Sportvereniging De Cocksdorp ontevreden over afgelopen seizoen Sfeer vertroebeld door onsportief gedrag en veel geharrewar VERENIGING STAAT VOOR 40-JARIG JUBILEUM Verleende bouwvergunningen laatje rijden! t Andere muziek na toneelstuk Ds. Visser nam afscheid van N.H. Gemeente Den Hoorn Man (70) na ongeluk overleden KRUISWOORDPUZZEL a Geeft Uw opdrachten aan erkende, vakbekwame bouwbedrijven. Die geven u garantie en m subsidie! DE COCKSDORP De sportvereni ging De Cocksdorp kijkt met weinig voldoening terug op het afgelopen jaar, zo bleek op de gisteravond in hotel Kik kert gehouden jaarvergadering. Het is een onrustig jaar geweest met tal van minder plezierige gebeurtenissen. De belangrijkste moeilijkheden deden zich voor op en rond het voetbalveld. Het aantal boetes dat tijdens voetbalwed strijden in het afgelopen seizoen werd opgelegd was ontoelaatbaar hoog. De sportiviteit en verstandhouding tussen de voetballers onderling liet te wensen over en ook organisatorisch ontbrak er nogal eens wat aan. Het gevolg was, dat er heel wat conflictsituaties zijn ont staan, dat er heel wat harde woorden zijn gevallen en dat diverse spelers ge schorst moesten worden wegens onrede lijk en onbehoorlijk gedrag. De onwil en onsportiviteit onder de spelers nam sterk toe en zelfs stapte een der voet ballers na diverse onenigheden teleur gesteld uit de vereniging. De sfeer op de jaarvergadering was in aanvang dan ook gespannen. De ruim twintig aanwezigen kregen echter tij dens de rondvraag volop de kans hun hart te luchten en alle problemen met het bestuur door te nemen. Hiervan werd royaal gebruik gemaakt. Er werd langdurig en openhartig gepraat. Vrij wel iedereen had wel iets belangwek kends naar voren te brengen, zodat de vergadering tot rond middernacht uit liep. Het merendeel van de problemen in het afgelopen jaar blijkt het gevolg te zijn van communicatiestoornissen, na latigheid en gebrek aan overleg. Zo ont stond nogal eens onenigheid over de wedstrijdleiding en bleef de regeling van het vervoer der spelers soms in ge breke. Knelpunt was vooral de samen stelling van het 1ste elftal. SVC heeft slechts 14 senioren-voetballers en het kwam voor, dat door abcentie enkele (vaak veel jongere) spelers uit de junio renafdeling moesten worden aangetrok ken. Dit gaf veel gemopper en ontevre denheid. De voorzitter, de heer H. Hooyschuur liet zijn teleurstelling blij ken over de gedragingen der voetbal lers. „We waren met de voetbalafdeling in 1971 op de verkeerde weg. Vaak was er om niets veel ruzie. Voor een groot deel was dit te wijten aan de onspor tieve mentaliteit". 2de senioren-elftal Er is goede hoop, dat het lopende jaar een rooskleuriger aanzien gaat krijgen. Het bestuur liet blijken dat reeds ge werkt wordt aan het formeren van een 2de senioren-elftal. Ook in het wed- strijd-beleid zal men trachten verbete ring te brengen. De speler, die tot on genoegen van velen uit de vereniging is gestapt, zal binnenkort door de voorzit ter worden bezocht. Gehoopt wordt, dat in een openhartig gesprek de misver standen die zijn vertrek hebben be werkstelligd uit de weg kunnen worden geruimd. Dat het in het afgesloten jaar alle maal zo stroef is verlopen, is misschien ook wel een beetje het gevolg van de tussentijdse wijzigingen rond de be stuurstafel Voorzitter R. Siebinga zag zich genoodzaakt vroegtijdig zijn funk- tie over te dragen. Bestuurslid de heer A. Westdorp bracht hem namens het bestuur dank voor het vele, door hem verrichtte werk. „Zijn vertrek heeft ons pijn gedaan". Ook kreeg zijn opvolger, de heer Hooyschuur lovende woorden voor het geheel onvoorbereid en op voortreffelijke wijze overnemen van de voorzitterstaak. Ereleden benoemd Het voorstel, de heren R. Siebinga en L. van Tongelen tot ereleden te benoe men, werd met een spontaan applaus begroet. Teleurgesteld was men over de dames Van Tongelen en Van Ingen, die het na een zittingsperiode van enkele maanden lieten afweten. Besloten werd, voor de gymafdeling voorlopig een be stuurslid minder aan te stellen. Herko zen werden de aftredende bestuursleden mevrouw Van Heerwaarden-van Beek en de heren N. Boon en A. A. Westdorp. Toegevoegd werden mevrouw M. Zijl stra-Buis en de heer Th. v. d. Laan. Ook in de elftalcommissie kwam een kleine wijziging. Herbenoemd werden de heren P. J. Stolk en N. Boon. De heer Veen, die al enige tijd geleden te kennen gaf, zijn funktie te willen overdragen, werd vervangen door de heer J Koolhof. Ruime aandacht kreeg het financieel verslag van penningmeester J. Postma. Men heeft de kas, zij het met moeite, sluitend kunnen maken. Er moesten nl nogal wat investeringen gedaan wor den. Het globaal overzicht, dat de leden was toegezonden vermeldt voor ver voerskosten ƒ1207,08, voor de aanschaf van veld verlichting ƒ1925,85 en voor een nieuwe brug voor de gymafdeling een bedrag van ƒ1800,28. Een flinke post was ook uitgetrokken voor de gym- leiding: 3282,81 en de grote verloting ƒ862,31. De ontvangsten kwamen naast de contributie (voetbal ƒ1269,25 en ƒ1431,26 van de gym) en de op brengst van de verhuur van bungalows van ƒ4299,25, binnen door vele aktivi- teiten. In het zomerseizoen werden di verse succesvolle evenementen georga niseerd, die zo'n ƒ1300,— opleverden. Een leuk extraatje werd ook ontvangen door de grote verloting; ƒ2.233,50. De opbrengst van het oliebollen bak ken op de markt in Den Burg was in verhouding tot het vele werk dat eraan verbonden is, vrij gering. Er schoot na aftrek van de onkosten ruim ƒ300, over. De oorzaak, kon de heer Westdorp meedelen, moet gezocht worden in over- ijver van de baksters. „De oliebollen waren twee keer zo groot als de gemid delde oliebol van een bakker en veel goedkoper". Besloten werd op een of andere wijze bezuiniging toe te pas sen. Over 1971 werd voorts nog ontvangen aan donaties ƒ1298,50 en aan subsidies van de Stichting Cultureel Werk Texel en uit de Kermispot totaal ƒ1909, Omdat de zomerakties succesvol en winstgevend zijn zal hiermee ook het komend seizoen worden doorgegaan. Mogelijk kunnen nog nieuwe evenemen ten worden uitgewerkt. Genoemd wer den spuitvoetbal of gecostumeerd voet bal. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet vastgesteld, maar zeker is het, dat het een drukbezet jaar wordt. 40 jaar S.V.C. S.V.C, bestaat nl. 40 jaar en aan dit jubileum wil men de nodige aandacht gaan schenken. De eerste feestelijkhe den zullen op de 1ste of 2de paasdag plaatsvinden. Dan ontvangt De Cocks dorp een „overkantse" voetbalploeg, waarin enkele ex-professional-spelers voetballen. Omdat men niet alle inkomsten via toeristische evenementen wil betrek ken, is besloten een bescheiden contri butieverhoging in te voeren. Leden tot 16 jaar betalen nu ƒ2,i.p.v. ƒ1,50 per maand. Voor leden van 16 - 18 jaar wordt het ƒ2,50 en boven de 18 jaar is de contributie van ƒ3,naar ƒ4,ver hoogd. Op dit punt verschilde men aan vankelijk nogal van menmg. Er gingen stemmen op voor een drastischer verho- In de afgelopen maand werden door B. en W. aan de volgende personen en instellingen de daarbij omschreven bouwvergunningen verleend: aan de Stichting Bejaardenzorg Texel voor het bouwen van 12 bejaardenwo ningen aan de Joan Hodshonstraat te De Cocksdorp; aan de heer D. S. Boon te De Koog voor het uitbreiden van twee woonhuizen aan de Strijbosstraat, aan de heer Maurerer te Mainz (Did.) voor het bouwen van een zomerhuis te Slufterduin; aan de heer J. A. Kraker te Den Burg voor het bouwen van een garage aan het Schilderend; aan de heer J. J. Drijver te Den Burg voor het bou wen van een woonhuis aan de Bern- hardlaan; aan Robo N.V. te Roden voor het bouwen van zes woonhuizen te Slufterhoek in Eierland; aan de N.V. Jarino te Roden voor het bouwen van zes zomerwoningen te Slufterduin; aan de heer C. F. Baggerman te Roden voor het bouwen van zes zomerwoningen te Slufterduin; aan Debro N.V. te Roden voor het bouwen van zes zomerwonin gen te Slufterduin; aan de heer J. R. Notenbomer te Roden voor het bouwen van zes zomerwoningen te Slufterduin; aan de heer H. A. Notenbomer te Roden /oor het bouwen van zes zomerwonin gen te Slufterduin; aan de heer A. H. Notenbomer eveneens voor het bouwen ran zes zomerwoningen te Slufterduin; lan mevrouw M. Th. Stegeman-Watrin e Utrecht voor het uitbreiden van een comerhuis aan de Californiëweg; aan de neer H. Pforr te Keulen (Did.) voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Californiëweg; aan de heer H. W. Z. de Graaf te Den Burg voor het bouwen van een garage-berging aan de Kees- omlaan; aan de heren J. W. Spaans en P. Eelman, resp. te Den Burg en De Koog voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Bernhardlaan; aan de heer J. C. Dijker te Oosterend voor het bouwen van een berging op O 133a; aan de heer C. J. Visman te De Cocksdorp voor het bouwen van een garage aan de Ploosterstraat; aan de heer J F J. Velt- kamp te Den Burg voor het veranderen van een woonhuis aan de Molenstraat; aan de heer G. Eelman te Oosterend voor het bouwen van een windscherm op O 100; aan de heer W. J. Schoo te De Koog voor het bouwen van een woonhuis aan de Ruijslaan; aan de heer P. Slot te De Koog voor het bouwen van een roostervloerstal op W76b; aan me- OUDESCHILD Het bal na afloop van het blijspel „De Kerkestraat is een keurige straat" door de toneelvereni ging „Nieuw Leven" is zaterdag geen succes geworden. Het bestuur van „Nieuw Leven" wijt dit aan de band die er door minder gelukkige reper toirekeus en minder prettig gedrag niet in slaagde de stemming op het juiste peil te brengen. Het feest ging daar om als een nachtkaars uit. In tegenstelling tot wat in de adver tentie is aangekondigd is besloten voor de tweede avond, zaterdag a.s. een an dere band aan te trekken waarvan be ter werk mag worden verwacht. vrouw R. J. Hepkema te Frankfurt a. Main '(Did.) voor het veranderen van een woning aan de Kamerstraat; aan de fa. v.h. J. Koorn Mzn. te Den Burg voor het bouwen van een woonhuis aan de Epelaan te De Koog; aan de heer C. v. d. Oever te Katwijk voor het verande ren van een schuur tot appartementen gebouw aan de Hollandscheweg; aan de heer H. Kösching te Düsseldorf (Did voor het bouwen van een zomerwoning te Slufterduin; aan de heer H. Holtman te De Koog voor het uitbreiden van een woonhuis aan de Epelaan; aan de heer A. J. Keijser te Den Burg voor het uit breiden van een woonhuis op B189; aan de heer H Latza te Gelsenkirchen (Did.) voor het bouwen van een zomer huis aan de Californiëweg; aan de Ge broeders Bruin te Den Burg voor het bouwen van een zomerhuis aan de Ca liforniëweg; aan de heer F. J. Bakker te Den Hoorn voor het bouwen van een berging op H 63 en aan de heer S W. Bruin te De Koog voor het bouwen van een garage-berging aan de Bosweg. DEN HOORN Tijdens een eenvou dige dienst heeft de Ned. Hervormde gemeente van Den Hoorn de afgelopen zondag afscheid genomen van ds. J. P. B. Visser, die per 6 februari a.s. zijn in trede zal doen in zijn nieuwe stand plaats Loppersum (Gr.) Geheel naar wens van de scheidende predikant werd het een sober afscheid. Ouderlinge, mevrouw Bruin-Troost, sprak een kort afscheidswoord tijdens de dienst en na afloop kreeg ds. Visser op een bijeenkomst in „Ons Huis" een fraaie pentekening aangeboden van Blok-van der Velden uit handen van de heer W. Kikkert, lid van de Kerkvoog- dij. Vele geloofsgenoten en ook andere vrienden en bekenden maakten van de gelegenheid gebruik, op deze bijeen komst persoonlijk afscheid van de pre dikant te nemen. Omdat de Hervormde gemeente te Den Hoorn te weinig leden telt, kan geen nieuwe predikant beroepen wor den Het is de bedoeling, dat binnen kort een gepensioneerd predikant zal worden beroepen, die de vrijgekomen plaats tijdelijk zal kunnen innemen. Het is echter op dit moment nog niet zeker, of deze benoeming doorgaat. De heer C. R. Daalder uit Den Burg, die in het ziekenhuis te Den Helder her stellende was van een ongeluk, dat hem op 24 januari was overkomen, is gis teravond plotseling overleden. Nog niet is vastgesteld of dit overlijden het ge volg is van de verwondingen, die hij bij de aanrijding opliep. De heer Daalder, die op de fiets reed, werd op de krui sing Julianastraat-Schilderend door een auto aangereden. Ter observatie werd hij opgenomen in het ziekenhuis, waar bleek dat hij een gebroken rib had; zijn toestand liet zich overigens in het ge heel niet ernstig aanzien. ging, maar ook voor het vasthouden aan de „laagste contributie van alle 1 axelse sportverenigingen". Gymafdeling Bij de gymafdeling gaat alles naar wens, bleek uit een verslag van me vrouw Van Heerwaarden-van Beek. Een klein probleem was het volleybal-uurtje op vrijdagavond, dat door te weinig animo tenslotte aan gymlessen werd be steed. In aanvang werd er op andere tijden volleybal gespeeld, maar (alweer) door misverstanden werd een ander en minder gunstig tijdstip gekozen, zodat de spelers wegbleven. Hierin zal ver andering komen. Dank werd gebracht aan gymle Mets, die door drukke werkzaan niet meer beschikbaar is. Zijn wordt al vanaf de zomer inge door de heer Brusselaar. Tenslotte werd meegedeeld, jaarlijkse toneelvoorstelling in maart zal worden opgevoerd. Men weegt twee toneelavonden te h omdat er de laatste jaren veel publiek is, dan de zaal van hote kert kan opvangen. Waarschijnlij len de feestavonden in het teke het 40-jarig bestaan worden gehi Gedacht wordt aan officiële uitno van o.a. oud-leden, zusterverenij en gemeentebestuur. Horizontaal 1. biljartstok 4. ligplaats voor schepen 7. onvruchtbare 9 gesukkel 11. straat (Fr.) 12. projectiel 13. jongensnaam 15. deel van een kledingstuk 17. plaats in Utrecht 19. rivier in Siberië 20. noodsein 23. onbepaald voornaamwoord 24. anno 25 streep 27. armoedig 28. voorzetsel 29. zelfkant 30. veesgerecht 31. huid 32. boom 33. heidemeertje 35. deel van de mond 37. keukengerei 38. boomachtige struik 40. ledemaat 42. hetzelfde 43. oever 44. deel van het lichaam 46 water in Friesland 47. strijdmacht 51. meisjesnaam 53. maat 54. plaats in Duitsland 56. beetje 57. vlechtwerk 59. roofdier 61. klopje 62. flauw Verticaal 1. richting 2. bijwoord 3. voormabg Nederl. eiland 4. vallei 5. jongensnaam 6 heilig boek 7. tweetal 8. godin 9. mal 10. reptiel 11. edelsteen 14. vruchtje 15. rond voorwerp 16. fraaie kleding 17. schel 18. kloosterzuster 21. deel van het hoofd 22. omslag 23. titel 26. telwoord 28. allerlei 33. familielid 34. Europeaan 36. afbeelding 37. geneesmiddel 38. draaistijl 39. diereneigenschap 41. bijwoord 43. plaats in Limburg 45 krenking 48. waagstuk 49. plaats in Brabant 50. voorzetsel 52. aanzien 54. gemeenschappelijk stuk grond 55. rivier in Afrika 58. tandeloos zoogdier 60. bevel TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K H. Boon Vamor ge- dipl tel. (02230) 13252 Voor eieren Gravenstr. 20. Altijd vers altijd goedkoop Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Algehele, totale oprui ming! De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland houdt een werkelijke, radikale, al gehele opruiming. Dui zenden korte en lange bontmantels en bonthoe- den gaan nu weg met on gelooflijke kortingen van 20% tot 50%. Desgewenst zeer soepele kredietservi ce. Bont kopen i s een zaak van vertrouwen, 'n 3-jarig garantiecertificaat is dat vertrouwen waard. Zie etalages voor honder den guldens voordeel - pakmee - weggeef - kol der - prijzen. Dames, haast u, nu of nooit! Dit kan alleen De Bontko ning, Voorstreek 71, Leeuwarden, telef (05100) 20713. Ook met de oprui ming: als u per bus, trein of eigen auto komt, alge hele reiskostenvergoe ding bij koop! Volop handappels. M. Huisman, „De Veen", tel. (02220) 2203 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Weggelopen zwart gesn. katertje met klein wit befje. Graag terug Van IJsseldijk, W. v. Beieren- str. 17, Den Burg Wie mist een zwart poesje. Weverstraat 73 VERLOOFD Jannv G. Dijkhuizen en Ds. M. Mulder jr. Groningen, Agricolastraat 44 Den Burg, Hervormde Pastorie GETROUWD H. Postma Els Heeres Olst, 29 januari 1972 Met grote blijdi geven wij U kennisei de geboorte van zoon en ons broertji Torvald Klaas M. Visser-Eenh| L. H. Visser Erick Er win Trompstraat 37, Oudeschild, Texel, 29 januari 1972. Met grote blijdi geven wij u kennis| de geboorte van zoon en ons broertji Martinus Ilendril (Martin) M. van Heerwaai| Ki H. van Heerwaail Wim, Marijke era Petra Texel, 29 januari 11 Jac. P. Thijsselaan Den Burg.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2