I SmiH Kijk naa de „FKK-strand" maakt op Texel weinig kans Bar „De vergulde kip" Stort uw hart uit! enda op pagina 5 /l/OLKERS Rijkspolitie jaagt verbeten op drughandelaars RANT VOOR TOERI N.F.N. diende voor tweede maai verzoek in Filmavond Jan P. Strijbos disco-dancing Kindertoneelvoorstellingen komende week X 1 Beere Bar Beere goed Iedere dag geopend. Derde jaargang nr. 5. 7 - 28 augustus 1971. Prijs 20 cent BAR DANCING De Nederlandse Federatie van Natu- ristcnverenigingen heeft de gemeente raad van Texel gevraagd een strand- gedeelte voor „ongeklede dagrecreatie" aan te wijzen. Het gaat om een zg. vrij strand, wat wil zeggen dat er geen schuttingen of versperringen komen en dat ook „textielbaders" op dit (stille) strandgedeelte welkom zijn. Volstaan wordt met het aanbrengen van bordjes waarop staat aangegeven dat men het naaktstrand nadert. Wie geen bloot wil zien, is dus gewaarschuwd. Twee jaar geleden wees de Texelse raad een der gelijk verzoek af, vooral omdat men bang wps dat Texel de reputatie van „naaktloperseiland" zou krijgen, waar door veel toeristen zouden wegblijven. De meerderheid van de raad had geen principiële bezwaren. Dat laatste was mede aanleiding tot een onlangs ingediend tweede verzoek van de NFN. De federatie hoopt dat men op Texel is gaan inzien, dat een naakt strand in een groeiende toeristische be hoefte voorziet en dat men niet langer kan achterblijven bij het buitenland, waar dergelijke vrije stranden de ge woonste zaak ter wereld zijn en nooit tot ernstige moeilijkheden hebben ge leid. Bovendien wordt op de stille strandgedeelten op groeiende schaal aan illegale „ongeklede dagrecreatie" ge daan; wat een onbevredigende situatie is. Maar het officiële naaktstrand zal er naar alle waarschijnlijkheid ook nu niet komen. B. en W hebben inmiddels ad vies uitgebracht. Burgemeester Spren- ger wil het NFN-verzoek onder strin- „Rond de Poolcirkel" DE COCKSDORP Woensdagavond 11 augustus komt Jan P. Strijbos naar De Cooksdorp om in de Hervormde kerk aldaar een lezing te houden en een film te vertonen over zijn verleden jaar gehouden reizen naar IJsland en Groenland. Strijbos legde met veel vakmanschap de schoonheid van de grootse natuur van deze gebieden vast op de kleurenfilm. Zowel voor gasten en Texelaars zal het' de moeite waard zijn de voordracht mee te maken. Ve len weten al uit eigen ervaring hoe boeiend de heer Strijbos kan vertellen en zijn gehoor weet te bezielen. Vorig jaar was de toeloop voor zijn lezing zo groot dat een tweede avond moest worden georganiseerd. Het is dus zaak er vroeg bij te zijn. De toegangsprijs is ƒ1,50; scholieren betalen de helft. Aanvang acht uur. gente voorwaarden wel inwilligen; de drie wethouders zijn tegen. Twee jaar geleden was dat ook het geval. Van de gemeenteraad sprak toen alleen de PvdA-fractie zich voor het naaktstrand uit; verwacht wordt dat dat ook nu het geval zal zijn. De gemeenteraad be handelt het verzoek in de vergadering van dinsdagavond 10 augustus. Onder jeugdige vakantiegangers op Texel bestaat een levendige handel in verdovende middelen. Het is geen nieuw verschijnsel; ook in vorige seizoenen moeten flinke hoeveelheden hasj en aanverwante artikelen aan jongeren zijn verkocht. Dit jaar is het echter veel erger. Naast de betrekkelijk onschul dige hasj worden nu ook goede zaken gedaan met LSD. Texelse artsen hebben de laatste weken herhaaldelijk gevallen te behandelen gehad van jongelui die gebukt gingen onder angstcomplexen en andere gevolgen van (soms overmatig) LSD-gebruik. Er vanuit gaande dat de jongelui die met de arts in contact ko men een fractie vormen van het wer- De Koog Zijweg 14 rustige - gezellige sfeer Maandag 9 aug. om 2 uur geeft het Haags Jeugdtheater een vrolijke toneel voorstelling voor de1 jeugd in de Burg. De Koninghal aan de Emmalaan. Opge voerd zal worden „Koning Witbaard en de wondermantel". De entree, zowel voor kinderen als voor eventuele bege- leiders(sters) bedraagt ƒ1,50. In de kantine „Kaaps-nol" bij De Koog wordt vrijdag 13 aug. (eveneens om 2 uur) een kindervoorstelling gege ven door theater Abbing. Het program ma bestaat uit een mengeling van korte komische voordrachtjes. Beide voorstel lingen zijn voor toeristen en voor Texel se kinderen toegankelijk en mogen ook door ouderen bezocht worden. kelijke aantal gebruikers, moet de con sumptie van deze bepaald niet „softe" drug op Texel flinke vormen hebben aangenomen. De politie heeft daarom de jacht op de drughandelaars geopend. De resultaten zijn tot dusver beschei den, want het zoeken naar handelaars temidden van zo'n 10.000 vakantievie rende jongeren is zoiets als het speuren naar de bekende naald in de hooiberg. De gebruikers zwijgen doorgaans als het graf als hen wordt gevraagd van wie zij hun tabletten betrokken of ze weten het werkelijk niet. Onlangs werd een 14-jarig meisje dat als gevolg van LSD aan angstcomplexen leed bij de politie bezorgd. De vrienden die haar begeleidden, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiniiiiiiinniiiiiniiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii en werk mee aan ons onderzoek inzake toeristische mogelijkheden en moeilijkheden op Texel TEXEL doet zijn best om het de toeristen naar de zin te maken. Vaak vragen Texelaars zich af wat er gedaan zou kunnen worden om het eiland nog aan trekkelijker te maken als vakantieoord. Wie kunnen dat beter weten dan de gasten zelf? TEXELtoerist nodigt daarom zijn lezers uit tot het maken van op- en aan merkingen en het doen van suggesties. U wordt verzocht gebruik te maken van het enquêteformulier op pagina 16. Wat wij U dringend vragen is: vul dat formulier (anoniem) in Doe het serieus U bewijst er Texel en Uzelf een dienst mee. Scheur het ingevulde formulier uit de pagina en geef het af bij een der VW-bureaus of een der verkoopadressen van TEXELtoerist. U mag het formulier ook na de vakantie rustig thuis invullen en in een enveloppe sturen aan het hoofdkantoor van de WV Texel, Groeneplaats 9, Den Burg. Bij voorbaat bedankt I SCHOTTEN SIE IHR HERZ AUS und beteiligen Sie slch an unserer Umfrage über Möglichkeiten und Mangel auf Texel I Texel tut sein Ausserstes, um allen Wünschen der Touristen so welt wie mögllch gerecht zu werden. Dies geschieht In erster Linie lm Interesse der Touristen aber auch wegen geschëftllcher Belange der Texelaner, die gern sehen, dass Sle lm nSchsten Jahr (oder viel früher I) zurückkommen. Ob eln Ferlenverblelb auf Texel gut verlfiuft oder nicht, hangt nicht nur vom Wetter und von Ihnen selbst eb, sondem auch von Einrlchtungen und Möglichkeiten sowle dem Verhalten der Menschen auf Texel, mlt denen Sle In Kontakt kommen. Oft legen slch die Texelaner die Frage vor, was noch getan werden könnte, um die Insel wesentlich relzvoller für die FeriengSste zu gestalten. Wer kann das aber besser wissen als die Göste selbst TEXELtoerist hat darum dlese Umfrage gestartet und damit seine Laser gebeten, Bemer- kungen, Klagen, Anregungen kennbar zu machen. Zu dlesem Zweck dient das auf Selte 16 dieser Zeitung vorgedruckte Formular. Worum wir besonders bitten: ANONYM au9fullen und recht gewlssenhaft. Sie bewelsen damlt Texel und alch selbst elnen Dienst. Schnelden Sie das ausgefüllte Formular aus der Zeitung9seite heraus und geben sle es bel einer Geschaftsstelle des V.V.V. Texel oder bel den Verkaufsstönden des TEXELtoerist ab. Auch können Sie den Fragebogen nach Ablauf der Ferien zuhause In aller Ruhe ausfüllen und als Brief an die Hauptge9ch§ftsstelle des V.V.V., Groeneplaats 9, Den Burg- Texel senden. iiiiiiinniinitiiiniiMiMiuiiiiiMBiMiflflniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM HAVENRESTAURANT TEXEL VISSPECIALITEITEN zie pagina 5 spraken over „rode tabletten", die zo wel zij als het meisje hadden ingeno men. Zij waren gekocht van „iemand" bij Sarasani. Regelmatig duikt de naam van de popboerderij „Sarasani" op als de politie tracht de herkomst van de verboden narcotica vast te stellen. Dit was onlangs aanleiding voor een nach telijke inval in dit jeugdcentrum Met behulp van de „hasj-hond" (een voor het zoeken naar hennep opgeleide speurhond) werd een hoeveelheid hasj gevonden en werd een orkestlid in de kraag gegrepen, die bekende dat hij drugs verhandelde. Een tweede werd enkele weken later bij toeval gepakt. Een 20-jarige jongeman, die zich in De Koog schuldig maakte aan een winkel diefstalletje bleek ook handelaar te zijn. In de toekomst krachtiger aanpak Maar de politie geeft graag toe dat de oogst pover is. Wil men resultaat van betekenis boeken, dan zal veel diep gaander speurwerk nodig zijn, waarvoor bepaalde politiemensen zich volledig zullen moeten inzetten en waarbij het nodig zal zijn zelf in het hippe wereldje van gebruikers en handelaars onder te duiken. De Texelse politie heeft in het seizoen de zorg over zo'n 50.000 men sen en er zijn ook andere problemen dan de drughandel. Op dit moment wordt alweer verlicht adem gehaald. De schoolvakanties lopen ten einde; de jongeren gaan naar huis en daarmee verdwijnt de basis van de narcotica- handel tot volgend jaar. Hl Onbetwist Texels meest sfeervolle uitgaansgelegenheid t Kantoorstraat Den 1 juli t/m 15 augustus POPGROEP JUMBO iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiNiniiiiiiiiiiniitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiniiiiiiiiiiiiiiNL Stenenplaats 2 - Den Burg lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUUHIIIllUlllllllllllllllllllllllllI OPENLUCHTZWEMBAD MOLENKOOG TE DEN BURG was op Texel om „zijn" zeehondje Karry in het opvangcentrum van het Texels Museum te bezoeken. „Ja, hij kent me nog!!" riep de schrijver verheugd toen het drie weken oude diertje begon te pie pen en met zijn vinpootje aan Wolkers' broekspijpen krabde. Zo als onze vaderlandse dagbladen hebben gemeld, vond Wolkers het zeehondje tijdens zijn eenzaam verblijf op het eilandje Rottum- merplaat. Het was door zijn moe der verlaten en had dringend voedsel nodig. Jan Wolkers trachtte in de nood te voorzien met een blikje gecondenseerde melk uit zijn noodrantsoen. Met behulp van een stukje gasslang bracht hij de melk bij het dier naar binnen, maar de ondankbare Karry spuwde alles weer uit. In het opvangcentrum van het Texels Museum is men beter bedreven in het voeren van zeehondenbaby's. Dat gebeurt daar door een slang in de maag te brengen en een mengsel van vette melk en vis met luchtdruk naar binnen te persen. Wolkers beloofde gauw eens terug te komen. Een extra reis hoeft hij er niet voor te maken, want Jan Wolkers is een trouw bezoeker van Texel. Hij komt er minstens tweemaal per jaar en huurt dan een huisje van mevrouw Boon- Verberg bij de vuurtoren. DE KOOG TEXEL HOLLAND Vanaf 1 juli De Nederlandse Tom Jones, alias Piet Bell. AS JE GOGUM BENT!

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 5