kievitsei was laat :M1')e'en p'us-kaarten De heer D. C. Drijver ten grave gedragen Theater Wim Zomer Lichtgewond bij aanrijding Bazaar Texelse Boys bracht ƒ2.000,op Trimmen een uur later Paasverzilvering Bouwvakbonnen Paviljoen „De Krim" 1 meisje of vrouw MEISJE VOOR DE BEDIENING Z0MERBUNGAL0WS WOON -WINKELHUIS GROTE BOERDERIJ WOONHUIS HOTEL-PENSION Voor al uw KANTOORMEUBELEN N.V. v'h Langevold De Roolj f.kjong In onze slijterij vindt U voor de Paas vele speciale aanbiedingen 4,95 10,- 5,95 4,95 8,- 8,50 te niet is waargemaakt. De sala- ijn met 35% gestegen terwijl de ke trent in een jaar niet meer is geweest. Kunnen twee boek en een direkteur geen budget Ilen? Een vergelijking van de propaganda en salarissen bracht Schellinger lot de constatering: t. twee gulden verdiend om voor den aan propaganda te kunnen Er werd nog geruime tijd ge leerd, tot dat de begroting om 's nachts zonder hoofdelijke 1 werd goedgekeurd. [rondvraag informeerde de heer Re hoeveel reserveringen de VVV T geboekt voor de gemeubileerde |De heer Dekker zei het niet te heer Witte had de indruk dat r de gemeubileerde sector liever rijk is. ter Binsbergen kon zich voor- I dat het onrechtvaardig wordt n dat een hotelhouder meestemt contributieverhoging voor de |ws Dit zou ondervangen kun- Iden door de leden van elke ca- [over hun eigen contributie te stemmen. Minderheidsgroepen Jdan niet in het nauw geduwd lei Venneman vond dat de VVV kou moeten geven aan de oproep Epen Brief van de heer M. Bak- |de Texelse Courant inzake de Istroom- en watertarieven- Dit gezegd. De heer Beemsterboer: hierop in het openbaar gerea- orden. We willen allemaal ge- Eeven maar dat zal juist niet ge ls de TEM wordt verkocht aan ncie. Foei rgadering kreeg een naar slot heer Hennink wees op het vrij- levriezen van topsalarissen in met de economische situatie, g zich af of VVV-direkteur dat misschien ook zou willen. Beemsterboer; „Nu slaat u toch (JBplank mis Schaam u! Dekker )^las en nacht en nu zou hij de |k nog moeten subsidiëren!" jloop van de vergadering (maar toen nog bijna niemand vertrok- ad Mr. Breebaart het nodig hier s nog een schepje bovenop te or te stellen dat hij de uitlating nnink schandalig vond en dat ris van de heer Dekker zo klein et nog lang niet voor bevriezen jerking komt. ilgende dag bood de heer Hen- ;enover direkteur Dekker ech- excuus aan voor de uitlating, echter ook weten dat hij als bedankte omdat de aangeno- .tributieverhoging een oneven- are last legt op de bungalow heer Hennink is voortaan leid als met-lid een vrijwillige te geven, gelijk aan het oude tiebedrag vermeerderd met het Iie percentage van de jongste is het eerste .Texelse" kievits den. Donderdagmiddag tegen werd het ontdekt door de 20- ïs Zijm van Hoekzichtuit De >p land van ..Heidehof". Het I voor een rijksdaalder gekocht firma Plaatsman-Cornelisse Er r spoedig meer, want nog geen vond de 17-jarige Harry Bakker oorn op land bij ..Sint Donatus" net twee eieren en een nest met eze brachten een gulden per De volgende dagen werden er rse bezorgd bij Plaatsman-Cor- ■ondag waren er al 25. De prijs takt tot 80 cent. Een deel van de 'ordt geëxporteerdnaar Am- waar er vooral in verband met el vraag naar is, maar Plaats- \elisse verkoopt ook eieren aan ■onsumenten rechtstreeks vanuit I. Tot en met 12 april mogen pren worden gezocht. Het rapen itseieren Is een hobby, die vroe- ~el grotere schaal werd beoefend bwoordig. Al sedert enkele aren t eerste Nederlandse eitje niet i de koningin aangeboden, een p dat wat Texel betreft is ge- burgemeester Sprenger. Deze jp werd genomen omdat men het l6JÉn eieren een liefhebberij vindt, afmeer ,n deze tijd past Over de H-l. raPen van kievitseieren ,s voor de kievitenstand, zijn rBB>9en overigens verdeeld. *r5'e Texelse eitje is rijkelijk laat et opvallend fraaie weer van Wste weken heeft op de legdnft van :M'er; blijkbaar geen stimulerende Eerder lijkt het tegendeel Br e," on9unstige omstandigheid -j^Bhjnljk de aanhoudende droogte -1waardoor de voedselsituatie "■heviten verre van ideaal is. De «etenen van de lente zijn dit jaar k °P zlJn al veel 'am~ ren en de eerste lepelaars F eerste week van maart in de riveerd De kolonie aldaar is nog want de lepelaars trekken in verschillende lichtingen naar pgebied en dat kan wel tot eind F" e eerste lepelaar in begin Jnormaai De vorjge ;argn zjn ze I 'ebruari aangekomen, ten zijn wel zeer vroeg De nar- <een hier en daar in volle bloei meest beschutte plaatsjes in tuinen bloeide op 21 maart al vooral dat laatste is zeldzaam. W in de afgelopen halve eeuw /aren te noemen, waarin de ?9 dat de lente begint, er peg bij was: 1920 en 1946. Éfd n" ^'Semene Bejaarden- 'Wiwïri I* kunnen vanaf he- Itemn 1~ v uur kun kaarten pempelen bij de heer M. Bre- fetebuurt 26, Oosterend. DEN HOORN Onder grote be langstelling is gistermiddag de heer D. C. Drijver ten grave gedragen. Hij overleed in de nacht van donderdag op vrijdag plotseling op 67-jarige leeftijd Als eigenaar van het befaamde Hoorn- der pension „Happy Days" speelde de heer Drijver een belangrijke rol in het vreemdelingenverkeer van Den Hoorn. Van 1933 (het jaar van de oprichting) tot 1968 was hij secretaris van de afde ling Den Hoorn van de WV Texel. Ja renlang was hij ook vogelwachter in De Geul. Het was dan ook niet toevallig dat de kern van de gasten van Happy Days van oudsher uit vogelliefhebbers be stond. Enkele jaren geleden werd het pension overgenomen door zijn zoon Ed en het echtpaar Drijver nam zijn intrek in een bungalow, die uiteraard een vogelnaam kreeg De Lieuw. Dick Drij ver was in Den Hoorn, maar ook daar buiten een populaire figuur. Mede door zijn inbreng (zijn geestige en kritische jaarverslag was op zichzelf al de moei te waard) werden de vergaderingen van de VVV-afdeling bijzonder genoegelijke bijeenkomsten. Voor zijn verdiensten bij de VVV werd de heer Drijver 3 jaar geleden onderscheiden met de zilveren legpenning van de ANV, samen met voorzitter A. Slegh. Beiden herdachten toen hun 35-jarig jubileum als VVV- bestuurders. Gaarne herinneren wij nog even aan de toneeluitvoering van de klucht „Huistyran van Godfried Bomans door het theatergezelschap van Wim Zomer hedenavond (aanvang 8uur) in de Burgemeester De Koninghal. De voor stelling is toegankelijk voor iedereen, in tegenstelling tot de middagvoorstelling om 2 uur voor scholieren. De entreeprijs bedraagt ƒ3, Met (vermoedelijk) een hersenschud ding werd de 7-jarige T.V. uit Den Burg zaterdagmiddag naar haar ouderlijke woning gebracht, nadat een Amster damse toerist, de 52-jarige M.R.R., haar op de Elemert had aangereden. R. reed met zijn Daf 55 op de Ele mert in de richting van. de Pontweg. Voor hem liepen drie meisjes in dezelf de richting. Eensklaps stak één van de meisjes, T.V., de weg over. R. stuurde naar links om haar te ontwijken maar raakte haar toch nog met het rechter spatbord. Na de aanrijding schoof de auto links het grasveld op en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De schade was aanzienlijk. De voorruit, bumper en een gril werden vernield, een ventilator ontzet, en de motorkap en rechter spatbord gedeukt. De wagen werd weggesleept door Garage Grisnigt. De Texelse Boys kunnen met vertrou wen de jubileumviering in juni tege moet zien. De bazaar, gehouden in het afgelopen weekend heeft ƒ2.000,op gebracht. Merendeels jonge mensen hebben een bezoek aan Casino gebracht. In de prijzen vielen pastor Van Schie, die de inhoud van een fles met centen o.p 3 centen na raadde. Vier anderen hadden het aantal (1500) ook dicht be naderd en er werd om de winnaar ge loot. S. Keijser had samen met 2 ande ren de naam van de pop geraden. Ook hier werd geloot. Beste schutter van het weekend was de heer D. Eelman die als prijs de fiets mee mocht nemen. Het trimmen in de Dennen wordt zaterdagmiddag a.s. een uur later (aan vang dus om vier uur) gehouden. Ver zamelen weer bij „Dennnenoord". R.K. KERKDIENSTEN OP WITTE DONDERDAG EN GOEDE VRIJDAG Witte donderdag, 30 maart Den Burg: 20.00 uur Plechtige Eucha ristieviering De Koog: 19.30 uur Idem De Cocksdorp 21.15 uur Idem Oosterend 20.00 uur Idem Oudeschild: 19.30 uur Idem Den Hoorn: 20 00 uur Idem. Goede Vrijdag, 31 maart Den Burg, 15.00 uur Oefening in het teken van lijden en dood, speciaal voor de jeugd. 20.00 uur Gedachtenisviering van de Dood van Onze Heer. De Cocksdorp 20.00 uur Idem Oosterend 20.00 uur Idem Oudeschild 19 30 uur Idem Den Hoorn 20.00 uur Idem PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede Vrijdag, 31 maart 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder 19 30 uur ds. Mulder, Heilig Avond maal en belijdenis lidmaten De Cocksdorp 19.30 uur Eerw. heer E. Loerakker, viering H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur ds. Waardenburg viering H. Avondmaal De Koog L9.30 uur ds. Waardenburg gezamenlijke viering H. Avondmaal met De Waal. Oosterend 9.30 uur ds. De Gier viering Heilig Avondmaal Oudeschild 19,30 uur ds. De Gier viering Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds. Kruithof viering Heilig Avondmaal Oosterend 20.00 uur Kand. Douwes DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse, Avond maalsdienst voor alle wijken. Kerk- ibusje Den Hoorn. TEXELAARTJES Voor eieren Gravenstr. 20. Altijd vers altijd goedkoop Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rij on derricht en een lesprijs van 13,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel (02230) 16130 Merkbenzine voor wittf prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Opleiding voor al uv rijbewijzen en ook voo verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge- lipi tel. (02230) 13252 Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier tand, telefoon (02225) 29^ Voor gebruikte en oi geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Te koop grammofoon platen, talencursussen, Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans, ge heel compleet per cursus ƒ35,—. Tel. 070 - 652405 of 111097 Te koop gevraagd: 75 cent per kilo betalen wij voor uw oude 78 toeren grammofoonplaten. Br aan postbus 9710, Den Haag Met grote blijdschap berichten wij u de ge boorte van Arjen Mare zoon en broertje van J. Boon T. H. Boon-Daalde; Corine Den Burg, Texel, 24 maart 1972, Kogerstraat 61a. Geboren Anke Geertje Janny van Bruggen- de Jong Popke van Bruggen Erik Texel, 26 maart 1972, Emmalaan 8, Den Burg. Hiermede geven wij U kennis van het plot seling overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Dirk Cornelis Drijver, echtgenoot van Martha Bremer, op de leeftijd van 67 jaar. M. Drijver-Bremer P. Drijver A. Drijver-van der Bij J. Drijver D. M. Drijver-Munnik W. Munnik E. Drijver E. B. Drijver-van Galen en kleinkinderen Den Hoorn, Texel, 24 maart 1972, Heerenstraat 26. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te Den Hoorn. Te koop: 1 bar met spoelbak. Jac. Bostelaar, De Oase, tel. (02223) 627, Oosterend Koop nu zonwering. Voordelige prijzen, vlotte levering, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Thijsse- laan 29, tel. (02220) 3304 Te koop: 2 schuifdeu ren voor kamer-ensuite: deuren met glas-in-lood ramen, het geheel compl met sponning; 1 deur met ruit. Jac. Bostelaar, De Oase, tel. (02223) 627, Oosterend Te koop zware slacht- kippen. Gravenstraat 20, Den Burg, tel. 2165 Te koop gevraagd ou dere of heel oude came ra's. De heer Wassmann bij v.d. Werf, Californië- weg (Hans Kievits) Te koop 10 st. tafels bladmaat 60x80 cm; 50 st. houten stoelen met plas tic zitting, 10 st. slaap- kamerstoelen versch. kleuren. Jac Bostelaar, De Oase, Tel. (02223) 627, Oosterend Met droefheid geven wij langs deze weg kennis van het heengaan van onze kleinzoon en neef Rob van Eek, tengevolge van een ongeluk op 16 maart hem overkomen en 26 maart overleden. ffij. die de opstanding en het leven is, is zijn ouders en ons tot troost. N. Eelman G. Eelman-Lap en familie W. van Eek, 44 Faraday rd„ Croydon, Vict. 3136, Australia. Te koop Beo, pracht jonge vogel, begint te spreken met kooi /T00, Tel. 070-111097 of 652405 Te koop een best Fjor- denpaard, merrie, 6 jr. oud, mak in al het boe renwerk. P. Zijm, ,,De Grie", tel. (02226) 392 Meisje gevraagd voor seizoenbedrijf. Aanmel den bij mevr. P. Kooi man, Thijsselaan 95, tel (02220) 2448 Te koop prima Opel Rekord, gebruikt beslist geen olie. Prijs ƒ850, L. J Pieterse, Bernhard laan 21, Den Burg, Texel Te koop: eethoek' 4 stoe len en 2 armstoelen; eet- hoek: 4 stoelen met 2 bij behorende gemakkelijke stoelen. Jac. Bostelaar, De Oase, tel. (02223) 627 Oosterend Dankbaar en blij willen wij U mededelen de geboorte van onze doch ter Miriam Annemaria Jacoba Coby en Albert Bakker 23 maart 1972, „De Ark", Diek 17, Den Hoorn. Met grote blijdschap en dankbaarheid berich ten wij U de geboorte van onze zoon en broertje van Herman. Wij noemen hem Hans M, Kreeft-Boks J. Kreeft Barentszstraat 17, Oudeschild, Texel, 24 maart 1972. Tijdelijk: St. Lidwina- ziekenhuis, kamer 106, Den Helder. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Margret Johanna A. Rijk-B a rhorst W. Rijk Sieme-Jan Corina Wagemakerstraat 10, Den Burg, Texel, 25 maart 1972. Met grote droefheid geven wij U kennis, dat na een langdurig lijden van ons is heen gegaan, mijn lieve vrouw en onze lieve dochter en tante Wilhelmina Cristina van der Mark, echtgenote van G. Dros, in de ouderdom van 69 jaar. Namens de familie G. Dros Texel, 25 maart 1972, Kogerweg K 63B, De Koog. De begrafenis heeft heden plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. 25 maart ging van ons heen schoonzuster en tante onze lieve Will Dros-van der Mark Den Burg A. Dros-Roeper M. Dros-Roeper G. Rab-Dros N. Wuis-Dros S. iH. Wuis WormerveerJ. Dros L. Dros-Saarloos Eindhoven A. Dros G. Dros-Brouwer Eierland A. Dros A. Dros-Koorn en neven en nichten Kennisgeving voor Texel Namens de familie be danken wij U voor het medeleven en de belang stelling ondervonden na het overlijden van onze oom WILLEM M. VAN GOUDSWAARD. Fam. J. van der Vis Weverstraat 72, Den Burg maximaal 25 zegels zaterdag 1 april van 2 tot 5 uur P. TROMP p.v., Gasthuisstraat 33, Den Burg. PAAL 28 vanaf 31 maart de weekenden geopend. PAAL 28 GEVRAAGD van 8.30 tot 11.30 uur. Hotel (logies met ontbijt) „Hollandia" Aanmelden mevr. Van der Meer, Dorpsstraat 26, De Koog, tel. (02228) 502. In onze tearoom in De Koog is vanaf april t/m oktober nog plaats voor een Inlichtingen TIMMER'S TEAROOM Hogerstraat 4, Den Burg, tel. 2420. TE KOOP AANGEBODEN te EIERLAND In rustige omgeving gelegen, nabij de duinen en het strand in het bun galowpark „TAMARISK" moderne, goed onderhouden (meerdere aaneengebouwd) met 300-600 m2 grond (eigendom). Indeling: ruime woon-eetkamer, moderne, compleet ingerichte keu ken, 2 slaapkamers, geheel betegel de douche en toilet. De volledige inventaris is bij de koopsom inbegrepen. Spoedig te aanvaarden. Koopsommen vanaf ƒ35.750, Tevens bestaat de mogelijkheid in dit park een bouwterrein aan te kopen en hier geheel naar eigen idee een bungalow te stichten. Geen bouwplicht. Koopsommen vanaf ƒ20.000, OOSTEREND Zeer gunstig gelegen, goed onder houden tegenover parkeerplaats. Thans in gebruik als groentezaak. Naast het winkelgedeelte ibestaat het pand uit een woonkamer, keu ken, bijkeuken en bergruimte. Vaste trap naar bovenverdieping met ruime overloop en 3 slaapka mers, waarvan 2 voorzien zijn van een vaste wastafel. Grondoppervlakte ca. 150 m2. Achter het pand staat een grote garage met gescheiden koelruimte. Bij de koopprijs is de géhele iwin- kelinventaris en een gedeelte van de stoffering inbegrepen. In overleg te aanvaarden. Koopsom 75.000, DE KOOG Rustig gelegen met ca. 2000 m2 grond. Bosrijke omgeving. Door ligging en indeling voor zeer veel doeleinden geschikt (apparte- mentenbedrijf o.i.d.) Achterstallig onderhoud. In overleg te aanvaarden. Indien gewenst kan meer grond aangekocht worden. Koopsom ƒ125.000, OUDESCHILD Klein, goed onderhouden bev. beneden 2 kamers, keuken. Boven: 2 slaapkamers. Aanvaarding in overleg. Koopsom ƒ25.000, DEN HOORN Zeer goed onderhouden voorzien van een oliestook c.v.- installatie. Grondoppervlakte ca. 1000 m2 Eigen parkeerplaats. Uitbreidingsmogelijkheden aan wezig. Aanvaarding in overleg. Bij de koopsom is de gehele be drijf sinventaris inbegrepen. Koopsom ƒ250.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag' gratis toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar - Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46, tel. (02220) 3025. KXEJCSTR11 OOCTEEEHD Tel. (02223) 341 1. MARTINI van 6,25 nu 3 flessen fijne LIKEUR WIJN SANDEMAN SHERRY van 7,20 nu 1 fles ALCAZAR echte zoete Spaanse ROSE D'AN JOU in Frankrijk gebotteld, 2 flessen 6. ARTAGNAN de fijnste land wijn van 3,45 nu 2,98 3 flessen voor

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 3