AGENDA FANFARE /DEK - MANNENKOOR - ADVENDO Gezamenlijk concert in Kaaps-nol is waard herhaald te worden Botsing bij inhaalmanoeuvre Adverteerders opgelet fOt'AVK lÊèÊËvtwTM VERVOLG VAN PAG. 1 smusaa Bedankt Gouden eremedaille voor P. Smit Feestelijke koninginnedag in Den Burg Sensitivity-training VVV verstrekt reduktiekaart aan wintertoeristen Aquariumvereniging besluit seizoen Lichte schade bij aanrijding Nog te weinig teams voor zomeravondvoetbal TESO-vcrgadering Geen voorrang „Gekraakt" huis spoedig weer verlaten Lichlmast vernield Het gezamenlijk concert dat zaterdag avond in de „Kaaps-nol" werd gegeven door het Koninklijk Texels Fanfare- korps-DEK, het Texels Christelijk Man nenkoor en de gemengde zangvereni ging „Advendo" is stellig waard tot een jaarlijks te herhalen evenement te werden. Het gebodene was afwisselend en overwegend van zeer goede kwali teit. De tijd van het jaar in aanmerking nemende was de belangstelling niet slecht. De organisatie van de avond be rustte bij „Advendo". De voorzitter van deze vereniging, de heer Hans Kievits, vertelde in zijn openingswoord dat elke muziek- en zangvereniging naast de re petities er behoefte aan heeft af en toe eens naar buiten te treden. Dit was een der redenen geweest om deze avond te houden. Het kon ook geen kwaad zoiets nu eens niet in Den Burg te doen. De uitvoering bewees dat de „Kaaps-nol" geschikt is voor muziekuitvoeringen. De akoestiek lijkt veel op die van het dorpshuis van Oosterend en is dus zeer behoorlijk. Toegift Het programma werd geopend door het Kon. Texels Fanfarekorps-DEK (on der leiding van de heer P. Heertjes) met de mars Entrée de Concours, gevolgd door Lord of the Isles van Rimmer-Mol en Simfonie Concertante, nummers die ook bij de laatste uitvoeringen werden gespeeld. De fanfare was uitstekend op dreef. Dat bleek ook bij het programma na de pauze. Veel succes had men weer met „Dansend door het Koninkrijk" van P. Heertjes. Het was niet in het pro gramma vermeld en dus een aangename verrassing. Mixed Pickles van Max Leemann kwam er voortreffelijk uit evenals de American Fantasy van Ruel- Ie waarbij Joop Hillen zich weer deed kennen als goed solist. De mars „Fairest of the Fair" vormde een uitstekend slot van het Fanfareoptreden. Mannenkoor Het Christelijk Mannenkoor Ooster end heeft de laatste tijd een zo sterke aanwas van niet-Oosterenders, dat is besloten de naam te veranderen in Texels Christelijk Mannenkoor. Het koor telt nu ongeveer 60 leden en is dus een zwaar stuk geschut geworden. Naast de kwantiteit neemt ook de kwa liteit gestaag toe en dat bleek op deze uitvoering overduidelijk. Onder leiding van de heer A. Kuik werd begonnen met enkele al eerder gezongen geeste lijke liederen, „Hij leidt mij" van Tel- jeur; „Vaste rots van mijn behoud" van J. van der Waart en „Als op 's levens zee" van K. Wagenaar. Een gewaardeer de toegift was „Lofzang" van Joh. van der Waart. Zeer verrassend kwam het koor na de pauze voor de dag. Na „De kabels los" van G. Boedijn werd het moeilijke „Geuzenvendel op den thuis- mars" van Roeske uitstekend gebracht. Kort, maar klokgaaf en zeer welluidend was het militante „Ei oechnjem" van Sj. Djesachar maar hèt succes van de avond was toch wel het Soldatenlied (eveneens een bewerking van Djeachar) waarvan het opzwepend handgeklap zo aanstekelijk was dat de zaal tenslotte meedeed. Donderdag 4 mei Den Burg, 'tAsiel - Textant, 20.00 uur, non verbale sensitivity oefening door Nico Klumpers. Vrijdag 5 mei Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uur, ,,In Aqua Vita". Zaterdag 6 mei Den Burg, Wezenland, 14.00 uur, start 2e vogelsternt, georganiseerd door de MAB-club. Oosterend, „De Bijenkorf", 13.30 en 19 30 uur, solistenfestival. Van 2 tot 12 mei Den Burg, raadhuis, tentoonstelling van olieverfschilderijen van Jan Veld- huijzen. Openingstijden van 9.00 - 12.00 en van 14.00 - 17.00 uur. Ieder maandagavond Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. Iedere woensdagmiddag Den Burg, Landbouwschool, 15.00 uur, bejaardenzang. Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Iedere vrijdag en zaterdag De Waal, Wagenmuseum, 14.00 - 17.00 uur open. Iedere zaterdagmiddag De Dennen, „Dennenoord", 16 00 uur, trimmen in de Dennen. Zaterdagmiddag om 1.00 uur had op de Westerweg in Waalenburg een aan rijding plaats. Van B. wilde twee wa gens inhalen, de tweede wilde echter linksaf, de Pijpersdijk op. Van B. kon de voorgesorteerde wagen van P.B. niet meer ontwijken. De materiële schade was groot. Niemand liep verwondingen op. De organiserende vereniging Advendo onder leiding van de heer Jb. Hooij, had wel enige moeite om een evenwicht te vormen. Deze vereniging is aan de klei ne kant en had het zich niet gemakke lijk gemaakt bij het samenstellen van het repertoire. Het „Tenebrae factae sunt" van David Perez werd niettemin met de juiste intentie en dus gevoelig gebracht. Het ook al niet makkelijke „Benedictus" van Anton Bruckner volg de, maar het beste deel van het pro gramma van voor de pauze was toch wel „Der Greis" van Haydn. Na de pau ze had Advendo het zich onnodig moei lijk gemaakt door als hekkesluiter te fungeren. Wat te verwachten viel ge beurde: zo vlak na het mannenkoor dat voor een duidelijke climax had gezorgd, maakte Advendo een magere indruk hoewel de uitvoering van Jubilate Deo van Mozart, Slavenkoor van Verdi, Bundeslied van Mozart en Domine Sal- vam fa Reginam van Giesen toch echt niet slecht was. Een klein koor heeft het nadeel dat elke fout genadeloos opvalt. Maar het viel voor de kenners ook op dat in Advendo enkele heel goede sopranen en alten zitten. De mannelijke helft van het koor moet echter beslist versterkt worden om aan de zang wat meer „bo dem" te geven Waarmee wij niet wil len zeggen dat de heer Kievits ongelijk had toen hij het 18-jarige koor ken schetste als „klein maar fijn". In verband met het uitvallen van don derdag 11 mei (Hemelvaartsdag) als werkdag, wordt de Texelse Courant van vrijdag 12 mei een dag eerder gedrukt. In verband daarmee verzoeken wij de adverteerders hun kopij uiterlijk dins dagmiddag 12.00 uur in te leveren Direktie Texelse Courant Vrijdagoohtend werd in het Ministe rie van Volkshuisvesting in Den Haag de heer P. Smit uit Den Burg onder scheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. De heer Smit kreeg zijn onderschei ding omdat hij reeds meer dan vijfen twintig jaar werkzaam is als secretaris van de woningbouwvereniging Texel. Het KVP raadslid was uitgenodigd de onderscheiding in Den Haag in ont vangst te komen nemen omdat minister Udink er prijs op stelde de gouden on derscheidingen die in de bouwwereld toegèkend waren, persoonlijk op te spel den. Maandag vierde Den Burg feest. De hele dag was men in touw om alle ak- tiviteiten van het volle programma te doen slagen. Dankzij de medewerking van het zonnetje is het een succes ge worden, dat 's avonds zijn climax vond in de wjjkspelen op de Groeneplaats en de quiz in „Casino". De organisatoren kunnen terugzien op een geslaagde ko ninginnedag. De allegorische optocht begon 's och tends om half elf en trok veel bekijks. Voorjaarskleuren en muziek van de drumbands, de fanfare en feesttoeters begeleidde het bonte geheel naar de Groeneplaats, waar de jurering plaats vond. 's Middags werden in het zwem bad en op het S.V. Texel-terrein wed strijden voor de jeugd gehouden. De punten telden mee voor het wijkspel. Vanaf acht uur 's avonds was de Groeneplaats het toneel van bruiloften, brandweerdemonstraties, races, fietsen de muziekkorpsen en, niet te vergeten, Simon Luitse in viervoud. Het groots opgezette gebeuren was ruim op tijd afgelopen, de quiz kon vlug beginnen en dat was nodig want er waren wat tech nische moeilijkheden. Het laatste ge deelte verliep niet helemaal zoals men verwacht had, maar dankzij ieders me dewerking bleef het een feest. In de krant van vrijdag zullen wij uitvoerig op de festiviteiten terugko men. Wij geven u echter reeds de uit slagen van de wijkwedstrijden. De uit slagen van wedstrijden in de andere dorpen en verslagen van de gebeurte nissen daar kunnen wij u vrijdag geven. Ie plaats wijk 2 totaal 352 punten 2e plaats wijk 4 totaal 269 punten 3e plaats wijk 1 totaal 219 punten 4e plaats wijk 3 totaal 212 punten Zoals iedereen weet zal op koningin nedag ieder jaar de meierblis worden ontstoken. Toen wij op 25 april j.l. des avonds om ongeveer half zes naar de meierblis gingen stond hij tot onze ver bazing en woede in de fik. Iedereen probeerde nog te redden wat er te red den viel. Zelfs de kleintjes hielpen mee. Ook probeerden we nog te bissen, maar dat was tevergeefs (de kolk was leeg). We willen de meneer die onze meier blis te vroeg in de fik gestoken heeft nog eens hartelijk bedanken. De kinderen van Oosterend In 'tAsiel start donderdagavond een serie non verbale sensitivity-trainingen onder leiding van Niko Klumpers, le raar te Den Helder. Tijdens acht bijeen komsten wordt een aantal oefeningen gedaan en besproken die kunnen bijdra gen tot een verhoging van de gevoelig heid in het kontakt met anderen. Sensitivity-training is afkomstig uit Amerika, waar het tegenwoordig veel gebruikt wordt bij de opleiding van ho ger personeel (managers, direktieleden) en in psycho-therapeutische laboratoria. De eerste avond wordt gebruikt om vast te stellen welke richting men zal kiezen en hoeveel deelnemers mee kun nen doen. Belangstellenden zijn welkom. Bij wijze van service verstrekt de VVV thans reduktiekaarten aan toeris ten die voor een hotel- of pensionarran gement boeken. De kaart geeft recht op reduktie bij het City theater (één rang hoger zitten dan betalen), busvervoer AOT (een dagkaart kost ƒ3,50 Lp.v. ƒ4,rijwielverhuur i(/2,50 i.p.v. ƒ3, per dag), saunabad (ƒ6,i.p.v. ƒ8, p.p.), Texels Museum (ƒ1,50 i.p.v. ƒ2, wagenmuseum (ƒ1,i.p.v. ƒ1,50), varen met de TX 88 (ƒ4,i.p.v. ƒ5,en zwembad Molenkoog (ƒ1,60 i.p.v. ƒ2, voor losse kaarten). Er wordt op gewezen dat de genoem de redukties niet voor rekening komen van de VW maar voor de betrokken ondernemers of exploitanten, die zich daartoe bereid hebben verklaard om het wintertoerisme te helpen bevorderen. De reduktiekaart is strikt persoonlijk en geldt alleen voor de periode waarin het arrangement is geboekt. Vrijdagavond komt de aquariumver eniging „In Aqua Vita" voor de laatste maal van dit seizoen bijeen in de LTS- kantine. Als spreker is uitgenodigd de heer Van der Burg, een vooraanstaand „aquariaan" die niet alleen voor erva ren liefhebbers maar ook voor begin ners veel wetenswaardigs te berde zal brengen. De avond is ook voor niet-leden toegankelijk. Er wordt ruime gelegen heid tot vragen stellen geboden. Deze week is de visbeurs van de ver eniging voor het laatst op zaterdagmid dag geopend. De volgende week kan men de gehele verdere zomer terecht op vrijdagavond van half acht tot half tien. Maandagmiddag om zes uur botsten twee wagens op de hoek Beatrixlaan- Gasthuisstraat doordat de Amerikaanse bestuurster mevrouw J.A.C., komend uit de Gasthuisstraat, geen voorrang verleende aan T.H. Zij was niet zo goed op de hoogte van de verkeersregels in Nederland. De gloednieuwe huurwagen van mevrouw J.A.C. werd, evenals de Morris van T.H licht beschadigd. Er wordt momenteel al druk getraind voor het zomeravondvoetbal maar de subcommissie Texel van de KNVB die zich met de organisatie heeft belast, heeft nog onvoldoende opgaven binnen. In ieder geval wil men het aantal deel nemende teams van vorig jaar (12) over treffen. Zowel geregistreerde als niet- geregistreerde spelers mogen meedoen. Een elftal hoeft niet persé uit een of meerdere bedrijven voort te komen. Ook mensen uit een bepaalde buurt, trimgroep' of „zomaar" een groep kan zich laten inschrijven. Ieder is automa tisch verzekerd bij de bond, als tenmin ste voldaan is aan de inschrijvingseisen. Om ieder de gelegenheid te geven zich alsnog op te geven is de inschrijvings termijn met een week verlengd daar na kan er echt niemand meer bij. Der halve wordt ieder elftal dat tot dusver aarzelde opgeroepen zich voor 8 mei te melden bij de heer S. Swinkels, Tjak- kerstraat 14, telefoon 3484 Den Burg. De heer De Lugt vervolgde, na de heer Bakker voor zijn steun aan de raad van commissarissen bedankt te hebben, zijn antwoord aan de heer Bosnia. Hij wees er op dat bij verdere groei van het bedrijf de aandeelhouders steeds meer rechten ontnomen zullen worden. De commissarissen kunnen volgens de ko mende wet op de nv's in de toekomst zelf nieuwe commissarissen benoemen. Belang De heer P Wit merkte op dat het bij de overheid niet de gewoonte was dat ambtenaren verkozen konden worden. Bij de overheid komt geen personeel in de vertegenwoordigende lichamen. Het feit dat men bij de TESO tegen een werknemerscommissaris is, is dus niet zo abnormaal als het lijkt. Kritiek op de raad van commissarissen achtte hij, hoewel begrijpelijk, niet juist. „Het be lang van de TESO is het belang van de werknemers", zo zei hij, „maar het be lang van de TESO is ook het belang van de commissarissen". De heer P. Wit vertelde dat de TESO aantrekkelijk is voor geldschieters. Nog onlangs werd hij opmerkzaam gemaakt op een opvallende belangstelling voor TESO-aandelen. Hij is dan ook blij met het artikel in de statuten dat bepaalt dat geen aandeelhouder meer dan ƒ2500,aandelen van de TESO mag be zitten. „Door dit artikel blijft de TESO de TESO", zei de heer Wit, die de aan trekkelijkheid van de TESO aangaf door te zeggen: ..de toegang tot Texel is TESO". Dr. Wagemaker De heer S. Keijser haalde jeugdher inneringen op, toen Dr. Wagemaker Texel „plat" liep om aandelen te verko pen. „Ik ben altijd groot geweest met de TESO. Nou is mijn vraag: waarom het nu zo veranderen dat wij aandeel houders haast niets meer te zeggen hebben". De heer De Lugt kon zich de overwe gingen van de heer Keijser best voor stellen. Hij vertelde dat het in die tijd echter heel anders lag: het aandelenka pitaal was het belangrijkst, nu zijn op dat punt de verhoudingen zoek. In ver gelijking met het totale kapitaal van de TESO, is het aandelenkapitaal niet zo belangrijk meer. Hoewel men probeert het idealisme zoveel mogelijk te hand haven moet de organisatie aangepast worden. Tachtig gezinnen moeten leven van TESO De geldschieters moeten ver trouwen in de organisatie hebben. In de statutenwijziging heeft men het stem recht en de dividendregeling gehand haafd, waardoor het unieke karakter van de TESO voor een groot deel het zelfde blijft. Compromis De heer S. de Waard, de laatste spre ker uit de zaal voor de pauze, vond dat alles altijd goed gelopen was binnen de TESO. Hij kwam met een compromis om het bindende karakter van de voor dracht van de commissarissen te laten vervallen. Het recht om de kandidaten af te wijzen is in theorie aanwezig, zo stelde hij, maar in de praktijk nauwe lijks uitvoerbaar. Zijn compromis bestond hier uit dat de commissarissen een aanbe veling zouden doen i.p.v. een voor dracht. Als de aanbeveling van de com missarissen niet aangenomen werd, mochten de aandeelhouders zelf een nieuwe kandidaat naar voren brengen. De voorzitter zei dat men niet zo zwaar tilde aan het bindende karakter van de voordracht. Het leek hem dan ook mo gelijk dat men dankbaar gebruik zou maken van het compromis. Hij stelde voor om eerst te pauzeren. In de pauze werd druk overleg ge pleegd over het voorstel van de heer De Waard. Dirckt na de pauze zei de voor zitter dat men overwoog de statuten zodanig te wijzigen dat naast de voor dracht van 3 kandidaten van de raad van commissarissen, elke groep van 50 aandeelhouders en kandidaat naar vo ren kon brengen. Natuurlijk moest deze kandidaat dan wel 2 of 3 weken van te voren worden aangemeld. De algemene vergadering van aandeelhouders kan dus net als voorheen kandidaten aan wijzen. Verheugd De heer Bosma toonde zich zeer ver- Op de hoek Bernhardlaan-Waald? straat ontstond zaterdag om tien ovi drie een aanrijding T.K. die over Waalderstraat reed kreeg geen voorr® van de van links komende mevro; A.Z. die vanuit de Bernhardt de Waalderstraat in wilde rijden. Be:^ wagens liepen materiële schade op, waren geen gewonden. EIERLAND Donderdag is een*| ning aan de Wageningseweg in Eierh. enige uren bewoond geweest zonder to stemming van de eigenaar. De fair H. uit De Koog had zich een sleutel?] het pand weten te verschaffen en erin getrokken. Nadat wethouder Dj der en de huisvestingsambtenaar Arensman zich met het geval hack, bemoeid verliet het gezin het huis vi willig. De familie heeft inmiddels i kennissen een voorlopig onderdak i vonden. De gemeente heeft toegeze binnen niet al te lange tijd een opi sing te zullen bieden. De familie H. hoort duidelijk tol crepeergevallen onder de womnga kenden. Vorig jaar verbleef men er. tijd in een strandtent te De Koog. het seizoen ten einde liep werd eenvi warmbaar zomerhuisje gehuurd dat 1 mei ontruimd moest zijn. Bij het i deren van die datum was men er r in geslaagd vervangende woonruimte vinden. Totdat het oog viel op dei"1 dert een week niet meer bew H maar nog volledig gemeubileerde I ning van de familie Van Loo. .OUDESCHIDD Maandagochl tegen zes uur reed D.K. uit OudescB door onduidelijke oorzaak met gn snelheid tegen een lichtmast in Heemskerckstraat. De auto liep slee lichte schade op, de mast werd gek vernield. heugd met de voorgestelde wijzigm»| vond hij het aantal van 50 aandeella ders wat hoog. Tot de heer BakkerI hij dat hij geen politiek element birJ de aandeelhoudersvergadering hadif len brengen. Hij vertegenwoordigde! standpunt van alle drie de vakboul en bovendien streven de vakbonden! naar zich buiten de politiek te plaats! zo zei hij. Tot de heer Wit merkteI nog op dat het artikel waarin staatI geen aandeelhouder meer dan /250lf nominale waarde aandelen mag bezit! niet kan voorkomen dat vijf gezitzT van zes personen het beleid bepalen De voorzitter vond het aantal va.' I aandeelhouders niet te hoog. Hij I er op dat 120 aandeelhouders aanw I waren. De heer Agter sr. vroeg om? I trouwen in het huidige bestuur. JI hart klopt warm voor de TESO, n I hun hart is misschien wel tien kee;| warm" Bovendien hebben de aant houders vaak met de mogelijkhedeaj de interesse in de TESO om zich doende in het bestuur te verdiepen! dat beknotting van de rechten vail aandeelhouders soms noodzakelijk iil De heer Beumkes toonde zich nieil gelukkig met de samenstelling vaofl huidige raad van commissarissen e:H hoopte dan ook dat bij de eerstvolgB aanbeveling een jong persoon zou die misschien niet zo'n grote verdfl ste voor de TESO heeft gehad, maarB dan de kans krijgt om in het bedrijM groeien. Tenslotte merkte de heer P Will dat het niet zijn bedoeling was eenaB val te doen op de bestuurdersboniB hij verontschuldigde zich als zijn wB den verkeerd waren overgekomen. I Later varen De voorzitter sloot de vergadering dankte voor de prettige sfeer w*B de bespreking verlopen was. In zijnB woord wees hij erop dat in de toek<B veranderingen te verwachten zijn. wogen wordt om regelmatig later 10 uur 's avonds te gaan varen, er staan plannen m^t betrekking totB mossel vervoer en bovendien wordt B wacht, aldus de heer De Lugt, bir niet al te lange tijd een verkorting de werktijd. Deze veranderingen maken het waarschijnlijk dat uitl ding van het personeel noodzak wordt. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer Al les inclusief 4% BTW. Voor eieren Gravenstr. 20 Altijd vers altijd goedkoop Alle verzek en leningen J. Dekker, Bernhardl. 89, Den Burg, (02220) 2833 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rijon- derricht en een lesprijs van ƒ13,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Mcrkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge- Hinl tel «122301 13252 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt. Eier land. telefoon (022251 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60. tel (022201 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Handappels Golden Delicious, v.a. ƒ3,50 p. kist. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Volop eieren Keijser, Molenbuurt W 41. 25 eieren voor ƒ3, Gestetner stencilmachine type 320 el. en A.B. Dick offsetmachine type M-367 A - drie jaar oud, een en ander voor 1/3 v.d. nieuwprijs. Hapee adres- seermachine 175,Tel. 23 - 263683 Relatie - Overveen Weduwn. zoekt i huish. hulp voor 2 dagen p. week. Tel. na 6 uur Te koop div. bettf gels, 30x30 cm, 40x60 gewassen grindlegeb 60 cm, gebr. balk- er.: hout t/m 6 m. leng4* pr. planken vanaf3" lV<". Fa Barhorst, (02220) 2684 en 3055; Te koop goed one I Renault R 8, km I 78 000. B Oostra, derweg S 26b, Oudegj I Te koop antieke plaatbuiskachel met* en nwe Afghaanse j# gedr. Boogerd 17. Burg Aga foruis met I boiler 275,—, CV hg I kachel olie Aristo/G C V. ketel Ideaal mei oog brander enz. PT ƒ575,—. Tel. 23 - 26? Te koop aangeb. 2' clubjes, 2 fauteuil* st. schemerlamp Warmoesstr. 49, na b

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2