Cjrocn ZwarLrJexels in het harL, (abels en pijpleiding worden al gelegd MHdül.Til DAAAGÜ Buitenlanders bestudeerden de economie van ons eiland foor elektriciteits- en waterfabriek brengt „Antje Mikmak" Burgerlijke stand Carnaval in Oudeschild Toch speelgelegenheid in Wezentuin „Gouden Boltje" start met nieuw wandelseizoen ƒ100,boete voor stelende kampeerder De heer J. Hooijberg direkteur A.O.T. Texel mag eigen voetbalzaken regelen Weverstraat tijdelijk gesloten Verhuispaar van de week GEEN PARKEER- PROBLEEM! AG 26 FEBRUARI 1971 84e JAARGANG No. 8548 N.V. v.h. Langeveld De Rooü 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 arry de Graaf, Keesomlaan 43, Den (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif- feiscnbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ4,50 p. kw. -f- 50 ct incasso; los 20 ct Advert. 20 ct per mm. excl. 4% BTW lewel de datum waarop met de r van de elektriciteits- en waterfa- kan worden begonnen nog niet M is, is toch begonnen met de van de pijpleiding en de hoog- hingskabels van Den Burg naar bouwterrein bij Oudeschild. De fa. Ier is al enkele weken bezig met ■graven van een kilometerslange waarin de Tem-kabels en de l-pijp broederlijk naast elkaar lig- |Bij de Leemkuilsweg gaan de we ivan elektriciteit en water uiteen de pijp moet uiteindelijk worden Jesloten op het centrale pompsta- |aan de Hollewalsweg en de kabel naar de Tem-centrale aan het Iderend. is nl. een misverstand dat na het Ikomen van de water- en elektri- ifabriek het bestaande Tem-com- te Den Burg overbodig,zal worden, lijft, nog geruime tijd een reserve- lie houden en in ieder geval zal ils schakelstation blijven voortbe- De in de waterfabriek opgewek- oom gaat dus eerst naar Den Burg aar deze over geheel Texel wordt tribueerd. Iets dergelijks gebeurt het water. De waterfabriek gaat de funktie van het waterwin- ebied (voor een groot deel) over- n en het uit zeewater gemaakte .water vindt zijn uiteindelijke be ning dus via het bestaande pomp- n, waar het in de sinds vorig jaar I vergrote reinwaterkelder kan en opgespaard. Spoed was enige spoed geboden bij het van de .pijpleiding want de len S maart in 'De Oranjeboom' I vrijdagavond 5 en zaterdagavond ■art voert UjD.I. in 'De Oranje- T te Den Burg 'Antje Mikmak' op, pneelspel van R. Feenstra. De mu- Jbij het traditionele 'bal na' wordt Ikeer verzorgd door een beroeps- I niet landelijke faam, nl. 'Otts Fa- Voorts is gebroken met de tradi- m tevoren gelegenheid te geven Plaatsbespreken. De belangstelling Koor wordt telkens kleiner en een *1 is dat degenen die zich door het |eken verzekerd weten van een plaats, vaak te laat komen. Wel Irvoor worden gezorgd dat voor Idonateur een plaats beschikbaar Vrder zullen de voorste rijen be daar blijven voor oudere en min- |oed horende bezoekers. Mensen en machines van de fa. Drijver bezig met het graven van de sleufdie loopt van Den Burg naar de toekomstige water- en elektriciteitsfabriek ten noorden van Oudeschild De foto werd gemaakt op de Leemkuilsweg, dicht bij het punt waar de pijpleiding, die van het pompsta tion komt en de kabels komende van de bestaande TEM-centrale elkaar ontmoeten en samen over 2700 meter verder gaan naar Oudeschild. Als zou worden be sloten de waterfabriek niet op de door de TEM gewenste plaats te zetten, doch zuidelijker (zoals de natuurbeschermende instanties willen) maakt dat voor het ge deelte van het tracee dat nu wordt uitge voerd, niets uit. Het gaat om een verschil van slechts enkele honderden meters zelfde leiding moet in de komende zo mer dienen om het via schepen aange voerde drinkwater naar het pompsta tion in Den Burg te persen. Spoedige aanleg was verder nodig omdat de sleuf o.a. leliepercelen kruist, die de eerste drie jaar onaangeroerd moeten blijven. De sleuf is 80 cm breed en 1 meter diep. Aan de zuidkant ligt de water leiding, aan de noordkant de twee hoogspanningskabels van elk 3 x 95 mm2. Deze twee voedingskabels zijn niet alleen bestemd voor aanvoer van stroom uit de fabriek maar ook ter on dersteuning van het bestaande ringnet. Per 1 mei a.s. moet het werk gereed zijn. 'Oren Hendrika Margaretha, dv. rdus M. Dros en Johanna Kik- Alinda Diana Jaqueline, dv. Cor- r. Boot en Aly Visser; Pieter Jan, illem Stark en Aagje Voorwin- vonne Beatrix Maria, dv. Johan- Boom en Klara M. van Sam- Daniëlle Margaretha, dv. Fende- IJ- Schilling en Sonja G. M. La- }d; Marco Jeroen, zv. Cornelis G. mg en Janneke S. Zegers; Lud- Gabriëlle Manuela, dv. Simon H. 1 put en Gerritje Slikker; Danielle j| fon, dv. Udo R. Rüngs en Gerda 1 iiis. n ïertrouwdArno P. Gieles en 'ke Moens. ïrleden Willem N. de Wijn, oud j ar, wonende te Den Burg; Antje j ker, wv. Druif, oud 78 jaar, wo- j| te De Cocksdorp; Cornelia Bak- 1 'ud 76 jaar, wonende te Den Burg. ,u I.,... - balie* 4a r*4»kU» Als Brabantse verwachtte ik €T niet zo bar veel van. Maar lieve mensen wat heb ik me vergist. Wat heb ik een lol gehad. En dat is de bedoeling van carnaval. Zo maar zonder meer dansen hossen en gewoon plezier hebben. Een compliment voor het bestuur van de buurtvereniging B.V.O. is ten zeerste op zijn plaats. Alles was zo goed ge organiseerd en juist getimed. Janny Craanen maakte een heel goede beurt met haar dolle mina's. Kees Stet was een vlotte Carnavaleske conferancier. De dansmariekes uit De Koog deden het erg goed. Was er wel af en toe 'n mariek uit de maat maar dat mocht de pret niet drukken. De eerste Prins die Skil zag dansen had zich goed ingeleefd in zijn rol. De mensen die tot ridder werden geslagen kregen zelfs geen pijn in hun schouder van de ridderslagen. Je kunt wel merken dat de burge meester uit het zuiden komt. Zoals het echtpaar Sprenger zich onder de feest vierenden mengde en meedanste deed vele mensen zeggen ,,Da's een echte, da's een goeie". Al met al zou ik dus willen zeggen. Mensen volgend jaar weer. En laten de ordebewaarders dan net zo weinig werk hebben als dit jaar. Het enige wat aan dit carnaval ont brak was de echte maskerade. Dus vol gend jaar iedereen in het carnavalspak. Hoe zotter hoe mooier. „ALAAF!". Een oud-Brabantse J. C. Janssen-v. Esch, Oudeschild. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll tot bij de |f Sjonniesjampagnersjo De 7 Provinciën üuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiiiinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil De gemeente is tegemoet gekomen aan de wens van de Dorpscommissie Den Burg om in de Wezentuin een speelgelegenheid voor kinderen te ma ken. De noord-oostelijke hoek van het park, een stukje grasveld van 20 x 15 meter, zal ervoor worden beschikbaar gesteld. Het is de bedoeling hier een klimkooi, glijbaantje, zandbak e.d. aan te brengen. De dienst Gemeentewerken zal zich daarmee belasten. De speel gelegenheid zal pas in gebriuk geno men kunnen worden als het gazon zich behoorlijk heeft ontwikkeld; halverwe ge of na de komende zomer. Zoals be kend had de dorpscommissie geruime tijd geleden gevraagd het park tdt speelgelegenheid te maken. De gemeen te voerde echter andere plannen uit, wat een boze brief van de dorpscom missie tot gevolg had. Deze was aan leiding voor een gesprek, waarbij men tot wederzijdse tevredenheid tot de bo vengenoemde oplossing kwam. Wandeltocht op 7 maart Na de winterserie, waaraan door 130 wandelaars werd deelgenomen begint de wandelsportvereniging „Het Gouden Boltje" alweer spoedig met het nieuwe seizoen. Op zondag 7 maart zal een openingstocht worden gehouden. Ge start wordt bij „Loodsmanswelvaren" in Den Hoorn. Men kan starten tussen 13.00 en 14.00 uur. Wandelaars kunnen kiezen tussen routes van 10 en 20 km. Junioren (t.e.m. 15 jaar) betalen ƒ1,25 inschrijfgeld; senioren ƒ1,50. Men moet dan wel gebruik maken van de vóór- inschrijf gelegenheid: tot zaterdagavond bij de heer H. L. Ploeger, Beatrixlaan 66 te Den Burg; zaterdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur in hotel „De Zwaan" en op dezelfde uren in „Loodsmans welvaren" te Den Hoorn. ALKMAAR De 22-jarige Utrecht se student F. werd maandag door de Alkmaarse politierechter wegens dief stal veroordeeld tot ƒ100,boete. De jongeman had tijdens zijn kampeerva- kantie in De'Koog uit een tent een hoeveelheid levensmiddelen gestolen. Ook uit de voorraadkamer van een ho tel had hij levensmiddelen weggehaald. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 28 februari op om 7.30 uur en gaat onder om 18.16 uur; 3 maart op om 7.24 uur en onder om 18.22 uur. Maan: 4 maart E.K.; 12 maart V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 26 febr. 9.22 en 21.51; 27 febr .10.02 cn 22.30; 28 febr. 10.38 en 23.3; 1 mrt. 11.12 cn 23.32; 2 mrt. 11 44 en 2 mrt. 0.03 en 12.19; 4 mrt. 0.33 cn 12.57; 5 mrt. 1.16 en 13.51; 6 mrt. 2.35 en 15.21. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. De heer J. Hooijberg te Den Burg wordt direkteur van de N.V. Autobus Onderneming Texel. De funktie wordt van kracht zodra de formaliteiten rond de oprichting van deze dochteronder neming van Teso zijn afgewikkeld. De heer Hooijberg is thans nog werkzaam bij Teso. De NV AOT wordt dus niet alleen in naam een andere onderne ming. Het busbedrijf krijgt ook een ei gen kantoor. Een der garageboxen aan het Wezenland zal als zodanig worden verbouwd. Subcommissie in het leven geroepen Op het gebied van het amateurvoet bal mag Texel voortaan zijn eigen za ken regelen. Om dat zo efficiënt moge lijk te kunnen doen is onlangs een „Subcommissie Texel van de afdeling Nocrdholland van de K.N.V.B." in het leven geroepen. In de voetbalgeschie denis is dat waarschijnlijk een unieke gebeurtenis. De subcommissie moet niet worden gezien als een stap opweg naar de on afhankelijke republiek Texel, maar als een praktische maatregel waar het be stuur van de afdeling Noordholland ge heel achter staat. Texel was voor de bond in organisatorisch opzicht een moeilijk gebied, niet in de laatste plaats om zijn nog altijd betrekkelijk geïsoleerde ligging waardoor er in de praktijk maar weinig contact was en men geneigd was de zaken zoveel mo gelijk al door de plaatselijke mensen te laten regelen. De plaatselijke com missie zal zich bezig houden met het scheidsrechtersvraagstuk, strafzaken, beslissingen over het al of niet spelen met. bijv. Ouwe Sunderklaas, het „wil de" voetbal op de zomeravonden enz. De subcommissie, voorlopig onder voorzitterschap van de heer P. L. Duin- ker, bestaat verder uit de heren Swin- kels, Heetveld, De Vries, v. d. Gracht en Bonne. Vrijdag 26 februari Den Burg, hotel 'De Lindeboom-Texel', 14.00 uur, bijeenkomst voor alle be langstellenden in de recreatie. Den Burg, hotel De Oranjeboom, 20.00 uur, discussie over de Waddenzee ge organiseerd door de Rotary. Den Burg, LTS-kantine 20.00 uur, bij eenkomst fotoclub De Kiekendief. Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst Modelbouwclub. Den Hoorn, „De Waldhoorn", 20.00 uur, jaarvergadering D.E.K. Zaterdag 27 februari Oosterend, „De Bijenkorf", 20.00 uur, uitvoering Excelsior. Oudeschild, ,,'t Skiltje", 20.00 uur, uit voering toneelvereniging Nieuw Le1- ven met „Mijn vrouw verlangt sala ris". Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 14.30 uur, uitvoering „St. Jan" met „We komen niet uit met ons pensioen" voor bejaarden. Maandag 1 maart Den Burg, Burgemeester De Koning hal, 20.00 uur, optreden Noorder Com pagnie met „Van muizen en mensen". Dinsdag 2 maart Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur vertoning dia's door mej. J. Witte voor Overkoepeling. Donderdag 4 maart Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 20.00 uur, ledenvergadering VVV. Vrijdag 5 maart Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 20.00 toneelvereniging U.D.I. met „Antje Mikmak". Zaterdag 6 maart Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 20.00 toneelvereniging U.D.I. met „Antje Mikmak". De Koog, „De Buteriggel", 20.00 uur, uitvoering „De Duinkanters" met „Sterker dan goud". ondernemers-aktiviteiten 2 „An economie profile of the Island of Texel". Dat is de titel van een meer dan dertig pagina's rapport dat is sa mengesteld door een groep economen uit verschillende ontwikkelingslanden. (Costa Rica, Thailand, Indonesië, Phi- lippijnen, Venevuela, Ver. Arabische republiek, Soedan, Saocdi Arabië, Pa kistan). Zij volgen een cursus aan het Research Instituut voor Bedrijfsweten schappen te Delft (afdeling van de Technische Hogeschool) waar zij trach ten de methoden van economisch on derzoek onder de knie te krijgen. On derdeel van de cursus is dat de elf economen op een „proefgebied", in dit geval Texel, worden losgelaten met de opdracht dit economisch door te lichten en de resultaten in een rapport neer te leggen. De elf buitenlanders hebben Wegens herbestrating en herstel werkzaamheden aan het wegdek zal de Weverstraat van maandag 1 maart tot en met vrijdag 5 maart, van half 8 's morgens tot 5 uur n.m. voor alle ver keer behalve voetgangers gesloten zijn. Het doorgaand verkeer uit de Park straat wordt omgeleid via de Wilhel- minalaan. van 8 tot en met 12 februari niet stil gezeten. Om gegevens te bemachtigen onder vroegen zij 21 Texelaars, waaronder Mr. Sprenger, G. A. Oskam, T. Mul der, A. Lemstra, C. v. d. Eijk, E. G. Bouwman, J. W. Dekker, M. C. de Gor ter, B. Kleinhuis, M. Bakker, M. Mant- je, C. van Groningen, A. Maasdam, prof. H. Postma, drs. A. Drinkwaard, Th. M. Graaf, L. J. van der Geest, J. Th. Boom, J. Dijkstra en E. Breeuwer. Allen werden beschouwd als represen tanten van het economisch leven op Texel. De gemeente Texel verleende gaarne bemiddeling bij het arrangeren van de (in het Engels gevoerde) ge sprekken. Ook vorig jaar was Texel doelwit van een dergelijk economisch onderzoek. De resultaten daarvan vie len toen een beetje tegen, maar het rapport dat nu uit de bus is gekomen maakt een bijzonder gedegen indruk. Weliswaar bevat het voor Texel geen nieuws maar men kan er respect voor hebben dat de groep economen er in zo korte tijd in is geslaagd deze gegevens van een hen volslagen onbekend ge bied, aan de oppervlakte te brengen. Hedenochtend komen de economen bij een in het raadhuis voor een informele bijeenkomst waarbij ook de onder vraagden aanwezig zullen zijn. Het is de bedoeling het rapport, dat inmid dels aan de gemeente is aangeboden, ter discussie te stellen. De Desso tapijtenfabriek voert mo menteel een reklameaktie, die inhoudt dat mensen die verhuizen en in hun nieuwe huis Desso tapijt laten leggen, mogen deelnemen aan een wedstrijd. Wekelijks wordt een kostbare hoofd prijs getrokken. Vorige week viel deze hoofdprijs op Texel en wel bij de fa milie J. Dijkgraaf die van de Kantoor straat in Den Burg verhuisde naar Zuid-Haffel. Dus kwam de Desso-ver- tegenwoordiger naar Texel om de prijs te overhandigen: een Sony stereo bandrecorder. Op de foto ziet men de heer Joop Moerbeek (leverancier van het tapijt die de heer Dijkgraaf felici- teerd. Geheel rechts mevrouw Dijk graaf; geheel links de Desso-vertegen- woordiger. KJLAVERJASDRIVE DEN HOORN Dinsdagavond 2 maart wordt er in de ZDH-kantine „De Spil" een open klaverjasdrive gehou den. Er wordt gespeeld met vaste maat. Iedereen is welkom. Bij ons MODEHUIS MOERBEEK X ingang Warmoesstraat

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1