AGENDA van het raadhuis LANDBOUW en VEETEELT a »u„ Ije kent ze er weer uit! Morgen finale sehoolvoetbal Startplaatsen trimwandeltocht Uit de brief van een Californische veehouder Jan Jongepier concerteert in Den Burg Hart- en vaatonderzoek kost ƒ27,50 per persoon SPORTPROGRAMMA Straatnaamgeving Damclub Texel Spinozalyceum houdt enquete C. Joustra kampioen schaakclub Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 21 april 1972 rubriek voor In een vorig artikel wees ik op het Lte verschil in ontwikkeling tussen F celen grasland, die de stikstof op tijd ladden ontvangen en percelen, die in Ten te laat stadium met stikstof werden lemest. Er zijn ook nog andere verschil- X te zien. We denken hierbij aan het lijdelijke verschil in ontwikkeling tus- T percelen oud grasland en percelen, Jfie de laatste jaren werden vernieuwd, frooral als de vernieuwing in de zomer I n 1971 heeft plaats gehad is er in de leeste gevallen een flinke voorsprong fan het „jonge" grasland. 1 Het zijn >n ons Sebied gelukkig geen Lelingen meer, die het voordeel van vernieuwing van grasland door heb- gekregen. Een flink aantal veehou ders heeft de smaak hiervan te pakken In op hun bedrijf worden vrijwel ieder Lr één of meer percelen „vernieuwd". Diverse manieren I We zien het als een voordeel, dat het Laaien van grasland in ons gebied Iriiwel altijd in de zomermaanden ge- Keurt. Zowel uit het oogpunt van pro ductieverlies als ook wat de kans van lagen betreft verdient het inzaaien in M-augustus de voorkeur boven voor- Jaarsinzaai. Een ander verschil is de uitgangstoes- land van het perceel. In vrij veel geval len wordt op dit moment oud grasland Birekt verandert in nieuw grasland. We kunnen wel zeggen, dat dit in het alge- Tieen met succes gebeurt. Toch zien we persoonlijk wel voorde len in een tussengebruik als bouwland. En de eerste plaats krijgt de oude, taaie lode dan gelegenheid om voldoende te lerteren Verder is de mogelijkheid om ligging van de percelen te verbete ren meer aanwezig. We menen, dat bij let inschakelen van een bouwlandperio- het te vernieuwen perceel ook het fceste in juli kan worden gescheurd. Daarna kunnen herfstknollen worden ingezaaid. Er is dan de mogelijkheid om zo'n kerceel in het voorjaar direkt met een Erasmengsel in te zaaien. Het is naar live menen „voordeliger" om eerst nog ken graangewas te verbouwen en di- pekt na de oogst van het graan tot in- laai over te gaan. Verder denken we nog aan het ver schil in de wijze van uitvoering. Dit kan één bewerking met de Lely-zaaifrees. Met deze ene bewerking wordt de zode [vernietigd en op het ontstane zaaibed wordt in dezelfde bewerking het gras Ingezaaid. Wat we hiervan tot nu toe [in ons gebied hebben gezien nodigt niet [uit tot navolging. In veel gevallen werd jhet een mislukking. Er kan ook met de Lely-frees worden [gewerkt, waarbij alleen de oude zode wordt vernietigd en een zaaibed ont staat. Gaat men daarna met de gras- Jzaadmachine inzaaien, dan is de kans ■op mislukking kleiner dan bij de Lely- Jzaaifrees Het is dan beslist nodig de jgrond vóór of na het zaaien met de [tractor spoor aan spoor te rijden. Een bezwaar van het werken met de *ly-frees is dat er aan de ligging van |de percelen niets kan worden verbeterd. Kuilen blijven kuilen, en bulten blijven bulten. Daarom geven de Texelse landbouw- |voorlichters de voorkeur aan een ver nieuwing volgens de beproefde metho- Zaterdagmiddag (morgen) volgt de ontknoping van het schoolvoetbaltoer- nooi 1972. De jongens van de Thijsse- school moeten dan de vorig jaar gewon nen wisselbeker verdedigen. Maar de finalisten zullen elkaar weinig toege ven. Er wordt door de vier geplaatste elftallen een halve competitie gespeeld. 13.00 uur Den Hoom-o.l.s. Den Burg 13.35 uur St. Jozefschool-CVO 14 15 uur Den Hoorn-CVO 14.50 uur St. Jozefschool-o.l.s. Den Burg 15.35 uur Den Hoorn-St. Jozefschool 16.10 uur CVO-o.l.s. Den Burg Hopelijk komen vele toeschouwers genieten van deze ongetwijfeld span nende wedstrijden. Op de eerste wedstrijddag is een hor- oge gevonden. De eigenaar kan het afhalen bij meester S. Bakker. Zaterdag 22 april (morgen) is de nationale trimwandeldag. Iedere Nederlander wordt dan uitgedaagd 5 of 10 kilometer te wandelen. Op Texel heeft de wandelsport- »>Het Gouden Boltje" zich met de organisatie belast. Gestart kan worden van 10.00 uur des ochtends tot 14.00 uur 's middags. Van- i elk dorp (behalve De Waal) zijn rou es uitgestippeld van 5 en 10 kilometer. s^ar^Pfaatsen, waar u ook het artgeld van ƒ1,kunt betalen, zijn e r°utes verkrijgbaar. De startplaatsen zijn de volgende: 9 5enTJ?urë: Catharinahoeve V n! °°S- Kaaps-nol 4 n JCocksdorP: Nieuwe Aanleg Oudeschild dorpshuis 't Skiltje Oosterend; Jatry Den Hoorn; ZDH-kantine De Spil de, die uit de volgende bewerkingen be staat: a. Zode stuk maken met de Howard frees; b. Ploegen tot 20 - 25 cm diep; c. Egaliseren en aandrukken met de kilver; d. Licht eggen; e. Inzaaien met graszaadmachine. We zouden niet graag beweren, dat er bij deze laatste methode nooit een mis lukking voorkomt. In de zeer droge na zomer van 1971 is dit helaas enkele ke ren voorgekomen. We kunnen echter rustig vaststellen, dat de slagingskans aanmerkelijk groter is dan bij de methoden met de Lely- frees. Bovendien hebben we het voor deel, dat we op deze manier een perceel krijgen, waarvan zowel de bewerking als de mogelijkheid van een goede ont watering duidelijk beter uitkomen dan percelen, die met de Lely-frees bewerkt zijn. Hoewel u het niet direkt als voorlich ting voor de Texelse bedrijven moet be kijken leek het ons toch interessant en kele regels over te nemen uit de brief van een Californische collega. Als eerste wordt er verteld, dat de afgelopen winter een droge winter is geweest. Wat dat betreft kunnen de Hollandse en Californische veehouders elkaar „de hand geven". De hoeveelheid regen in de afgelopen winter is maar 4 inches (plm. 100 mm.) geweest. Nor maal is dit 9 inches. Bovendien ligt er weinig sneeuw op de bergen, wat zal betekenen, dat ook de aanvoer „van boven" voor irrigatiedoeleinden klein zal zijn. Als een gevolg van het tekort aan water verwacht men hoge hooiprij- zen. Een voordeel is, dat door het mooie weer de eerste snede hooi in maart goed gewonnen is. Alle voer wordt aangekocht Op bedoeld bedrijf zijn 230 melk koeien aanwezig, die volledig met aan gekocht voeder worden gehouden. In verband met de te verwachte hoge hooi- prijzen had deze veehouder op 9 april al 650 ton hooi aangekocht voor het ko rrende seizoen. De prijs, die hij hiervoor nu moest betalen was 38 dollar per ton. Eind april zal hij ontvangen 1.000 ton haver. Deze haver wordt aan het begin van de geelverkleuring gemaaid en daarna ingekuild. Hiervoor betaalt hij een prijs van 7% dollar per ton. Voor herfstlevering is nog aangekocht 1.200 ton snijmais. Deze mais wordt na leve ring ingekuild en kost eveneens 7% dollar per ton. Verder wordt nog vermeld, dat iede re maand 65 ton krachtvoer wordt ver- voederd. Omgerekend over het aantal melkkoeien komt dit overeen met plm. 280 kg krachtvoer per koe per maand. Voor ons begrip wel een enorme gift krachtvoer. Dit krachtvoer kost 70 dol lar per ton. Bedoelde veehouder toont zich tevre den over de resultaten van de melk veehouderij. Letterlijk schrijft hij: „De melkenj is de laatste jaren geweldig goed. Ik denk soms van te goed, want er komen al meer melkbedrijven en ik geloof dan ook niet, dat dit zo zal blij ven". Wat dit laatste betreft geloof ik, dat deze vrees ook wel eens naar boven komt bij veehouders in ons land, zonder dat de Hollandse veehouders tot de uit spraak zullen komen, dat de melkvee houderij de laatste jaren „geweldig goed" is. Naar we menen is daar ook geen reden voor, al zullen de meesten het er wel over eens zijn, dat de melk veehouderij in het gehele van de agra rische sectoren de meest rendabele tak is. De organist Jan Jongepier zal op zon dagochtend 30 april, aanvang kwart over elf een concert geven in de Neder- londs Hervormde kerk te Den Burg. Het concert, dat drie kwartier zal du ren, is onderdeel van de viering van het 20-jarig bestaan van de Rotaryclub Pur- mcrend waarvan Jan Jongepier lid is. Ter gelegenheid van het jubileum brengt de club de 29e en 30e april op Texel door. Het orgelconcert op zondag ochtend is toegankelijk voor iedereen. Jan Jongepier heeft twee maal het in ternationale orgel improvisatieconcours in Haarlem gewonnen en heeft onlangs de Prix d'Excellence voor orgelspel en improvisatie verworven. Bij de organi satie van het weekend op Texel is nauw betrokken drs. Paul Oskamp, vroeger predikant te Den Hoorn en thans werk zaam te Purmerend. Voor het concert is het volgende pro gramma vastgesteld: 1. Joh. Seb. Bach; Fantasia con imi- tazione Allegro - Andante. 2. Girolama Frescobaldi; Bergamasca. 3. Georg Ph. Telemann: Fantasia in g kl. terts; Allegro - Adagio - Allegro. 4. John Stanley: Voluntary o. 6 no. 8; Largo - Vivace. 5. Louis-Nicolas Clérambault: Ca price. 6. Louis Vierne: Carillon. Het hart- en vaatonderzoek dat dit najaar op initiatief van het Groene Kruis Texel wordt gehouden onder Tex elaars van 40 tot 65 jaar zal per per soon 27,50 kosten. In deze leeftijds groep vallen 3044 Texelaars; zij hebben allen een aanmeldingskaart ontvangen waarvan er begin deze week 612 waren geretourneerd. Er moeten er dus nog hegel wat volgen om van een bevredi gende deelname te kunnen spreken. Om organisatorische redenen moeten de op gaven op 1 mei binnen zijn. De kosten moeten voor 1 juli worden voldaan. Het is de bedoeling het onderzoek begin no vember te houden. Het bestaat uit het maken van een röntgenfoto, het maken van een cardiogram en een urineondcr- zoek. Ook moet een reeks vragen wor den beantwoord. Zoals eerder gemeld wordt bij het onderzoek gebruik gemaakt van de röntgenfoto die onlangs werd vervaar digd bij het bevolkingsonderzoek op tbc. Als dit systeem niet zou worden ge volgd zouden de kosten van het hart en vaatonderzoek nog aanmerkelijk ho ger zijn. Het bovenstaande zou beteke nen dat degenen in de genoemde leef tijdsgroep die niet aan het tbc-onder- ozek hebben deelgenomen ook niet aan het hart- en vaatonderzoek kunnen meedoen. Hen wordt echter een laatste kans geboden want de onderzoekwagen komt nog een keer naar Texel, ook ten behoeve van degenen in andere leef tijdsgroepen die door welke omstandig heid dan ook niet aan het borstonder zoek hebben kunnen deelnemen. Een der eersten Texel is een der eerste gemeenten waar 'n bevolkingsonderzoek naar hart en vaatziekten wordt georganiseerd. Eerder gebeurde het in Aalsmeer en Sneek. Zoals bekend zijn hart- en vaat ziekten doodsoorzaak nummer één. Wanneer afwijkingen in een vroegtij dig stadium kunnen worden vastgesteld kan veel leed worden voorkomen. Der halve doet het Groene Kruis een drin gend beroep op alle betrokkenen om aan dit onderzoek deel te nemen. Men realiseert zioh dat de kosten als een be zwaar kunnen worden ervaren maar het is niet mogelijk gebleken tot een lagere kostprijs per persoon te komen. Het on derzoek heeft nl. een particulier en ex perimenteel karakter en komt niet voor subsidie in aanmerking. ZATERDAG 22 APRIL Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Meerv. '31, 14.30 uur Adspiranten: Cocksdorp a-Helder d, 15,15 uur Vriendschappelijk: Junioren: Tex. Boys-Texel, 18.30 uur ZONDAG 23 APRIL Afdeling Noordholland: Helder 8-ZDH 3, 14.30 uur Oosterend 3-Schagen 6, 14.30 uur Adspiranten: Oosterend a-Watervogels b, 12.15 u. MEDEDELINGEN S.V. Texel Zaterdag om half zeven speelt het junioren elftal op het Boys-veld tegen Tex. Boys junioren. De toernooien ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum staan voor de deur, blijf dus trainen. Op zaterdag 29 april pupillentoernooi en zondag 30 april voor het tweede en derde elftal. Na het keurige werk van Cees Boeien en Dries Veltkamp, die in hun vrije tijd de warmwatervoorziening hebben aan gelegd, zijn nu Jannes de Vries en Jan Riemers bezig gratis de „Kletskeet" en tribune van een nieuwe verflaag te voorzien. Met dergelijke leden kunnen we rustig doorgaan naar het 5-jarig be staan. Ten C. JUBILEUM S.V. DE KOOG Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan zal zondagmiddag half drie een wedstrijd worden gespeeld tussen 2 elftallen, bestaande uit veteranen en oud-leden van S.V. De Koog. Willen alle spelers van De Koog die thans spe len, hun shirts, broekje en schoenen meenemen voor deze wedstrijd? We ho pen dat alle gevraagde spelers aanwezig willen zijn opdat oude glorie weer zal kunnen schitteren! C.B. Tex. Boys Dit weekend geen competitiewedstrij den. Alleen de adspiranten a en c heb ben nog een wedstrijd te goed. Die zul len zeer waarschijnlijk gespeeld worden op zaterdag 29 april. De adspiranten a hebben zaterdag j.l. in de wedstrijd tegen DWOW (41) het kampioenschap veilig gesteld. Proficiat hiermee. Zaterdag a.s., half zeven, een oefen wedstrijd voor de junioren tegen Texel. A.W. Z.D.H. Voor zondag één wedstrijd nl. Helder 8-ZDH 8, aanvang 14.30 uur. Dit is voor het derde de laatste wedstrijd van een goed seizoen. Het eerste kan er vrijwel zeker van zijn dat het de 15 trainingspakken, be schikbaar gesteld door het N.H.D., zal winnen. Er moeten nog wel enkele wedstrijden gespeeld worden door standaardelftallen in Noordholland, maar de grootste concurrenten zijn uit gespeeld. We willen nog even voorzich tig blijven, maar het zou toch wel mooi zijn als ZDH het produktiefste stan daardelftal in Noordholland zou wor den. De P. MEDEDELINGEN VAN B EN W De heer Joh. C. Roeper heeft volgens het verslag in de Texelse Courant van 28 maart j.l. in de vergadering van de Stichting Gemeenschapscentrum Ooster end gefulmineerd tegen de manier waarop straatnamen voor Oosterend zijn vastgesteld. Slechts één suggestie van de dorpscommissie was nl. overge nomen. Conclusie van de heer Roeper: „We mogen wel wat zeggen, maar als het niet past wordt er over ons en zon der ons beslist en zijn we helemaal geen partners". De werkwijze bij de straatnaamge ving is als volgt: a. Burgemeester en wethouders hebben een bepaalde systematiek vastgesteld voor de straatnaamgeving. De namen worden niet uit de lucht gegrepen maar moeten aansluiting geven en betrekking hebben op bijv. historie, visserij, vogesl, vogelkenners, e.d. b. In dit raam doet de afdeling algeme ne zaken voorstellen aan burgemees ter en wethouders. Het college spreekt zich uit, of men in principe hiermee akkoord kan gaan. c. Vooraf wordt advies gevraagd aan bijv. de heer J. A. van der Vlis, vo gelkenners, visserijdeskundigen, e.d. Ook wordt overleg gepleegd met de PTT. d. Vervolgens worden de gedachten voorgelegd aan de dorpscommissies. e.- Na ontvangst van de meningen van de dorpscommissies worden de na men voorgelegd aan een raadscom missie, waarin elke fraktie vertegen woordigd is. Deze commissie krijgt alle namen te beoordelen, zowel die welke intern zijn gesuggereerd als die welke door de dorpscommissies naar voren zijn gebracht. f. Alle meningen worden hierna nog eens door B. en W. in beschouwing genomen. Deze maken hierna een eindvoorstel aan de raad op. g. Tenslotte stelt de raad, al dan niet overeenkomstig het voorstel van B. en W., de straatnamen vast. Een zeer uitvoerige werkwijze dus, waarbij alle adviezen de nodige aan dacht krijgen en pas na veel wikken en wegen een eindoordeel wordt gevormd. De dorpscommissie Oosterend wees o.m. „Deelvaart" of „Maatschap" af, na men, die toch wel een begrip zijn voor de visserij. Inplaats van met alternatie ven te komen die ook op de visserij be trekking hadden viel men terug op na men van de koninklijke familie. In Den Hoorn en Den Burg heeft men zich wel aan de systematiek gehouden en vrij wel alle suggesties van deze commissies zijn dan ook overgenomen. Er kan dus niet worden gezegd dat weinig inspraak is verleend. Maar vol gens de gemeentewet beslist uiteindelijk de raad en niemand anders. Dit is ook noodzakelijk, want zelfs wanneer het gemeentebestuur en de dorpscommissie om de tafel gingen zitten is het heel goed denkbaar, dat geen overeenstem ming kon worden bereikt. Wat betreft de door velen verfoeide naam „Koetebuurt" kan worden opge merkt, dat B. en W. de dorpscommissie van Oosterend hebben verzocht met al ternatieven te komen. De brief is op 14 februari j.l. verzonden, dus ver vóór 22 maart, toen de vergadering van de Stichting Gemeenschapscentrum Oos terend werd gehouden, maar tot nu toe is geen antwoord ontvangen. De heer Roeper heeft verder nog ge sproken over „De vierde macht", die wordt gevormd door ambtenaren. Deze vierde macht wordt niet gecontroleerd door burgers en maakt plannen waar aan dan weinig meer veranderd kan worden, aldus de heer Roeper. Een prachtige kreet, die het altijd weer doet, vooral als je geen bewijzen hoeft aan te voeren. De hier aangegeven werkwijze toont toch wel aan, dat de werkelijk heid gelukkig anders is. In het gemeen telijk bestel nemen B. en W. en de raad besluiten en niet de ambtenaren. We mogen toch ook aannemen, dat B. en W. heus wel in staat zijn onjuiste plan nen van ambtenaren tegen te houden. De slotconclusie kan dan ook zijn: Kritiek is nuttig, zolang die niet ont aard in uitsluitend negatieve beschou wingen. Uitslagen 18 april: J. A. v. d. Slikke-J. Schoo 11 P. Bakelaar-J. Schoo 20 B. Duin-J. Vinke 02 J. A. van Es-H. Bruining 02 G. Dros-G. Blom 20 J. P. Hooijberf-J. v. Heerwaarden 2—0 H. Jonker G. J. van Es 02 Door zijn geenszins overtuigende overwinning werd P. Bakelaar kam pioen. Joost Hooijberg behaalde een goede overwinning op J. van Heerwaar- den, en werd daarmee vijfde. De eind- ranglijst etc., wordt volgende week ge plaatst. Uit Andijk kwamen vijf spelers met een le prijs, t.w. C. Dijker, J. Hooijberg, Joost Hooijberg, J. van Heerwaarden en J. Schoo. Een tweede prijs ontving G. Dros. A.s. dinsdagavond speelt kampioen P. Bakelaar simultaan in café De Graaf. Aanvang 8 uur. De clubleden, maar ook andere damliefhebbers zijn van harte welkom. Leerlingen van het Spinoza-lyceum uit Amsterdam brengen momenteel een werkweek door op Texel. Tot het pro gramma dat zij moeten afwerken hoort het houden van een enquete onder de bevolking, waarbij het erom gaat meer te weten te komen over de woon- en leefomstandigheden op het eiland. Er zullen ongeveer 200 vragenlijsten wor den ingevuld. Het gaat in hoofdzaak om de omgeving van Den Burg. De beant woording vergt minder dan tien minu ten. De leerlingen hopen op welwillende medewerking. Door een overwinning op G. Goslinga is C. Joustra ongeslagen kampioen van de schaakclub geworden. Gezien de sterkte van de overige spelers mag dit een zeer goede prestatie genoemd wor den. De enkele partijen die nog ge speeld moeten worden hebben geen in vloed meer op de leiderspositie van C. Joustra. Verdere uitslagen zijn; T. Auke-J. Piersma 10 J. Hoogerheide-G. Goslinga 01 A. C. Bakker-H, van Daalen 10 De eindstand, resp. gesp., pnt.: 1. C. Joustra 20 19 2. A. Terpstra 21 17 3. A. Bakker 20 16 4. J. Hoogerheide 21 16 5. J. Piersma 22 14% 6. H. van Daalen 19 9 7. G. v. d. Hoek 21 8 8. F. Eijgenraam 22 7% 9. P. Eelman 15 3% 10. G. Goslinga 17 3% 11. D. Veltkamp 20 3 12. M. Brons 18 1 Vrijdagavond (heden) om 20.00 uur wordt in café De Graaf door de heer C. Joustra simultaan gespeeld. Iedere schaakliefhebber van Texel is daarbij welkom. Vrijdag 21 april Den Burg, gebouw bij Doopsgezinde kerk, 20.00 uur, bijeenkomst fotoclub „De Kiekendief". De Waal, dorpshuis De Wielewaal, 20.00 uur, sluitingsavond serie winterge sprekken. Zaterdag 22 april Den Burg, S.V. Texel-terrein, finale schoolvoetbaltournooi. De Cocksdorp, kantine Sluftervallei, 19.30 uur, uitvoering gymnastiekaf- deling SVC. Nationale trimwandeling. Voor start plaatsen zie bericht elders in dit num mer. De Koog, „De Buteriggel", 20.00 uur, viering 25-jarig bestaan S.V. De Koog Maandag 24 april Den Burg, 20.00 uur, 'tAsiel Textant, sieraden maken t.b.v. aktie „Allende geen ellende" (steun aan Ghili en Unctad III). Dinsdag 25 april Den Burg, 20.00 uur, 'tAsiel Textant, Wim Trap over „Oorlog en vrede". Woensdag 26 april De Cocksdorp, hotel „De Hoop", 20.00 uur, winkelavond georganiseerd door plattelandsvrouwen De Cocksdorp- Eierland. Donderdag 27 april Den Burg, Rode Kruisgebouw, 20.00 uur algemene ledenvergadering Rode Kruis. Den Burg, 20.00 uur, 'tAsiel Textant Be weging. Vrijdag 28 april Den Burg, hotel De Lindeboom-Texel, 20.00 uur, buitengewone algemene le denvergadering van aandeelhouders N.V. TESO. Zaterdag 29 april De Koog, De Kaaps-nol, 20.00 uur, mu ziekavond verzorgd door Kon. Texels Fanfare, Mannenkoor Oosterend en Advendo De Koog. Den Burg, terrein S.V. Texel, pupillen- toernooi Zondag 30 april Den Burg, N.H. kerk, 11.15 uur, orgel concert door Jan Jongepier. Den Burg, terrein S.V. Texel, toernooi, georganiseerd door Texel 2 en 3. Tot 22 april Den Burg, tentoonstellingsruimte raad huis, Breughel-tentoonstelling. Ope ningstijden: maandag tot en met vrij dag van 9.00 - 12.00 en van 14.00 - 17.00 uur. Van 25 tot en met 28 april Den Burg, tentoonstellingsruimte raad huis, jachttentoonstelling, medewer king verlenen Rien Poortvliet prenten en platen, Bols Snipperclub, Ver. tot Behoud van de Waddenzee en Vrien den van Texel. Openstelling van 9.00 - 12.00 en van 14.00 - 17.00 uur. Ieder maandagavond Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. Iedere woensdagmiddag Den Burg, Landbouwschool, 15.00 uur, bejaardenzang. Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Iedere vrijdag en zaterdag De Waal, Wagenmuseum, 14.00 - 17.00 uur open. Iedere zaterdagmiddag De Dennen, „Dennenoord", 16.00 uur, trimmen in de Dennen.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5