(jfocn 2tmrL- Jexels in het harL Eendrachtdirecteur M. werd hartelijk uitgeluid TAXI Taptoe Texel bracht duizenden mensen op de been „MAN VAN DE HELLEKETEL" AL 25 JAAR TOERIST OP TEXEL I (02220) 3132 I Van pensioen genieten in geboorteland O POPGROEP JUMBO Weer flinke bijdragen voor 80-jarig fanfare Winkels open tot 9 uur Eerste prijs voor band ..Margaretha Sinclair" Para's zetten luister bij aan voetbalwedstrijd Jongen (6) aangereden Geslaagd DWARSGEBAKKEN 0p Texel gebakken dus dagelijks vers blNSDAG 29 JUNI 1971 TEXELSE 84e JAARGANG No. 8582 COURANT Uitgave N.V. r.h. LangevcW ft De Root) postbus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Kcesomlaaa 43, Den (el. (02220) 2741, a avonds (02220) 2403 Vertekent éfaedags om rrtffafi Bank: Nederl. Middeaetandabank; Coop. RaM> f eisen bank; Amro-bank. Postgiro 052. Aboaa. prijj ƒ4,50 p. kw. -j- 56 ct incasso; los 20 ct. Advert. 20 ct per mm. exd. 4®/ö BTW Binnenkort vertrekt oud-direkteur I van de voormalige Coöp. Zuivelfabriek I Eendracht, de heer M. Wieringa naar I Sneek, om daar met zijn vrouw hope- I lijk nog lang van zijn pensioen te ge- I nieten. Daar de Texelse Zuivelfabriek I per 1 mei 1969 is samengegaan met en- I kele fabrieken in Noordholland is zijn I funktie de laatste twee jaar niet alleen naam (sinds de fusie was hij tech- I nisch direkteur) maar ook de aard van I zijn werkzaamheden nogal wat veran- I derd in vergelijking met de voorgaande 128 jaar. Bij dit samengaan van de verschillen de zuivelfabrieken; „Aurora" te Op meer verenigd met „Excelsior" te Heer- hugowaard, „West-Friesland" in Lutje- winkel en sinds kort ook de voorheen particuliere fabriek „Prinses" te Ur- scm, kwam de heer Wieringa in het hoofdbestuur van de C.V. Noordholland Het bereiken van het 62ste levensjaar was voor hem aanleiding het bijltje er bij neer te leggen, wat de C.V. Noord- holland weer aanleiding gaf een af scheidsavond te organiseren. Deze werd donderdagavond gehouden in hotel „De Het waren lang niet allemaal agrariërs, die de heer Wieringa en zijn familie don derdagavond de hand kwamen drukken. Op de foto ziet men hoe mede-rotarian C. R. Alkema afscheid neemt. Lindeboom-Tcxel" en werd een groot succes. De belangstelling was enorm. Niet alleen van de zijde van de be stuursleden, leden, oudleden en perso neel kwamen veel hartelijke blijken van waardering, ook andere organisa ties, met name agrarische verenigingen als de Ver. voor K.I. .en het Texels Rundveestamboek waren vertegen woordigd. De receptie werd bezocht door vele personen, die de heer en me«- vrouw Wieringa door persoonlijke of zakelijke contacten buiten zijn werk om hebben leren kennen. Soms kortaf Diverse mensen waarmee hij nauw heeft samengewerkt voerden 't woord. Als eerste sprak de heer N. Hoornman, voorzitter van de Coöp. Ver. van Melk- produktenfabrieken 'Noordholland". Hij vertelde het afscheid van de heer Wie ringa met pijn in het hart te moeten nemen en was ervan overtuigd dat diens persoonlijke wijze van optreden in het bestuur nog lang als een gemis De heer A. A. Buskermolen (50) uit Oudewcteriiig viert deze zomer zijn 25- jarig jubileum als toerist op Texel. Sinds 1946 brengt hij elk jaar op Texel zijn vakantie door, de laatste zes jaar in een vakantiehuisje achter de woning an de heer N. Witte aan het Schilder end. De trouw aan Texel is vooral op- nerkelijk als men weet dat de heer Suskermolen er zeer wel toe in staat is ïeel wat verder van huis te gaan. In lienst zijnde bij de K.L.M. heeft hij 'echt op vrij reizen over de gehele we- eld. Hèt echtpaar Buskermolen heeft Yan die gelegenheid wel gebruik ge naakt (ze zijn o.a. een paar keer in lustralië geweest) maar voor de grote aarlijkse vakantie zochten ze toch ie- iere keer weer Texel op. Waarom? „In de eerste plaats de nensen", zegt Buskermolen. „Ze zijn üer zo gemoedelijk en eenvoudig. Ik leb de afgelopen jaren massa's kennis- en opgedaan en ik vind het geweldig Vanaf 1 juli t/m 15 augustus om hen telkens weer te ontmoeten. In de tweede plaats om de rust en de ruimte. Ik kom o|veral, maar alleen hier heb ik het gevoel dat ik nog uit de weg kan. Maar misschien komt het vooral omdat ik niets geef om status. Tegenwoordig móét je zowat naar het buitenland met vakantie, ook al valt het je daar ieder jaar tegen omdat het er barst van de mensen, omdat het veel te heet is en omdat het eten je niet smaakt. Mijn collega's staan me ieder jaar weer stomverbaasd aan te kijken. Wéér naar dat schapeneiland? Wat zoek je daar toch? Ze begrijpen het niet". Helleketel De heer Buskermolen maakte kennis met Texèl toen hij in 1946 met de ker mis meekwam. Hij was de man die met de motorfiets in een stalen kooi hals brekende toeren verrichtte. Op aan drang van zijn vrouw is Buskermolen met zijn gevaarlijke beroep gestopt, maar de ervaringen met Texel waren in '46 zo gunstig dat hij sindsdien ieder jaar weer kwam. Als liefhebber van de zee en de sportvisserij vermaakte hij er zich kos telijk. Hij betreurt het dat de vangsten de laatste jaren hard minderen, maar aan elke vakantie houdt hij toch wel 'n maaltje vis over want hij onderhoudt uitstekende relaties met „de jongens van de kotters" die hij allen met naam en toenaam kent. Als liefhebber van ruimte en rust staat voor hem ieder jaar een wandeling door de Slufter op het programma. Dit jaar bracht voor hem slechts één teleurstelling. Voor het eerst was de regen spelbreker. Om dat hij altijd in juni komt, was hem dat nog nooit overkomen. Het is overigens geen aanleiding om volgend jaar dan toch maar naar een warm vakantieland te gaan. „Geen sprake van. Ik blijf hier komen zolang ik ertoe in staat ben. Misschien kan ik in het najaar nog een paar dagen vrij maken". zou worden ervaren. Zijn enthousiasme en rotsvaste vertrouwen in het samen gaan van de Noordhollandse zuivelfa brieken hebben voor een belangrijk deel bijgedragen aan de oprichting, op bouw en vormgeving van de huidige coöperatie. Als belangrijkste eigen- sechappen noemde de heer Hoornman zijn streven bij de ruim 4000 mensen, die in Noordholland in de zuivel wer ken of er nauw bij betrokken zijn, het besef voor de wetenschap aan te kwe ken en te bevorderen. Lovende woor den had hij ook voor zijn eerlijke en openhartige handelswijze. „Soms mis schien wat kortaf, als hij in zijn prin cipes werd aangetast, maar steeds re'cht op de man af". Voor mevrouw Wieringa had hij een fraai bloemstuk- je, als blijk van erkentelijkheid voor haar meelevende en -denkende houding die het mogelijk maakte dat de heer Wieringa zijn maatschappelijke positie heeft kunnen opbouwen en bekleden. Het scheidend bestuurslid werd een ka- do beloofd, dat inmiddels (hedenmid dag) is aangeboden op de receptie ten behoeve van Wieringa's vele overkant- se relaties. Veel lof Hierna nam de heer J. Dijkstra, be- drijfsdirekteur van de C.V. Noordhol land voor de Afd. Eendracht het woord als oud-assistent-direkteur. Hij werkte ruim 9 jaar met de heer Wieringa sa men, waaronder ook een paar moeilijke jaren. Met name de periode 1962 tot 1964 was geen eenvoudige tijd. Twee ingrijpende verbouwingen en later de talloze besprekingen over het samen werken met andere fabrieken gaven de spreker de kans zijn direkteur goed te leren kennen. Hij vond deze afscheids bijeenkomst dan ook het juiste moment (Zie vervolg pagina 2) OOSTEREND De eerste rommel- tjesmarkt van dit seizoen heeft 2600,- opgebracht. De volgende is gepland op zaterdagmiddag a.s. en vervolgens op 17 en 31 juli en 7 augustus. Men kan er terecht vanaf twee uur 's middags. Zo als bekend komen de opbrengsten van de rommeltjesmarkten ten goede aan het restauratiefonds van de N.H. kerk van Oosterend. De stroom giften ten bate van het jubileumfonds van het Koninklijk Texels Fanfarekorps houdt aan. Van Teso kwam een bijdrage binnen van 300,van de Amro-bank ƒ200, van burgemeester Sprenger ƒ100,en van aannemersbedrijf Bakker Koorn ƒ100,Er waren veel kleinere bijdra gen van particulieren, waaronder di verse stortingen van ƒ50,en 25, Een toerist uit Oosterbeek schonk 25,Bijdragen voor het jubileum fonds kunnen worden gestort op de Raiffeisenbank ten name van „Jubi leumcomité Texels Fanfare". De Algemene Texelse Middenstands- vereniging en de Winkeliersvereniging Den Burg hebben hun leden geadvi seerd met ingang van 1 juli de winkels 's avonds tot 9 uur geopend te houden en ook op dinsdagmiddag geopend te zijn. De meisjesdrumband „Margaretha Sinclair" heeft zaterdag te Amersfoort deelgenomen aan een concours. Deelge nomen werd door vijf bands. „Marga retha Sinclair" behaalde de eerste prijs met als gemiddelde waardering een acht. DE COCKSDORP Aanstaande donderdagavond, aanvang kwart over zeven, wordt op het SVC-terrein te De Cocksdorp een voetbalwedstrijd tussen toeristen en een elftal van de sport vereniging De Cocksdorp gespeeld. Om extra aandacht op deze wedstrijd te vestigen zal vlak voor het begin van de wedstrijd een landing door parachu tisten worden uitgevoerd. De sportver eniging De Cocksdorp is voornemens zoveel mogelijk iedere week een derge lijke voetbalwedstrijd tegen gasten te spelen. Telkens zal worden getracht hieraan een sensationeel of komisch (gecostumeerd) accent te geven. ZEN HOORN Zondagavond reed de 6-jarige J.J.v.D. uit Bussum met zijn fiets van het Hoge Achterom in Den Hoorn het Klif op, zonder voldoende op het daar rijdende verkeer te letten. Het gevolg was een aanrijding met de uit de Herenstraat komende DKW van de Duitser E.L. uit Geilenkirchen. Het jongetje liep hierbij een hersenschud ding op en werd naar het ziekenhuis gebracht. De materiële schade was ge ring. OUDESCHILD De heer Rein v. d. Vis Rzn. deed aan de Utrechtse avond school (uitgaande van het Ned. genoot schap tot opleiding van leraren voor het beroepsonderwijs) met gunstig ge volg examen voor het diploma leraar schilderen. Aan de Shell bednjfsschool te Rot terdam slaagden voor het Bemetel di ploma A en B de machinebankwerkers O ten Cate, H. de Porto, K. Schuite maker, S. Groot en pijpfitter A. v. d. Slikke. Allen zijn oud-leerlingen van de LTS te Den Burg. ÜSEÊÊ& I Na het spelen van het Wilhelmus aan het eind van het optreden traden alle tamboermaitres naar voren om van al gemeen leider Dick Haker een bedank je in ontvangst te nemen; het was een goed gevonden afsluiting. Hulp van buurtvereniging Totaal werd door 270 personen deel genomen aan de Taptoe. Er is heel wat organisatiewerk aan vooraf gegaan. Veel steun ondervond de heer Haker van leden van de aktieve buurtvereni ging Kogerstraat - Schoonoordsingel - Wittekruislaan die als „begeleidings commissarissen" bij de verschillende groepen onmisbaar werk deden. Cu rieus is dat zelfs de EHBO bij het eve nement paraat was. Dit naar aanleiding van het flauw vallen van een Excel- sior-lid bij de vorige Taptoe. Nuttig en instructief, vooral voor de niet-Texelse toeschouwers was de (he laas niet overal goed verstaanbare) toe lichting die de heer J. M. de Vries bij elk optreden gaf. Naar schatting 3000 mensen zijn ge tuige geweest van de Taptoe Texel 1971 die donderdagavond op de Groene- plaats te Den Burg werd gehouden. Het publiek genoot van de ruim één uur durende afwisselende show en tot op luchting van de organisatoren was de regen geen spelbreker. Evenals de vo rige keren werd meegewerkt door alle Texelse muziekkorpsen én drumbands. Omdat de (5) drumbands in de meer derheid zijn, brachten deze ieder één nummer ten gehore; de muziekkorpsen mochten ieder twee nummers spelen. Ondanks dat leek het programma toch overwegend door drumbands beheerst te worden. Tot genoegen van velen, terwijl anderen graag wat meer „ge wone" muziek hadden gehoord.. Volgens een nauwkeurig „uitge kiend" tijdschema marcheerden de deelnemende korpsen en bands vanuit verschillende punten van Den Burg naar de Groeplaats op. Daar kwamen ze geheel volgens plan telkens met een tussenpoos van enkele minuten aan en stelden zich op voor het raadhuis. Het programma startte na een signaal van af het raadhuis, gevolgd door tromge roffel van de drumbands. De muziek vereniging „Excelsior" onder leiding van de heer A. Kuik bracht de mars „Evergreen" van Bisseling en de koraal „De heemlen roemen" van Beethoven. Hefbrug De combinatie DEK-Fanfare speelde onder leiding van de heer P. Heertjes de koraal „Heer wees mijn gids" in een bewerking van de dirigent en „Torna a Sorrento", eveneens in een bewerking van de heer Heertjes. Vooral laatstge noemd nummer, met een trompetsolo Om de be/aarden van de rusthuizen te laten meegenieten van het evenement werd de taptoemuziek op de band vast gelegd door de Stichting Bejaarden- omroep Texel. Op de foto ziet men repor ter P. Arensman in aktie. Op de achter grond het Kon Texels Fanfare/D E.K. bij de uitvoering van hun muzikale bijdrage aan de Taptoe die door Joop Hillen vanaf de hefbrug (die voor 't schoonmaken van de raad- huisramen wordt gebruikt) werd uit gevoerd, deed he't bij he.t publiek bij zonder goed. De indruk die de drum bands maakten liep nogal uiteen. Over het algemeen bezien lijkt in drumbands een beetje de klad te komen op Texel. De ledentallen vertonen een verminde rende tendens. De toch nog 45 leden tellende „Margaretha Sinclair" was eens 75 meisjes sterkDe drumband van het Kon. Texels Fanfare telt 12 majorettes en 7 tamboers, wat verre van indrukwekkend is. Pogingen om de gelederen te versterken blijven vruchteloos. Deze omstandigheden in aanmerking nemend werd over het al gemeen goed opgetreden en men mag respect hebben voor de leiding van de diverse groepen die er heel wat tijd en energie aan spendeert. Gebrek aan ent housiast kader dat bereid is zich voor niets in te zetten is overigens een der problemen van de bands. Wat de pre sentatie betreft viel hier en daar nog wel een schoonheidsfoutje te ontdek ken. Waarom droegen de leden van het Kon. Texels Fanfare-DEK niet allen schoenen van dezelfde kleur7 Het wa ren Duitse toeschouwers die elkaar la chend op deze onvolkomenheid wezen. Het is maar een kleinigheid waar nie mand wakker van zal liggen, maar het is ook een kleinigheid om er de volgen de keer toch even aan te denken. botermals natuurwit, boerenbruin en verse broodjes horen erbij. daar hap je van harte inl niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Martien van de Wetering Ook voor ziekenfonds en verz. M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1