Moederdag kado-ideeëi ■Aojtk Kocki/s kapsalon Minister De Brauw stelt Aureliaofficieel in gebruik Üwat ïk mmm wm O HOKT BLANC Geen inspraak Sportnieuws S.V. Oosterend Met auto in de sloot F. C. Hopman opende depot in Den Helder Winnende loten van schooluitvoering in De Waal Sexboetiek „Sief" naar Den Burg verplaatst Gemeenteavond in Den Hoorn Themadienst Geref. Kerk Den Burg vanaf heden maandag geopend. 4-pers. CARAVAN Wie wil ons helpen zelfstandige tijdelijke hulp Voor iedere moeder de juiste attentie 't boeskippehu Jullie gaan moeder dit jaar li ook eens verwennen met boek? fijn „T BOEKHUIS," 1 15 MEI VERHUISD 55 Dinsdag 30 mei komt Jhr. Mr. M. L. de Brauw. minister van Wetenschapsbe leid en Wetenschappelijk Onderwijs naar het NIOZ om daar het onderzoe kingsvaartuig „Aurelia" (de TX 59), het experimenteeraquarium en het studen- tenlogeergebouw officieel in gebruik te stellen. De minister wordt met de „Au relia" opgehaald uit Den Helder. Daar na zal hij in het havengebouw, de net- tenschuur, een toespraak houden. Tot de vele genodigden behoren afgevaardig den van instituten en commissies waar mee het NIOZ regelmatig te maken heeft. Het experimenteeraquarium wordt al geruime tijd door de biologen van het NIOZ gebruikt. Ook het logeergebouw voor studenten wordt al enige tijd be woond. Vervuiling Het onderzoekingsvaartuig „Aurelia" zal worden ingezet voor fysisch, che misch, geologisch en biologisch onder zoek. Vroeger maakte men gebruik van de „Willem Beukelsz", enkele marine- vaartuigen en gehuurde schepen. Men onderzoekt met het schip o.a. de ver vuiling langs de kust, veroorzaakt door de grote rivieren. Het is in verband met de milieu-problematiek van belang te weten hoe het rivierwater zich in de Noordzee verplaatst. Aan boord van het schip kunnen ook analyses uitgevoerd worden om te bepalen in welke hoeveel heden sommige zouten in het water voorkomen. Plankton Een deel van het onderzoek richt zich ook op de verplaatsing van de zeebodem en de daarmee samenhangende veran deringen in de fauna. Men maakt daar bij o.a. gebruik van een penetrerend pk BrlUur* tolt.» ».n tr.d.ktl«'jfec£ Mijn dochter, leerlinge van de huis houdschool, bleef onlangs met een an der meisje een middag ongeoorloofd weg van school. Als straf mogen de meisjes niet mee met de driedaagse schoolexcursie. Dit lijkt mij een veel te zware straf. Weliswaar heeft zij al eens eerder gespijbeld in veel erger mate (tien dagen achter elkaar niet op school geweest zonder dat iemand ons daar van op de hoogte stelde!) maar dat neemt niet weg dat de nu opgelegde straf zinloos en onrechtvaardig is. Er wordt de kinderen aldus een hoeveel heid informatie onthouden waarop zij eenvoudig recht hebben; ze hebben het nodig om een brede kijk te krijgen op de maatschappij. Bovendien is het fi nancieel nadelig voor de ouders want het reeds betaalde geld voor deze ex cursie wordt niet gerestitueerd en als ik verantwoord handel zou ik het geld moeten uitgeven om mijn dochter de in formatie te verschaffen die zij anders mist. Bovenstaand feit is niet belang rijk genoeg voor een ingezonden stuk, maar wel het feit dat het bij de Texelse huishoudschool niet mogelijk is inzake dergelijke kwesties inspraak te hebben. Er is namelijk ?een ouderraad, ook geen oudercommissie of leerlingenraad. Er is alleen een stichtingsbestuur, waar ik vergeefs heb geprotesteerd. Nogmaals: tegen straffen heb ik geen bezwaar, wel tegen zinloos straffen. Het ware te wen sen dat hierover gediscussieerd zou kunnen worden maar de opperheer schappij berust bij de school en het is niet goed doenlijk daarop invloed uit te oefenen. Een ouderraad, oudercommis sie, ombudsman of iets dergelijks lijkt mij voor de Texelse landbouwhuishoud- school geen overbodige luxe, temeer daar op Texel geen andere huishoud school is waarnaar uitgeweken kan worden. In dit verband zou ik nog de aandacht willen vestigen op het verslag in de Haagse Post van 19 april j.l. van het gesprek met een onderwijsdeskundige (Q. van der Meer) waaraan ik ontleen: „dat het onderwijs is doortrokken van een burgerlijke cultuur" en „school- braafheid is de deugd die er het meest wordt geprezen". Verder: „Ook het la ger beroepsonderwijs is voor de jonge ren vaak te schools. Ze hebben in dat systeem al genoeg vernederingen onder gaan: 30% van de LTS valt tussentijds af. wordt drop out of nog mooier schoolverlater". J. G. H. Hennink, De Koog Het onderzoekingsvaartuig TX 59 .Aurelia" echolood en zware bemonsteringsappa- ratuur. Het biologische gedeelte van het on derzoek omvat onder andere bestude ring van het plankton, belangrijk als voornaamste bron van plantaardig leven in zee. De experimenten in het aqua rium, waar men op zee waargenomen verschijnselen nabootst, sluiten nauw aan bij het biologisch onderzoek. Het onderzoek zal zich voornamelijk uitstrekken over de Waddenzee en de Noordzee. De TX 59 werd in opdracht van de Nederlandse Dierkundige Vereniging gebouwd op de werf N.V. de Scheeps werf „De Dageraad". De totale kosten van de bouw en de inrichting bedragen naar schatting twee-en-een-half miljoen gulden. Zaterdagavond wordt de jaarlijkse krachtmeting gehouden tussen de zater dagsenioren en het zondagelftal. Even als vorig jaar belooft het een spannende wedstrijd te worden. Er wordt op veel publiek gerekend. Aanvang 18.45 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 13 en 14 mei 1972 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag- 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag: 19.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.15 uur Oosterend: zondag 10.45 uur WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS Zr. VELEMA, Den Burg, telef. (02220) 3241. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur L. F. DEN IIOUTER, Den Burg, tel. (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 13 mei tot en met 19 mei, telefoon 2182,, b.g.g. telefoon 2406. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 16 mei om 14.00 uur; Dokter Van Loon vakantie. Dokter Coutinho, woensdag 17 mei om 15.00 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 14 mei 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Riemens, van Kollum De Cocksdorp 10 uur ds. H. J. Douwes, van Den Burg Den Hoorn 11.00 uur ds. De Gier De Koog 10 uur ds. Waardenburg viering H. Avondmaal De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Kuitse en ds. De Gier, gezamenlijke dienst Doopsgez. en Hervormde Gemeente. Oudeschild 11.00 u. Eerw. heer Veldhuis Collecte Restauratie Oosterend GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Baljet, van Den Helder 19.00 uur Cand, Douwes, lido-dienst met als thema: „De kracht van de H. Geest", m.m.v. Excelsior. Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds Kuitse Kerkbusje Den Hoorn Oosterend 9.30 uur ds. De Gier en ds. Kuitse, gezamenlijke dienst met de Hervormden in de Herv. kerk. Dinsdagmiddag, rond drie uur, reed R.J.S. in zijn auto op de Hemmerweg. Ter hoogte van boerderij „De Oude Kamp" ging hij rechtuit inplaats van de bocht om, zodat zijn auto te water raakte. Van de vijf inzittenden liep nie mand letsel op. De wagen is total-loss. Het was een BMW 2002. De inzittenden, Haarlemmers, zijn hier enkele dagen met vakantie. De groothandel in diepvriesproduk- ten, koclwaren, dranken, diverse con serven enz., F. C. Hopman - Texel open de dinsdag 'n nieuw depot in Den Hel der. In 't uit 2 panden bestaande bedrijf aan de Weststraat 103 heeft men een koelcel van 100 m3 geïnstalleerd. Vol gend jaar wordt er een kleinere koelcel bijgebouwd. Voor de fa. F. C. Hopman was het zo langzamerhand noodzakelijk geworden een depot in Den Helder te vestigen, daar de aktiviteiten van het bedrijf zich al lang niet meer tot Texel beperkten. De koelcel van 100 m3 is voor Texelse begrippen tamelijk groot. In de cel kunnen temperaturen bereikt worden van 22 tot 25 graden onder nul. De prijzen van de dinsdagavond in De Waal gehouden schoolavond zijn op de volgende lotnummers gevallen: groen 1010, 1011, 1163, 1200, 1407, 1520, 1524, 1531, 1804, 1847, 1995, 1997. Lila 47, 107, 152, 163, 167. Oranje 455, 744, 779, 942. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer W. Albers, Sommeltjesweg 1, De Waal, tel. (02220) 2577. De veelbesproken Oosterender sex boetiek „Sief" van de heer Theo Mede- ma is overgeplaats naar het pand Ko- gerstraat 11 te Den Burg. Men kan hier vanaf zaterdag as., terecht. Reden voor de overplaatsing is dat de heer Medcma in het centraal gelegen Den Burg beter zaken hoopt te doen. Bovendien kunnen de tijdschriften, films e.d. hier openlijk worden aangeprezen. In Oosterend kon dat niet want daar was de boetiek on derdeel van het warenhuis De Hoek en moesten sexartikelen wat achteraf wor den gehouden om de klanten die alleen waren geïnteresseerd in huishoudelijke artikelen, speelgoed of souvenirs niet tegen het hoofd te stoten. Overigens zal in Den Burg niet uit sluitend sex worden verkocht. Ook voor (onschuldige) tijdschriften, kranten en souvenirs kan men er terecht. Politie Alvorens in Den Burg te beginnen heeft de heer Medema overleg gepleegd met de politie. Daarbij is nadrukkelijk afgesproken dat in het winkeltje Koger- straat 11 uitsluitend artikelen worden verkocht die volgens de wet nog toe laatbaar zijn. Volledige duidelijkheid op dit punt bestaat overigens niet. Niet elke officier van justitie blijkt dezelfde normen te hanteren. Een voordeel van de boetiek in Den Burg is dat verwar ring met een „gewone" boekhandel on mogelijk is. „Wie hier binnen gaat, weet wat hij kan verwachten", zegt de heer Medema, die voornemens is het hele jaar geopend te zijn ('s winters eventueel alleen op zaterdag en maan dag) en zelf de scepter zal zwaaien i£ zijn nieuwe vestiging. Zolang de pornografie nog verboden is, zal de sexhandel floreren. Medenu ziet nog veel perspectieven. Vooral he; Verzendhuis Sief doet goede zaken hl het hele land hoewel het accent vaa tijdschriften naar films is verlegd. Du films zijn niet alleen te huur maar ooi te koop. De heer Medema heeft de winkelruimte, die hij huurt van de h Visser, eigenhandig opgeknapt en zwarte en paarse tinten geschilderd. HÏ! is wel blij dat de sexafdeling uit hei warenhuis in Oosterend is verdwenen en in Texels Residentie een openlijke bestaan kan leiden „Nu kan ik ter*, minste aan de weg timmeren". Dinsdagavond 16 mei om 8 uur word; in „Ons Huis" in Den Hoorn de meenteavond van de N.H. kerk gehoi». den. Het programma houdt een aanti verrassingen in. Gezien de belangnji. heid van de onderwerpen op de agendi hoopt men dat iedereen komt. O Zondagavond a.s., 14 mei, wordt ind< Gereformeerde kerk in Den Burg wee een speciale themadienst gehouden, dij al in het teken staat van het komend: pinksterfeest. Het thema is: „De krach; van de Heilige Geest". De dienst begint om 19.00 uur wordt geleid door H. J. Douwes. Muzikale medewerking wordt ver leend door een aantal leden van Excel sior, terwijl de heer K. Brouwer he: orgel bespeelt. Ook nu zal er na de dienst weer ge legenheid zijn om, tijdens de koffie over het thema na te praten. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos- terend, tel 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kletar goedkoper dan in zwart-wit. Telef. (02279) 1482. Postbus 12 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Koop nu zonwering. Voordelige prijzen, vlotte levering, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Thijsse- laan 29, tel. (02220) 3304 Voor taxi en caravan- vervoer door heel Neder land. Aris van Boven, Oudeschild, telef. (02220) 2721 of 2580 Houtworm in huizen, schuren, orgels, piano's, meubelen enz. Spuiten of gassen. Middenweg 81, Breezand, tel. (02232) 1658 Centrale Werkplaats „De Bolder", Wezenland 1, Den Burg, Texel Wij kunnen voor U be kleden en repararen: fa strandstoelen v.a. ƒ6, per stuk, incl. B.T.W.; fa tuinstoelen v.a. ƒ9,80 per stuk incl. B.T.W.; fa meubelen, zowel modern als klassiek, tegen voor afgaande schriftelijke prijsopgave; -fcAlle soor ten tenten, waarvoor in voorraad ritssluitingen t/m 3 meter; fa markiezen compleet gemonteerd, in cl.. B.T.W. v.a. ƒ125,— per strekkende meter. Al Uw opdrachten of prijs aanvragen kunt U telefo nisch doorgeven aan De Bolder, onder nummer 3141 te Den Burg, waarna wij U zo spoedig mogelijk bezoeker en vrijblijvend offerte uitbrengen Te koop prima aardap pelen, Irene, 15 ct. per kg. K. Lap, Klif 37, Den Hoorn, tel. (02226) 282 Te k. aangeb. 2 salon tafels. I. v. d. Linde, De Cocksdorp, telef. (02222) 216 Opleiding voor al u*a rijbewijzen en ook voot verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot eig K H Boon Vamor gp- dipl tel. (022301 1 Te koop aangeb. lange trouwjapon met sleep lank model m. 40 - 42 100,Niet op Texel ge dragen. Dorpsstraat 7, De Koog, tel. (02228) 457 - Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land telefoon (022251 207 Te koop aangeb. prima gasgeijser, 2 kracht stroommotoren. Telefoon (02220) 2671 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 00 tel. (022201 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Handappels Golden Delicious, v a. ƒ3,50 p kist. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop div. betonte- gels, 30x30 cm, 40x60 cm, gewassen grindtegels 40x 60 cm, gebr. balk- en rib hout t/m 6 m. lengte en pr planken vanaf t/m IV4". Fa. Barhorst, tel. (02220) 2684 en 3055 Te k. damesbromfiets. Schilderend 47, na 6 u. Zojuist ontvangen' di verse soorten tropische vogels, sierkooitjes enz. Rekl, v. d. week: kanarie zaad le keus ƒ1,06 p. kg. Depot Harlinger Vogel huis, Thijsselaan 97, Den Burg Merkbenzine voor witte irijs Dros' Smederij herland C 42 Prima aardappelen z. spruit. Irene. P. Eelman, 'Nieuw Leven', Den Burg. NVSH inlichtingen- O centrum, uitleenbi- bliotheek, middelen Ieder maandagavond 8 - 9.30 u., Groene Kruisge- bouw Te koop aangeboden 'n Sparta bromfiets. Te be vragen bij W. J. Schoo, Bremstraat 2, De Koog eboren: Suzanne Dochter van: Hans e; Westerlsi Datum: 9 mei 0: vier 's nachts. Gewicht: 7 pond gram. Lengte: 50 cm. Adres: P.H. Polder Te k. aangeb. zw. skai k.wagen, autom. wasma chine Zanussi. G. Dekker, Klif 4, Den Hoorn fa eigen postpapier van 1,50 - 25, fa foto-album, plakboek fa vulpen, luxe balpen fa huishoudpapieren opbergmap fa verjaarskalender fa plakstickers voor op potten, dor keukenkastjes enz. fa portable schrijfmachine v.a. ƒ195; fa tekenartikelen, schildersmateriail fa een fijne legpuzzel. Keus genoeg voor Moeder. Kijk maar in de Parkstraat bij n.v. lange veld de rooij Dorpsstraat 26 - De Koog, telefoon (02228) 575 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Alle verzek en leningen J. Dekker, Bernhardt. 89, Den Burg, (02220) 2833 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rij on derricht en een lesprijs van ƒ13,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Te k. bromfiets Peugeot 1 j. oud verzekering, goed onderhouden. Veld man, Eierland, hoeve Pa- iang Aangespoeld een rode autoped. Gratis af te ha len jonge muizen. W. van Beierenstr. 48, Den Burg TE KOOP: eigen gewicht 475 kg. Te bezichtigen na 6 uur. Telefoon (02220) 2356, Mancoweg 6, Den Burg. Omdat een personeelslid in het ziei huis ligt en alle vakanties nog voor deur staan, vragen «wij een eventueel voor de morgenuren. Aanmeldingen graag bij Moeder^Overö St. Jan. Leuke sortering in uw speciaalzaak WEVERSTRAAT 55 OEN BURO Even kijken bij ,,'t Boekhui je weet wel, die zaak metJ enorme sortering Binnenburg 3, Den Burg. mnnHiiiiiiiMiiHHiiinuiainuuiM* G. MAAT, van Wilhelminalaan 59 naar Keesomlaan 8, Den Burg, Te telefoon (02220) 2903. j W. PRONK, van Diek 34, Den Hoorn, naar Wilhelminalaan 59, Den Bu' telefoon (02220) 3496. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll*

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2