■I De man die niemand werd" OM GELD VERLEGEN? Sr SMID JE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST Fiets terug dank zij nachtelijke achtervolging Geen voorrang: Bromfietser naar ziekenhuis Fout parkeren houdl vertrek gasten op Geslaagd Geen voorrang ga met uw tijd mee-ga naardenmb! AVRO's Televizier maakte door a,lt0 êeraak' weer opnamen op Texel Minderjarige meisjes opgespoord Burgerlijke stand Koersen vreemde valuta Jtwlff I weede blad I evonden en verloken VOORWERPEN loren: damespolshorloge doublé Marti met dito bandje; verzeke- iaatje bromfiets DHL 509; gou- ïanchetknoop {met ribbels); rood- portemonnee met knipkaart 1; fietssleuteltje en ca 2,75 geld; pukkel, inh. blauwe zwem en grote badhanddoek; transpor ter met rood handvat; verrekij- lénshold 16 x 56 in zwart etui; portefeuille met pas; corduroy groen-beige, maat 158; gladde inscriptie 15-6-71 Janna; verze- gsplaatje bromfiets HVH 742; eve rubberstrip ong. 8x8 mm, 10 lang; bikinibroekje wit met fel- urde bloemmotieven; damespols- ge merk Tissot, rond model, klein, ileurig met geslepen glas; arm- met naamplaatje Ineke v. Noort; model verrekijker in tas; plastic nh. o.a. een gehoorapparaat, een zakje pinda's; bruin lederen 2uille inh. ong. ƒ150,pasfoto's; Kjlshorloge, groot rond model, Precimax met metalen schakel rode knipportemonnee, inh. plm en doublé dameshorloge, bewijs, amesbril met donkere glazen, bo lt montuur met zilver, m rood met naam Van Lee; rood trai- ijack met witte bies en rits (kin- iaat); bruine portemonnee met bos sleutels in zwart etui; wit- imestas inh. ƒ1.000,gouden oor- nodel kannetje; leesbril met opzet ebril en anti-safe. vonden: kinderportemonneetje, bl. ƒ1,10; sleutels in bruin etui; els in etui met Duits opschrift; lop auto; tas met inh. o.a. rijbewijs, oort, betaalcheque en geld; battle i, lichtgroen, maat 152; bruin vest rits; rode knipportemonnee inh. gouden ring, geld, hangertje en VVV ME95-67; fietssleuteltje, blauw Ijack met capuchon en rits, aan e zijden te dragen; pierenvork, 4- s, Blaupunkt transistor radio; da- andalen, blauw met koperen rin- en hak (maat 38); sleutel, merk ian, nr. 71733 F; sleutelbos met 2 :els Lips en Nemef aan een hanger onale Nederlanden; rode knippor- )nnee met inhoud; fototoestel merk ak in zwart tasje met hengsel; cbiljet ƒ10,en muntbiljet ƒ5, nbril met zwart montuur en licht- ne glazen; blauw wit gestreept oak; rode jurk met witte mouwen; inbril met licht montuur; mapje vier foto's; bril met hoornen mon- ïn zw. brillenhuis, rood gevoerd; nbril met hoornen montuur deels alen poten; plastic grondzeil 6x6 er, stalen zonnebril met lichtblau- glazen, rechthoekig model; bruin, terschoentje; grijs cypers poesje. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN TE DE KOOG crloren: bruine portefeuille plm. verzekeringspapieren en foto's; kant gouden horloge; schoudertas, 2 portemonnees plm. ƒ15,en :e-up artikelen; briefje van ƒ100, |in suède buideltje met groen koord i. ƒ80,-; lila tas inh. groene cheque- Irt t.n.v. Kaemper - Rühl; Kodak fo- •estel; zw. herenfiets, dameshorlo- |met zwart (geknapt) bandje; bruine portemonnee inh. plm. 25, damesjack met gespen; zwarte he- 'ortemonnee inh. plm. 50,-; zwar- tas inh. rood toiletetui en bruine 'temonnee inh. plm. 70,zwarte 'temonnee, goudkleurige knip, inh. ƒ125,imperial; blauw-rood idelwagentje; gouden vijfje (hanger randje); beige Levi jack maat 8. ievondcn: zwarte portemonnee inh. OUDESOHIUD De heer A. Sleu- tel (De Ruijterstraat, Oudeschild) werd een dezer nachten wakker van een on gewoon gerucht. Toen hij uit het ven ster keek zag hij twee jongens die zijn voor het huis staande fiets pakten en ermee vandoor gingen. De heer Sleu tel ontstak in woede en wilde uit het raam springen om de knapen achterna te gaan, een daad waarvan zijn vrouw hem op het laatste nippertje kon weer houden. Het toeval wilde echter dat zijn buurman M. Hoep met (ie auto voorbij kwam. De heer Sleutel rende de trap af, ging bij Hoep in de auto zitten en zette de achtervolging in. Ter hoogte van de Noordkaap werden de jongens ingehaald. In het nauw gedre ven gooiden ze de gestolen fiets neer en gingen er in paniek vandoor. Vol daan over het feit dat hij zijn rijwiel weer terug had, keerde Sleutel naar zijn woning terug en voltooide zijn nachtrust. Op het kruispunt Bernhardlaan-Hal- lerweg deed zich zondagmiddag om half twee een aanrijding voor. De 16- jarige bromfietser H.S., een toerist, die van de Hallerweg kwam, verzuimde voorrang te geven aan de op de Bern- hardlaan rijdende automobilist J.A.D. uit Amsterdam. Bij de aanrijding werd de bromfietser gewond en moest ter observatie naar het ziekenhuis in Den Helder worden vervoerd. De brommer werd beschadigd. plm. ƒ38,t.n.v. J. Odijk; rood mapje met verzekeringsbewijs en ƒ100, groene kentekenplaat 15-19 FH; gouden ring, rode steen (bloem); gouden arm band (Ingrid). DE KOOG De Rijkspolitie te De Koog heeft maandag een auto wegge sleept van een uitrit aan de Brink. De wagen stond er het gehele weekend ge parkeerd, zonder dat de eigenaar kwam opdagen. Maandag moest de VW (met Duits kenteken) echter verwijderd wor den, omdat hij de uitweg blokkeerde voor de auto van een andere Duitser, die naar huis wilde vertrekken. De ei genaar heeft zich tot op heden nog niet bij de politie gemeld. Verwacht wordt dat het hier gaat om een kampeerder. De heer Henk van Wijk uit Den Burg slaagde te Amsterdam voor het diplo ma kantoormachine-montenar. Op de kruising Gerritslanderdijkje- Pontweg werd donderdagmiddag een Citroën personenwagen door een Re nault geschept. De Citroen, bestuurd door W. F. Mittendorf uit Duitsland reed op de Pontweg in de richting van De Kocg. Hij kreeg geen voorrang van de Renault, die werd bestuurd door v.d.B. uit De Cocksdorp. Beide wagens werden flink beschadigd. Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om enkele bedragen,te noemen: 3000,kunt u aflossen in 24 x 144,20 en 4000,— in 24 X 192,26. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl De reportageploeg van Avro's Tele vizier is weer op Texel geweest om op namen te maken voor het seriepro gramma over de bedreigingen van de Waddenzee. Dinsdagavond, heden, ko men ze op het scherm. De jeugdige Ruud Lammers uit Am sterdam- werd vrijdag in de Koger- straat door een passerende auto ge raakt en liep een verwonding op aan het hoofd. De automobilist had niets in de gaten. Zijn nummer werd aan de politie doorgegeven, waarna bleek dat het R. uit Den Burg was. Hij had wel een klap gehoord, maar had gedacht dat jongens uit balorigheid op het dak van zijn auto sloegen. 3-±52| 132. Met gehaaste tred begaf smidje Verholen zich naar het slaapvertrek van de oude alchimist toe. Hij opende de deur, doch toen werd zijn oor ge troffen door het rustige gesnurk van een zorgeloze slaper. „Gelukkig....", zuchtte de smid. „Niets aan de hand. Ik zal hem wakker maken en dan kun nen we praten". Hij ontstak een aantal kaarsen en zag toen tot zijn grote genoegen, dat de oude baas in diepe slaap lag en de dekens helemaal over zijn hoofd ge trokken had. „Wat zal-ie weer schrik ken, als ik hem direkt wakker maak", ginnegapte hij nog. Maar alles liep héél anders, want nauwelijks had hij de ou de baas joviaal toegeroepen dat hij wakker moest worden, of daar werden de dekens en lakens met een geweldige zwaai aan de kant gesmeten en een zwarte gedaante schoot als een stalen veer omhoog met in de hand een revol ver! „Goeienavond, smidje Verholen", lachte die gedaante vals. „Leuk, dat je me eens komt opzoeken. Ga daar maar tegen de muur staan en steek je hand jes braaf omhoog". „KI..kl..kludde.stamelde de smid, geheel ontdaan. „Zo is het en niet anders", grijnsde de Kludde. „Maar waarom je daarom zo stottert, begrijp ik niet goed. En wat zeg je er nu wel van, dat ik weet, dat jij smidje Verholen bent?" De arme smid kon niets uitrichten, want zijn eigen revolver lag op tafel naast de zojuist ontstoken kandelaar. „Aardige jongen ben jij", lachte de Kludde, terwijl hij zich tegenover de smid opstelde. „Héél brave, aardige jongen. En wat knap van me, hè, dat ik straal door die vermomming van Za- chanas Zemelmans heenkijk. Ik heb je helemaal doorzien, man! En ik heb je handig hiernaartoe gelokt, hè. Ja, ja, ik wist het wel, dat je naar boven zou ko men, als je merkte dat beneden alles donker was. En ja hoor, daar kwam hij aan, die stomme Verholen. Ik ging toen in bed liggen van de oude alchimist, trok gewoon de dekens over mijn hoofd en de rest was kinderwerk. En nou zit smidje Verholen in de val! Hahahaha!" (wordt vervolgd) De Rijkspolitie kreeg donderdag van een vader uit Hengelo het dringende verzoek zijn dochter op te sporén die er met drie vriendinnetjes vandoor was gegaan. De meisjes, allen omstreeks 16 jaar oud, werden tenslotte gevonden in Sarasani. Ze genoten daarop nachtver blijf in het politiebureau waar ze vrij dag door een der ouders werden afge haald. van 21 tot en met 27 juli 1971 Geboren; Christopher Louis, zv. Louis M. de Lussanet de la Sablonière en Marijke Beumkes; Susan Maria, dv. Theodorus C. M, Graaf en Maria T. Verberne; Astrid. dv. Cornells J. van der Star en Maria Zandee. Overleden: Adrianus Halsema, oud 74 jaar, wonende te Den Burg; Gijs- bert Krul, oud 86 jaar, wonende te Den Burg; Jan van der Vis, oud 63 jaar, wonende te Oosterend. Westduitse mark (100) ƒ100,90 Belgische franc (100) 7,03 iFranse franc (100) 63,65 Zwitserse franc (100) ƒ85,90 Amerikaanse dollar (1) ƒ3,49 Engelse pond (1) ƒ8,48 Zweedse kroon (100) 67,90 ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 aug. op om 5.00 uur en gaat onder om 20.31 uur, 4 aug. op om 5.05 uur en onder om 20.26 uur. Maan: 30 juli E.K.; 6 aug. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 30 juli 0.44 en 12.42; 31 juli 1.09 en 13.16; 1 aug. 148 en 14.15; 2 aug. 2.54 en 15.31; 3 aug. 4 14 en 16 56; 4 aug. 5.39 en 18.17; 5 aug. 6.57 en 19.29; 6 aug. 8.07 en 20.30; 7 aug. 9.07 en 21 24. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Feuilleton door Tom Lodewijk llUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „U moest zich toch maar eens )rstellen", vond ze. ,Ja" zuchtte hij „nu eisen dat wel de ?de vormen. Jammer. Ik was zo igzamerhand helemaal vergeten wie >ent, gelukkig". ,U doet raadselachtig", meende onne. ,Mijn naam is „garare de Rheede", ik ben procuratiehouder bij Lazare Montferlant. En nu staan we ieder er op ons eigen voetstuk; u bent de chter van de baas en ik ben de em- >yé" .Wel, wel" zei Yvonne plagend, lij zweeg, de glimlach om zijn mond s verdwenen. ,Zal ik het u eens zeggen? Omdat u ongeneeslijk ouderwets mens bent, jong als u bent. Eji omdat u met al zekerheid van optreden vast zit aan minderwaardigheidsgevoel. Weet u it u verwacht? Dat ik nu het gesprek -t een paar be leefde zinnetjes nog 'n ar minuten gaande zal houden, en opeens vriendelijk wuiven naar een imis en die komt dan op me af en ik &1 u aan elkaar voor, en hij zegt ook paar vriendelijkheden en voert me mee naar het buffet en dan is al- heel pijnloos en volgens de normen r lop en en u weet tegelijk weer uw aats. Als employé", ze sprak de laat- woorden bijna minachtend uit. ïerard de Rheede stond als met >mheid geslagen. .En dat voor iemand die nog nooit mand nodig gehad heeft om zijn doel bereiken! Nee, u valt me eigenlijk itter tegen, meneer De Rheede!" In aar ogen was iets van spot. „U moet *et boos zijn". Zijn stem was nu op- &ns niet zo zelfverzekerd meer, „maar elaas, u hebt gelijk. Zo gaat het toch zo vaak? Waarom zou u anders zijn? Maar ik dacht juist dat u anders was daarom ging ik met u praten". „Luister eens meneer De Rheede, wanneer uw gezelschap me tegenstond of uw gepraat me verveelde, ook al was u de minister-president in eigen persoon, dan had ik allang de kans ge had om naar een kennis te wuiven en zovoort. Ik behoef tegen niemand mooi weer te spelen vanwege de relatie of de belangen. Weet u dat u bijna bele digend bent?" Ze genoot van haar triomf, toen ze merkte dat hij een ogenblik zijn zelf verzekerdheid totaal kwijt was. „Maar" zei ze grootmoedig „ik zal maar aannemen dat u het in uw kin derlijke onschuld gedaan hebt. En nu wil ik wel naar het buffet, want ik heb dorst gekregen van al dat gepraat, maar we gaan samen en we drinken Jaar samen een glas op Oom Guy en zijn Leeuw". Zo was het begonnen Die avond lag Yvonne in haar bed, maar kon de slaap niet vatten. Hier was nu eindelijk een man, die indruk op haar had gemaakt. O zeker, ze wist dat zij op het slagveld van het gesprek meesteres gebleven was. Zij had de situatie beheerst, maar, bedacht ze, eigenlijk alleen omdat ze inderdaad „de dochter van de baas" was. Toen dat eenmaal tussen hen beide vaststond, was hij zijn zekerheid kwijt, al kwam die later wel weer terug. Ze had hem kunnen overrompelen. Maar als ze nu eens 'een gewoon meisje geweest was en ze had hem ont moet? Ze bekende zichzelf, dat ze van het eerste ogenblik af al verloren was. Alleen dank zij haar positie, die ze handig had uitgespeeld, conversatie was een vak op kostschool) had ze zich kunnen handhaven en een flitsend ge sprek gevoerd, al die tijd beseffend dat ze bezig was te capituleren. Alleen de plotselinge angst, dat Gerard de Rhee de inderdaad de barrière tussen hen beiden als onoverkomelijk zou beschou wen had haar de moed gegeven het spel verder te spelen en te zorgen, dat hij niet verdween tussen de anderen, voorgoed. Ze lachte zacht. Want nu schoten haar de kostschool- gesprokken te binnen. Stel je voor, dacht ze, dat ze Marian ne en Dorothée, en Selma zou ontmoe ten en ze vertellen dat ze hopeloos „in love" was met 'n employé (hoe had hij dat woord eruit gespat!) van haar va der! Je reinste romantiek! Iets uit de boeken! Maar dit was geen boekenverhaal. Dit was vandaag gebeurd. Ze had een man ontmoet om wie ze gaf, op wie ze opeens verliefd was ge worden, zonder dat ze iets van hem wist. En géén zilveren lepel Yvonne Lazare wist opeens heel ze ker, dat ze Gerard de Rheede wéér wil de ontmoeten, vaker. Ze zou eens met hem ergens willen zitten, niet in een sjiek restaurant met zilveren eetgerei, maar ehbij de Chinees, bijvoorbeeld! Ze had nog nooit „bij de Chinees" gegeten, waar de stu denten zaten en de winkelmeisjes, met papieren servetjes en een zeiltje op de tafel. Ze had er over horen praten. Met Gerard de Rheede kón zoiets. Al zag hij er niet naar uit, peinsde ze, of hij bij de Chinees zijn maaltijden ge bruikte. Maar dat hij de weg erheen zou weten, stond voor haar vast. „Helmaal eigen prestatie", dacht ze nog glimlachend en toen sliep ze in. HOOFDSTUK IV Een man grijpt zijn kans Het was voor Yvonne, met een beetje strategie, een klein kunstje, Gerard de Rheede in het grote grachtenhuis, waar het kantoor van Lazare Montferlant was gevestigd en waar zij zelf ook woonde, toevallig tegen te komen. En ze wist de schertsende, losse toon te treffen die de toevalligheid van dit samentreffen nog moest bekiemtonen. „Die zilveren lepel van u heeft me geducht bezig gehouden" zei ze. „Het was de mijne niet" gaf Gerard terug „hij was van het hotel". Yvonne probeerde de aanval omzich tig te formeren. „Eet het smakelijker met een zilve ren lepel?" „Nee, dat heb ik niet kunnen waar nemen", eet u dan?" „Als u nou buiten de deur eet, waar „Hangt er van af, waar ik ben. En of ik haast heb. Ik ren wel eens een broodjeswinkel binnen, als het niet an ders kan". „Of bij de Chinees" probeerde Yvon ne. „O ja, daar heb ik ook wel eens ge geten. Maar dan moet je toch niet te veel haast hebben. Tenminste als je eens lekker wilt rijsttafelen, of genie ten van een uitgebreide nasi". „Gek hè?" zei Yvonne „nu ben ik toch eigenlijk een zilveren-lepel-figuur, maar ik heb nog nooit bij de Chinees gegeten. Het nadeel van het milieu". „Daar hebt u dan toch wat aan ge mist. Maar ze zijn nog niet weg van vandaag of morgen, die Chinezen, er komen er steeds meer bij. Dus die scha kunt u nog inhalen". „Zijn ze allemaal even goed?" „Ze zijn geloof ik allemaal goed, maar je hebt wel verschil. Ook in prijs trouwens". „Weet u een goed Chinees restau rant?" „Als ik mezelf nog een bezondig" zei Gerard „ga ik altijd naarhij noemde de naam van een restaurant in de binnenstad. „Kun je daar alléén heen? Als vrouw bedoel ik?" ze kleurde en dat ontging Gerard niet. En in één ogenblik werd hij zich van de> situatie bewust, begreep hij zijn kans en greep toe. (wordt vervolgd) originele EXAKTA VX 500 spiegelreflexcamera met Meyer optiek 3 ORWO films goed voor 108 kleurendia's inclusief ontwikkelen. 4 ORWO films goed voor 144 zwart-wit foto's fo optiek Oc-m-pUn 2,8-50 Sluit 1/JOVm 1/500*8 Oniettu/e ..uitSo/ h-eeten I 250 - «c-»r ren prrea-r ensneu J HeurtndUMnw c 4 mut-wll IJmt 2*0 c*" urnen) Kom snel kijken bij Uw foto- X handel in de Parkstraat telefoon (02220) 2741

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3