?)e volkstelling bedenkelijk? Alleen volwaardige bedrijven zo mogelijk welkom M Verschillende maatstaven ,Recron" over Recreatieboeren |mclub Texel start met juniorenafdeling Burgerlijke stand SPORTPROGRAMMA Jeugdd ammen ng| buiten verantwoordelijkheid van de redaktie Brieven van lezers le Texelse Courant van 29 janu- y« 1. komen 2 ingezonden stukken over eigenlijk: tegen de elling, n.l. van de heren W. J. te Eindhoven en W. J. Kikkert, oc|lient". bezwaar dat ik in het algemeen de meningen contra de volkstel- ,eb is, dat men het doet voorko- aafclsof in 1971 voor de eerste maal ebeurtenis plaats vindt en alsof land het enige land is, dat zich i bezóndigt. Het tegendeel is In ons land wordt nl. elke 10 ;en volkstelling gehouden dit oor de 14e keer en in de hele 1 zijn er 140 landen die ditzelfde niet zo verwonderlijk. Elke ng, van welke kleur ook, heeft ens nodig om te bepalen hoe het voor de toekomst gericht moet legeren is nog altijd vooruitzien, gaat er dus niet om het aantal iers te tellen dat is met een ceungheidsgraad van minstens bekend maar om het verza- van feiten, die niet of alleen gedeeltelijk aan de bestaande ad- raties kunnen worden ontleend, het wel om gaat is, de levensom- gheden en bestaanswijzen van Dik door te lichten. Die doorlich- O vormt een onmisbaar uitgangs- V voor het treffen van maatregelen lorzienmgen voor diverse bevol- roepen als bejaarden, gehandi- laagstbetaalden, werkende jon- enz. alleen onze nationale samenle- in haar geheel wordt doorgelicht ook, om het modewoord te ge- fn, de regio's, en verder de ge in en de onderdelen daarvan, exel is in een aantal onderdelen ld. Er bestaat dringend behoefte er uitgesplitste en onderling ver- are gegevens. Deze worden dan ikt ten behoeve van de ruimtelij- lening, het recreatiebeleid, de ar en woningmarktplannen, de ver banning, de industrialisatie, enz. ,ijd is op verzoek van het gemeen- uur door drs. Kwantes een onder- ngesteld naar de te verwachten tkeling van Texel. Zijn rapport, >k nu nog gebruikt wordt bij het irpen van bestemmingsplannen, is erd op de resultaten van de ielling van 1960. gezien is het begrijpelijk, dat het bijv., een organisatie, die men liet zal verdenken van overdre- ympathie voor de huidige rege- heeft verklaard het belang van rolkstelling volledig in te zien. deze algemene uiteenzetting dan ingezonden stukken. Graag wil :ennen, dat de heer Kooij zich ter- JjJin deze zaak heeft verdiept en in lijnen een objectief beeld geeft, n inderdaad tal van voorzorgs- jegelen genomen om de geheim- zoveel mogelijk te verzekeren, teller bijv. is tot strikte geheim- ng verplicht. Bij het ophalen van T™,muiieren, om een andere maatre- noemen, controleert de teller il of de vragen zijn ingevuld, doet e*agenlijsten in de vorm van Baarten daarna in een envelop- 1 plakt deze in het bijzijn van de Öflier dicht. Zijn er moeilijkheden 18fcn bij de invulling dan zal hij na- 5 i§jk altijd bereid zijn om hulp te ien, bijv. door een nadere toelich- je geven. 5Bsdag 9 fbruari hoopt damclub e fl van start te kunnen gaan met li4s- juniorenafdeling. De damsport leJ00^ °P Texel sterk in de belang- mede door de televisiecursus b jeugdaktiviteiten. Als gevolg an is er een groep dammers, die vaar nog niet rijp zijn voor het wedstrijddammen, maar het toch •dig onder de knie hebben. Spe- yoor degenen, die het dammen be- illen leren en in clubverband rijden willen spelen is de junio- leling bedoeld. Vanuit deze afde- junnen zij overgaan naar de wed- :ompetitie, die damclub Texel al jaar speelt. De entree wordt op jr.dmanier een stuk gemakkelijker, fl^ftijdsgrens is onbeperkt. Iedereen g iets voor voelt kan er dinsdag Jruari mee beginnen. Wié er meer weten wil kan kontakt opnemen «iet Bakelaar, tel. (02223) 479, Jan an der Slikke, tel. (02220) 2371 van Heerwaarden, Wagemaker- 14, Den Burg. Doch eenvoudiger om dinsdag in hotel „De Graaf" ien, om half acht. Ook degenen, ieds op jeugddammen zijn, kunnen een stapje hoger komen op de dder. sc Van alle 140 landen waar een volks telling wordt gehouden is Nederland het enige waar een strikte scheiding wordt gemaakt tussen de namen en adressen van de getelde personen ener zijds en de overige persoonlijke gege vens anderzijds. Het ligt nu eenmaal in onze volksaard, persoonlijke feiten geheim te houden. Dit in tegenstelling met een land als Zweden, waar zelfs de belastingaangiften van iedereen openbaar zijn. Is er hier dus geen misbruik moge lijk? Met de heer Kooij moet ik zeggen, dat theoretisch althans de mogelijkheid 'hiertoe niet volledig kan worden uitge sloten. Maar ik zou u willen vragen, meneer Kooij: Waarom dit wantrou wen? Welk belang heeft het C.B.S. (Centraal Bureau voor de Statistiek) er bij, de magneetbanden, waarop de ge gevens zonder naam en adres maar met een nummer worden verzameld, te la ten copiëren? Of de heer X in de ge meente IJ nu wel of niet een zelfstan dig beroep uitoefent is voor hen alleen van belang als statistisch gegeven, dat wordt ondergebracht in een bepaalde groep. Als straks de uitkomsten van de volkstelling bekend zijn blijkt hieruit, hoeveel zelfstandige ondernemers Ne derland telt, maar niet wie dat zijn. En bovendien, de medewerkers van het C.B.S. zijn ambtenaren, dus weten ze, dat de dag, waarop ze vertrouwelijke ge gevens aan buitenstaanders geven, wel eens de slechtste van hun hele loop baan kan worden. Die groep van bui tenstaanders is groter dan u misschien wel denkt. Ook de minister van econo mische zaken de baas van het C.B.S. dus krijgt geen persoonlijke gege vens en evenmin bijv. de Binnenlandse Veiligheidsdienst, de B.VJD., of de be lastingdienst. De heer Kooij schrijft dat misbruik van persoonsgegevens ernstige gevol gen kan hebben en hij vervolgt dan „Denkt u maar aan het Jodenopspo- ringsdrama.terwijl de heer Kik kert doelt op de Griekse kolonelsrege ring. Ik neem graag aan, dat de heer Kooij niet op de hoogte is en dus niet bewust aan foutieve voorlichting doet. De Duitsers hebben nl. geen gebruik gemaakt van de laatste vóór de 2de wereldoorlog gehouden volkstelling in 1930 maar van de bevolkingsre gisters van de gemeenten. Dat dit mo gelijk was moet worden toegeschreven aan onze argeloosheid. We konden en wilden niet geloven dat in een wereld, die we zo graag „beschaafd" noemden, dergelijke georganiseerde massa-moor- den konden voorkomen. In feite had de regering geen rekening gehouden met de mogelijkheid van een bezetting. Er bestond dan ook geen opdracht aan de gemeentebesturen, om bij een bezet ting de registers onmiddellijk te ver nietigen. Dat de Duitsers geen gebruik maakten van de resultaten van de volkstelling 1930 is, van hun gedachtengang uit gerede neerd, wel begrijpelijk. Deze gegevens worden, in tegenstelling tot het be volkingsregister, niet bijgehouden in veiband met veranderingen door ge boorte, overlijden, verhuizing, e.d. en verouderen dus heel snel ten opzichte van de feitelijke situatie. Als dezelfde meneer X op 28 februari opgeeft dat hij in IJ woont en het beroep loodgieter uitoefent dan kan hij op 1 maart wel verhuizen naar Velsen en bij de Hoog ovens gaan werken. Het bevolkingsre gister wordt wel van dag tot dag bijge houden. Dat is nodig omdat elke in woner bereikbaar moet zijn voor op roepingen voor verkiezingen, uitkerin gen ingevolge sociale wetten, afgifte paspoorten en rijbewijzen, e.d. Nog iets over de vragen die iedereen dient te beantwoorden. Hoewel het te gendeel van verschillende zijden wel gesuggereerd wordt zijn deze vrijwel gelijk aan die van de volkstelling 1960. Nederland is hierbij overigens niet vol komen vrij. Met een aantal landen wordt over de vraagstelling vooraf overleg gepleegd, om zodoende later de gegevens te kunnen uitwisselen en te vergelijken. Tenslotte het ingezonden stuk van de heer Kikkert. Het enige bewijs dat hij levert is, dat hij een leuk gedicht kan maken, naar de vorm tenmiste, want wat de inhoud betreft moet me toch van het hart, dat hij van het begin tot •het eind negatief is en geen enkele po ging doet om zich te verdiepen in het waarom en hoe. Twee regels vallen vooral op: „Gooi papieren waar ze ho ren, Onder in de prullemand", zo schrijft hij. Is het uw gewoonte, meneer Kikkert, aan te sporen tot het plegen van strafbare feiten? Raadt u de jon gens van 18, 19 jaar aan, niet aan hun oproep voor dienstplicht te voldoen? Adviseert u, geen belastingaangifte in te sturen? Zegt u ook: Ga geen aan gifte doen op de secretarie als je gezin verblijd wordt met de geboorte van een kind? Todh wordt in die gevallen de privacy van de inwoners in ernsti ger mate aangetast dan bij de volkstel ling. Mag ik er op wijzen dat de volks- tellingswet door een grote meerderheid van de Tweede Kamer door ons al lemaal samen gekozen, weet u wel is aangenomen? Hebt u er nooit bij stilgestaan, dat in ons land een kolo nelsregering juist dan een kans zal ma ken als iedereen zou aansporen tot wetsovertreding? Nee, meneer Kikkert, ik kan tot mijn spijt voor uw zienswijze weinig respect opbrengen, omdat deze naar mijn mening een gevaar betekent voor de democratie. En ondanks alle fouten en gebreken die eraan kleven is dat nog altijd de beste staatsvorm, die men ook u, daar ben ik van overtuigd zich kan wensen. U kunt er van overtuigd zijn, dat zeer zeker ook in de gemeente Texel beschermen. Laten we aan de volkstel- alles wordt gedaan om uw privacy te ling meewerken in het besef, dat daar mee het belang van 't hele Nederland se volk is gediend, dus ook van de Texelse bevolking. Texel, 2 februari 1971. G. Pansier (belast met de leiding van de volkstelling op Texel). Geachte Geboren Texelaars. De Texelse Courant van 29 januari 1971 vermeldt a. 'De heer J. P. Eelman mag geen bun galow bouwen aan het Oude Dijkje, omdat o.a. dit aan een Natuurgebied grenst. Mijn volgende pleidooi dient niet ter verdediging van de heer Eelman. Maar zijn hier wel dezelfde maatstaven toegepast als bij de ge plande vuilstort nabij het Licht van Troost, bij de verbouwing van de villa naast Bos en Duin, v.h. van dr. Mauve in de Dennen en bij de plan nen van de nieuwe TEM-centrale? Ik moet toch zeggen dat u een juri disch knappe vroedschap hebt, die kleine dingen groot kan maken, maar ook het omgekeerde, wat blijkt uit het volgende b. In dezelfde courant: „Goed teken" „Texel rijk aan korstmossen". De Ned. Ver. v. Natuurmonumenten heeft zich fel gekant tegen de plaats van de nieuwe TEM-centrale nabij Dijkmanshuizen. Welk protest op knappe juridische wijze door uw burgervader is gekleineerd. Weet u dat dergelijke bedrijven zware stookolie als brandstof gebruiken die tot 12°/o zwavel bevat. Dit betekent dat iedere 1.000 kg volledig verbran de zware olie 88 m3 geconcentreerd S02 (zwaveldioxide) levert. De nieu we TEM-centrale verbruikt volbe- last zo'n 2.000 kg zware olie per uur, dat 176 m3 geconcentreerd S02 geeft, dit verdunt tot een concentra tie van 0,02 per miljoen geeft afge rond 1010 ofwel 10.000.000.000 m3 schadelijk gas voor korstmossen. Dit staat gelijk aan 107 10.000.000 m3 schadelijk gas voor mensen. Als ver gelijking aangeduid wordt er per uur een voor mensen schadelijk gas geproduceerd, die geheel Texel met een laag van 4 cm kan bedekken. Nu mag Mr. Sprenger wel vanwege de Maasvlakte uit Oostvoome zijn ge vlucht, maar spoedig genoeg zullen de korstmossen ook rondom zijn huis zijn verdwenen. Geachte en geboren Texelaars ik hoop u hiermede duidelijk te hebben gemaakt dat uw vroede vader de plank ver mis geslagen heeft en de Ned. Ver eniging van Natuurmonumenten in het gelijk staat. Niet voor plantjes en .pietjes alleen, maar wanneer aan het strêven naar welvaart geen halt toegeroepen wordt, zal op Texel ook de mens spoedig tot een natuurmonument gaan behoren. J. Bevaart, Rotterdam NASCHRIFT Ons volgende pleidooi dient niet ter verdediging van B. en W. Dat de heer J. P. Eelman geen bungalow mag bou wen aan het Oude Dijkje is zo vanzelf sprekend dat het haast lachwekkend wordt om deze afwijzing nader toe te lichten. Laten we ons daarom beperken tot het schetsen van de konsekwenties van het toestaan van woningbouw in agrarisch gebied. Het zou betekenen dat iedere Texelaar of overkanter die op een rustig en mooi plaatsje wil wo nen, van een boer grond kan kopen. (Er zijn boeren die u graag van dienst zijn voor 6.000,per hectare) om daarop een woning te bouwen. De ge gadigden zouden bij honderden toestro men en in een paar jaar tijd zou het hele landelijk gebied van Texel één grote, ruimgebouwde stad zijn. Bestem mingsplannen zijn ervoor om dergelijke ontwikkelingen te voorkomen, in het algemeen belang. Het is dus zaak dat men zich aan bestemmingsplannen houdt en alleen in bijzondere gevallen daarvan afwijkt. Zo'n bijzonder geval is de elektriciteitscentrale. Zo'n bijzonder geval is ook de geplande vuilbegraaf- plaats. Het zijn voorzieningen ten be hoeve van de gehele gemeenschap. Waarmee niet gezegd is dat de elek triciteitscentrale en de vuilnisbegraaf plaats fraaie objekten zijn, maar wie een betere en betaalbare oplossing weet voor het huisvuil-, elektriciteits- en waterprobleem van Texel, mag het zeggen! De verbouwing van de burge meesterswoning in de Dennen past niet in het rijtje want tegen een nette niet al te ingrijpende verbouwing van een bestaand gebouw wordt door de ge meente oiver het algemeen geen be zwaar gemaakt. Overigens kunnen wij het ons voorstellen dat de heer Bevaart het voor de heer Eelman opneemt, want ook hij bezit in de buurt van het Oude Dijkje een stuk grond en het is altijd prettig daar méér mee te kunnen doen dan 't alleen voor agrarisdhe doel einden gebruiken. Uw berekening inzake de kolossale produktie van zwaveldioxide door de toekomstige elektriciteitscentrale is een mooi argument om zo snel mogelijk aardgas naar Texel te brengen. Laten we ons eohter hoeden voor paniek, want daarvoor is geen reden. De inder daad grote hoeveelheden S02 worden door de (lelijk hoge) schoorstenen van de fabriek in de lucht geblazen waar spoedig een enorme verdunning tot stand is gekomen, voordat mensen er schade van kunnen ondervinden. We willen niet het gevaar van luchtveront reiniging door S02 ontkennen maar het gaat te ver om te suggereren dat door één elektriciteits- en waterfabriek op Texel hier Rotterdamse toestanden zul len ontstaan. Mogelijk tot nadenken stemt het dat een Texelaar van de (olie) centrale ver warming van zichzelf of van zijn buur man, enorm veel meer schade onder vindt dan van de toekomstige water- fabriek. Op Texel worden voortdurend nieuwe cv-installaties geplaatst; alle maal werken ze op huisbrandolie die óók zwavel bevat. Op mistige windstil le dagen kun je dat in bepaalde stra ten van Den Burg duidelijk ruiken. Naar de schadelijkheid voor de plaat selijke volksgezondheid is voor zover bekend geen onderzoek ingesteld maar een argument om Texel op het lande lijke aardgasnet aan te sluiten is het zeker. Het is misschien voor de plaatse lijke NJN-afdeling een mooie opdracht om eens te onderzoeken hoe het met de korstmossen in Den Burg en de andere dorpen is gesteld. Aan zijn berekening van de S02^produktie van de centrale koppelt de heer Bevaart de konklusie dat de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland gelijk heeft als zij zich tegen de centrale keert. Die konklusie is onjuist want de 7 januari t.e.m. 2 februari 1971 ^h*£0ren: Jac°b Willem, zv. Johannes ^us en Lodewijntje K. Boeijen; Johanna, dv. Marius A. Witte en lia A. Timmers. lertrouwd: Dirk Scherpenhuisen ineke Kikkert; Johannes J. Zoete- i Johannetta S. van der Star. ïrleden: Cornelis Keijzer, oud 85 G wonende te Den Burg. Steeds meer landbouwers overwe gen de laatste tijd om qeheel of ge deeltelijk over te schakelen op de re creatie. De organisatie Recreatie On dernemers Nederland (RECRON) heeft begrip voor deze ontwikkeling. Zij gaat er van uit dat voor zover er be hoefte bestaat aan uitbreiding van de huidige akkommodatie met name op niet-rendabele landbouwgronden in principe aan niemand het recht ont zegd mag worden om een volwaardig recreatiebedrijf te beginnen. RECRON tekent evenwel ernstig bezwaar aan, wanneer uitbreiding wordt beoogd in een gebied waar er geen behoefte aan bestaat omdat er reeds voldoende goede akkommodatie voor seizoen- en toeristisch kamperen aanwezig is. RECRON weet zich in dit standpunt geschraagd door de uitkomst van een onderzoek uitgevoerd door het Land- bouweconomisch Instituut in opdracht van de Provinciale Landbouwkundige Dienst van Gelderland bij 95 land bouwbedrijven op de Veluwe met re creatie als nevenbedrijf. Uit dit onderzoek naar de recreatieve verblijfsmogelijkheden op landbouwbe drijven bleek dat het reële inkomen uit het verschaffen van verblijfsakkommo- datie op bijna 60°/o van deze bedrijven minder dan ƒ1000,per jaar bedraagt. De konklusie kan slechts zijn dat zwak ke landbouwbedrijven in de meeste ge vallen op den duur niet te redden zijn met een recreatieve nevenexploitatie, doch alleen indien men overgaat tot volledige omzetting van het landbouw bedrijf in een goed geoutilleerd recrea tiebedrijf. Een dergelijke verandering is echter slechts aanvaardbaar bij een geleidelijke omschakeling van de be stemmingen, omdat plotselinge grote luchtverontreiniging door SC2 is nu juist een argument dat door Natuur monumenten niet naar voren is ge bracht. Daar had men bezwaren tegen de plaats van de fabriek (teveel in het open landschap en te dicht bij het vo gelreservaat). Men wilde de fabriek dichter bij Oudeschild hebben. Dat wil de het gemeentebestuur niet, o.a. in verband met de te verwachten hinder door lawaai en stank. Red. ZATERDAG 6 FEBRUARI 1971 Junioren Oosterend-Breezand Boys, 15.15 u. Adspiranten ZDH b-JYC a, 15.15 uur De Koog a-Texel a, 15.00 uur Oosterend a-Tex. Boys, 14.00 uur Oosterend b-Texe. Boys c, 12.45 u. Tex. Boys b-Texel c, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Tex. Boys a-Cocksdorp a, 14.15 u. Oosterend b-ZDH a, 11.15 uur De Koog a-Tex. Boys b, 14.15 uur Texel b-Texel a, 15.00 uur Afdeling B Texel c-Oosterend c, 14.15 uur Tex. Boys c-De Koog b, 13.30 uur Texel d-ZDH b, 13.30 uur ZONDAG 7 FEBRUARI 1971 Afdeling Noordholland De Koog-Wiron, 14.30 uur Koedijk-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 13.00 uur) Geelzwart 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Schagen 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Tex. Boys 2-Zeemacht 3, 14.30 uur Oosterend 2-WGW 6, 14.30 uur Holandia T 5-Tex. Boys 3, 14.30 u. (vertrek boot 13.00 uur) Winkel 4-De Koog 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 5-VZV 4, 14.30 uur Oudesluis 4-Texel 4, 10.1 5uur (vertrek boot 9 00 uur) Junioren ZDH-WGW 2, 14.30 uur Cocksdorp-WGW 4, 14.30 uur Adspiranten Sint Boys a-ZDH a, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel b-DKC c, 12.15 uur SAMEN REIZEN C'dorp, Tex. Boys 3 en ZDH a. Texel 2, ZDH 2 en De Koog 2. MEDEDELINGEN Tex. Boys Voor dit weekend weer een volledig programma. Zaterdag gaan adspiranten a en c naar Oosterend en spelen resp. om 2 uur tegen Oosterend a en om kwart voor een tegen Oosterend b. Boys b speelt op eigen terrein om 3 uur tegen Texel c. Zondag om half drie Boys 2 tegen Zeemacht 3. Terreindienst M. Veeger en Th. Witte (zaterdag vóór 1 uur s.v.p.) Het derde gaat met de boot van 1 uur naar Hollandia T. Bij slecht weer let op de radio of kijk in het kastje. Het zal na de lange pauze hier en daar wel moeilijkheden opleveren, even doorbijten dan lukt het wel weer. Succes allemaal. Voor pupillenwedstrijden zie 't kastje en het programma in dit blad. W Z.D.H. Het a.s. weekend komen, uitgezon derd het eerste, alle elftallen weer in competitieverband in het veld. ZDH 2 gaat naar Schagen 4, het is moeilijk na de winterstop een voor spelling te doen, maar een remise is mogelijk. De junioren spelen om 14.30 uur thuis tegen koploper WGW 2. Een spannende wedstrijd die gewonnen moet worden willen de theoretische kampioenskansen niet in rook op gaan. Adspiranten a gaat naar St. Boys a, waar 2 punten vandaan moeten komen. Adspiranten b speelt zaterdag om 15.15 uur thuis tegen koploper JVC a. Dit kon wel eens een te zware opgave blijken te zijn. Voor vertrektijden zie het sportpro gramma in dit blad. Pupillen a speelt om 11.15 uur uit tegen Oosterend b, terwijl pupillen b om 1.30 uur aan Den Burg tegen Texel d speelt. Hopelijk komen beiden met 2 punten naar huis. Denken de leden en donateurs nog aan de jaarvergadering heden (vrijdag) in „De Spil" aanvang 20.00 uur? toename van de recreatieve kapaciteit tengevolge van maatregelen voor nood lijdende landbouwbedrijven de positie van de bestaande, toch reeds zwak ren dabele, recreatiebedrijven ernstig aan tast. RECRON neemt voorts krachtig stel ling tegen elke exploitatie ook op landbouwbedrijven met een recreatief nevenbedrijf die plaats heeft zonder dat men over de vereiste exploitatie vergunning beschikt en zich daarmede onttrekt aan de eisen die de bestaande wetten, provinciale en gemeentelijke verordeningen aan dergelijke exploita ties stellen. Het is bekend dat de konsementen- organisatie ANWB wel voorstander is van vrij kamperen in beperkte mate op boerderijen. Men is dan ook geneigd er voor te pleiten dat dit wettelijk moge lijk wordt gemaakt. Het RECRON-bestuur is er echter van overtuigd dat bij verzwakking van de agrarische bedrijfstak vele van der gelijke exploitaties van aanvankelijk onbetekende omvang, zich geleidelijk zullen ontwikkelen tot iets grotere, maar evenzeer bloedarme recreatiebe drijven waarmede nóch de recreatie, nóch het publiek, nóch de ondernemers gediend zijn. Uitslagen 2 februari R. Vink-E. Rutten R. Gaasbeek-P. van Beek H. Jonker-J. Hooijberg H. de Beurs-E. v. d. Wetering J. Veenbaas-R. Vink D. Zuidewmd-P. van Beek G Blom-N. Zoetelief W. Bakker-A. Kikkert R. Jurnier-J. v.d. Slikke P. Bakker-J. Bakker C. Zoetelief-E. Rutten T. Bakker-R. Vmk K ,1e Noble-R. Gaasbeek N. Zoetelief-F. Bos W. Bakker-B. Duin R, Vink-K. le Noble P Bakker-A. Kikkert J. Bakker-E. v. d. Wetering N. Zoetelief-H. de Beurs G. Blom-R. Vink T. Bakker-K. le Noble J. v. d. Slikke-R. Jurnier N. Zoetelief-T. Bakker C. Zoetelief-N. Zoetelief 2—0 0—2 0—2 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 X.—1 0—2 0—2 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 0—2 Sensatie! Want Bert Duin verloor van Wilfried Bakker. Henk Jonker en Joost Hooijberg bevochten elkaar als leeuwen. Ronnie Vink klom flink op de ranglijst. Eddy v. d. Wetering en Gerrit Blom bewezen hun goede vorm.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4