I ANWB fiets- en wandeltochten Ook Texel krijgt te maken met huur harmonisatie FILMNIEUWS VERVOLG VAN PAG. 1 Bazaar van Texelse Boys Allemaal komen! Palmpaasoptocht in l)en Burg, Oudeschild De Koog „Loodsmanswelvaren" Damclub winnaar en veranderde in „De Spyker" denksport vijf kamp Vrouwengilde maakte excursie naar Friesland Maandag geen badminton Lijdensdienst Open jeugddienst in Ned. Herv. kerk Den BuJ Volgende week collect^ gei voor Koninginnedag komende experiment, een primeur voor Texel, zullen worden opgedaan. Fraaie propaganda Een voor Texel hoogst interessante bijkomstigheid is dat de ANWB een nummer van haar uitgave „Toeristen kampioen" (oplage ruim 15.000 exem plaren) in verband met de wandel- en fietstochten voor een groot deel aan Texel heeft geweid. Dat blijkt al uit de fleurige cover (een kleurenfoto van de lammerenmarkt, gemaakt door Jan de Waal) maar nog meer uit een aan tal uitstekende artikelen en vraagge sprekken met betrekking tot Texel en het Waddengebied. In een algemeen beschrijvend artikel worden de vele recreatiemogelijkhéden die Texel biedt uit de doeken gedaan op een wijze die onze plaatselijke VW niet zou kunnen verbeteren. Opmerke lijk voor een automobilistenorganisatie als de ANWB is dat niet wordt gerept over de toch wel royale mogelijkheden om met de auto naar Texel te gaan en de schrijver lijkt sympathie te koeste ren voor de stroming die van mening is dat het op Texel niet veel drukker moet worden dan het nu is. „De ont wikkelingen op het eiland zullen dyna misch zijn en blijven, maar niet onge breideld hun gang kunnen gaan. De aan(in)stelling van een „parkwachter" in de figuur van een Stichting Natio- noal Landschapspark kan elke indrin ger met vernielende voornemens weren uit het groen en het zand van dit blonde eiland". Nuttig is de opsomming van de vele strandslagen met gegevens omtrent be reikbaarheid, aanwezigheid van par keerterreinen e.d. Geen koolmonoxidefeest Uit de aankondiging en de beschrij ving van de wandel- en fietstochten lichtten wij het volgende: „Texel en de ANWB verwachten u op zaterdag 15 en/of zondag 16 april. U vindt dan een eiland in lentetooi. Kie viten die buitelen door de lucht, meeu wen en scholeksters pikkend langs het strand, lammeren dansend in de weiden en overal, in bos, duin en wei vogels broedend op hun nesten. Op dit Texel van vóór de grote druk te kunt u aan de hand van de ANWB wandelen en fietsen. Steeds op het halve uur wacht u de TESO-boot in Den Helder en dadelijk aan de overkant van het Marsdiep bij 't Horntje begint het voorjaarsavontuur. Wie met de auto wil komen, laat hem staan bij de Helderse boot. Want we maken er op het eiland geen koolmo- noxydefeest van. De ANWB zorgt er met een bus voor, dat alle deelnemers, wandelaars en fietsers, op tijd naar de boot worden teruggebracht". Verder bevat het speciale TEXEL- nummer een beschrijving van de zeven dorpen van het eiland en een interview met burgemeester Sprenger onder een kop die (toevallig?) in de mond lag be sterven van zijn voorganger. „Spaar de kip met de gouden eieren". Onze eerste burger uit zijn bezorgdheid over de toe komst van Texel maar zwakt de bewe ringen af van degenen die de klok wil len terugdraaien door bijvoorbeeld geen auto's meer toe te laten. Uiteraard wordt meldig gemaakt van het onder zoek dat gaande is inzake de vraag hoe- Een grote opkomst wordt verwacht op de bazaar in „Casino" te Den Burg op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond en voor de jeugd op zaterdag- en zon dagmiddag. De voetbalvereniging Tex else Boys, die verantwoordelijk is voor dit gebeuren, heeft voor diverse aktivi- teiten gezorgd. Bezoekers kunnen hun geluk beproeven met het rad van avon tuur, balgooien, schieten enz. Met het raden van het juiste aantal erwten volt een gouden tientje te verdienen en de gene, die met schieten het hoogst aan tal punten behaalt krijgt een fiets. De opbrengst zal besteed worden aan de viering van het 40-jarig bestaan van de vereniging op 20 juni. veel toeristen Texel nog zal kunnen op vangen zonder zijn karakter te verlie zen. Op den duur zou de toeristen- stroom met behulp van bestemmings plannen tot staan kunnen worden ge bracht. Een apart en fraai met foto's ge ïllustreerd artikel is geweid aan de Ho- geberg met omgeving en een lyrische ontboezeming „Texel vergeet je nooit werd geschreven door de op Texel geboren Wilko A. G. M. Berg mans. Bij een speciale Texel-uitgave is een artikeltje over Gerrit de Haan, zijn zeehonden en het Texels Museum on ontkoombaar. Toeristenkampioen schrijf over het zeehondje van Jan Wol kers, De Haans verontrustig over het lot van de Waddenzee, het feit dat de robben in het museum geen Noordzee vis meer krijgen en over de moeilijkhe den rond het natuurrecreatiecentrum. Tenslotte een artikel „Vogels van Texel zien en horen" dat eens te meer de in druk bevestigt dat de ANWB ons ei land met zijn „oude waarden" die voor en vlak na de oorlog de WV-propagan- da beheersten in de aandacht wil bren gen. BH...» T.r. Ui«n - k.u.n .■.«t.ewk-TlWé tan d* r.d.lilt VjrTC?. Gezien de ontwikkelingen, die er thans gaande zijn in de woningbouw en de daarmee verbonden zijnde huurfiar- monisatie, zouden wij alle leden van de Woningbouwvereniging Texel willen oproepen naar de algemene vergadering te gaan, die gehouden wordt op dins dag 28 maart a.s. in „Casino". Öp deze algemene vergadering zullen problemen besproken worden omtrent de nieuwbouw en het is toch wel be langrijk, dat men een bepaalde inspraak krijgt, waardoor misschien in de toe komst veel ellende inzake geluidshinder zal kunnen worden voorkomen. „Wijk 99", Den Burg Zowel in Den Burg, De Koog als Oudeschild zullen zondag a.s. Palmpaas- optochten worden gehouden. In Den Burg gaat de optocht van start op de Groeneplaats om kwart over twee. Het opstellen begint om twee uur. De orga nisatie, berust bij de buurtvereniging Schoonoordsingel-Witte Kruislaan-Ko- gerstraat, maar alle kinderen van Den Burg mogen meedoen. Er wordt op ge rekend dat ieder een fraai opgetuigde Palmpaas met zich meevoert, maar prij zen zijn daarmee niet te verdienen. Elk deelnemertje zal echter van een verras sing worden voorzien De optocht wordt voorafgegaan door het Koninklijk Texel Fanfarekorps-DEK en neemt de volgende route: Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Kogerstraat, Witte Kruislaan, Schoonoordsingel, Jonker straat, Jan Dirkszoord, tegelpad langs Gollards Rustoord, De Zes, Lijnbaan (langs Irene) Hollewal, Weststraat, Mo lenstraat (langs Sint Jan) en Zwaan straat. In Oudeschild start de optocht om twee uur en wel op het plein van de o.l. school. Hier zorgt de drumband Margaretha Sinclair voor de muziek. De organisatie berust bij de feestcommissie. De volgende route wordt gevolgd: Loodssingel, Heemskerckstraat, Ba- rendszstraat, De Ruyterstraat, De Hout manstraat en Trompstraat. Direct na afloop van de tocht, omstreeks drie uur, worden de deelnemende kinderen in 't Skiltje verwacht, waar enkele lach films zullen worden vertoond en waar ieder zal worden getracteerd op limo nade. Ter bestrijding van de daarmee gepaard gaande kosten, moet een en tree van 35 cent betaald worden. In De Koog begint de optocht om 12.00 uur bij de Kleuterschool 't Mie rennest. Aangevoerd door de drumband Voorwaarts Mars wordt het rondje Dorpsstraat-Ruijslaan-Plevierstraat ge lopen De organisatie berust bij de kleu terschool. Zaterdag- en zondagavond (20.00 uur) draait in het City theater de griezelfilm „De tanden van Dracula". Dracula is wederom uit de dood opgestaan. Wan neer dit door de bewoners van het dorpje Kleinenberg bemerkt wordt, verbranden ze het kasteel waarin de vampier woont. Maar Dracula is niet te verslaan door vuur, en hij gaat onge stoord verder met bloeddrinken van jonge meisjes. Door het zoeken naar zijn broer Paul komen Simon en Sarah in het half afgebrande kasteel terecht. Zij moeten daar een heftige strijd voeren tegen Dracula, die ook verzot is op Sa rahs bloed. Als Simon het stoffelijk overschot van Paul vindt, door Dracula om het leven gebracht, besluit hij een einde te maken aan het „leven" van Dracula. Mensen met sterke zenuwen, 18 jaar en ouder, kunnen beleven hoe hij daarin slaagt. Zondagmiddag, 3 uur, draait de te kenfilm van Walt Disney „Peter Pan", Peter Pan neemt het meisje Wendy en haar broertjes mee naar het wonder land „Fantasie". Tijdens deze tocht en ook in het wonderland zelf moet Peter Pan strijd voeren tegen de gewetenloze Kapitein Haak en wilde Indianen. Alle leeftijden. Nog geen 20 personen waren dinsdag avond aanwezig op de bijeenkomst, die CNV, NVV en NKV in hotel „De Zwaan" hadden belegd om de leden aan de hand aan een lezing en diskussie bekend te maken met de op 1 april a.s. in werking tredende huurharmonisatie- wet. Een inleiding over deze nieuwe wet gaf de heer F. Falkeisen, wetenschappe lijk medewerker van het NVV. Aanwe zig waren ook de heren A. A. Andeweg, distriktsbestuurder van het CNV en lid van de huuradvicscommissie van Am sterdam en L. Jcnezon van het distriks- bestuur van het NVV. De huurharmonisatie is een maat regel, die moet bewerkstelligen dat de huurprijzen van woningen, die ouder zijn dan 5 jaar geleidelijk worden aan gepast aan de huren van nieuwere wo ningen, die met subsidie van het rijk zijn gebouwd. Dit gebeurt momenteel nog door middel van jaarlijkse huur verhogingen van méér dan 6°/o. Voor de in de laatste 5 jaar (met subsidie) gebouwde woningen blijven deze ver plichte huurverhogingen met 6% van kracht. De huurprijzen voor de oudere woningen zijn n.l. in de laatste jaren te ver achtergebleven bij die van de nieu we huizen, waardoor de laatste moei lijker te verhuren zijn en het gevaar ontstaat, dat er ook minder nieuwe wo ningen gebouwd zullen worden. Door de huurharmonisatie wordt dus het doorstromingsproces bevorderd. Het beter op elkaar afstemmen van de huur prijzen houdt niet in, dat ze voor oudere en nieuwe woningen even hoog zullen worden. Bij de bepaling van de huur prijs zal het verschil in woongerief tot uitdrukking moeten komen. Om dit ver schil in woonwaarde vast te stellen, moeten die woningen met elkaar wor den vergeleken. Daarbij wordt rekening gehouden met factoren als ligging, type, ouderdom, grootte, indeling en voor zieningen (als bad- of douchegelegen heid, centrale verwarming). Een belang rijke bepaling hierbij is dat in gevallen, waarin de huurder zelf bepaalde verbe teringen in de woning heeft aange bracht, voor het aanpassen van de huur wordt uitgegaan van de staat waarin de woning vóór deze verbeteringen ver keerde. Alleen wordt met het verbe terde woongerief rekening gehouden als de kosten hiervan tussen huurder en verhuurder zijn verrekend. Belangrijk is het ook te weten, dat de huuraanpas- sing van een oudere woning per jaar niet groter mag zijn dan de verplichte jaarlijkse huurverhoging met 6% voor de nieuwe woningen, waarmee de oude ren vergeleken worden. Voorts is be paald, dat heel slechte woningen en krotten buiten de huurharmonisatie vallen. Harmonisatieplan Op grond van de nieuwe maatregelen zijn de gemeenten en woningbouwver enigingen Verplicht minstens elke drie jaar per complex van soortgelijke wo ningen een zgn. huurharmonisatieplan op te stellen. Dit globale plan moet in gediend worden bij de Huuradviescom missie, die het met haar advies ter goedkeuring aan de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening zendt. Pas als deze goedkeuring ver leend heeft, kunnen gemeente en wo ningbouwvereniging op grond van hun plan voorstellen voor de huuraanpas- sing bij de minister indienen voor elke woning afzonderlijk. De particuliere verhuurder mag een dergelijk plan in dienen, maar móet nietEr wordt on derscheid gemaakt in regelingen voor de versohillende woningen. De wonin gen kunnen worden onderverdeeld in drie categorieën, t.w.: a. woningen, waarvoor de verplichte jaarlijkse huurverhoging geldt en die ouder zijn dan 5 jaar; b. woningen, die onder de regeling voor de met-verplichte jaarlijkse huur verhoging vallen, en c. woningen, die niet meer onder de verplichte of niet-verplichte jaar lijkse huurverhogingen vallen. Ook op Texel Texel behoort tot het zg. niet gelibe raliseerde gebied, d.w.z. de huren zijn hier nog niet vrijgegeven. In hoeverre heeft Texel met de huurharmonisatie te maken? Op deze vraag kon de heer M. Bosma (voorzitter van de Texelse wo ningbouwvereniging) een, zij het nog onvolledig antwoord geven. Voor de Texelse woningwetwoningen zijn al huurvoorstellen gedaan, gewacht wordt momenteel op de ministeriële goedkeu ring. Bij de bepaling van het verschil in woongerief heeft men bij de Woning bouwvereniging een puntenstelsel ge hanteerd. Dit is een lijst van voorzienin gen (als C.V., douche enz.), waarmee de woningen vergeleken kunnen worden. Uiteraard is het doornemen van deze punten een tijdrovend karwei. In gro tere woonconcentraties als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht is men er daarom toe overgegaan de woonwaarde te be palen aan de hand van vergelijking van het totale aantal m2 vloeroppervlakte der woningen. Een zeer onjuiste maat staf, meende heer Falkeisen, hoewel ook het puntensysteem gebrekkig is. Ongelukkige wet De huurharmonisatie is overigens een maatregel, waar eigenlijk niemand erg gelukkig mee is. De heer Bosma kon dit namens de Woningbouwvereniging be amen. De vakcentrales hebben reeds bij het ter tafel komen van het wetsont werp protest ingediend. Ook nu zijn de vakcentrales het nog niet met deze maatregel eens m tegendeel zelfs; onlangs werd via de hoofdbesturen nog tegen de wet geageerd maar men vindt het met reëel om de helaas toch doorgevoerde wet te gaan boycotten met harde akties. Het huidige beleid is erop gericht, de betrokken leden te be hoeden voor onrechtvaardigheden, die uit de wet kunnen voortvloeien en ver keerde interpretaties te voorkomen. De bijeenkomsten als die van dinsdagavond in hotel „De Zwaan" zijn dan oók louter bedoeld om objectieve informatie te verschaffen. Adviescommissie Een heel belangrijke rol in alle huur- harmomsatieperikelen heeft de huur adviescommissie. Bij deze commissie komt niet alleen ieder harmonisatie- plan van woningbouwverenigingen en gemeenten terecht, maar ook adviseert zij de huurder. Iedereen, die meent dat de van hem geëiste huur om welke re den dan ook onredelijk is kan bij de huuradviescommissie aankloppen. De inspraak van de huurder bij het bepalen van de uiteindelijke huur is overigens afhankelijk van de woning die hij huurt en is vaak betrekkelijk klein. De woningen van de Woning bouwvereniging Texel, die voor huur harmonisatie in aanmerking komen zijn vrijwel allemaal gesubsidieerd, wat be tekent dat de inspraak van de huurder nihil is, temeer daar het harmonisatie- DEN HOORN Op spectaculaire wij ze zal hedenavond (vrijdag) de nieuwe bar-dancing „De Spyker" in Den Hoorn worden geopend. De eigenaar, de heer W. Bakker (bekend als Willem van „Spyk"), die al geruime tijd enthousiast beoefenaar is van de parasport zal nl. om 20 voor 7 precies met twee andere parachutisten van het Paracentrum Texel-Spa uit de lucht komen vallen en op een weilandje aan het Hoge Achter om landen. Waarschijnlijk zal daar de sleutel worden overhandigd, waarmee „De Spyker" (op z'n Tessels uit te spre ken; dus „spieker") officieel in gebruik zal worden gesteld. De bar-dancing is gevestigd in het voormaLige café „Loodsmanswelvaren" van de heer A. Bakker. Van het oude interieur is echter niets meer terug te vinden, zo ingrijpend heeft de heer Bakker het pand verbouwd. Totaal is de bedrijfsruimte met zo'n 40 m2 vergroot, waarvan de helft de vroegere woon kamer tot dansvloer is geworden. Al leen de enorme hoeveelheid hout, die in het interieur is „verspiekerd" recht vaardigt al de naam die de bar-dancing heeft gekregen. Zowel aan de wanden als aan het plafond is royaal met hout, grotendeels eikenhout, gewerkt. Door de betimmering op verschillende wijze te behandelen zijn sterke kleurverschil len ontstaan van donker tot bijna blank, waardoor het geheel een levendig en toch rustgevend aanzien heeft gekregen. Pronkstuk Het pronkstuk is wel de alweer met hout bewerkte bar, die 36 krukken telt, tegen 8 in het vroegere café. De zijkant van de bar is opgebouwd uit iepen schors en voor het bovenblad werd een grote eik in schijven gezaagd. De ver lichting, die schemerig vanuit boom stamachtige lampen op deze boomcir kels wordt geworpen maakt de sfeer compleet- Het plafond is donkergroen en deels verlaagd met een netwerk van balken. Naast de omvangrijke bar en enkele intieme zitjes in de hoeken heeft „De Spyker" ook enkele kloostertafels met bijpassende stoelen in oud-Holland se stijl. De verbouwingswerkzaamheden hebben bijna 8 weken geduurd. Veel werk moest vooral worden ver richt om de voorschriften voor brand veiligheid en de door de gemeente ge stelde eisen voor geluiddemping na te komen. In de muren werden steenwol- platen verwerkt en in het plafond steenwoldekens en een flinke laag her- caliet (houtwol-cement). De toiletten werden ook geheel vernieuwd en fraai donkergroen betegeld. Zelfs de keuken is onherkenbaar veranderd, ook hier werden de wanden grotendeels betegeld en voorts zorgt drastische vernieuwing van het meubilair hier voor een ander aanzien. Het leeuwendeel van het ver bouwingswerk werd verzorgd door aannemersbedrijf Fa. Eggers uit Pur- merend. Fa.' P. de Wit uit Den Hoorn legde elektriciteit en sanitair aan en voor de cv tekent de Fa. J. Schoo uit Den Burg. In het overige werk als schilderen e.d. heeft de eigenaar zelf een belangrijk aandeel gehad. De feestelijke opening hedenavond wordt in besloten kring gehouden. Maar vanaf zaterdagavond is „De Spyker" echter voor iedereen geopend. Vorige week zijn de leden van het R.K. Vrouwengilde Texel naar .Fries land gereisd voor enkele interessante excursies. Het eerste doel was een be zoek aan de Condensfabriek „Friesland" in Leeuwarden. Na de koffie werden de dames rondgeleid in de fabriek. Men kon o.a. de verschillende behandelingen zien die flessen ondergaan om schoon gemaakt te worden. Ook het vullen, steriliseren en etiketteren ging langs lopende banden van de enorme machi nes. Tussen de rondgangen door vertel de men dat het niet langer rendabel is om uitsluitend kaas, boter en melk te produceren. Men heeft daarom ook an dere produkten in fabrikaat zoals bijv. frisdranken met en zonder suiker, kof fiemelk met een verschillend vetgehalte enz. Na de warme lunch in Leeuwarden werd koers gezet naar Franeker waar het planetarium van Eise Eisinga werd bezocht. Dit planetarium dat gebouwd werd tussen 1759 en 1800 dwingt extra bewondering af als men beseft dat deze man slechts lagere school als opleiding heeft gehad en zich verder door zelf studie ontwikkelde. Met de boot van half zeven voeren de dames terug naar Texel, voldaan mede door het mooie weer en de voor spoedige reis. Omdat de Burgemeester De Koning hal maandagavond niet beschikbaar is, zal dan geen badminton worden ge speeld. Voor de 5de keer werd door de Tei se Sportraad een denksportvijfkamp organiseerd voor de Texelse vereng gen op dit gebied. Alle wedstrijden w den gehouden in het theehuis van Marinus te De Cocksdorp zatei avond, met uitzondering van het biljJ ten waarvoor men vrijdagavond café „De Graaf" in Den Burg ging. ste werd H. Ran van de bridgeclub als tweede eindigde J. Hooijberg van damclub. De zaterdagavond gespee] wedstrijden (dammen, schaken, klavt jassen en bridgen) vertoonde een gelijkopgaande lijn, zodat toen de pi ten moesten worden opgeteld 3 ven gingen vrijwel gelijk eindigden. De slag van het bridgen moest uiteinde! de uitslag bepalen Het hoogste aan punten ging naar de damclub. Tv, Ren werd de schaakclub en als derde eind de de klaverjasclub van De Cocksdü die de afgelopen twee jaar steeds j *w£ eerste was geëindigd. De prijzen staande uit bekers) werden uitgertyw door de heer Jb. van Heerwaarden,! in de Sportraad belast is met de se- P denksporten. Zondagochtend, 26 maart wordt ia Ned. Herv. Kerk te Oudeschild een if zondere lijdensdienst gehouden, vang 11 uur. Aan de dienst wordt tJ gewerkt door het Christelijk geme I koor „Soli Deo Gloria" uit OosterenJ Zondagavond, aanvang half wordt in de N.H. kerk te Den BurgJ open jeugddienst gehouden met als a ma „Het lijden". Voorganger is ds. Rl Kuitse. Voor muziek (orgel, fluit) \vc| door jongeren zelf gezorgd. Alle j ten zijn welkom. plan de adviescommissie gepasseerd is en daar werd goedgekeurd. Veel zaken omtrent de per 1 april van kracht wordende wet zijn nog onduide lijk en bij de betrokken instanties ver wacht men in de komende maanden dan ook nog vele stormachtige reakties en protesten. Zelfs in ambtelijke krin gen van de regering heeft men nog geen waterdichte methode gevonden om de wet ten uitvoer te brengen en te con troleren. De heer Bosma vertelde, dat op de binnenkort te beleggen ledenver gadering van de Woningbouwvereniging getracht zal worden de huurharmonisa tie nader uiteen te zetten en het hoe en waarom enigszins duidelijk te maken. In de komende week zal van mJ dag tot vrijdag in Den Burg huis-a huis een lijstcollecte worden gehouj| waarvan de opbrengst is bestemd ti de viering van Koninginnedag I Texels residentie De dorpscommiss| voornemens een programma uit te i\ ken, dat in grote trekken gelijk is 1 dat van vorig jaar. Er zal weer eenaj gorische optocht worden gehoual Voorts kinderspelen voor de Uj schoolleeftijd en spelen voor 12- 16-jarigen. Laatstgenoemde spelen f len niet op de voetbalterreinen weg gehouden, maar in en bij het zwerJ Molenkoog. 's Avonds wordt weert wijk tegen wijk-spel gehouden. Del lectanten zullen aan ieder, die voor| bedrag op de lijst intekent, een grammaboekje overhandigen. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tol maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen I Dokter A. VAN LOON, Den Ej telefoon (02220) 2016. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur to'j maandagmiddag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, (02220) 3241. DIERENARTSEN L. F. DEN IIOUTER, Den Burg, m999ft\ 9527 J. BEEKMAN, De Waal. telefoon (0! 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de pe| 25 maart tot en met 31 maart 1 telefoon 2182, b.g g. telefoon 2069. CONSULTATIEBUREAU V001 ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht tijden, dat hun eigen huisarts heeft. Deze tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga vakantie. Dokter Barnard, woensdag 29 om 13.30 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 25 en 26 maart 1973 Den Burg: zaterdag 19 30 uur zondag: 8 30 en 10.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 en 10.4:| Oosterend: zaterdag 19.30 uur Oudeschild: zondag 9.15 en 19 00 us Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur I De Koog: zondag 10.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENST] Zondag 26 maart 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder jr De Cocksdorp 10 uur Eenv. heel Loerakker, bevestiging lidmaten! maandcollecte F Den Hoorn 10 uur Eerw. heer Veil De Koog 10 uur ds. Waardenburgl De Waal 19.30 uur, ds. WaardenbtfJ Oosterend, 9.30 uur, ds. De Gier maandcollecte Kerkvoogdij Oudeschild 11 uur ds. De Gier m.m.v. gemengd koor „Soli I Gloria", maandcollecte kerkvo^l GEREFORMEERDE KERK L Den Burg 10 uur ds Baljet, Denni 19.00 uur ds. M. Mulder r Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds Kruithof GEREFORMEERDE GE Oosterend 10.00 en 16.00 uur. DOOPSGEZINDE GEMEE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Aansluiting rusthuizen 'P i !t.' 16, I ïkt ie kh ie t

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2