Dansverguiming voor „Sarasani" onder 34 voorwaarden Lieve zuster Ursula Burgemeester Sprenger let op keuze van medewerkers el FILMNIELWS Verloting Beatrixschool Opbrengst A.V.O.-kollekte Scholengemeenschap had geslaagde sportdag fiWAï ik mmm woü.JI Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 22 juni 1971 «J ot ste ïzit Armand André de la Porte uit Nieuw Loosdrecht heeft van de burgemeester vergunning gekregen om de popboerde rij Sarasani aan de Kogerweg zijn zes de bestaansjaar in te laten gaan. Zoals bekend heeft het er geruime tijd naar uitgezien dat van overheidswege een punt achter de Sarasani-aktiviteiten zou worden gezet, maar na vele bespre kingen (raad en B. en W. waren sterk verdeeld maar de beslissingsbevoegd heid berustte bij de burgemeester) werd het verlangde papier op 15 juni afgegeven. A. André de la Porte slaak te een zucht van verlichting want hij had omdat de tijd drong vergaan de voorbereidingen voor het nieuwe popseizoen getroffen en zou ongetwij feld in ernstige moeilijkheden zijn ge raakt als de vergunning was geweigerd. De vergunning geldt tot 18 augustus. Dat is geen bezwaar want de exploitant verwacht in verband met het vroegtij dig aflopen van de vakanties dat hij al belangrijk eerder zal moeten stoppen. De vergunning is verstrekt onder maar liefst 34 voorwaarden. Naast de gebruikelijke bepalingen zijn diverse nieuwe toegevoegd, voornamelijk als gevolg van ervaringen van het afgelo pen jaar. Opmerkelijk is bijv. punt 1 waarin is bepaald dat De la Portes keu ze van medewerkers is gebonden aan voorafgaande goedkeuring van de bur gemeester. ,,De betreffende personalia dienen in uw eigen belang tijdig aan mij te worden doorgegeven". Verder dienen De la Porte en zijn medewer kers streng toezicht te houdden op de verkoop van verdovende middelen en het verrichten van onzedelijke hande lingen in de schuur en de omgeving. Als er iets gebeurt moet direkt de com mandant der Rijkspolitie worden ge waarschuwd, ook als alleen maar een vermoeden bestaat. Eerst belofte Verder moet nauw worden samenge werkt met de jeugd- en recreatieconsu lent en De la Porte mag niet eerder met de exploitatie beginnen dan nadat hij schriftelijk heeft beloofd alles te zullen doen om een verantwoorde ex ploitatie te voeren en dat hij de voor waarden in de vergunning stipt zal na komen. Een voorwaarde is ook dat het terrein rond de schuur geheel wordt schoongemaakt en dat het als behoor lijk parkeerterrein moet worden inge richt waarbij een apart gedeelte wordt afgeheind voor bromfietsen. In de schuur en naaste omgeving mogen geen rustbanken, matrassen en dergelijke voorwerpen worden gedeponeerd. Serieus André de la Porte vertelde ons dat hij serieus voornemens is zich aan de reeks bepalingen te houden. Op 26 juni opent Sarasani zijn deuren niet met officiële toespraken zoals bij vorige starts wel is gebeurd maar met een „normale" avond met muziek van het huisorkest „The Moan" uit Arnhem. Deze groep gaat het leeuwendeel van het Sara-amusement verzorgen. De la Porte verwacht er veel van. „Ze zijn goed en veelzijdig. Ze beheersen ook de rock en dat komt mooi uit want we pakken het dit jaar iets dynamischer aan. Naast de underground die in de eerste plaats bestemd is om naar te luisteren komt er ook muziek die tot bewegen noodt". Ook de lightshows moeten daaraan bijdragen. Deze wor den nu verzorgd door „Exploding Gala xy" uit Dordrecht, niet alleen met vloeistofprojectie maar met nog veel meer andere trucjes. Groepen Avonden met uitsluitend discotheek komen in het programma niet voor. Er is dus altijd een groep. Naast het huis orkest zijn deze zomer te beluisteren: Super Sister (1 juli), Cuby and the Blizzards (7 juli), Q 65 (11 juli), Earth and Fire, Living Blues en Rob Hoeke. De medewerking van enkele buiten landse groepen staat nog niet vast, wel het optreden van een fakir en 'n vuur vreter als sensationeel bijprogramma. Verder komt er een folksinger en ook liggen één of meer avonden met het Theater Bizar uit Amsterdam in het voornemen. Theater Bizar brengt een act met „functioneel naakt". De la Por te zou graag zien dat raadsleden en B. en W. zich persoonlijk van het onschul- De Beatrixschool te Den Burg hield onlangs de jaarlijkse verloting. Op de volgende nummers zijn prijsjes geval len. 1, 3, 11, 15, 25, 35, 161, 186, 192, 225, 232, 260, 265, 290, 331, 338, 340, 447, 448, 449, 511, 526, 556, 566, 581, 603, 605, 639, 659, 726, 730, 742, 744, 768, 782, 790, 815, 832, 865, 903, 956, 977, 1007, 1028, 1050, 1069, 1071, 1072, 1093, 1100, 1118, 1127, 1140, 1155, 1176, 1197, 1217, 1225, 1233, 1241, 1251, 1306, 1339, 1341, 1342, 1387, 1399, 1432, 1453, 1490, 1491, 1519, 1548, 1583, 1595, 1613, 1619, 1633, 1646, 1647, 1649, 1717, 1729, 1750, 1767, 1777, 1780, 1793, 1807, 1852, 1887, 1892, 1897, 1922, 1923, 1939, 1951, 1962, 2003, 2006, 2040, 2125, 2161, 2191, 2219, 2223, 2231, 2271, 2275, 2276, 2280, 2300 en 2320. De prijsjes kunnen worden afgehaald bij de Beatrixschool tijdens de school uren. Ook kan men loten, waarop een prijsje is gevallen, bij één van onze leerlingen afgeven. dige karakter daarvan kwamen over tuigen. Metalen plafond De inrichting van de schuur is bij vo rig jaar weinig veranderd. Na de her stellingswerkzaamheden (de schuur stortte haast in elkaar) zijn twee pila- renrijen ontstaan maar deze komen goed van pas. Er komt weer een bar waar bier en andere licht alcoholische dranken te koop zijn. Het plastic pla fond is in verband met brandgevaar ta boe. Inplaats daarvan komt een pla fond van goud- en zilverkleurig blik- afval. Met een schijnwerper erop is he4 effekt daarvan sprookjesachtig. De vo rig jaar als „porno" gedoodverfde dia- en filmprojectie krijgt een wat onschul diger karakter. Er zijn nu plaatjes van de Slufter en andere mooie Texelse plekjes. „De tieners hoeven nu hele maal nergens meer naar toe op Texel. Bij ons zien ze alles", zegt De la Porte. De entreeprijzen variëren van één tot twee rijksdaalders. Leden van gemeen teraad en B. en W. hebben gratis toe gang „om een voortdurende controle voor hen niet al te bezwaarlijk te1 ma ken" maar ze zullen ook nog een keer speciaal worden uitgenodigd. De kollekte gehouden in de periode 10 mei tot en met 16 mei 1971 ten be hoeve van de Nederlandse Vereniging Sociale Zorg voor Mindervaliden AVO heeft te Texel 1309,25 opgebracht, ge specificeerd als volgt Den Burg 630,17 585,88) P.H. Polder 55,86 47,87) Den Hoorn 62,24 39,05) De Dennen 17,23 27,98) De Koog 134,26 141,65) Zuid-Eierland 24,55 97,30) De Cocksdorp 39,45) Midden-Eierland 64,52 81,27) Oost 25,10 20,39) Oosterend 143,06 129,06) De Waal 30,85 24,41) Oudeschild 121,41 105,26) De vrijdag gehouden jaarlijkse sport dag van de Rijksscholengemeenschap kan geslaagd worden genoemd. Onder leiding van de gymnastiekleraren Pel grim en Heetveld en met medewerking van vele andere leerkrachten werd ent housiast gestreden. Er waren ruim 300 deelnemers. Wij ontvingen de volgende uitslagen. (Achter de namen het klasse- nummer). Brugklassen Meisjes 1. Joke Bakker, B 1 2. Loes Timmerman, B 1 3. Liesbeth Rijk, B 4 Jongens 1. Rob van 't Noordende, B 4 2. Rudie Timmer, B 4 3. Willem Peter v. d. Vis, B 2 Klasse 2 Meisjes 1. Christie Neijens, 2M4a 2. Marg Heinen, 2A2 3. Tine Verberne, 2M4b Jongens 1. Niek Graaf, 2Al 2. Nan Eelman, 2A1 3. Johan Vlaming, 2A2 Klasse 3 Meisjes 1. Marjan Kager, 3A2 2. Mariska Coutinho, 3A1 3. Marja v. d. Star, 3M4 Jongens 1. Joop Hopman, 3Al 2. Wilco Bakker, 3A1 3. André Boon, 3M4 Klasse 4 Meisjes 1. Kerstin van Wijk, 4HBSb 2. Gonnie Bas, 4HBSb 3. Annemarie Keijser, 4HBSb Jongens 1. Dick Witte, 4HBSa 2. Piet Heinen, 4HBSa 3. Co Timmer, 4HBS a Kampioen slagbal: B2 Kampioen kastie: 2A2 Kampioen softbal: 4HBSb .reiki's „Nog geen nieuwe gezichtspunten in zake fluor in het drinkwater". Aldus luidt de kop van een artikel in de Tex else Courant van 8 juni 1971. Als een van de in dat artikel genoemde, vrij grote groep van tegenstanders wil ik graag het volgende nog een keer onder de aandacht van uw lezerskring bren gen. Ik neem de vrijheid het wat vreemd te vinden dat de overheid zal beslissen dat wij in de toekomst gedwongen zul len zijn om met gefluorideerd leiding water onze tuin te besproeien, ons vee te drenken, onze auto te wassen, onze wc door te spoelen, te douchen, onze was te doen en de vele andere dingen te doen die niet gegeten of gedronken worden. Het is natuurlijk verheugend dat de overheid rekening wil houden met de principiële en andere tegenstanders en voor deze groep niet gefluorideerd wa ter beschikbaar wil houden. Hiervoor overweegt staatssecretaris Kruisinga geld beschikbaar te stellen voor 't ont wikkelen van een apparaat dat op de kraan geplaatst kan worden en het water weer ontfluorideert. Een bezwaar voor de tegenstanders blijft dan natuurlijk nog dat zij voor al hun met water bereide levensmiddelen de leveranciers moeten zoeken die deze met zuiver water bereide levensmidde len in de handel brengen. Lijkt het niet veel vanzelfsprekender en minder verspillend om voor de voor standers gefluorideerd water beschik baar te stellen? Als onze overheid werkelijk gaat be slissen eerst geld (belasting) uit te ge ven voor fluoridering en direkt daarna weer geld beschikbaar stelt voor ge deeltelijke ontfluoridering dan is mijn conclusie laat de overheid alsjeblieft niets nalaten om onze democratie en het daaraan ontleende gezag onsterfe lijk belachelijk te maken. Wilh. C. van Hagen, Kerkesteeg, Oudeschild 1309,25 (1339,57) De bedragen tussen haakjes geven de bedragen aan over 1970. Allen die hebben medegewerkt tot het bereiken van dit mooie resultaat heel hartelijk dank. GESLAAGD TE DEN HELDER Aan de Pedagogische Academie te Den Helder slaagden de volgende Tex elaars voor de onderwijzersopleiding Irene Maas, Duwie Weijdt, Jenny Keij ser, Maria Visser en Jan C. Joustra. Voor de opleiding kleuterleidster slaagden mej. A. P. A. J. Kuyper en G. Siersma. H. M. C. Jannes, H. Vlas en A.. P. de Vriend behaalden het diploma kleuter leidster met hoofdakte. Tenslotte deed eveneens te Den Hel der met goed gevolg examen mej. K. v. Kooi uit Den Burg voor de opleiding HAVO.. „Bob Carol Ted Alice" zijn de vier jonge mensen, die laten zien, dat het experimenteren met nieuwe waar den in het huwelijk vaak heel andere resultaten oplevert dan verwacht wordt. Zij proberen meer openheid in hun huwelijksleven te brengen. Het verlangen naar grotere vrijheid en vernieuwing ontstaat, als Bob en zijn vrouw Carol een weekend doorbrengen op een instituut, waar men in groeps verband remmingen en neigingen op biecht en de medemens zoekt. Zij ko men er gelouterd vandaan en proberen hun vrienden Ted en Alice te overtui gen van de noodzaak dat ook zij aan het experiment meedoen. Aanvanke lijk lükt dit niet zo best. Alice raakt volledig overstuur als ze hoort dat de man van haar vriendin de echtelijke trouw heeft verbroken voor een kort stondige liefdesaffaire, terwijl zijn vrouw hiermee akkoord gaat. Zij moet door een psychiateT behandeld worden en raakt na verloop van tijd over de schok heen. Tijdens de behandeling legt haar man Ted ook enige intieme con tacten met een andere vrouw en lijkt hier helemaal geen spijt van te hebben. Carol en Alice zoeken nu ook een min naar om niet achter te blijven. De gang van zaken lijkt zich geheel naar de verwachtingen te ontwikkelen en beide echtparen schijnen de nieuwe princi pes te hebben aanvaard. Dat dit echter niet het geval is blijkt als Alice te ken nen geeft een orgie met z'n vieren te willen houden. Haar man stribbelt te gen maar Bob en Carol voelen wel voor het idee. Het wordt een groot fiasco omdat er iets is dat hen ervan weer houdt zich aan zo'n grote vrijheid over te geven. Kort daarop vallen beide pa ren weer in hun oude huwelijksge woonten terug en zweren elkaar eeu wig trouw. Personen van 18 jaar en ouder kunnen de film donderdagavond in het City theater zien. 26. „Frits" begon ze aarzelend, „dat s nu alles goed en wel, dat we hier itten en Adolf z'n diner opeten", ver- olgde hij lachend. Goed.we betalen het zelf. Maar :hdit is maar de afsluiting van iet eerste bedrijf, nu komt het tweede". „Ik hoop: met een gelukkig slot", intwoordde hij en lachte zorgeloos. „Frits", drong ze aan, „wees nu eens ven nuchter". „Ursula", hij toonde zich diep ge- ehokt, „je denkt toch niet, dat ik zó roeg op de avond al „Naarling", haar ogen glansden hem egen, maar de uitdrukking van zorg p haar lief gezicht maakte haar nog ubbel zo aantrekkelijk in de ogen van e jongeman tegenover haar, „luister aar me, wil je? Toen je vanavond. anmiddag op kantoor kwam, was je en. „Gesjochten jongen". .Precies. Heb je ook daarin soms. omedie gespeeld?" „Nee", zijn gezicht stond strak, „Ur- ïla, ik kan je op m' neer en m'n ge reten verklaren, dat toen ik vanmid- ag op jouw kantoor kwam, ik twee ogmerken hadhet eerste was, jou eer te zien, het tweede: te proberen eer bij Leeuwenstein en Co. aangeno- ien te worden". .yMaar Frits", zei ze verward, ,dus je int zonder baan?" „Ja". „Hoe kun je dan nu. „Tja, meisje.dat is allemaal maar atergoud. Daar kijkt een kloeke za- ïnvrouw als jij toch wel doorheen, iet?" „Toe Frits", haar stem smeekte, maar in grappige rimpel fronste haar voor- >ofd, „drijf niet de spot met me! Ik n toch al zo kapot van al die ont- ülingen „Lieve zuster Ursula", zei hij boet- tardig, je hebt gelijk. Het is niet lief feuilleton door L. van Schooten van me. Daar komt de soep. Eet die nu als een net meisje op, niet morsen en je mooie handje gebruiken, dan zal oom Frits jou intussen een mooi ver haaltje vertellen". „Een verhaaltje dat écht gebeurd is?" „Een verhaaltje dat écht gebeurd is. Je weet, dat toen ik met een kwaaie kop bij jouw wegliep, ik al heel gauw naar Amerika vertrokken ben". „Lieve zuster Ursula, ik ga naar A- menka", citeerde ze lachend. „Ja, dat werd wel wonderlijk be waarheid. Ik heb daar heel goed m'n ogen de kost gegeven en kwam tenslot te terecht bij Hunter.... heb je wel eens van gehoord zeker?" „Toch niet die Hunter.die met die nieuwe Electrospeed-machine op de markt komt?" „Dezelfde", zei Frits plechtig, „de ouwe heer Hunter, Mister Alfred Hun ter, „zeg maar Al", die scheen me op de een of andere manier een aardige vent te vinden. „The Dutchman" zei hij al tijd. We hebben heel wat afgepraat, wij tweeën. En die Electrospeed, dat is een machine", hij knipte met de vingers, „die zal de wereld veroveren". „We hebben geprobeerd", zei Ursula mismoedig, „of we daarvan de verte genwoordiging konden krijgen. Dat zou ons misschien gered hebben. Maar we waren zeker al tè ver heen. En Van IJzer zal er wel achteraan gezeten heb ben, vooral als Likkens. „Noem die naam niet. Van IJzer zat er achterheen. Maar Van IJzer kreeg 'em niet en Leeuwenstein ook niet. Die concessie was al vergeven, weet je". „Aan wie?" „Aan mij". Ze zag hem ongelovig aan. „Maar Frits, jij hebt toch geen be drijf. „Met de licentierechten van Hunter in m'n zak staat ieder bedrijf voor me open, Ursula". „Dus...." begon ze, en opeens sloeg ze de ogen neer en speelde met haar lepel. „Wat wou je zeggen?" drong hij. „Dan eh.dan sta je toch eigenlijk niet op straat?" „Nee, eigenlijk niet. Ik kan zó begin nen. Maar je bent niet helemaal rond uit, Ursula, je wou eerst wat anders zeggen". „Wat dan? Heus niet, Frits", ontken de ze, met een kleur als vuur. „Je durfde het niet te zeggen, Ursula. Maar je zag opeens ergens in het ver schiet een mogelijkheid, en vóór je er in ging geloven, klapte je gauw het venster toe. Is het niet zo?" Ze bleef hardnekkig staren naar haar bord. „Jij dacht, Ursulaals Leeuwen stein die Hunter-licentie kreeg, dan hadden we een goeie kanskom, wees ronduit, het is toch zo?" „Ja", bekende ze blozend, „dat dacht ik ook.een ogenblik. Maar. „Kijk es juffrouw Leeuwenstein", zijn toon was opeens zakelijk, maar zijn ogen lachten, „een gerenommeerde fir ma als Leeuwenstein en Co. valt na tuurlijk in de termen. Laat ik eerlijk zijn op mijn beurt, ik heb dat eigenlijk met Al Hunter al zo voor mekaar ge dokterd. Ik heb gezegd, dat als er één firma in Nederland was die wat service en reputatie een record heeft van hier tot New York, het Leeuwenstein en Co. is. En dat hij met die firma gerust in zee kon gaan, dat ik daar borg voor stond. Nou, toen maakte hij verder he lemaal geen spats". „Frits!" haar ogen waren als sterren. „Ja, ja, juffrouw Leeuwenstein, maar ik stel m'n voorwaarden! U hebt die licentierechten nog niet. Ik heb ze. En ik wil er wat aan verdienen. Ik wil weer bij Leeuwenstein komen werken". „Frits", over de tafel greep ze zijn hand, „néé, zeg dat het niet waar is, dat je een grapje maakt". „Juffrouw Leeuwenstein", verklaarde hij doodernstig, „ik ben geen man die grapjes maakt, in tegenstelling tot vriend Adolf. Ik ben dood, dóódern- stig", ten bewijze fronste hij zeer zwaar zijn wenkbrauwen. „U hebt maar te kiezen: U neemt de heer Jonkers weer in dienstof hij loopt met de Hun ter-licentie naar een andernaar Van IJzer bijvoorbeeld". „Dat méén je niet", lachte ze, „nee Frits, jij komt bij Leeuwensteinbij mij in dienst. Frits, wil je me een groot plezier doen? Wil je bij mij in de zaak komen als.... mede-direkteur?" „Nee", zei hij beslist. De uitdrukking op haar gezicht ver anderde. „Waarom niet, Frits?" „Ik had andere plannen", zei hij ge heimzinnig. „Maar wat wil je dan?" vroeg ze, en ze keek gespannen naar hem op. Wat ze in zijn ogen las, deed haar echter terstond de hare neerslaan. „Lieve zuster Ursula", zei Frits Jon kers, „ik ben een gemene vent. Ik heb je voorgelogen. Ik heb me arm voorge daan, bij je om een baantje gesmeekt. Ik wou weten hoe je over me dacht. Ik heb op je gezicht gelet, toen ik bin nenkwam, Ursula.zo lief als je me tegemoet kwam. Ik wist dat je het meende, toen je zei dat als het kón, je me graag had teruggenomenen toen wist ik dat ik het van 't begin aan goed gezien had, toen ik bloemen voor jou meebracht. Want toen jij je niet meer de baas voelde, toen je zelf in de nood zat, toen zag ik de ware Ursula de Ursula waar ik van hield, op. het eerste gezicht, waarvan ik was blij ven houden, ook in Amerikaen toen ik je weer terugzag, wist ik dat er niets veranderd was.dat jij 't was, jij alléén en geen ander. Ik heb goed verdiend en goed gespaard, Ursula. Ik kom niet met lege handen. Ik breng de Hunter-licentie mee, die Leeuwenstein er weer boven op kan brengen. Wat meer zegt, ik ga zelf met hart en ziel daaraan werken. En we hebben dan geen vijfde colonne op kantoor, die heult met de vijand. Van IJzer zal mer ken, dat hij tegen een harde meededin- ger op te boksen heeft, en ditmaal geef ik geen kwartier! Maar niet met jou als direkteur van de zaak, Ursula. Je kunt mijnentwege president-commissaris worden of welke titel je maar wilt, maar als ik voor je ga werken, bepaal ik het beleid". „En ik dan?" vroeg ze hulpeloos. „Dacht je dat het met prettig is voor een man, wanneer hij ook de proble men van het bedrijf, waaraan hij al zijn krachten geeft, kan bespreken met eh .nou bijvoorbeeld met mijn vrouw?" „O Frits", haar lippen beefden. „Zou je dat wel willen, Ursula?" „O Frits", het leek of ze niets anders kon zeggen, maar haar ogen glansden en haar hand drukte de zijne. „Enneplaagde hij, ,zul je je bruidsboeket niet in de prullemand gooien?" „Nou, ik geloof inderdaad dat we wel iets bezonders hebben gezien", zei me neer Van Dordt (van Van Dordts Kan- toonmachinehandel N.V.) tot meneer Lips (van de Rollison Comptometer Cy) en zijn collega Bijtels '(van Bijha Stalen Meubelen), terwijl hij zijn glas neer zette. Want je hoeft alleen je ogen maar de kost te geven om te zien, dat Jonkers, die ouwe vertegenwoordiger van Leeuwenstein, en z'n knappe direk teur het goed met mekaar eens zijn ge worden". „Daar is geen twijfel aan", bevestigde Bijtels, die met zijn scherpe blik het hele tafereel had gevolgd, „ik hoor de bruiloftsmuziek al schallen". „Jonkers laat er heus geen gras over groeien", meende Lips, welgevallig smakkend met zijn lippen, „en als hij er bij Leeuwenstein inspringt, zul je nog es wat beleven!" „Alleen begrijp ik één ding niet", peinsde meneer Van Dordt hardop. „Van IJzer, Adolf van IJzer, belde me op...." „Ja, ons ook", knikten de anderen. „Hij zei: Je moet vanavond in Carl ton gaan eten, dan zul je iets bezon ders zien. Maar ik vraag me af, hoe wist Van IJzer dit. ,,'t Is nu eenmaal een linke jongen", meende Bijtels. „Maar ik dacht toch, dat ie nooit zo bijster op Jonkers ge steld was. „Het hart van een mens gaat won dere wegen", wijsgeerde meneer Lips. „Oh Frits", zei op datzelfde moment Ursula Leeuwenstein, „nu ken ik alléén nog maar die twee regels: Lieve zuster Ursula, ik ga naar Amerikamaar hoe loopt het verder af?" „Nou, niet zo best", zei .Frits somber, „want Prikkebeen loopt weg van Ursu la, en die is heel lelijk aan haar eind gekomen. Met een vreselijk gerucht, zo staat het in het boek, spat ze in stuk ken door de lucht. Ze was uit haar vel gesprongen van kwaadaardigheid". „Als het met ons óók zo gaat", zucht te Ursula, maar haar glimlach weer sprak haar woorden. „Dat kan niet", wist Frits stellig, „want jij bent mijn lieve zuster Ursula niet, gelukkig niet.jij wordt mijn vrouw!" EINDE

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3