bleyle VOORJAARSWEEKENDSHOW Doe de IWarina ruimtetest bij: met de nieuwe RENAULT 15 Kom naar GARAGE DROS IN EIERLAND Morris op 21,22,23april a. s. Roeper in de Warmoesstraat zijn L. J. Weijdt in de bloemetjes gezet Jtasting landschap moet I worden voorkomen Opel Blitz vrachtauto Wie heeft mijn fiets meegenomen EEN MEISJE VERHUISD DE STERKE VERF de volmaakte beschermverf in Amerika, in Europa, aan de polen en in de tropen WINKELMEISJE exclusieve boetiek mode Weverstraat 22 - Den Burg - Texel ARTIMA EEN METSELAAR Is nu het huis schoon PLANTEN 1 bos tulpen gratis MONSTERNEMER voor het leven van nu FA. K. KIKKERT ZN. van Molijn, moet U bij .•hnisch hoofdambtenaar L. J. |t herdacht vrijdag dat hij 25 jaar enst was van Rijkswatertsaat. Het werd gevierd tijdens een re- het Havenrestaurant, de meest nde plaats, want van de veerhaven mtje is Weijdt de geestelijke vader, ïagenoeg voltallige personeel van waterstaat was aanwezig, zowel lc dienst nieuwe werken waarvan het plaatselijke opperhoofd is de Dienstkring Texel. Zelfs het dissement Hoorn was vertegen- ligd, onder meer in de personen arrondissementsingenieur Elzer- en zijn voorganger Ir. Bloementaal, den voerden het woord en prezen de rkclijke carrière die de heer ittjdi bij de Rijkswaterstaat heeft ge- Bloementaal zei te hopen dat er voldoende geld zal loskomen om |perk waarmee de heer Weijdt op bezig is, te kunnen voortzetten, lieer C. Halting, hoofd van de Jtkring Texel van Rijkswaterstaat |e wat merkwaardige voorvallen leven van de jubilaris op en Kemphaantjes tegenover elkaar. De heer Harting overhandigt het geschenk van het personeel aan de heer Weijdt. maakte daarbij, lachend, er geen geheim van dat Weijdt en hij wel eens als kemphaantjes tegenover elkaar staan. Dat nam eohter niet weg dat hij de ju bilaris van harte het allerbeste toewen ste en hem, namens de personeelsver eniging een geschenk aanbood: een ra dio. Namens de medewerkers sprak de heer J. C. van Boek nog enkele harte lijke woorden. Hoge eisen Hij zei dat het wel eens moeilijk was om met Weijdt te werken omdat hij niet alleen aan zichzelf maar ook aan anderen hoge eisen stelt maar veel per soneelsleden hadden daarnaast ervaren dat Weijdt een „goeie vent" is, altijd bereid anderen te helpen. De heer Weijdt zei in zijn dankwoord getroffen te zijn door de moeite die zijn medewerkers zich hadden getroost door het organiseren van deze middag. Hij zag het als een bevestiging van de goe de onderlinge sfeer. „Wij kennen geen rangen en standen, hebben geen bord jes op de deur en hebben het met el- koar erg naar de zin". Ook vele anderen maakten van de ge legenheid gebruik om de jubilaris ge luk te wensen. Meisje gevraagd voor 2 halve dagen p. week in de huishouding. Tel. (02228) 500 Te koop aangeboden of in pacht strandpaviljoen. H. Nowak, Duinweg B148. Gegadigden graag in het weekend. Orgels, koopjes. Elek tronisch orgel, 1 klavier, nieuw, van ƒ695,- voor 595,-; speciaal 1 kla viersorgel van ƒ1175,- v. 595,-; Elgam, 1 klaviers orgel, pracht meubel van ƒ1350,- v. ƒ1150,-; Emi nent, 2 klavieren van ƒ2950,- v. ƒ1295,-; Prelu de, 2 klavieren van ƒ2995,- v. ƒ2450,-, Cantate 2 klavieren, van ƒ4895,- v. 2995,-. Alles in uit stekende staat en met 1 jaar volledige schriftelij ke garantie. De Tak, Oes terstraat 25, Oosterend, tel. (02223) 661 of 651 of 391 We hebben nog heesters en bomen. Kom uitzoe ken. Tuinaanleg - onder houd F. J. Halsema, Ger- ritsland Te koop aangeb olie- haard met grote tank, t.e. a.b. A. Coltof, Keizerstr. 27, Den Helder Te koop vogel kooi. Te bevr. T. Hennink, tel (02228) 323 Intn - till»» ...M»ocr-t«J;V)Wd ,«n d* r«d«kU«'£ ^>rmee wil ik in het kort reageren de ingezonden bijdrage van J van "Hum in uw blad van 14 april. \Tet als inzender verheug ik mij gefundeerde kritiek van raadsle- |ook over gefundeerde kritiek van aadsleden. Zelfs (tot zekere hoog- 'er ongefundeerde kritiek, heb ik me er over verheugd, dat Ier zijn kritiek in de krant heeft (erd. Natuurlijk spijt het me, dat ie verkeerd beprepen heeft, maar geval geeft hij me de kans, recht iten wat kromgetrokken is. Vat inzender mij in de mond legt, met gezegd. Wat ik wèl gezegd idoeld) heb, staat te lezen in het g (Texelse Courant 14 april 3e blad, 3e kolom onderaan). 1 oordeel van gemeentenaren neem il het algemeen even serieus als pe lik hoop zij het mijne nemen. J het oordeel van gemeentenaren fc Heen vraagstuk, waarvan zij niet 'ig op de hoogte kunnen zijn, laat der zwaar wegen dan het oordeel van deskundigen, die zich in dat vraag stuk verdiept hebben. 3. De discussie in de gemeenteraad liep voornamelijk over een uitspraak in een rapport, dat de raadsleden bekend is, maar de gemeentenaren niet. Dit rapport behandelt de vraag, of (en in hoever) uitbreiding van recreatie op Texel nog kan worden toegestaan zon der uitbreiding van het bosbestand. Over deze zeer belangrijke vraag moet zekerheid bestaan, voordat men over andere vragen debatteert. Vandaar dat men besloten heeft, eerst de rap porteurs nader te raadplegen. 4. Inzender schrijft verder, dat „hoog bouw" (in 3 of 2 lagen) „voor enkele ja ren. ondenkbaar" was. Ik moet hem teleeurstellen. Immers bij besluit van 19 december 1962 heeft de gemeenteraad de bouw van hotels in drie lagjen mogelijk gemaakt in het re creatiegebied ten zuiden van De Koog. Dit besluit is op 30 juni 1964 goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland Hiermee wil ik niets afdoen aan in zenders bezwaar. Ik ben het met hem eens, dat aantasting van het landschap in Everstekoog moet worden voorko men. Bouwhoogte en beplanting zullen daarom zorgvuldig geregeld moeten worden. hoogachtend, W. H. Sprenger lEXELAARTJES Iels ƒ1,80, elke regel 1 ƒ0,60. Texelaartjes 3 bij vooruitbetaling Jrden voldaan. Onder te bevragen (niet tyr dan 11 uur in de ïandel) en onder ƒ1,25 meer. Al- elusief 4°/o BTW. [Voor eieren Gravenstr. Altijd vers joop altijd i Wijngaarden tele- jservice. Tijdelijk een goed rijon- fcht en een lesprijs l/13,—Vamor rij- fl J. P. Janse, Hun- 13, Den Helder, 102230) 16130 I zijn er nog volop en in vele kleuren, va. Bp- st. Tuinaanleg - |houd F. J. Halsema, ■Island Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Te koop i.p.st.z. Efel oliekachel en ventilator- kacheltje voor onder for nuis. Lijnbaan 29, tele foon 2340 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Handappels Golden Delicious, v.a. ƒ3,50 p. kist. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te k. Ford Capri 1500 L van eerste eigenaar. Bjr. nov. 1969. G. E. Roeper, .Vruchtbaaroord', Hoofd weg E 8 a, Eierland telef. (02225) 238. Bellen na 18 uur. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipltel. (02230) 13252. Te koop gevr. 1 gebr. 4 pk elektromotor. Gara ge Eierand, telef. (02225) 259 Voor de kraanwagen van Jn. Kaan belt men tijdelijk Aat v. Liere 3077 80 verschillende soorten vaste planten, alles eigen teelt, bij tuinaanleg - on derhoud F. J. Halsema- Gerritsland De Heere verblijdde ons met de geboorte van onze zoon en broertje Rinse Jacob H. W. Stark M. Stark-Meyer en kinderen Mulderstraat 5, Oosterend, Texel, 16 april 1972. Blij en dankbaar geven wij u kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Elles A. G. Betsema- Stendert J. C. Betsema Guido Linda Oudeschild, Texel, 14 april 1972, Trompstraat 5 Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling die wij bij ons huwelijk mochten onder vinden. Henk en Marijke v. d. Belt Voor de vele blijken van medeleven, na het over lijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa JACOB VLAMING betuig ik u, ook namens de kinderen, mijn oprech te dank. A. Vlaming- Vermeulen Oosterend, Texel, Mulderstraat 12. Heden nam de Heere, na een langdurige ziekte, tot Zich onze lieve zuster en tante Hilligje van Loo, op de leeftijd van 65 jaar. P. van Loo C. van Loo-Voorman J. van Loo K. van Loo Joh. van Loo B. van Loo-Koopman neven en nichten Texel, 13 april 1972, Wageningseweg 45c, Eierland. De begrafenis heeft maandag 17 april plaatsgehad op de Ned. Herv. Begraafplaats te Oosterend. Te koop aangeboden goede bak en banden. Opel Stationcar 1960. Ford Anglia Bestel met nieuwe accu en uitlaat, 2 achterassen Opel, Laadbak met opbouw, lengte 6 m., br 2,20 m. FA. A. KIEVIT ZN. Kogerstraat, telefoon 2525 - 2497 op vrijdag 7 april Hoek Pontweg-Hoornder- weg, kleur zwart, merk Batavus. Heel graag terug te be zorgen bij Gré Duin Maricoweg 8, Den Burg. GEVRAAGD voor 3 of 4 ochtenden in de week voor de maan den juni, juli, augustus en event, september. Mw. Vlaming, Boodtlaan 40, De Koog - Texel tel. (02228) 465. van Pontweg B 32b, naar ïlollewal 17a, Den Burg, tel. (02220) 2961 B. ZIJM, Arch. GEVRAAGD Van der Slikke, „De Spar", Den Burg Telefoon (02220) 3408. Gravenstraat 2, Den Burg Tel. 3592 GEVRAAGD Fa. Gebr. Trap, Oranjestraat 16, Oosterend, telefoon (02223) 467 Kom kijken naar wat Bij aankoop van ƒ5, planten „VITA NOVA" Rundvee- fokvereniging „Texel" vraagt voor zo spoedig mogelijk een voor omgeving Den Burg, 4 x per week, Inlichtingen ibij B. Oostra nabij Zuivelfa briek. [dit moerbeek weet kleedt ene Maak met uw hele gezin een proefrit in een van dc zeven snelle Marina's. Neem daarvoor alle koffers en tassen mee die u vinden kunt. Doe net of u- op vakantie gaat. Doe de Marina ruimtetest. Kijk hoeveel ruimte u meer heeft dan normaal bij een Saloon of Coupé in deze prijsklasse. En hoe snel u wegtrekt met de Marina 1.3 SL.1.8 SL of 1.8 TC. Het is waarlijk een openbaring, die Marina in de prijsklasse f 8.190,- tot f 11.000,-. Heus, voor die prijzen vindt u nauwelijks snellere, ruimere auto's. Automobielbedrijf Badweg 1 - De Koog telefoon (02228) 215 (BRITISH LEYLAND NEDERLAND, GOUDATEL. 01828-48 44. AUSTIN -TRIUMPH-JAGUAR-LANDROVER-MORRIS-MG-ROVER, ■■■■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIM Tevens rijwielen, bromfietsen, motoren, motormaaiers, buitenboordmotoren enz. Bovendien zal op zaterdag 22 april 's avonds een autocrossfilm worden vertoond. vrijdag van 19 - 22 uur; zaterdag en zondag van 11-22 uur en uiteraard de andere Renault modellen.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 3