Bouwbond N.K.V. huldigde vijf „zilveren" van het raadhuis Late voorjaarsuitvoering U.D.I. van Zo bespaart U kostbaar water „De Spyker" feestelijk in gebruik genomen Huisvrouwengymnastiek Oosterend Tafeltennistoernooi in paasvakantie Bejaardensoos houdt paasmiddag Geslaagde palmpaasoptochten Sluiting gemeentelijke diensten Huisnummering en straatnaamgeving Jeugdcompetitie Hollands Noorderkwartier Marinierskapel heeft interesse voor muziekstuk van P. Heertjes Bibliotheek op Goede Vrijdag en tweede paasdag gesloten Schietoefeningen SPORT EN SPEL n het afgelopen weekend ItSLAGEN: ItERDAG 25 MAART ■deling Noordholland: Zaanse Boys-Oosterend (Z) 3—2 nioren: Oosterend-ZAP 2 16—1 Ispiranten: Cocksdorp a-Zeemacht b 5—1 Tex. Boys a-Breez. Boys a 80 Oosterend b-WGW d 32 Texel b-Schagen c 2—2 De Koog b-Texel c 04 Texel d-Oosterend c 32 ■pillen: ■deling B: Oosterend b-ZDH b 41 Oosterend c-De Koog b 13 |>NDAG 26 MAART klasse B KNVB: Texel-De Zouaven fdeling Noordholland: Tex Boys-Oosterend De Koog-SSV ZDH-Meervogels Z Winkel-Cocksdorp Texel 2-W.Waard 2 I Oosterend 3-SRC 4 I St. Boys 4-Texel 5 I ZDH 3-Watervogels 5 roren: SRC 2-Tex. Boys 2—1 i(25 min. voor tijd gestaakt) WGW 4-ZDH 2—4 1—0 2—2 0—2 1—4 5—0 3—0 1—0 5—1 1—2 piranten: Texel a-Oosterend a 3—1 TEXEL-DE ZOUAVEN 1—0 exel boekte afgelopen zondag zijn fde achtereenvolgende overwinning j Zouaven, waardoor laatstgenoemde nb degradeerde. Het werd een scha- Ilijke 10 overwinning, welke uit- j reeds met de rust bereikt was. fcouaven startte, met de wind in de meteen hevig offensief. Vooral het denveld was geheel in het bezit van I Lutjebroekers, omdat ze net even vechtlust bezaten dan de Texe- rs. Echt gevaarlijk konden ze het de el-achterhoede echter niet maken, anders stond de Texel-doelman Vaars nog, die niet alleen een goede wed- jd keepte, maar ook Vrouwe Fortuna al op de hand had. De Texel-voor- rtsen konden maar een paar keer uitvallen gevaarlijk worden. Uit van deze uitvallen ontstond dan het enige doelpunt. Kalas Dirk rn brak door, werd echter van de gezet, toch kwam de bal bij Hans us terecht, die inknalde, maar vond Zouaven-keeper op zijn weg, de te- springende bal kwam voor de voeten Jan van Bennekom die heel hard nalde 10. a de rust een weer fel aanvallend aven elftal dat echter door de vrij t gesloten Texel-achterhoede niet fn kon komen. Texel probeerde het met enige afstandsschoten wat niets leverde. 20 minuten voor tijd verving |m Koorn Hans Geus. Eerstgenoemde ieg mete eneen levensgrote kans om club op 20 te brengen. Hij schrok r zo van, dat hij maar vergat te lieten. Tot slot mag nog vermeld rden, dat scheidsrechter Stet goed 1de, en dat Texel uiteindelijk ver- nd won. TEX. BOYS-OOSTEREND 2—2 perste helft Tex. Boys straffe wind e. De Boys veel in de aanval. Keeper hing van Oosterend redde een ,paar fer zeer goed. Na 20 minuten moesten Boys met 10 man verder omdat een n de Boys spelers aanmerkingen akte op de beslissingen van de eidsrechter. De tweede helft leek |>r Oosterend, doch was dat niet. Met an spelend deden de Boys, tegen de d in, zeer goede dingen en gaven iterend geen kans hun achterhoede Ier druk te zetten. Na 5 minuten gaf Witte met een prachtig onhoudbaar jot de Boys de leiding. Bij Oosterend 1 nu G. Terwindt mee naar voren, een kwartier had deze succes toen jspil Jac. Witte de bal ontfutselde en voor de keeper niet faalde; 11. fn later had Oosterend weer succes p keeper Witte een hard schot van pvindt niet onder controle kon krij- i waarvan M. v. d. Wetering dank- t profiteerde. In de laatste minuut am de verdiende gelijkmaker. Na een jde rush van Jac. Witte stond A. Wit- >p de goede plek om het werk goed re maken (22). Er kwam zelfs nog 1 goede kans voor de Boys de volle jst binnen te halen, doch er werd iets gemikt. DE KOOG-SSV 0—2 h Koog heeft SSV de punten moe- meegeven. Over de gehele wedstrijd tomen was De Koog duidelijk sterker, F voorhoede kon niet tot doel- n kcmien. Tien minuten na het be- kwam SSV op 10, toen uit een pe schop de bal via een Koger speler ■een SSV-speler belandde, die profi le van de kans. De Koog kwam ech- vlot terug. En via de vleugels Kik- 1 en Witte kwamen er goede kansen. Koog-achterhoede met Van Beek laatste man kon de aanvallen van uitstekend weren. Toch maakten ze lout, toen na een half uur spelen al van links goed voor het doel m. Twee SSV-spelers werden te r/iVr en de rechtsbinnen 1 ue met een hard schot via de on- ant van de lat 0—2. Dekker was inn de rust had De Ko°g en Flens vervangen door Douma ozor. De Koog viel sterk aan, maar f,we®r liePen ze vast op de SSV- jterhoede Ppunten met him prima keeper, moesten er komen, maar kwamen niet. SSV probeerde steeds met snelle uitvallen de Koger-achterhoede te verrassen, maar deze hield de zaak goed dicht. De tijd verstreek, en toen zag het er wel naar uit, dat De Koog de punten zou moeten verliezen. Links buiten Witte kreeg vlak voor tijd een droomkans, maar faalde. Zo bleef de stand 02 en had De Koog weer verlo ren. ZDH-MEERVOGELS Z 1—4 Van de aftrap af nam ZDH het spel in handen, waardoor de Meervogels- keeper z'n talenten kon tonen. Maar hoe ZDH ook beukte op het doel van de be zoekers, doelpunten bleven uit. De uit vallen van de bezoekers waren ook niet ongevaarlijk. Na 10 minuten scoorde Meervogels, maar dit doelpunt was bui tenspel. Na een half uur spelen kwam Meervogels met een snelle uitval op 10 via Geugtjes. Toen er nog 7 minu ten gespeeld moesten worden voor de rust mocht Meervogels een vrije trap nemen op 20 meter afstand voor het ZDH-doel. Ramakers nam deze vrije trap zo hard, dat keeper Heerschap kansloos was. Toen D. Drijver in de voorlaatste minuut met een kopbal de achterstand tot 21 verkleinde, zaten er nog mogelijkheden in voor ZDH. Na de rust ging ZDH echter zo kramp achtig spelen dat Meervogels het mid denveld in handen kon nemen. Zij tik ten elkaar de bal toe, terwijl ZDH er niet tussen kon komen. Wat in de twee de helft al lang in de lucht hing ge beurde na 15 minuten spelen; toen Kamphuis de stand op 13 bracht. ZDH ging toen nog onzekerder spelen waar door Meervogels door hun gevaarlijke midvoor Geugtjes op 14 kwam. Voor die tijd had De Ruiter nog een kans ge had de achterstand te verkleinen, maar de Meervogels-verdediging kon net op tijd ingrijpen toen hun keeper al ver slagen was. Door deze overwinning heeft Meervogels nog zeer goede kam pioenskansen, terwijl ZDH moet afha ken. ZDH speelde zonder hun backs E. Drijver en A. Terpstra, die vervangen waren door W. Bakker en J. Comman deur. ZAANSE BOYS-OOSTEREND (Z) 3—2 Oosterend heeft zaterdag in de uit wedstrijd tegen Zaanse Boys geen kans gezien zich opnieuw van een ernstige concurrent te ontdoen. Een grote tegen valler was dat keeper Saai door auto pech niet op tijd bij de boot kon ver schijnen, waardoor men in Zaandam niet op volle sterkte aantrad. Beide ploegen hadden in het begin duidelijk last van het warme weer en pas na 15 minuten was het Zaanse Boys die de score opende, toen men invaller keeper Van Groeningen nogal hard aan pakte (10). Niet veel later maakte Drijver gelijk, toen de verdediging hem de bal cadeau gaf (11), hetgeen te vens de ruststand was. Na de rust ging Oosterend verwoed ten aanval, maar het duurde tot 15 mi nuten voor tijd eer men een voorsprong nam. Uit een vrije schop van M. Trap kwam de bal bij Oosterhof, die een te genstander misleidde en de bal lopen liet voor Brouwer, waarna deze de kee per omspeelde (12). Vijf minuten la ter maakte Zaanse Boys gelijk, toen de keeper misgreep. In dezelfde minuut was het weer raak, toen de bal via de paal in het doel belandde. Onder pro test van Oosterend werd het doelpunt afgekeurd, omdat de scheidsrechter te vroeg had afgefloten. Het spel werd hervat met een scheidsrechterbal vlak voor de doellijn en uit de scrimmage die hieruit ontstond, maakte Zaanse Boys er alsnog 32 van. Dit was ook de eindstand, daar Drijver de unieke kans om alleen voor de keeper gelijk te ma ken, miste. OOSTEREND 3-SRC 4 1—0 Het derde bleef in de lift door met 10 revanche te nemen, voor de des tijds in Schagen met dezelfde cijfers ge leden nederlaag. Oosterend had wel het beste van het spel, maar de voorwaart- sen konden voorlopig nog niet tot sco ren komen. Na een 00 ruststand, was het echter D. v. d. Meer die na 15 mi nuten met een formidabel schot het net achter de vertwijfelde SRC-doelman deed trillen. Wat SRC ook probeerde, Je achterhoede van SVO met de be kwame doelman Beuving als voortref felijk sluitstuk, wist de voorsprong be kwaam te consolideren. SINT BOYS 4-TEXEL 5 6—1 Met een straffe wind in de rug begon Texel 5 zijn laatste wedstrijd tegen Sint Boys 4. Na een kwartier heen en weer gaande strijd werd uit een hoekschop door W. Jas ingeschoten: 01. 5 minu ten voor de rust werd het 14. Het re gende de gehele eerste helft en ook toen de rust inging. Na een kop thee ge nuttigd te hebben werd de tweede helft ingeluid met veel regenbuien. Geheel tegen de veldverhouding in werd het al gauw 21. Hierna was het helemaal gebeurd met Texel en de verdediging liet een paar ballen lopen waardoor het na een half uur in de tweede helft 61 geworden was. De wedstrijd werd hier na gestaakt wegens de slechte weers omstandigheden. ZDH 3-WATERVOGELS 5 1—2 Het derde van ZDH heeft de kans om aan de kop te komen laten lopen door met 21 van de huidige koploper Wa tervogels 5 te verliezen. Het samenspel van de bezoekers was beter. Voor de rust kwamen ze op gelukkige wijze op 10 toen Weijdt de bal verkeerd op de borst kreeg en z'n eigen keeper passeer de. Door C. Vleugel werd het kort voor de rust 11. Na de rust was ZDH iets gevaarlijker. Tot doelpunten kwam het echter niet. De tweede helft kenmerkte zich door zeer hard voetbal. Toen ZDH te veel risico nam om een voorsprong te nemen kon Watervogels na een half uur spelen de stand op 21 brengen. Dit is ook de eindstand gebleven. S.V.C. NIEUWS Zaterdagmiddag speelden onze adspi- ranten a tegen Zeemacht b uit Den Hel der. Scheidsrechter was de heer Van der Gracht die zoals gewoonlijk de leiding weer goed in handen had. In een pittig gespeelde wedstrijd wisten onze jongens met 51 te zegevieren. Kleis Hooy- schuur nam 2 doelpunten voor zijn re kening. Rob van 't Noordende scoorde 2x en Ron Eelman lx. Het tegenpunt werd door Zeemacht gescoord uit een penalty. Ons eerste moest gehandicapt '(kee per afwezig) zondag naar Winkel en konden geen punten nee naar huis ne men. Er werd verloren met 50. Meer trainen heren, dan komen jullie tot be tere resultaten. Jun. OOSTEREND-ZAP 2 16—1 De junioren deden voortreffelijk werk door het zwakke ZAP met maar liefst 161 te verslaan. De grote animator was wel Johan de Waard, die maar liefst 9 maal het net echter de ZAP- doelman wist te vinden. Ook was het Johan die het honderdste doelpunt voor Oosterend wist te scoren. Co Timmer scoorde vier maal. Aris Ellen, Jan de Vries en Jaap Dros scoorden ieder een maal. Jun. WGW 4-ZDH 2—4 In een slechte wedstrijd heeft ZDH toch een 42 overwinnig behaald op een in de verdediging wel zeer matig spelen WGW. Voor de rust had ZDH een 21 voorsprong genomen. Na de rust liepen de eilanders uit naar 41 waarna WGW de achterstand nog tot 24 verkleinde. Een ieder was blij dat deze lauwe wedstrijd afgelopen was. TOTO TEX. BOYS I.v.m. Witte Donderdag wordt deze week de toto woensdag ï.p.v. donderdag opgehaald. Dit geldt ook voor de bren gers. Door allerlei oorzaken is UDI genood zaakt het toneelseizoen vrij laat af te sluiten. De voorjaarsuitvoering zal nl. worden gehouden op vrijdag 7 en za terdag 8 april a.s., beide avonden om 8 uur in „De Oranjeboom". Opgevoerd wordt „Gieren op 't veilig nest". Dit stuk is 12 jaar geleden ook gebracht, lang genoeg geleden dus om tot een her opvoering te besluiten. Deze thriller klucht viel indertijd buitengewoon in de smaak en zal het zeker ook nu weer goed doen, zo wordt verwacht. Beide avonden worden besloten met bal. Tweede Paasdag, 's morgens tussen 11.30 en 12.30 uur, is in „De Oranje boom" gelegenheid tot plaatsbespreken. Het is bekend, dat op het ogenblik een tekort aan water op het eiland be staat, terwijl het seizoen zelfs nog niet is aangebroken. Wij kunnen allemaal meehelpen om dit tot een minimum te beperken. Heeft u er wel eens aan ge dacht dat er heel wat drinkwater vaak onnodig door het toilet wordt gespoeld? Met een litertje minder verdwijnt uw boodschap ook wel, zéker de kleine! Texel telt bijna 12.000 inwoners, die dagelijks ongeveer drie keer naar de wc gaan. Door een baksteen in de stort bak te leggen, regelt de vlotter het zo, dat er 3 x 1 liter water minder in stroomt. D.w.z. dat met deze oude, eenvoudige methode over het hele eiland 12.000 x 3x1 liter is 36.000 en in het seizoen 3 x 36.000 is 108.000 liter kostbaar water per dag kan worden bespaard. En dat water kostbaar is, blijkt wel uit de zeldzaamheid ervan elders in het land, zoals Rotterdam en omgeving. Daar ziet men tankschepen met lede ogen naar Texel vertrekken. L. Nauta, Ruiterweg 50, Castricum DEN HOORN De officiële inge bruikneming van de bar-dancing „De Spyker" te Den Hoorn is bijna volgens plan verlopen. Vrijdagavond om 20 mi nuten voor zeven sprong de nieuwe ei genaar Willem Bakker boven het Hoornder kerkje uit een vliegtuig. He laas kwam hij niet percies op de geplan de plaats neer maar ongeveer honderd meter verder. Dit was te wijten aan het te laat losgooien van een veiligheids riem. De twee andere parachutisten van het paracentrum Texel-Spa maakten wel een precisielanding, tot groot ge noegen van het publiek dat op het spec taculaire schouwspel was afgekomen. Daarop begaf het gezelschap zich naar het café waar Willem Bakker de sleutel overhandigde aan zijn moeder, mevrouw H. Bakker-Hin. Haar viel de eer tebeurt de deur van „De Spyker" plechtig te ontsluiten en de zaak voor geopend te verklaren. De belangstelling was enorm. Zo'n 250 mensen drongen zich in de bar-dancing samen. Het ope ningsfeest duurde tot vroeg in de och tend. De naamsverandering van het aloude Loodsmanswelvaren is in Den Hoorn met gemengde gevoelens ontvangen. Hoewel het café nooit met de naam Loodsmanswelvaren werd aangeduid (men sprak altijd van „Bakker" of „Rot gans") vinden sommigen dat de traditie nu toch wel geweld is aangedaan. Wil lem Bakker wil echter de totaal andere koers die hij het bedrijf wil laten varen tot uitdrukking brengen door ook de naam niet ongewijzigd te laten. Een der vorige eigenaars, de heer Rot gans, wilde destijds ook tot naamsver andering overgaan. Maar het bleef Loodsmanswelvaren op verzoek van niemand minder dan de toenmalige bur gemeester. OOSTEREND De GVO-huisvrou- wengymnastiek wordt deze week niet op donderdag, maar op woensdag (van drie tot vier uur) gehouden in verband met de gymnastiekwedstrijden van de scholen. Op een nog nader vast te stellen dag in de Paasvakantie zal door de Stich ting Texelse Sportraad een tafeltennis toernooi voor het voortgezet onderwijs van Texel worden gehouden. Geïnteres seerden kunnen zich nu reeds opgeven bij hun vakleerkracht gymnastiek. Donderdagmiddag, aanvang twee uur, houdt de bejaardensociëteit Den Burg een speciale paasbij eenkomst in De Witte Burcht. Er is gezorgd voor een tractatie en tevens zal de jaarvergade ring worden gehouden. Ook alle help sters zijn welkom. Ondanks het minder gunstige weer zijn de Palmpaasoptochten zondag in Den Burg, De Koog en Oudeschild door gegaan. De kinderen trokken zich van de regen weinig aan; overal was de op komst behoorlijk. In Den Burg deden 92 kinderen mee, in De Koog ongeveer 67 en in Oudeschild ongeveer 75. In De Koog bestond de deelname voor meer dan de helft uit leerlingetjes van de kleuterschool. Aan de optocht was een wedstrijdje verbonden. Tevo ren hadden de kinderen op school hun palmpaas getoond, waarbij Mia Groen hof, Heieen Bronder en Sijvert de Boer resp. de eerste, tweede en derde prijs werd toegekend. Voor muziek bij de optocht zorgde „Voorwaarts Mars". In Den Burg was traditiegetrouw het Kon. Texels Fanfare/D.E.K. met die taak belast en in Oudeschild was het de Margaretha Sinclair-band. De heren G. Witte, F. v. d. Gracht, M. Witte, A. J. van Beek en N. Maas zijn 25 jaar lid van de Bouw- en houtbond N.K.V. Texel. Vorige week werden ze tijdens een vergadering van de bond in hotel De Zwaan gehuldigd. Voorzitter F. Harkema voorzag het vijftal van zil veren speldjes en waardebonnen. Hij sprak er zijn waardering over uit dat de heren trouw waren gebleven aan de bond ondanks het feit dat hun maat schappelijke positie in de afgelopen kwarteeuw aanmerkelijk was verbeterd. Het zou een voorbeeld voor menigeen kunnen zijn. Vroeger waren de verga deringen van de bond talrijk. De op komst was groot en de sprekers waren fel. Geen wonder want er vielen in die dagen heel wat mistanden uit de weg te ruimen en de werkende klasse zag dat veel meer dan nu als een zaak van direkt levensbelang. Er waren toen ook veel'jonge leden. De inspanningen van destijds zijn niet vruchteloos geweest en met de vakbonden wordt tegenwoordig alom rekening gehouden. De heer F. Spigt, secretaris van het N.K.V. Texel en mede optredend als vertegenwoordiger van het districtsbe- stuur van het N.K.V. afdeling Noord holland wees erop dat door het betalen van contributie van alle leden aan het hoofdbestuur, het N.V.V., N.K.V. en C.N.V. een machtige drieëenheid zijn geworden. Mede door hun inspraak in de sociale wetgeving staat Nederland in de wereld bijna aan de top inzake de sociale voorzieningen. De taak van de vakcentrales bestrijkt een steeds breder gebied. Als voorbeeld werd genoemd de bemoeiingen met de stroomtarieven, in het bijzonder op Texel. Gestreefd wordt naar inspraak in de elektriciteitsmaat schappijen. Als particuliere onderne ming staat het P.E.N. die inspraak nog niet toe en mede als gevolg daarvan be staan nogal wat onbevredigende situa ties waarvan de heer Spigt een voor beeld noemde. Meegedeeld werd nog dat op 15 april in Alkmaar een protestvergadering te gen de werkeloosheid zal worden ge houden waaraan leden op kosten van de bond aan kunnen deelnemen. Men dient zich voor 7 april op te geven bij het be stuur. MEDEDELINGEN VAN B EN W Alle gemeentelijke diensten ook de werkplaats „De Bolder" zijn op Goe de Vrijdag en Tweede Paasdag gesloten. De markt van maandag, 3 april a.s. (Tweede Paasdag) wordt gehouden op dinsdag, 4 april. Op deze dagen vindt geen wisseling van containers plaats, terwijl de vuilnis stortplaats „De Rode Zee" gesloten is. De vuilophaaldienst op Tweede Paas dag gaat evenmin door en wordt ver schoven naar de volgende maandag. De eerste fase van de huisnummering van het buitengebied is praktisch afge rond. Voor de Bosrandweg en de Peli- kaanweg is dit al gebeurd op 1 maart j.l. en de rest zal ingaan op 1 april a.s. Op enkele plaatsen in verschillende dorpen moesten wijzigingen worden aangebracht in de nummering en straat naamgeving. In het algemeen gaat dit ook in op 1 april a.s. Zoals gebruikelijk hebben de inwoners al bericht ontvan gen. Als afronding van de straatnaamge ving en hernummering in Den Burg- Oost komt nog de Bernhardlaan aan de beurt. Er wordt naar gestreefd dit ook nog voor de a.s. zomermaanden rond te krijgen. Zodra mogelijk zullen de be woners bericht ontvangen. De Jac. P. Thijsselaan is omgedoopt in kortweg Thijsselaan. Over deze wijziging worden geen berichten ver zonden. De bewoners van deze laan wordt verzocht hiermee rekening te houden. Aan vele instanties o.m. ook de banken zijn nummeringslijsten ge zonden. Op de gemeentesecretarie (ka mer 209) is nog een beperkt aantal van deze lijsten beschikbaar. Deze worden, zolang de voorraad strekt, gratis aan belanghebbenden beschikbaar gesteld. Aan de bewoners en aan de PTT har telijk dank voor de medewerking, die bij de nummering is verleend. Zondag werd te Nieuwe Niedorp de vijfde ronde (jongens) gehouden van de jeugdcompetitie van de Turnkring Hol lands Noorderkwartier. In het strijd perk traden „Sparta" uit Winkel, „Be Quick" uit Bergen en de Gymnastiek vereniging Texel. De uitslag luidde: Sparta 192,40 punten; Texel 184,30 pun ten en Be Quick 174,40 punten. Jan Rijk van gv Texel en Martin Blokker van Sparta behaalden die dag het hoogste aantal punten, derhalve een gedeelde eerste plaats. Kapitein J. P. Laro, dirigent van de Marinierskapel, heeft belangstelling voor het door de heer P. Heertjes ge- sohreven muziekstuk „Dansend door het Koninkrijk". Het drie delen tellende werk, dat voor het eerst werd uitge voerd tijdens het laatstgehouden win- terconcert van het Koninklijk Texels Fanfarekorps D.E.K. zal misschien in het repertoire van de mariniers worden opgenomen. In ieder geval zal de kapel het doornemen. Wellicht zal daarbij blij ken dat een bewerking nodig is. Het contact Laro-Heertjes ontstond tijdens het muziekfestival dat vorige week in de schouwburg van Den Helder werd gehouden en waaraan het Texels Fan fare/D.E.K. met succes deelnam. Naast een „blazertje" werd en twee nummers ten gehore gebracht: Simfonie concer tante en Lords of the Isles. Het ging niet om prijzen, wel om een beoorde ling, die door de heer Laro werd uitge- Dracht. Vooral eerstgenoemd nummer kreeg een zeer goede recensie. Waarde ring was er vooral voor het beschaafde spel, een kwalificatie, die ook werd ge uit ten aanzien van het tweede nummer. De openbare bibliotheek is vrijdag 31 maart '(Goede Vrijdag) en maandag 3 april a.s. (Tweede Paasdag) gesloten. Ter compensatie zal de bibliotheek daarom op donderdag 30 maart zijn ge opend van half acht tot half tien 's avonds en op 4 april van tien tot twaalf uur 's morgens. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 30 april 1972 zullen, op werkdagen van 9.00 - 18.00 uur, van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehou den met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 meter. 29 maart a.s. uitwijkdatum 30 maart voor en namiddag gaat H.M. „Holland" schieten in sector 025 - 075 graden rechtwijzend straal 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Vei ligheidsschip aanwezig.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 7