Groen 2 rwarL-JexeUin het harL, TAXI [02220] 3132 j igeriaanse weeskinderen blij met Texelse kleertjes Eerste Buitendorptaptoe zeer geslaagd evenement Dader LTS-inbraak opgespoord 2323 Conrector J. Hennephof verlaat Texel Nachtelijk straatrumoer Texel voor de radio Driemaal brommer contra auto Pensiondeur vernield bij „echtelijke" ruzie Nieuwe predikant voor Geref. Kerk Den Burg Simca beschadigd Jaarlijks uitstapje van Velser bejaarden naar Texel Volgend jaar in Den Hoorn TAXI TOON SMIDT Wilhelminalaan 4-6, Den Burg Gestolen bedrag is grotendeels terug Laatste aktie voor Fanfarecorps Regeringsverklaring „Op locatie" op Texel witte Mercedes trouwcoupé l DWARSGEBAKKEN 0p Texel gebakken dus dagelijks vers )AG 24 AUGUSTUS 1971 84e JAARGANG No. 8599 ire N.V. v.h. Langcveld De Rooij )US 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 Tarry de Graaf, Keesomlaan 43, Den f jkel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdag en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif- feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ4,50 p. kw. -f 50 ct incasso; los 20 ct. Advert. 20 ct. per mm. excl. 4<>/0 BTW Q] )nze lezers zullen zich ongetwijfeld akfie „Kinderkleertjes" herinneren in februari van dit jaar startte op iatief van mevrouw Klute-Wuis. De :elaars werden opgeroepen afge- ikte kinderkleertjes beschikbaar te Jen voor weeskinderen in het voor- lige Biafra. Aangezien mevrouw de, wiens echtgenoot werkzaam is een Nigeriaanse Heineken-vesti- q, zich persoonlijk zou bezig hou- met het transport en de uitreiking plaatse stond vast dat de kleertjes werkelijk hun doel zouden berei- 'P' i en dat achteraf betrouwbaar ver ier g zou kunnen worden uitgebracht ort r de verloop van de aktie. De in- lel lelinq werd en succes. Van heel el kwam kinderkleding en ook elqoed binnen250 kg kleding kon 'den verstuurd, meer dan genoeg i de 58 oorlogsweesjes van het te- INI die tot op dat moment in havelo- je vodden rondliepen. )e uitreiking van de kleding was 'n ekend feest in het tehuis. Een beeld Af rvan geeft de foto, een reproduktie een kleurdia die ons een dezer da- werd overhandigd door de inmid- alweer naar Nigeria vertrokken rrouw Klute. Men ziet hoe de kin- Iïn opgetogen bezig zijn met passen ïlkaar en zichzelf vol trots bekijken, een brief aan het echtpaar Klute ft zuster J. O. Nwobbi, leidster van tehuis, haar dankbaarheid voor de- OOfeschenkzending tot uitdrukking ge- pht. „Wij waarderen het zeer dat goede volk van um land zoveel kle- heeft gestuurd voor de kinderen dit huis. We zijn u diep erkentelijk we hopen dat u onze grote dank uw volk wilt overbrengen", rebrek aan kleding is overigens I >e heer J. Hennephof te Den Burg, rector aan de Rijksscholengemeen- ap Texel, heeft per 1 september a.s. nieuwe funktie aanvaard te Ut- it. Hij wordt daar docent taalbe- rsing aan de Stichting Opleiding aren (SOL). De heer Hennephof is jaar op Texel werkzaam geweest leraar Nederlands, aanvankelijk de RHBS. insdaiimiddag 31 augustus bestaat sgenheid voor leerlingen, oud-leer- en andere relaties om afscheid nemen van de heer Hennephof. irtoe wordt van 15.00 - 17.30 uur bijeenkomst belegd in hotel „De njeboom". maar één van de problemen waarmee men in Biafra worstelt. Hoewel de aandacht van de wereld al lang weer op andere onderwerpen is gericht, is in de voormalige afgescheiden provincie nog steeds sprake van een zeer ernstig voedseltekort. Voor het weeshuis van zuster Nwobbi is de situatie nog slech ter geworden omdat de regering dit jaar geen geld voor dit objekt heeft uitgetrokken. Een plaatselijke organi satie heeft nu plannen voor een kip penfokkerij die zowel eieren als slacht- kippen zal kunnen afleveren. Verder zijn er mogelijkheden voor de teelt van cassave op het cultuurland van deze organisatie. De „Association for Mo therless Babies" die het weeshuis ex ploiteert wil financieel in dit projekt deelnemen waardoor men erin zal kun nen slagen op langere termijn tot een regelmatige voedselvoorziening te ko men, wat beter wordt geacht dan het telkens weer bedelen om financiële steun. DE KOOG Omstreeks half drie in de nacht van zaterdag op zondag ont stond enig tumult voor hotel „De Toe komst" in de Dorpsstraat te De Koog. Het rumoer ontstond door meerdere oorzaken. Een jongeman werd door het glas van het hotel gedrukt maar wei gerde de schade te betalen omdat hij er zich op beriep dat hij het niet kon helpen dat een ander hem een duw had gegeven. Verder was ook een Duit se automobilist debet aan het lawaai; hij trok zich niets aan van het in de Dorpsstraat geldende autoverbod. De voetgangers staken hun gramschap daarover niet onder stoelen of banken. Als gevolg van alcohol gebeurde dat op weinig beheerste wijze, wat weer even eens onbeheerste reakties tot gevolg had. De politie verscheen ten tonele, maar omdat de betrokken wachtmees ter in burger was, werd in hem aan vankelijk niet geloofd. Enfin, het was een onduidelijke toestand met veel ge schreeuw en wederzijdse beschuldigin gen. De politie, tenslotte twee man sterk, zag zich genoodzaakt de Duitse automobilist in de cel te zetten. Een opnameteam van de NCRV is vanmiddag op Texel geweest om op namen te maken voor het programma „Vakantietoeslag" dat donderdagavond via Hilversum I om 22.50 uur wordt uitgezonden. Zaterdag deden zich drie aanrijdin gen voor, waarbij een bromfietser op een personenwagen botste. 's Morgens omstreeks half elf botste de 20-jarige militair H.M.L. uit De Cocksdonp op een voor hem rijdende Duitse auto. Volgens de bromfietser remde de wagen plotseling. Volgens de automobilist stond de wagen al mi nutenlang stil. De bromfietser schoot met het hoofd door het achterruit van de auto; hij liep verwondingen op in het gezicht. De brommer werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. Zaterdagmiddag deed zich een soort gelijk ongeluk voor op de oude Koger- weg bij Sarasani. Hier botste de brom fietser J.v.d.S. uit Eierland op een au to. Hij werd nauwelijks gewond maar zijn brommer werd vernield. Op de voorrangskruising Waalder- straat-Bernhardlaan tenslotte gaf de van de Bernhardlaan komende Duitser J.H. geen voorrang aan twee uit de richting De Waal komende bromfiet sers. Een hunner wist een botsing nog te vermijden; de andere, de 16-jarige J. Hin uit Ongeren, vloog over de wa gen (een Alfa Romeo) en liep een vleeswond op aan zijn knie. De brom mer werd vernield; de auto werd be schadigd. DE KOOG Twee personen die men aanvankelijk voor echtelieden hield, kregen in de nacht van vrijdag op za terdag in hun pension in De Koog ern stig verschil van mening. Daarbij ont stond zoveel gerucht dat het nodig werd geacht de man die onder invloed van alcohol was, naar buiten te werken zodat hij de rest van de nacht in zijn auto kon doorbrengen. Hij legde zich daarbij echter niet neer, want enige tijd later meldde hij zich weer met veel commentaar bij de ingang van het gebouw en forceerde de deur met be hulp van een steen. De gealarmeerde politie zette hem in de cel van het Ko- ger bureau. Toen men ook zijn vrouw wilde halen, bleek dat de twee niet waren gehuwd. Candidaat H. J. Douwes uit Amster dam wordt de nieuwe predikant van de Gereformeerde kerk Den Burg. De ker- keraad zal op hem beroep uitbrengen nadat hij aan het eind van dit jaar examen zal hebben gedaan. Candidaat Douwes heeft zich reeds in de pastorie aan de Keesomlaan te Den Burg ge vestigd. Zondag j.l. is hij ouderling ge worden. Candidaat Douwes volgt ds. Uidam op, die wegens ziekte vervroegd emeri taat heeft gekregen en inmiddels een der bejaardenwoningen van de Bakker van Maarleveldtstichting heeft betrok ken. De Simca personenauto van stede bouwkundig ambtenaar T. Mulder uit Den Burg werd zondagmiddag vrij zwaar beschadigd als gevolg van een aanrijding met de Ford van de heer Van D. Van D. kwam van de Duinweg en wachtte bij de kruising met de Pont- weg om verkeer voorrang te geven. Hij stond echter wat te ver naar voren. Om alsnog aan het verkeer op 't fiets pad ruimte te geven reed hij een stuk je terug en ramde daarbij de achterop komende Simca. Er ontstond voor on geveer ƒ600,schade, die onderling werd geregeld. Vandaag maken bejaarden uit de ge meente Velsen (omvattende IJmuiden, Driehuis, Velsen Noord en Zuid en Santpoort) een interessante bustocht over Texel. Zij volgen de Texelroute en bezoeken de fraaiste natuurgebie den en schilderachtigste dorpjes. De tocht wordt afgewisseld met diverse koffiepauzes (o.a. bij aankomst op 't Horntje in het Havenrestaurant) en na de rondrit wordt gedineerd in restau rant „Bos en Duin". Het uitstapje werd georganiseerd door de Federatie Be jaardenzorg Velsen. De komende 8 da gen zal steeds een tweetal bussen met Velser bejaarden deze dagtocht gaan maken. WkXMAAr m yfïfri f-Ami ««Mil w OOSTEREND Vrijdagavond werd op het terrein van de muzieknis (de „muziektuin") te Oosterend een Taptoe gegeven, waaraan bijna alle muziek korpsen en drumbands van Texel deel namen. Alleen de drumband „Voor waarts Mars" uit De Koog was verhin derd. De opzet van deze Taptoe deed sterk denken aan die van de jaarlijkse Taptoe Texel te Den Burg. Zoals be kend wil men voortaan jaarlijks ook in een der buitendorpen voor een derge lijk kijk- en luisterspel zorgen. Reeds staat vast dat volgend jaar Den Hoorn aan de beurt is in verband met het feit dat de meisjesdrumband van DEK dan 10 jaar bestaat. Ondanks het feit dat verschillende deelnemende korpsen telefoon (02220) dag en nacht Speciaal voor ziekenfonds en verzekering. De 19-jarige J.K.O. uit Rotterdam heeft bekend in de nacht van 16 - 17 augustus j.l. een bedrag van bijna ƒ1500,te hebben weggehaald uit het administrateurskantoor van de LTS te Den Burg. Hij heeft ook toegegeven in dezelfde nacht te hebben ingebroken in de huishoudschool, waar hij echter geen buit bemachtigde. Bij het onderzoek door de technische recherche waarbij onder meer vinger afdrukken werden gevonden, bleek al gauw dat O. de dader moest zijn. Hij is reeds meerdere malen met de poli tie in aanraking geweest en zat in een opvoedingsgesticht te Dordrecht. Enige maanden geleden is hij daar ontvlucht en was sindsdien spoorloos. Zwervend door Nederland kwam O. op Texel te recht waar hij in contact kwam met enkele Duitse kampeerders. Samen met hen bracht hij enkele nachten door op de camping „Kogerstrand". Na zijn in braken in LTS en Huishoudschool ver liet hij het eiland, maar in Deventer werd hij gearresteerd. Dat gebeurde niet naar aanleiding van de Texelse in braken maar op verzoek van de politie van Lochum waar O. ook een tweetal inbraken had uitgevoerd. Op het mo ment dat het onderzoek op Texel hem als de vermoedelijke dader aanwees, zat hij al achter slot en grendel. Een groot deel van het op Texel gestolen geld was nog in zijn bezit. De veron derstelling van de politie dat de inbra ken te Den Burg waren gepleegd door iemand die goed van de gang van za ken op de hoogte was is onjuist geble ken. Hel was puur toeval dat O. in brak, juist nadat op genoemde scholen grote geldbedragen waren geïncas seerd. niet compleet waren in verband met vakanties, was het vrijdag toch een massaal en indrukwekkend schouwspel. De weergoden die de laatste tijd nogal humeurig zijn, hadden deze keer voor de best denkbare weersgesteld heid gezorgd. De deelnemende korpsen marcheerden vanaf verschillende pun ten in Oosterend naar de muziektuin op. Geheel volgens de plannen van or ganisator D. Haker kwamen ze keurig na elkaar op de plaats van handeling aan en stelden zich links en rechts van de muzieknis op. Jammer was het dat het niet mogelijk was het publiek rond de tuin op te stellen; de toeschouwers moesten het doen met één helft van het terrein waardoor het voor de mensen achteraan moeilijk was om iets te zien. De taptoe startte na een signaal door muzikanten van Texels Fanfare en Ex celsior vanuit de muzieknis. Het pro gramma nam ongeveer een uur in be slag en oogstte een hartelijk applaus. Onaangenaam was het storende gedrag van jonglui die in de bomen rond het terrein waren geklommen, maar dat was dan ook de enige wanklank. Het eerstvolgende muzikale gebeuren op Texel is gepland op woensdagavond a.s. Alle Texelse drumbands zullen dan tijdens een uur durende show op de Groeneplaats te Den Burg het folklo- reseizoen 1971 afsluiten. De lotenverkoop voor een nieuw in strumentarium voor het Koninklijk Texels Fanfarekorps loopt ten einde. Vrijdag in de loop van de dag zullen in Den Burg de laatste loten aan de man worden gebracht. Ter ondersteu ning van deze laatste aktie zal het mu ziekkorps 's avonds tegen 8 uur een mars door het dorp maken. Gehoopt wordt, dat ook deze laatste aktie met succes zal verlopen. Dit kan als al de genen, die hiervoor nog geen kans hebben gehad, bij deze gelegenheid als nog hun bijdrage leveren. Ook kan nog steeds gestort worden op de Raiffeisen- bank onder vermelding no. 34624 t.n.v. Jubileum Comité Fanfare. gpJ.- Brl.T.. m lucre fc.ltu 4r.d.Hi. —C? In uw blad van 17 augustus stond een ingezonden stuk 'Ter Overdenking'. Mijn grootste'bezwaar ertegen was dat het niet was ondertekend. Naam en adres zijn bij de redaktie bekend. Ik strijd graag met opij vizier. Anonieme stukken waarin men de meerderheid van de raad en met name de AR meent eens lekker een verwijt te moeten ma ken, vind ik minderwaardig Toch wil ik nog even op het geciteerde deel van de regeringsverklaring ingaan. „Ter- wille van de vrijheid van minderheden om zich naar eigen inzicht te ont plooien, behoort de meerderheid be paalde gedragswijzen die haar onwel gevallig zijn te aanvaarden". Betekent dit: alles toestaan wat de minderheid wil als de meerderheid daarmee maar geen schade wordt berokkend? De min derheid wil een naaktstrand, dus toe staan? Nog een paar voorbeelden: de minderheid wil de handel in verdo vende middelen vrijmaken; oké? Een minderheid wil geen helmen voor bromfietsers; akkoord, want als die jongens bij een aanrijding zwaar licha melijk hersenletsel oplopen dan is dat toch hun zaak? Een minderheid wil de café's de hele nacht openenfin zo kan ik doorgaan. Maar ik meen ook nog dat soms mensen tegen zichzelf beschermd moeten worden. Als de schrijver van het anonieme stukje zich bekend maakt, zal ik het ook doen. Naam en adres bij de redaktie bekend. NASCHRIFT Regel is dat ingezonden stukken al leen worden opgenomen als ze van naam en adres zijn voorzien. Bij uit zondering worden deze stukken soms zonder ondertekening gepubliceerd maar in dat geval is de afzender wel bij de redaktie bekend. Publicatie zon der afzender geschiedt alleen als er een dringende reden voor is. Wij meen den dat van een dringende reden spra ke was in het gewraakte stukje waarop nu is gereageerd. Het NOS tv-programma 'Op Locatie' zal de eerstvolgende keer op Texel worden opgenomen. De opnamen zullen worden gemaakt op dinsdag 7 septem ber, aanvang 19.00 uur in de grote tent die bij het strand van paal 17 zal worden neergezet. Het programma duurt twee uur. Een gedeelte van één uur zal op 19 september in het avond programma worden uitgezonden. Be langstellenden kunnen de opnamen meemaken. Plaatsbewijzen zijn te zij ner tijd bij de WV te koop. Het pro gramma heeft een plaatselijk karakter; het is de bedoeling diverse Texelaars in te schakelen. Nadere berichten vol gen. TROUWPLANNEN?! Informeer naar onze X Martien van de Wetering botermals natuurwit, boerenbruin en verse broodjes horen erbij. daar hap je van harte inl

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1