I Aeve zuster Ursula OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING SMIDJE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST FILMNIEIJWS gametuwtijdmee-ganaardenmb! nor; n Jeugdkampioenschappen dammen Burgerlijke stand Eerste strandloop SPORTPROGRAMMA K. Rantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Derde blad Texelse Courant, vrijdag 28 mei 1971 Zaterdag-, zondag-, maandag- en dinsdagavond (8 uur) draait de nog steeds wereldbekende film „West Side story". De première ging in 1957 in New York en reeds toen werd 'n groot succes voorspeld. De film is een har monische samenvloeing van de drama tische, muzikale en de balletkunst en is het resultaat van jarenlange voorberei ding. Het verhaal speelt zich af in een van de armere wijken van New York. Een voor niets terugdeinzende straat bende, de Jets, bindt de strijd aan met 'n groep jonge Portoricanen, de Sharks, die sinds kort in de wijk zijn komen wonen en als indringers worden be schouwd. Aanvankelijk wordt over en weer wat getreiterd maar tenslotte stijgt de spanning zo danig, dat hevige gevechten onvermijdelijk worden. Aan leiding tot het grootste treffen tussen de bendes is de liefde tussen de lieftal lige zeventienjarige Maria (Natalie Wood), de zuster van de Portoricaanse hoofdman Bernardo (George Chakiris) en een van de leden van de Jets, Tony (Richard Beymer). Maria is naar tra ditie al vanaf zeer jeugdige leeftijd verloofd met de Portoricaan Ghino, die een duel met Tony eist, als de romance wordt ontdekt. Uiteindelijk gaat ieder een zich ermee bemoeien en loopt het uit op felle straatgevechten. De afloop is bijzonder triest. De ontroerende lief de tussen twee mensen van een ver schillend ras wordt op wrede wijze ver broken door de dood van Tony. Toe gang boven 14 jaar. Een van de beste films van het ko mische duo Laurel en Hardy is wel de produktie „De zotte wereld van Laurel en Hardy", die zondag- en maandag middag (3 uur) wordt vertoond. De film is een verzameling van de meest dwa ze opnamen uit meer dan 50 films. De film is daarom niet alleen een daveren de klucht, maar vormt tevens een his torisch dokument van het beroemde filmduo. Toegang alle leeftijden. 3e ronde G. Blom-E. v. d. Wetering 02 P. Duin-H. Jonker 20 J. Hooijberg-B. Duin 02 5de ronde P. Duin-E. "v. d. Wetering 02 J. Hooijberg-G. Blom 20 B. Duin-H. Jonker 02 6de ronde E. v. d. Wetering-P. Duin 02 G. Blom-J. Hooijberg 02 Jonker-©. Duin 02 7de ronde B. Duin-E. v. d. Wetering 11 Hooijberg-H. Jonker 02 Duin-G. Blom 20 Henk Jonker versloeg Bert Duin en Joost Hooijberg en dat mag een goede prestatie genoemd worden. Er wordt afwisselend sterk en zwak gespeeld. Dat geldt voor vrijwel alle jongens. Joost Hooijberg gaat aan de leiding, maar Bert Duin en Piel? Duin volgen in en nog kansrijke positie. De stand is met nog twee ronden en nkele inhaalpartijen te spelen KOERSEN VREEMDE VALUTA Westduitse mark (100) 98,90 Belgische franc (100) ƒ7,03 Franse franc (100) 63,40 Zwitserse franc (100) 85,90 Amerikaanse dollar (1) ƒ3,46 Engelse pond (1) ƒ8,48 Zweedse kroon (100) ƒ66,90 SCHIETOEFENINGEN Op 2 juni a.s. wordt geschoten te Breezanddijk van 11.00 tot 18.00 uur met een 105 lang 44, sector 180 graden Afsluitdijk richting Den Oever, diepte 15 km, hoogte 15.000 voet. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: gouden damesring met 3 steentjes rood-bruin-rood; grijze pet; 2 briefjes van ƒ10,rode handoek groot formaat met afbeelding kerk Oosterend; 2 ijzeren kettingen waaraan enkele grote ringen; bril met bruin montuur; grote portemonnee kleur zw., inhoud 45,50; dwergbokje; damespols horloge merk Prisma, met donkerblau we band. Verloren. bruirjlederen bromfiets handschoen, linker, gele voering; zwar te riem met nikkelen ketting voor hond; regenpak zwart, nylon; rood meisjesjack met capuchon maat 134; rode trui met korte mouw maat 140; aanhangwagen 2-wielig kleur grijs; hond, zwart-wit, middelgroot; bruine tabakszak; opblaasbaar kinderstoeltje canvas, kleur rood met blauw; rood 2- delige bikini en groene handdoek in plastic zak; jongensgympak oranje- zwart; vogelgids boek; oranje nylon jack, meisjesvest grijs, dik gebreid; 1 briefje van 25,damesportemonnee inhoud plm. ƒ15,en fietssleuteltje; kentekenplaat 5509 GF; 1 sleutel no. 32; blauwe damesportemonnee inhoud plm. 20,3 zwemabonnementen en bromfietspapieren; herenpolshorloge merk onbekend, rond model, chroom- staalkast met zwart parkeerschijfje; zonnebril omsloten bruin montuur en afgebeten brilarmen; 1 rode zwembroek portemonnee kleur lichtbruin inh. o.a. rooms hangertje. van 19 tot en met 25 mei 1971 Geboren: Menno Vincent, zv. Wim Loning en Cornelia W. Glasbergen; An ton Marcel Edwin, zv. Paulus A. van der Vis en Catharina F. Minnema; Alexander Jozef, zv. Cornelis J. Witte en Martina G. Wijgergangs. Ondertrouwd; Willem Moor en Mar- garetha J. Kauffman; Dirk van Gor- kum en Janke G. Pranger. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon gaat 30 mei op om 4.28 uur en gaat onder om 20.47 uur; 2 juni op om 4.25 uur en onder om 20.51 uur. Maan: 1 juni E.K.; 9 juni V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 28 mei 11.16 en 23.35; 29 mei 11.49 en 30 mei 0.11 en 12.18; 31 mei 0.43 en 12.47; 1 juni 1.18 en 13.26; 2 juni 2.09 en 14.26; 3 juni 3.15 en 15.34; 4 juni 4.23 en 16.44; 5 juni 5.24 en 17.47. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld ƒ2000,—. U lost af 18 x 127,07, Of 3500,— en u lost af 24 X 168,23. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen Is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl Op Tweede Pinksterdag wordt de eerste strandloop van dit seizoen ge houden. De start is op het parkeerter rein van de Recreatiestichting aan de Badweg in De Koog, 's avonds om 19.00 uur. Er worden twee afstanden gelo pen; 6 km voor junioren (t.e.m. 15 jaar) en 8 km voor senioren. Ieder deelnemer die de afstand binnen één uur aflegt, ontvangt een medaille. Inschrijven kan aan de start gebeuren. Het inschrijfgeld voor junioren bedraagt ƒ1,50 en senio ren betalen ƒ2, Evenals vorig jaar wordt weer een behoorlijke deelname verwacht. De vol gende strandlopen zijn vastgesteld op 11 juli (start vermoedelijk bij de vuur toren), 25 juli (vanaf paal 9) en op 8 augustus bij paal 17. ZDH NIEUWS Vrijdagavond (heden) houdt ZDH geen adspirantentraining. De senioren en junioren trainen nu echter om half acht, waarna om half negen een korte vergadering wordt gehouden in „De Spil". Alle opkomst is gewenst. De pupillen van ZDH gaan Tweede Pinksterdag naar het HCSCtoernooi te Den Helder. ZDH a speelt tegen: ZAP d, WGW b en Reigersboys b. ZDH b zal spelen tegen HCSC a, WGW a en De Koog a. In de laatste groep wordt alleen door jongens van 8 en 9 jaar ge speeld. Vertrek met de boot van 9 uur. WEDEROM DAMESVOETBAL TE DEN HOORN DEN HOORN Tweede Pinksterdag 14.30 uur treden de dames van Tex. Boys en ZDH wederom tegen elkaar in het veld. De vorige wedstrijd is in een 22 gelijk spel geëindigd. De dames van beide elftallen vonden dit onbe vredigend zodat een tweede wedstrijd volgt. Bij ZDH zal mevrouw N. Drij- ver-Agter het doel niet verdedigen om dat ze in de vorige wedstrijd gebles seerd is geraakt. Doelvrouw is nu waarschijnlijk mevrouw R. Bakker- Lemmes. Het belooft weer een span nende wedstrijd te worden. Er wordt op het ZDH-terrein gespeeld omdat het veld te Den Burg niet beschikbaar is. ZDH ORGANISEERT JUBILEUMVOETBALTOERNOOI DEN HOORN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan in juni organiseert ZDH een voetbaltoernooi waaraan wordt deelgenomen door twee eerste klassers en twee tweede klassers. Naast ZDH treden op 6 juni aan: WSB (Noordwijkerhout), VNA (Leiden), Stompwijkse Boys (Stompwijk) en „Spaarndam" (Spaarndam). Joost Hooijberg Eddy v. d. Wetering Piet Duin Bert Duin Gerrit Blom Henk Jonker gesp. pnt. 8 11 8 9 6 8 122. Sterke Stef haalde zijn machtige schouders op en zei zuchtend: „Nou goed. Dan niet. Maar ik mag in de zaak toch nog wel op je hulp rekenen, hè? Je bent namelijk een goeie knecht, zie je". Smidje Verholen voorzag zich weer van de knevel en bolhoed en zei: „Het spijt me, Stef. Ik zal ontslag moeten nemen. Je hoeft me niet te betalen voor het weinige werk, dat ik heb gedaan. Ik beloof je zelfs, dat ik je helemaal gratis zoveel mogelijk in de zaak zal helpen. Doch dan moet jij me beloven, dat ik hier voorlopig mag blijven wo nen en dat jij tegenover de mensen net zult doen alsof ik je knecht Zacharias Zemelmans ben. Voor de rest: mondje dicht!" „In orde", zei Stef. „Ik zal zwijgen, maar jij moet me later precies vertel len waarvoor al die geheimzinnigheid eigenlijk nodig is geweest. Kom, laten we nu maar onze middagboterham gaan eten. Het tweetal daalde de trap af en smidje Verholen zei; „Zeg Stef. Mag ik je auto weer even lenen? Ik moet nog maals naar de stad, begrijp je? En wil je me dan een paar boterhammetjes in pakken?" „Neem de auto maar", lachte Stef. „Trouwens, als ik geen toestemming geef, dan neem je hem tóch wel. Als je maar zuinig bent op die fijne kar". Zo zien we smidje Verholen dus even later weer naar de stad rijden. Hij tufte in een kalm gangetje voorwaarts en peuzelde ondertussen de boterhamme tjes op, die Stef voor hem had inge pakt. Zo bereikte hij de stad en zette onmiddellijk koers naar het gebouw van de krant, waar Frans Bulle triom fen vierde. We herinneren ons allemaal die goeie Frans natuurlijk nog wel, die ferme hoofdredakteur van het alom be faamde dagblad „HET OPRECHTE BOULEVARDNIEUWS". Verholen was er gauw en betrad met flinke pas het imposante bouwwerk. Doch nauwelijks had hij een voet binnen de deur gezet of een geweldig geschreeuw en gekra keel trof zijn oor. Doffe slagen weer klonken en schorre stemmen schreeuw den. En hoog boven dat alles uit klonk de stem van Frans Bulle.Doch nóg vreemder werd de situatie, toen er plotseling een deur krakend openvloog en een monteur naar buiten kwam vlie gen. Dat zag er dus woest uit. NUTSSPAARBANK r— feuilleton door L. van Schooten 21. „Zie ik er goed uit, Henk?" pro- :erde ze te schertsen. Maar ze voelde ch, als of ze naar een begrafenis ging, as het niet de begrafenis van Leeu-v enstein en Co., de begrafenis ook van iar eigen trots en eergevoel? Dit di- met Adolf van Uzer, de triomfe- inde concurrent, die zich op deze wij tevens revancheerde voor de hoog- irtigheid, waarmee Ursula hem bij n eerste bezoek bejegend had, was ar een nachtmerrie. Haar gezicht zeer bleek, maar juist daardoor g ze er in de ogen van haar schild- laap nog mooier uit. 't Is veel te mooi voor die vent", sliste Henkie, die wel wist waar Ur- la heen ging. Maar toch zag ze aan n gezicht, dat er iets bijzonders aan hand was. .,Je kwam toch maar niet alleen om te bekijken, Henk?" glimlachte ze. Henkie, haar toegewijde bewonde- r, zou ze hierdoor kwijt raken, be- 2 cht ze treurig. .Juffrouw", zei Henkie geheimzin- „er is een meneer voor u". ,Nu al?" schrok Ursula. Het was drie pas om vier uur verwachtte ze IJzer. -AfNee, die niet", grinnikte Henkie be- Append. „Een andere meneer.... rae- r Jonkers". Meneer Jonkers", herhaalde ze zoe- td in haar herinneringen. Dan op is werden haar ogen groot. „Meneer 3'! 5' Jonkers.... Fri.... meneer Jonkers, die vroeger hier was?" Henkie knikte verheugd. „Wat komt die doen Henk?" vroeg ze ademloos. „U spreken", stelde Henkie vast. Ze zag hem een ogenblik achterdochtig aan, het leek wel of dit knaapje iets in zijn schild voerde. „I'k dacht dat hij in Amerika zat", peinsde ze hardop, even de tegenwoor digheid van Henkie vergetend. „Dat zat hij ook", bevestigde deze waardige jongeling, „maar hij is weer terug". „Heb je het aan meneer Likkens ver teld Henk?" „Die was net even weggeluk kig". Henkie was bijzonder vrijmoedig, meende ze, en eigenlijk moest ze hem dat onder 't oog brengen. Maar wat hinderde het nu nog? Het nieuws, dat Frits Jonkers terug was, verdrong trouwens alle andere overwegingen. „Laat meneer Jonkers hier komen, Henkehhoe ziet ie er uit. Goed? Bruin door de zon?" „Nee juffrouw", Henkie schudde droef het hoofd, „hij ziet er niet zo best uit.een beetje.arremoedig zou ik haast zeggen „Wat zeg je.enfin, laat hem bin nen, Henk". Henkie vertrok met zwier. Frits Jonkers, peinsde Ursula. En haar ogen gingen naar de pul op de schoorsteenmantel.... daarin hadden de bloemen gestaan, die hij voor haar had meegebracht.... die bloemen, die ze hem hooghartig in de vuilnisbak had laten gooien.... en er later weer uit gehaald. Eén is hier de baas, had ze vastgesteld, en daarvan had ze Frits Jonkers zo terdege willen doordringen, dat hij liever naar Amerika was ge gaan, dan telkens ruzie met haar te maken. Een blos kroop omhoog in haar wan gen, toen ze zich zijn afscheid herin nerde. „Lieve zuster Ursula...." hij had haar ronduit gezegd, dat hij van haar hield, van het eerste ogenblik dat hij haar zag. „Ik ben geen man, die snel van gevoelens verandertje kunt altijd op me rekenen", dat waren zijn laatste woorden. En nu was hij hier, in het uur van haar nood. Maar haar blijdschap werd getem perd, door wat Henkie haar had ver teld. De scherpziende ogen van de klei ne Kattenburger hadden ontdekt, dat 't Frits Jonkers niet voor de wind was gegaan. Zouden ze in dit uur niets an ders kunnen doen dan.... elkaar be klagen? De ondeugende tronie van Henkie keek om de hoek, toen zag ze hoe een stevige hand hem in zijn kraag pakte en hem kordaat achter de deur zette. „Weg jij, eigenwijze kwiebus", hoorde ze een maar al te bekende stem, en lachend kwam Frits Jonkers binnen. Met één oogopslag nam ze hem van het hoofd tot de voeten op. Henkie had ge lijk gehad. Het was dezelfde Frits, ge bruind, magerder, en in een net maar sjofel pak. Zijn ogen hadden echter hun oude glans, en ze straalden haar toe. Regelrecht liep hij naar Ursula en zijn beide handen grepen de hare. „Lieve zuster Ursula", en de1 tranen schoten haar in de ogen, toen ze die woorden opnieuw hoorde, „wat ben je liet, wat ben je mooi!" Hij liet haar los en ging een paar passen terug, als om haar goed op te nemen. „Kindlief je lijkt een prinses. Waar moet je naar toe, dat je zo mooi bent?" „Ach Frits", zei ze met een moeilijke glimlach, „vraag me dat maar niet. Laat ik nu alleen maar blij zijn, dat ik je weer zie". „Ben je blij dat je me weer ziet? Heus, Ursula?" „Ja", zei ze uit de grond van haar hart. En opeens wist ze, hoe afschuwe lijk ze hem gemist had in dit voorbije jaar, hem, Frits, met zijn optimisme, zijn scherpe kijk op de zaken, zijn doorzettingsvermogen en onblusbare energie.... maar ook met de weten schap van zijn diepe genegenheid voor haar, waardoor ze op hem onder alle omstandigheden blindelings kon ver trouwen. Vieux Plantiac „Frits", zei ze haperend, „zeg het nóg es". „Wat?" „Lieve zuster Ursula". „Ik dacht dat je er zo'n hekel aan had?" Zijn ogen lachten. „Ach.... je weet niet half, hoe ik juist nu, op dit ogenblik, behoefte heb aan iemand, die, alleen maar „lieve zuster Ursula" tegen me zegt. Dan mag je dat héle gekke rijmpje er desnoods achteraan rijmen. „Lieve zuster Ursula, ik ga naar A- merika", begon Frits lachend, maar dan werd zijn stem opeens ernstig. „En zo is het gegaan.ik ging naar Ame rika. en nu ben ik weer terug; al leen. ik had anders terug willen komen". „Je bedoelt. „Kijk me es aan, Ursula. Enfin, je hebt het natuurlijk al gezien. Jou ont gaat zoiets niet. Van toen ik hier met een kwaaie kop wegging, is me alles tegengelopen. Je weet niet hoeveel moeite het me kost, om er netjes uit te blijven zien, maar het is, of de mensen aan je ruiken dat je pech hebt gehad en dan moeien ze je niet". „Frits.haar stem stokte, ze durf de niet zeggen wat er in haar omging. „En nu kom ik bij jou terug, Ursula en ik zal voortaan geen Ursula meer zeggen, maar netjes: juffrouw Leeuwenstein, en jou de baas laten en precies doen wat je me zegt.ik heb mijn les geleerd.nu kom ik vragen; mag ik het weer eens bij je proberen? Durf je het nog met me aan? Heb je nog een plaats voor me, al is het voor lopig alléén maar op provisie?" Opeens draaide Ursula zich om en staarde uit het raam. Hij behoefde haar gezicht niet te zien en daar probeerde ze haar zelfbeheersing te herwinnen. Ze ging zitten op de punt van het bureau, vlak naast zijn stoel.zitten waar hij vroeger bij voorkeur zat, be dacht ze. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 5