Groen 'wartsjexelsin het harL, \tAXI 01 Eiland komt goed voor de dag in NOS televisie-uitzending V W kr Fanfare gaf jubileumconcert op kostbare nieuwe instrumenten )e Toekomst!! 467 kinderen slaagden voor zwemdiploma „Op locatie99 mooi stuk gratis propaganda )e heer Mantje vindt dat Texel nationaal park moet worden Cursus E.H.B.O. in Oudeschild Beere Bar Iedere dag geopend. Beere goed 1 (02220) 3132 l DWARSGEBAKKEN rijdag Zaterdag? I Zondag j Acties brachten f 12.000,- op 84e JAARGANG No. 8604 [gave N.V. v.b. Langeveld De Rooü ^us 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesonilaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschynt dinsdag en vrijdags Bank: Neder). Middcnstandsbank; Coop. Raif- feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prjjs ƒ4,50 p. kw. 50 ct incasso; los 20 ct. Advert. 20 ct per mm. excl. 4°/o BTW Spectaculair onderdeel van het diploma- zwemmen was telkens het onderdeel wa tertrappen waarbij zo'n tachtig kinderen tegelijk het zwembad ingingen. Woensdag werden in het zwembad „Molenkoog" de examens afgenomen voor de schoolzwemdiploma's A en B Het totaal aantal deelnemers was 497, waarvan 430 voor het A-diploma en 157 voor het B-diploma. De resultaten wa ren verrassend goed. Voor de A-proef werden slechts 4 afwijzingen genoteerd en 15 inschrijvers waren niet aanwezig. Van de 157 B-zwemmers waren 9 per sonen absent en werden er 2 afgewezen De jongste deelnemertjes waren de 5- jarige Mary Lou van Etten en Ferdi nand Keijser, beiden leerlingen van de kleuterschool. Op zaterdag 18 september is er weer gelegenheid voor diplomazwemmen, maar dan voor iedereen, scholieren zo wel als niet-scholieren. Aanvangstijd half twee 's middags. De eisen zijn ge lijk aan die voor het schooldiploma. De beoordelingscommissie bestaat uit de heren J. Pelgrim en J. van Amstel. Ook zal een afgevaardigde van KNZB aan wezig zijn. Dit examenzwemmen wordt georganiseerd door de zwemvereniging. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar aan de kassa en dienen hier ook weer ingeleverd te worden tegen beta ling van 1,Gelegenheid tot proef- zwemmen voor de examens is er woensdagavond vanaf half zeven 's avonds. De namen van de geslaagden van woensdag j.l. publiceren wij in het num mer van dinsdag a.s. OUDESCHILD Donderdagavond 16 september start in het dorpshuis van Oudeschild een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, georganiseerd door de EHBO-vereniging van Oudeschild. Het is een cursus voor beginners waaraan iedereen kan deelnemen. Met het on derricht zal zich dokter Barnard uit Oosterend belasten. De cursus omvat 14 wekelijkse lessen en sluit aan op de Teleac cursus via de televisie (eer ste les op zondag a.s. via Nederland 1, aanvang 18.20 uur). Ook diegenen die het EHBO-diploma reeds hebben wor den verwacht. De lessen in 't Skiltje beginnen telkens om 8 uur. Het is de enige cursus die op Texel wordt gege ven. Wie de (noodzakelijke!) kennis van het verlenen van eerste hnlp wil opdoen, mag niet verzuimen die mo gelijkheid aan te grijpen. «nmnimiiHiniitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuuauiiiiijiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiHiiiimim SwmaiinjuniiiiiiiiiiiiüiiiumiiiinBniiiiiiiiiHiniinniiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiii^ ÜJIIIUIIIIUIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIUIIUIUIIIIIIUIIUDIIIUIIUIÜI Martien van de Wetering 1 Ook voor ziekenfonds en verz. 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil ver naast. Mevrouw Dekker die een ge baar had gemaakt van wijzen op een landkaart, was geen grafisch ontwerp ster, vroedvrouw, schapenmelkkaas- maakster of strandjutster, maar na enig vragen was men toch wel snel op het juiste spoor en werd al na een mi nuut het juiste beroep geraden zodat mevrouw Dekker ƒ55,00 verdiende. Vervolgens kwam de hippe pierenspit- ter' Willem Boon uit De Cocksdorp onder de schijnwerpers. Na een toe lichting van Sonja op dit fenomeen l(een pierespitter die Bach speelt is uniek) bracht Willem zijn succes (een deel van Toccata en Fuga) ten gehore. Helaas speelden de zenuwen hem par ten waardoor hij een enkel foutje maakte, de herhaaldelijke proefopna- men vooraf waren vlekkeloos geweest. Betty Voorts werden de kleurencamera's gericht op Betty Bakker uit Oosterend die op haar bugel „American patrol" en„0 lovely night" speelde. Bij de proefopnamen was gebleken dat het eerst genoemde nummer in oorspron kelijk beoogde opvoering te statisch klonk voor een dergelijk amusements programma. Het moest wat .swingen- der' worden en Betty zorgde daarvoor met steun van het zeer geroutineerde NOS-orkest „Confection Section". „O (Zie vervolg pagina 2) rhe indruk maakten. De kans die e plaatsen hadden gekregen om zich eens op een frisse moderne wijze i het miljoenen kijkers tellende tele- lepubliek te presenteren, werd niet >aald uitgebuit. Texel heeft dat wel laan en dat is in niet geringe mate danken aan de VVV Texel die zich vuur uit de sloffen heeft gelopen medewerkers op te sporen die niet en gunstig waren voor Texels ïm- r in gevaar verkerende imago, maar ook in de ogen van de kritische S-mensen genade konden vinden. ^W-directeur J. W. Dekker rekent op ruime schaal medewerking ver en aan radio- en tv-programa's ngens gaarne tot .zijn taak, zolang VW-budget nog geen STER-re- ;9 natuurwit. boerenbruin. 0ERENROG, PUNTJES EN BOLLEN. KRENTEN-ROZIJNENBROOD, KRENTEN BOLLEN, dat het zeewater er nog schoon is en dat er voordelige winterarangementen zijn waarvan steeds meer toeristen pro fiteren. Goede indruk Zelfs werd iets opgemerkt over het .gezellige uitgaansleven' waarmee een cursus parachutespringen kan worden gecombineerd. Presentatrice Sonja Barend deed er met plezier aan mee want haar enthousiasme voor Texel was echt. Ze was nooit eerder op het eiland geweest maar gedurende de voorbereidingsdagen die aan het pro gramma vooraf gingen had ze elke ge legenheid aangegrepen om dit verzuim met volle teugen goed te maken.. Sonja vertelde ons er stomverbaasd over te zijn dat op het eiland „alles" aanwe zig is dat kenmerkend is voor een goed geoutilleerd toeristenoord. De bo ten, de wegen, de uitgaansgelegenheden - alles in combinatie met een schoon en uitgestrekt stuk ruimte en rust - dat had zij niet -verwacht. Zoals zovele Ne derlanders had zich ook bij haar het beeld vastgezet van het kleine schapen- eilandje met z'n conservatieve bewo ners die zich meer aangetrokken voe len tot de baaien onderbroek dan de bikini. Het NOS-programma moet nog wor den uitgezonden, op zondagavond 19 september. Onze conclusie in de aan hef van dit artikel is echter niet voor barig want in de uitzending zal niet worden „geknipt". Coupures zijn tech nisch zelfs onmogelijk omdat de op name nauwelijks langer heeft geduurd dan een uur terwijl ook voor de uit zending precies een uur is gepland. Wat doe ik voor de kost Eerste .slachtoffer' in het spelletje „Wat doe ik voor de kost?" was VW- ïnformatrice mevrouw Dekker-Wafel bakker uit Den Burg. De diverse scho ten voor de boeg van het panel waren naak een slippertje in 't havenrestaurant zie pagina 3 Een spontaan en luid applaus steeg op, toen de laatste klanken van het dinsdagavond in de muzieknis in de We- zentuin gehouden, jubileumconcert van het Koninklijk Texels Fanfarekorps wegstierven. Er werd gespeeld op de nieuwe instrumenten, zodat men alvast kon genieten van de klanken van het nieuwe aanwinst, voor dat de overhan diging van 't jubileumgeschenk plaats vond in café-restaurant „Casino". Het nieuwe instrumentarium voldoet uitste kend, zo bleek tijdens het optreden, dat een groot succes werd. De belangstel ling was behoorlijk, hoewel voor een dergelijke feestelijke gebeurtenis mis schien wel meer publiek verwacht mocht worden. Aanwezig waren onder meer burgemeester en wethouders, af gevaardigden van de Stichting Cultu- Burgemeester Sprenger overhandigt de cheque van f 12 000,85 aan de voorzitter van het jubilerende Fanfarekorps, de heer P J Koorn. reel Werk Texel, het oudste ere-lid van de vereniging: de 90-jarige heer A. Kalf en tientallen oud-leden. De muzikanten hadden een zeer ge varieerd programma ingestudeerd, met enkele zeer moeilijke muziekstukken. Er werd zonder uitzondering met over gave gespeeld. Het hele concert nam on geveer een uur in beslag. Jammer was het, dat een enkele maal onderbroken moest worden, om een paar luidruchti ge jongeren tot stilte te manen, maar na dit voorval kon het programma zon der verdere storingen afgewerkt wor den. Een onverwachte, maar dan aan gename onderbreking veroorzaakte de meisjesdrumband „Margaretha Sin clair", die om acht uur het park binnen marcheerde, om de jubilerende vereni ging hulde te brengen. Het muziekstuk „Le Tambour-Maïtre" van componist Bisselink, dat door de drumband en het fanfarekorps tesamen werd gebracht, was een van de hoogtepunten. Samenspel Het resultaat van het samenspel, me de tot stand gekomen door de bekwa me leiding van fanfare-dirigent P. Heertjes, was zeer verrassend, temeer daar geen enkele gezamenlijke repetitie werd gehouden Het publiek toonde zich zeer opgetogen met een stormachtig applaus. Getuige de reakties was het gemengd optreden beslist voor herha ling vatbaar Een klein bezwaar was wel de opstelling van de drumband, tussen de muzieknis en de toeschou wers. Niet alleen zaten de voorste toe schouwers bijna tussen de spelende meisjes, maar ook werden soms de klanken vanuit de nis volledig door de veel luidere drumband overstemd. Ook de overige nummers werden over 't al gemeen zeer gaaf vertolkt. Een opval lend onderdeel was het door de heer Heertjes voor deze gelegenheid gecom poneerde werk de Zeven september- mars". Een feestelijk muziekje, dat in pittig tempo ten gehore werd gebracht. Jubileumgeschenk Na het openluchtconcert togen muzi kanten en toeschouwers naar „Casino" waar de viering van het 80-jarig be staan werd voortgezet Het belangrijk ste moment van de hele avond was de overhandiging van het jubileumcadeau van de Texelse bevolking door burge meester Sprenger. De zaal was nagenoeg vol, toen het plechtige moment plaatsvond en het in de afgelopen maanden bijeengezamelde geld aan de voorzitter van het fanfare korps, de heer P. J. Koorn, werd over handigd. Het was een bedrag van ƒ12.000,85, een respectabele som geld, bij elkaar gebracht met diverse akties als inzamelingen en een loterij. Een groot aandeel had ook de oliebollen- aktie. Er is voor zo'n ƒ3.400,„bij el kaar gebakken". Bovendien wil de over handiging van dit bedrag niet zeggen, dat het hiermee afgelopen is. Burge meester Sprenger vermeldde nadrukke- (Zie vervolg pagina 2) Betty Bakker uit Oosterend tijdens haar optreden voor de NOS-televisie. Op de achtergrond de musici van Confection Section" die de American Patrol" van Betty een wat swingerder" karakter ga ven clame toestaat. Want vrijwel elk radio- of tv-pjogramma waarin de naam Texel valt, is reclame al valt uiteraard nooit na te gaan wat de response van derge lijke gratis publiciteit is. Op handige wijze werd er dinsdagavond voor ge zorgd dat de kijkers te horen kregen dat er ondanks de toeristendrukte nog altijd volop rust en stilte is op Texel, let NOS-televisieprogramma „Op in Texel" dat dinsdagavond de grote tent op het parkeerterrein paal 17 werd opgenomen, mag zeer laagd worden genoemd. Geslaagd oral in die zin dat de „Texelse" bij gen aan het programma van zeer Ede en - volgens insiders - zelfs van ifessionele kwaliteit waren. De afge- >en zomermaanden heeft de NOS ,Op atie'-programma's gemaakt in di- se plaatsen in het land. Wie de uit- idingen gezien heeft kan bevestigen de bijdragen van de krachten uit de ;ek veelal een nogal amateuris- u

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1