Dicht bi| huis snel in handen m m imam wou?4| Ukunt zoveel méér doen met onze bank VERVOLG VAN PAG. 1 E.M.K.-vergadering Afsluiting Weverstraat Jongeren willen autogebruik beperken r£ Reaktie op „alleen voor tieners" Openluchttoernooi van Tevoko voor herhaling vatbaar Bejaarden Den Burg naar Madurodam de bank voor iedereen de koers kan stijgen tot 120 of 125°/o. De heer Holtman gunde de winst, de aandeelhouders van het eerste uur dan verdienen kunnen van harte. Hij was blij met de huidige ontwikkeling. „Want", zo zei hij, „we hebben geld no dig, veel geld". Het ging om het geld dat nodig is om nieuwe voorzieningen aan te brengen, want over de bestaande verplichtingen maakte hij zich bepaald geen zorgen; „Verplichtingen van ton nen zijn voor ons geen probleem meer". De heer Boon voorspelde een even goed jaar als 1971, hetgeen hij baseerde op het hoge aantal reserveringen. Toch verwachtte hii dit jaar niet zo'n grote toename van het aantal overnachtingen. De heer Holtman zei, dat men gezien het grote aantal aandeelhouders, de EMK een zo open mogelijk karakter wilde laten behouden- Er zijn slechts 19 van de 300 aandeelhouders die op het vasteland wonen en dan gaat het vaak nog om familieleden, oud-Texe laars of regelmatig terugkerende gasten. Wipstoel De rondvraag kreeg hoe langer hoe meer het karakter van een gezellige bijeenkomst. De voorzitter benutte een vraag van de heer J. C. M. Nauta om nog eens uitgebreid uiteen te zetten hoe de EMK denkt bij te dragen aan de om buiging van het rekreatiebeleid. Hij vertelde dat de EMK op een „bijzon dere wipstoel" zit, want als de Krim- plannen met doorgaan kan de camping wel opdoeken. „Als Gedeputeerde Sta ten volhoudt is het mogelijk dat de camping in 1973 niet meer bestaat". De investeringen die zijn gedaan om een aantal noodvoorzieningen te treffen moeten in ieder geval terugverdiend worden, „anders voeren we een slecht beleid", aldus de heer Holtman. Zwembad De manier waarop de caravans op het terrein geëxploiteerd worden is er een voorbeeld van hoe de maatschappij tot basisverbreding denkt te komen. Het gaat er volgens de heer Holtman om gedurende een zo groot mogelijk deel van het seizoen toeristen te trekken, die regelmatig terugkomen. Hij wees op het terrein „Vogelmient", dat op het ogen blik, buiten het seizoen, voor 100°/o be zet is. „De piek zal altijd blijven maar de basis moet verbreed worden. We moeten ons niet beperken tot het verle nen van onderdak aan mensen die er gens anders hun recreatie moeten zoe ken, maar de recreatiemogelijkheden moeten ook op het terrein aanwezig zijn. Hiervoor is de beschikbare 10 hectare eigenlijk te klein", aldus de heer Holt man. Als onderdeel van het diensten pakket noemde hij onder andere een zwembad dat ook door gasten van ande re terreinen gebruikt kan worden. eindpunt van de reis wordt nu Maduro- dam in Den Haag, waar wordt gegeten en voldoende gelegenheid is om te wan delen en uit te rusten. Men wordt verzocht zich uiterlijk voor 11 juni op te geven bij mevrouw J. Wassenaar-Wilmink, W. van Beieren- straat 34 (tel. 2181). De bejaarden uit de rusthuizen kunnen zich bij de direk- tie opgeven. Het is wel zaak dat men zich op tijd opgeeft omdat niet voor extra vervoer gezorgd zal kunnen wor den. Op verzoek van de heer J. C. Dros beschreef de heer Boon de voordelen van de nieuwe rein-waterkelder. Naast alle praktische voordelen, ontstaan door de capaciteitsvergroting, blijkt de kelder ook grote financiële voordelen te heb ben: op andere terreinen moet per over nachting per gast 12 cent berekend wor den terwijl dit op „De Krim" slechts 5 cent is. De kelder kost ca ƒ17.000, De aanwezige aandeelhouders maak ten van de rondvraag gebruik om nog een aantal praktische vragen te stellen over de afwatering, een open dag, be veiliging van de oversteekplaats van het parkeerterrein naar de ingang en de aanvoer van het water. De scheidende commissaris, dokter Siebinga, bedankte de initiatiefnemers en de doorzetters van de eerste tijd. Hij constateerde dat de EMK leeft. Mevrouw Monen als be heerster van het terrein somde op wel ke nationaliteiten vorig jaar op het ter rein verbleven en vertelde dat de moei lijkheden met jonge gasten nogal mee vielen. Men heeft een tiental gasten la ten verwijderen, waarvan vier met be hulp van de politie. Hierna kon voor zitter H. Holtman de bijzonder prettig verlopen vergadering sluiten. (vervolg van pagina 1) der dat hierover noemenswaardig vooroverleg is gepleegd. Geen inspraak In een schrijven van 26 mei aan B. en W. stellen ze het volgende: „dat wij de wijze waarop het besluit tot stand is gekomen ten zeerste afkeuren en dat wij diep teleurgesteld zijn, dat het door ons gestelde vertrouwen op deze manier is beschaamd. Voor het tweede jaar in successie worden wij voor een voldon gen feit geplaatst. Ondanks onze zeer positieve opstelling intrekken van het bezwaarschrift bij de Kroon in het vertrouwen op overleg hebben wij op geen enkele wijze een bijdrage aan de besluitvorming kunnen leveren. Wij zijn dan ook bijzonder verontrust, dat reeds bij een betrekkelijk eenvoudig besluit geen daadwerkelijke inspraak mogelijk blijkt te zijn". Men wijst in hetzelfde schrijven op de onjuistheid met de beslissing over af sluiting vooruit te lopen op de resulta ten van het C.I.M.K. onderzoek. „Het C.I.M.K. heeft reeds een schat aan ge gevens verzameld en beschikbaar en het is onzes inziens dan ook onaanvaard baar dat u deze instantie in het geheel niet hebt geraadpleegd". De winkeliers willen niet op de kon- klusie van het onderzoek vooruit lopen door nu een aantal wensen kenbaar te maken. Zij willen dat het besluit van B. en W. wordt ingetrokken en dat het besluit van vorig jaar opnieuw toege past wordt. In praktijk zou dat bete kenen dat de afsluiting van de Wever straat weer opgeheven wordt voor fiet sers en dat de straat na 1 september weer voor alle verkeer wordt openge steld. Twijfel Ook andere instanties, met name de Middenstandsvereniging, hebben inmid dels een schrijven van ongeveer gelijke strekking aan B. en W. verzonden. De officiële bekendmaking van het besluit is opgeschort, waardoor een onduidelij ke situatie is ontstaan. Niet alleen op bestuurlijk gebied, maar ook in en bij de Weverstraat zelf, waar zeer frequent overtreders op fietsen, in auto's en in autobussen gesignaleerd worden. Behal- Aktie „Tessel forever" Een groep van ongeveer 30 jon? die regelmatig in ,,'tAsiel" en „de der" samenkomt bereidt op het ogti een aktic voor waarmee men op fronten tegelijk wil pleiten vooi meer verantwoord gebruik van de op Texel. In een onlangs versd publikatie stellen ze het 'als volgt; doel is beperking van het aantal op Texel, daar wij van mening zij: het toenemend gebruik hiervan ciaal in de zomer onherstelbare de teweeg brengt aan het Texel) lieu". Konkrete doelel Tijdens een zondag in „de Kelde] houden bijeenkomst werd vastgf dat ze de volengende punten krete doelen willen bereiken: 1. Géén uitbreiding van de vervt paciteit van de TESO; dus ge«| schaf van een 3e boot. 2. Geen verdere uitbreiding vas wegennet; vooral niet in het b andere natuurgebieden. 3. Het bos zoveel mogelijk autovrr ken door het afsluiten van be: wegen. 4. Het weren van de auto uit de kernen. Het gaat de aktiegroep er dus ró zonder meer het aantal toeriste Texel te beperken. Ze willen er zen dat het milieu op ons eiland stig aangetast wordt omdat bij 6 steeds groeiende toename van he'. tal „vreemde" auto's voortdurend we voorzieningen als wegen en pai plaatsen aangelegd moeten worde Fietser Om de toeristen hiervan meer te maken worden over enige tijd waohtterrein in Den Helder stencil gedeeld waarin onder meer de toerist" wordt gewezen op de nute ontreiniging veroorzaakt door het aantal auto's. Ze wijzen op de moè' heid om te fietsen, waardoor oo rust beter gewaarborgd wordt. De nisatoren willen diverse instl waaronder de Landelijke Verenigi Behoud van de Waddenzee, de Ni werkgroep Landschapszorg en Te om mede-ondertekening van het vragen. De aktie richt zich niet alleen toeristen, want, aldus een der voerders: „Op Texel worden de singen genomen". De aktiegroep forever" wil, bijvoorbeeld met van een handtekeningenaktie, p' de Texelse bevolking te mobilise* pressie uit te oefenen op de in*' die de autotoevloed een halt toe b roepen. Hoewel een aantal akties all» in de vorm van plannen bestaat, reeds begonnen met het vervat van de nodige stencils. Ook g# binnenkort met een informatiesül de markt staan. ve de nieuwe borden die moeten ven waar men wel en niet in mag (met alle uitzonderingen!) staand mige plaatsen ook de oude nog der winkeliers uit de Weversttf ons, gezien de moeilijkheden het betrekkelijk eenvoudige besto de sluiting gepaard gaat, te tff aan de capaciteit van het geme* apparaat om beslissingen over v mingsplannen etc. op verantwoor* ze uit te voeren. [pp-—Uian k«#tB n»ntn«rMfMd ran r.J.lUa'JïC?. In de TEXELtoerist staat een stukje „Alleen voor tieners". De meeste ouders met tieners zullen dit ook gelezen heb ben, dat mocht. „Wie zwijgt, stemt toe", luidt een gezegde. Ik ben het ergens niet mee eens, vandaar mijn reaktie. Er staat dat er ouders zijn die je ver tellen dat je heus niet met elkaar naar bed (of de duinen in) hoeft te gaan als je er geen zin in hebt enz. Goed. ben ik het mee eens. Dit houdt in, wat er niet staat, dat je het dus wél kan doen als je er wél zin in hebt. Er zullen heel wat mensen zijn, buiten mij, die bezwaar hebben tegen een dergelijke moraal, ou ders die tegen voorechtelijke gemeen schap voor hun tieners zijn. Er zijn nog ouders, die een goed gesprek kunnen hebben over deze dingen met hun op' groeiende kinderen, waaruit deze be grijpen dat hun ouders niets anders dan hun geluk willen. Altijd maaar doen waar je zin in hebt, maakt je zelf en een ander niet geluk kig, de training voor de wil ontbreekt en die is noodzakelijk als voorbereiding op het leven. Deze redenering wordt door bepaalde groepen mensen niet ge deeld. Je wordt bestempeld als achter lijk en niet bij-de-tijd. Nu, de tijd zal het leren en heeft het reeds geleerd. Herhaaldelijk wordt het woord frus tratie gebruikt. Volgens mij zal de ge frustreerdheid wel meevallen. De jeugd kan zich op velerlei wijze heerlijk ver maken. De openheid van tegenwoordig vind ik een pluspunt als het maar leidt tot echt geluk van onze tieners. In 't kort wilde ik iets zeggen over de jeugd die geen tieners meer genoemd worden. Laat zij handelen naar eigen geweten en verantwoording. Vaak voor ouders wel begrijpelijk, maar daarom nog niet acceptabel. Is dit het geval, dan is mijn mening, probeer altijd het contact met uw kinderen te bewaren, maar zij behoren, wat redelijk is, uw opvatting te respecteren onder het ou derlijk dak. C. A. Nauta-Graaf, Pontweg B 131 Zaterdag en zondag had de volleybal vereniging Tevoko voor het eerst een groot toernooi georganiseerd dat op een speelweide in de Dennen gespeeld zou worden. Door het slechte weer moest men zaterdag zijn toevlucht zoeken in 3 sportzalen in Den Burg, maar zondag was het een bijzonder fleurige bedoe ning op het terrein aan de Ploeglander- weg. De organisatie is vlekkeloos verlopen. Er deden 45 teams mee en de verhuizing waartoe men zaterdag moest besluiten, verliep gesmeerd. Hoewel 2 teams niet op kwamen dagen kon het programma zonder moeilijkheden afgewerkt wor den Zondag viel de prijsuitreiking, door J. de Vries, echter enigszins in het wa ter: in de 2e klasse dames moest men extra wedstrijden spelen, terwijl andere teams weer naar het vasteland wilden vertrekken. De gasten waren bijzonder enthou siast. Niet alleen werd er meestal met volle inzet gespeeld waardoor spannen de wedstrijden ontstonden, ook drong men bij de organiserende vereniging op herhaling van het toernooi aan. De overnachting van de vele spelers en supporters gaf geen moeilijkheden: ongeveer 180 personen konden worden ondergebracht op camping „De Brem akker". Gezien de slaperige toestand van veel spelers zondagochtend had Woensdag 21 juni gaan de bejaarden uit Den Burg weer hun jaarlijkse tocht maken. Het was oorspronkelijk de be doeling een bezoek aan de Floriade te brengen, doch hierbij deden zich enige moeilijkheden voor, zodat besloten werd Madurodam als eindpunt te kiezen. Het dwiwed Kleine moeite. Wip eenvoudig even binnen bij één van de 3000 vestigingen van de Raiffeisenbank en Boerenleenbank. Daar bent u nooit ver van af en is alle buitenlands geld wat u nodig hebt bij de hand. Evenals reischeques, de veilige internationale betaalpapieren.waar u overal ter wereld mee terecht kunt. Trouwens, ook als u in eigen land op vakantie gaat kunt u er goed terecht. Om deskundig en snel uw verzekeringen in orde te laten maken, voor uw reis, bagage, kampeeruitrusting, auto, boot, caravan, voor onverhoopte ongevallen en voor rechtsbijstand in binnen- en buitenland. Gemakkelijk dicht bij huis, bij de bank voor iedereen... 3000 vestigingen men kennelijk niet alleen de sport maar vooral ook de gezelligheid van het eve nement benadrukt. Het Tevoko-bestuur is Staatsbosbeheer, de Texelse midden stand en alle anderen die hebben bij gedragen tot het succes van het toer nooi, zeer dankbaar. De uitslag is als volgt; Dames: Promotieklasse: 1. U.S. 1; 2. U.S. 2; 3. Caraco. Ie klasse: 1. Animo; 2. Armada; 3. Tevoko 2. 2e klasse: 1. U.S. 3; 2. Octopus 1; 3. Joco 1. Heren: Overgangsklasse: 1. U.S. 1; 2. LUSV; 3. Animo. Promotieklasse: 1. Seahawks; 2. Del- talloyd; 3. Octopus. Ie klasse; 1. U.S. 2; 2. Griffioen; 3. Simakos 2. 2e klasse: 1. Joco; 2. Octopus 2; 3. De Koog. Deltalloyd-AMVJ in aktie tegen Octopus tijdens het openluchttoernooi van Tevoko

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2