Cjrocn Twartsjexeh in het harL oijwvak bracht „druktestand" op 39.000 toeristen en 9.000 auto's TAXI 0| i - Nu vrijwel alle akkommodatie in gebruik fK zmom wou NAAKTSBOW VAN THEATER BIZAR STELDE WEINIG VOOR OP STAP I (02220) 3132 I wdkampeerterrein raakt vol rddansend paard luistert oncours hippique op De PK-stop Zestien zeepkisten in spannende race Franse hippies stalen levensmiddelen Strandloop trok 165 deelnemers Bromfietser botste op boom Matige handel op lammerenmarkt »r tr s? Dringend verzoek DWARSGEBAKKEN Op Texel gebakken dus dagelijks vers ZWEMMER VEROORZAAKTE ONGERUSTHEID 84e JAARGANG No. 8586 dei COURANT re N.V. v.h. Langeveld De RooU 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Karry de Graaf, Kccsonilaan 43, Den I. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrtJdagi Bank: Nederl. MMdenstandsbank; Coop. Ratf. feisenbank; Amro-hank. Postgiro 652. Ahonn. pros ƒ4,50 p. kw. -j- 50 ct incasso; los 20 et Advert. 20 ct per mm. excL 4'/# BTW et de start van de bouwvakvakan- is ook weer de drukste periode Texels toeristenindustrie aange- ;en. De voorspellingen via radio en rse kranten over 'n enorme stroom de Waddeneilanden zijn bewaar- Het aantal kampeerders over- ced de 20.000 waardoor de bestaan- erreinen ontoereikend waren. Men 1 verwezen naar de noodcamping de Waalderweg te Den Burg, voor r men niet 'n illegaal plaatsje had nden. Het aantal „vreemde" auto's 'exel bedroeg bijna 9000. De zo snel ilijk pendelende Teso-botcn slaag- er in allen binnen de normale uren het eiland te brengen hoewel ve er bijna 5 uur wachten voor over :her. iten hebben alvorens zij naar de in Ingt uitzondering van zaterdagmorgen, toen om half vier met de veerdiensten werd gestart, heeft de Teso alles binnen de normale diensttijden kunnen verwer ken. De langste wachttijden vielen za terdag rond het middaguur en liepen op tot 4V2 uur. Gemiddeld heeft men 2M> uur gewacht. Extra boot Voor enkele tientallen auto's, die al in de voorafgaande nacht bij de haven aankwamen was het een aangename verrassing, dat om twaalf uur een ex tra boot uitvoer, wegens een ongeval. Zij maakten van de terugtocht naar Texel dankbaar gebruik. De stemming op het wachtterrein bij de haven in Den Helder was uitstekend. Uit de op gewekte reakties van de wachtenden maakten wij op, dat men er zo langza merhand aan gewend raakt een vakan tie op Texel te beginnen met een poos je wachten voor de overtocht. Dankzij n G%anne zomerzon glanzende Parel cn worden gebracht. drukte begon vrijdagochtend lmaar duurt tot op dit moment Om bij te dragen aan enige ding in de toeloop heeft men bij ecreatiestichting allen die tevoren vakantie wilden bespreken aange- •uwji pas na het weekend te komen, dagmiddag tegen vier uur waren Texelse campings vol en arriveer de, eerste kampeerders op 't nood- Zaterdagavond stonden hier tenten; maandagochtend was dit uitgegroeid tot 70, hoewel zon- "°n ?en druk verloop was geweest om- 6 >p sommige officiële campings al- wat plaatsjes vrijkwamen. Maan- rond begon de noodcamping vol te 1. Om half tien stonden er 102 ten- aravans e.d. Klandestien :h hebben niet alle kampeerders, >ij de volgeboekte terreinen wer- envezen naar Den Burg deze raad ww folgd. De politie heeft tientallen lestiene kampeerders opgespoord is waarschijnlijk dat het aantal G jemerkte slapers in bos en veld M roter was. Ernstige ongeregeldhe- iige 'ebben zich niet voorgedaan. Het leri er verliep zeer geleidelijk. Met 'J. koorddansend paard zal een der cisters zijn van het concours hip dat zaterdag op de speelweide te urg wordt gehouden. Het paard endom van de heer Jan de Wit Zand cn brengt nog diverse andc- ','w rcusnummers. Ongetwijfeld veel ters zullen ook worden getrokken Je Venncper ruiters uit de Haar- rmeer die met minstens acht naar Texel komen voor 't uit- 1 van een spectaculair spring er. r de bij de organisatie betrokken inliefhebbers werd voor het Tex- s 1! meours hippique nog nooit zoveel e gedaan. Zo zijn voor het num- tweespannen open klasse 6 in gingen gedaan en er zijn negen elingen. Verder kan de organisa- tenen op een goed bezet dames- er terwijl het wat kwantiteit be- ok bij het nummer landbouwwa- oed zit. ochtendprogramma van de paar- •rtdag begint om 10 uur; het ^programma om 1.15 uur. Entree ssenen bedraagt /3,50; voor kin- BrU.j» „t Uilen ••r.ol«conWt^)«ld TM dn rndnkUn In de Texelse Courant van 29 juni is verslag gegeven van de vergadering van de vissersvereniging DETV waarin werd gesproken over de voorgestelde pk-stop ter bescherming van de tong stand. Het verslag zegt dat het gevolg van deze maatregel onbillijk is voor de mensen die met het motorvermogen al boven de af te kondigen stop van 800 pk zitten. Hiermee is het probleem een zijdig belicht omdat de schrijver blijk baar over het hoofd ziet dat een steeds toenemend motorvermogen juist het geen is dat de overbevissing nog meer doet toenemen. Dat de gevolgen hier van op den duur en dan voor ieder die ermee te maken heeft, al lastiger wor den laat zich makkelijk raden. De bo vengenoemde maatregel is in het al gemeen belang, ook zeker met het oog op de komende tijd. Ik vraag mij af wat zwaarder weegt: de zg. onbillijk heid ten aanzien van de vissers die te zware motoren hebben of de noodzaak om iets te doen aan de overbevissing, een probleem waarmee de basis van onze visserij is gemoeid. Ik dacht dat het om het laatste ging! Biem Vlaming, Achtertune 26, Oosterend. NASCHRIFT Het is een misverstand te denken dat wij een bepaald standpunt zouden heb ben ten aanzien van de pk-stop en ten aanzien van de vraag wat er moet ge beuren met de reeds in de vaart zijnde of bestelde'kotters die met een te zwa re motor zijn uitgerust. In het bedoel de verslag gaven wij 't standpunt van het bestuur van de vissersvereniging weer en dat luidde: de pk-stop van 800 is een goede remedie tegen de over bevissing maar jegens de eigenaars van de zwaardere kotters moet een soepele regeling worden getroffen. Het Texelse DETV-bestuur heeft die mening ter kennis gebracht van het hoofdbestuur. Als de heer Vlaming het met de stel- lingname niet eens is moet hij zich tot het bestuur van zijn vereniging wen den Red. 't stralende weer kon men de tijd ver drijven met zonnebaden. Tussen de rijen geparkeerde auto's verschenen in de loop van de dag vele luchtbedden en ligstoelen en mensen in strandkle ding, zodat het de aanblik van een dag recreatieterrein kreeg. IJskarretjes en een patat- en koffiekraam maakten dit beeld kompleet. Zelfs was gezorgd voor 'n mobiele toiletgelegenheid. Sto rend was het, dat op het hele terrein geen papierbak te bekennen was en men lege flesjes, papier, plastic en an der afval achteloos om zich heen de poneerde. Opvallend groot was het aantal Duitse toeristen. De schoolvakanties in Duitsland begonnen dit jaar precies ge lijk met de Nederlandse bouwvak en veroorzaakte veel extra verkeer. Een meneer uit Bielefeld vertelde ons, dat hij met het oog op de overvolle wegen zijn caravan al enige weken geleden naar Texel had gebracht. Zijn gezin kon meteen bij aankomst op de haven overvaren en het lange wachten ver mijden. Veel gezinnen blijken overigens op deze manier te werk te gaan. Voor al voor kleine kinderen is het wachten geen pretje en daardoor ook niet voor hun ouders. Minder auto's Uit de cijfers, die wij van de Teso over het afgelopen weekend ontvingen blijkt, dat het totaal aantal vervoerde auto's lager is dan 'vorig jaar. Toen werden in het bouwvakweekend van vrijdag 24 juli tot en met zondag 26 juli 9125 wagens geteld tegen 8928 dit jaar. Hiervan werden vervoerd naar Texel in 1970 4857 auto's (nu 5123) en van Texel naar Den Helder werden nu 3805 auto's genoteerd tegen 4268 in het vorige seizoen. Ook nu viel de top drukte weer op zaterdag. Het aantal „vreemde" wagens was zondagavond 8781 tegen 8479 in 1970. Hieruit blijkt, dat veel mensen door vroeger te komen voor een goede verspreiding van de verkeersdrukte zorgden. Zestien deelnemers, verdeeld in de catcgoricn „grote en kleine wielen" hadden ingeschreven voor de zeepkis tenrace die zaterdag op de Hogeberg bij jeugdherberg Panorama werd ge houden. Het was een spannende strijd die uitsluitend door Texelse coureurtjes werd uitgevochten. Die hadden alles in het werk gesteld 0111 hun karretje zo gesmeerd mogelijk te laten lopen. De langste afstand die werd afgelegd be droeg 665 meter. Dat deed Roel Blan ken uit Den Burg die daardoor in de categorie grote wielen de eerste prijs veroverde. Voor het evenement bestond grote belangstelling. De meest enthousiaste supporters waren de vaders en moeders van de deelnemers. Verschillende va ders waren nauw betrokken geweest bij de technische manipulaties aan de wa gentjes zodat ook hun reputatie in het geding was. De eerste ronde was duidelijk een kwestie van terreinverkennen. De be reikte afstanden waren nog niet zo in drukwekkend: gemiddeld 550 meter. In de tweede ronde werd het ernst. Bij de wedstrijdleiding (de heer J. M. de Vries) kwamen klachten binnen van coureur tjes die andere deelnemers verweten dat zij onvoldoende ruimte voor passe ren gaven. Met het gevolg dat tijdens de finale ieder afzonderlijk mocht rij den. Evenals bij „echte" races speelden technische mankementen soms een te leurstellende rol. Wie schetst de gevoe len van deelnemers wiens kar al na 48 meter tot stilstand kwam en die in de tweede rit tot overmaat van Vamp ook nog een wiel verloor? De ijstaart van Van Liere kwam dan ook bij deze- „pechvogel" terecht. DE KOOG „De baas van deze zaak heeft zoveel spullen; hij kan best wat missen". Op deze merkwaardige wijze probeerden twee hippies uit Frankrijk, een jongen en een meisje van 18, te rechtvaardigen dat zij zaterdagavond uit Daalders Supermarkt te De Koog diverse levensmiddelen stalen. Ze wer den echter op heterdaad betrapt en met de politie in contact gebracht. DE COCKSDORP De onder aus piciën van de Stichting Texelse Sport raad gehouden stdandloop bij het strand van De Krim (zondagavond j.l.) trok bijzonder veel deelnemers. 165 meldden zich aan voor de prestatieloop van 8 km voor volwassenen en 6 km Voor jongeren. Het parcours van paal 28 richting vuurtoren en terug was vrij zwaar omdat zich hier en daar plekken „drijfzand" bevonden waar de voeten diep in wegzonken. De snelste tijd, gemaakt door Arie de Ridder, was daardoor niet korter dan 27 minuten. Er was veel belangstelling van suppor ters en andere toeschouwers. Zondagavond a.s. zal een soortgelijke strandloop worden gehouden bij De Koog. Deelnemers dienen om 7 uur 's avonds op het parkeerterrein van „Ko- gerstrand" aanwezig te zijn, waarna op het strand wordt gestart. Met een zeer kleine aanvoer van 67 lammeren verliep de handel op de markt maandag matig. De prijzen kwa men niet hoger dan van f90,tot ƒ115,—. In de tweede ronde werden afstan den tot 660 meter geboekt. Daarna volgde nog een rit en tenslotte de fi nale. In de categorie 'kleine wielen' kwam Otto Jan Goënga (Duinweg) tot 568t meter. Met slechts een halve meter verschil op nummer drie werd Eelco Collou tweede met 518,5 meter en Ber nard Haak nummer drie met 518 meter. Bij de grote wielen werd Roel Blan ken met 665 meter eerste; tweede werd Eddy Witte met 557 meter en derde Dick van Liere met 538,5 meter. De prijzen werden beschikbaar ge steld door Langeveld De Rooij (waardebonnen), fa. Jan Agter (zaklan taarns) en Witte-Artima (posters). Op 7 augustus wordt weer een zeep kistenrace gehouden. Tel en de reeds zeer grote drukte op en het nog steeds arriveren van die geen logies hebben bespro- illen wij graag voortdurend op ►gte worden gehouden van alle Üe verblijfsakkommodatie. malse puntjes, bollen en krentenbollen moeten beslist mee. daar hapje van harte in! Nog even en met bloot kun je geen zaken meer doen. Of het nu „erotisch naakt", „non-erotisch naakt" of „func tioneel bloot" is doet er weinig toe maar steeds minder mensen laten er zich door opwinden. Mogelijk dat de laatste naaktskows, sexfilms en wat dies meer zij bij het oudere publiek het hart nog sneller doet kloppen, de jeugd is geneigd met schouderophalen te reageren. Schouderophalen was ook de door ons meest geconstateerde re- aktie op het „poptoneel" dat het „Tca- ter Bizar" uit Amsterdam in Sarasani bracht. Deze show, uitgevoerd door 'n groep je bijna voortdurend naakte dames en heren, viel onder de categorie „func tioneel naakt" tot welk genre ook „Oh! Calcutta!" behoort. Het naakte groepje deed nies anders dan een reeks hande lingen verrichten zoals elkaar achterna zitten, manupuleren met een muziek instrument, met zwaailichten lopen, minuten lang stilzitten onder een pa raplu, met Essovlaggen zwaaien en met verkeersborden en poppen spelen. Al les begeleid door merendeels electro- nische muziek en grillig kleurig ver licht door de lichtshowinstallatie. Of de groep met deze show iets had willen uitdrukken of aanklagen, bleek ner gens uit. Men kon ervan maken wat men wilde. Bij de meeste toeschouwers reikte de fantasie niet zover. Ze von den het „gewoon niks". Sommigen lie pen verveeld weg. Het applausje na af loop had niet aarzelender kunnen klin ken. Het aantal toeschouwers was dan ook niet overweldigend. Er waren niet meer dan 150 kaartjes verkocht. Ook Armand André de la Porte toonde zich teleurgesteld over het gebodene. Het was de bedoeling dat Theater Bizar nog een keer zou terugkomen, maar het is zeer de vraag of dat zal doorgaan in ieder geval niet in de vorm waarop het vrijdagavond gebeurde. Dan was de Q 65-avond van zondag succesvol ler. Toen bevolkten meer dan 600 jon geren de popboerderij, het hoogste aan tal van dit seizoen en de eerste ver troosting voor A. André de la Porte die nog aan het bekomen is van de schrik na het leegroven van zijn brandkast. De kans dat de daders nog worden ge vonden acht hij klein en hij heeft er zich bij neergelegd dat het geld nooit meer terugkomt en dat hij op zijn gun stigst in dit seizoen geen cent zal over houden. Andere avonden die deze week een flinke opkomst beloven zijn die met „Earth and fire" (dinsdag); Living Blue's (donderdag) en Rob Hoeke (vrij dag). Verboden „Bizar" is zondagavond opgetreden voor vakantiegangers in het Zeeuwse Sluis maar heeft daar de voorstelling op last van de1 burgemeester P. F. van Hootegem halverwege moeten staken. De burgemeester was één van de 400 toeschouwers omdat hij de naaktshow al voor de aanvang wilde verbieden maar eigenaar De Waal van bar-dan- cing „Sarasani" had hem ertoe be wogen eerst te kijken. Blijkens een be richt in „De Telegraaf" van hedenoch tend zou de burgemeester hebben ge zegd: „Tegen vrouwelijk naakt heb ik geen bezwaar, maar de man lijkt toch niet voor naaktvertoon geschapen en een combinatie van beiden op de plan ken is aanstootgevend". Op de Pontweg tussen Duinweg en Gerritslanderdijkje botste de 18-jarige bromfietser J. Schuurman uit Eemnes in de nacht van zondag op maandag omstreeks half twee tegen een boom. Hij raakte vrij ernstig gewond en werd per extra boot naar het ziekenhuis in l# Den Helder gebracht. De jongeman kwam uit de richting De Koog en was op weg naar zijn camping „Loodsmans duin". De oorzaak van de botsing is nog onduidelijk. DEN HOORN Zondagmiddag heeft op het Hoornder strand enige tijd hevi ge ongerustheid bestaan over het lot van een zwemmer die op maar liefst een kilometer uit de kust werd waar genomen. Een drietal jongetjes had het stipje in de verte gezien en de bad meesters gewaarschuwd. Deze veron derstelden dat de zwemmer was afge dreven en gingen zo snel mogelijk met een boot in het water om de man te redden. Toen de badmeesters de zwem mer hadden bereikt bleek deze hele maal niet in nood te zijn. Het was Ed Drijver (25) uit Den Hoorn, gekleed in rubberpak, die bezig was met een trai- ningstocht over lange afstand. Na een gezellig praatje zette de zwemmer zijn tocht voort en keerden' de badmeesters terug naar het strand. Ter verbetering van zijn lichaamscon ditie maakt Ed Drijver regelmatig der gelijke zwemtochten. Hij houdt zich daarbij bij voorkeur niet voor het be waakte strand op om misverstanden te vermijden. De badmeesters waren ech ter toch uitgerukt, omdat zij ook be reid zijn mensen te redden die zich bui ten het officiële bewaakte gedeelte be vinden. Ed Drijver was de badmeesters zeer erkentelijk voor hun snelle aktie maar gaf er toch de voorkeur aan zijn tocht op eigen kracht voort te zetten. Wel toonde hij er zich teleurgesteld over dat de badmeesters geen borrel voor hem hadden meegenomen. Dat laatste werd doorgegeven aan Jan Aris van der Slikke die met zijn motorvlet- je op weg was naar de sportvisgronden en gaarne bereid was even bij Ed Drij ver langzij te komen om hem een flesje pils te offreren ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIUIIIUIIllUlllllllllllirnftfiRfinmniiinmiiiniipmiip Martien van de Wetering 1 H Ook voor ziekenfonds en verz. M iiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiniiiiniiiniiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'jïi

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1