O 'e IJsberg" FILMIVIEIWS ƒ2, ƒ0, 'ORTPROQRAMMA ier Zaterdag uitvoering „Excelsior" Burgerlijke stand NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die „safe" is haal uit het soldatenleven door L van Schooien Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 3 maart 1972 RDAG 4 MAART og Noordholland: osterend (Z)-SDOB, 14.30 uur :en: .Meer 2-Texel, 14.15 uur (vertrek boot 15.00 uur) osterend-Schagen 2, 15.15 uur ex. Boys-Breez. Boys, 16.15 uur bcksdorp-HCSC 3, 16.15 uur ranten: ocksdorp a-W.Vogels c, 14.30 uur fex. Boys a-WGW c, 15.00 uur RC e-De Koog a, 15.00 uur stten a-ZDH a, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) |VC b-Texel b, 15.15 uur- (vertrek boot 14.00 uur) >xel c-Tex. Boys b, 15.00 uur exel d-De Koog b, 16.15 uur iij ig A: ïx. Boys a-Oosterend a, 14.00 uur )H a-Tex. Boys b, 14.30 uur ixel a-Texel b, 15.00 uur mg B: osterend c-ZDH b, 13.30 uur e Koog b-Texel d, 14.30 uur ocksdorp b-Texel c, 13.45 uur ;x. Boys c-Oosterend b, 13.15 uur I dei doo AG 5 MAART asse B KNVB: evo-Texel, 14.00 uur (vertrek bopt 12.00 uur ng Noordholland: ugo Boys-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur ida-Tex. Boys, 14.00 uur )H-Hauwert, 14.30 uur Koog-Con Zelo, 14.30 uur BSV-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur «el 2-Schagen 2, 14.30 uur rw®emacht 2-Texel 3, 10.00 uur van :sdo 3-ZDH 2, 12.00 uur ïx. Boys 2-Geel Zwart 5, 14.30 uur WOW 4-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) evo 4-Texel 4, 14.30 uur (terrein DWOW B) (vertrek boot 13.00 uur) xel 5-DWOW 5, 12.15 uur .Waard 6-ZDH 3, 12.00 uur en: )H-Petten, 12.15 uur anten: »sterend a-Kaagvogels a, 12.15 u. N REIZEN: IDAG 4 MAART eteSxel b en ZDH a gcijAG 5 MAART isterend en Cocksdorp jsterend 3 en Texel 4 DELINGEN Texel eerste speelt zondag de laatste strijd tegen Flevo, geen gemak- opgave, thuis werd met 1-0 ver- Als iedereen zich er voor inzet [en WW, zit er toch wel een in. tweede ontvangt op eigen veld in 2, een van de betere ploegen in uit verrassend met 10 van gewonnen. Probeer ook nu de te halen. derde moet 's morgens vroeg in dder tegen het sterke Zeemacht imen. Het zal niet meevallen om k1 resultaat te bereiken. (vierde moet om mee te blijven >m het kampioenschap uit van winnen. 5 speelt eigenlijk ook weer eens wel tegen het sterke DWOW 5. alles aan om de nederlaag zo logelijk te houden, inioren gaan naar het op eigen sterke Wieringermeer. Er wonnen worden om mee te blij— aien in de bovenste regionen, liranten b heeft uit tegen JVC b s op de punten. Adspiranten c moet tegen het sterke Tex. Boys b een overwinning behalen om nog een kans op het kampioenschap te maken. Zet dus je beste been voor. Adspiranten d zal het tegen De Koog b vermoedelijk erg zwaar krijgen. Ten C. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren thuis te gen SDOB .Uit werd gelijk gespeeld, maar nu zal er toch gewonnen moeten worden om bij te kunnen blijven. Aan vang 2.30 uur. Scheidsrechter is de heer F. W. Jansma. De junioren spelen om 4.15 uur, ook thuis en wel tegen het sterke Schagen 2, maar na de successen van de laatste weken, hebben we er ook nu vetrouwen in. Scheidsrechter is de heer P. Koop man 1. Zowel adspiranten b als adspiranten c zijn vrij. Voor pupillen zie het programma el ders in het blad. Zondag speelt het eerste uit tegen Hugo Boys. Thuis werd Hugo Boys één punt afgesnoept, dus is het nu ook weer te proberen. Aanvang 2.30 uur. Boot 12 uur. Scheidsrechter J. J. Kramer. Het tweede is vrij. Het derde gaat met de boot van 1 uur naar de overkant, want om 2.30 uur wordt er in Wieringerwerf tegen DWOW 4 aangetreden o.l.v. de heer Hazebroek. Een kleine zege behoort hier toch wel behaald te worden, temeer daar DWOW tot een der zwakkere ploegen in jullie afdeling behoort. Adspiranten a speelt thuis om 12.15 uur tegen Kaagvogels a en zullen pro beren revanche te nemen voor de ne derlaag, die in het begin van de com petitie werd geleden. Scheidsrechter is de heer F. J. J. Feller. Iedereen veel succes. P.K. ZJXH. Zondag speelt het eerste thuis tegen koploper Hauwert. Het belooft om half drie aan Den Hoorn een spannend duel te worden. De uitwedstrijd werd door ZDH met 32 gewonnen. Als we de stand zien kan ZDH theoretisch nog kampioen worden, maar dan moet zon dag wel gewonnen worden. Scheids rechter is de heer K. Mud. De stand is als volgt; Hauwert Meervogels ZDH Con Zelo ZDH moet 14 14 15 15 nog 2 2 1 5 spelen 1 24 50—13 3 22 30—12 4 21 42—21 2 21 38—20 thuis tegen Meervogels, Con Zelo en Schellinkhout en uit tegen De Koog. De jongens reke nen op de steun van de trouwe suppor ters. Het tweede gaat met de boot van 11 uur naar Vesdo 3. Na twee grote over winningen hebben we wel vertrouwen dat ook zondag gewonnen wordt tegen nummer laatst. Aanvang 12 uur. Het derde gaat naar Wieringerwaard 6. Ook hier rekenen we dat beide pun ten mee naar Texel komen. Wieringer waard bezet nl. de laatste plaats. Ver trek boot 11 uur, aanvang 12 uur. De adspiranten gaan zaterdag naar Petten a, een moeilijke tegenstander, maar zorg voor een verrassing. Vertrek boot 14 00 uur, aanvang 15.15 uur. De junioren spelen zondag thuis om 12.15 uur tegen het sterke Petten a, waartegen uit met grote cijfers verloren werd. Petten staat op de tweede plaats en ZD Hop de derde plaats, ook dit be looft interessant te worden. Pupillen a speelt thuis tegen Tex. Boys b. We hopen dat de punten nu thuis blijven. Aanvang 14.30 uur. Pupillen b gaat om 13.00 uur met auto's naar Oosterend c. De P. Tex. Boys Zaterdag a.s. op het Boysveld, aan vang 4.15 uur, de juniorenwedstrijd te gen Breezand Boys. Om 3 uur spelen de adspiranten a ook op eigen terrein tegen WGW c. Adspiranten b speelt om 3 uur uit te gen Texel c. Adspiranten c is vrij. Voor de pupillen zijn er een paar spannende wedstrijden. Zie het pro gramma. Het eerste zal zondag ook weer in ak- tie komen. Met eigen auto's gaan ze met de boot van 12 uur naar Vada. Aanvang 2 uur. Vada heeft nog weinig punten kunnen vergaren en zullen dus alles op alles zetten hieraan wat toe te voegen. Voor de Boys reden om ze niet te on derschatten. Tex. Boys 2 speelt thuis, om half drie, tegen Geel Zwart 5. W. Vrijdag 3 maart Den Burg, kantine LTS, 'In Aqua Vita'. De Koog, hotel „De Toekomst", 20.00 uur, film- en discussieavond voor ou deren door NVSH. De Cocksdorp, café „Kikkert", toneel uitvoering toneelgroep Zuid-Eierland t.b.v. de kleuterschool. Den Burg, Doopsgezinde kerk, 20.00 uur V rouwenwereldgebedsdag. Oudeschild, R.K. kerk, 20.00 uur, vrou wenwereldgebedsdag. Den Hoorn, Ons Huis, 20.00 uur, vrou wenwereldgebedsdag. Ooserend, R.K. kerk, 20.00 uur vrou wenwereldgebedsdag. De Waal, kerkekamer Herv. kerk, 20.00 uur, Vrouwenwereldgebedsdag. Oosterend, „Jatry", 20.00 uur, bingo- en dansavond, georganiseerd door SVO. Zaterdag 4 maart Oosterend, dorpshuis „De Bijenkorf", uitvoering muziekver. Excelsior. De Waal, dorpshuis De Wielewaal, 20.00 uur, ,,'t Amateurtje" met toneelstuk „Waarom zweeg je zolang". Den Burg, hotel „De Oranjeboom", be zoek Terschellinger dansgroepen aan Texels Folklore. Zondag 5 maart De Dennen, „Catharinahoeve", 13.30 - 14.00 uur, start openingswandeltocht. Maandag 6 maart Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst muntenverzamelaars en verzamelaars oude prentbriefkaarten. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur bejaar- dengymnastiek Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub Iedere zaterdagmiddag De Dennen, „Dennenoord", 15.00 uur, trimmen in de Dennen. OOSTEREND Zaterdagavond a.s. geeft de Christelijke Muziekvereniging „Excelsior" de jaarlijkse winteruitvoe- ring in het dorpshuis „De Bijenkorf". Onder leiding van dirigent A. Kuik zal een programma van goed in het gehoor liggende muziek worden afgewerkt. Ook zullen enkele zeer moderne num mers worden gebracht waarover de me ningen van de muzikanten zelfs sterk uiteenlopen. De een is enthousiast maar de ander waardeert alleen het laatste akkoord.Liefhebbers van „gewone" muziek hoeven echter niet bang te zijn dat zij niet aan hun trekken komen. Ook de drumband van „Excelsior" doet weer mee, deze keer onder leiding van de nieuwe tamboer-maitre de heer Vink. Begonnen wordt om acht uur. van 23 tot en met 29 februari 1972 Geboren; Yolanda, dv. Arie Maat en Diena Eelman; Corine Hugolina, dv. Frans W. Witte en Agatha G. J. Bakker; Mariëlle Henriëtte, dv. Hendericus P. Vonk en Janny M. Houtlosser; Jesse Willem, zv. Willem Helder en Neeltje Vink; Greetje, dv. Bouwe R. Kuipers en Rita Gebers; Ronald, zv. Jan Uitgeest en Elsje A. Oostra; Isabella, dv. Jacobus H. van Beek en Dia de Veij; Menno, zv. Pieter W. Schuijl en J. C. Bakker; Irmin, dv. Johan P. Reydon en Eline M. van Struijs. Ondertrouwd: Cornelis W. J. Hoogen- raad en Maria B. A. Witte. Overleden: Antje de Porte, wv. Bak ker, oud 81 jaar, wonende te Den Burg. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 5 maart op om 7.17 uur en gaat onder om 18.27 uur; 8 maart op om 710 uur en onder om 18.32 uur. Maan: 8 maart L.K.; 15 maart N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 mrt. 10.33 en 22.39; 4 mrt. 10.56 cn 23.02; 5 mrt. 11.15 en 23.25; 6 mrt 11.34 en 23.47; 7 mrt. 11.56 en 8 mrt. 0.14 en 12.28; 9 mrt. 0.53 en 13.19; 10 mrt.1.56 en 14.39; 11 mrt. 3.23 en 16.17. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Voor Gehoorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS Zaterdag- en zondagavond (8 uur) draait in het City theater de griezelfilm „Werelddeel der verschrikkingen". Ka pitein Lansen maakt met een oude, niet meer zeewaardige boot, een reis van Freetown naar Caracas. Hij heeft een illegale, hoogst explosieve lading aan boord en wil hiermee een grote som geld verdienen. De paar passagiers aan boord moeten een enorm hoge prijs voor de overtocht betalen. Zij zijn allen op de vlucht en hebben geen andere keuze. Onderweg negeert Lansen een orkaan waarschuwing. Er breekt muiterij uit en de bemanning vlucht in een redding boot. Als de toestand hopeloos is verlaat ook Lansen met enkele van zijn mannen het schip. Na een paar dagen rondge dreven te hebben komen zij weer bij de „Carita" terecht, die overwoekerd blijkt door reuzenwier. Aan boord gekomen worden zij bedreigd door vreemdsoorti ge schepselen, reusachtige insecten en de afstammelingen van de in vroegere eeuwen verongelukte piraten, zeelieden en ontdekkingsreizigers. Na een hevige en bloedige strijd kunnen zij weer te rugkeren naar de voor hen toch wel „veilige" beschaving. (14 jaar). De film „Met zes wordt 't hommeles" van zondagmiddag (3 uur) gaat over meer eigentijdse problemen. Abby McClure, een vrolijke weduwe met drie zoons en eigenaresse van een houtzage rij maakt door toedoen van haar zuster Maxine kennis met de knappe weduw naar Jake Iverson, chemisch ingenieur en vader van een dochter van 17, Stacey. Beiden voelen zich tot elkaar aangetrokken en na een serie compli caties, trouwen ze in Las Vegas. Bij hun thuiskomst merken ze dat de moei lijkheden nog maar net zijn begonnen. Ze besluiten in Abby's huis te gaan wo nen daar Jake's huis te klein is. Omdat Stacey nu haar eigen kamer moet mis sen gaan Abby en Jake in een geleende caravan slapen. Ook hiermee zijn de moeilijkheden nog niet opgelost en de ruzie van de kinderen slaat over op de ouders. In een aanval van woede rijdt Abby de caravan met Jake er in naar zijn huis terug, maar onderweg valt hij er uit, slechts gekleed in onderbroek. Als Abby merkt dat hij weg is gaat ze wanhopig naar hem zoeken. Onderweg krijgt ze een botsing met een truck vol kippen en onder het gejoel van een troep hippies wordt zij naar het poli tiebureau gebracht. Als Jake thuiskomt hoort hij dat zijn vrouw zonder papie ren op het politiebureau zit. Na een botsing met dezelfde kippentruck komt ook de rest van het gezin op het poli tiebureau. Als de chauffeur van de truck Jake wil aanvallen, komen alle kinderen tussenbeide en nemen het voor hun ouders op. Ondanks de fikse boete zijn Abby en Jake dolgelukkig daar zij nu eindelijk een volledig gezin hebben. (Alle leeftijden). jou misschien, niet voor mij. -t ik heel zeker. Daarom vraag ou. Wil jij het risico lopen dat ie echt leert kennen, je wou dat °°it gezien had?" Ih was een bevrijding. Zei ze' "^at risico neem ik. het de moeite waard om het te Ik weet niet hoe, wanneer, ^aat me denken, Kees. Maar ik woord". lurlijk", zei hij, „jij wél. En nu ook niks meer te zeggen, want oen ik nog niet klaar als mor- end de eerste bus wegrijdt. Dit wonder. Ruth, lieve Ruth, lie- Ruth", hij zag hoe haar ogen n en het bracht hem in verwar- at is het einde van het begin. iu weer de verstandige nuchtere an en technicus zijn? Dit blijft js tweeën, vind je niet?" .zei Ruth, „dat kan niet an- j®orlopig". P nummer één", vervolgde r wiet naast elkaar in de bus. Ik achter je zitten, dan kan ik nog van genieten. En 1 ik me suf moeten peinzen, eikaar weer kunnen spreken, valt niet mee. In het burger- net een koud kunstje, maar jij eenmaal de dochter van de Stip soldaat Bot. En nimmer zullen eikaar ontmoeten". „Klaar als een klontje, soldaat Bot", glimlachte ze. „Ik ben het er helemaal mee eens. En dan kan ik over dit alles nog eens rustig nadenken. Zal ik je schrijven?" „Dat is de enige manier tot contact", bedacht Kees, „en gelukkig censureren ze m'n post nog niet. Nu, lieve jonk vrouw, je moet opschieten, anders mis sen we allebei de bus!" „Ik ga al", zei ze. Ze stak hem haar hand toe, hij hield die vast, en toen, in een impuls, gaf ze hem een zoen. Toen liep ze met haar lange benen haastig naar de bus. Je boft maar weer", zei een kwartier later korporaal Leeflang van het cam- pagmes-bureau, die op een overjarige Harley-Davindson langs kwam tuffen. „Je bent nu zelfs nog op tijd binnen. Wat heb je uitgespookt, dat je de bus niet meer haalde?" Kees deed er het zwijgen toe. Hij kon toch niet opbiechten, dat hij nog zeker een kwartier lang als versuft door de straten rond het station had lopen do len, om het grote geluk van deze avond te verwerken? HOOFDSTUK X Klikspaan Sergeant Walvisbeen stapte, zeer in zijn knollentuin, de kamer van de adju dant binnen. Het spreekwoord mocht dan spreken van twee vliegen in één klap, hij, Walvisbeen, sloeg er méér te gelijk. Het was voor hem een kleine moeite geweest, de dienstplichtige Bot C. op een vergrijp te betrappen, dat hem wel iswaar niet meer dan enige dagen licht arrest zou opleveren, maar dat hem te vens de opening bood voor zijn koning schaak-zet. Hij had er op lopen kauwen als 'n oud baasje op zijn pruim, de hele morgen lang, hoe hij het in het vat zou gieten, hoe hij het beste gebruik zou maken van de wetenschap, bij toeval verkregen. Hoevele vliegen sloeg sergeant Adam Walvisbeen nu niet in die éne klap? Om te beginnen kreeg soldaat Bot een douw. Een licht douwtje, maar alle beetjes helpen. Maar in één moeite door kreeg hij een dreun, waarbij alle moge lijke douwen in het niet verzonken! Voorts zou sergeant Walvisbeen de adjudant een grote dienst bewijzen en daardoor bij hem in een goed blaadje komen, wat nimmer kwaad kon. En in één moeite door zou hij gezegde adjudant, die hem niet graag mocht en die hij al evenmin mocht, de schok van zijn leven bezorgen. Adam Walvisbeen moest het van zul ke triomfen hebben. Hij kon het zelf niet helpen, want hij had thuis en op school altijd achter de bak gelegen enerzijds door gebrek aan intelligentie, anderzijds door een drang zich te doen gelden, die hij nooit kon waar maken. Iedere vernedering door zijn kortaange bonden vader, door de oudere broers en zusters, door de meester en door de ka meraden op school, grifte zich in zijn ziel en hij droomde ervan, eens ze dat allemaal betaald te zetten. Zijn kans kwam, toen hij na volbrachte diensttijd als vrijwilliger kon bijtekenen en uit eindelijk tot de rang van sergeant werd verheven, want hij was een volijverige dienstklopper en deed erg zijn best. De enige, die hem waardeerde, was kapitein De Mol, maar dan ook alleen maar als bruikbaar instrument. De ka pitein was zelf een even grote dienst klopper en herkende in Walvisbeen een gelijkgestemde ziel, maar anders dan zijn sergeant, vond de kapitein geen vreugde in het jagen op de tekortko mingen van zijn onderhebbenden. Kapi tein De Mol was zoals de jongens zeiden een „fanatiekeling" en hij eiste veel, zo niet alles, hij strafte zonder mededogen en hard, maar hij was er in zijn ziel van overtuigd dat dit nodig was om goede soldaten te kweken, hij was met hart en ziel legerman, bande de burgermaat schappij buiten de hekken van de leger plaats. Wanneer hij de troep inspecteer de zag zijn valkènoog de tekortkomin gen, maar was alles in orde dan lag er een soort vriendelijke glans in datzelfde valkenoog, dan uitte hij zijn tevreden heid en voelde dat zijn straffe regime toch zin had. Hij had geen lievelinge tjes, al hield hij wel een extra oog op „onrustige elementen" zoals het be faamde trio Bot Geulemans Koopmans, die overigens lang niet de slechtste sol daten waren. Maar een soldaat achter de broek zitten omdat je een hekel aan hem had, dat kwam bij de kapitein niet voor. Daarvan nu verdacht hij zijn ser geant, en daarom had de kapitein waar dering voor de sergeant als zodanig, maar niet voor de mens. De adjudant had het ook al niet bij zonder op Walvisbeen, luitenant Kore- vaar kon hem soms zeer sarcastisch te woord staan, en de overste, nu ja, dat was een halve zachte, die mochten ze direkteur van een meisjespensionaat maken, daar namen de jongens, zo dacht Walvisbeen, een loopje mee. Zo vond hij dus in uniform al evenmin de waardering en achting die hij in de burgermaatschappij nimmer had ver worven. Het enige wat hem overbleef was de triomf van de gezagspositie, die hij het meest uitvierde op de „oliebol len" de kersverse recruten, en zo af en toe ook nog wel eens op de mannen van de „ouwe stomp" al ging hij daar eni germate voorzichtig mee om. Hij had daar enkele onaangename ervaringen mee opgedaan, waarvan hij liever niet terug dacht, en de daders rustten in volle vrede op het kerkhof Daarom zong het in de ziel van Adam Walvisbeen. Hij was de man die de troeven in handen hield, en ze het weer eens betaald kon zetten. De adjudant was in een niet al te beste stemming en reageerde maar weinig belangstellend op het rapport van Wal visbeen, maar deze kon zich daarop slechts verheugen. Die stemming was uitermate geschikt voor het ontvangen van de dreun die hij hem zou verkopen Walvisbeen begon met de ouverture. „Meneer Bot heeft het zeker te druk met de meisjes", grijnsde hij. „Da's zijn zaak", zei de adjudant knor rig, maar ergens ging een rood lichtje branden. De soldaat Bot was degeen, die door zijn dochter Ruth nog altijd werd beschouwd als een soort ridder zonder vrees of blaam, zelfs na het geval met dat grietje dat hij met een legerjeep had opgepikt. Zijn eigen opinie omtrent de jongeman was niet zo romantisch en het scheen dat hij nu toch gelijk kreeg. Daarom prikte hij zijn oren op en zei met geveinsde onverschilligheid: „Is dat zo'n Romeo, ja?" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5