lijkt geslagen. Op het laat ste moment worden de rollen echter omgekeerd en Groene Gans vindt zijn einde. Bij zijn terugkomst in Bedrock wordt Fred als een heldhaftig burger geëerd. Toegang alle leeftijden. „Vriezen we dood, dan vriezen we dood" is een nieuw lachsucces van Louis de .Funès, dat vrijdag om 3 en 8 uur en zaterdag-, zondag- en maandag avond (8 uur) te zien is. De heer De Tartas geeft een feest ter ere van een jubileum van zijn fabriek, die officieel zijn vrouw Edmée toebe hoort. Tijdens de feestelijkheden ver schijnt een koerier van het ministerie van binnenlandse zaken, die De Tar tas verzoekt zo spoedig mogelijk bij de secretaris-generaal te komen. Hij krijgt te horen, dat het lichaam gevonden is van de grootvader van Edmée, die bij een scheepsramp aan de Noordpool in 1905 was omgekomen. Doktoren con stateerden echter, dat grootvader slechts schijndood was en brachten hem geleidelijk tot ontdooiing. Een feit van grote wetenschappelijke betekenis, met tot gevolg, dat grootvader in een geïso leerde kliniek wordt ondergebracht, waar hij door een aantal hooggeleerde professoren op de grote veranderingen in de laatste 65 jaar zal worden voorbe reid. De Tartas vindt deze gang van za ken uitstekend, want grootvader is ju ridisch de eigenaar van de fabriek. Zijn vrouw Edmée denkt hier euhter anders over. Zij wil haar dierbare grootvader dn huis hebben. Er ontstaat onenigheid tussen beiden, en De Tartas wordt het huwelijksbed ontzegd. Om de gunsten van zijn vrouw te herwinnen organi seert hij nu een avontuurlijke ontvoe ring van grootvader, die dan tenslotte na vele achtervolgingen en verwikke lingen toch in zijn huis terecht komt, waar alles toch nog tot een goed einde komt. Toegang alle leeftijden. >rn van maandag t/m vrijdag 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur. Attentie Gaarne in één week afhalen G. BETSEMA-V. WESTRIENEN, Burgwal 22, Den Burg, telefoon 3229 Herenstraat 19. Ook weer in paars en aubergine. De grootste sortering vindt U bij toxtlelhuts Wilhelminalaan 30, telefoon 2575 Wijziging betreffende het Ziekenbezoek te Den Helder Ingaande 4 januari 1971 zal de regeling, dat uitsluitend inwonende gezinsleden geredu ceerd tarief (ƒ0,25 retour) genieten, komen te vervallen. Bij de nieuwe regeling kan men 7-daagse weekabonnementen ad. ƒ2,50 verkrijgen, waarvan ook niet-gezinsleden gebruik kun nen maken. Per patiënt mag één abonnement in gebruik zijn De abonnementen, welke uitsluitend geldig zijn in de week van uitgifte, zijn verkrijg baar aan onze loketten te Den Helder. De geldigheid van de in omloop zijnde kaar ten komt met ingang van bovengenoemde datum te vervallen. ies eer In het komende weekend staat de deur van ons bedrijf voor u open voor 'n hartelijk welkom bij de feestelijke introduktie van de Citroen GS. gekozen tot AUTO VAN HET JAAR Wegens inventarisatie is de winkel in de Parkstraat De Texelse Courant en de drukkerij blijven via de ingang Warmoesstraat en telefonisch bereikbaar. Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 2741 GARAGE 'EIERLAND' Postweg E 70 De Cocksdorp (Texel) de expositie wordt gehouden in ons bedrijf en is geopend op: vrijdag 8 januari van 10.00 - 22.00 uur zaterdag 9 januari van 10.00 - 22.00 uur zondag 10 januari van 12.00 - 18.00 uur Groot aantal uitlopende series, SPECIALE PRIJS lextielnuis WEVERSTRAAT

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5