ba melkerij naar mesterij \m\ Chemische bestrijding wilde haver biedt perspectief FILM1VIEUWS IAS rick voor c .NDBOUW en VEETEELT Lj jschi I0E! Concours Hippique Morgen „excursie naar diep bewerkte percelen Sociale wetenswaardigheden Antwoord aan Joh. Daalder, „Oase", 't Noorden 0 168 Koersen vreemde valuta liHIIIUIUIB de tan n gesll n gesjl U iiiiiiiiiiiiii ged| ryont en C( Den ■n heli /an ixel ten treca feld. aar in fï paar weken geleden hebben we rubriek verteld, dat het aantal iders, dat melk aan de Texelse iabriek levert in de laatste tien el kleiner is geworden. Van plm. drijven, die zo'n jaar of tien ge- nog melk leverden is het aantal [clopen tot beneden de 250. raag kan worden gesteld in wel- iting de plm. 150 bedrijven, die n melk meer leveren gegaan zijn. Ip kunnen de volgende antwoor dden gegeven. Een aantal van |bedrijven is inmiddels helemaal renen en de vrijkomende grond is idere bedrijven gevoegd. Voor een deel zijn het bedrijven van over Igemccn oudere veehouders, die ■at kalmer aan zijn gaan doen. Het schapen is iets uitgebreid en de wordt vrij extensief gebruikt, enkele gevallen is het grasland, [oor de melkveehouderij werd ge- omgezet in grasland. Tenslotte jr ook een aantal bedrijven, die in van het melkvee nu mestvee Voor een gedeelte betreft dit rij van ossen of vrouwelijk rund- aarbij de mesterij tot een leeftijd 2 jaar wordt voortgezet. Daar- hebben we een tiental bedrijven, op flinke schaal of in wat be ien vorm het mesten van stieren ;n leeftijd van plm. 16 maanden is ipakt. Zit hier brood in [bedrijven, die overgegaan zijn van ielkveehouderij naar de mesterij len hiermee in zekere zm in lenstemming met richtlijnen van IG-commissie. Al een aantal jaren It in Europees verband betoogd, in het EEG-gebied een teveel telk en een tekort aan vlees is. et vaststellen van de prijzen van en vlees heeft men met deze om- ligheden rekening gehouden. De Tijzen zijn sterker verhoogd dan ielkprijs. 'h is het nog altijd zo, dat op be- |en, waar men voor de opgave om van een beperkte oppervlakte and een zo groot mogelijk inko- te halen de melkveehouderij meer lectief biedt dan de mesterij. het algemeen is het zo, dat het in van vee alleen aantrekkelijk is de wat grotere bedrijven, waar de 1 gedeeltelijk als bouwland wordt likt. Voor een rendabele mesterij •t nl. nodig om de beschikking te over hoofd- of bijprodukten de akkerbouw. Deze produkten :en óf op eigen bedrijf beschikkaar of voordelig bij naburige ak- ■ouwers kunnen worden aange- lt. Een kijkje in een ander gebied :n paar maanden geleden hebben |met enkele Texelse stierenmesters bezoek gebracht aan vier bedrijven it oosten van Overijssel. In dit ge wordt de stierenmesterij op een il bedrijven intensief bedreven. Op ile bedrijven ligt het aantal boven iweehonderd. e menen te mogen zeggen, dat het •ek aan deze bedrijven voor de Tex- stierenmesters zeer nuttig is ge it. Dat nut lag vooral op het terrein de huisvesting en de voeding, de meeste Texelse bedrijven wor- de stieren tot nu toe in één koppel fUen zg. potstal gehouden. Dat wil Uitslag keuringen gj(®e keuring werd uitgeschreven door Ver. tot Bevordering v. h. .Warm- id Paardenstamboek Nederland af- ng Noordholland en verricht door :ommissie officiële premiekeuringen ide stamboek- en lokale premiekeu- [scommissie. lerrieveulens: Maybe, fokker J. Kil- eig. mevr. Kiljan-Goënga. Off. 1 Minerva, fokker-eig. Jac. de taf, premiewaardig in veelzij dig istype. uste merriën: Yvonda, fokker Y. Is, eig. v. d. Star, Eierland. Lok. 2e is (als tweede gepl.); Gea, fokker C. iwaerts, eig. D. J. Keijser Gzn., Den 'g Lok. 2e prijs (als eerste gepl.); idine, fokker Jac de Graaf, eig. H. gt, De Waal. Lok. 2e prijs (als derde - t.e.m. 7-jarige stermerriën met len: Gevera, fokker H. B. Bouwman mevr. Kiljan-Goënga, Den Burg, prijs (type rijpaard). -jarige merriën: Lyra, fokker J. Kil- eig. mevr. Kiljan-Goënga, Den rg, off. I C.K. (type rijpaard); Li te, fokker J. Kiljan, eig. mevr. Kil- -Uoénga, off. II (type rijpaard); La- re, fokker-eig. R. D. Keijser, Den rg, off. Ill (type rijpaard); Leona, ker D. K. Keijser, eig. J. de Visser, deschild, off. II (veelzij dingheids- >e). !-jarige merriën: Kea, fokker-eig. F. Bakker, Den Hoorn, off. II (veelzij- ïheidstype); Jarina, fokker-eig. N. A. aerts, Oudeschild, off. I C.K. pe rijpaard). !-jarige merriën: Jevesta, fokker C. Jongh, eig. mevr. Kiljan-Goënga, n Burg, aangewezen om aan Centr. unng te Opmeer deel te nemen. £>e ereprijs voor de best in het tuig ande fokmerrie werd toegekend aan bruine 6-jarige Gea van D. Keijser. zeggen de dieren lopen in een hok, dat met stro wordt bedekt. Een paar maai per winter wordt de mest verwijderd. Bij deze methode is veel stro nodig. Vooral bij de hoge stropnjzen van dc- afgelopen winter werd dit als een groot bezwaar gevoeld. In diverse gevallen had dit tot gevolg, dat de dieren geen stro-bed, maar een mestbed hadden. In het gebied, dat we bezocht hebben worden de stieren voor 100% in hok ken met een roostervloer van betonbal- ken gehouden. Bovendien wordt de koppel altijd gesplitst in koppeltjes van vijf tot hoogstens tien stuks. Dit met het oog op de rust onder de dieren. We moeten wel aannemen, dat de onrust onder de dieren vlees kost. De bezet ting van de hokken is zo dicht, dat de mest direkt door de roostervloer in de onderliggende kelder verdwijnt. Op de leeftijd van 16 maanden was voor elk dier maar een oppervlakte van maxi maal 1.80 m2 beschikbaar. Wat de voeding betreft was men in het betreffende gebied algemeen van oordeel, dat rendabel stierenmesten al leen mogelijk is als men de beschikking heeft over snijmais. Er wordt in dit ge bied dat ook heel veel maïs ver bouwd. Deze mais wordt in oktober met de veldhakselaar geoogst en inge kuild. Op diverse bedrijven bestaat de voeding naast krachtvoer dan ook uit sluitend uit ingekuilde snijmais. Afgaande op de ontwikkeling en de conditie van de meststieren moeten we wel aannemen, dat de wijze van huis vesting en de voeding, zoals die in dit gebied wordt toegepast voordelen heeft boven de in ons gebied gebruikelijke methode. Moeten wc dit navolgen Het komt me voor, dat we zeker wat de huisvesting betreft in de richtmg van de Overijsselse mesters zullen moe ten gaan. Eén van de deelnemers aan de excursie heeft in dit opzicht al een beslissing genomen. Binnenkort wordt op zijn bedrijf begonnen met de bouw van een nieuwe meststal, die ruimte biedt aan 120 stieren. Bouw en inrich ting is geheel volgens het Overijsselse systeem. Wat de voeding betreft is het niet zo zeker, dat we volledig in het Overijs selse spoor kunnen gaan. Het Texelse klimaat leent zich veel minder voor de teelt van maïs dan het veel meer be schutte oostelijke deel van ons land. In tussen is er dit voorjaar op twee Texel se bedrijven een oppervlakte van resp. 1 en 2 ha uitgezaaid. Hoewel de ont wikkeling vrij goed is verlopen was al heel gauw te constateren, dat er een achterstand is ten opzichte van het oosten van ons land. Voorlopig zal de voeding m ons ge bied voor een groot gedeelte uit andere produkten van de akkerbouwbedrijven moeten bestaan. We denken in de eer ste plaats aan hooi en voordroogkuil- gras van kunstweiden. Verder zijn loof en koppen van suikerbieten een heel goed voer voor mestvee. Een bezwaar van zowel verse als ingekuilde bieten koppen met loof wordt genoemd de verontreiniging met zand. Weet men dit te voorkomen, dan leent dit bijpro- dukt van de suikerbietenteelt zich zeer goed voor de mesterij. Verder kunnen ook aardappelen als waardevol voer voor de mesterij van stieren worden genoemd. Het zal bij 'n mesterij op vrij grote schaal zeker ver antwoord zijn om voor dit doel voer- aardappelen te gaan verbouwen. Ver der kan ook het uitschot, dat bij de pootgoedteelt vrijkomt voor dit doel worden gebruikt. verplichting tot bestrijding van wilde haver is dit onkruid voor diverse ak kerbouwers een probleem geworden. In feite was dit probleem er al eerder, maar men voelde dit nog niet zo. Nu het nalaten van de bestrijding een boe te van enkele honderden guldens kan opleveren komt het harder aan. Al eeh aantal jaren is er geprobeerd om de wilde haver met chemische mid delen te bestrijden. Het is duidelijk, dat dit geen eenvoudige zaak is. Zeker niet als dit onkruid voorkomt in ge wassen, die tot dezelfde familie beho ren. We kunnen wel stellen, dat wilde haver in feite ook een „graansoort" is. Als dit onkruid dus in graangewassen voorkomt is het moeilijk een chemisch middel te vinden, dat de wilde haver doodt en de graangewassen onbescha digd laat. De „oude" middelen De laatste jaren werd wilde haver in tarwe en gerst bestreden met de mid delen Avadex en Caryne. Het eerstge noemde middel moest al direkt bij het zaaien worden verspoten. We kunnen zeker niet zeggen, dat er met dit mid del niets werd bereikt. Bij een goede toepassing kon het resultaat zijn, dat 75% van het zaad van wilde haver, dat in de bovenste paar centimeter van de bouwvoor aanwezig was geen plant vormde. Op zwaar met dit onkruid be zette percelen bleef dan nog veel pluk- werk over. Met het middel Caryne kwam men niet verder dan met Avadex. Hier had den we bovendien het bezwaar, dat een gedeelte van de zaden een plant vorm de, die veel korter bleef en daardoor bij het naplukken moeilijk was te vin den. De wat teleurstellende ervaringen met deze middelen leidde in veel geval len tot het nalaten van de chemische bestrijding. Daar het schoonplukken „Ik vind, dat meer mensen dit moe ten zien". Deze opmerking kregen we een dezer dagen te horen van een ak kerbouwer uit Eierland, die niet altijd even enthousiast is geweest over de diepgrondbewerking. Hij had kort ge leden/een paar bewerkte percelen be keken en was onder de indruk van het resultaat. De man in kwestie trapte hiermee een open deur in, want we lie pen al enkele dagen met het plan om een kleine excursie te maken langs een aantal van de diep bewerkte percelen. Het is een moeilijke zaak om een daarvoor geschikt tijdstip vast te stel len. Je loopt nl. de kans, dat op het moment, dat de excursie wordt gehou den het spectaculaire al weer vervlakt is, omdat intussen een bui is gevallen. We menen het er nu echter op te moeten wagen. Als datum voor deze excursie hebben we gekozen 24 juli (dus morgen). We beginnen om tien uur op het be drijf van de heer KI. Eelman, „Noord- wijk", 't Noorden. Bij het bezoek aan het bedrijf van de heer lEelman kan te gelijk een kijkje worden genomen op het bedrijf van de heer G. C. Bakker. Daarna worden nog enkele percelen in polder Eierland bekeken. Alleen voor het geval het zaterdag ochtend regent wordt de excursie uit gesteld. We verwachten voor deze ex cursie vooral landbouwers met droog- tegevoelige grond, maar uiteraard zijn ook andere belangstellenden welkom. veel dure arbeid vroeg kwam er heel vaak van de bestrijding niets. Met als gevolg een flmke boete en een uitbrei ding van de wilde haver. Bidisin biedt uitkomst Vorig jaar is proefsgewijze gebruik gemaakt van een nieuw middel, dat in eerste instantie geschikt verklaard werd voor het bestrijden van wilde ha ver in winter- en zomertarwe. Vorig jaar hebben we daar verrassende resul taten van gezien. Dit voorjaar is Bidi sin ook gebruikt bij de bestrijding van wilde haver in zomergerst. In ons gebied is een proefveld aange legd voor bestrijding van wilde haver in laatstgenoemd gewas. Op dit proef veld is bestrijding uitgevoerd met twee hoeveelheden Bidisin op twee verschil lende tijdstippen, met het middel Cary ne en een nieuw middel, dat nog onder nummer staat. Het middel Caryne biedt het normele beeld. Een gedeelte van de wilde haver is niet verschenen, een ander gedeelte heeft een sterk ver korte plant geleverd en een klein deel heeft zich van de bestrijding niets aan getrokken. Het nieuwe middel geeft een onvoldoende bestrijding van wilde haver en een sterke remming van de groei van de zomergerst. Het resultaat van de bestrijding met Bidisin is boven verwachting. Zowel de Vroege als de wat latere bespuiting hebben een bijna 100-procentige be strijding van wilde haver gegeven, ter wijl de zomergerst van de bespuiting geen zichtbaar nadeel heeft gehad. We menen daarom met recht te kunnen stellen: Chemische bestrijding van wil de haver biedt perspectief Met als enige bagage een klein ka pitaaltje verkregen door het verkopen van een pakje verdovende middelen en vol idealen trekken twee jonge Ame rikanen op wonderlijk opgetuigde mo torfietsen door de zuidelijke staten der V.S. in de film „Easy Rider". Zij wil len het vrije leven proeven en dit brengt hen op tal van plaatsen, waar zij soms hartelijk en soms zeer onvrien delijk worden ontvangen. Leuke erva ringen doen zij op in een commune en op een geïsoleerde boerderij, maar in een klein stoffig dorpje reageert de be volking bijzonder agressief. De zwerf tocht krijgt een abrupt einde, als het tweetal na een bezoek aan het carnaval in New-Orleans op een verlaten land weg door een woedende boer onder schot wordt genomen. De film draait donderdag- en maandagavond om 8 uur en is toegankelijk voor personen van 18 jaar en ouder. Een doldwaas verhaal beleeft een klem Amerikaans autootje mei de naam „Herbie" in „The Love Bug". Om zijn baas, een talentvolle maar tot nu toe weinig succesvolle coureur naar de top van de roem te brengen bindt het autootje een verbeten strijd aan met de gevreesde concurrent, een schatrijke autohandelaar en vermaard coureur. Daar „Herbie" een zeer taai wagentje is komt hij tenslotte ongedeerd uit de strijd en bezorgt zijn chauffeur niet al leen succes maar ook een florerende autozaak en een lieftallige' levensgezel. Het avontuur is zaterdag en dinsdag (8 uur) en zondagmiddag om 3 uur te be leven. Toegang alle leeftijden. Als men in het geld zwemt, een ka pitale villa bezit en bovendien een moeder heeft, die twee weken ergens Het ligt in de bedoeling in de ko mende maanden de sociale verzeke ringswetten t.w. Ziektewet; Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzekering (WAO); Ziekenfondswet; Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten; Werke- loosheidswet; Ouderdomswet 1919; Al gemene Weduwen- en Wezenwet; Al gemene Kinderbijslagwet; Kinderbij slagwet voor loontrekkenden en de Kinderbijslagwet voor kleine zelfstan digen in deze rubriek te bespreken. Wij openen deze serie met de Ziektewet (zw) De ziektewet trad in werking op 1 maart 1930; het doel van de wet is ver zekering van werknemers tegen de gel delijke gevolgen van ziekte, ongevallen en gebreken. Ook bij zwangerschap en bevalling bestaat recht op uitkering. Als verzekerden zijn aan te merken: werknemers in privaatrechtelijke of publiekrechtelijke dienstbetrekking. Hieronder vallen eveneens: niet zelfstandige aannemers van werk en hun hulpen; provisiereizigers en subagenten; tewerkgestelden bij de sociale werk voorziening; praktikanten, stagiaires en leerlingen van bedrijfsscholen (voor zover zij een beloning in geld ontvangen); degenen die een uitkering krachtens de ziektewet ontvangen; werklozen met een W.W.-uitkering; thuiswerkers en hun hulpen en verder iedereen die onder bepaalde voorwaar den tegen beloning persoonlijke arbeid verricht; niet zelfstandige beroepssportbeoefe naars, musici en artiesten; personen werkzaam voor uitleners en uitzendbureaus. Niet verzekerden zijn; degenen, aan wie door het Rijk inva liditeitspensioen is of wordt verzekerd, militairen en BB-ers; huispersoneel minder dan 3 dagen per week, in dienst van dezelfde werkge ver werkzaam; thuiswerkers met doorgaans meer dan 2 vreemde hulpen of doorgaans meer dan 2 opdrachtgevers. Aanspraken Bij arbeidsongeschiktheid: 80% van het dagloon; bedrijfsverenigingen kun nen een hoger percentage vaststellen; maximum uitkeringsdagloon ƒ102,20 (geldt vanaf 1 maart 1971); maximum uitkeringsduur 52 weken; zaterdags en zondags geen uitkering; twee-werk-wachtdagen de bedrijfsverenigingen kunnen dit aantal lager stellen. Bij zwangerschap en bevalling Uitkering 100% van het dagloon vanaf 6 weken voor de vemoedelijke beval lingsdatum tot tenminste 6 weken en ten hoogste 52 weken na de bevalling. O verlij densuitkering Een bedrag ineens ad 100% van het dagloon na de dag van overlijden tot en met de laatste dag der tweede maand volgende op die waarin 't over lijden plaatsvond aan: langstlevende der echtgenoten of minderjarige kinderen of degenen ten aanzien van wie de over ledene grotendeels in de kosten van het bestaan voorzag en met wie hij in ge zinsverband samenleefde. In overige hiervoor niet genoemde gevallen alleen ziekengelduitkering tot in het overlijden plaatsvond. Premies Per bedrijfstak variërend percentage; werkgever mag de helft der premie maar ten hoogste 1% van het dagloon inhouden; het ministerie van sociale zaken kan toestemming verlenen voor inhouding van een hoger percentage; de premie wordt geheven als voor schotpremie (van de werkgever); verrekening vinat plaats aan heft einde van het kalenderjaar maar rato van de werkelijke kosten; het maximum-premiedagloon bedraagt 96,per dag. Uitvoeringsorganen 26 bedrijfsverenigingen, hiervan heb ben 14 bedrijfsverenigingen de admini stratie opgedragen aan het Gemeen schappelijk Administratiekantoor. ver weg met vakantie is, dan kunnen er allerlei dingen gebeuren, ervaren de dochters Jennifer en Veronika van ba rones van Glücksburg. Tijdens de af wezigheid van de barones verandert het kasteeltje in een huis van lichte ze den. De situatie bevalt iedereen uit stekend en zelfs moeder past zich on middellijk aan de veranderde omstan digheden aan als zij huiswaarts keert. De luchtige sexfilm staat op het pro gramma voor de nachtvoorstelling van zaterdag (11 uur) met als titel „Raad 's wie er vannacht met me slaapt?". Toe gang boven 18 jaar. Ook in„Sexy Susanne zondigt weer" wordt met liefde gespeeld. Susanne trekt als leidster van een groepje ko medianten door Frankrijk en raakt be trokken in een complot om keizer Na poleon te vermoorden. Deze plannen worden verijdeld maar wel komt Su sanne in het keizerlijk paleis terecht en ontwapend Napoleon volkomen met haar vrouwelijke charme. Hij is overi gens niet de enige, want al enige tijd voordien knoopt zij intieme vriend schap aan met een knappe Italiaanse graaf, die zelfs zijn vrouw voor haar in de steek laat. De zonden van Susan ne worden vrijdag- en zaterdagavond (8 uur) in het City theater vertoond voor bezoekers van 18 jaar en ouder. j/?—- BH*.** >H b.ll.o T*r*«t«Mr4eCpM4 i» ratfiMU'. Beste Hannes, Sorry Hannes, dat ik je zolang heb laten wachten op antwoord. De oorzaak is dat we 4 juli met vakantie zijn ge gaan en vandaag, 20 juli, weer thuis gekomen zijn. Kerel wat is dat lang ge leden dat ik wat van je hoorde. Het is al meer dan veertig jaar geleden dat we beiden gestoken in het vaderlandse veldgrijs na de kerkdienst je gmg wel naar een andere kerk als ik sa men koffie dronken in het Chr. Mil. Tehuis in Amersfoort. En het is weer twintig jaar geleden dat we samen in de Raad zaten. Waar blijft de tijd. Destijds heb ik gezegd dat het me speet dat je uit de Raad ging, omdat ik je altijd een eerlijke kerel heb gevonden die steeds recht voor zijn mening uit kwam. Zo lag het bij jou ook ten opzichte van mij als ik mij goed herinner. Dit even vooraf opdat we weten wat we aan elkaar hebben. Volgens jou loop ik met stroop ten opzichte van de burgemeester. Of de burgemeester dit ook als zodanig er vaart acht ik aan gerechte twijfel on derhevig. De rest vind je niet belangrijk in mijn stuk. Voor mij was echter het be langrijkste en teleurstellende in die vergadering dat men de oudjes die hun hele leven op de begane grond hebben gewoond, terwille van de centen op hun oude dag op een bovenwoning zet. Bij mijn ambtelijk werk heb ik mij daar altijd en met succes tegen verzet. Nu je vragen. De eerste vraag ging over de door mij betwijfelde goede teamgeest in B. en W. en de tweede vraag luidde: in welke zaak is geble ken dat de wethouders er zich met een Jantje van Leiden afmaken. Als je het goed vindt draai ik bij de beantwoor ding de volgorde even om. De gemeente Texel heeft portefeuil leverdeling en in verband met zijn ge compliceerdheid zelfs toestemming ver kregen voor drie wethouders. Wat ik de laatste jaren van de raads- verslagen reeds vermoedde werd be vestigd via het luisteren op de tribune. Alles wijst er op dat deze gemeente vrijwel bestuurd wordt alsof het een gemeente was van 3 of 5000 inwoners. Tijdens de vergadering merkt men niet dat de taken verdeeld zijn. Bij een der gelijke gang van zaken kan men haast niet anders dan de konklusie trekken dat de voorzitter alle zaken, ook die van de wethouders, mee voorbereid of tewel de kern van de zaak voor zijn rekening neemt en de wethouders het kleine werk voor hem verzorgen. De voorzitter maakt de zaak compleet. Daardoor komt hij aan zijn algemene manager taak niet toe. Het gaat om de bestuurlijke organi satie en delegatie van werkzaamheden. In deze tijd is het noodzakelijk dat althans één van het college, de burge meester of degene die financiën be heert, meer ruimte krijgt om vooral naar boven op overtuigende wijze mid delen te verwerven die noodzakelijk zijn. Dat kost veel inspanning en veel tijd. Wacht men de zaken af, of komt men achterop dan is de gemeenschap de dupe. Een beroerde situatie dat het zo moet, maar wel een feitelijk gege ven. Indien de bestuurlijke organisatie en delegatie niet helemaal klopt dan kan het niet anders of er komt achterstand. Brieven worden niet of te laat beant woord. Belangrijke besprekingen wor den slechts maar weer uitgesteld. Voor- bereidingsbesluiten om verkeerde bouw tegen te gaan verlopen en dan moet de vergunning toch verleend worden, enz., enz. Om dit duidelijk te maken gebruikte ik, zoals gezegd, het wat overtrokken beeld van de vader met z'n drie zonen. Je eerste vraag is in feite ook reeds door het bovenstaande beantwoord. De zaak waar het om draait is dat men door een gezonde werkverdeling tot optimale resultaten komt in de al gemene beleidsvoering. Eerst dan is er sprake van een goe de teamgeest. Je hebt mijn artikel niet begrepen en ik begrijp ook wel waarom. Je uit gangspunt bij het lezen van mijn stuk was verkeerd. Je dacht dat het mij ging om het afbreken van de wethou ders t.o. de bevolking. In alle eerlijkheid wil ik je verklaren dat mijn uitgangspunt geen persoonlij ke kanten heeft. Het gaat deze keer met over de samenstelling van het col lege. Dat is een andere zaak. Daar is wel iets over te zeggen en misschien komt dat ook nog wel eens een keer. Als des niettemin de W's in mijn ver haal een hun passende schoen hebben gévonden dan moeten ze hem maar aantrekken. Het gaat mij om de organisatie en de werkwijze van het college. Een en an der doet slap aan er is te weinig vaart, waardoor men naar mijn menmg er niet uithaalt wat er in zit. Ik hoop dat het je nu duidelijk is. Mocht dit niet zo zijn dan ben ik bereid bijv. op de markt onder een kop koffie mijn visie op het geheel mondeling na der toe te lichten. Met vriendelijke groet, Siemme de Waard Westduitse mark (100) ƒ100,40 Belgische franc (100) 7,04 Franse franc (100) ƒ63,65 Zwitserse franc (100) 85,90 Amerikaanse dollar (1) ƒ3,50 Engelse pond (1) ƒ8,49 Zweedse kroon (100) ƒ67,90

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4