Kostbare fokkoeien waarschijnlijk door vuil slootwater vergiftigd 22 I 7 5l°|o tot 6{ GRIEP-INENTING 71°| 7l°| k o' 4 Voorlopig geen waterzuivering voor Everstekoog-Gerritsland interieuradviseurs Beter sparen bij VERMEER &Co. SIEM BREMER Huisn ummering bij De Koog geeft verwarring FILMNIEUWS ENS W andelsportvereniging besluit seizoen Zweefvliegclub bouwt zelf hangar Bazaar bracht ƒ5600.op Burgerlijke stand Dóe wat voor je toekomst boetiek Weverstraat 22 - exclusieve mode Den Burg - Texel KLEINE BOERDERIJ BOUW- EN'OF WEILAND MODERNE BOERDERIJ BOUWTERREINEN WOONHUIZEN P. C. BRANDSEN DE GROOTSTE ZAAK HEBBEN WIJ NIET 1839 Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 29 oktober 1971 iel- W.) •aag urg, In de afgelopen zomer zijn op hoeve ,Bloermvijk" twee hoogst waardevolle loeien gestorven, waarschijnlijk door rergiftiging als gevolg van het drinken an verontreinigd slootwater. Het be- •of de 9-jarige Ria 11, een beste fok- ;oe die op de in september 1970 ge- iouden fokveedag tot kampioen werd litgeroepen en de weinig mindere 10- arige Gerda 6. De dieren werden ziek in toonden verschijnselen die deden lenken aan kopziekte, hersenvliesont- leking of vergiftiging. Onderzoek sloot erstgenoemde twee mogelijkheden uit. [et land bij Bloemwijk waar de koeien raasden wordt begrensd door sloten ie al sinds jaren ernstig zijn veront- iinigd omdat de kampeer- en huisjes- irreinen in de omgeving er hun af- ilwater op lozen. De heer Joh. Witte in Bloemwijk trachtte door schrik- raad het drinken uit deze sloten te oorkomen en ook zorgde hij dat altijd aed drinkwater elders op het land ireikbaar was. Niettemin zijn sommi- koeien er toch in geslaagd hun dorst et slootwater te lessen, met het ge- aemdc gevolg. Het raadslid mej. A. G. Luijsterburg HU) heeft in schriftelijke vragen aan :t college van B. en W. het probleem in de verontreinigde sloten bij Bloem- jk aan de orde gesteld. De grotere cht waar de bedoelde sloten op uit- onden ligt niet zover verwijderd van nieuwe rioolzuiveringsinstallatie ,n de Pontweg. Mej. Luijsterburg „De langste dag" is een van de boei- dste orlogsfilms, die niet alleen han- It over de grootste militaire operatie de geschiedenis de landing van Geallieerden in Normandië maar rens een zeer waarheidsgetrouwe lergave is van hetgeen zich tijdens ze invasie heeft afgespeeld. De wer- lijkheid van de aktie, waaraan een riode van twee jaar van intensieve orbereiding vooraf ging, is hoogst waarschijnlijk en biedt voldoende teriaal om een waardevolle doku- ntatie te vervaardigen. Alle nationa- iten, die bij de inval betrokken wa- werden geconfronteerd met de ijn on> effenó kenbai iking c telen gewoo irachtif ?r uitg ;en alti an 9 - len N 20) 334 ist Kampioen Ria 11 door vervuild slootwater vergiftigd vroeg of het mogelijk is in een vroeg stadium voor aansluiting op de riool zuivering te zorgen. Geen geld voor oplossing In hun antwoord geven B. en W. toe dat de afvoer van rioolwater in het ge bied Everstekoog-Gerritsland inder daad ernstige verontreiniging veroor zaakt. De nieuwe rioolzuivering is van zodanige capaciteit dat aansluiting van dit gebied mogelijk is. Maar het knel punt wordt gevormd door de beschik bare financiële middelen. Een aanvraag om subsidie voor doortrekking van de riolering van de Pelikaanweg tot de Duinweg is bij het ministerie van eco nomische zaken ingediend. B. en W. verwachten dat hierop eind december 1971 een beslissing zal worden geno men. Maar ook als deze gunstig luidt zal het nog geruime tijd duren voordat het werk kan worden uitgevoerd om dat de middelen waaruit het gemeen telijke aandeel in de kosten zou moeten worden betaald, er niet zijn. Verwarrende nummeraanduiding Mej. Luijsterburg klaagde ook over de verwarrende nummeraanduiding Op zondag 7 november organiseert de Wandelsportvereniging ,,Het Gou den Boltje" de jaarlijkse NHWB-slui- tingswandeltocht, ter afsluiting van het wandelseizoen. Er wordt ditmaal gestart vanuit „De Kaaps-nol" (kampeerterrein „Koger- strand") aan de Badweg. Er wordt ge wandeld over de afstanden 10 en 15 km De starttijd is tussen 13.00 en 14.00 uur. De inschrijfgelden bedragen voor ju nioren ƒ1,50, voor senioren ƒ2,Leden krijgen een korting van 0,25 resp. ƒ0,50. Deze prijzen gelden bij voorin schrijving. Bij inschrijving aan de start worden deze bedragen met ƒ0,50 verhoogd. Voorinschrijven kan gebeuren in ho tel „De Zwaan" op zaterdag a.s. van 15.00 - 16.00 uur. onwaarschijnlijke gebeurtenis- zowel tegenslagen als fortuinlijke alligheden, die over de uiteindelij- zege of nederlaag zouden beslissen, heeft bij het samenstellen van de geen gebruik gemaakt van oud teriaal, maar alle gebeurtenissen belang gereconstrueerd. Om de er van de langste dag in Normandië goed mogelijk weer te geven, werk- vier nationaliteiten aan de film In de Amerikaanse rolbezetting John Wayne, Henry Fonda, Ro- Wagner en Mel Ferrer, onder de tten bevinden zich Richard Burton Sean Connery en bekende Franse Duitse akteurs zijn Bourvil en Gerd ebe. De film draait zaterdag- en dagavond om 8 uur in het City the- en is toegankelijk voor personen 14 jaar en ouder. zondagmiddag (3 uur) zorgen be nde en succesvolle filmsterren uit 'ude doos, als Stan Laurel en Oliver dy, Charly Chase, Jean Harlow en waai Y West voor een middag vol vro- komische en grappige belevenis- De film „De verdere perikelen van rel en Hardy" bestaat uit een drie- één-acters, waarin men Laurel en ly ziet in de tijd dat zij nog volledig 'kend zijn en nog geen duo vormen worden hoogtepunten getoond le klassieke gooi-en-smijt films uit ate twintiger jaren. Toegang alle ij den. De leden van de Texelse zweefvlieg club zullen zelf hun hangar bouwen op het vliegveld. Op deze manier kunnen ze ongeveer ƒ9.000,uitsparen, waar door deze aanschaf mogelijk wordt. Met de hangar is een bedrag van ƒ26.000,gemoeid. Het ziet er naar uit dat de n.v. Luchtvaartterrein Texel ermee akkoord gaat dat de hangar op het terrein ten noorden van het vlieg veldhotel wordt gebouwd, dus aan de Postweg. De zweefvliegers bezinnen zich mo menteel op mogelijkheden om de club inkomsten wat te vergroten. De bouw van de hangar alsmede andere noodza kelijke kosten stelt de club nl. voor aanzienlijke lasten. Er zijn nu plannen voor het organiseren van all in zweef- vliegvakanties. De club wil dan com plete 14-daagse cursussen voor toeris ten verzorgen. Bij de kosten is het ver blijf in gezinsverband in een bunga low of ander onderkomen inbegrepen. Voor het zover is zullen echter nog tal van organisatorische puzzels moeten worden opgelost. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 30 oktober op om 7.30 uur en gaat onder om 17.17 uur; 3 november op om 7.38 uur en onder om 17.09 uur. Maan: 2 nov. V.M.; 9 nov. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 29 okt 2.42 en 15.07; 30 okt. 4.19 en 16.42 31 okt 5.49 en 18.05; 1 nov. 7 03 en 19 13 2 nov. 7.58 en 20.09; 3 nov 8.45 en 20.59 4 nov. 9.28 en 21.46; 5 nov. 10.09 en 22.30 6 nov. 10.52 en 23.09. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. van woningen en zomerwoningen aan de buitenwegen in de buurt van De Koog. Het name op het Mienterglop wordt gewerkt met vele alfabetnum mers die dikwijls nog niet eens in de goede volgorde staan. Zelfs zijn er hoofdwomngen met precies hetzelfde nummer. Vooral in de zomermaanden met gastenverhuur geeft die situatie een dagelijks terugkerende verwarring, waarbij de bewoners zelf met de post de buurt afgaan om de rechtmatige ei genaren op te sporen. Mej. Luijster burg meent dat hier een volkomen nieuwe nummering de oplossing is. Volgens haar moet dan tevens worden bekeken of ook in andere dorpen en buitengebieden verbetering nodig is. Binnenkort in orde B. en W. hebben geantwoord dat het de bedoeling is de gemeenteraad bin nenkort voorstellen aan te bieden voor straatnaamgeving te Den Burg, De Koog, Oosterend en Den Hoorn. Ook zullen enkele namen worden voorge steld voor wegen in het buitengebied. Zodra de straatnaamgeving officieel is zal tot nummering of hernummering worden overgegaan. Voorstellen voor straatnaamgeving in de overige dorpen zullen worden aangeboden wanneer dit noodzakelijk is. Het is de bedoeling om binnenkort de nodige voorstellen in te dienen met betrekking tot de straat naamgeving in 't overige gedeelte van het buitengebied, maar omdat hiermee veel tijd en geld gemoeid is, is in het in vesteringsschema tot 1975 neergelegd dat het werk in vijf etappes zal worden gedaan. De bazaar die de Hervormde Vrou wengroepen op 21 en 22 oktober heb ben gehouden, heeft plm. ƒ5600,bru to opgebracht. Aan allen die zich heb ben ingespannen om dit prachtige re sultaat te bereiken, wordt langs deze weg hartelijk dank gezegd. De prijzen der grote verloting zijn gevallen op de volgende nummers: 29, 79, 88, 150, 156, 658, 893, 1245, 1673, 1675, 1726, 1874, 1986, 2068, 2134, 2209, 2210, 2313, 2336, 2350, 2735, 2866, 2900, 2987, 3017, 3176, 3255, 3621, 3689, 3750, 3759, 3888. Het aantal erwten was 1847. Op het kussen waren 33.852 steken gezet. De naam van de pop was Carolina en de trouwdatum van de bruidspop 8 december. Uitslag van de verloting in de zaal: het gekleurde sprei en kussen vielen op nummer 197 en 534 kleine loten wit. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Grisnigt, Hallerweg B 7. Elke zaterdagmiddag om 4 uur bij „Dennenoord" van 20 tot en met 26 oktober 1971 Geboren: Martijn, zv. Johan P. Dros en Corrie J. M. Telman; Remco Alvin, zv. Douwe Dijker en Annie Huisman; Cornells Willem, zv. Johannes S. Jim- mink en Dieuwertje M. Keijser; Simo- ne, dv. Abram C. de Ridder en Adriana M. Bakker; Sijbrand Jan Michael, zv. Thomas M. Stiehl en Cornelia v. d. Vis. Ondertrouwd: Jan Buis en Guurtje A. Wuis; Albertus van der Schans en Agnes M. E. van der Meer; Willem S. Keijzer en Hiltje Vlas; Hendricus A. Weijdener en Diny Eelman, Martinus T. Boom en Petronella M. Witte; .Fre- derik Dijkstra en Petronella H. M. van Mierlo; Joseph T. F. Zimmerman en Sidonie D. Escher. Overleden; Petronella van Sambeek, ev. Zijm, oud 53 jaar, wonende te Den Burg. Vrijdag 29 oktober Den Burg, hotel De Lindeboom-Texel, 20.00 uur, bijeenkomst Ver. Vrienden van het Paard. Den Burg, Groene Kruisgebouw, ten toonstelling N.V.S.H. De Waal, bazaar N.H. Vrouwenvereni ging van 15.00 - 17.00 uur en van 19.30 - 22.00 uur. De Cocksdorp, hotel De Hoop, 20.00 uur bijeenkomst plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Dierland met discussie o.l.v. mevr. Boon-Ruige over ,,Be4 grijpen de mensen elkaar nog". Oosterend, De Bijenkorf, 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Woensdag 3 november Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. Vrijdag 5 november Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uur, ver gadering „In Aqua Vita". Den Burg, hotel 'De Lindeboom-Texel', 20.00 uur, buitengewone ledenverga dering VVV Texel. Zaterdag 6 november Den Burg, hotel De Oranjeboom, 20.00 uur, „St. Jan" met „Verzengend Vuur". illiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Leer machineschrijven. Schilderend 103, tel. 2518 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip Telefoon (02220) 3408 De griep-inenting zal dit najaar als volgt plaatsvinden. DEN BURG (Groene Kruis) DE COCKSDORP (t.h.v. Dr. Siebinga) DE KOOG (Brink 20) DEN HOORN (De Waldhoorn) OOSTEREND (t.h.v. Dr. Barnard) OUDESCHILD ('t Skiltje) Maandag 1 november om 1 uur. Maandag 8 november om 1 uur. Woensdag 3 november om 2 uur. Vrijdag 5 november om 11 uur. Donderdag 4 november om 1 uur. Zaterdag 6 november om 8 uur. Zaterdag 6 november om 10.00 uur De kosten bedragen ƒ12,50, contant ter plaatse te voldoen, (gepast geld s.v.p.) Zij, die op ziekenfondskosten geënt kunnen worden, dienen zich tot hun huisarts te wenden. Te koop gevraagd voor cliënten in rustige omgeving met minimaal 3.000 m2 grond (recreatieve bewo ning) ter grootte van ca. 15 ha. in Midden-Eierland; met minimaal 30 ha grond en Aanbiedingen aan Makelaar-Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46, tel. (02220) 3025. Toch zijn er dingen, waarin een kleine zaak groot kan zijn. Ons vakmanschap is daar een voorbeeld van. 'n goed idee, voor vakwerk naar arn= WILHELMINALAAN 30 DEN BURG TEL. 2575 ANNO 1 jaar vast 7% 2 jaar vast 7Va% 3, 4 of 5 jaar vast 7%% voor bedragen vanaf 1000, Andere mogelijkheden van Voor nadere inlichtingen op Texel bij Muiderstraat la, Oosterend, telefoon (02223) 221 Spaaragentschap van VERMEER CO, Bankiers te Amsterdam, geaffilieerd met F. van Lanschot.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3