Cjroen (2jvgrL-Jexels in het hart-, VOOBMEL van uw MELRHANDELAAR! tijdelijk Yoghurt, Texelse Boys bestaat veertig jaar je blijft plakken! Zelf gebouwde hangar van zweefvliegclub geopend 5ct per Itr. goedkoper Seere Bar Iedere dag geopend. Beere goed Tijdelijk gezond tussendoortje Recorddrukte tijdens pinksterdagen Negentienjarige automobilist gewond Aanrijdingen in De Koog THINK TANK VAT 69 Vergadering VVV Texel Bar-dancing RIG H E I CELEBRATION ESCAPES Algemene vergadering van Aandeelhouders IJg 26 MEI 1972 85e JAARGANG No. 8676 N.V. h. Langevcld De Roo\) 111 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 lijd. T. Engel, Keesomlaan 43, Den ,1. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Ncdcrl. Middenstandsbank; Coop. Rail feiscnbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prgs ƒ5,00 p. kw. 50 ct incasso; los 25 ct Advert. 21 ct per mm. excl. 4°/o BTW Mevrouw Sprenger-Pool opent met de lier de hangardeuren RLAND Zaterdagmiddag werd de ine hangar van de Zweefvliegclub el officieel geopend door mevrouw enger-Pool die, door de lier in wer- tc stellen, via een ingenieus katrol- "ysteem de deuren open liet zwaaien, mee zette zij de kroon op het werk de ca 35 leden tellende club. De gebouwde hangar heeft een opper- ;te van tien bij vierentwintig meter 4,75 meter hoog. Al het materiaal er in opgeborgen worden. njwel voortdurend zijn de leden het werk geweest om de eigen han- op het vliegveld aan de Postweg te wen. Onder toezicht van J. Drijver, onbekende in de aannemerswereld, tevens penningmeester van de ver eng is, kwam in zeer korte tijd (an- ïalve maand!) het funktionele ge- w gereed. De kosten van de han- bedroegen ongeveer ƒ31.000,De n hebben ca ƒ8.000,bespaard door zelf op te bouwen. Het overige komt bijeen door een subsidie van irovmcie, een lening van de Stich- Cultureel Werk Texel en er is een igging gedaan voor een subsidie de gemeente. Het overige geld, on- ;er ƒ3.000,wordt uit eigen mid- n bijeen gebracht. Eenjarige gewassen uim vijftig personen woonden de |g| telijke opening bij. Voorzitter Ben "Je heette alle aanwezigen hartelijk kom Dokter Barnard, bestuurslid de Zweefvliegclub, noemde Texel eiland van de éénjarige gewassen", vond dat de vereniging gedurende 'oenge jaren al veel bereikt had. Hij mde twee knelpunten waarmee de regelmatig te maken had, nl. de tij-^nmg van het kader en de huisves- Aan het bestaan van het tweede •leem lijkt een einde te zijn geko- irgemeester Sprenger sprak namens 1V. Luchtvaartterrein Texel, de ge- nte en de Stichting Cultureel Werk *1- Hij zei dat men blij was dat de efvliegclub zijn doel bereikt had. symphatie stond men tegenover de atieven van de vereniging. De bur ster had grote bewondering voor bereikte resultaat: ,,De club heeft weven tot hobby, maar het is geen van zwevers". Later werd namens de N.V. een brandblusapparaat over handigd. De heer Kelderman, in 1965 een der eerste instructeurs op het vliegveld en later betrokken bij de oprichting van de club sprak over „Texels Eigen Stoom- zweefvliegclub". Hij haalde herinnerin gen op uit de beginperiode en vertelde daarbij hoe eenvoudig het in die tijd was om subsidie te krijgen. Als ge schenk overhandigde hij een kabelpa- raohute die voorkomt dat de kabel, waarmee een zweefvliegtuig omhoog getrokken wordt, teveel slijt omdat hij te snel naar beneden valt. De heer Luipen, voorzitter van de Eerste Zaanse Zweefvliegclub, verte genwoordigde een van de verenigingen waarmee men nauwe banden heeft. Hij feliciteerde de zustervereniging van Texel met de hangar en overhandigde een set gereedschap. De heer Boekhoudt uit Den Helder sprak namens een ver eniging, die, naast de Marine, nauw be trokken was bij de realisatie van de plannen van de Zweefvliegclub Texel. Hij noemde de Texelse vereniging een club, die zich in zes jaar tot een gere nommeerde club had weten te ontwik kelen. Ook hij overhandigde een set ge reedschap. Tenslotte zette de voorzitter Jaap Drijver en H. de Porto in het zon netje wegens de grote verdienste die zij beide voor de bouw van de hangar hadden. Hierna was het de beurt aan mevrouw Sprenger-Pool om de hangar te openen. De opening verliep vlekkeloos, zodat de deuren van de hangar opensloegen en iederen, doordat de deuren de hele ach terwand vormden, plotseling uitzicht op het vliegveld en het er achterliggende landschap had. De feestelijke opening van het ge bouw werd gevolgd door een demon stratie zweefvliegen, waarbij verschil lende genodigden in de vliegtuigen plaats konden nemen en waarbij erva ren vliegers hun kunnen toonden met soms gevaarlijk uitziende figuren. iiiiininni!iiuia«nnn!iaKnn TESO meet wachttijden Afgaand op de vervoerscijfers van de TESO kan men konstateren dat het pinksterweekend bijzonder druk is ge weest. Totaal vervoerde men tussen donderdag 18 mei en dinsdag 23 mei 7128 auto's naar Den Helder en 7956 naar Texel. Deze getallen waren vorig jaar resp. 6356 en 7510. Vrijdagnacht bleek het nodig tot 10 voor 1 door te varen. Men bracht van uit Den Helder 2453 wagens naar Texel. De volgende dag werd konstant met twee schepen gependeld, zodat vanuit Den Helder 2782 auto's overgezet wer den. Dit is een recordaantal voor één dag (vorig jaar werd het laatste record gevestigd: 2699). De schepen voeren tot 23.00 uur. Zondag kwamen er nog al tijd meer auto's naar Texel dan er ver dwenen. Maandag gaf het vervoer naar Texel het normale dagelijkse beeld te zien (men had gewaarschuwd voor lan ge wachttijden, zodat slechts weinigen voor één dag naar het eiland kwamen), men bracht echter 2665 auto's naar Den Helder. Dinsdag waren dit er 2341. Wachttijden meten De wachttijden liepen op tot 3 of 4 uur. De TESO gaat gedurende het zo merseizoen een enquête houden waar mee men o a. de wachttijden wil meten. Tijdens de pinksterdagen is men hier mee begonnen. Een kwart van de automobilisten werd ondervraagd. Drie meisjes stelden op de boot een aantal vragen, die be trekking hadden op het vervoer door de TESO, de reden waarom men naar het eiland kwam en hoe men over het ver voerprobleem op Texel denkt. Bij de VVV kon men de drukte ver werken. Vrijdag bleef men open tot de laatste boot binnen was. Alle hotels wa ren nagenoeg vol, de bungalowbezetting was matig (hetgeen te verwachten was daar de pinkstervakantie niet meer be staat) en voor kamperen bestond al weer opvallend veel animo. Vooral het gebruiken van de caravan voor enkele dagen schijnt in trek te zijn. Men telde opvallend veel Belgen. Waarschijnlijk is hier een TV-uitzen- ding van invloed. DE COCKSDORP Om 5 over 12 in de nacht van zondag op maandag raakte de 19-jarige T.H. uit het Duitse Münster met zijn wagen in de sloot. Ter hoogte van boerderij „De Hoek" aan de Vuur- torenweg vloog hij uit de bocht. Met moeite kon hij uit de wagen gehaald worden. Zijn verwondingen waren van dien aard dat hij met een extra boot naar Den Helder gebracht moest wor den. DE KOOG Op het kruispunt Epe- laan-Kamerstraat raakte een wagen to tal loss bij een aanrijding die ontstond doordat geen voorrang werd verleend. D.G.B. (41) verleende geen voorrang aan T.J. van K. (19) uit Zandvoort. De wagen van K. sloeg over de kop, raakte daarbij total loss, terwijl K. een shock opliep. De Duitser B. liep geen verwon dingen op, zijn wagen werd licht be schadigd. Op de hoek Dorpsstraat-Boodtlaan reed een Duitse wagen tegen een ge parkeerde auto. De schade was zeer licht, maar desondanks wilde de Duitser dat, zoals dat in zijn land gebruikelijk is, de politie erbij gehaald werd. A.s. zondagmiddag Neerlands toekomstformatie met o.a. Hans Jansen meest gevraagde session-organist van Nederland en enkele ex-bled-leden. Dinsdag 30 mei houdt de VW een algemene ledenvergadering in hotel „De Oranjeboom" in Den Burg. Op de agen da staan onder andere de bestuursver kiezing en de vaststelling van de begro ting '72-'73. Het huidige bestuur heeft de volgende voordracht opgesteld voor de negen te kiezen bestuursleden: vakatureA: 1. W. vakature B: 1. H. vakature C. 1. J. vakature D: 1. B. vakature E: 1. J. vakature F: 1. C. vakature G: 1. J. vakature H: 1. J. vakture I: 1. M. A. Visser, 2 M. Seegers Wuis, 2. F. Dijkstra van Bekkum, 2. J. H. G. Hennink Bakker, 2. R Hemer C. Graaf, 2. M. Boon P. Drijver, 2. A. Lap v. d. Vliet, 2. J. Hop- ster C. Roeper, 2. H oom Bakker, 2. T. v. d. Heerik De kolommen van de begroting '72-'73 bevatten weinig opzienbarende getallen. De toename van de opbrengst van de lidmaatschapsgelden is voorzichtig ge schat op ƒ20.000,Doordat de boek houding door een accountantskantoor wordt verzorgd kon op de post salaris sen ƒ15.000,bezuinigd worden. De post kontrole administratie, waarin de kosten van het accountantskantoor be grepen zijn, is begroot op ƒ12.100, meer. Het overbrengen van de boekhou ding heeft als gevolg dat men sneller over de gegevens kan beschikken. De VVV blijft echter een verliesge vende zaak. De herziene begroting '71- '72 kent een nadelig saldo van ƒ47.675,-- voor de begroting '72-'73 is een verlies van ƒ19.190,berekend. VVV-direk- teur J. W .Dekker meent dat hierin geen verandering zal komen als niet een an dere werkbasis wordt gevonden. De R.K.V.V. (betekent: Rooms Katho lieke Voetbal Vereniging) Texelse Boys werd opgericht in de tijd dat het room se leven nog rijk was. Een voetbalclub met een katholieke sinatuur inclusief geestelijke adviseur, christelijke groet en al het andere datalgemeneverenigin- gen moesten missen was een vanzelf sprekendheid. Het was dan ook een priester, kapelaan F. P. J. Boelrijk, die op 20 juni 1932 de stoot tot de oprich ting gaf vanuit de Maria Congrega tie. Als we het bovenstaande schrijven komt het wellicht wat denigrerend over; maar we bedoelen het goed. En om alle misverstanden bij voorbaat uit de weg te ruimen: van ons hoeft Texelse Boys niet te verdwijnen, in tegendeel. Wat goed functioneert en een zinvolle funktie vervult moet blijven, zeker zo lang niet vast staat dat het alternatief (fusie met S.V. Texel) wel in alle op zichten in het belang is van de voetbal lerij. Want het gaat niet alleen om het spel en de knikkers, maar ook om het historisch gegroeide, organisatorisch goed funktionerende geheel. Op nog zo veel enthousiaste fans kan worden gere kend dat met betrekkelijk weinig kos ten, véél kan worden gedaan. Even de geschiedenis in. Naast kape laan Boelrijk bestond het bestuur van Texelse Boys onder meer uit Th. van Heerwaarden Wzn. (voorzitter) en W. Ran, secretaris. Het land waar het ka tholieke georganiseerde voetbal voor het eerst van start ging lag aan de Koger- straat en was eigendom van de heer Ka- ger. De uitrusting was simpel: de doelen bestojiden uit dennenpalen die kapelaan Boelrijk van een boer had gekregen. Er waren 25 leden. Spoedig werd verhuisd naar een beter terrein, aan de Holle- walsweg, achter het r.k. kerkhof en eigendom van de heer L. Eelman die het ook wel ten behoeve van de paar densport afstond. Nadat het van kip penhokken en rattenholen was gezui verd (zo vermelden de analen) kon het in gebruik genomen worden. In „algemene" bond Als r.k. club „moest" men in een r.k. bond. Op Texel stuitte dat op praktische moeilijkheden maar na lange tijd kreeg men van het bisdom Haarlem permissie om zich bij de KNVB aan te sluiten. In de eerste competitie eindigde Texelse Boys op de derde plaats. Geen gek be gin. Het terrein was echter te klein. Voor de competitie 1935-'36 eiste de bond dat er een terrein van juiste af metingen zou 'komen. Op dat moment was daarop nog geen zicht zodat ge vraagd werd toch met de competitie te mogen beginnen en wel met een serie uitwedstrijden. Eén week voordat ten slotte een thuiswedstrijd gespeeld moest worden slaagde de voorzitter erin om met de heer Kuip van „Rozenburg" tot overeenstemming te komen en de hand te leggen op 'n terrein van juiste afme tingen. Texelse Boys eindigde in deze competitie op de vierde plaats. (zie vervolg op pagina 2) Advertentie reeds eerder geplaatst d.d. 2 mei Door het uitvallen van de krant op 23 mei, wordt deze advertentie eerst heden voor de tweede maal geplaatst. IflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM presenteert vrijdagavond zaterdag en zondag Verder elke avond discotheek iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiïïiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT ONDERNEMING op vrijdag 26 mei 1972 in hotel „De Lindeboom-Tcxel" te Den Burg. Aan vang 20.00 uur. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag direkteur. 4. Aanbieding balans en winst- en verliesrekening met toelichting en verslag commissarissen inzake onderzoek van balans en winst- en ver liesrekening. 5. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening 6. Verkiezing commissaris, aftredend de heer J. C. Dros. De heer Dros stelt zich herkiesbaar. 7. Wijziging statuten. 8. Mededelingen. 9 Rondvraag. 10. Sluiting. De balans en winst- en verliesrekening met toelichting alsmede de te be handelen punten liggen tot en met 26 mei 1972 op werkdagen (ma. t'm vrijdag) van 10.00 - 12.30 uur voor aandeelhouders ter inzage ten kantore der onderneming. Veerhaven nr. 1 - 't Horntje. Aandeelhouders worden er op gewezen, dat het aandeel of een recent be wijs van bewaarneming, ter verkrijging van stembiljetten op de dag van de vergadering aan de ingang van de zaal dient te worden getoond. De Raad van Commissarissen.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 1