O Van der Eyk's expeditiebedrijf Verenigde Texelse Beurtdiensten Prijsuitreiking vuilnisfeest VAN DER EYK'S expeditiebedrijf Verenigde Texelse Beurtdiensten Spelers voor SVC opgeven Trawler gekocht Anjeraktie 1972 V olkszangsamenkomst Oosterend in Bedenk nog even Geslaagd Kunstmarkt in Oudeschild Interkerkelijke zangdiensten in Den Burg Burgerlijke stand Nieuwe „Wie, wat, waar" is gereed Schietoefeningen Voor Juwelier-horloger Tromp opent zaak in Weverstraat DEN HELDER DEN DURG - TEXEL Dagelijkse autodienst op Groningen en Friesland Dagelijkse autodienst op Randstad Holland Derde blad Texelse Courant, vrijdag 30 juni 1972 Dinsdagmiddag werden in het raad- ,uis de prijswinnaars van de opstel- edstrgd die ter gelegenheid van de ak- je „Schoon Texel '72" gehouden werd, ekend gemaakt. In zijn toespraak zei •ethouder Dros, destijds initiatiefnemer oor de aktie, dat „Schoon Texel" niet anger een aktie maar een begrip zou noeten zijn. Hij zei ook uitgerekend te hebben at er jaarlijks miljoenen snoep- en ijs- apiertjes onder andere door kinderen p straat gegooid worden. Niettemin loopte hij dat de kinderen die zo en- housiast meegewerkt hebben aan de ak- ook in de toekomst aan een be- cherming van het milieu zullen mee- -erken. Een aktie zoals de afgelopen twee jaar gehouden zal niet meer georganiseerd iforden. Een comité beraadt zich over lieuwe mogelijkheden om volgend jaar iet helé jaar aktiviteiten te organise- Over het gebruik van plastic vuil niszakken door de gemeente, iets waar egen veel kinderen bezwaar hadden, hij dat het een noodzakelijk kwaad vas omdat papieren zakken nog meer [an plastic zakken door dieren bescha- ligd kunnen worden. Tot slot wijdde hij enkele woorden an het spreekwoord „verbeter de we- eld, begin bij jezelf". Hij hoopte dat de :inderen dit zouden blijven bedenken. De prijzen werden uitgereikt door de uryleden, te weten: G. J. de Haan, D. ran der Vliet, C. P. Harting en P. Smit. Llle prijzen waren boeken over de na- uur, behalve de prijs voor de individue- e inzending: dat was een boekenbon. De prijswinnaars Individuele inzendingen: Paul Leen- iert Duiniker, Epelaan 39, De Koog. Groepsprijzen: e prijs: Monique Smit, Annie Witte, Alle le-prijswinnaars van het vuilnisfeest Erna Kager en Lia Barhorst (St. Jozef school); 2e prijs: Sjackie Witte, Yvonne Veeeger, Kitty Bakker, Robby Bakker en Karei Kuip (St. Jozefschool); 3e prijs; Frans Kellner, Jos Huitema, Co Vermuë en Agnes Jonkergauw. Leerlingenprijs: 4e klas o.l.s.: Ie prijs: Jan Plaatsman; 2e prijs- Caro- lien Rey; 3e prijs Wim-Piet Eelman (o.l.s. De Waal). 5e klas o.l.s.: Ie prijs: Riny Roeper; 2e prijs Ronnie Hin; 3e prijs: Erna Verberne (o.l.s De Waal). 6e klas o.l.s.: Ie prijs: Jaap Veenstra; 2e prijs Trudie Rey; 3e prijs: Angelien Hin (o.l.s. De Waal). Speciale prijs tekeningen: Anita Bakker en Anja Zijm (Oude- schild). 'DE COCKSDORP Dinsdag 4 juli ussen 19.30 en 20.30 uur moeten alle pelers die het komende seizoen voor >VC willen uitkomen zich opgeven in le o.l school in De Cocksdorp. Het be tuur van de voetbalvereniging wil het tomende seizoen met een le, een 2e, een unioren-, een adspiranten- en welpen- lftallen uitkomen. De spelers van de elpenelftallen zijn al bekend, die hoe- en zich niet meer te melden. Alle andere liefhebbers in De Cocks- lorp en Eierland worden verzocht op de >epaalde datum en plaats te verschij- len. Spelers die later komen lopen de ;ans dat ze niet meer mee kunnen doen. OUDESCHILD De heer S. van der (naap uit Oudeschild heeft onlangs een ij-trawler van 327 ton gekocht. Zijn ronge schip, de TX 22 is verkocht aan *n Franse visser. De nieuwe TX 22 omt bij een Scheveningse rederij van- aan en ligt nu in Oudeschild. De SCH 67 is twaalf jaar oud en ziet er tame- ijk verwaarloosd uit Het schip wordt al leruime tijd opgeknapt en zal over on- [eveer 5 weken bedrijfsklaar zijn. De lieuwe eigenaar, die het voorzien heeft fan een portaalmast, gaat ermee op (latvis vissen. De nieuwe TX 22 heeft het grootste onnage van de Texelse schepen maar is rolgens de heer Van der Knaap waar- chijnlijk niet het langste. Evenals in voorgaande jaren zal op fexel de landelijke Anjeraktie weer •laats vinden en wel in de periode van '8 juni tot en met 9 juli. Het Anjerfonds tent bijdragen toe ten behoeve van derlei aktiviteiten op cultureel terrein, n het verleden mochten ook de Texelse nuriekkorpsen en drumbands maar ook Fd andere verenigingen eens of meer- malen een subsidie uit het fonds •ntvangen. Donderdag 29 juni zal met medewer- Mg van het muziekkorps Excelsior de :°llekte in Oosterend worden gehouden. 'riJdag 30 juni zal met medewerking het Kon. Texels Fanfarekorps-DEK 'e kollekte in Den Burg en Den Hoorn gorden gehouden. Ook in de andere wpen zal in genoemde periode worden Idcollekteerd, op welke dagen dit zal jn is echter nog met bekend. Door de Anjeraktie te steunen met geldelijke bijdrage maakt u het An- erfonds het mogelijk het culturele le- en financieel te steunen. Nu in het hele ^d in financiële situatie van vele in- tellmgen zorgwekkender wordt, wordt 'r in toenemende mate een beroep op de ^jerfondsen gedaan. Uw bijdrage is 'an ook dubbel welkom. Vrijdag 7 juli Onder het motto „Kun je nog zingen, zing dan mee" wordt vrijdagavond 7 juli in de muziektuin te Oosterend een volkszangsamenkomst (community-sing ing) gehouden. De organisotie berust bij het muziekkorps „Excelsior" dat ook voor de begeleiding zorgt. Op het pro gramma staat een aantal vaderlandse en andere bekende liederen, waarvan de tekst aan de deelnemers wordt ver strekt. De bijeenkomst duurt ongeveer een uur. Als de belangstelling voldoen de groot is, zal een soortgelijke zang avond op 14 juli worden herhaald. Ieder Nederlands gezin dat binnen kort met vakantie in eigen land gaat, heeft nu nog de tyd te bedenken dat vorig jaar in de vakantiemaanden juni, juli en augustus 869 doden en 20.245 ge wonden vielen in het verkeer. Iedere Westeuropeaan die vandaag of morgen zijn koffers pakt voor een lange rit naar het buitenland, heeft nu nog de kans zich te realiseren dat het vakantie verkeer ieder jaar zeker 15.000 doden en 400 000 gewonden in de EEG-landen eist. U heeft nu nog de kans te bedenken dat het rijden op overvolle wegen in spanning betekent in plaats van ont spanning, dat een automobilist vóór of achter u één van de tienduizenden, kan zijn die net zijn rijbewijs heeft gehaald en dus over weinig rij-ervaring be schikt; dat het iemand kan zijn die ver keerd gaat invoegen of plotseling van rijstrook verandert na het voorsorteren. En natuurlijk dient u zich het grote risico te bedenken dat u kunt lopen bij het inhalen (jaarlijks gebeuren er alleen al in ons land zo'n 45.000 ongelukken die te wijten zijn aan verkeerde inhaal manoeuvres). Veilig Verkeer Nederland bindt alle vakantiegangers uit de bouwvak- en textielsector, die op 29 juni massaal op pad gaan, op het hart er terdege reke ning mee te houden, dat juist dit week end ook in Duitsland een vakantiepiek valt. En voor iedereen is het goed te be denken dat de komende maanden rij dend Europa (en dat zijn miljoenen au tomobilisten) door elkaar vloeit op het Europese (snel)wegennet. Wellicht kunnen de volgende slogans van Veilig Verkeer Nederland u be hulpzaam zijn bij een zo veilig mogelij ke heen- en terugtocht; Op lange ritten: 2 uur rijden - ll* uur rusten Op autosnelwegen: maak snelheid bij het invoegen Op toeristische routes: inhalen - vergeet het maar Op overwegen: ho - geen risico Waar dan ook: autogordels - vast en zeker Altijd: glaasje op - laat je rijden En als u nog een auto wilt kopen: laat u niet bij de (k)neus nemen De heer W. Eelman uit Oosterend slaagde te Den Haag voor het diploma Belastingconsulent. De heer Eelman is te Den Burg werkzaam als chef van de plaatselijke afdeling van de Nederland se Boekhoudcentrale (voorheen fiscaal- economisch adviesbureau Standaart). De heer A. de Wijn uit Den Burg slaagde te Alkmaar voor het diploma Erkend Assurantie Agent. OUDESCHILD Op het terrein bij de molen in Oudeschild wordt 22 juli een kunstmarkt georganiseerd voor schilderijen, tekeningen, antiek en an dere kunstzinnige zaken. De organisa tor, de heer A. Goes uit Oudeschild, heeft het initiatief genomen om in Ou deschild iets vergelijkbaars met de rom- meltjesmarkt van Oosterend te krijgen. Diverse kunstenaars en bedrijven heb ben hun medewerking al toegezegd. Er komen kraampjes van N. Welboren, 't Swarte Schaep, A. Goes (pentekenin gen), Antiek De Koog, 't Asiel (siera den), K. Vlietman (tekeningen) enz. Kees Vlietman neemt ook twee schil derijen van Salvador Dali mee. Boven dien komt er iemand uit Dordrecht met lederwerk en iemand uit Amsterdam met schilderijen. A. Goes zou echter het aantal deelne mers aan de markt nog willen uitbrei den. Het is de eerste keer dat een der gelijke markt wordt gehouden en bij succes denkt hij erover volgend jaar het gebeuren als een traditie voort te zet ten. Er zijn volgens de organisator nog velen die mee zouden kunnen doen. Mensen die kunst of antiek willen ver kopen of die oude ambachten (bijv. pot tenbakken) willen demonstreren. Zij kunnen zich opgeven bij A. Goes, De Ruyterstraat 67, Oudeschild of bij N. Welboren, De Ruyterstraat 135, Oude schild, telefoon (02220) 2702. Het in schrijfgeld is ƒ5, Gedurende de zomerperiode zullen in de Nederlands Hervormde kerk te Den Burg vier interkerkelijke zangdiensten worden gehouden, georganiseerd door gezamenlijke kerken. De bijeenkomsten worden gehouden op de donderdag avonden 6 juli, 20 juli, 3 augustus en 17 augustus. Iedere keer zal er een so listische muzikale bijdrage zijn. Aan vang half acht. De gezamenlijke kerken nodigen gaarne ieder uit om deze zang diensten bij te wonen. van 21 tot en met 27 juni 1972 Geboren: Pietje Alice Annegriet, dv. Jan van der Vis en Aafje van der Vis. Overleden: Govert van Asperen, oud 66 jaar, wonende te Oosterend. Ondertrouwd: Albert Kooiman en Jantina .Flokstra. De nieuwe editie van „Wie, wat, waar op Texel" is gereed en zal een dezer dagen huis aan huis op het eiland worden bezorgd. Het (gele) gidsje zal voorts worden uitgereikt aan allen die zich als nieuwe ingezetenen melden. Vooral voor laatstgenoemde categorie is het boekje van veel belang. Het was overigens de hoogste tijd dat de Stich ting Cultureel Werk Texel tot heruitga ve overging want het vorige boekje was danig verouderd. De bestuurssamenstelling van de meeste verenigingen is gewijzigd; di verse verenigingen en organisaties zijn opgeheven of gefuseerd terwijl er ook nieuwe organisaties zijn bijgekomen. Het nieuwe boekje is op andere wijze gerubriceerd. Men zoekt nu niet de adressen onder de naam van het betref fende dorp maar onder noemers als: sport, onderwijs, agrarische organisa ties, jeugdverenigingen, vrouwenver enigingen enz. Vooral voor de mensen die het meest van het boekje gebruik zullen maken de import-Texelaars is dat ongetwijfeld een belangrijke ver betering. Er is wel eens getwijfeld aan het nut van het boekje, o.a. in het be stuur van de Stichting Cultureel Werk maar verondersteld werd dat „Wie, wat, waar" bij de meeste mensen snel in de prullemand zou verdwijnen. Als de heruitgave geen kosteloze zaak zou zijn (de advertentieopbrengsten dekken de kosten royaal was men er wellicht niet toe overgegaan. Burge meester Sprenger twijfelt in ieder geval niet aan het nut. Hij schrijft in het voor woord van de nieuwe uitgave: „Een mens heeft tegenwoordig heel wat vragen te beantwoorden, nijpende en minder nijpende. Tot de nijpendste vragen reken ik: Hoe vind je elkaar? Hoe vind je de ander? Als u denkt dat dit overdreven is, gaat u dan eens bij uzelf na, hoe vaak u vergeefs contact hebt gezocht of con tact hebt willen zoeken. Tracht u daar naast in te denken, hoeveel anderen u nodig gehad hebben, zonder dat u het wist of kon vermoeden. Wie dan nog kan volhouden dat „Wie, wat, waar op Texel" een overbodig produkt is, moet een geluksvogel zijn (of een struisvogel). Laat hij zich desondanks over de nieuwe wegwijzer verheugen terwille van de vele pechvogels". Op 14 juli, uitwijkdatum 17 juli, gaat H.M. Overijssel schieten in sector 045 - 075 graden, rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aanwe zig. Gehoorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS Ingaand morgenochtend heeft de We verstraat er een winkel bij. Om elf uur opent nl." juwelier-horloger P. Tromp (zoon van politieman Tromp uit De Cocksdorp) een eigen zaak in de Wever straat. Daartoe kocht hij vorig jaar au gustus het tegenover Swarthofs Snack bar gelegen woonhuis van mevrouw Gonlach-Rab en verbouwde dit tot een kleine maar smaakvol ingerichte win kel-werkplaats. De jonge vakman kreeg zijn opleiding aan de C. Verhage horlo gemakers vakschool te Hoorn en be kwaamde zich ook in de bewerking en handel in goud en zilver. Naar een ontwerp van architect Jan Visser werd de verbouwing in de afge lopen maanden uitgevoerd. Bij het in terieur werd zoveel mogelijk naar een open karakter gestreefd. Zelfs de repa ratieafdeling herbergt blijkbaar geen geheimen want de klanten kunnen de reparateur op de vingers kijken. De heer Tromp stelt daar zelfs prijs op want zo is het mogelijk dat het publiek meer begrip krijgt van het vak wat in 'het belang is van het wederzijds ver trouwen. Een schijnbaar eenvoudige re paratie kan zo langdurig zijn dat er toch heel wat voor betaald moet wor den, maar het omgekeerde zal even vaak voorkomen. Een aardige indruk maken de schoongemetselde muren van poriso-steen, evenals de verzonken lichtpunten en het knus aandoende ach tervenster met zijn vele ruitjes. Blik vangers zijn een fraai Engels staand horloge, morbier comptoisese en enkele schilderijklokjes. Is er plaats voor een nieuw horloger- juweliersbedrijf op Texel? Martin Tromp meent, uiteraard, van wel. Maar in zijn veronderstelling wordt hij be vestigd door een onderzoek dat Prisma liet instellen. Mede op basis van dit on derzoek kreeg de heer Tromp de alleen- verkoop van Prisma horloges op Texel. Wat de verlovingsringen betreft voert hij het merk Desirée. Van der Eyk's Expeditiebedrijf te Den Helder maakt bekend, dat per 1 juli a.s. de samenwerking tussen haar bedrijf en Transportbedrijf A. Kievit en Zoon te Den Burg betreffende het vervoer van goederen vanaf Groningen, Friesland en Den Helder wordt verbroken. De vrachtautodienst Den Helder Texel zal ingaande deze datum worden uitgevoerd door de Verenigde Texelse Beurtdiensten. Vertrek dagelijks uit Den Helder 's mor gens 10 uur en 's middags 5 uur. Goederen met bestemming Groningen, Friesland en Den Helder kunnen voortaan ook bij de Verenigde Texelse Beurtdiensten worden aangeleverd. Westgracht 68, DEN HELDER, tel. 02230-12514 12060 Maricoweg 10, DEN BURG, tel. 02220-2285 2793 2307

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 9