Lieve zuster Ursula Vieux Plantiac SMID JE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST Raiffeisenbank fSé Boerenleenbank w m mme® wm :jé Houd het Muy-pa'd open Koersen vreemde valuta „Textant" organiseert pantomimecursus Jeugdkampioenschappen schaken K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 6 april 1971 Met grote teleurstelling lazen wij in de Texelse Courant van 23 maart dat het Muypad, wat sinds 2 jaar door vele Texelvrienden gebruikt werd, weer ge sloten zal worden. Wij houden van Texel, van haar bos, strand, duinen en vogelreservaten en hebben ook veel be grip voor de problemen, waarmee Staatsbosbeheer geconfronteerd wordt. We hebben gezien, dat de mensen van Staatsbosbeheer zich enorm veel moeite getroosten met het onderhouden van wandelpaden en het duinpark tot vreugde van de gasten op Texel. Vele nieuwe wandelwegen werden in de loop van de jaren uitgebreid en nieuw aangelegd, waaronder ook het Muypad gerekend mag worden. Op enkele plaatsen in de duinen is het verstui vingsgevaar zeer groot. Zou het niet mogelijk zijn, de weg op die gevaarlij ke punten met „prikkeldraad" te bevei ligen en de verdere afslag van de bin- nenduinen tegen te gaan door het aan leggen van verharde wegen met be- tonstenen, waartussen dan gras en mos gezaaid wordt, zoals in het duinpad met succes werd gedaan? Het Muypad vormt een belangrijke schakel in wandelroutes bijv. langs de 5 Hertogenboschweg - Slufter en over het Muypad terug, of voor een tocht via ,s Hertogenboschweg - Oorlogsschip - Slufter en langs het Muypad terug. De routes, die men zou kunnen lopen als het Muypad niet meer gebruikt mag worden, zijn voor oudere vakantiegan gers of ouders met kleine kinderen erg lang. Aan de beide ingangen van het Duitse mark (100) ƒ98,10 Belgische franc (100) ƒ7,13 Franse franc (100) ƒ64,40 Engelse pond (1) ƒ8,60 I Amerikaanse dollar ƒ3,55 J$ Zwitserse franc (100) ƒ82,90 Zweedse kroon (100) 68,70 pad zou een bord gezet kunnen wor den, met het verzoek aan de wande laars, zich niet buiten de begrenzingen te begeven. Wij, als vrienden van Texel verzoeken u, met de heer Mantje van het Staatsbosbeheer en het bestuur van de VVV-Texel, het besluit om het Muy pad te sluiten nogmaals te overdenken en te herroepen. Vele vakantiegangers zouden u daarvoor zeer dankbaar zijn. Met vriendelijke groeten en tot ziens op Texel, Günter Held, 465 Gelsenkirchen, Leithestrasse 82 Het vormingscentrum „Textant" or ganiseert een cursus, bestaande uit tien wekelijkse pantomimelessen. De cursus wordt gegeven door de heer A. Kaper en start maandag 19 april in he>t 'ta- sielgebouw aan de Burgwal. Wie wil deelnemen kan zich opgeven bij mej. T. v. d. Knaap, Warmoesstraat 38, tele foon 3065 Afgelopen dinsdag werden de 5e en 6e ronde gespeeld. De kanshebbers voor de finalegroep beginnen zich nu aan te dienen, hoewel niemand zich nog definitief heeft geplaatst. Op 6 april a.s. worden de laatste 3 ronden gespeeld. In tegenstelling tot eerdere publikaties wordt gegonnen om half drie. De uitslagen' en de belangrijkste standen: 113. „Mankeert er wat aan?" vroeg smi,dje Verholen. „Ick wil u gaerne om vergeevinghe smeecken", mompelde de oude baas. „Ick hebbe stracks duydelyck gesien dat het maer een namaeck-ridder was, met een waepenuithrustingh van bliek. Ick heb het nu begreepen. Ghy syt waerlyck gheen bedriegher. „Daar praten we niet meer over", lachte de smid. „Kijk, daar hebben we de inrijpoort al van het slot of het bui tengoed van de heer Duyvemelcker van Epscheuten. Hij staat zelf aan de deur, geloof ik". En zo was 't ook. De jonkheer stond breed te lachen en riepuit: „Welkom, welkom! Nog meer lieve gasten, zie ik! Ik duw u meteen de collectebus voor de liefdadigheid onder de neus!" „Een goed gebaar, jonkheer", lachte de smid en bescheiden liet hij een opge vouwen bankbiljet door de gleuf zak ken. Vervolgens reed hij de oude auto naar binnen en stalde deze op een par keerplaats temidden van vele dure .sleeën. „Een kostelijk in stijl gehou den automobieltje", hoorde hij toen een dikke toverfee zeggen, die een ouder wetse bril op een stokje droeg. De rare alchimist keek zijn ogen uit en mom pelde; „Wat een boel constiglycke, electriecke lampekens Ende wat spe len die nickers daer schoon op hun trompetten. Ick sie oock een grot'e bas viool, en een soort clavicymbaal. Maer Groep A 5e ronde C. Vermue-E. Rutten G. Kruithof-P. Brons S. Koomen-F. Kellner H. Witte^P. Witte 6e ronde F. Kellner-H. Witte P. Brons-S. Koomen E. Rutten-G. Kruithof J. Maas-C. Vermue 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 0—1 1. G. Kruithof 6 punten 2. C. Vermue 5 punten 3. F. Kellner 3 punten 4. E. Rutten 3 punten Groep B 5e ronde J. Klein Bog-P. Riteco E. Bakker-J. Hooijberg N. Zoetelief-M. Witte J. Smit-R. Bakker 0—1 0—1 1—0 0—1 kyck toch eens wat se blaesen aen van die grote, cromme toeters, waer men ,wel een pond poorters toeback uyt sou kunnen roocken". „Dat zijn saxofoons", lachte smidje Verholen. „Het is een uitvinding van de instrumentbouwer Adolphe Sax". „Sy clincken waerlyck schoon, die sackfosoons.mompelde de alchi mist. Hij kon het blijkbaar niet aan, al die nieuwe indrukken. Doch zie, daar klom de ons reeds bekende jonk heer Duyvemelcker van Epscheuten op het podium en riep uit: „Dames en he ren! Wilt u allemaal naar de grote zaal gaan waar een film getoond zal worden over het we"rk van het Rode Kruis in de Sahara". W. Bakker-H. van Heerwaarden 10 6e ronde P. Riteco-H. v. Heerwaarden Va R. Bakker-W. Bakker 01 M. Witte-J. Smit 01 J. Hooijberg-N. Zoetelief 10 J. Klein Bog-E. Bakker 10 1. W. Bakker 6 punten 2. J. Hooijberg 6 punten 3. R. Bakker 3 punten 4. J. Smit 3 punten 5. M. Witte 3 punten 6. N. Zoetelief 3 punten Groep C 5e ronde T. Bakker-R. Riteco 01 C. Zoetelief-W. Brons 10 P. Bakker-H. Rump 10 W. Jas-H. Hopman 10 F. Bos-E. Boogaard 10 6e ronde R. Riteco-E. Boogaard 10 H. Hopman-,F. Bos 10 H. Rump-W. Jas 01 W. Brons-P Bakker 01 T. Bakker-C. Zoetelief 10 1. W. Jas 5 punten 2 R. Riteco 5 punten 3. T. Bakker 4 punten 4. P. Bakker 4 punten 5. F. Bos 4 punten 6. H. Hopman 4 punten 7. C. Zoetelief 3 punten Kies bij een van onze 2900 vestigingen de spaanrarm die bij n past... Sparendat is niet zomaar geld opzij leggen. Dat is de Juiste manier van sparen vinden. Dan kunt u het beste naar de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank gaan. Daar vindt u keuze uit liefst 8 spaarvormen. En we nemen er graag de tijd voor om samen met u tot een goed advies te komen. We hebben 2900 vestigingen, dus we zijn vast en zeker ook bij u in de buurt. Welkom! de bank voor Iedereen 2900 vestigingen feuilleton door L. van Schooten 12. „Ik heb er nog helemaal niet over agedacht, ik ben natuurlijk volkomen overrompeld", loog hij „en het kan zijn lat ik daardoor het geval niet he- eraaal in zijn juiste proporties zie.... laar voorlopig zou ik dit willen zeg en: we zitten nu juist in de slappe jd. Als ik er een paar dagen in de 'eek op uittrek, kan ik heel wat af. proberen een nieuwe reiziger te inden. Misschien" hij lachte jongens- chtig „krijg ik de smaak wel zó te a^ken u kent het spreekwoord: 'et een strootje jaag je ze de weg op n met geen koevoet krijg je ze d'r 'eer van af!" Ursula glimlachte moe. Nu nog niet eshssen, even uitstellen, de zaak even ankijken, Likkens zolang zijn gang la- n gaan, géén breuk met Maartens. i, zó wilde ze het. Ze kon nu niet ïeér verdragen. Ze moest tijd hebben m zich te herstellen. Ze was Likkens ankbaar, dat hij dit had begrepen en ■n oplossing voorgesteld, die haar ver- &re schokken, althans voorlopig, zou •sparen. Morgen, dacht ze, als ik er ^r geslapen heb en er weer fris voor- a> zal ik dit alles nog eens rustig 'erdenken. En dat zei ze ook tot Likkens. ..Morgen praten we verder". >.U hebt gelijk, dat u het eerst nog 'is overdenkt" zei hij ernstig. Toen P de deur uitging, verborg hij slechts Me,t nioeite een triomfantelijke glim- ^pn. Uiteindelijk, dacht hij tevreden, is de slimste die wint. HOOFDSTUK VII Visite van „de concurrentie" „Juffrouw direkteur" meldde Henkie na zijn gebruikelijke saluut „d'r is een meneer voor u". Tussen duim en vin ger hield hij een visitekaartje, dat hij voorzichtig en eerbiedig op Ursula's bureau neerlegde. „Adolf van Uzer" las Ursula „direk teur Van IJzer Molenaar N.V." „Van IJzer" verwonderde ze zich hardop „wat zou die moeten? Heb je meneer Likkens niet op hem afge stuurd, Henk?" „Hij móest en zóu juffrouw Leeu- wenstein zélf spreken" verklaarde Hen kie. „Hoe ziet ie er uit Henk?" infor meerde Ursula nieuwsgierig. Henkie was haar vertrouweling, ze was zeker van zijn loyaliteit en omdat hij zo he melhoog tegen haar opzag, kon ze ge rust enige familiariteit met haar jong ste bediende veroorloven. „Nou juffrouw" begon Henkie ge wichtig hij ruikt een uur in de wind". „Hè jakkes" griezelde Ursula en rim pelde haar wipneus „waarnaar, Henk?" „Nou" meende deze jongeling onze ker „oodeklonje.parfum, hoe noem je die rommel". „Hij ruikt naar de kapper", veron derstelde Urusula glimlachend. „Precies" beaamde Henk vol vuur. „En verder.... nou, hij is een beetje dikkig, als ik zo zeggen mag, en hij heeft een erg rood gezicht. „Hm" zei Ursula niet over-enthou- siast „ik kan het me zo'n beetje voor stellen. Hoe gaat het met je moeder, Henk?" „Ze knapt gelukkig al weer wat op" zei Henkie vertrouwelijk, vereerd door de belangstelling en dat is maar goed ook, want 't is niks gedaan, geen vrouw over de vloer". Ursula schoot in de lach. „Haha! En moet jij nu het huishou den doen, Henk?" „Met me vader en me zussie" zei Henk met een mengeling van trots en zorg. „Nou, je doet je best maar, jong. Enne.laat over vijf minuten me neer Van IJzer binnen". Komt voor mekaar, juffrouw direk teur" verklaarde Henkie, salueerde, maakte rechtsomkeert en verdween met een gewichtigheid of het voortbe staan van Leeuwenstein en Co. enkel en alleen van Henkie Duffel afhing. Ursula zag hem glimlachend na. Maar haar glimlach was niet vrolijk. Eigenlijk was Henkie de enige onge compliceerde" figuur onder de mensen met wie ze elke dag te maken had. Maartens liep de laatste weken rond met een gezicht als een doodbidder en klaagde bovendien voortdurend over maag.als die maar niet ziek werd! Lies was lang niet zo gezeggelijk meer als vroeger, nu Frits Jonkers er uit was, ze scheen dat haar, Ursula, per soonlijk kwalijk te nemen. Likkens was haar steun en toeverlaat, maar ergens behield ze toch altijd enig wantrouwen. Was hij werkelijk eerlijk betrouwbaar, kon ze op hem aan zoals op Maartens, presteerde hij hetzelfde als Frits Jon kers? Mary was in deze dagen weer wat meer toeschietelijk jegens Henri, merkte ze dat zijn positie in de firma van meer importantie werd? Alleen Henkie bleef zijn „juffrouw direkteur" blindelings toegedaan. En de oude heer Maartens, welke bezwaren hij ook te gen de gang van zaken mocht hebben, was veel te loyaal, om hem ten opzich te van haar te beïnvloeden En nu zat daar Van IJzer in de wachtkamer, direkteur van de firma, die de voornaamste concurrent van Leeuwenstein was. Ze had haar vader dikwijls over Van IJzer en Molenaar gehoord. Molenaar was de man van de cijfers, die bleef altijd op de achter grond, „een dooie" visjesvreter" had va der Leeuwenstein, die graag in ronde woorden sprak, hem afgeschilderd. Maar Adolf van IJzer was de drijven de kracht van de firma. En als ze dacht aan wat haar vader over meneer Adolf had vertelde, dan zag ze het on derhoud van straks zonder enig ent housiasme tegemoet. Onscrupuleus, een man bij wie het doel altijd de middelen heiligde, geen faire concurrent, iemand die met trucjes, met laster en insinua ties probeerde op het terrein van zijn concurrent voet te krijgen. „Een vuns manneke" had vader (ook al zonder één woord Frans er bij) geconstateerd. En daarmee, dacht Ursula vermaakt, kon den de beide direkteuren van Van IJ zer en Molenaar het mee doen. Maar nu zat één van die direkteuren en nog wel „de gevaarlijkste van het stel" peinsde ze, in haar wachtkamer en had een onderhoud met haar, spe ciaal met haar, aangevraagd. Wat zou hij, dacht ze nieuwsgierig en toch. ook wel een beetje verontrust, op zijn lever hebben? Ze hoorde het indrukwekkend klop pen van Henkie, en even later stapte een florissant heer haar privékantoor binnen. Adolf van IJzer was een man in de kracht van zijn leven, en dat hij van een goed leven hield, was hem duide lijk aan te zien. Zijn gezicht was een tikje té rood en zijn neus liep lichtelijk paarsig aan, zodat Ursula concludeerde dat heer Adolf voorzeker geen stille belijder was van de idealen der geheel onthouders. Hij droeg een lichtgrijs pak iets te zeer getailleerd, de revers iets te breed, een oesterkleurige zijden zak doek stak als een vlag in zijn borstzak. Op een eflkleurige Amerikaanse das droeg hij een grote gouden speld met een diamant. Zijn pantalon had een haarscherpe plooi en zijn bruine mo lières waren een ietsje te licht van kleur. Ursula's neusgaten verwijdden zich, toen ze het door Henkie reeds aange kondigde kappersluchtje gewaar werd. Als heer verkleed, concludeerde ze maar waarschijnlijk geen heer. Zich heerlijk onbewust van deze kri tiek, laveerde Adolf van IJzer over het parket en kwam met joviaal uitgesto ken hand naar Ursula toe, die voor zichtig waakzaam oprees van achter haar bureau. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3